MOUTON SNOEPT TÜITVRIENDEN PUNT AF ZEGE VOOR DE LANTAARN ZELE IN TOPPER MET ST.-LIEVENS-HOUTEM OOSTVLAAMSE JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN TE BERLARE ZEELSE NATIONALERS IN GOEDE DOEN Mini St.-Gillis sleept punt uit de brand MINISHOTTERS ZONDER PROBLEMEN 30 - 26.2.1988 - De Voorpost MINIVOETBAL lllSS^^irtiimT^eilden tegen Gohon-Onrmert m hieldin de puntjes thuis MINIVOETBAL DENDERMONDE Minishotters Markt De topper tijdens de eenentwintigste week ging tussen Rudy Cars en Sportivo. Rudy Cars won, 3-6, en verstevigt zo z'n leidersplaats. Het telt nu negen punten voorsprong op het trio Huize Goossens, Botterboys en Sportivo. Eerstgenoemde speelde wel twee wedstrijden minder. Onderaan pakte Okapi stevig uit tegen rode lantaarndrager Young Boys. Zij hadden Moerzeke-karnaval niet zo goed verteerd. In tweede afdeling blijft er wat de titel betreft veel meer spanning. Chiro Wieze I en Minisparta, de nummers één en twee, wonnen zonder veel moeilijkheden, laatstge noemde in de topper tegen Rond Punt, terwijl Tuitvrienden, onmiddellijk achtervol ger, tegen het bescheiden Mouton een puntendeling moest toestaan. Regentboys, Mikeno en Chiro Wieze II kwamen weer tien keer, of meer, tot scoren, zy behoren dan ook tot de sub-top. Bij de laatste vier geen verandering, zij gingen allen logisch onderuit. cker Benny en De Donder Frankie. Mouton: Buts Armand, Bras- seur Geert, De Maere Rudy, Lecocq Alain, Decommer Wouter, Van Boterdael Jan, Mouton Dirk en Luc. Tuitvrienden 6 Mouton 6 Tuitvrienden, één der toon aangevende ploegen in de tweede afdeling van de Den- dermondse minivoetbalcom petitie heeft een kostbaar punt verloren in de strijd voor de titel. Tegen Mouton ge raakte het niet verder dan een 6-6 gelijkspel. Halverwege had het nochtans een 4-1 voorsprong opgebouwd, zo dat niets puntenverlies liet vermoeden. Reeds in de eerste minuut geraakte Tuitvrienden op voorsprong. Doelpunt ge scoord door De Craecker, de laatste weken schotvaardig, en De Donder dreven de voorsprong in de openingspe riode op tot 3-0. Laatstgenoemde speler zou in de tweede periode voor het vierde doelpunt zorgen waar na Lecocq, de topschutter bij de Grembergenaars, een eer ste keer tegenscoorde. Na de rust bleef de Hamse club ter plaatse trappelen en Mouton maakte daar dank baar gebruik van om via Van Boterdael en Lecocq dichter bij te sluipen: 4-3. Tuitvrien den dwong daarna z'n vierde corner af, doelman Smetrijns kwam naar de overzijde om de bal in het ledige doel te koppen. Met een treffer van Brasseur kwam Mouton terug aanslui ten, Smet zou met een pracht van een doelpunt voor 6-4 zorgen Als iedereen de pun ten reeds binnen acht voor Tuitvrienden, zouden Buts en Brasseur toch nog scoren voor Mouton, meteen zorgend voor de verrassing van de een entwintigste speeldag. Tuitvrienden: Permentier Dirk, Vemimmen Dirk, Smetrijns Guido, Baetens Guido, Smet Mare, De Crae- met 6-3 (jj) In de strijd om de kampioens titel in derde nationale boekte De Lantaarn een belangrijke overwinning. Sint-Lievens- Houtem teoretisch op een punt in het klassement werd met 7-4 cijfers kansloos terug gestuurd. Luk De Mets toon de zich in dit toptreffen de grote smaakmaker. De Zeelse topscorer nam zes van de ze ven treffers voor zijn rekening en onderlijnde vooral voor rust de suprematie van de thuisploeg. De Lantaarn startte schitterend lukte oog strelende kombinaties en drukte aan de rust een 5-0 voorsprong door. Luk De Mets (4) en Mark Van de Velde toonden zich de afwer- kers. In de derde periode luk te Sint Lievens-Houtem een merkwaardige remonte. Al hoewel De Mets vooreerst voor 6-0 had gezorgd herlei den de bezoekers de achter stand via Jo Van Herzele (3) en Dirk Govaert tot 6-4. In de laatste herneming gooide De Lantaarn het taktisch over een andere boeg. Vanuit een meer verdedigende opstelling hield het zijn uitdager aan de klap en kon Luk De Mets tijdens de laatste vijf minuten de eindscore vastleggen. In eerste nationale ontfutsel de Van Damme titelkandi daat Sint-Gillis-Waas een punt. Een verdiende punten deling (3-3) overigens voor ON dat na samenspel tussen Franky De Daele en Gilbert Christiaens en afgewerkt door eerstgenoemde op voor sprong klom. Frank Millian drukte nog in dezelfde perio de de 1-1 rustscore door. Na een mooie haakbeweging schoot Robert Baranski in de derde act nummer twee voor bij de Wase doelman Toen Patrick Burms in de laatste periode via een knappe lobbal voor 1-3 had gezorgd steven de ON op de zege af. In de slotfaze voorkwam Stefan Van Landeghem de nederlaag en sleepte via ean vrijschop en cornerbal een punt uit de brand. Maes Zele viel bij GC Won- delgem een zware afstraffing te beurt. De wedstrijd kantel de na een gelijkopgaande eer ste helft. Wondelgem bouwde zijn 2-0 voorsprong na de rust verder uit en kreeg vrij spel na het uitvallen van Geert Van Kerckhove. De Zeie naars herleid tot vijf spelers kwamen aanvallend nauwe lijks aan hun trekken. De thuisploeg toonde zich in alle onderdelen de dominante fi guur. Tekenend voor het wedstrijdbeeld was het uitblij ven van een strafcorner langs Zeelse kant zodat de 8-0 een juiste weergave werd van de ze krachtmeeting, (ajz) UITSLAGEN EN STANDEN 21' speclwcek. Botterboys-Huize Goossens Sportivo-Rudy Cars Club 83-Chiro Wieze II Oka KSA-Romeo Bobby's Young Boys-Okapi Mikeno-Nottingham Picca Pavo-Verz Pien Kastelein-Zwijgerke J.z.Club-Chiro Wieze I Pappenheimers-Rijkswacht Rond Punt-Minisparta Regentboys-St. Amout Tuitvriendcn-Mouton 1ste Botterboys Sportivo BI Duivels Cast us Filosoof Picca Pavo Zwijgerkc Okapi Verz. Pien Young Boys Kastelein 2* Chiro Wieze I Minisparta Tuitvrienden Rond Punt Regentboys Mikeno uitg. 3- 6 2-16 2- 8 2-10 19- 3 9- 8 2- 6 2- 5 stopg. 2- 7 10- 7 6- 6 18 34 16 25 17 25 17 25 17 21 15 17 15 16 16 15 15 14 17 8 17 6 16 2 16 2 21 34 21 33 21 32 21 30 21 29 21 29 Rijkswacht Chiro Wieze II Pappenheimers Romeo Bobby's Mouton Nottingham Club 83 St. Amout Oka KSA J.z.Gub WEDSTRIJDEN VOOR VOL GENDE WEEK (Week 23) Maa'29/02 20.00 Rudy Cars-Zwijgerke 21.00 Picca Pavo-BI. Duivels Do 03/03 18.30 Chiro Wieze II-Rijkswacht 19.30 Minisparta-Regentboys Vrij. 04/03 21.30 Sportivo-Okapi 22.30 Club 83-Oka KSA Oudcgcm: Maa. 29/02 19.30 Kastelcin-H Goossens 20.30 Filosoof-Caxtus 21.30 Bobby's-Pappenheimers Di. 01/03 21.00 Chiro Wieze I-St. Arnout 22.00 Nottingham-J.z.Gub Grembcrgen: Di. 01/03 19.30 Mouton-Rond Punt 20.30 Tuitvrienden-Mikeno Regentboys 10 KSA St. Amout 7 De jongens van Lea hebben een logische en verdiende overwinning behaald. St. Ar nout beschikte met Van den Steen en Van de Putte wel over twee goede spelers, aan de overzijde liepen De Sutter en Jacobs echter beresterk te voetballen. eerstgenoemde scoorde liefst zesmaal, waar door hij z'n leidersplaats nog wat veiliger stelde, de tweede had een voet in alle tien de doelpunten, twee ervan werk te hij trouwens zelf af. Het was Jacobs die de score opende door een vrijschop naast het opgestelde muurtje voorbij een te laat reagerende doelman te jagen. Met doel punten van De Sutter (2) en Mertens liep Regentboys in het eerste kwartier uit tot 4-0. Nadat Van Ranst had tegen- gescoord voor de jeugdbewe ging dreven Jacobs, D'Hondt, uit strafcorner, en De Sutter, na een knappe Üubbelpas met Jacobs, de voofsprong op tot 7-1, de wedstrijd was ge speeld. Van den Steen kon kort na de rust voor een tweede tegen doelpunt zorgen. De Sutter duwde aan de overzijde nog twee doelpunten bij z'n enor me aantal bij: 9-2. Regent boys liet de teugels vanaf dat moment wat losser, St. Ar nout kon daarvan gebruik ma ken om de schade iets te ver zachten, Van Ranst en Van de Putte scoorden elk nog twee keer, ook De Smedt mocht Regent- boys-doelman De Backer een keertje verschalken. Tussen door had De Sutter wel voor het tiende Regentboys-doel punt gezorgd, wat de eind stand meteen op 10-7 bracht. Regentboys. Jacobs Rudy, D'Hondt Christiaan, Mertens Steve, De Backer Frans, De Sutter Dany, Gerregat Jcan- Pierre. St. Amout: Van den Steen Gert, Van Ranst Jo, Merckx Jan, Van Nuffel Kris, Willems Guido, Van de Putte Pol, De Smedt Peter en Van Dievoort Mare. Rond Punt 2 Minisparta 7 Met Minisparta hebben wij een verdiend winnaar gekre gen van deze topwedstrijd. Gedurende drie perioden hielden beide ploegen elkaar goed in evenwicht, tijdens de laatste periode toonde Mini sparta een duidelijk over wicht. het leverde hen een nog afgetekende zege op. Patrick Cool, ongetwijfeld de beste man op het terrein, had in de eerste periode voor het openingsdoelpunt gezorgd. In die eerder voorzichtig gestar te openingsperiode vielen ver der weinig opvallende dingen te vertellen. In de tweede periode zorgde Dany Van Ranst voor de ge lijkmaker maar lang kon de Grembergse club niet van dat feit genieten. Mannaert zou Minisparta nieuwe voor sprong bezorgen. De derde periode verliep ge- lij kopgaand, Minisparta zou echter wel z'n voorsprong ver groten als Van den Berghe een strafcorner feilloos om zet; 1-3. Rond Punt begon erg offen sief aan de laatste periode, het leverde vrij vlug de aan sluitingstreffer op via Dany Van Ranst De Grembergse club leek toen een puntendeling uit de brand te kunnen slepen, maar dan ging doelman Van Ranst in de fout zodat Cool alleen voor een lege doelmond kwam. Hij legde de bal rustig tegen de touwen. De spelers van Rond Punt waren danig aangeslagen door dit mistas ten van hun doelman, die toch al vele punten heeft gewon nen voor z'n ploeg, dat Minis parta nu over z'n tegenstan der heen walste. Van den Be rghe en tweemaal Patrick Cool zorgden voor de over dreven eindcijfers. Al is de zege wel verdiend! Rond Punt- Van Ranst Emiel en Peter, Van Ranst Dany, Van Damme Patrick, Lelie Herman, Matthijs Mare en Van Cauwenbergh Dirk. Minisparta: Van den Berghe Roger, De Koning Jean, Mannaert Michel, Cool Willy en Patrick, Van Hoorde Ju les, Van Spitael Herman. Minishotters begon aan de wedstrijd tegen de Markt zon der twee van z'n betere spe lers. Roland D'Hondt, voor zitter, vertoefde in de Alpen op krokusvakantie, Etienne Sterck had zich in z'n pro grammablad miskeken op uur en zaal. Was het voor de wed strijd een beetje onzeker, tij dens de wedstrijd zelf viel daar weinig van te merken. Met Emiel Cleemput als de onvermoeibare spelverdeler, hij wordt wel eens de orkest meester van Minishotters ge noemd door de tegenstan ders, toonde het zich gedu rende de ganse wedstrijd de betere ploeg. Toch kon het dat sterker zijn in de eerste periode niet uit drukken in doelpunten. Ver meulen en De Landsheer kre gen het openingsdoelpunt wel aan de voet, zij misten echter inde afwerking. Die doelpunten vielen er wel in de tweede periode. Eerst kopte Vermeulen een straf corner feilloos binnen, Cleemput verdubbelde even later de voorsprong en op nieuw Vermeulen zou voor de 3-0 ruststand zorgen. In de derde periode bleef Mi nishotters de wedstrijd onder controle houden, via De Landsheer, die even daarvoor al een enorme gelegenheid onbenut had gelaten, dreef het de voorsprong op tot 4-0. De Markt had tot dan toe weinig of niets kunnen terug doen. In de laatste periode kon het dat dan toch, via Van Boven en Van Malder halveerde het verschil. Toch konden zij Mi nishotters niet meer veront rusten, even voor affluiten zou Cleemput met een vijfde Minishotters-doelpunt de wedstrijd definitief beslissen. Minishotters speelde met Vermeulen Richard, Cleem put Emiel, De Landsheer Al fred, Verbeiren Francois, Callebaut Wilfried en Van Nuffel Luc. Voor het verliezende Markt speelden Callebaut, Roels, De Raeve. Van Boven. Van Malderen, Boel, De Graeve en Van Bossche. Zwambershof 12 Snuffelaartje 3 Zonder Joos en Boone en met in het doel gelegenheidsdoel man De Jaegher, die het voortreffelijk deed, heeft Zwambershof geen proble men gekend met het onder aan bengelend Snuffelaartje. Niets liet in de eerste periode merken dat het hier een afge tekende zege zou worden. Snuffelaartje speelde, spijtig genoeg enkel in de eerste pe riode, voortreffelijk mee. er viel slechts één doelpunt - gescoord door De Graeve? Coetsiers, Goossens, nog' maals Coetsiers en De Graevcl dreven tijdens de tweede pe riode de voorsprong op tot 5- 0. Peeters en Van Gijseghem, konden daarna milderen. In de derde periode scoorden' Goossens, Coetsiers en De Graeve voor Zwambershof. tussendoor slaagde Van Gij seghem erin een derde tegen treffer te scoren. In de laatste periode dan dreven Coetsieis. tweemaal Goossens en De Graeve de voorsprong nog verder op. Zwambershof: Goossens Marc en Noël, Coetsiers t Dirk, De Jaegher Emiel. De Graeve Jacques en Hendrickxj André. Snuffelaartje: Van Gijseghem Hugo, Vander Stappen Theo, Jacobs Johnny, Moens Leo, Peeters Mare, Eeckhoudtl Herman, Van den Abbeelel André en De Visscher Eric. Zondag 21 februari werd er door de Belgische Zaalvoet balbond afdeling Oost-Vlaanderen in de sporthal te Berla- re kampioenschappen gehouden voor jeugdploegen nl. pre-miniemen, miniemen, kadetten en scholieren. Het wedstrijdsekretariaat werd door volgende verantwoorde lijken waargenomen. De Schrijver, Baeyens, Van Durme, De Pruyt, Van Durme, De Kegel, en bondsvoorzitter Abbeel. We kregen er volgende uitslagen: Pre-miniemen: Den Draver Berlare - Nestor Boys Denderleeuw 1 - 4 (Nestor gekwalificeerd). Miniemen: Den Draver Berlare - Comar Aalst 3 - 0 Comar Aalst - Den Draver Berlare 2 - 0 (Den Draver gekwalificeerd) Kadetten: Reds Lebbeke - Den Draver Berlare: 15-1 Nestor Boys Denderleeuw - Comar Aalst: 2-3 Comar Aalst - Den Draver Berlare: 3-2 Nest Boys Denderl. - Reds Lebbeke: Nestor Boys Denderl. - Den Draver Berlare: 1-1 Reds Lebbeke gekwalifiseerd Scholieren Den Draver Berlare - Comar Aalst: 3-0 Comar Aalst - Den Draver Berlare: 2-0 Den Draver Berlare gekwalifiseerd. Eerste nationaler ON Van Damme toonde een duidelij ker overwicht dan de 4-3 overwinning tegen Den Briel laat vermoeden. De bezoe kers met vijf veldspelers wa ren er de oorzaak van dat de wedstrijd moeilijk loskwam. ON klom diep in de tweede periode toch op Voorsprong via Hans De Graef. Het had eerder een cornerbal gemist. De 1-0 stand bleef op het scorebord tot bij het ingaan van de vierde periode. Hans De Graef tikte daarop num mer twee binnen. Stany Ro giers kon op zijn beurt milde ren. Patrick Burms (corner- bal) en de knap debuterende Franky Schepens bouwden een 4-1 score uit. Via een kopbaldoelpunt van Andy Van Rostenbergh en een cor nerbal van André Illegems lukte Den Bien de 4-3 eind score. In tweede nationale won Maes Zele met identieke 4-3 cijfers van CB Tielt. In dit duel keken de Zeienaars vlug tegen een 0-2 achterstand aan. De Westvlamingen slechts met vijf spelers aanwe zig namen een behoorlijke start. In de tweede periode legde Julien Van Eetvclde de 1-2 rustscore vast. In de derde periode profiteerde de thuis ploeg van de fysieke terugval van Tielt. Een gemiste cor nerbal ten spijt bleven Julien Van Eetvelde (2) en Geert Van Kerckhove knap afwer ken (4-2). In de laatste minu ten milderde een moedig Tielt tot 4-3. Leider De Lantaarn speelde bij Everbeek een kollektief sterke partij. Na een gelijkop gaande eerste periode waarin Luk De Mets tweemaal raak trof zorgden de Zeienaars me de door een own-doelpunt van Everbeek en de suk- sesvolle afwerkers Karei Wil- lockx en De Mets voor een 2- 5 voorsprong. Toen Mark Van de Velde (3) zijn shot- kracht liet blijken was een nochtans sterk spelende en nooit afgevende thuisploeg eraan voor de moeite. Luk Haentjens rondde dit aan trekkelijk duel af met eea tiende treffer (3-10). (ajz) Mini St.-Gillis-Waas 3 Oud en Nieuw Zele 3 Aangemoedigd door zo'n 350 trouwe Wase aanhangers heeft Mini St-Gillis Waas vo rige speeldag tegen het sterk opkomend Oud en Nieuw Ze le werkelijk met een alles of niets offensief één puntje uit de brand kunnen slepen. Dit nadat het in de vierde en laatste periode tegen een 1-3 achterstand aankeek en deze toch nog wist om te buigen tot een 3-3 gelijke stand. Door tijdens de wedstrijd nog een drietal strafcomers te missen had de thuisploeg wel recht op dit gelijke spel. Maar wan neer daartegenover de bezoe kers driemaal raak trefen in plaats van de staak kan men afleiden dat deze topper toch heel wat aan spankracht gebo den moet hebben. Oud en Nieuw Zele kwam reeds vrij vlug in de eerste periode via Frank de Daele op voor sprong, maar een toch wat minder op niveau spelende Franck Milliam kon op het einde van deze speelperiode de thuisploeg toch weer langs zij brengen. 1-1. In de tweede periode nam de thuisploeg dan verder het initiatief langs Rudi Stuer, Chris Rongé en Chris Vlyminck De bezoeken- N.O.M.B. KERN BERLARE de portier Luc Poppe hield echter zijn ploeg goed in de wedstrijd met zijn geslaagde tussenkomsten. Thuisdoelman Luc Van Goc- them had minder geluk dan zijn overbuur want de bezoe kers knalden langs Robert Baranski en Patrick Braem de onverbiddelijke 1-3 tegen de touwtjes. Inmiddels waren we wel al gevorderd naar dc vier de periode, die wellicht de spektakulairstc was van dc match. Nadat Mini St. Gillis eerste twee strafcomers mist te deed coach de Rock een alles of niets offensief door zelfs doelman Luc Van Goe- them tc wisselen voor aanval ler Rudi Stuer. Het wierp nog vruchten af ook. Want met prachtige combinatie's kon den Stefan Van Landeghem en Chris Rongé nog de gelijke stand op het bord brengen. Stand die dc titelkansen van Mini St-Gillis toch gaaf houdt. Het hoogtepunt van dit sei zoen is echter vandaag 26 fe bruari, wanneer dc Wase ploeg dc halve finalewedstrijd speelt om de beker Van Bel gië in Oudenaarde tegen dc plaatselijke ploeg Winst brengt Mini St-Gillis allicht als favoriet in Finale. Op 3 maart dan wordt de competitie verder gezet met dc thuisontmoeting tegen Brugge. M.S. Uitslagen Gredi-Den Draver 3-19 Pompierken-Baert 3-12 Dima-Sportieven 3-14 BAC Raemdonck-Gorion 8- 3 Pa&Gijs-Spectrum 7- 5 Klassement Reeks A 1. Den Draver 34 2. Baert 31 3. Sportleven 29 4 BAC Raemdonck 26 5. PaAGijs parking 26 6. Spectrum 22 7. Gorion 22 8. DimaTurfput 19 9. Pompierken 17 10. Modehuis Gredi 17 Reeks B 1. Joker Pavosport 15 2. Minibond 11 3. Jeugdhuis Joko 11 4. Moriaens 10 5 Rcgina 8 6. Joli's 7 7. Nwe Pluim riv. 5 8. ArgentaBoys 4 Minivoetbal. In de Berlaarse kompetitie verloor Gorion met 6-3 tegen de Sportieven (jj Zaalvoetbal. In de Berlaarse sporthal werden de Oostvlaamse jeugdkampioenschappen gespeeld. De laureaten werden gelauwerd door het bestuur en schepen van sport Vercruyssen (jj) MINIVOETBAL KERN D.S.D.

De Voorpost | 1988 | | pagina 30