Volkse Karnavalviering op «Onze Arend» [Amylumprijzen voor karnaval Veel bezoekers voor onbetaalde fabriek Gasthof TER VAERENT Dat zijn de Fillekens, Fil en Frans dus (a) Heiberg 71, 9310 LEDE Tel. 053/80.38.69 Prima dagschotel van maandag tot vrijdag Elke week een verzorgde zondagsmenu Sr 80.38.69 De Voorpost - 26.2.1988 - 3 Pal na karnaval Aalst en gelijktijdig met de viering van de Prinsenkamer en de karnavals te Lede, Dendermonde en Ninove werd karnaval op «Onze Arend» toch weer een voltreffer. De zon bleef verscholen maar zon in de harten van de bewoners van deze volkrijke buurt was er alleszins. Dat aan heel wat huizen in de wyk vlaggen hingen toont zonneklaar hoe de mensen met deze festiviteit in eigen midden, die reeds aan de achtste editie toe is, meeleven. Francois De Schrijver, de man die niet alleen de initiatiefnemer was doch ook de doordravende organisator blyft kan andermaal gerust op een geslaagde prestatie terugblikken. woon door. Een nood zaak, want altijd opnieuw blijkt dat er wat verkeerd loopt, uitgerekend de laat ste week. Er gebeuren dan zaken waarmee men geen rekening had gehouden, er moeten onverkomelijke problemen opgelost wor den. En dat gebeurt vaak met een grote zin voor improvisatie. Voor de mannen en vrouwen die het in de Couverture naar hun zin hebben en daar bijna gaan kamperen, wordt het eten gewoon een tussendoortje. Een knabbel hier en een beet daar. Tijd om uitgebreid aan tafel te gaan zitten, gunt men zich gewoon niet. Sommigen brengen nog de moed op om huis waarts te trekken voor een maaltijd, maar ze zijn steeds sneller terug dan vertrokken. De werkhalle is hun geliefkoosd terrein geworden. In die gezellige drukte brengt men dan een be zoek aan de karnavalwa- gens die toch voor een groot deel klaar zijn voor de kavalkade. Hier en daar ontbreekt er nog wel wat, de afwerking. Maar lang niet alleen in de Couverture wordt er ge werkt. Daar ziet men overwegend mannen aan de slag met betonijzers, kippendraad, kranten en telefoonboeken, borstels en verf, elders zitten de vrouwen gebogen over de naaimachine, werkend aan de kostumering, een zaak die niet mag ontbreken. De zondag voor de stoet door de straten trekt, is 1 Aalst. Arendkarnaval. De Pikante Biekes (a) ke karakter terwijl Johny Cooman en zijn staf na mens Amylurn zich meer richten op nieuwe ideeën en vooral op eventuele vooruitgang van groepen in de algemene klasse ring. Grote groepen Drie top-groepen krijgen elk 8.000 fr,: Lotsjonslos, Schiëfregt'oever en Lod- deroeigen. Qua originele ideeën kapen De Matotten 7.000 fr. weg en D'Okkos- jeprotten 5.000 fr. Sjik krijgt de prijs van het rit me en wat betreft vooruit gang in de klassering ont vangen De Tèttemoesjen die van kleine naar grote groep evolueerden en er zelfs de 10e plaats weg kaapten 6.000 fr. Voor een vooruitgang van elk 4 plaatsen krijgen zowel Eirg als De Schramouille- krabbers elk 5.000 fr. Sa men goed voor 57.000 fr. Kleine groepen 7.000 fr. is weggelegd voor Aaft ons vast, d'Onder- kroipers en de Zieke Zjië- ratten. Qua originaliteit worden de Moikes be kroond met 6.000 fr., wat de kleurrijkheid betreft krijgt Noig g'embateerd 4.000 fr. en voor de ver zorgde afwerking tot in de kleinste details ontvangen de Zwiëthollekes 3.000 fr. Twaalf Twaalf plaatsen vooruit wordt bij Korosje gehonoreerd met 5.000 fr. en een weliswaar mindere doch toch aanzienlijke vooruitgang levert de Per- rewettemoakers 4.000 fr. op. Samen 43.000 fr. LH Zaterdagavond Reeds zaterdagavond startte de karnavalviering met een fakkeloptocht langsheen de vele café's van de buurt. Dorstige ke len werden er duidelijk ge smeerd voor de werk zaamheden der volgende twee dagen. Ruim 100 kar- navalisten namen eraan deel. In de stadsschool van de Binnenstraat nr. 157, ken de een karnavalbal veel bijval. Het wemelde er van verkleden die mee dongen naar mooie prijzen. Karnavalstoet De Arend volgde de trend van de stad want ook hier was de Voil Jeannet danig in trek. Niet alleen op zon dag in de stoet waar er het van wemelde doch boven dien op maandagnamid dag als de Arend er uit pakt met een kollektie nooit geziene «super Voil Jeannetten». In de stoet trokken een 25-tal groe pen die ook reeds een week vroeger in het stads centrum te zien waren. Niet voor een hoge uit koopsom doch gewoon voor de lol. Gewoon ont spannen, werd gesteld. «Om onze kas sterker te spijzen gaan we beter naar Lede of Dendermonde maar we verkiezen op ei gen grondgebied te blij ven» werd ons gezegd. Onder dë Aalsterse groe pen een aantal opvallen den als o.m. de groep Ko rosje die de grootste sprong in de stoet had ge maakt (uiteraard voor waarts), d'Okkosjeprotten die als nep-nonnetjes pa radeerden, de groep met het Vrijheidsbeeld uit de States en deze die de inva sie van Chinese restaurant op de korrel namen en Aalst tot een Chinatown trachten te doen evo lueren. Maar er waren ook een 15- tal typische Arendse groe pen waarvan «De Bierlep- pen» wel de talrijkste en de mooist gekostumeerde groep was en «De Boerkes van Hof» de meest lustige. Typisch bovendien en ty pisch «van den Arend» waren «De echte Stiënaa- ten», de «Verstoeitelingen van Sint-Gudula» en «De Vrienden van AZ 77» die duidelijk de Tirolertoer opwilden. Vanzelfsprekend waren er ook de prinsen Kris, en het jeugdprinsenpaar Ann en Bartje de link tussen Aalst-Centrum en de Rechterover werd gelegd door de groep met «De Ajontjes naar den Arend». Aalst. Arendkarnaval. Twee trouwe supporters van Arendprins Kris 1(a) Aalst Arendkarnaval Arendprins Kris I omringd door de jeugdprinsen Ann en Bart LH a Wellicht Is de «Couverture» te Aalst de enige onbetaalde fabriek ter wereld waarin de laatste maanden biezonder hard werd gewerkt, zelfs gezwoegd. F,r heerst daar inderdaad een bedrijvigheid van jewelste en naarmate de karnavalsdagen naderden werd de vraag of men het vooropgestelde doel zou bereiken steeds indringender. Hoe men het ook bekykt, voor hen die aktief zyn geweest in de werkhalle, is en blyft er een grote moed nodig om te s Dit jaar kwamen heel wat bezoekers een kijkje ne men in de couverture vooral jongeren dan die zich blijkbaar kwamen in formeren om in de toe komst de karnavalfakkel te kunnen overnemen. Met hele groepjes zakten ze naar de werkhalle af en keken er vol bewondering naar de grote vindingrijk- Aalst. Arendkarnaval. De eerstejaarsgroep de Boerkes van het Hof (a) heid en fantasie van de volleerde karnavalisten. De laatste week voor kar- identiek. Er is geen ver naval zijn dag en nacht schil meer, men werkt ge- Aalst. Herstellingen moeten vaak op het allerlaatste nippertje gebeuren in de werkhalle (a) het aan de Couverture een grote zenuwachtige boel. Gezellig, dat wel. Men loopt over en weer, schreeuwt bevelen, stelt vragen die geen antwoord krijgen, kortom, de sfeer van karnaval is merkbaar, de sfeer ook om echt zo goed mogelijk te willen en te zullen doen. Dan rijden de wagens naar buiten, de ene al wat langzamer dan de andere en pas dan kan men de kunstwerken be wonderen tegen een stra lend blauwe hemel. Schit terende eksemplaren zijn er ook nu weer bij. Het resultaat van keihard wer ken, vooral het laatste be slissende weekend. Dan wordt er zeker op geen uurtje gekeken. Wanneer de laatste wagen de werkhalle heeft verla ten, krijgt men een gevoel van leegheid. Men begint pas dan te beseffen hoe veel werk er hier werd ge presteerd, hoeveel er werd gesakkerd, misschien ook wel gevloekt, maar ook hoeveel plezier er werd ge maakt, gelachen en ge sprongen. DA Aalst. Een beeld van de werkhallen waar de bezoekers een enkele keer worden toegelaten (a) Aalst. Op de prijsuitreiking in de Keizershallen wemelde het van de verklede I karnavalisten (a) ■Aa/sr. Schiefregt-o'ever de absolute uitblinker bij de grote groepen en Aeft ons Vast bij I de kleine groepen (a) Aalst. Arendkarnaval. N.V. Amylum dat ter voor- bereiding van Aalst Karna- K va 1 reeds 150.000 fr. spendeerde op het Drie- F koningenfeest in de Sint- l Annazaal aan karnaval- groepen in de vorm van materialen en nuttige werktuigen en apparatuur, stelde ook nog 100.000 fr. I beschikking als prijzen »or de groepen in de 60e lavalkade, U flaast de officiële rang- 1 schikking en de reeds a klassiek geworden «Prijs I Willy Van Mossevelde» is r nu reeds een paar jaar look de reeks Amylum- I prijzen. leder van die prijzen wordt gejureerd door een afzon- derlijke jury en elk vanuit i een eigen invalshoek. Zo I honoreert Van Mossevel de meer in het biezonder originaliteit en karnavales- 1^-

De Voorpost | 1988 | | pagina 3