Ffflp Van Damme (AC Lebbeke): beste performer uit de regio tijdens B.K. VW HAMME MOET MEER MATURITEIT KRIJGEN MOEILIJK GAAT OOK mternmtmmmimmsm 9 De Voorpost - 4.3.1988 - 17 De Voorpost VOETBAL VELDLOPEN H' Hamme-Poederlee 1-1Diels geraakte in de problemen toespelen (vh) maar kon de bal toch nog Vorige week zondag werden op de Oostendse renbaan de Belgische kampioenschappen veldlopen voor juniores en seniores, zowel voor dames als voor heren, betwist. By de dames-seniores indigde provinciaal kampioene Ginet- te Van den Bossche (AC Zele) op een 19de plaats, haar Vinden we bij de mannen- de regio Roger De Vogel (AC seniores als eerste atleet uit Lebbeke). André Van den Abbeele (Denderland) werd DUIVENSPORT LEZERS SCHRIJVEN Mijnheer de hoofdredakteur, Naar aanleiding van een artikel van Uw medewerker BEN O in de duivensportrubriek in de Voorpost van 19.2,'88, graag volgende bedenkingen: Het is inderdaad een feit dat de KBDB geleid wordt door mensen die de noden van de basis niet meer aanvoelen. Zij zien slechts één zaak: de commer cievan de fondspelers waaraan zij al hun energie besteden. Zoveel mogelijk nationalevluchten in richten om deze duivenhandelaars toe te laten grof <%eld te winnen bij verkopingen. Het vermaak van de sneleheidsspelers, die toch de grote massa uitmaken (85%) telt gewoon niet voor de heren in Brussel. Het zijn nochtans de kleine liefhebbeen? en maatschap pijen die met betalen van hun jaarlijkse bijdrage de bond in leven houden. Onze afgevaardigden durven echter in de bestuurs raad niet eens op tafel kloppen. Bij de bespreking van het voorstel van het sportcomité om de najaars- vluchten af te schaffen, had men in het openbaar de voorzitter van het sportcomité moeten terechtwijzen. Zijn argumentatie berustte immers volledig op ver zinsels. De najaarsvluchten afschaffen met als reden de eventuele mogelijke last die men met de dierenbe- Ischerming zou kunnen krijgen, waren gewoon drog redenen. De werkelijke oorzaak was de afgunst die ontstaan was in de provincie Brabant op het sukses tón een maatschappij als Liedekerke. De heer Van de Voor, voorzitter van het sportcomité ric ^Hr 91 m heeft de,kritiek, die vanuit zijn provincie was losge komen, ingewilligd. Onder het mom van de dieren beschermingmoesten Liedekerke, en terzelfdertijd alle andere maatschappijen die najaarsvluchten in richten, geslachtofferd worden. Eigenbelang staat bijgevolg ver boven algemeen belang. Het is bedroevend te moeten vaststellen dat onze vertegenwoordigers dit niet in het openbaar durven zeggen. Indien zij echter wensen mee te werken aan een bond, die enkel het fondspel wil propageren, dan moeten zij dit duidelijk maken. Dan kunnen de maatschappijen die alleen snelheid spelen, zich verenigen en een wijziging van de statuten voorstellen, zodat de KBDB gesplitst wordt in 2 afdelingen. Dan zullen de maatschappijen ennhun afgevaardigden beter het belang van de duivensport van jan met de pet» kunnen dienen en kunnen de lidgelden van de kleine man ook ten goede komen aan de kleine liefhebber. Nu gaan de fondspelers 20% van de duivenlief- hebbers met 80% van de kampioenschapsgelden Het woord en de daad is nu aan onze provinciale afgevaardigden van de nog steeds grootste Belgische dutvenprovincie om nu eens hun wil op te leggen aan de «heren» in Brussel. Wij kijken met belangstelling uit naar hun initia tieven. Naam en adres bekend ter redaktie 25ste, L. Peerlinck (Hamme) werd 38ste en Geert Van Gooien (AC Lebbeke) veer tigste dan sprong vooral de prestatie van AC Lebbeke- junior Filip Van Damme in het oog. Hij eindigde, na een prachtige wedstrijd, waarvan de Wiezenaar, leerling-ma- trijzenmaker aan het VTI te Aalst, mede het uitzicht be paalde, eervol vijfde. De AC Lebbeke-atleet heeft trouwens reeds een knap veldloopseizoen achter de rug, met naast ce 5de plaats in het B.K., drie overwinningen (Lennik, Baasrode en Lebbe ke), twee tweede en twee der de plaatsen. Enkel de cross cupwedstrijden te Ninove viel tegen. Filip Van Damme: «Samen met trainer Walter Van Rens- berghen heb ik naar een kon- ditiepiek in februari toege werkt. Daarin zijn we dus blijkbaar goed geslaagd. Ik voelde me vorige zondag dan ook in goede doen, kende bovendien een redelijk goede start. Algemeen favoriet Christoph Impens schoot er wel als een raket door, maar werd na twee km wedstrijd bijgehaald door een groepje van zes, waartoe ik ook be hoorde. De Gentenaar moest zijn overmoed meteen beko pen, kon het tempo niet lan ger aan en staakte de wed strijd. Met nog twee kilometer voor de boeg het kopgroepje bestond toen uit zeven atleten viel het tempo, op een klubgenote V. Van Buggenhout eindigde in haar tred. By de damesjuniores eindigde Aiya Buysse (Zele) op een verdienstelyke zevende plaats, klubgenote Nadia Keys liep als 14de over de finish. rechte strook, tegen de wind verblijf in Portugal. Vermits m, plotseling stil. Ik ben toen de bond geen Belgische junio- maar aan de leiding gaan lo- res afvaardigt naar de wereld pen, beukend tegen de wind kampioenschappen te Auck- In' 'and (VSA). wordt in atletiek- In een rechtse bocht, waar de wind plotseling in ons voor deel ging blazen, heeft Fred Van Winghe een demarrage geplaatst. Hij slaagde erin meteen een grote kloof te slaan en op dat moment kon ik niet reageren. Van der Hoeven, Van der Straeten. Hermans (de latere kam pioen) zijn hem achterna ge sneld. In de laatste rechte lijn slaagde ik er nog in laatstge noemde bij de lurven te vat ten. Op Van der Hoeven, de vierde bij de aankomst, telde ik amper nog twee sekonden achterstand. Inderdaad, achteraf voelde ik wel spijt dat ik tijdens dat lastige deel van het parcours de leiding genomen had. Ik voelde me toen echter uitste kend. Bovendien heb ik een hekel aan wedstrijden waarin de kat uit de boom gekeken wordt. Een afwachtende hou ding aannemen behoort nu eenmaal niet tot mijn tempe rament. Al bij al hoopte ik voor de wedstrijd op een vijf de of zesde plaats beslag te kunnen leggen. Die doelstel ling heb ik bereikt. Ik ben dus tevreden». Filip Van Damme, die ook interesse voor pistewerk aan de dag legt als tweedejaars scholier eindigde hij derde in het Belgisch Kampioenschap over de 3.000 m,, in een goeie tijd; 8.49 hoopt nu uitgeno digd te worden op een stage kringen gefluisterd dat de eer ste zes van het junioreskam- pioenschap, beloond zullen worden met een stage. En vermits de Wiezenaar vijfde eindigde... Pierre Van Rossem Veldlopen. Filip Van Damme (arch.) vw Hammi heeft op eigen veld een punl verloren en daar had het vooraf niet op gerekend. De leider kreeg te maken met een goed georganiseerde opponent die zich weliswaar defensiever opstelde dan verwacht en resultaat beoogde langs de tegenaan val. Daar lieten Verbustel en zyn maats zich een paar keer tereke aan vangen. Wat tot een doelpunt leidde en in de tweede helft ei zo na de nederlaag voor gevolg had. Gelet op de verrichting in het algemeen zou een dergelijk verdikt erg onrechtvaardig geweest zyn, maar in voetbal weet je maar nooit. In het slot kwam de thuisploeg overigens twee keer dicht by een winnende goal en die verhinderde alleen een uitstekend spelende keeper Fissers. "Ik had nooit verwacht dat f -iUfPI-"-m -r Poederlee zich zo defensief j zou organiseren", zegt oefen- SflP f' meester Willy Meersman. "Hun opvatting was voor mij een verrassing. Zeker nadat «HUf -V. Jlf ik ze eerder in Sint-Niklaas jSt aan het werk zag. Dat we 2.' Jljf I «g vroeg of laat moeilijkheden "L* w w»*»» .««V* Mi.1 zouden ondervinden lag voor 1 m WMÊfaw' IÉSiï§H«S^ de hand. Wie is nu niet ver- J%k i lekkerd op een flinke presta- *«PP tie en een dik resultaat tegen f* een leider? We zullen daaraan moeten wennen en leren mee leven. Belangrijk is dat we overeind zijn gebleven en een .ffÈÈisP eerste nederlaag uit de weg IwS gingen. 9» ^ÈSBUÊk We werden wel voor het ^3R3|. eerst op achterstand ge plaatst. Zoiets is ons nog *ÉSBUm"rek nooit overkomen. Positieve vaststelling is dat we goed gereageerd hebben op die up percut en niet in paniek zijn geraakt. Het komt er de ko mende weken op aan om in telligent te reageren en ons door niemand in een valstrik te laten lokken. Het is mooi >m leider te zijn, maar veel noeilijkcr om die plaats te llijven bezetten. Zorgen om ten vcrliespunt hoeven we )ns niet te maken. Het komt ;r nu op aan om rustig te Hamse oefenmeester. Puntje te weinig Enkele minuten na afloop vernam men in de Hamse kleedkamer het verlies van achtervolger Diegem. Het re sultaat zorgde deels voor wat opklaringen maar ook voor gejammer. "Hadden we gewonnen dan bedroeg het verschil vijf pun ten, sloeg Eric Diels zich da delijk op de dijen. In feite hebben we een punt te grabbel gegooid, dixit de joviale Antwerpenaar. Ik meen dat we te weinig variatie hebben gebracht en het ele ment verrassing hebben we niet kunnen uitspelen. Dat speelde in de kaart van de opponent die ons ei zo na bij de neus nam. Echt uitgespeel de kansen hebben we niet gekregen. Ik vond van mezelf dat ik te weinig in het spel werd betrokken. Die mening had ook de trainer die onder de rust de wenk gaf om niet altijd op één en dezelfde kant te evolueren. Veel beterschap heeft dat niet opgebracht. Neem dat ik in de tweede helft maar vijf ballen in mijn bezit kreeg en dat is toch maar een povere kant, jam merde Eric Diels. In elk geval behoorde hij afgelopen zon dag tot het kransje van de betere Hamse voetballers. (E.G.) VW Hamme-Poederlee 1-1. Pirelli in zijn typische schietpositie. Zijn loeier ging echter naast (vh) VW Hamme-Poederlee 1-1. Lenaerts rukt op naar het bezoekende doel (vh) blijven cn meer maturiteit aan reden tot klagen. Na een min de dag te leggen. We gaan het der geslaagd derde kwartier nog erg lastig krijgen. Met die hebben we ons na de hervat realiteit moeten we leven, ting herpakt. De puntende- Over de verrichting in haar ling lijkt mij overigens een geheel genomen heb ik geen logische weergave, aldus de VW Hamme-Poederlee 1-1. Ook Lenaerts waagde geregeld zijn kans op doel. De bezoekende doelman bleef echter attent vh) JONG LEDE - FRANC BORAINS 1 -1 Jong Lede blyft het minder doen. Of mogen we dit niet zo stellen, alsof een gelykspel in deze omstandigheden met gunstig is. Vergeet niet dat de Waaltjes een miljoe nenploeg bezitten die ver onder haar mogelijkheden presteert. Dit hebben we duidelyk kunnen merken tydens de party te Lede. Voor de Oostvlamingen ontbrak Frankv Naudts nog op het appel zodat trainer De Lantüheer alweer met de handen naar de haarstreek moest tasten om een slagvaardige ploeg op de been te brengen. En die handen zouden ook tijdens de partij op die plek vaak vertoeven Die eerste helft was van Leedse kant werkelijk krampachtig te noe men De vlotte kombinatic werd nooit uitgesponnen Het liep zodanig veelvuldig ver keerd in de opbouw dat de voorspelers Van Cauter-Car- lier op een eiland vertoefden De kansen uil de eerste helft waren bijzonder schaars. De eerste echte tegenstoot van de gasten was het wel raak. Na een kwartiertje rommelen draaide Dupont wel weg van Bogaert en wist de kansloze Vijt te grazen te nemen. Dit gaf meteen zuurstof aan de Walen en gelukkig voor Lede stond een attente Vijt in het doel om verder onheil te voorkomen. Enkel een goede aktie langs Droessaert, die twee verdedigers wandelen stuurde, deed ons de pen nog maals bovenhalen. Overigens bleef het rommelen tot de koffie werd uitgeschonken. De tweede helft startte zoals de eerste was geweest. Allesbehalve veelbelovend dus. Toch wist Van Troos nog een gaatje te virtden in de blauwe muur. Doelman Maiolino keerde echter het gevaar. Toen kwam Dupont even zijn neus aan het venster steken en wist Vijt alweer knap redding te brengen. En wij noteerden alle kansjes vlijtig want er bleef weinig te garen. Toen vond Rik Van Cauter het allicht welletjes. Eerst draaide hij zich goed vrij maar besloot pal op doel man Maiolino. Even later, bij het ingaan van het laatste kwartier was het toch raak. Na een hoekschop van Carlier devieerde Van Cauter de bal voorbij de Waalse portier. Lede kreeg tenslotte wat het verdiende maar... het had al weer bloed, zweet en tranen gekost. De scheidsrechter; Matthijs Lede: Vijt. Droessaert, As- selberghs (46' Van Troos), Baten, Bogaert, Loopmans, De Winne, Van Cauter. Lor- ré, Carlier, Eeckhoudt. Doelpunten: 0-1 Dupont, 15' 1-1 Van Cauter 75' (g.d.t.) SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 HAMME - POEDERLEE 1-1

De Voorpost | 1988 | | pagina 17