Q GRATIS TIP Weekl! Erpe-Mere: Rode Kruis vereremerkt bloedgevers Speelautomaten moeten weg uit stadsgebouwen VTI-Aalst primus in aktie «Jeugd en technologie 1987-88 Gratis naar opvoeringen in «De Werf» Infobo groeit verder bouwbeurs Voor wie iets beter zoekt WD LimeERGgn Taverne 't Hofken VRIJDAG 4 MAART 19S8 41' JAARGANG NR. 9 - 40 F TOP,!* Traditiegetrouw heeft de Rode Kruisafdeling van Mere en Aaigem het plan opgevat om tweejaarlijks de bloedge vers van Mere en deze die er komen bloed geven, te vereremerken. Dit gebeurt telkens na een zeker aantal giften, een getal dat voorafgaandelijk vastgesteld werd. Op die manier bestaat de kans dat men nog net niet in de prijzen valt ofwel al het magisch getal voorbij is. Hoe dan ook elke donor wordt op een bepaald ogenblik in de bloemetjes gezet, niet dat hjj of zij er naar vraagt maar doet wel eens goed dat ook anderen aan u denken voor hetgeen men jarenlang belangloos presteert. Vorige zondag waren ze opnieuw te gast in het ge meentelijk administratief centrum Steenberg om er een attentie in ontvangst te mogen nemen. On danks het feit dat vele do nors afwezig waren (mis schien gaan zij liever naar het bloedafname centrum dan naar Steenberg) is er eens te meer bewezen dat de afdeling van Mere bij het Rode Kruis meer dan goed aangeschreven staat. In zijn openingstoespraak vond burgemeester De Lat het maar billijk dat het gemeentebestuur zijn me dewerking verleent aan een dergelijk projekt vooral omdat er in Erpe- Mere zoveel mensen ge vonden worden die bereid zijn om te helpen. Sche pen Van Den Steen sloot zich hierbij aan en het ter beschikking stellen van de raadszaal voor de verere- merking en de akkomoda- tie voor de bloedafname dwingt trouwens al erken telijkheid af. Het gebaar dat de bloedgevers stellen ten bate van de medemens is de waardering van alle inwoners waardig. Daar om juist worden alle toe spraken kort gehouden want het komt meer op de daad aan en «een praatje onder elkaar is in feite be langrijker voor dergelijke initiatieven op te schroe ven». Het komt alleen op de daad aan: bloed geven om andere mensen te redden. De verantwoordelijke van de bloedtransfusiedienst, de heer Govaerts gaf een kort statistisch overzicht van het vorig jaar toen in Erpe-Mere maar liefst 1385 zakjes bloed gevuld werden maar wat nog be- Vervolg op blz. 4 Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie Erpe-Mere. De bloedgevers van de Rode Kruis afdeling van Mere werden vereremerkt (foto JV). Gemeenteraad Aalst Danny Denayer memoreerde nog dat destijds geopperd werd een schietstand in te richten in het zwembadge bouw. Daarvoor zouden zelfs investeringen zijn gebeurd doch daarna zou alles gelaten z(jn zoals het was. Schepen De Maght ontkent dat daarvoor ooit iets zou zijn besteed doch Denayer meende zeker te weten dat er zelfs buizen van leidingen daarvoor plaats hadden moeten ruimen. 200.000 fr. voor «x-y tafel» Op woensdag 20 januari 1988 mocht een team van leraars en leerlingen van het V.T.I. in het Arenberg auditorium van de K.B. te Brussel één van de hoofdprijzen in ontvangst nemen van vernoemde aktie. Zij kregen deze prys voor het sterk vernieuwd koncept voor een computergestuurd bewegend plateau (x-y tafel) dat zeer precieze positionering op klassieke werktuigmachines toelaat. Op deze manier wordt een gewone machine omgevormd tot een «Hi-Tech» apparaat dat de konkurrentie met de aktuele computergestuurde machines aankan. Mits dadelijk te bellen naar 052/35,65.16, Jos'Muy- laert, Dorp 63 te 9392 Meldert, kan U als lezer van «De Voorpost» gratis a.s. maandag 7 maart naar «De kleine prins» met Julien Schoenaerts, op dins dag 8 maart naar een Aalsterse Koorzangavond, op vrijdag 11 maart naar een gitaarkoncert door Igna- cio Rodes of op zaterdag 12 maart naar een Flamenco-festival, uit te zenden door de BRT. De eerste drie vangen aan te 20 u., het vierde te 19.30 u. De eerste aanvragers kunnen dan op de dag van de opvoering hun vrijkaart aan de receptie van De Werf bekomen. Rap zijn wint. Meer details verder in dit blad. LH Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van 11 tot.... zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 0S3/77.37.87 Uit 42 uitgezochte ont werp- en realisatiedossiers (over heel Vlaanderen) werden door de KB-jury 27 finalisten geselekteerd van wie het project nog eens werd ondérzocht op kreativiteit, reële toepas baarheid en effektieve in breng van jonge mensen (-25 jaar). Voor al deze finalisten sa men werd een «prijzen- pot» van twee miljoen frank voorzien. Bij de de finitieve proklamatie werd géén rangschikking mede gedeeld maar het V.T.L- team ontving 200.000 fr., één van de hoogste toege kende bedragen. Het projekt, gerealiseerd door leerlingen en leraars uit de afdelingen digitale elektronica, computerge stuurde produktietechnie- ken en mechanica werd door de jury geroemd, niet enkel om de inventiviteit van de realisatie maar vooral om de multidiscipli naire aanpak die maakt dat de verwezenlijking er van - in een schoolse om geving - opviel tussen de andere inzendingen. Het verheugt ons dat een team van jonge mensen en hun leraars een dergelijke externe erkenning beko men voor hun prestaties. Naast dit projekt lopen er echter nog tientallen ande re op het V.T.I. die mis schien niet allemaal een even sterk vernieuwend karakter bezitten maar die evenzeer steunen op dat multidisciplinair handelen; wat een goede voorberei ding op de reële bedrijfssi tuatie is. Gaat het VTI bouwen? Nog nooit kende het VTI- Aalst zoveel inschrijvin gen als in september laatstleden. Dat is prima maar dat schept proble men. Enerzijds komen er steeds meer leerlingen en dat komt o.m. omdat er steeds meer richtingen ko men met bijkomende mo gelijkheden. En daarenbo ven zijn een aantal blok ken reeds van gevorderde leeftijd. Met zowat 2.000 leerlin gen in de dagschool, 600 in Sociale Promotie en 300 in het Centrum Hoger On derwijs dat wellicht zijn aantal zal verdubbelen en bovenop 425 personeelsle den wordt het VT! een entiteit op zich zelf. De meeste inwoners van een deelgemeente bereiken dat gezamenlijk aantal niet. Er is dan ook nood aan levensruimte, nood aan lokalen. Algemeen direkteur Leo Wouters stelt volgende krachtlijnen. - Elke m2 oppervlakte moet optimaal gebruikt worden. Dat kan door o.m. de computer die wijst waar iets vrij is. - De zaal «De Beer» inge richt bij het jongste jubi leum, is aan verdere af werking toe voor het mo gelijk maken van allerhan de iculturele manifestaties. Ondertussen heeft het VTI, de Werf niet te na gesproken, de schoonste schouwburgzaal van de stad, - En er is dringende nood aan een labo voor confek- tie door de oprichting van Vervolg op blz. 4 Geen speelautomaten meer in openbare gebouwen Bij het punt over de ver pachting van het recht tot uitbating van de cafetaria van de stedelijke sport- schuur «Denderdal» Erembodegem knoopte Danny Denayer een aantal bedenkingen vast. De overeenkomst voorziet het verbod van kans- en amu- sementsspelen, mechani sche of automatische, in dat gebouw te installeren zoals trouwens in alle soortgelijke openbare ste delijke gebouwen. Maar volgens Denayer blijft dat verbod meestal een dode letter en wordt er lustig gespeeld. «Als dat inder daad grof geld opbrengt voor de uitbater zou de stad er dan maar moeten mee van kunnen profite ren» meent Denayer. Maar eigenlijk drong hij aan op doen eerbiedigen van de verbodsclausule. Voor schepen Dooms is het klaar. Er mag geen dergelijk apparaat worden in gebruik genomen zon der voorafgaandelijke toe lating van het stadsbe stuur, «maar we ontvingen nog geen enkele dergelijke aanvraae». «Gokautomaten zijn in België niet toegelaten maar wat hier staat be hoort tot het kleine soort. En dat kan feen tegemoet koming zijn voor het beta len van de huurprijs die toch hoog ligt» zei Doorns. Maar Denayer kan zich hiermede niet akkoord verklaren en heeft twijfels over dergelijke hersen- kronkels. Hij noemt dit totaal onaanvaardbaar en immoreel, «Als wij ons best doen om de jeugd goed op te voeden biedt ons stadsbestuur hen de kans te gewennen aan gok spelen en die liggen vaak aan de basis van heel wat narigheid» zegde leraar Denayer. En om te tonen dat zijn «hersenkronkels» rechtlij niger zijn dan Denayer vermoedde, stelde de schepen dat het college in derdaad fout zit met zijn redenering. Hij zal dan ook alle belanghebbenden die met speelautomaten te maken hebben bij zich roepen en dergelijke speelautomaten doen ver wijderen. De tweede raadszitting van 1988, die eigenlijk een week verdaagd werd we- Vervolg op blz. 4 De zevende editie van Infobo, de bouwbeurs georgani seerd door de Nationale Centrale van metaal-, hout- en bouwvakondernemingen (NeCeBo) groeit andermaal naar een voltreffer. Ze geniet inderdaad sinds jaren een wijde uitstraling tot ver buiten de regio. U kan er tydens de komende paasdagen terecht op vrijdag 1 april van 19 tot 21 u., op zaterdag 2 april van 14 tot 21u. en op zon- en maandag 3 en 4 april (Pasen en tweede paasdag) van 10 tot 21 u. Dinsdag nog de ultieme kans van 16 tot 21 u. Zeven jaar Infobo Wanneer de beurs voor Bouwen en Wonen van start ging in 1981 in de lokalen van het VTI zou zelfs de grootste optimist nooit hebben durven den ken dat in 1988 de Aalster- se Keizershallen reeds te klein zouden zijn om deze Paasbeurs in onder te brengen. Zelfs bij Infobo 3, wanneer men de vrien den in het VTI moest ver laten en met zekere angst naar de toch wel ruime Keizershallen verhuisde, durfde niemand veronder stellen dat ook op korte termijn deze plaats onvol doende groot zou blijken. Bij het bouwsalon van 1987 was men reeds ver plicht tot beperkingen en was er reeds een betrekke lijk lange wachtlijst. De keuze voor de inrichters was terug niet gemakke lijk. Er is gewikt en gewo gen, overlegd en zeer veel nagedacht vooraleer te be slissen. Uitbreiding met konstruk- tietent Het inrichtend komitee van de bouwbeurs ge steund door het NACEBO bestuur kon niet langer weerstaan aan de vraag van de talrijke kandidaat exposanten om toch een plaats te krijgen op Infobo. Enige mogelijkheid was uitbreiding met een kon- struktietènt. Onmiddellijk bij die beslissing legt het bestuur zichzelf ook be perkingen op nl. de tent oppervlakte zou niet meer dan 1.000 m2 bedragen. Voorrang zou gegeven worden aan: - nieuwe produkten; - kandidaten die al min stens sinds vorig jaar op de wachtlijst stonden; - kandidaten uit de regio; - leden NACEBO. Deze beperking vond het bestuur noodzakelijk dit zowel in het voordeel van de beurs, dan in het voor deel van de exposanten. De mensen van het inrich tend komitee waren er zich ook van bewust dat deze beslissing tot gevolg zou hebben dat er moge lijks enkele ontevreden kandidaat exposanten zou den zijn. Op één ding hebben ze echter niet gerekend, nl. dat de nieuwe wachtlijst nog zo lang zou geworden zijn. Infobo '88 volzet de grote hal, de nieuwe zaal en een konstruktietent aanslui tend op de nieuwe zaal, en dit enkel met producten die betrekking hebben op bouwen en wonen. Infobo is een volwaardig Aalsters bouwsalon waar iedere bezoeker allicht zijn gading vindt. Het suk- ses van Infobo is te danken aan de onvermoeide inzet van de inrichters, aan de goede samenwerking met de exposanten, aan de loyale medewerking van het stadsbestuur, aan de hulp van zoveel sympathi santen, maar vooral ook aan de belangstelling van een geïnteresseerd en jeugdig publiek. LH toe kKatt«*r0

De Voorpost | 1988 | | pagina 1