Nieuws van de boekenplank C C J New Reform herleeft in oud-hospitaal en generale bank De Voorpost - 11.3.1988- 13 Honderd dagen Turbo TD Horihan Vrijdag 18 maart om 18.00 uur begint in de Nieuwe Madeion aan de Grote Markt te Aalst de Honderd dagen Turbo TD van het H.O.R.I.H.A.N. Een discobar zal voor de nodige sfeermuziek zorgen De organizatoren van deze TD zijn de leerlingen van het zesde jaar informatica. Opendeurdag in De Weide Op zaterdag 26 maart is er van 11 tot 17 u. in de ervaringsge richte kleuterschool De Weide. Hoogkouterweg 7 te Erpe- Mere opendeurdag. Aansluitend daarbij te 20.30 u. fuif in zaal Vooruit, Sint-Pietersnieuwstraat te 9000 Gent te 20.30 u. Nadere into, via 053-70.50.76. Baardegem Bedevaart Op zaterdag 19 maart naar St. Jozef te Leuven. Vertrek 8.30 u. 250 fr. Auwelaert-Dierickx, Hoogstraat 93 (052-35.02.08) Toneel ••Hoop in de Toekomst» brengt nog op zaterdagen 12, 19 en 26 maart telkens te 20 u. «Schaftijd» van Paul Coppens. Reserveren op weekdagen van 18.30 u. tot 19.30 u. via 052- 35.96.44, Broederlijk Delen Eerste inhaling in de kerk a.s. weekend 12-13 maart voor Rwanda onder het motto «Grond is leven» op zaterdag 12 maart vanaf 19 u. en op zondag 13 maart van 11.30 u. tot 14 u. Steak natuur, steak Provengal, kalkoenroula de met appelsienensaus. De eerste 2 300 fr., de laatste schoten 250 fr. Kindermenu aan 150 fr. Uiteraard alles met frieten. ACV-CM-avond Op zaterdag 19 maart in zaal «bij Herman» ACV-CM-avond. Te 19 u. mis in de kerk voor afgestorven leden en te 19.45 u. bij Herman gezellig samenzijn. Kultureel Centrum Affligem Nog tot zondag 6 maart in zalen B, ikonen. Op deze tentoonstelling zullen oude Russische Ikonen te zien zijn. Daarnaast zeer kunstvolle reprodukties, die dienstig kunnen zijn voor een gebedshoekje thuis en voor de liturgi sche diensten in parochiekerk (groot formaat). Van zaterdag 12 maart tot en met zondag 27 maart. Religieuze beelden en voorwerpen, waarbij vooral de nadruk zal gelegd worden op houten gesneden beelden, afkomstig uit Beieren, Oostenrijk, Zwitserland, Spanje, Vooral het Maria beeld zal er een ereplaats innemen, bij gelegenheid van het Mariajaar! Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Gustaaf en Julia Rossignol. Volgend weekend: Albert en Alma Van Langenhove. KVLV Op woensdag 23 maart in het Parochiecentrum te 19 i kookles «feestmenu's». Erembodegem HERDERSEM Plechtige Kommunie Op donderdag 17 maart te 20 u. in het Parochaal Centrum: vergadering met de ouders van onze plechtige kommunikan- ten, als voorbereidig tot de Plechtige Kommunie en het H. Vormsel. Alle ouders zijn dringend uitgenodigd en hartelijk welkom. De plechtige kommunie heeft plaats op zondag 1 mei. Het H Vormsel wordt toegediend op donderdag 5 mei, te 15 u door H.E.H. vicaris-generaal G. De Lange. Verloofdenwerking Een laatste oproep aan alle verloofden1 U kan zien deze week nog inschrijven voor de ontmoetingsavonden op de dinsdagen 15 en 22 maart, bij de verantwoordelijken Guido en Els De Meester-Hutsebaut. Grote Baan 121a, te Herdersem. De avonden gaan door van 19.30 u. tot 22.15 u. in de Klooster school. KVLV Op 14 maart van 19.30 u. tot 21.30 u. «lintjeswerk». Voetbal thuis Patro: 13 maart: Overgangsklasse B: Herdersem - Velzeke. Meldert Thor Kokerij Ten voordele van de Jeugd van Thor Kokerij Meldert eetfestijn Aalsterse Wijnmakersgilde Vergadering vrijdag 11 maart te 19.30 u. in de Krypte. Ouderavond 1ste jaar Vormselkatechese Vrijdag 11 maart te 20 uur in het Parochiehuis. Belotwedstrijd Zaterdag 12 maart te 20 uur in zaal Forum, Keppestraat ^000 fr. vooruit, 25 fr. inleg (wordt terug uitbetaald), ledereen welkom! Postzegelkring «Dendria» Klubvergadering zondag 13 maar te 10 uur in het Parochie huis. Postzegelkring Dendria is aangeduid om i.s.m. de Regie der Posterijen, de voorverkoop te orgamzeren van de bijzon dere postzegelreeks «Promotie van de Filatelie». Deze voor verkoop zal doorgaan in de Parochiezaal van Erembodegem Terjoden; dit omwille dat juist op dezelfde data, de 5de Parochiefeesten in het Parochiehuis van Erembodegem- Centrum (de gewone vergaderzaal van «Dendria») doorgaan en dus uiteraard voor Postzegelkring «Dendria» onbeschik baar is. Maar het houdt toch tevens een positief element in nl. dat de mogelijkheid geboden wordt om de mensen ven Erembodegem-Terjoden eens in kontakt te brengen met Postzegelkring «Dendria; wat dus volledig aansluit bij de «promotie van de filatelie», wat het voorwerp uitmaakt van de nieuwe postzegelreeks. Deze reeks bestaat uit 2 zegels met toeslag (13 3 en 24 6) plus een velletje met 1 zegel (50 12). Deze voorverkoop wordt georganizeerd op 23 en 24 april a.s. Een herinneringsblad op een zéér beperkte genummerde oplage van 250 exemplaren wordt bij deze gelegenheid eveneens uitgegeven. Meer informatie in een volgende «De Voorpost» editie! Vijfde Parochiefeesten Op 23 en 24 april a.s. Voor het herstel van de zijgang en het sanitair in het Parochiehuis en de grondige opknapbeurt van de krypte èn uitbreiding van verwarming. Wie wil meewerken met kaartenverkoop, met het eetfestijn, in de cafétaria kan terecht bij Achiel en Flor Borms - Caers, Kerkstraat 4, bij Gaby De Moor, Gerstenstraat 1/1 of bij onderpastoor Vinck. Kaartenverkopers komen samen op dinsdag 15 maart te 20 uur in de Krypte. K.A.V.-Aktua Dinsdag 15 maart te 14 uur in het bovenzaal van het Parochiehuis. K.A.V. demonstratie Woensdag 16 maart te 19.30 u. in de Krypte: «Desserten». AA-groep «Om Mekaar Vergadering groepsleden: woensdag 16 maart te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. ACV-CM avond Breughelavond zaterdag 12 maart om 20 uur in zaal Rubens, Ninovestraat Terjoden. Kaarten aan 200 fr. te verkrijgen bij de ACV-bestuursleden ACV-CM Erembodegem nodigen uit Breughelavond zaterdag 26 maart '88 om 19 uur in de Volkskring, Kaai, Erembodegem-Centrum. Kaarten aan 150 fr. te verkrijgen bij de plaatselijke bestuursleden. K.W.B.-kooklessen K.W.B.-Terjoden organizeert een kookreeks voor mannen: (reeds 2 lessen zijn voorbij: 18 en 25 februari) op donderdag 24 en 31 maart en 7 april, telkens om 19.30 u. in de Parochiezaal van Terjoden. De deelname in de kosten wordt ter plaatse verzekerd. De kursus zelf is gratis. Met V.T.B. Erembodegem naar «De Azteken» en «Autoworld» Zaterdag 12 maart. Vertrek autocar hoek Keppestraat - Ninovesteenweg om 12.15 uur. Prijs: 550 fr. (volwassenen), 480 fr. (kinderen) alles inbegrepen. Inschrijven bij Annie De Smet - D'Hondt, Wilgstraat 25A Erembodegem. Davidsfonds-voordracht Vrijdag 18 maart '88 om 20 uur in zaal Warande (Haaltert): voordracht met dia's en vraaggesprek door Dr. Vanermen over «de mogelijkheden van de hartchirurgie». Gratis toegang. Organizatie: Davidsfonds Erembodegem-Terjogden, Haaltert, Kerksken en Heldergem. Lede Voordracht Ziekenzorg Donderdag 24 maart 1988 te 19u30 in CM-lokaal, Nieuwstraat 28, Lede: voordracht met diskussiegelegenheid: «Dat had ik niet verwacht» (Begrip voor de demente mens). Inleider: dhr. Luc Bouckaert, klinisch psycholoog, ledereen welkom! Erpe-Mere Op het programma van K.A.V.-Mere Op zondag 20 maart wordt een theaterbezoek gebracht aan de Koninklijke Opera van Gent om de opvoering van de overbekande musical «Jezus Christ Superstar» bij te wonen. Vertrek: 14 uur op het dorpsplein van Mere. Prijs (alles inbegrepen): 500 fr. Dadelijk inschrijven! (Max. 30 personen): tel. 77.36.23 of 78.24.78. Op dinsdag 26 april bezoek aan het Keukenhof in Lisse in Nederland en aan het alombekende Delft. Op maandag 16 mei is de bedevaart naar O Oostakker gepland. De jaarlijkse zomerreis gaat door van 18 tot 26 juli '88 in Voralberg (Oostenrijk). Voor meer informatie kan men steeds terecht bij de KAV-kernleden. ACV- en feestavond De bestuursleden van ACV en CM afdeling Mere nodigen u en uw familie uit naar de feestavond op zaterdag 12 maart '88, in het Patronaat te Mere. Op het programma: 18.30 u. Eucharis tieviering: 19.30 u. Welkom, feestmaal, spreekbeurt omtrent de aktualiteit in de ziekteverzekering, tombola. Deelname in de kosten: volwassenen: 220 fr. kinderen tussen 6 en 12 jaar: 130 fr. kinderen beneden 6 jaar: gratis. Koopjesmarkt Vakantiegenoegens Zondag 13 maart, in de zaal Pax te Erpe, vanaf 13.30 u. Meer informatie: Dolf Vermeiren, Zevekootstraat 6. 9410 Erpe tel 21.77.96. Paaskamp Vakantiegenoegen Van vrijdag 1 tot en met maandag 4 april '88 te Huizingen. Op het programma: geleide bezoeken (kaashoeve, streekbrou- werij. Herman Teirlinckmuseum), feestelijk paasontbijt, sport en spel voor groot en klein. Prijs per gezin: 870 fr. voor drie. 700 fr. voor twee nachten camping. Hierin is begrepen camping, elaktriciteit, onbeperkte toegang tot Plantentuin, gidsen in Beersel, paasmaal en animatie. Er is eveneens mogelijkheid tot overnachten in een jeugdher berg aan 185 fr. per persoon en per nacht -f 320 fr. voor animatie. Inschrijven bij Dolf Vermeiren! (Er wordt een voor schot gevraagd van 500 fr.) Aalst, receptie na afloop van de opening van New Reform tentoonstelling in de Van Inneszaal (a) Tot en met zondag 27 maart kan u in museum Oud-Hospitaal aan de Oude Vismarkt terecht voor de Retrospektieve «New Reform» 1970-1979. De kunstgalerij van Roger D'Hondt die, achteraanvolgens in verschillende lokaties. laatst aan de hoek van de Valerius de Saedeleer en de Peter Benoitstraat furore maakt bij reformisten. In de Generale Bank, Nieuwstraat Aalst, kan u bovendien rekonstrukties meemaken eveneens tot 27 maart elke werkdag van 9 tot 12u30 en van 1 tot 16 u. Evenwel gesloten op zater- en zondagen. En in Netwerkcentrum De Ridderstraat, beleeft u het ermee gepaard gaand audio-visueel aspekt dagelijks in die periode van 13 tot 17 u. en van 19 tot 24 u. Ontmoetingsplaats geometrische kunst. Velen een lichtbaken in de duis- Galerij New Reform was richtten zich alleszins op ternis betekende, een sig- een ontmoetingsplaats New Reform die voor hen naai naa een andere we- voor velen in de periode 1970-1979. Zowat 700 kunstenaars zouden er zijn «gepasseerd». In het Oud-Hospitaal werd heel wat uit de archieven bovengehaald. Ook de op gegraven kuituurfossielen waren er recent en te ver gelijken met hun soortge noten die op zolder achter waren gebleven. Bijde ten toongestelde projekten ook heel wat uit buurlan den, uit landen achter het IJzeren Gordijn, uit Cen traal en Noord Europa en zelfs uit de Nieuwe Wereld. «Les Beaux Arts» Volgens volksvertegen woordiger Mare Galle, voorzitter van de organise rende CSC De Rank, gaf Roger D'Hondt kansen aan «scheppers» maar evenzo aan «schoppers». De per formancekunst zou haar wortels grotendeels halen uit de revolte doch heeft naast zich evenzeer de reld. In hoeverre deze pro- dukten beantwoorden aan het begrip dat in het jar gon «kunst» heet laat Galle liever aan ieder voor zich zelf over. New Reform bood alleszins kansen aan alternatieve kunstenaars die zich wil den konfronteren met Jan met de pet. New Reform gaf dan ook aanleiding tot een totaal-happening met internationale aanwezig heid. Contestatie Lie. kunstgeschiedenis Paule Ronsse stelde op de receptie achteraf in de G- bank aan de Nieuwstraat dat de aktie van New Re form tegelijkertijd uitdag end en verontrustend was. Sinds Marcel Ducham voor WO II reeds een fiets op een kruk tentoonstelde ging het hek van de dam en schreed de evolutie steeds stap per stap ver der. Kunst evolueert in derdaad gestadig. In 1968 kon gestoeld worden op kontestatie en op het lu diek erbij horend aspekt. Het koncept kreeg steeds meer de voorrang en de zuivere materialisering zwakte danig af zodat al leen het essentiële behou den bleef Konceptuele kunst stelde zich echter buiten het ge wone, buiten de traditie en de belangstellende was dan ook op zich zelf aange wezen en een werk te inter preteren naar eigen visie, gevoel en vermogen Juist in het promoten van deze strekkingen ligt de verdienste van Roger D'Hondt. Hij ontving er trouwens de Schumaan- prijs voor. Aalst. Mare Galle bij de opening hospitaal (a) de New Reform tentoonstelling in het oud- Mijn ouders zijn gescheiden. Jill Krementz voerde een aan tal gesprekken met kinderen van gescheiden ouders. Uit die gesprekken blijkt dat kin deren vaak onthutsend en ontroerend reageren op de scheiding van hun ouders. Hoe ze hebben gereageerd op de eerste ruzie rond de scheiding en hoe zij die heb ben verwerkt. In het boek komt ook het co-ouderschap ter sprake en wordt gehan deld over het al dan niet kun nen opschieten met nieuwe partners van hun ouders en met de stiefbroertjes of -zus jes. Uitgegeven bij AW Bru- na en Zoon. 127 pagina's. 498 fr. Myn vrouw kan weer lopen. Een nieuw boek van de hei- matschrijver Toon Kortooms die de grote gave van de ver telkunst bezit. Dit keer geen roman in de echte zin van het woord, maar een boek dat gaat over zijn ervaringen, die ook de ervaringen zijn van zovele anderen. Het verhaal handelt over de ongemakken in Jiet leven en hoe die kun nen overwonnen worden met veel optimisme en levensblij heid. Ondanks alle tegensla gen. Gedreven door een soort van ideaal, een toverkracht, overwint een vrouw haar tegenslagen en herneemt ze haar plaats in de maatschap pij. Alledaags en ongewoon. Uitgegeven bij AW Bruna en zoon, 190 pagina's. 490 fr. Nog even zwaaien. Nannie Kuiper zorgde voor leuke tek sten waarbij Reintje Venema prettige tekeningen maakte. Het is een kinderboek voor de kleinsten dat mooi oogt en het verhaal vertelt van Karin die een dagjè ouder is geworden en met de maatschappij op kinderniveau wordt gekon fronteerd. Dat geeft aanlei ding tot heel wat ontdekkin gen, prettige en minder amu sante. maar altijd even speels en natuurlijk. Uitgegeven door AW Bruna en Zoon, 48 pagina's, 380 fr. De olifant en de krokodil. Een dierenfabel van Max Velt- huys, de jeugdschrijver die al bekroond werd met het Gou den penseel. Het verhaal laat de kinderen in kleurrijke te keningen en eenvoudige tekst meemaken hoe een krokodil een olifant te vlug af probeert te zijn. Het begint allemaal wanneer een olifant het on verwachte bezoek krijgt van een krokodil. Uitgegeven bij AW Bruna en Zoon, 370 fr. Sindbad de zeeman Hans Werner zorgde voor de tekst en Carl Hollander maakte de tekeningen van Sindbad de sjouwer die zijn hele leven lang zware vrachten heeft moeten tillen en plots door Sinbad de zeeman uitgeno digd wordt om een fantastisch reisavontuur te beleven. Sind bad laat zich dat geen twee keer zeggen en dan begint het verhaal voorgoed. Geschre ven in een vlotte, betoveren de stijl en mooi geïllustreerd zal dit boek zeker weten te boeien. Voor een jong pu bliek. Uitgegeven door AW Bruna en Zoon, 60 pagina's, 450 fr. De non in het bad. Annalisa Viviani stelde een aantal mid deleeuwse vertellingen sa men. Het boek is in feite een aanklacht tegen alles wat hei lig en schijnheilig is. De ver halen lopen over van fantasie en vallen op door hun grotes ke overdrijving. Men kan ze vergelijken met de amoureu ze vertellingen van de meer bekende Decamerone van Boccaccio. Het onderwerp dat steeds opnieuw aan bod komt is de relatie tussen man en vrouw. Maar dan gezien vanuit een biezonder komi sche hoek en met allerlei zin spelingen op het «slippertjes» die ook al in de middeleeu wen gangbaar waren. Uitge geven door AW Bruna en Zoon, 180 pagina's. 498 fr. Zoals w|j nu zjjn. May Sarton schreef wat het dagboek zou kunnen zijn van een vrouw van 76 jaar Het is een lerares wiskunde die steeds biezon der trots is geweest op zichzelf en nu in een bejaardentehuis terecht komt waar ze wordt gekonfronteerd met wreed heid en vernedering. Uiter aard gaat ze 'zich verzetten tegen dit regime. Dat geeft aanleiding tot heel wat kon- flikten. Een boek dat zich zowat overal kan afspelen omdat veelal de situaties ge lijklopend zijn. Ook bij ons. Uitgegeven door AW Bruna en Zoon, 128 pagina's, 490 fr. Ierse nachten. Simon Vest dijk. Het werk is aan zijn !7C druk toe en het boek is het lievelingswerk van mevrouw Vestdijk geworden. De ro man speelt zich af in de 19c eeuw en laat het kontrast zien tussen de rijke adel en het arme gepeupel. Een rent meester heerst op zijn Iers landgoed en laat de doodge wone werken als slaven. Maar op het einde van het verhaal komt dat volk in opstand te gen dc rijken, tegen de onder drukkers Schitterend ge schreven en vooral interessant omdat men een vrij nauwkeu rig beeld krijgt van toestan den uit het midden van vorige eeuw. Uitgegeven door AW Bruna en Zoon, 224 pagina's, 300 fr. Kindertelefoon. In dit werkje vindt men de meest voorko mende vragen terue die Ne derlandse kinderen stelden aan de kindertelefoon. En dat zijn vragen op allerlei terrei nen, boeiende, naïeve, rea listische en romantische. Daarnaast vindt men in het boekje ook een toelichting over doel en werking van de Kindertelefoon en adressen in Nederland en België die op dit terrein aktief zijn. Uitge geven bij AW Bruna en Zoon, 130 pagina's, 198 fr. De zonen van vrouw Zecgers. Adriaan de Beer schreef deze Brabantse roman over een vrouw die plots helemaal op haar eentje moet instaan voor de opvoeding van haar drie zonen. Het gezin woont in een buurt waar de armoede overheerst. De jongens weten wat het betekent tc werken, maar dat betekent niet dat ze braaf zijn. Integendeel, ze la ten zich niet doen. Een ervan is een echte vechtersbaas, met een hart van goud, dat wel. De andere is een avonturier in hart en nieren en de derde kan je een dromer noemen. En tussen die drie mannen in leeft vrouw Zeegers Een boek met veel humor en voor wie van een vlot werk houdt beslist aan te raden. AW Bru na en Zoon, 260 pagina's. 550 fr. Italiaanse eilanden. Een zo veelste reisgids in de reeks Dominicus en opgebouwd volgens het aloude en be proefde procedee. Dat bete kent een uitstekende reisgids voor wie de Egadische eilan den. Ustica, de Eolische ei landen. de Tremitische eilan den. Capri. Ischia. Procida. de Pontinische eilanden, Elba en de Toscaanse eilanden, de Sardische eilanden. In het boekje zoals steeds kaarten, plattegronden, nuttige tips en informatie voor de toerist? ook en vooral veel aandacht voor de vele pittoreske hoek jes van deze boeiende eilan den. AW Bruna en Zoon, 268 pagina's. 560 fr. Murphy's Law. Een boekje waarin een aantal aforismen over de bedrijfskultuur wer den verzameld. De wetten van het dagelijks bestaan ge bundeld op enkele bladzij den. Geen boekje dat men in een ruk leest, maar gewoon om even op adem te komen enkele pagina's die best pas sen bij de situatie van het ogenblik. AW Bruna en Zoon. 144 pagina's, 198 fr. Cartoons 1987. De kartoens van het Cartoonfestival van Knokke-Heist in een boekje gebundeld. Kijken dus en vooral goed kijken het is een rake selektie van de 4.200 cartoons uit 53 landen die in Knokke-Heist meedongen aan het internationaal festi val. Men heeft het beste in het boekje opgenomen. Uitgege- vén door Davidsfonds, 132 pagina's. 445 fr. Het onkruid en de bloem. Remco Campert vertaalde dit werk van een vijftien jarig meisje dat verslaafd was aan drugs. Het is een waar ge beurd verhaal waarin de na men door fiktieven namen werden vervangen. Het boek wil in geen geval een analyse brengen van het drugpro bleem en evenmin een oplos sing aanbieden. Het is alleen bedoeld om een beter inzicht te geven in de problematiek en wil bijdragen tot wat meer begrip voor deze snel toene mende problematiek waar mee de opgroeiende genegra- tie wordt gekonfronteerd. Een verhaal waarin sommige tieners zich misschien zullen herkennen. Realistisch en toch zeer menselijk. Het gaat om een dagboek geschreven door een meisje dat helaas overleed aan de gevolgen van drugs. AW Bruna en Zoon, 190 pagina's. 250 fr. Sinterklaas. Mceseli Josephus Jitta en Marga Smits zorgden voor een leuk verhaaltje van twee kinderen die voor het eerst een Sinterklaasfeest mo gen meemaken en daarvoor Sinterklaasliedjes leren Op elke pagina staat een ver haaltje geschreven waarbij een typisch Sinterklaasliedje hoort en op de tegenoverlig gende pagina ziet men een kleurrijke passende tekening. Best aardig om uit voor te lezen en om samen te zingen in de tijd dat de goede Sint komt. AW' Bruna en Zoon, 150 fr. Sportzakboekje. Alles wat je over sport moet weten zit in dit handige boekje vervat. Nuttige adressen van alle sportfederaties, de gemeen telijke verantwoordelijken, basisgegevens van sporttak- ken. aantal beoefenaars en clubs, wie zich in de media met welke sport bezig houdt, de artsen die zich sportdokter mogen noemen, dc sportwet- geving en wat meer is een kalender met heel wat sporte venementen. Uitgegeven bij Kluwer. 300 pagina's, 690 fr. Het epos van Aeneas I Anton van Wilderode vertaalde dit werk van Vergilius het ver haal is genoegzaam bekend, want het is een van de klassie kers. Het is het verhaal van Aeneas die moeizaam zijn weg zoekt van Troje naar La- tium waar hij heerst. Het is een epos van bloed en tranen, schitterend vertaald door Van Wilderode die op dat vlak een hele reputatie geniet. Davids fonds, 230 pagina's. 425 fr.

De Voorpost | 1988 | | pagina 13