BAASRODE MET EEN BEEN IN TWEEDE!! MARGAN HODDT MELDERT LANG RECHT De Voorpost - 11.3.1988 - 17 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052y21.40.60 VOETBAL TOPPER IN DERDE PROVINCIALE Sportief Stekene - Baasrode: 0-2 Dat deze topper in derde provinciale tussen Stekene Sportief dat op de tweede plaats stond en Baasrode, de leider in de reeks, verliep in een echte cupsfeer, zal wel niemand van de ruim vijfhonderd aanwezigen verrast hebben. De belahgen die deze topmatch met zich meebracht waren te hoog voor beide ploegen om een afwachtende houding aan te nemen. Winnen was voor beide een must. Stekene kon de kloof meer dan gehalveerd krijgen by winst, terwijl Baasrode bij een eventuele zege luidop van de titel mocht dromen. Zowel Stekene als Baasrode dienden de aftrap te nemen met een gehavende ploeg. Bij Stekene ontbraken de gekwetsten Gekhiere, De Boey en Goethals, terwijl als enige lichtpunt bij deze ploeg toch het wederoptreden was van doelman Van de Wiele. Baasrode was in manschappen minder gehavend, maar als men weet welke de kwaliteiten zijn van een Eddy Van Keer, die wegens gele overlast er niet bij kon zyn, dan beseft men ook dat bij Baasrode een belangrijke schakel ontbrak in het geheel. Noèl Van Den Branden beheerst de beginfase krachtig uit te halen v de kans zich ook maar voor De thuisploeg die besefte dat doet. Nu was zijn schot echter de zege een enige uitweg was minder goed gericht zodat het om nog met de oppcrgaai in voor de thuisploeg zelfs loos deze reeks te gaan lopen, be- alarm was. Nu het woord gon zeer sterk aan de wed- reuis dan toch gevallen is, wat strijd. Vooral de op links ope- bij de Baasroodse formatie rerende Noël Van Den Bran- direkt opvalt is de stevigheid den zaaide menigmaal paniek die de ploeg siert, elke speler, in de Baasroodse gelederen, op de kleine Mario Ringoot Zo kon hij al in de 4de min. na. is om letterlijk naar op te de bal strak voor het doel van kijken zodat de tegenstand Verstrepen trekken waar de ook al aardig uit de kluiten mee opgerukte Patrick moet gewassen zijn om in een Merckx als grootste van de duel de bovenhand te halen- Mcrckx-brothers net niet met .Stekene dat de duels nu niet het hoofd kon besluiten. Wel schuwde vocht dan ook in dient gezegd dat bij Stekene deze genietbare partij menig de in de ploeg gebleven Ma- duel uit dat nog, altijd tijdens thicu Michelet op het midden veld bergen werk verzette en hij steeds het ideale aflos- singspunt was voor een Noël de beginfase, wel eens gewon- nen werd zodal men van Sic- Stekene-Baasrode 0-2 Ma- kene mag zeggen dat de ploeg toch ook kracht inhoudt IÏ voorde Mee- Van den Branden of een de 13de min. was er zo een maa' leSen Stekene Freddy Kcrkhofs. Na een 10 schot van de stoere Mathicu rechthoek neer gelegd had. min. spel zagen we dan een Michelet nadat het voorbcrei- Baasrode had het echt in deze eerste maal de leiders aan het dendc werk nu eens geleverd beginfase niet zo breed maar werk langs de onbetwistbare werd door Noël Van den de Stckcnsc openingsgoal op het terrein. Branden zelf. En amper één bleef uit zodat nog niets verlo- beste •als later zou blijken. Koen min. later was het nu Pascal Gijsscns. Deze op het mid- Merckx die op een haartje de lcnveld spelende «reus» komt openingstreffer miste na dc 1 de haverklap mee opge- vrije trap die feilloos gegeven rukt wanneer het enigzins mo gelijk is, om dan nog zelf werd door Noël zelf nadat hem net buiten de grote Koen Gijssens dé Baasroodse draaischijf Stekene dat tot nu toe de Stekene-Baasrode 0-2. De mannen van FC Baasrode kunnen allicht aan de kampioenen- viering beginnen. Ze staan zeven punten los en er zijn nog twaalf punten te verdienen. Het zou al erg moeten tegengaan... gevaarlijkste akties had laten zien kwam dan in de 17de min. goed weg toen Pascal Janssens te kort terugspeelde op doelman Van de Wiele. De goed gevolgde Benny Ver- cauteren zat er tussen en mocht alleen op de thuisdoel- man afgaan. Zijn strakke schot werd echter met klasse, en met de hand. door deze laatste uit zijn doelvlak ge houden zodat de thuisploeg hier wel een kaars mocht branden Doch over deze prangende faze nadenken was er voor niemand bij, want daarvoor volgden dc gevaarlijke stand jes voor een of ander doel zich te snel af. Altijd hing er wel een doelpunt in de lucht. Ook al omdat de bal nooit lang in het middenveld ver toefde omdat de éne splijten de voorzet na de andere volg de. Zo moest bezoeker Johan Verheyden in de 21ste min nog maar eens Noël Van den Branden pakken hetgeen hem prompt een gele onderschei ding opleverde door scheids rechter Mclckebeke. Maar lang zou de thuisdrift niet meer duren, want naar mate het terrein zwaarder werd door de onophoudelijke regenval begon de stevige Koen Gijssens meer en meer zijn stempel op dc wedstrijd te drukken. Zo moest thuis- doclman Van de Wiele, die een perfekte indruk naliet, hem tot tweemaal toe stuiten in de 27ste min. toen Gijssens evenveel maal geweldig uit- haald. En even later in de 33ste min. was het Gijssens die Benny Vercauteren in het straatje stuurde maar nog maar eens was het Van dc Wiele die zijn döël zuiver'wist te houden in deze toch wel spektakulaire match. Door de aanhoudende druk onder im puls van Koen Gijssens kon dc thuisploeg dan het hoofd boven water houden tot in de 34ste min. Toen kwam Gino Ringoot vrij onverwacht in balbezit in de grote recht hoek. Lang moest grote Gino niet nadenken om krachtig uit te halen, en toen hij zijn schot plaatste en dat via een thuis- been voorbij een onthutste Van de Wiele zag belanden speelden er zich natuurlijk enorme vreugdetafcrclcn af bij de geel-blauwe petjes op en rondom het terrein (De geel-blauwe hoofddckscltjes waren een stunt van de lo- kaalhouder Rie Quisquater). 0-1 34ste min. Stekene geenszins aangesla gen door deze opdoffer omdat het toch niet onderlag bij het vertoonde spelbeeld zocht dan nog voor de rust naar het gelijkstellende doelpunt langs Danny De Ruyte die in de 39ste min. zijn schot door Verstrepen onschadelijk zag gemaakt terwijl in de 43ste min. Noël Van den Branden net iets te laat kwam om de mooie voorzet van Mathieu Michelet in het Baasroodse doel te schuiven zodat de 0-1 meteen op het bord bleef tij dens de koffiepauze. Mario Ringoot dikt verder aan Stekene Sportief was duide lijk uit de kleedkamers geko men met de attenties om deze kleine achterstand zo vlug mogelijk ongedaan te maken. Zo zocht Danny De Ruyte al direkt het duel op met Ver strepen. maar deze laatste be wees uit het goede doelwach tershout gesneden te zijn en kon steeds aan het langste eind trekken, natuurlijk de nog offensievere ingesteld heid van de thuisploeg gaf aan de bezoekende leiders, via een klasbak als een Koen Gijssens nog meer gelegen heid om met zijn splijtende voorzetten de Baasroodse snelle mannen als er zijn de gebrs. Ringoot, een Benny Vercauteren vooruit te sturen en met een counter proberen de definitieve genadestoot te geven aan Stekene. Toen thuisspeler Michelet in de 62ste min. dan een hands moest begaan om de opko mende Gijssens nog maar eens te stoppen, wisten ze bij Stekene ook dat de kleine Mario Ringoot perfekt ynje trappën kan 'némen. Vraag het zelfs maar aan thuisdoel- man Van de Wiele, die geluk kig lange vingertoppen heeft en zo de bal uit zijli doelvlak kon houden, wél ten koste van een hoekschop uiteraard. Het zou dan Baasrode een hele resem hoekschoppen op leveren, en het was in de 65ste min. op een van de gekende draaiballen van Verheyden dat Mario Ringoot zijn twee de doelpunt van de wedstrijd voorbij een tevergeefs grab- bnelende Van de Wiele kon koppen. De geel-blauwe pet jes voor een tweede maai de hoogte in Baasrode nu wel erg dicht bij tweede. Stekene gaf zich cchtcr niet zo maar gewonnen en niet lang na de verdubbeling van de Baasroodse voorsprong scoorde Patrick Merckx de Stekene-Baasrode O-S. Koen middenveld (dw) aansluitingstreffer. Althans dat hoopte de thuisaanhang, want wie stond daar met zijn vlag de hoogte m? Juist de grensrechter die een buiten spel gezien had en daardoor het Stekense feest niet kon laten doorgaan. Voor de thuisploeg alleszins spijtig en voor de spankracht van de wedstrijd ook natuurlijk Al zorgden d tweeentwintig ak- teurs nadien nog voor heel wat spankracht door zelf en kele malen met elkaar een onvervalst robbertje «catch» uit te vechten waarin de scheidsrechter Melckebeeck veel te laks optrad en hij van geluk mocht spreken dat hij nadien alle akteurs terug on der controle kon krijgen. Pas cal Merck dé bedrijvigste kemphaan bij Stekene hield wél een gele kaart over als souvenir maar daarmee waren deze incidenten dan ook vrij Ghijssens, de Baasroodse organisator, aan het werk op het vlug vergeten, terwijl bij Ste kene Mathieu Michelet ver moeid, vervangen werd door de snelle Patrick Coppens was het de kleine Mario Ringoot die de slotfase beheerste sa men met Benny Vercauteren en de onvermoeibare Koen Gijssens bij de bezoekers. Veel rechtstreeks doelgevaar viel er niet meer te noteren omdat ook Stekene zich bij de situatie diende neer te leggen en de punten moest laten aan een verdiend zegevierend Baasrode. Een Baasroodse ploeg die achteraf gelauwerd werd alsof de titel al binnen is. Er zou inderdaad een klein wonder moeten gebeuren om dit Baasrode nog in te halen door de opponenten, die zelf week na week wel een steek laten vallen. Nu we dit Baas rode tegen de nr. twee uit de reeks aan het werk hebben gezien kunnen we niets an ders dan dit beamen. Baasro de wordt de verdiende kam pioen in derde provinciaal De ploegen: Stekene: Van de Wiele I.uc. Samson Bert. De Ruyte Ed dy, Merckx Franck. Merckx Pascal en Merckx Patrick. Janssens Pascal, Michelet Ma thieu (70ste min. Coppens Pat), Van Den Branden Noël, Kerkhofs Freddy en De Ruyte Danny. Baasrode: Verstrepen Luc, De Backer Marc, Gijssens Koen, Michiels Luc. Van der Vreken Luc, Verheyden Jo han, Lyneel Jan, Vercauteren Benny, De Decker Erik, Rin goot Gino en Ringoot Mario Scheidsrechter: Melckebeek. Toeschouwers: 500. Gele kaarten: Verheyden Jo han (B), Samson Bert (St.) en Merckx Patrick (St.) Marc Stevelinqk Stekene-Baasrode 0-5. Gino Ringoet scoort de tweede bezoekende treffer (dw) K.S.V. TEMSE - E. MELDERT 2-1 Daar Temse volledig in de ban zat van het karnavalgebeuren werd deze wedstrüd in de hoogste provinciale reeks reeds op zaterdag afgewerkt. Ondanks deze vroege inzet van het voetbalweekend kon men bij Meldert toch terug beroep doen op de Typeploeg. Zo kwamen Van Mulders en Christiaens terug tussen de lijnen en was ook doelman Louis Margan terug van de Partij na een lange afwezigheid wegens kwetsuur. Bij de thuisploeg volgde de ongelukkige Martens zijn maats nog steeds vanuit de kantine terwijl Patrick Van Dc Vel samen met Filip Snijkers als bankzitters aangeduid werden door trainer De Lamper. De jonge Yvan Riské moest het maar proberen te maken in het middenveld terwijl Rudy Peersman als laatste man fungeerde. verslaan 1-0. helft kwamen de bezoekers ij opgaan e eers e ie pc bezoekers protesteerden zich meer en meer in het mid- Na een lange aanloopperiode wel heftig bij rcf. Weytens denveld- met de zaken be roet wat zoeken en tasten omdat zij dachten dat Jan Pic- hngs beide zijden kon dc ters in buitenspel stand vcr- ioeien. Vooral de talentrijke >irk Geeraerts strooide met thuisploeg zich dan toch het trokken was, maar de zwarte enkele knappe voorzetten recht toeëigenen van dc eer ste gevaarlijke doelkans af te moederen weten en wees kor- dwingen. Jan Pietcrs had zich daat naar de middenstip. leider wou van geen lieve- dikwijls paniek in de Temse rangen. Op een van deze aan- Door al dit tumult kon K.S.V. Temse zich na het doelpunt op rechts mooi weten vrij te spelen en zijn voorzet werd door Patrick Waem verlengd nog een vijftal minuten ...„w lot bij Frank Van Buyndcr die ter houden en alle initiatieven keeper Margan van Meldert nemen om dc bezoekende een eerste maal bedreigde, kooi te proberen overmeeste- Naar wat we echter achteraf ren. Zo kregen we nog kansen van deze Margan allemaal te tc noteren van Kurt Migom tien kregen, was dit duidelijk die steeds uit dc tweede lijn het ideale opwarmertje voor goed mcevolgde op voorzet- de boomlange doelman. ten van Frank Van Buyndcr Temse was echter duidelijk Cn Wcndel Storms, en een gelanceerd cn bij de volgende pat. Waem die met zijn pijl- aanval in de I9de min. was snelle spurten werkelijk ie- het dan al meteen raak. Weer dereen uit het wiel spurtte. was Jan Pietcrs de ideale Fou rier geweest op zijn rechter- eRIL, kant. Door zijn enorme inzet zaak om dc Temse 'n klare kijk kon hij zich steeds tot staan houden, doorzetten tot hij uiteindelijk Ie volledige vrijstaande Pa trick Waem kon bereiken die Dc Mcldertse doelman Mar- was echter telkens bij dc ipitsen Meldert komt aandringen scoort natuurlijk weinig moeite had Doch naarmate dc minuten 'allen moest thuisverdediger Luc Volkerick dan de opko mende Danny Crabbé foutief stuiten net buiten het 16 me ter gebied. Eddy Van Dries- schc zette zich voor Meldert achter cft bal en trok deze strak voor doel buiten het bereik van iedereen behalve van medespeler Gilbert Chris tiaens dje het leder pal voor dc voet .kreeg en natuurlijk niet twijfelde om zijn ploeg naast de scheepsbouwers te brengen: 1-1 27ste min. Dit sukscs staafdfc natuurlijk dc bezoekende werklust en Tem se kreeg het nu bepaald lastig, want achtereenvolgens pro beerden bezoekers Van Driessche, Crabbé en Dc Vos hun geluk maar Temse doel man Bosman bewees ook dat hij tot dc betere van de reek; °m dc hulpeloze Margan te wegtikten tijdens deze eerste behoort. Toch was Bosman in dc 37ste min. bijna een twee de maal geklopt toen Danny Dc Vos alleen op hem mocht afgaan na mooi voorberei dend werk van Yvan Van Mulders, de goed uitgekomen Bosman dreef De Vos echter naar buiten toe maar de ge vaarlijke Mcldertse spits kon het leder toch nog richting doellijn krijgen voorbij dc uit gelopen Bosman. Terwijl dc bal op weg was naar Temse doelman kwam de inderhaast teruggekomen Luc Volcke- rick dan toch zijn ploegmaats ter hulp en keerde de bal van de lijn zodat Temse hier wel erg goed weg kwam. Meldert dat begreep dat er nu beslist meer in zat met de rust in aantocht zocht verder naar de verdubbeling van hun sco re. Maar de afstandsschoten van Danny Crabbé en Eddy Van Driessche leverden niet het gewenste resultaat. In dc slotfase dan van dc eerste helft herstelde Temse eindelijk terug het evenwicht en kon het via dc gevaarlijke Patrick Waem weer voor enig gevaar zorgen toen hij na sa menspel met Kurt Migon en de mee opgerukte Luc Vol- ckerick zijn kans ging. Maar telkens ging het leder net naast of over zodat met de 1 -1 stand op het bord beide teams de rust ingingen. Temse botst op Louis Margan Tijdens dc pauze had thuis- trainer Dc Lamper duidelijk zijn spelers met enkele richt lijnen terug op de goede weg proberen helpen. Zo kregen we een ander Temse aan het werk te zien dan tijdens de eerste vijfenveertig minuten. Toen dan meestal vruchteloos de kombinatie's over het mid denveld werden gestuurd langs de jonge Yvan Riské werd nu geopteerd om de twee snelle spitsen die Temse toch rijk is nl. Jan Pietcrs en Patrick Waem om ook een Kurt Migom niet te vergeten, de diepte in te sturen met strakke voorzetten over het bezoekende Meldertse mid denveld. En deze taktick wierp blijk baar direkt vruchten af want in de 51ste min. kregen we wellicht de beste aanval te zien van de wedstrijd. Floris Verstraeten kon zo van ach teruit in één tijd Wendel Storms bereiken die op zijn beurt niet te lang talmde en ook met één trap tegen het leder de in goede schietpositie verkerende Frank Van Buyn- der kon bereiken. Terwijl ie dereen van de thuisaanhang dan zich al verheugd in de handen wreef omdat Frank zulke kansen normaal niet aan zijn neus laat voorbij gaan. kwam daar weer bezoe kend doelman Margan stok ken in de wielen steken en redden knap het harde schui ne schot van Frank. Er volgde zelfs direkt een tegenaanval van Meldert langs Geeraerts die Danny De Vos afzonderde maar deze laatste zijn schot miste preci sie om Bosman echt tc kun nen bedreigen. Dit zou zowat het laatste wapenfeit worden van de Meldertse ploeg tij dens deze match want vanaf het uur spel nam de thuis ploeg alle initiatieven en drukte het de bezoekende ploeg dicht voor de eigen kooi Dc kansen volgden el kaar nu snel op, zodat het enkel wachten was op de 2-1. Kurt Migom vindt opening Vooral het duo Wacm-Pieters maakte het de bezoekende verdedigers erg lastig met hun snelle raids. Zo kopte Pat Waem in dc 56ste min. een voorzet van Jan nipt over en stopte Margan in de 49ste min. de doorgebroken Van Buynder na voorbereidend werk van alweer Pietcrs. Na dat tussendoor Floris Ver straeten zijn gele onder scheiding had gekregen van ref. Weytens voor een fout op Danny De Vos, kreeg Temse in de 61ste min. via Frank Van Buyndcr tot tweemaal toe een ongelooflijke kans om de 2-1 op het bord te zetten. Nadat Patrick Waem het voorbereidende werk had ge leverd lukte het Frank echter niet tot tweemaal toe om de bal voorbij een erg attent rea gerende Margan te krijgen. Sensationeel was dit allemaal wel. maar doeltreffend bete kend het voor Temse nog steeds onvoldoende Ook in de 63ste en 65ste min., liepen Temse spitsen achter de voor sprong aan Eerst Patrick Waem die als solist door Mar gan gestopt werd terwijl na dien Kurt Migom met een krachtige omhaal te hoog mikte. Om al deze thuisaan- vallen wat tc proberen onder breken konden de bezoekers alleen via Tijdswinst het tem po uit de match proberen te houden. Christiaens en Gee raerts echter kregen prompt van de scheidsrechter de gele kaart onder de neus geduwd zodat Meldert op andere basis Temse diende te stoppen. Bij Temse werd de jonge Yvan Riské dan in de 73ste min., vervangen in het mid den door Patrick Van De Vel. Veel veranderde dit niet aan het spelpatroon want de thuis ploeg bleef het doel van de arme Margan bestoken maar deze laatste hield kranig stand. Tot in de 78st min. Dan kwam de thuisploeg eindelijk aan dc verdiende 2-1. Weer werd er van achter uit goed opge bouwd. Nu was het Rudy Peersman die er goed uit kwam en de bal tot bij Patrick Waem schoof, deze verlengde zijn inspanning tot bij de goed gevolgde Kurt Migom die via de staak dan toch de ongeluk kige Louis Margan een twee de maal kon vloeren. 2-1. 7Sste min En Temse nam duidelijk geen vrede met dit resultaat want in de 83ste min. trok Jan Pie tcrs nog maar eens alleen op avontuur, en nadat hij zijn inspanning al zag beloond was daar nog de botsing met de bezoekende doelman die nor maliter een strafschop zou hebben opgeleverd. Dc scheidsrechter zag hierin ech ter geen fout. al bleef dc on gelukkige Jan Pieters zwaar gekwetst liggen. Zo erg zelfs dat Filip Snijkers tijdens de slotfase nog in moest vallen voor zijn ongelukkige mede- maat. Een verzwakking bleek dit voor Temse evenwel niet. want Snijkers kon zich tijdens deze laatste minuten die hij tussen dc lijnen stond nog een drietal, kansen kreeëren ge noeg om zijn ploeg nog een afgetekende zege te bezor gen. Doch de koelbloedigheid ontbrak Filip want toen hij zelfs in de 90ste min. volledie allen voor doel de bal nog op een bezoekend verdediger kon plaatsen werd het tijd dat dc scheidsrechter een eind maakte aan een partij die ver diend door Temse werd ge wonnen. maar waarbij de af werking toch faalde De ploegen: Temse: Bosman. Peersman. Volckerick. Brijs. Verstraeten, Storms. Van Buyndcr. Riské. (73' Pat. Van De Vel), Pieters (85' Snijkers) Waem en Migom. Meldert: Margan, Meert. Vervecken. Pieters. Gee raerts. Van Mulders. Wille. Christiaens. Dc Vos. Van Driessche en Crabbé. Mare Stevclinck

De Voorpost | 1988 | | pagina 17