TWEE BLUNDERS KOSTEN TWEE PUNTEN LAKS BEVEREN KAN GEEN VUIST MAKEN DE WINNE ALS OPPORTUNIST DIDIER M'BUYU "NEGATIEVE INGESTELDHEID" WIE WORDT MISS SPORTING LOKEREN GEKONCENTREERD BLIJVEN VETERANEN VAN E. AALST CONTRA DE EX- INTERNATIONALS 18 - 11.3.1988 - De Voorpost VOETBAL Sporting Lokeren zit momenteel in zak en as. De vreugde kreten van de supporters na de schitterende thuiswedstrijd tegen leider Antwerp, hebben op Daknam niet lang nagezinderd. De week nadien al volgde een schabouwelijk vertoon op het veld van Kortrijk met als toemaatje een even erbarmelijke wedstrijd tegen de dichtste achtervol ger, Racing Jet. Nochtans kon winst tegen de Brusselaars een veilige plaats in de middenmoot en een rustig kompe titie-einde betekend hebben. Het werd een maat voor niks en Sporting Lokeren prijkt nu vierdelaatste in de klasse ring... Dat er dus duidelijk wat schort op Daknam, daar kan men moeilijk omheen. Gebrek aan vertrouwen, weinig motiva tie: twee kwelduiveltjes die de jongste tijd al meermaals de kop opstaken. "Ik snap er niets meer van, stelt een ontgoochelde Didier M'Buyu. De ene week alles, de andere week niets. De oorzaken? Die zijn er genoeg, al zijn de meningen over de terugval sterk uiteenlopend. Ik vind het bijvoorbeeld onbegrijpelijk dat een ploeg, die tenslotte toch vijf inter nationalen in z'n rangen telt, achteraan in de klassering bengelt. In vergelijking met vorig seizoen, staan we als team nergens. Er is geen sprake meer van een hechte vriendengroep. Daar zit het gemis aan een spelershome wellicht voor heelwat tussen. In het verleden konden we na de wedstrijd, in groep, een pintje drinken en een babbel slaan over wat goed of slecht was op het veld: Elk deed zijn zegje en klonk het niet. dan botste het. Maar uiteindelijk werd alles in de kortste keren uitgepraat, met de gekende gunstige gevolgen. Nu gaat ieder na de wedstrijd zijn eigen weg en over wat voorbij is, wordt nog amper gesproken. Jammer." Niet alleen de spelers zijn misnoegd ook de supporters laten duidelijk hun ongenoegen blijken. Bij de tweede Jetse treffer verlieten de Lokerse aanhangers in dichte drommen de tribunes... "Begrijpelijk. De supporters zijn vorig seizoen, en bij de aanvang van de huidige kompetitie, danig verwend ge weest. Het is meer dan logisch dat ze nu ontgoocheld zijn. Maar hoe je het ook draait of keert, een vergelijking met de vorige kompetitie kan je in de verste verte niet meer maken. Toen haalden we schitterende resultaten en hier door heerste er een enorm toffe sfeer in de ploeg. Verloor bijvoorbeeld iemand de bal, dan vocht een andere er wel voor. Vandaag is het zo dat wanneer de eerste de bal verspeelt, de tweede 'foert' zegt!" Een duidelijk ontstemde trainer Lubanski verklaarde na afloop dat hij voor de komende wedstrijd met de grove borstel door de ploeg zou gaan. Wandelaars worden, wandelen gestuurd. Didier M'Buyu: "Ik denk dat die ingreep wat laat komt. Er lopen al een tijdje een paar toeristen onder de spelers. Het gros onder ons voetbalt voor de lieve centen en ik begrijp dus niet dat er jongens zijn die de winstpremies negeren. Ik weet pertinent dat de meesten van ons een extraatje best kunnen gebruiken, we willen er ook voor vechten. Maar als er dan mannen zijn die met het maandelijkse loonzakje genoegen nemen, die het weinig kan schelen of er gewonnen of verloren wordt, dan stel ik me daaromtrent toch vragen." Het begin van de huidige kompetitie beloofde nochtans veel goeds. De nieuwelingen bleken valabele vervangers voor het trio Ukkonen-Keshi-Dimi M'Buyu, de prestaties waren schitterend en op Daknam was iedereen tevreden... "Natuurlijk. Ieder van ons was er trouwens van overtuigd dat we met dit team minstens in de top van de klassering gingen meedraaien. Maar de resultaten begonnen uit te blijven naarmate de kompetitie vorderde, het vertrouwen slonk zienderogen en van enige motivatie op het veld kon je amper nog spreken. In die periode waren er wellicht excuses: een paar gekwetsten, de internationalen moesten in hun land tornooien spelen, enz... Maar die excuses gaan nu niet meer op. Iedereen is fit en er blijft nog altijd genoeg mankracht over om de beschikbare plaatsen op te vullen. Door het feit dat we met een ruime kern van twintig spelers zitten, is er een enorme konkurrentie. De ene speler heeft schrik zijn selektie te verliezen, de andere is al te zeker van zijn plaatsje. Vooral dat laatste schept een sfeer van onbehagen. Wanneer iemand met een vaste stek niet voldoet, niet naar behoren presteert, dan moet er dringend ingegrepen worden Er staan genoeg spelers te trappelen om hun taak over te nemen." De komende wedstrijden zullen Timoumi en Samson niet op het appèl verschijnen. Eerstgenoemde is zopas voor veertien dagen naar Marokko vertrokken waar hij aan treedt in een tornooi, Samson onderging twee dagen na het treffen met Racing Jet een meniscusoperatie. "Een tegenvaller voor de Nigeriaan. Hij is ongetwijfeld momenteel één der beste pionnen in het Lokerse geheel. Wat Timoumi betreft, tussen ons beiden klikt het nog steeds niet Zijn speelstijl vertoont dan ook een huizen hoog verschil met die van Ukkonen. Kari kon ook verdedigend zijn mannetje staan, Mohammed beperkt zich enkel tot zijn opdracht en heeft van verdedigen weinig kaas gegeten. Ik heb hem al meer dan eens op het feit gewezen dat ik die verdedigende funktie alléén niet aankan. Totnogtoe lapt hij dat vrolijk aan zijn laars", stelt Didier die door het wederoptreden van Ronny Somers. zaterdag a.s. tegen KV Mechelen, wellicht naar het mid denveld verhuist. "Ik neem dan de plaats in van Timoumi, die zoals al gezegd in Marokko verblijft. Voor mij betekent dat een unieke kans om te bewijzen wat ik waard ben, wie van ons twee de beste is." De wedstrijd tegen KV Mechelen is hoedanook voor Sporting Lokeren van kruciaal belang. Wie trainer Lu banski uit de kern zet, is nog niet geweten. Feit is wel dat Ferenc Meszaros cn Ronny Somers zo goed als zeker aan de aftrap verschijnen. Vivian Bogaf.i SC LOKEREH - RC. JET 0-2 Pakweg drieduizend toeschouwers hadden zondagnamiddag het druilerige weer getrotseerd en waren naar Daknam afgezakt. Toen scheidsrechter Van Den Wijngaert na negentig minuten de wedstrijd affloot, waren ruim duizend kijkers al lang op weg naar huis of naar betere oorden. Het vertoon dat ze op Daknam te aanschouwen kregen, w as zonder meer triestig te noemen. Nog triestiger is het dat Sporting tweemaal op rij verloor tegen staartploegen. Beide nederlagen hebben er nu voor gezorgd dat de VVaaslanders een veilige plaats in de middenmoot misliepen en meer en meer de adem van het degradatiespook in de nek voelen. Een futloos vertoon werd X het, zonder meer. Lokeren was nochtans verwittigd want s de week voordien werd Charleroi door de Brusselaars afgedroogd. Door de zege op Daknam totaliseert Jet nu j vier op vier. De achtervolging op Kortrijk, Lokeren, s Beveren en Gent lijkt to hiermee pas goed op gang. jSl Jij» De thuisploeg nam in de Slijp' - m eerste helft wel het initiatief, am W iTTft demonstreerde aanvallend w voetbal, had het W veldoverwicht maar de kansen bleven uit. Enkele hoge voorzetten via de flanken leverden Lokeren welgeteld één goedgerichte kopbal op en geen enkel schot tussen de palen, of we moeten het schot van Pawlak meetellen dat meters hoog tegen het publiciteitsbord uiteenspatte. Wel moest keeper Everaert een paar keer gepast tussenbeide komen bij enkele hoekschoppen of voorzetten, maar veel gevaar kwam daar niet bij kijken. Dat Jet zeer defensief en afwachtend zou spelen, lag in de lijn der verwachtingen. Een goed georganiseerde verdediding hield alles potdicht cn bood de Waaslanders niet de minste repliek. Tegen de verwachtingen in viel de openingstreffer vanuit het bezoekende kamp. Everaert Lokeren-Racing Jet 0-2. Angelo Nijskens kreeg amper een bal aan de voet. Een ganse wedstrijd door kreeg hij een Brusselse bewaker aan het lijf gekleefd (ds) trapte ver uit, Pawlak kopte kommentaar, al blijft de Pool Somers en Laroy waren in naast de bal en Janecka mocht toch nog altijd ongemeen onder Hoogenboom door de hoffelijk. Zonder namen te noemen kondigde hij aan dat hij voor de komende wedstrijd tegen KV Mechelen met de grove borstel door de ploeg zou aan. "We verloren een vierpuntenmatch. Jet nadert tot op vier punten en dat wordt gevaarlijk. Ik zal voor de uiterst zware uitwedstrijd achter de kazerne weer beroep doen op Ronny Somers, Ferenc Meszaros en Ronny Laroy", verklaarde de Lokerse coach. Lokeren-Racing Jet 0-2. Samson was zonder twijfel de beste speler op het veld. Jammer genoeg kan Lokeren voorlopig geen beroep doen op zijn nieuwe aanwinst. De Nigeriaan onderging deze week een meniscus-operatie (ds) 0-1 op het bord prikken. Een blunder van formaat op naam van de Lokerse verdediging. Amper drie minuten later zette Mare Vcrbruggen voor naar diezelfde Janecka, Hoogenboom had voor de tweede keer het nakijken doch de goal werd door een goed leidende ref Van den Wijngart afgekeurd wegens buitenspel. Het was echter maar uitstel van exekutie want een nieuwe defensieve blunder van de thuisploeg bracht Jet een tweede doelpunt op: Carrette tikte een voorzet van Jaspers voorbij Hoogenboom, 0-2. Nochtans had Lokeren, dat na de rust de jonge Guido Vergeylen in het veld bracht, in het vierde kwartier een paar kansen maar al snel viel alles stil zodat Jet stilaan meer greep op de wedstrijd kreeg met het gekende gevolg. Trainer Lubanski was na afloop niet mals met zijn feite al speelklaar vorige zondag, maar Lubanski achtte het geraadzamer beide spelers eerst te laten aantreden bij de reserven. Wie nu uit de boot valt, is momenteel moeilijk te zeggen. Timoumi zal alvast geen deel meer uitmaken van de kern. De Marokkaan maakte er op Daknam een heuse wandelnamiddag van en dat is ook de trainer niet ontgaan. Hij heeft de klasse in huis maar het ontbreekt hem duidelijk aan inzet en werkkracht. Vivian Bogaert WINTERSLAG - BEVEREN 1-0 Een overwinning op het veld van Winterslag zou SK Beveren definitief uit de staart van de rangschikking houden. Trainer Van Moer dacht trouwens dat één puntje achter de mijn Beveren een rustig kompetitie-einde ga randeerde en het uitvallen Lemoine en Schmedding kon geel en blauw nauwelijks verontrusten. Beide spelers zullen vermoedelijk tot het einde van het seizoen onbe schikbaar zijn want bij Schmedding werd ondertus sen een barst in het scheen been vastgesteld. Winterslag had echter nog voldoende weerwerk in huis om zijn laatste kans te grij pen. De Limburgers wisten dat verlies de komende fusie- ploeg in tweede klasse zou laten starten. Beveren begon slecht aan de wedstrijd en er was werkc- lij niemand die wat lijn in de ploeg kon brengen. Na de goede tweede helft op Beer schot en het toch betere werk thuis tegen Waregem had men wat anders verwacht Winterslag kon de eerste vijf- drukkelijker een doelpunt ders leek niemand daartoe be- opeisen en er was een erg reid. Het was Winterslag dat goede Rosez nodig om Beve- de ruimte weer beter ging ge ren overeind te houden. Sc- bruiken cn een tweede doel- land strooide moeiteloos punt bleef tegen de vuisten - ii goeie passes rond en met Van van Rosez haneen vcToïVZn,°Ue««nncCn b«at Wi",e"la« kon\a,=rda8,- voor de weinlee kijkers fen ,?8 bewee8Üjke aa"val: ™d g«" vuist maken en de de eerste bcfft één lanêc Hd WaS geland Pl»=8 komt met de nederlaag geeuw Geen behooSe «P weer wat in de problemen, kómldnatim .een enkele op de 8epast rea8arenda Ro- Zondag ontvangt Beveren het doelkans Wintersl.e oro ,ez bo,stt:- De drnk blcef c" al wen krasselénde AA Gent beerde wei b i Beveren ier v00' tijd krecB op Fieethiel De voetballers was hel duidelijk dat de pkicg Hm wTva'S «a« Va" be"ffen da, e, heel tevreden zou ziin met dat P f tegen de Buffal°s punten éne nuntie Becelaere die een listig steek- moeten gewonnen worden. Na de riKf startte Revercn balletje door het centrum Winnen is de opdracht, ora- Na de rust startte Beveren j,nan i-^nordpelde en vru vlot .11. trouwens met hetzelfde ncga- knap beoordeelde en vrij vlot voorbij Rosez kon besluiten. Van geel cn blauw werd spelers het tieve voetbal terwijl Winter- y slag met de Noor Seland plots s|„,offensief ver- inventiever en doorzettender wacj, speelde. Beveren werd nog meer op zijn doel gedrukt en de Waaslanders probeerden voorlopig ook niet vanonder die druk weg te komen. Het verdedigend opgezet scenario klopte immers. Maar Winterslag ging na- kelde Van Moer deze week op de trainingen. Maken de j ook eens waar? Hugo Aerts De Entente van supportersklubs van SC Lokeren organi seert op vrijdag 11 maart a.s. (schifting) cn op 18 maart (finale) de 15e Miss Sporting-verkiezing. Deze gaat door in het Feestpaleis te Beervelde, telkens met aanvang om 20 uur. Er wordt gestreden voor de volgende titels: Miss Sporting, eerste eredame, Miss Publick en de Persprijs. Dank zij de medewerking van enkele weekbladen is het aantal inschrijvingen voor de Miss-verkiezing dit jaar buitengewoon groot. Liefst twintig jongedames uit alle hoeken van het land dingen mee naar de titel. Drie van de kandidaten komen uit onze kontreien, met name Nadine Nobels uit Belsele, Tania De Boodt uit Dcndcrmonde cn Nadine Pepels uit Moerbcke-Waas. De verkiezing zal als volgt verlopen: de kandidaten dienen zich de eerste avond voor te stellen aan het publiek waarna ze nog een gesprek hebben met presentator Walter Capiau. Van deze kandidaten gaan er tien naar de finale. Op deze finale worden de kandidaten getest op hun kennis over Sporting Lokeren. Wat de prijzenpot betreft, die is niet te versmaden: de hoofdprijs bedraagt 60.000 fr. plus een reis voor twee personen (10 dagen) naar Moskou en Leningrad, de tweede prijs: een reis naar Spanje voor twee personen en de derde krijgt een video-recorder Verder zijn er nog voor 100.000 fr. aan prijzen voor de overige kandidaten. Iedere deelneemster ontvangt een waardevolle prijs. De twee showavonden, gepresenteerd door Walter Capiau en gcruggesteund door een orkest en enkele Vlaamse vedetten, starten om 20 uur in het Feestpaleis te Beervelde. De inkom bedraagt 150 fr., in voorverkoop kosten de kaarten 100 fr. (V.B.) AALST - BERINGEN 3-2 Zaterdagavond heeft Eendracht weer een zware verplaat sing voor de boeg, vooral dan in de huidige konstcllatie van de kompetitie. Willen de Ajuinen in de running blijven voor het periodekampioenschap, moet minstens één punt weggekaapt op Waterschei. Er zal veel afhangen van het feit of de stress kan opgevangen worden, want die is de jongste weken iets groter geworden bij sommige akteurs. Al bij al zijn er wel enkele problemen gerezen wat de verdedigingssektor betreft. De Wolf liep een kwetsuur op tijdens een match van het militaire elftal en ook Cooman - last van zware hoofdpijnen ingevolge een hoofdkwetsuur - ontbrak op de trainingen. Afwachten blijft ook of Chunga-dic ondertussen voor de eerste keer vader is geworden - tijdig uit Zimbabwe kan terugkeren, waar hij de begrafenis van zijn moeder bijwoonde. Positief is het nieuws dat Geraerts de oefeningen heeft hervat. Dat is een element dat Eendracht voor de eind strijd nog zal kunnen gebruiken. Van een wederoptreden tegen Waterschei is echter nog geen sprake. Eendracht Aalst heeft het naar het einde toe, nadat het een 3-1-voorsprong had be werkstelligd, nog even moei lijk gehad om de volle inzet in eigen huis te houden. Het botste vrij onverwacht op een hardnekkig spelende cn vir tueel veroordeelde hekkeslui- ter Beringen. De Limburgers streden voor iedere bal, wa ren ingevolge de afwezigheid van Chunga op het midden veld zeer sterk en gaven ons nooit de indruk een zwak broertje van tweede klasse te zijn. Bij Aalst verliep het de ze keer minder vlot. Het ont brak de Ajuinen beslist aan ideeën om de Limburgse de fensie al in de eerste helft te kunnen ontmantelen. Eén man kon dat toch, met name Roland De Winnc. De Lede naar verzette niet alleen ber gen werk op de rechterflank. E. Aalst-Beringen 1-0. Door deze eerder krappe z.ege tegen de hekkensluiters komt Eendracht terug postvatten bij de koplopers (da) E. Aalst-Beringen 1-0 (da) maar scoorde bovendien twee fraaie doelpunten. "Onbegrijpelijk wat die man in zijn body steken heeft", aldus oefenmeester Fazekas tijdens het klassiek geworden napraatje met de pers. "Ik zou niet kunnen zeg gen over hoeveel longen die fondloper beschikt. Hij is op het middenveld een onmisba re pion geworden en boven dien ontpopt hij zich de jong ste weken als een prima goal- getter. Dat doelpunt uit de vrije trap van Cooman be schouw ik als een juweeltje". Fazekas gaf wel toe dat het deze keer minder vlot verliep tussen de lijnen cn bracht een bewondering op voor Berin gen, dat alhoewel het hoogst waarschijnlijk naar derde na tionale zal tuimelen in het P. Cornclisstadion liep te voet ballen alsof hun ziclezaligheid er vanaf hing. (ABI.) TEN VOORDELE VAN DE HARTPATIËNTEN Een heel stel bekende voetballers hebben zich niet laten pramen nog eens de shoes aan te trekken om op vrijdag 18 maart a.s. om 20 u. in het Eendrachtstadion een partijtje voetbal weg te geven ten voordele van "Harva". de hartpatiëntenvereniging van Aalst. Als Aalstcrse veteranen treden aan: W. Tack, G. Haercns, J. Dicrickx. Ed. Boone. R. Suys, F. Lockcfcer, M. Martens. M. De Schrijver, J. Arnolis. G. Van der Eist. A. De Nul, E. Everaert, J.B. Pfaff, W. Elegeert. R. Halleydt, De Roos, M. Van Hyftc cn S. Blancquaert. De oud-internationals kondigden zich aan met: G. Leeckens. J. Dockx, J. Cornelis. E, Van den Daclc, J. Stockman, N. De Bree. W Van Moer, J. Janssens. P. Carteus. G. Heylens. H. Houwacrt, F. Van der Eist. R. Van Gooi cn Toon Pfaff. Lucicn Van Impe geeft de aftrap cn de algemene inkom bedraagt 101) ir. (abl)

De Voorpost | 1988 | | pagina 18