HERGROEPERING ONDERAAN WAT BRENGT 1988 VOOR RAP EN VLUG? HAMS KAATSVERBOND MET NEGEN PLOEGEN EENRICHTING De Voorpost - 11.3.1988 - 21 VOETBAL Nu leider Baasrode ook de maat genomen heeft van wellicht laatste konkurrent Stekene gaat onze aandacht natuurlijk naar de onderste ragio van de rangtabel. Hier is de stryd zeker zo hevig als wat de kampioenstitel betreft. Dé grote pluim gaat hier wel naar Sparta Waasüunster dat na zeventien wedstrijden zonder zege week na week blijft verbazen en ook nu weer op het veld van Klein Laar Vrasene de volle buit meegraaide. Zo schuift de heideploeg langzaam dichterbij en laat zelfs al St-Pauwels dat Buggenhout varsloeg en St-Gillis Waas dat verloor op het veld van E. Bazel achter zich. Om de spankracht helemaal af te maken komt Buggenhout ook by dit trio postvatten terwijl Heikant na een dom thuisverlies tegen W.S. Sombeke nu de hete adem voelt van het quartet achtervolgers die netjes tesamen staan geklasseerd met 15 punten achter hun naam. Spanning troef dus. Terw jl Sombeke en Klein Laar veilig lijken kunnen de andere ploegen dan strijden voor wat heet een ereplaats. Greinbergen kwam in dat opzicht slecht weg en moes een punt laten bij het St-Niklase Gerda terwijl Excelsior nog slechter af was want Lok rse S.V. ging overigens verdiend met de twee punten lopen die hun terug in running bi <ngen voor de dichtste ereplaats. In deze optiek deed St-Gillis Dendermonde weer een ilechte zaak. Nu werd er op het veld van Red Star Haasdonk verloren zodat de 2 p. o 8 de Denderzonen duidelijk uit koers heeft geslagen hetgeen Baasrode natuurlijk nu rije baan geeft. St. Pauwels 1 Sp. Buggenhout O Voor beide teams stond in dit belangrijke degradatietreffen veel op het spel. Wellicht té veel want het spelpeil dat bei de ploegen op de doorweekte mat brachten was van beden kelijke kwaliteit. Zo kunnen we ons zelfs beperken tot al leen de fase van het doelpunt te beschrijven, want voor het overige brachten beide ploe gen er niets van terecht. Bug- genho.it heerste wel met het versterkte middenveld op de ze strook, maar de midden velders zelf. vergaten beide puntspelers die de ploeg voor gesteld had te steunen. Zo kreeg de bezoekende ploeg praktisch géén één uitgespeel de kans gedurende de hele wedstrijd. Bij de thuisploeg dus toch een doelpunt in de 21ste min. toen een vrije trap op links gegeven werd door Van Poucke tot bij Van Duy- se belande die op zijn beurt de inlopende Steven De Jongh kon bereiken die doel man Bob Peeters in het Spar ta doel met een harde knal kon verslaan. Meteen kon de rest dus zoals gemeld verge ten worden zodat mag afge leid worden dat beide teams het heel moeilijk zullen krij gen om zich in deze reeks te handhaven. R.S. Haasdonk 2 St. Gillis Dendermonde O Twee goed voetballende ploe gen hebben er in een aange name partij hel ncstc van pro beren maken. Haasdonk dat 'dc diensten moest missen van Filip Smet. Frank Van Leu- genhaege en Erik Van der Jeugt kon toch al in de 14de min. dc stand openen toen een hoekschop van Dirk Macs tot bij de wederoptreden Robby Macs waaide die op zijn beurt dc aanstormend Mare Geerts kon bereiken die beheerst doelman De Bruyn in de St Gillis doel een eerste maal kon verslaan. Doelman De Bruyn die overigens geen ai te beste indruk naliet en weinig ballen klemvast kon houden werd in dc 40ste min. dan nogmaals belaagd door Mare Geerts toen hij een schot van Gunther de Clccnc niet onder controle kon hou den en Geerts in de hei :- ming over het ledige c :1 besloot. Na de pauze dan toch een licht veldoverwicht van St. Gillis Dendermonde. maar dan tot aan de zone van de waarheid, want daar liep dan alles steeds verkeerd zodat al bij al thuisdoelman de Roos nog een rustige achtermiddag kende Door het overwicht van St-Gillis veranderde de thuisploeg nu van taktiek en koos voor de counter. Zo werd het in de 77ste min. dan 2-0 toen een voorzet van Gun- ter De Cleene tot bij Mark Geerts belanden, deze was niet egoïstisch en legde het leder voor de voet van Dirk Maes II die voor de beslissing in deze wedstrijd zorgde 2-0 Naar het einde toe kreeg thuisspeler Albert Diason die ingekomen was voor Fons Bosman nog een reuze kans maar zijn schot ging voor langs. Bij de thuisploeg was men er zich wel van bewust dat indien dit schot succesvol was geweest, dc score over dreven zou geweest zijn om dat St-Gillis Dendermonde in dc slotfase langs Alens en De Vliegher zelf nog dicht tegen de aansluitingstrcffer was ge weest maar de afwerking bleef nog maar eens in gebre ke zodat de logische zege van de Red Stars op het bord verscheen. Heikant Zele W.S. Sombeke Belangrijke zege van de be zoekende Sombcckse ploeg die de zege te danken heeft aan enkel meespelende fakto- ren. Zo was er het uitsteken de. somwijl sublieme keepers werk van doelman Acnden- hof terwijl de thuisploeg wan neer deze laatste dan toch verslagen leek niet de kracht bezat om de klus af te wer ken. Toen Sombeke dan wél kon scoren was dc rekening van de Zcclse formatie vlug gemaakt. Heikant dat startte zonder Dirk Pcrsijn kreeg in de 10de min. al een reuze kans langs Eddy Van Puyvel- de maar daar was keeper Aendenhof van Sombeke al die een voorproefje van zijn kunnen ten tonele bracht. In dc 18de min. was het Eticnnc Casteleyn die zijn geluk be proefde maar ook hier lag Aendenhof in de goede hoek. Rond het halfuur stak Sombe ke dan even zelf de neus aan hel venster langs Ringoet en dit betekende dan onrecht streeks de aanloop na het eni ge doalpunt uit de partij. De thuisdoelman De Maesschalk kon het harde schot in eerste Instantie nog wegwerken maar Ringoet kwam terug in balbezit en trof nog steeds in dezelfde fase nu de dwarslig ger, toen dan ook Luc Pele- man van Sombeke arriveerde was de thuisrekening vlug ge maakt want de terug in het veld springende bal werd door Luc Paleman dan toch voorbij de thuisdoelman geknald zo dat de 0-1 een feit was. 31ste min. De thuisaanhang sprong dan in de 37ste min dan al in de lucht toen het Carlos Van He- cke alleen op doelman Aen denhof zag afgaan. Aenden hof kwam gepast uit en deed Van Hecke te lang talmen zodat de inderhaast terugko mende Sombcekse verdedi gers de bal konden ontzetten voordat Van Hecke kon uit halen. Dit was, juist voor de rust. een ideale kans voor Heikant om langszij te komen die verkeken werd. Want na de kampwisseling zou het terrein dat nu bijna onbespeelbaar werd geen nor male combinatie's meer toela ten voor beide ploegen. Het bleven evenwel dezelfde na men als in de eerste helft die de geschiedenis van deze wed strijd schreven. Luc Peleman kon zich als bezoekend aan valler nog enkele keren door zetten terwijl de doelman Aendenhof op geen enkel foutje kon worden betrapt. Ook niet toen in de 76ste min. een vluchtschot van Eddy Van Puyenbroek naar de kruising vertrok maar hij weer met een prachtige safe zijn doel ongeschonden kon houden. En alsof er geen einde kwam aan deze pechdag voor Hei kant moest in de 85ste min. Etienne Casteleyn nog met twee gele kaarten het veld verlaten zodat de eindfase met een minderheid diende te worden afgewerkt. De stand bleef echter onaangeroerd bij deze winst voor de bezoekers die niet onverdiend kan ge noemd worden al had Hei kant toch recht mogen heb ben op een puntje. Te veel missers én doelman Aenden hof voorkwam dit echter. Klein Laar Vrasene 1 Sparta Waasmunster 3 Klein Laar Vrasene dat Vlae- minck en de Jonghe op de bank hield terwijl Bettoncelli na enkele weken afwezigheid terug van de partij was, heeft op een zwaar en op het randje van bespeelbaar terrein de meerdere moeten erkennen in een Waasmunsterse ploeg die in haar opmars naar de red ding van niemand meer bang hoeft te zijn. Nochtans was Klein Laar niet zo slecht ver trokken en kon het op de 10de min. al op voorsprong komen toen William Van den Broeck in het Waasmunsterse doel even in de fout ging door een voorzet van Wim Wille klemvast te proberen pakken wat hem niet lukte, zodat het leder in de voet en kwam van de gevolgde de Paradez die meteen raak schoot. Klein Laar gesteund door vroege succes bleef tijdens het eerste halfuur de toon aangeven en bestookte de nu wat onzeker Waasmunsterse doelman langs Van Royen, Bettoncelli en Deckers maar de definitie ve genadestoot om Sparta af te maken ontbrak bij de thuis ploeg, hetgeen hun zuur zou opbreken want Waasmunster bleek een ploeg te zijn die zich niet bij het meesterschap neerlegt want na de aanvals golven van de thuisploeg over zich te hebben laten komen was het dc heideploeg die ver rassend in de 33ste min. de gelijkmaker tegen de netten van Vriesackers joeg. Frank Van Boxelaer nam het voor bereidende werk voor zich terwijl Guy de Busschere voor de afwerking zorgde. 1- 1. Na de pauze die met deze stand bereikt werd wilde Klein Laar naar een vlugge beslissing van de wedstrijd maar het was evenwel terug Waasmunster dat via Didier de Busschere de tweede van het broederpaar, terug tot scoren kwam na voorberei dend werk van Frank Van Boxelaer die mooi het leder afschermde tot de succesvolle knal kwam van Didier. 1-2, 55ste min. Klein Laar dat nu zelf het hoofd boog werd nu door een ontketend Sparta overspeeld en in de 68ste min. was het andermaal Didier de Bussche re die na een sterke collektie- ve aanval zijn ploeg op een verdiende 1-3 voorsprong kon brengen. Guy De Busschere kreeg sa men met Van Boxelaer na dien zelfs nog de kans op 1-4 maar Vriesackers voorkwam erger voor zijn ploeg. In de slotfase dan heel even nog een tegenstoot van Klein Laar langs Rudy De Jonghe en Wim Wille maar doelman Van den Broeck bleek terug het zelfvertrouwen herwon nen te hebben en zodat de verdiende én belangrijke zege van Waasmunster op het bord bleef. E. Bazel 2 St-Gillis Waas 1 De jonge bezoekende ploeg uit St-Gillis is er niet in ge slaagd deze belangrijke wed strijd tot een goed einde te brengen. Nochtans was het eerste gedeelte van de eerste helft lichtjes in het voordeel van de mannen van trainer Theo Ruymbeke die hat mid denveld onder leiding van een weer voortreffelijke Conny De Loore innamen. Achter aan bij Bazel, waar Luc Van Goethem opviel als secure laatste man, hield men echter de touwtjes strak in handen zodat St-Gillis enigzins van gevaarlijke standjes afgehou den werd. Eén enkele maal dien doelman Vijt wel bijge staan door Jan de Smet toen deze laatste in de 24ste min. een kopbal van Robbens van de lijn moest keren. Geleide lijk aan dan kwam de thuis ploeg dan toch in de wed strijd, en deze aanvallen wa ren wel een gevaar voor doel man Brijs in het St.-Gillis doel. Ronny De Smedt bleek weer aardig op dreef, want een eerste maal trachtte hij Jos kant te bereiken met zijn voorzet maar de klasrijke Jos miste ei zo na de openings treffer. Hetzelfde lot was even nadien Ronny De Smedt zelf beschoren toen hij van dichtbij mistte maar ook de goed gevolgden Peter Buy- taert en nog eens Jos Cant konden het gekeerde schot niet voorbij de ultieme lijn duwen. Zo verwachtte ieder een dan de 0-0 stand aan de rust. Behalve Rudi Stuer die nogmaar eens op avontuur trok. Hij zette het leder strak voor tot bij Jos Cant die op zijn beurt mooi de bal in de loop schoof van de aanstor mende Ronny De Smedt die met een krachtig schot doel man Brijs geen schijn van kans liet en de 1-0 op het bord bracht werkelijk op slag van rust. Tijdens de rust probeerde thuistrainer André Dewael dan een tegenzet te vinden om het middenveld opi'te ei sen hetgeen de bezoekers toch voor de rust in hun bezit hadden genomen. Dadelijk hadden de thuisspelers hierop toch geen antwoord op gehad want in de 65ste min. was het uitblinker Conny De Loore die zelf de klus afmaakte voor zijn ploeg door na een gehar rewar doelman Peter Vijt tegenvoets te nemen .1-1. De wedstrijd leek terug van start te gaan, maar niets was minder waar. Amper was de klok bezig om de volgende omwenteling rond te maken of daarstond Bazel alweer een doelpunt voor. Jos Cant, toch weer hij, zette voor en de mee opgerukte Yvan de Laet kon nu al schuivend wegens de aanhoudende regen nummer Berlare-Herzele 3-1. Geert Valck had deze keer geen geluk bij het scoren. Driemaal schoot hij naast, wat zeker zijn gewoonte niet is. Invaller Werner De Ridder had meer geluk. Hij kon tweemaal scoren (jj) twee voorbij Brijs tikken. 2-1. 66ste min. Voor Bazel bete kende dit dan twee psycholo gische doelpunten, want net voor rust scoren of juist na een tegentreffer zijn dodelij ke steken voor een tegenstan der. Zeker voor een jonge tegenstander als St-Gillis Waas. Hetgeen ook tot uiting kwam want in het resterende laatste kwartier gebeurde er buiten de wissels bij Bazel Peter Buytaert door Mare De Clercq en Frank De Keers- maeker door Kerel Stoop, niet veel meer. Behalve dé ultieme kans van nog maar aens Conny De Loore die in de 90ste min. plots toch oog in oog verscheen met thuisdoel man Peter Vijt. Deze laatste redde echter met een onwaar schijnlijke redding zodat de twee punten in zijn kamp ble ven waarvoor hij achteraf te recht gefeliciteerd werd. Wie nog bij de uitblinkers behoor den in deze wedstrijd waren bij de thuisploeg. Pol Smet. Yvan De Laert, Jos Cant en natuurlijk Luc Van Goethem die knap de gekwetste Pol de Dijker verving. Bij St. Gillis, speelden Conny De Loore. Gunther Dhauwe en Dirk 't Kindt een gave partij, maar de jongens hadden liever dan deze vermelding wellicht pun ten op het bord gezien in deze goede wedstrijd die hun ploeg toch naar voren bracht. Excelsior Lokerse KAATSEN Vooruitzichten voor Kaatsklub Rap en Vlug Kastel Dit duidelijk duel tussen dé grote geklopten in derde pro vinciaal dit seizoen werd op overtuigende wijze gewonnen door Lokerse S.V Trouwens thuistrainer Van Haver was het na de wedstrijd eens met het bezoekende team dat zij momenteel niet op hun plaats staan in de rangtabel. De fei ten beweren nochtans het tegendeel want voor Lokerse ligt alleen nog een respekta- bele ereplaats in het bereik. De thuisploeg die toch weer klasbak Yves Van de Neucker op de bank hield ondervond van bij de aanvang heel wat moeilijkheden met het ver toonde spel op het midden veld van de bezoekers Loker se dat wel de broertjes Hugo en John Nclis langs de kant liet terwijl de grote Delarue ergens te lande persoonlijke zaken had af te handelen evenmin aan dc aftrap ver scheen. Thuistrainer Van Ha ver die zijn jongens nog voor de wedstrijd zo op het hart gedrukt had van de wél in de basis staande Erik Raemdonk zo goed mogelijk af te scher men wanneer het op koppen opaan kwam kon in de slotfa se van de eerste helft zichzelf wel de haren uitrukken toen... jawel Erik Raem- donck met een krachtige kop stoot voorzet van Leon Jans- soone de 0-1 op het bord kopte. Trouwens Raemdonck bleek de gevaarlijkste man bij Lokerse want voor dit ope ningsdoelpunt lag hij dikwijls aan de basis van heel wat Lokers gevaar. Ook na de rust zou Lokerse de wet blijven dikteren tegen over Excelsior. Een St.-Nikla- se ploeg die geenszins slecht speelde maar te veel futuritei- ten aan dc dag legde alvorens de alles opensplijtende voor zet gegeven werd. Wanneer Excelsior met direkter spel zou kunnen uitpakken zijn we er van overtuigd dat ook zij een heel eind hoger op de waardeladder zouden gestaan hebben. Nu keken de groen zwarten zelfs in de 60ste min tegen een 0-2 achterstand aan toen de allom tegenwoordige Lieven De Keyzer een pracht- voorzet afleverde naar Leon Janssoone, Peter Maes ietwat al uit het doelstaand werd door de vaardige Janszoone perfekt gelobt en meteen zat Lokerse op rozen. Toch zou Lokerse naar het einde toe nog dienen op te letten toen in de 82ste min. Excelsior dan toch de aansluitingstreffer kon bewerkstelligen langs Marc Maes die via een af schampend schot Van Hecke kon verslaan. Nadien kwa men er nog kansen voor Karei Van Bossche en Ronny De Beule maar de afwerking, die bij Excelsior ook al onder maats is gebleven dit seizoen voorkwam nog de gelijkma ker. In de slotminuten kwam bij Excelsior dan nog de jonge (17) Gino De Saeger in het veld voor Patrick Roets ter wijl Yves Van de Neucker de gekwetste J.M. Engels ver ving in de spits. Terwijl de Lokerse trainer Brösch die al naar de tribune was verwezen door scheidsrechter Verstrae- ten. dan nog de gele Leon Janssoone uit veiligheidsover wegingen naar de kant riep in de ware zin van het woord en verving door Eddy Michiels kreeg Van de Neucker nog de beste thuiskans uit de wed strijd, maar ook deze maal miste hij op onbegrijpelijke wijze zodat alles bij deze 1-2 stand bleef die toch de ver diende zege betekende voor Lokerse. Een Lokerse ploeg die we nu bekwaam zien om toch nog een gooi te doen naar de tweede plek. Gerda 1 Grembergen 1 Op een zwaar en moeilijk te bespelen veld hebben Gerda en Grembergen er toch een aangename partij van probe ren te maken Grembergen nam wel van bij de aanvang het initiatief door met verre ballen de vaardige spits Die- nckx te proberen bareiken. Succes zat er evenwel in de eerste helft voor de Grember- genaars niet in omdat ook thuisdoelman De Pclsmae- cker telkens bij de zaak was wanneer het gevaarlijk werd De thuisploeg die op het mid denveld te veel de bal pro beerde te rond te spelen kreeg langs Kris Van Spittael slechts een (water)kans maar ook zijn schot werd door de be zoekende doelman onschade lijk gemaakt. De tweede helft werd dan het sein voor thuistrainer Bijlkens om Gunther de Bruyn te wis selen voor Yves Barthier ter wijl ook Jan Van Acker die met een gele kaart achter zijn naam stond gewisseld werd voor Rudy De Wegheleire. Dit bleek dan toch een goede zet tc zijn want Gerda kwam nu meer en meer een hoofdrol opeisen. Toch waren het de Grembergse bezoekers die via de Snelle Dierickx, die een balverlies op het middenveld kon afschaffen, en alleen kon doorgaan, op voorsprong konden komen, in de 55ste min. 0-1. Gedurende het verder ver loop van de tweede helft ble ven beide ploegen dan offen sief ingesteld en wisselden de kansen zich dan ook voor bei de doelen. Terwijl de zege van Grember gen dan bijna vaststond kon Gerda in de 87ste min. toch nog langszij komen toen J.P Van Geyte een vrije trap van Yvan Barthier in één tijd voorbij de bezoekende por tier kon devieren en zo zijn ploeg een gelijk spel kon be zorgen. Mare Stevelinck Voor de eerste ploeg Nadat Rap en Vlug vorig sei zoen in Hogere III veertien wedstrijden ongeslagen aan de leiding bleef, kende de ploeg daarna een spectaculai re terugval. Zodoende was niet alleen dc titel verspeeld, maar de ploeg kon ook geen aanspraak meer maken op dc tweede plaats. Rap en Vlug diende met een derde plaats vrede te nemen. Het valt te betreuren, dat het tienjarig bestaan van dc club niet kon besloten worden met een titel. Dat is nu eenmaal sport Tijdens het daaropvolgende transfertseizocn was er dc verrassende overgang van Re ne Van Duyscn. dé Kastelsc belofte, naar eerste klasscr Ninove. Deze aderlating werd door dc club gecompenseerd door het aantrekken van Rudi Wielandt. een rasechte Ka- stellcnaar die echter nooit eerder bij de ploeg gespeeld heeft. Langs S.K. Hamme om was hij zes jaar lang actief in Ho gere II (Kokejanc). Hij ver tolkte er steevast een hoofdrol. Verder valt bij dc eerste ploeg de vaste waarde Francois Bu- rill weg, die op eigen verzoek in de tweede ploeg van Kastel zal meespelen. Deze plaats wordt opgevuld door twee jongeren: Benny Van Haver en Danny Van Duyscn. Ook Franky Vermachelen werd op eigen verzoek naar Opstal Pc- lotc getransfereerd. De ploeg van 1988 ziet er als volgt uit: Herman Vernimmen: groot- midden Een clubspeler in hart en nieren. Hij is 27 jaar oud en dus aan de top van zijn kunnen. Hij geniet in de ploeg het volle vertrouwen en ook van het bestuur. Hij is ook achterman en koordspe- ler. Kortom een bekwaam kaatser, die altijd met volle inzet speelt. Marc Lambert: Door Kastel in 1987 overgenomen van Be ver als achterman. De inte gratie in de nieuwe ploeg ver liep vorig jaar niet zo vlot en zijn spelen werd gekenmerkt door hoogten en laagten. Zijn tweede jaar bij Kastel moet de definitieve doorbraak van deze 32-jarige betekenen. Acht jaar lang behoorde hij tot dc betere achtermannen in Hogere II. Alleen een eerder zwakke opslag belette zijn doorbraak naar eerste natio nale. Rudu Wielandt: Een typisch klcinmidden. Hij oogstte op deze positie grootse triomfen en bij Hamme SK. zowel als Kokejanc heeft hij getoond een volwassen speler tc zijn. Zijn opslag is voldragen en krachtig. Met zijn 28 lentes kan hij Rap en Vlug nog vele diensten bewijzen. Hopelijk is hij in staat om zijn aangebo ren vechtlust en temperament over te dragen op dc andere spelers in de ploeg, want daar wringt het Kastelsc schoentje wel eens. Rudi De Clercq: Hij wordt dit jaar 21. Hij sloot zich als tienjarige aan bij Rap en Vlug. En hij toonde al zeer snel een speciale aanleg voor het kaatsen. Vooral zijn ge stroomlijnde. soepele opslag en aanloop bekoren de kenners. Ook als keerder en dan vooral als kleinmidden, moet hij kunnen doorbreken. Hij zal dit jaar zeker de volle kans van de ploegleiding krijgen. Benny Van Haver: Deze spe ler is 23 jaar oud en hij sloot zich eveneens als tienjarige aan. Zijn talent was reeds van bij de start merkbaar in een krachtige haast niet te keren opslag. Met wat concentratie moet hij stukken maken dit jaar. Hij was «gchandikapt» gedurende enkele jaren met zijn studies. Maar aangezien hij ze nu ach ter de rug heeft, kan hij zich tenvolle wijden aan de kaats- sport. Vroeger kon hij pas starten in juli. Wanneer hij zijn zenuwen onder controle kan houden, gooit deze jon geman hoge ogen waarbij ze ker een vaste plaats in de basis erin zit. Danny Van Duysen: Met zijn 19 jaar is hij de benjamin van de ploeg Acht jaar was hij zich bij Rap en Vlug als lid kwam melden Bij de jeugd- ploegen haalde hij met Rap en Vlug vele kampioenenti- tels: tweemaal kampioen van Belgic en tweemaal Beker van België. Hij drukte vorig jaar als laatstejaarsjunior zijn stempel op de prestaties van de tweede ploeg en nu krijgt hij (na de stage) een kans in de eerste ploeg Met zijn ster ke opslag en aangeboren kcerderskwaliteiten moet hij bekwaam zijn in dit selecte gezelschap zijn mannetje te staan. Als jongste van de zes zal hij soms wel eens gedoemd zijn op de bank te zitten. De ploegleiding met Gilbert Sertijn en Benonie Van Lan- genhovc kan opnieuw een suksesvol kaatsseizocn tege moet zien. Vooruitzichten voor de tweede ploeg Al staan de verwachtingen ••ond de eerste ploeg hoog gespannen, nietsis minder waar voor de tweede, Nadat de tweede ploeg zich vorig jaar op het nippertje heeft weten te handhaven in Lagere I, hebben zich wijzi gingen opgedrongen. Wijziging is enkel een zwak woord want er werd een com pleet nieuwe ploeg uit de grond gestampt. De markant ste figuur is hier Francois Bu- rill. vorig jaar nog een vaste waarde in de eerste ploeg. Hij moet zeker bekwaam zijn om met zijn opslag en keerdersta- lent de ploeg dc juiste weg te tonen. Hans Baert: Een talentvolle jeugdspeler van Rap en Vlug. Hij heeft meerdere jaren op uitleenbasis bij andere ploe gen gespeeld. Ondanks zijn 24 lentes heeft hij heel wat ervaring. Hij keert weer naar de oude stal en hij zal een vaste waarde worden. Geert Hermans: Ook hij ging weg bij Kastel toen hij nog zeer jong was. Maar hij werd elders een illusie armer. Als 25-jarige kan hij nog veel be tekenen voor de ploeg. Eric Verheyden: een jeugd speler die van Buggenhout komt. Hij is immers 20 maar mits enige aanpassing kan hij een waardevolle steun zijn. Rony Leunis: Deze 30-jargc koordspeler trad nog nooit aan in de Belgische Kaats- bond, maar hij is wel een gerenommeerd speler in het Lebbeekse handelsverbond, waar kastel hem ook ging weghalen. Om Ronny aan de koord te passeren, zullen de ballen zeer snel moeten zijn. Er wordt met belangstelling uitgekeken naar zijn debuut in het Kaatsverbond. Mario De Lamper: Dit Ka- stels produkt is pas 17. Hij werd een tijdje geleden uitge leend aan de jcugdploegen van VA Baasrode. Hij is nu terug en met zijn sterke op slag moet hij een uitstekende doublure vormen met de an dere basisspelers. Francois De Bock: Met zijn 33 jaar blijft Franqois een onver zettelijk kaatser Hij heeft op verzoek van de ploegleiding de sportieve kant van de tweede ploeg voor zijn reke ning genomen. Natuurlijk kan men ook op hem tellen als resevespelcr Verder zijn er voor deze ploeg nog enkele spelers die kunnen invallen, waaronder Rudi Smet en Benny Au- broeck. Danny De Wilde: Hij dient dit jaar af te haken wegens zware studies. Hij was een vaste waarde in de ploeg. De ploegleiders De Beer, No bels, Coppcns verwachten in ieder geval dit jaar van hun poulains daverende resul taten. Zo te zien is Kastel klaar om de nakende kaatskampioen- schappen 1988 te starten Dc ploegleiders hebben tijdens het winterseizoen er alles voor over gehad. Ze hopen dat hun spel het op het terrein zullen waarmaken. Wij vermelden dat in het ka der van het jeugdbeleid van Kastel een kadcttcnplocg, 2 miniemenploegen en 1 pupil- lenploeg aantreden. Dat is met niks. Ook hier zijn weer bcgclei ders gevonden die bezield zijn door de kaatssport en die met hart en ziel wensen dat de jeugd uitgroeit tot een groot talent. Ondanks het verlies van een Van Duysen denkt de ploeg leiding toch even sterk uit de bus te komen als vorig jaar. In elk geval kunnen zij reke nen op de volle steun van dc leiding en het bestuur. Maak er het beste van! Deze week hebben de clubs vergaderd die wensen deel te nemen aan het jaarlijkse kaatskampioenschap van groot-Hamme dat dit jaar voor de 31e keer zijn beslag zal krijgen. Drie ploegen ver dwijnen van het toneel: KWB Vadebo, Paul Video en Boe merang. Langs de andere kant schreef Wembley in met twee ploegen zodat we toch een goedgevuld kampioen schap zullen krijgen. Men start eerst met de beker wedstrijden. Daarvoor wer den drie reeksen van drie ploegen samengesteld die on derling zullen uitmaken wie naar de finale gaat en deze data is vastgesteld op 6 au gustus. Reeks I: Wembley I, Ons Vermaak en De Keersmae- cker - Reeks 2: Toyota-Comi dac, Cornerboys en Euro- Trucks. Reeks 3: Wembley II. SK Corner en Geemzicht De trekking heeft de eerste data en wedstrijden al vastgelegd Men wil starten op 15 april (vrijdag) of zaterdag 16 april. Het valt wel op dat heel wat wedstrijden naar een vrijdag avond worden verschoven. De eerste bekerwedstrijden zijn de volgende: vrijdag 15 april: Wembley I - De Kcers- macker en Corner SK - Geemzicht. Zaterdag 16 april: Euro-Trucks - Toyota - Comidac. De kompetitie start op vrijdag 6 mei met dc volgende wed strijden: Cornerns Vermaak en Wembley I - De Keersma- cker en op zaterdag 7 mei: Wembley - Corner - S.K. - Geemzicht - Toyota - Comi dac. HVC 3' AFDELING Lokeren maakte geen kans tegen Lebbeke dat aantrad met verschillende speelsters van het fanion-team. Het werd dan ook een éénrich- tingswedstrijd waarin Lebbe ke reeds na 7' leidde met 5-0. De thuisploeg bleef vlot de tegenaanval lopen en via 12-3 na 20' was het reeds 17-3 aan de rust. Ook in de tweede Nopri Av. Lebbeke 2 33 Lokeren 8 helft stond er geen maat op het overwicht van de thuis ploeg. Het werd 21-4 na 40' en Lokeren kon enkel zijn inzet aanwenden om dc scha de te beperken. Dit lukte maar gedeeltelijk want 10' voor het einde leidde Nopri met 26-8 en in één ruk ging het nog naar 33-8 zonder dat dc bezoekers konden tegen- scoren

De Voorpost | 1988 | | pagina 21