DE MOLEN WINT TOPPER TEGEN HAMME CENTER STEEDS BETER KARNAVALITIS PROMOTIEKANDIDAAT? ONVOLLEDIGE BEZOEKERS PUNTENL00S NAAR HUIS NOG KANS OP EREPLAATS VOLLEYBALOVERZICHT DAMES 24 - 11.3.1988 - De Voorpost OUOfGW VOLLEYBAL EERSTE NATIONALE Oostende - Temse: 1-3 10-15, 15-13, 4-15 en 9-15 De Oostendse meisjes hebben maar zwak gepresteerd en ze waren niet in staat homogeen op te treden. Het Temse da meszestal was duidelijker wel op mekaar ingespeeld en als één geheel sloegen ze om zich heen. Met agressief opslag- werk kon de bezoekende ploeg de basis voor de zege leggen. Verpletterend aan- valswerk zorgde voor een on overbrugbare kloof. Enkel in de tweede set kon Hermes Oostende een vuist maken. De Roo en compagnie maak ten een vuist en na enkele minuten stond er geen maat meer op de thuisploeg. Toch lieten de Temse dames er geen gras over groeien en met de ingekomen Bie De Caluwé als regelmatigste speelster, Volleybal. De dames van Moderna Lebbeke (foto p. hermans) HAMSE VOLLEYLIGA Heel wat mooie wedstrijden stonden deze week op het programma van de Hamse Volleyballiga. Zo kregen we ondermeer de wedstrijd met de vierde plaats als inzet tus sen Renilde en Hamvoc. Dat het een spannende bedoening werd hoeft natuurlijk geen betoog Hamvoc met de ster kste opstelling won vrij ge makkelijk in de beginfase de eerste twee sets maar dan bot ste het op heel wat tegenstand van Renilde en moest zodoen de deze ploeg een setje laten. De slotfase was echter weer Hamvoc getint, zodat de logi sche zege op het bord ver scheen. De marathonwed- strijd tussen Waas en Contra Dendermonde, was eveneens het bekijken waard en wat de spankracht betrof onnavolg baar. Eerst liep Contra uit tot 0-2 wat de sets dan betrof. Was sloeg echter keihard te rug en kwam beter in de wed strijd en kon nog een «belle» afdwingen. Hierin toonde Contra Dendermonde zich het koelbloedigst en won zo verdiend deze wedstrijd. De Zwarte Panters hebben tegen slechts vijf tegenstanders van B.G.J.G. een gemakkelijke zege weten te behalen die echtei ook logisch te noemen is. De Duvels wonnen gemak kelijk want voor de derde maal gaf het O.C.M.W. dit seizoen forfait, zodat zij wel licht uit de competitie zullen stappen. Bij de Dames viel een kampioen te vieren het afgelopen weekend. The Pool liet immers als ongeslagen ploeg ook aan het moedige Contra Dendermonde alleen maar wat kruimels. The Pool is werkelijk voor alle teams een klasse te sterk geweest deze competitie. Bij de grote jongens dan dé topper tussen De Molen en Hamme Center, of het duel tussen de nrs. 2 en 3. De Molen supergemotiveerd, won niet zonder slag of stoot de eerste twee sets tegen de Hamvoc formatie, die eerder in de competitie hetzelfde Molen team de eerste neder laag had weten toe te dienen. Onder impuls van een sterk spelende Peeters kon Hamme Center dan toch weer de vol gende set binnenhalen zodat een spannende vierde set de beslissing kon brengen. Dat het in deze set uiteindelijk 16- 14 werd in het voordeel van de Molen bewijst nog maar eens hoe spannend het er aan toe ging. Terwijl nog enkele wedstrij den voor de competitie moe ten ingehaald worden door sommige ploegen, zijn de voorbereidselen voor de Be ker van Hamme Volleybal ook al achter de rug. Op 20.03,88 starten de dames met volgende wedstrijden: A.T.N. - Coconuts Contra - Jef The Pool - B.G.J.G. Op 27.03.88 starten de heren dan hun bekerronde met vol gende wedstrijden: Zwarte Panters - Contra Den dermonde Hamme Center - Hamvoc Renilde - De Molen Was is vrij. Mare Stevelinck. MINIEMEN Zondag was het Snuffel mi- niemenploegje aan zijn derde officieel «optreden» toe en meteen bleek dat er duidelijk vooruitgang te merken is bij de meisjes van het trainers duo G. De Ridder - H. Van Aerschot. Tegen elke tegenstander werd gelijkgespeeld maar het pun- tenverschil viel nog al eens in het nadeel uit van het Snuffel- ploegje. Met een derde plaats en vooral met een goede pres tatie en veel speelvreugde was men dan ook tevreden. Snuf fel speelde met S. Van Aver- maet, I. De Wolf, L. De Smedt, K. De Wolf, S. De Wolf, A. De Lentdecker, E. Vermeir, K. Quintelier, E. Van Maele. Uitslagen Aalter B-Borsbeke 1-1 Oostakker B-Snuffel 1-1 Aalter B-Oostakker B 2-0 Borsbeke-Snuffel 1-1 Aalter B-Snuffel 1-1 Borsbeke-Oostakker B 0-2 Rangschikking 1Aalter B 2. Oostakker B 3. Snuffel Grembergen 4. Borsbeke JEUGDVOLLEY - SCHOLIEREN MEISJES PARDAF KRUIBEKE 2 SNUFFEL GREMBERGEN 3 De Grembergse Kamaval- koorts heeft er voor gezorgd dat het Snuffelscholieren- ploegje zijn eerste nederlaag opliep in de eindronde. Twee basispionnen hadden inder daad verstek gegeven in ver band met de Grembergse Karnaval en meteen moest coach G. De Ridder besten dig met een minder kracht het terrein op. Niet temin kreeg Kruibeke het nog bepaald moeilijk. Een sterk van zich afbijtend Snuffel won zeer overtuigend de eerste set (7-15), raakte dan 2-1 achter (tweemaal 15-13) maar met echt sportieve inzet slaagden zij erin 2-2 van te maken dan kzij een 14-16 setwinst. Een goede start in de beslissende set werd onderbroken door een ongelukkig initiatief van de scheidsrechter en meteen kwam de thuisploeg terug in de wedstrijd. Uiteindelijk be gaf Snuffel met 15-10 maar behoudt toch nog de eerste plaats in de rangschikking dankzij minder setverlies. Voor Snuffel speelden: H. Dierick, B. Dielemans, A. Stuyven, C. Impens, V. Van Aerschot, E. Van Bogaert, S. Verhelst, M. Verhelst. EVA TWEEDE LANDELIJKE DAMES Asterix Kieldrecht - Herzele: 3-2 15-11, 14-16, 15-10, 14-16, 16- 14 Deze vijfselswedstrijd is uit erst spannend verlopen. De zeer nerveuze vijfde set span de wel de kroon met zijn eigenaardig verloop. Tot aan de laatste set ging de strijd en ook de setstand gelijk de hoogte in. Het is toch wel eigenaardig dat de overwin naar steeds weer moet ge zocht worden aan de kant van de grootste opslagruimte. De bezoekende dames moesten telkens tot het uiterste gaan om een setzege in de wacht te slepen. Ook wanneer de over winning voor hen was, heb ben ze er tot aan de laatste bal moeten voor vechten. In de laatste, ultieme faze voor de twee ploegen waren het de opslagen van Versti- chelen die Herzele van 9-0 naar 9-7 brachten. Dan zetten de bezoeksters door tot aan de setbal. Fouten bij de speel sters van Herzele en het ge- stalte-overwicht bij Asterix leidden tot een nederlaag voor Unisc en de vier punten verhuisden naar de grensge meente. Sinda St.-Niklaas - St. Joris Weert: 1-3 2-15,15-8,4-15,11-15 De thuisploeg startte zeer slecht, met een enthousiaste ploeg aan de andere kant van het net. De bordjes wezen al snel 0-13 voor het eerste tegenpunt getoond werd. Het was vooral de afwerking die faalde bij de spelers. De be zoeksters gingen in de tweede set op hun oorspronkelijk elan verder en bij 0-6 vibl de motor stil. Het was nu de beurt aan Sinda, waar alles scheen te lukken. Een vlotte setwinst volgde. De vier punten voorsprong die Weert van bij de start van de set verzameld had, was genoeg om de tegenstander op een veilige afstand te hou den. De thuisploeg kwam in de derde set nauwelijks tot scoren. Weert liet zich dat geen twee keer zeggen... In de vierde beurt verliep het spel geheel anders. Sinda ver zette zich met hand en tand tegen het Weertse overwicht en de stand klom gelijk de hoogte in. Via 5-5 werd het 8- 8. Het was dan Sinda dat uitliep tot 11-9. Een teveel aan persoonlijke fouten ver hinderde dat er een tweede deelzege op de naam van Sin da kwam te staan. EERSTE PROVINCIALE Zele-Logeen Gent: 1-3 10-15, 19-17, 9-15 en 8-15 Deze wedstrijd, aangekon digd als topper in eerste pro vinciale, heeft alle verwach tingen ingelost. Onder een ruime belangstelling hebben de twee ploegen voor een aantrekkelijk volleybal ge zorgd. In de eerste set ging de strijd gelijk op. Tot 10-10 ble ven de twee ploegan in ei kaars nabijheid, waarbij de wedstrijd nog alle kanten uit kon, Zele ging echter een paar maal in de fout, zodat Logeen gemakkelijk een 4-12 op het bord kon prikken. Bij zo'n stand dacht iedereen dat de eerste set al afgehandeld was. En er werd aan Gentse zijde al geklonken op een 0-3 6-15,0-15 en 11-15 De Aalsterse ploeg heeft een grootse overwinning behaald tegen de Gentse ploeg. Na de nederlaag van de heren in dezelfde sporthal, kenden de dames van VK een succes: de champagne kan al koelen voor later. De laureaten van de stad Aalst doen hun repu tatie alle eer aan. De Aalster- se ploeg ondervond enkel in de derde set enige tegenstand. Op het overwicht van de be zoeksters stond werkelijk geen maat. De tweede set was overduidelijk: 0-15 voor VK. V.C. Buggenhout - Gilvoc Dendermonde: 2-3 11-15, 15-12, 7-15, 15-8 en 8- 15 Met deze zege in de reserve wedstrijd verstevigt Buggen hout zijn leidersplaats in de rangschikking. Gilvoc ging in de boot met 3-0 cijfers (15-4, 15-13 en 15-13). Het spelpeil van de thuis- speelsters tijdens de hoofd wedstrijd was echter beneden alle peil. Zowel de aanvalsters als de spelverdeelsters bleven ondermaats. De Buggenhout- se speelsters, die titclambitics koesterden, zijn mentaal niet opgewassen voor belangrijke en spannende wedstrijden. Door dit verlies kunnen ze hun ambities in de ijskast op bergen. De slechte receptie met geen blok en geen dek king, deed hen de das om. Gilvoc speelde geroutineer- der en sneller. De twee opge haalde sets werden via de op slagen binnengehaald. Dan toch een goed onderdeel. Zo ging de eerste set gelijk op tot 9-9, maar wanneer Chri stel Hermans inviel voor Meirman werd een kloof ge slagen en via 11-14 ging Gil voc met de deelzege aan de haal. Tijdens de tweede set maakte Buggenhout een 3-7 achterstand goed. Lieve Mer- tens bracht met haar service de ploeg op 7-8. Wanneer Scholiers de plaats ruimde voor Hermans, kon deze laat ste de ommekeer niet bewerk stelligen. Via 12-9 werd het 15-12. In de derde set moes ten de Gilvocmeisjes elk een maal opslagen om via 5-9, 7- 10 uit te maken. De kortste set van de wedstrijd. Een 6-1 voorsprong in de vierde set bracht Buggenhout via 11-8 naar 14-9. Drie wissels van de bezoekende coach, Guy Man- haerts, Van de Voorde voor Van Weyenberg, Hermans voor Meirman dwongen de thuisspeelsters tot drie setbal- len. Tijdens de vijfde en be slissende set werden de gast vrouwen op een 1-7 achter stand geplaatst. Bij de kam pwisseling kon Conny Creyel- man milderen tot 5-8. Nog enkele balwisselingen en via 6-13 haalde Gilvoc verdiend de totaalzegc naar zich toe. Buggenhout heeft nu drie we ken tijd om zich mentaal te sterken voor drie belangrijke wedstrijden, die nog in het vooruitzicht zijn. Met name Watervliet, Sinda St.-Niklaas en Waarschoot, deze ploegen mag men niet onderschatten. Dit weekeinde organiseert de Buggenhoutse Volleybalklub een wijnverkoop ten voordele van de klubkas. Bestuursle den en speelsters zullen van huis tot huis wijn te koop aanbieden aan de sportieve Boskrabbers. Zij hopen dat zij vriendelijk onthaald zullen worden en dat de verkoop aan .eenieder voldoening zal schenken. Volleybal. Gimlick Oudegem speelde opnieuw een historische match tegen Moderna Lebbeke (foto p. hermans) BASKETBAL Basket. De ploeg van BBC Dendermonde (M White Star 79 Dendermonde 90 Het falen van Beveren en Melsele en het verlengen van de reeks zonder verliezen door Dendermonde betekent dat de ploeg tot een gedeelde derde plaats is geklommen en met nog een relatief gemak kelijk programma een poten tiële promotickandidaat is geworden. De opdracht om dit te realiseren is binnen veertien dagen winnen in de zaal te Beveren. Rekening houdende met de huidige konditie van Dendermonde en het steeds verder afzwak ken van de leider, is dit zeker geen droomwens, maar een haalbare realiteit, In de eerste helft kon Dender monde zich niet losmaken van hekkensluiter White Star, dat langs Verschaeve, Alexander, Clacyé tot 41-42 aanklampte. In de tweede helft bleef er ook de eerste tien minuten evenwicht in de match. De thuisploeg moest evenwel af haken als Coeckelbergh met drie driepunters op rij niet te stuiten was en zijn ploeg de weg naar een vlotte zege wees. Punten: White Star: Alexander 17, Cools 13, Clacyé 14. Van de Kauter 2, Van Hoeck 7, Valentijn 1, Verschaeve 23, De Baerde- maecker 2. Dendermonde: Goossens 18, Coeckelbergh 32, Piron 3n Windey 8, Willockx 2, De Cock 24. BENO RED BOYS - BBC BAZEL 103-78 De bezoekers die sedert vori ge week wiskundig verzekerd kregen van hun verblijf in tweede provinciaal, zakten zonder een aantal fanion spe lers naar Red Boys af. Bec- quet (ziek), Van Renterghem en Van Heek (kwetsuren), waren afwezig en de thuis ploeg kon van de gelegenheid profiteren om naar 25-17 (10e min.) cijfers door te stoten. Bazel werkte daarenboven een matige eerste helft af, hetgeen resulteerde in 52-32 ruststand. De tweede helft bleef Red Boys baas van het gebeuren. Bazel probeerde wel langs Van Damme en De Brucker om terug te slaan (74-54), maar de kloof bleek te groot om nog voor gevaar te kunnen zorgen De jonge ren Huyghe-De Lamper en De Sutter pasten zich goed aan in het Bazelse geheel doch winst zat er niet in. De thuisploeg won kostbare pun ten maar of dit in de eindafre kening voldoende zal blijken is een open vraag. Punten: Red Boys: Pieters 16 p., Meuleman 18 p.. Van De Spiegel 21 p., Immegeers 2 p., Callebaut 22 p.. De Vuyst 14 p.. De Wandel 10 p. Bazel: Van Damme 21 p., Borghgraef 12 p., De Brucker 19 p., Vandcrlinden 7 p., Huyghe 9 p.. De Lamper 8 p.. De Sutter 2 p. WEGA Haantjes 95 Scheldejeugd Temse 85 De scheepsbouwers moesten bij Haantjes Oudenaarde een der topploegen partij geven. Met de rode lantaarn in het bezit, bleek dit geen sinecure. Scheldejeugd kende een ram pzalig matchbegin en via 11-3 kon Oudenaarde uitlopen naar 24-7 (10' min.). Becquet (ex-Maes Pils) en de reboun- ders Tuypens-Jones beheer sten het luchtruim. Toch re- plikaerden de bezoekers langs Kris De Pauw. die ondanks zijn lijfwacht Raman toch voor 32-20 (15' min.) kon zor gen De enige schaudwzijde bij Temse bleek Bleycnbergh die steeds maar weer tegen de Haantjes dakgoten opliep. De thuisploeg kon halfweg al voor 47-29 zorgen en winst bleek voor Scheldejeugd een ijdele hoop. De tweede helft kon Temse met driepunters echter dichter komen. Mer- tens (2 stuks) Kris De Pauw (5 stuks) en Van Lombcrgen (1 driepunters) lieten de bezoe kers van 73-54 (ÏO1 min.) na deren tot 85-74 (15' min.). De thuisploeg moest op de tan den bijten want twee minuten voor tijd was alles nog moge lijk (95-85) Van Lombergen kreeg echter zijn vijfde fout aangesmeerd, daar waar in feite matchwinnaar Jones naar de bank moest. Dit bleek de druppel die bij Temse de emmer deed overlopen, want Haantjes kon de punten thuis houden. Onderaan de rang schikking wonnen Panters Baasrode en Herseeuw, zodat de kansen van Scheldejeugd op behoud kleiner worden. Punten: Haantjes: Jones 8-13, Tuypcns 7-6, Raman 2-0, Steinbach 2-9, Castclain 9-0, Becquet 14-11, Van Steen- winckcl 5-4, Van den Broeck 0-5. Scheldejeugd Temse: De Pauw Kris 14-18, Mertens 7- 16, Bleycnbergh 0-1, Van Dooren 4-8, Van Lombergen 0-5, Gillis 4-8. WEGA 2* PROVINCIALE Adec Baasrode - Hamvoc Hamme: 0-3 Volleybal. Volleyhalploeg Snuffel uit Grembergen ging op bezoek bij sponsor bord Neyt in Lokeren Adec Baasrode heeft zondag avond tegen Hamme de dui men moeten leggen. Op geen enkel moment kon Baasrode zich op het voorplan werken en moest toezien hoe Hamme steeds maar afstand nam. In de eerste set liep Hamme tot 0-6 uit wel kon Adec tot 6-6 terugkomen maar uiteindelijk was het Hamme dat met 12-15 uitmaakte. In de tweede en derde set kregen we hetzelfde spelbceld en Baasrode mocht 9-15 ver lies optekenen. Wel kon Baasrode van een achterstand van 14-6 naar 14-9 terugko men maar meer zat er ook niet in. Kortom een mindere wed strijd van Adec waaruit nu echt geen enkele uitschieter te vermelden was. Voor de ko mende wedstrijden moet in de eerste plaats uitgekeken wor den naar de samenhang die hen voordien zo dikwijls naar de zege heeft geleid. Want ondanks de zondag opgelopen nederlaag, ligt een ereplaats Basketbal. De supporters van Berger du Nord met voorzitter Freddy Thybaert (da) nog steeds in het bereik. kon gemakkelijk de derde set binnengehaald worden. Met een overdonderende vierde set werd de match voor de bezoekende ploeg zegevie rend besloten. De Temse dames hadden blijkbaar een té geweldige in druk gemaakt. Samen met De Roo en De Riemaecker dien den De Caluwé en Bea Keyaerts een plasje te doen voor de dopingcontrole. De twee Temse dames hadden wel wat last om de controle te voldoen, zodat de bus met drie kwartier vertraging rich ting Temse vertrok. zege voor de ieider. Maar dat was zonder Zele gerekend. Zele vocht verbeten terug en het wist na een erg boeiende eindstrijd gelijk te maken. De gastvrouwen wisten geen raad meer met het wakkergescho- ten Logeea in de volgende beurten. De bezoeksters had den meer vervangingsmoge lijkheden dan de thuisploeg. Hiervan maakten ze dan ook meermaals gebruik. Het ver schil lag hem op de bank. TWEEDE PROVINCIALE B VOG Gent - VK Aalst: 0-3

De Voorpost | 1988 | | pagina 24