POOLSE SCOREMACHINE OP VOLLE TOEREN HANDBALKALENDER REEKSWINNAAR LOKEREN SAMEN MET E.V. AALST NAAR HALVE FINALE ROBÜCO HAAKT AF BRABO VOOR HET UUR VAN DE WAARHEID ZWAK DERBY H.K. WAASMUNSTER BAAS OVER «TENOREN» H00GK0NJUNKTUUR BESLISSEND DE VERRASSING 26 - 11.3.1988 - De Voorpost HANDBAL HEREN 1' nationale zond. 13/3 te 16 u.: Sp. Evere-Avanti Buggenhout 2' nationale zond. 13/3 te 18.30 u.: Eynatten-Ajax Lebbeke zat. 12/3 te 20.30 u. E.V. Aalst - Flémalle 3' afdeling zond. 13/3 te 15.45 u. Rumstse-Lokeren 4' afdeling zat. 12/3 te 20.30 u.: Robuco Buggenhout-H.K. Waas munster zat. 1213 te 19.45 u.: H.B.C. Dendermonde-Anderlecht Provinciaal zat. 12/3 te 15 u. D.B. Zwijnaarde 2 - Robuco Buggenhout zond. 13/3 te 18.15 u.: Gr. Bijgaarden 2 - E.V. Aalst 2 zat. 12/3 te 18.15 u.: H.K. Waasmunster 2 - Brabo Denderbelle 2 zat. 12/3 te 17.10 u. Merchlem - Berlare zond. 13/3 te 19.15 u.: Evergem-Temse zond. 13/3 te 19 u. Eeklo-Brabo Denderbelle DAMES 1' nationale zat. 12/3 te 17.10 u. Nopri Av. Lebbeke-Melveren 2' afdeling zat. 12/3 te 1 18.15 u. R.B. Dendermonde-Duffel zond. 13/3 te 16.30 u. E.V. Aalst - Squadra Fem. Lebbeke 3' afdeling zond. 13/3 te 16.30 u. Lokeren - Gr. Bijgaarden zat. 12/3 te 15.45 u. Nopri Av. Lebbeke 2 - Brasschaat zond. 13/3 te 15.30 u. Desselgem-Squadra Fem. Lebbeke 2 JEUGD Kadetten- eindronde zond. 13/3 te 15 u. Lokeren-Waasmunster zond. 13/3 E.V. Aalst-Avanti Miniemen zond. 13/3 te 14 u. Lokeren-Waasmunster 2 zat. 12/3 te 13 u. D.B. Zwijnaarde-Ajax Lebbeke zat. 12/3 te 13.30 u. Kortrijk-Waasmunster Handbal. Een mooie verdedigingslijn van Avanti (gb) Handbal. Avanti Buggenhout kon weer aanknopen met de overwinning (gb) 1* nationale Avanti Buggenhout - Houthalen: 23-21 Beker van Oost-Vlaanderen Voor de Oost-Vlaamse Beker zijn reeds twee halve finali sten bekend. In poule B ging het er enorm spannend aan toe. Lokeren, E.V. Aalst en Waasmunster eindigden uit eindelijk met een gelijk aantal punten nadat zij in de onder linge konfrontaties om beur ten aan het langste eind had den getrokken. Uiteindelijk moest het doelpuntenverschil dan de twee 1/2 finalisten aan duiden. Lokeren haalde het hier met 45 vóór E.V. Aalst 35 zn H.K. Waas munster strandde op één doelpunt 34 voor de verde re kwalificatie. In poule A dienen nog een aantal wed strijden afgewerkt maar het zou toch verrassend overko men moesten Ajax Lebbeke en Robucco Buggenhout zich hier niet plaatsen voor de 1/2 finale. De uilslagen Poule A E.V. Aalst 2-Denderbcllc 17-24 Robuco Bubggcnhout-Dendcrbellc 28-24 Robuco Buggcnhout-E.V. Aalst 2 26-20 Dendcrbelle-Bcrlare 28-25 Dcndcrbelle-Ajax Lebbeke 19-32 Ajax Lebbcke-Berlare 32-18 Berlare-Buggcnhoui 19-28 Berlare-E.V. Aalsi 2 22-15 Poule B E.V. Aalst-Lokercn 23-22 Denderbelle 2-E.V. Aalst 15-46 Lokeren-Denderbelle 2 47-18 Lokcrcn-Ajax Lebbeke 2 26-15 Ajax Lebb. 2 - Waasmunster 14-26 E.V. Aalst-Waasmunster 21-24 Ajax Lebbcke2 - E.V. Aalst 16-22 Waasmunster-Denderbelle 2 41-16 Waasmunster-Lokeren 21-27 EVA Avanti had zijn sponsors uit genodigd en blijkbaar wilden de spelers ook niet ten achter blijven om hun «good-will» te betonen. Want, zaterdaga vond hadden de afwezigen ongelijk, het werd een aan trekkelijke wedstrijd tussen twee ploegen die spektakel brachten en misschien voor de eerste maal dit seizoen vorm de de Avanti-ploeg een echt blok. Natuurlijk spreekt de prestatie van de Pool Orlows- ki het mee^t tot de verbeel ding, 16 doelpunten scoren in één wedstrijd is niet niks maar ook de prestatie van L, Van Mol en doelman Vinck was om de vingers van af te lik ken. Ook de overige Avanti- spelers deden hun duit in het zakje om de avond te laten lukken en het is enkel jammer dat de overmacht van de thuisploeg uiteindelijk niet in de eindstand tot zijn recht kwam. Tien minuten voor het einde leidde Avanti inder daad met 20-14 maar verlies aan wedstrijdconcentratie zorgden ervoor dat de bezoe kers de schade nog aanzien lijk konden beperken. Maar dit was dan ook het enige wat enigszins tegenviel zaterdaga vond. De vooruitzichten wa ren nochtans niet zo rooskleu rig. A. Maes, gekwetst op training, was er niet bij en ook Jaichi kon niet opgesteld worden na de incidenten een week vroeger bij Sasja. Hout halen, na de jaarwisseling ver sterkt met de Nederlandse oud-internationaal Kievit had dat zelfde Sasja reeds versla gen, was met slechts één doel punt verloren van Hasselt en leek op weg om de operatie «redding» met succes af te ronden. En dat Houthalen sterk speelt, kwam duidelijk tot uiting in de eerste helft. Van Mol opende wel de score maar er was een schitterende doelman Vinck nodig om na een kwartier de schade te be perken tot 4-6. Orlowski, tot dan eerder matig in de af werking, startte echter dan met een recital dat wij nog niet zo dikwijls meemaakten. Nog voor de rust trof hij zes maal raak en meteen leidde Avanti met 11-9 na de eerste helft. In de tweede helft hield een knap spelend Houthalen nog een tiental minuten stand maar een collectief sterk Avanti liet zich niet van de leiding verdringen (15-14 na 42'). Maar daarna begon Avanti aan een festival dat naar 20-14 leidde en 8' voor het einde zorgde de knap op de pivotplaats debuterende Vlassenroot dat Buggenhout steeds een zes doelpunten voorsprong telde. (21-15) Jammer dat Avanti dan de tegenstander niet kon afmaken. Concentratieverlies leidde tot balverlies en Kievit zorgde er voor dat de bezoekers nog naderden tot 21-18 3' later. Orlowski, opgepept door het publiek en de speaker van dienst, scoorde echter dan zijn 15e en 16c doelpunt (23- 18) en meteen was de echte dreiging verdwenen. Al kon Houthalen nog tweemaal sco ren in de allerlaatste minuut. Meteen is de strijd voor de play-off plaatsen in volle he vigheid losgebroken. Neer- pelt en Hasselt zijn zeker van deelname maar voor de overi ge twee plaatsen wordt het een onverbiddelijke strijd tus sen Sasja, Beyne en Avanti. Wie zal afhaken? Avanti Buggenhout: Vinck, Van Hove, El Haft, Brouil- lard, Orlowski 16, Agnees- sens 1, Vlassenroot 1, Van Mol 2, De Pauw 1, Megos, |en: 11-19 Van Ransbeeck 2. Handbal. Joris De Pauw tijdens een vrijworp (gb) Reserven: Avanti Buggenhout - Houtha- bleek Houthalen duidelijk Een zeer jeugdig Avanti kon krachtiger en sneller, enkel tijdens de eerste helft Avanti Buggenhout: W. Van voor enig weerwerk zorgen. Hove, Hadebad, Van Bevc- Rust 6-9. In de tweede helft ren, St. Vlassenroot 4, Brouil- lard 3. Van Vaerenbcrgh 1. Walraevens, De Hauwere, Emmanuel 1, Vereecken 2 EVA 4* AFDELING BEKERTELEGRAMMEN H.B.C. Dendermonde - Robuco Buggenhout: 21-21 PROVINCIAAL Brabo Denderbelle 25 Evergem 8 De komende weken zijn be slissend voor Brabo Dender belle. In de toegespitste titel strijd ontmoet Brabo volgen de zondag achtervolger Eeklo en een week later moet het naar co-leider Berlare Indien deze wedstrijden zonder pun tenverlies kunnen afgewerkt worden is de buit zo goed als binnen al dient medio april nogmaals tegen Eeklo ge speeld. Het voorbije week einde kende de ploeg van trai ner M. Hendrickx weinig pro blemen met een relatief zwak Evergem maar toch was men niet helemaal tevreden over de prestatie. Vooral de tegen aanval kwam moeilijk op gang maar toch leidde Brabo na een kwartier reeds met 8-1 en aan de rust wees het score bord 13-3 aan. Het eerste kwartier van de tweede helft verliep vrij gelijkopgaand (18- 7 na 45') maar naar het wed strijdeinde toe kon Dender belle opnieuw zijn voorsprong uitbouwen. Brabo Denderbelle: D. Uyt- tersprot, Tamineau 2, Cassi- man, F. Goeman 1, Vinck 7, R De Smedt 4, Van Goe- them 4, P, De Smedt 1, Van Keer 6, Hendrickx. Met een gelijkspel in het der by tegen Dendermonde moet Robuco afhaken van het lei dersduo Zwijnaarde-H.K. Waasmunster. De pseudo- Gentenaars verloren nochtans in Anderlecht zodat met één punt achterstand Buggenhout er nog voordelig uitkomt. Het werd een hardnekkige derby dat niettemin een normaal verloop kende, ook al omdat het scheidsrechtersduo de teugels duidelijk strak hield. De ploeg van H. Trienpont startte nochtans niet pro bleemloos aan de wedstrijd. Troch verscheen slechts in de zaal als de wedstrijd al 10' bezig was en Coppens die zijn collega zou oppikken, maar deze niet zag komen opdagen, kwam zenuwachtig van het wachten, pas net voor het be- ginsignaal opduiken. Een gemotiveerde thuisploeg, met een opvallend sterk we- deroptredende P. Bouteille - 4 doelpunten - maakte van de gelegenheid gebruik om tot 5-2 voorsprong te nemen na 9' en vanaf dan bleef Ro buco vrijwel bestendig op achtervolgen aangewezen. Aan de rust leidde Hertsens en C° met 12-8. Ook tijdens het eerste gedeelte van de tweede helft bleef Dender monde de wedstrijd kontrole- ren. Via 12-9 werd het 14-10 en na 41' leidde Dendermon de steeds met 15-13. Buggen hout leek dan toch orde op zaken te zullen stellen want na 53' kwam het gelijk (19-19) langs De Vuyst en P. De Swaef zorgde zelfs voor 19-20, één minuut later. Dender monde begaf echter niet en langs «vuurpijl» Hertsens werd het 20-20 5' voor het einde. Het slot werd dan nog bijzonder spannend. Trien pont bracht Robuco voor dc tweede maal op voorsprong maar met minder dan 3' te spelen, was het opnieuw Hertsens die de stand gelijk bracht De 21-21 score bleef dan tot het eindsignaal op het scorebord beide ploegen met het gevoel achterlatend dat er één punt was gewonnen. Zaterdag volgt nu voor Robu co het beslissend treffen tegen Waasmunster. Dat belooft... H.B.C. Dendermonde: K. Van Renterghem, Van He- cke, Asaert 3, Hertsens 9, Wesemael 2, Bouteille 4. St. Dc Swaef, De Smedt, L. Van Renterghem, Smekens, San ders 3. Robuco Buggenhout: Cop pens. Mannaert, De Troch 1, Merckx, Trienpont 6, D. Mannaert 1Vcrbelen 3, Moyersoon 2, Van Der Stock, Dc Vuyst 3, Krogstrup 3 en P. De Swaef 1 EVA DAMESHANDBAL 2* AFDELING JEUGDHANDBAL 3* AFDELING H.C. Lokeren - Izegem: 23-13 Het jeugdtornooi van H.K. Waasmunster liet nog maar eens blijken hoe sterk de thuisploeg staat als het over jeugdopleiding gaat. Zowel de kadetten als de mi niemen bleven baas over Sas ja en Hasselt, toonaangeven de klubs in het Vlaamse hand balwereldje, en tevens ge kend om hun sterke jeugd werking. H.K. Waasmunster, «ploegje» uit vierde afdeling, doet beter! Miniemen H.K. Waasmunster 17 Hasselt 11 Rust 8-4. Scoorden: De Nil 1, Baert 6, Verhelst N. 1, De Graeve 3, De Groote 6. Hasselt Sasja H.K. Waasmunster Sasja Rust-7-9- 16 Voor H.K. Waasmunster speelde Maes, Goris 1, W. De Groote 7, Verhelst 1, Baert 2, N. Verhelst 1, Daelman 1, De Graeve 4, De Nil 1, Goossens. Kadetten H.K. Waasmunster 19 Hasselt 16 Ook in een wedstrijd van 3 X 20' bleef H.K.W. baas over de Limburgse kampioen. Zelfs zonder W. Rocls kon de thuisploeg bestendig domine ren. Stand in de drie periodes: 10-6, 14-10, 19-16. H.K.W speelde met Desseaux 1, De Bode 5, Ternest, De Meerschman 4, Taelman 4. De Graeve 1, De Groote 4, Goossens, Verhelst, Baert. EVA Dat na regen nog altijd zon neschijn komt, is duidelijk te merken bij H.C. Lokeren. Een desastreuze heenronde zorgde voor onrust bij de Waaslanders, maar sinds de jaarwisseling, nog enkel posi tieve berichten. Zaterdag te gen Izegem speelde Lokeren een enorm sterke wedstrijd, diende de bezoekers een ech te kaakslag toe met een eind afrekening die 10 doelpunten verschil aantoonde en zondag verzekerde Lokeren zich als reekswinnaar een plaats in de halve finale van de Oost- vlaamse beker. Het kan blijk baar niet meer stuk bij de ploeg van trainer J. De Proft en een mooie eindrangschik king behoort tot de mogelijk heden, Izegem moet er zelf van ver bouwereerd gestaan hebben. Lokeren speelde collectief bijzonder sterk, het taktisch plannetje - de West-Vlaamse tweede lijn opvangen aan de 9-m lijn - klopte volkomen en in de eerste helft zorgden K. Verhofstadt en Bocklandt on der hun beidjes voor tien tref fers. Na een kwartier leidde een verstandig spelend Loke ren reeds met 8-4 maar als Verhofstadt even van het ter rein moest voor verzorging viel het aanvallend toch even stil bij de thuisploeg. De ver dediging hield echter schitte rend stand. P. Verguit blokte zowat alles af en als de bal dan toch eens door de verde diging glipte, stond daar een autoritaire doelman Van Vae- renbergh. Zo bleef de schade tot 8-6 beperkt en met Ver hofstadt opnieuw op het ter rein leidde de thuisploeg met 12-7 aan de rust. Ook in de tweede helft bleef Lokeren de wedstrijd in handen houden. Het werd 16-9 na 40' en zelfs het uitvallen van L. Van Cau- wenbergh met drie 2'-straffen na 45' kon Lokeren niet doen wankelen. Met nog 10' te spe len, leidde de thuisploeg met 20-10 en coach De Proft kon zich toen de weelde veroorlo ven ruim speclgelegenheid te R.B. Dendermonde 10 Robuco Buggenhout 14 Het werd bepaald een zwak derby tussen Ros Beiaard en Dendermonde. Enorm veel balverlies, zwakke afwerking en weinig geïnspireerd spel noopte onze gesprekspartner geven aan zijn wisselspelers. Volgende wedstrijd in Rumst moet opnieuw een Lokerens feest worden... H.C. Lokeren: Van Vaeren bcrgh, Smet, Lenaerts 2, K. Verhofstadt 9, Bocklandt 5, Verselc 2, Verguit 2, Van Cauwenbergh 1, Van Den Berghe 1, Van Hille 1. De Smedt en Vermeiren. Reserven: H.C. Lokeren - Izegem: 16-15 Een zeer efficiënt afwerkende J. Van Den Bergh zorgde er met 12 treffers voor dat de zege in Lokeren bleef. Rust 8- 8. H.C. Lokeren: Smet. Aerts. De Smedt, De Proft, Dc Bruyne, Van De Velde 1, Van Driessche, Vermeiren 2, Van Den Bergh 12. EVA. Kredietbank organizeert twee tentoonstellingen «Vastbera den vrouwen» en «Negen vrouwen, negen maal kunst». De eerste tentoonstelling heeft plaats in dc loketzaal van de Kredietbank in de Arenbergstraat te Brussel en de andere in de Tinne Pot op de Grote Markt te Brussel. tot dit besluit. Dendermonde, zonder P. Van Hemelrijck, kwam het best uit de start blokken en Buggenhout zonder wisselspeelsters bleef in de eerste helft besten dig op achtervolgen aangewe zen. Rust 6-5. In het begin van de tweede helft leek de thuisploeg, onder impuls van J. Heirman, dan op weg naar de overwinning. Het werd 8-6 na 36' Robuco kon gelijkstel len in de 40c minuut (8-8), maar na 47' leidde Ros Bei aard opnieuw met 10-8. Toen viel het echter totaal stil bij dc thuisploeg die geen enkel doelpunt meer scoorde en Robuco stelde gelijk langs De Fryne na 53' (10-10). Dc veer was nu totaal gebroken bij de ploeg van trainer Van Geel en het was L. Caluwaerts die in het eindsignaal de nog ruime 10-14 zege voor Buggenhout op het scorebord bracht. R.B. Dendermonde: Van Hove, Broothaers. Heiraman 6, Van Boven 2, Hofman, D'Hacse Van der Jeught 1Goubert 1 Robuco Buggenhout: 1. Calu waerts, Bouwmeester 2, Ver eecken. Cooreman 2. Bleyaert 3, L. Caluwaerts 2, De Freync 4. EVA Na de forse expansie in de eerste helft van vorig jaar, kende de Belgische ekönomie in de tweede helft van 1987 een adempauze. Zwakkere uitvoerprestaties waren hier voor verantwoordelijk, schrijft «Weekberichten» van de Kredietbank dat gewijd is aan onze konjunktuur. Week berichten kan verkregen wor den op het nummer 02/ 427.27.00 (toestel 2026). H.K. Waasmunster (+5)21 Lokeren 27 Het stond vast dal de win naars van deze wedstrijd doorstootten naar de 1/2 fina le. Lokeren toonde zich dui delijk de sterkere ploeg al dient gezegd dat H.K:w. het de bezoekers vergemakkelijk te door een matte prestatie voor het voetlicht te brengen. Onder impuls van K. Verhof stadt slaagde Lokeren erin al na 11' de 5-0 voorgift van H.K.W. teniet te doen. (6-6). De thuisploeg kon dan gelijke tred houden tot één minuut voor dc rust (11-11) maar tref fers van Verhofstadt en Bock landt in die laatste minuut bezorgden Lokeren een 11-13 voorsprong aan de rust. Van Cauwenberghe en Verguit zorgden voor 11-15 onmiddel lijk na dc rust maar de inge komen Taelman kon geduren de dc daaropvolgende perio de H.K.W. toch in de wed strijd houden (16-19 na 42'). Kort daarna brak dc veer ech ter definitief bij de thuisploeg en de grotere maturiteit van de bezoekers zorgde voor 16- 26 5' voor de rust. Voor H.K.W. scoorden: Leu- nis 1, De Bode 4, Borgers 3, Taelman 4, De Vlieger 1, Du Tré 2, De Graeve 1. Lokeren scoorde langs Ver hofstadt 8, Van Cauwenber ghe 4, Verscle 5, Van Hille 4, Bocklandt 3, Verguit 3. EVA E.V.Aalst 21 H.K. Waasmunster (+10) 24 Tweede nationaler Aalst slaagde er niet in de 0-10 voorgift van H.K.W. onge daan te maken. In de eerste helft slaagden dc bezoekers er maar moeilijk in te scoren, er werd slechts viermaal raak ge troffen terwijl Aalst dat nog een resem open kansen miste tot 10-14 naderde aan de rust. Na 46' slaagde Aalst er dan in gelijk te stellen (16-16) maar H.K.W., tegen de verwach tingen in. begaf niet. Tien minuten voor het einde ston den de ploegen nog gelijk (19- 19) maar een grootse De Vlie ger deed de wedstrijd dan in het voordeel van de bezoe kers kantelen. E.V. Aalst: Moens, Mcrtens. Van Malderen 2. W. Bomon 4. Dc Ketclbuttcr 4, Van Nuf fel 1De Doncker, Steemans, Van Der Borght 5, D. Bayens 5. H.K. Waasmunster; DTIanis, M. Verdurmen. Du Tré, De Vlieger 6, Gijssels, Willacrt, Borgers 2, Van Mele. De Clercq 1De Bode 2. Brabo Denderbelle (+10) 19 Ajax Lebbeke 32 Brabo kon tot net vpor dc rust zijn 10-0 voorgift bescher men. Rust 15-14, maar na 34' kwam Ajax gelijk en vanaf dan werd een cenrichtings- wedstrijd. Denderbelle: Uyttersprot, Ta- minau 1, Van Goethcm, Vinck 3, De Smedt, Hen drickx 3, Van Keer 2. Ajax Lebbeke: De Bruyn. Vermeiren, De Proft 10, Oui- dé 3, Vlassenroot 2, De Man 5, Vcrlindcn 8, Cristiaens 2, Clcymans 2. Lokeren (+5) 26 Ajax Lebbeke 2 15 Een jeugdig Ajax miste nogal wat open kansen en voor Lo keren was het dan ook een koud kunstje om dc 5-0 voor gift uit te bouwen tot een 14-6 voorsprong aan dc rust. Na 46' leidde dc vlot dc tegen aanval lopende thuisploeg met 18-10. Lokeren: Van Vaerenbcrgh. Smet, Lenaerts 4. Verhof stadt 5. Bocklandt 3, Verselc 3, Verguit 5, Van Den Be rghe, Van Hille, De Smedt, Van Cauwenberghe. Ajax Lebbeke 2: Van Bosbe- ke, De Wacgcneer. Bosman, Van Der Jeught 3, Coppens 3, Moens 5. Cleymans, Vcrcam- men 3, Pacrmentier, Verhey- den 2. Ajax Lebbeke 2 16 E.V. Aalst 22 Weinig overtuigende prestatie van Aalst tegen de Ajax dou blures. Via 4-10 werd het 8-13 aan de rust en Ajax hield verrassend goed stand tot dc 47e minuut (13-17). Ajax Lebbeke: Van Bosbekc, Van Rosscm, Bosman 1. Van Der Jeught 3, Verheydcn, Coppens 4, Moens 2. Van Gucht 1Vercammcn 5. Cronibé, Bosteels, E.V. Aalst: Mcrtens, Van Malderen 7, W. Bomon 3, Van Nuffel 2. Stecmans 1. Van Der Borght 8. D. Bayens, M. Bayens. EVA

De Voorpost | 1988 | | pagina 26