FRANK VAN DEN ABBEELE TEVREDEN OVER DEBUUT ALS PROF VIJFDE STERJOGGING IN SINT-NIKLAAS MARC DIERICKX VERDER IN DIENST VAN ADRI VAN DER POEL r^\e.wlded°e"pma„k„l jan BOGAERT: KONDITIE STEFAN VAN LEEUWE NAARELFSTEDENRONDE PATRICK DE WAEL EERSTE WAASLANDER BERLARE SPORTIEF ZIT VERVEELD MET ZEVENTIEN KOERSEN! MARC MACHARIS AFGEREMD DOOR LEKKE BAND JAPANSE KARATE-GROOTMEESTER IN DENDERMONDE a §y| 28 - 11.3.1988 - De Voorpost WIELRENNEN Marc Dierickx is van oordeel heerst een optimale sfeer. Ik Tireno Adriatico en aan Mi- dat Gent-Gent zowel voor had tot nu toe onderdak bij laan-San Remo. Daarna wen- hemzelf als voor de gehele acht ploegen en nergens voel- ken o.a. de Driedaagse van PDM-ploeg als een meevaller de ik mij beter in mijn sas. De Panne, de Brabantse Pijl mag worden beschouwd. Voor mij is en blijft de knech- en de Ronde van Vlaanderen. Alleen maar jammer dat we tenrol een feit. Dat wil zeggen De renner uit Nieuwkerken de zege niet hebben kunnen dat ik tijdens het grootste deel heeft ook politieke ambities, pakken, zegt de beroepsren- van de koers een bescherme- Bij de komende gemeen- ner uit Nieuwkerken-St. de funktie moet vertolken in teraadsyerkiezingen is hij Niklaas. dienst van de kopman en wan- kandidaat op de lijst van de Ik heb mijn werk gedaan in neer het er op aankomt ook S P in Sint-Niklaas. dienst van Adri. Tot aan de bijstand moet verlenen. Politiek heb ik eigenlijk altijd muur van Geraardsbergen MafC Dierickx en het ganse zo'n beetje gevolgd, zegt bleef ik in zijn gezelschap en poM-gezelschap vertrekken Mare Dierickx die door wie week geen duimbreed. Pas op dezer dagen naar Italië waar hem kent, erg wordt gewaar- A" ,v wordt deelgenomen deerd. de Molenberg werd ik losge gooid. Toen was de karwei voor mij achter de rug. Ik had gedaan wat van mij verwacht werd. We zijn overigens vaak in beeld geweest. Tot die vast stelling ben ik gekomen na het bekijken van de video opnames. Uiteraard is dat na tuurlijk een belangrijke faktor. Mare Dierickx is aan zijn EfbS tweede' seizoen bij Frank Van Den Abbeele debuteerde zondagnamiddag PDM. voor het eerst met de profs in de Ronde van Limburg. De Ik heb het er volledig naar renner uit Schoonaarde-Dendermonde liet een gunstige mijn zin, zegt de Waaslander. indruk. By het ingaan van de voorlaatste plaatselijke Al een aantal jaren rij ik in ron(je werd hij in een valstrik gelokt. Er ontstond een dienst van Add Van Der k|00f {jje njet meer te overbruggen viel. Poel. Voor mij hoort winnen er maar zelden bij. Voorna- door ADR. De verbintenis melijk de prestatie van Adri Neem aan dat ze mij dat geen overlapt één jaar. Ik hoef niet zelf is van belang. Het voor- tweede keer zullen lappen, te zeggen dat ik uit was op een seizoen is tot nu toe niet grinnikt Van Den Abbeele. flinke repliek, vervolgt Frank slecht geweest. In het wereld- Zoiets overkomt je als je nog yan Den Abbeele. Vandaar kampioenschap veldrijden be- een groentje bent. Ik heb er jat jk tijdens de winter inten- haalde Adri de zilveren me- in elk geval al konklussies se inspanningen heb geleverd. daille en aan de Middellandse uitgetrokken. Over het eerste ik was aktief in het veld en Zee werd een overwinning in kontakt met de profs ben ik kep vaak de nodige kilome de wacht gesleept. Ik ben tot tevreden. Het is eigenlijk veel ters jn mjjn eentje, de vaststelling gekomen dat beter meegevallen dan ver- Natuurlijk heb ik ook een hij momenteel de konditie al wacht. Ik had niet de minste piekfijne verzorging achter de te pakken heeft en dat is na- moeite met het tempo. Alleen mg Kort na de jaarwisseling tuurlijk hoopgevend voor het de weersomstandigheden za- zjjn we met de groepstrainin- verdere verloop van de kom- ten m'j dwars. Wanneer het gen begonnen. In het gezel petitie. regent en koud is voel ik mij schap van een Frank Hoste, allerminst in mijn sas. pons De Wolf, Eddy Plan- Knecm Na een flinke Ronde van Bel- ckaert en nog enkele andere Marc Derickx is het al vele gië als amateur kreeg Frank kleppers, was het in het begin jaren gewoon dat voor hem Van Den Abbeele aan het op de tanden bijten. Binnen niets meer is weggelegd dan- eind van vorig seizoen een de kortste keren kreeg ik het een knechtenrol. profkontrakt aangeboden tempo in de benen. Boven- De wielrennerij is een ploeg- de streep te brengen. Die moet dan maar zien dat hij op imnnnn A NQPUITPPV M het ultieme moment uit zijn VuiU/uIV Ailll OulUllliruil pijp komt. In de groep zelf Jan Bogaert heeft zich in de Ronde van Limburg enige tijd in de kijker gereden Zo'n vijftig kilometer zat hij mee in de spits. Daarna kwam het peloton op de proppen. Na pakweg tweehonderd kilo meter was het bobijntje van de Temsenaar af. Konditioneel heb ik een ach terstand op vele collega's, zegt Jan Bogaert. De meesten hebben een voor bereiding ergens in het bui tenland achter de rug. Dat is bij mij niet het geval geweest. Vorig weekeinde verscheen ik pas voor de eerste keer aan de start. In Gent-Gent kon ik aanvankelijk behoorlijk mee maar op de Molenberg werd ik met twintig anderen losge gooid. Ik had verwacht dat ik daar de klop van de hamer zou krijgen. Eenzelfde scena rio speelde zich af in de Ron de van Limburg. Niettemiun ben ik, gelet op de omstandigheden, vrij te vreden over de twee wedstrij den. Binnen veertien dagen hoop ik een sterkere repliek te kunnen bieden. Tegen dan moet ik de achterstand gro tendeels hebben opgehaald. Ik reken vooral op een goede maand april. Volgend week einde staan Ichtegem en Brugge op het programma en dat zijn koersen waarin ik de konditie weer wat verder kan aanscherpen. E.G. SIGMA Wielrennen. De Hamse amateur Bart Heirewegh kreeg een nieuwe fiets supporters. Hopelijk blijft hij dit jaar van tegenslagen gespaard (vh) Stefan Van Leeuwe liet in Gent-Gent geen slechte in druk. Geruimte tijd was hij lid van de leidersgroep. Op zo'n 25 kilometer voor de finish, zijn twintig vogels gaan vliegen, zegt de prof uit Loke ren. Ik dacht nooit dat het de goede ontsnapping zou ge weest zijn en bleef rustig in mijn zetel zitten. Vrij snel drong het echter tot mij door dat het ernst was. Een reaktie ontketenen was er natuurlijk te veel aan. Ik ben dan maar met de tweede groep over de streep gereden. Ontevreden ben ik in geen geval. Ik meen te mogen zeggen dat ik een degelijke koers gereden heb. Het kan in de toekomst niets anders dan beteren. In Kuurne-Brussel-Kuurne gaf Stefan Van Leeuwe er vroegtijdig de brui aan. Als het koud is en het regent, geraak ik geen poot vooruit. Daarmee vertel ik geen nieuws. Ook in de jongere reeksen voelde ik mij bij der gelijke weersomstandigheden nooit in mijn sas. Wat bracht het eindelijk op om tot het einde door te fietsen en met een grote achterstand op de leider onder het spandoek door te rijden? Het seizoen begint eigenlijk nog maar en komende zater dag zet ik aan de Elfsleden- ronde in Brugge. Zondag staat de Omloop van de Vlaamse Ardennen op het programma. Ik kijk nu al uit welk weer we gaan krijgen. Kan niemand 'arrangeren' dat de lente spoedig in het land komt? E.G. dien werd ik als neo-prof uit- het recente klubkam- Zeker is dat het Ichtegem of stekend geaksepteerd. Ik mag pioenschap was ik trouwens Brugge wordt. Ik hoop er in IM PPÏTQQFT -flPWITIf trouwens zeggen dat de on- ook mee voorop. Waar ik ko- ieder geval in dezelfde zin te UHUkjkJlJL UI ¥f IJIV derlinge verstandhouding bie- mend weekeinde van start ga, presteren als vorige zondag zonder goed meevalt. Dat ik werd vooralsnog niet uitge- op de Limburgse wegen, mij als eerstejaars wil laten maakt. Een dergelijke beslis- E.G. gelden, ligt voor de hand. In sing hangt niet van mij af. Op donderdag 3 maart hield de Berlaarse wielerklub «Ber- lare Sportief» in de raadszaal een voorlichtingsvergadering over de taak van de seinge vers in wielerkoersen. Rijks- wachtkommandant Roland Van de Voorde gaf een uitge breide uiteenzetting, waarin hij de specifieke taak van de seingevers belichtte. De heer Moerman, voorzitter van de klub, gaf vervolgens een overzicht van het komen de seizoen, waarbij hij bena drukte dat zijn klub de ver antwoordelijkheid droeg voor niet minder dan veertien wed strijden. Er werd gediskuteerd over de vergoedingen aan de seinge vers. Sommige klubs geven 250 fr. plus consumpties: an deren gaan nog verder en spreken al over 400 fr., waar het vroeger steeds 150 200 fr. was. De aap kwam echter uit de mouw toen er over het opha len van steungeld werd ge sproken. Sommige (nieuwe) organisatoren zouden spurten om het eerst bij de handelaars te zijn en stellen daardoor de anderen voor problemen. Meestal krijgen die als ant woord. «Ge zijt al de zoveel ste!». Het is zelfs zo erg dat sommige steunzoekers reeds van vorig jaar op ronde wa ren. Dat kan niet blijven du ren Berlare Sportief denkt er dus ernstig aan om te snoeien in de organisaties. Kalender Berlare-Donk Zaterdag 19 maart - nieuwe lingen - Dorp Zaterdag 26 maart - Zolder ken (niet door Sportief) Maandag 4 april - Schuitje - liefhebbers Zaterdag 9 april - liefhebbers - Turfputstraat Zondag 1 mei - nieuwelingen - Frankrijkstraat Zaterdag 7 mei - dames - Dorp Donderdag 14 mei - juniores - Molenhoek Zaterdag 14 mei - liefhebbers - Dorp Zaterdag 21 mei - nieuwelin gen - Donk Maandag 23 mei - liefhebbers - Daal Zaterdag 11 juni - juniores - Molenhoek Zaterdag 23 juli - liefhebbers - St.-Annaplein Zondag 26 juni - Ronde van België - Donk Zaterdag 17 september - lief hebbers - Donk Drie kersmiskoersen: op 24.9 nieuwelingen, op 28.9 be roepsrenners en op 29.9 - amateurs. Dat geeft een to taal van zeventien organisa ties. Marc Macharis is in Brussel- Opwijk niet aan zijn trekken gekomen. De amateur uit Lo keren werd twee keer het slachtoffer van een lekke band en oordeelde meteen om de strijd op te geven. Ik had er nochtans zin in, zegt Marc, die dezer dagen vader wordt. Aanvankelijk ging het erg goed. Ik reed zelfs uitstekend en tijdens de eerste honderd kilometer ben ik een paar keer mee in de slag geweest. Een eerste maal reed ik lek. Ik kon binnen de korste keren opnieuw aansluiten. Toen mij dat euvel een tweede keer overkwam, besloot ik er de brui aan te geven. Ik had overigens net een valpartij vermeden Bovendien regende het pijpe- stelen en vermits de kans op een ereplaats verzwonden was, leek het mij beter om te wachten tot een andere gele genheid. Vorige week in het klubkam- pioenschap behaalde de Lo keraar een bescheiden zesde plaats. Toen was ik echt niet in mijn dagje, vervolgt Mare het ver haal. Niettemin beoog ik dit jaar een flinke kompetitie. Weet je wat mijn betrachting is? Ik wil prof. worden. Of je dat nu gelooft of niet. Uiteraard zal ik mij eerst als mateur in de kijker moeten fietsen. Ik heb in ieder geval een grondi ge voorbereiding achter de rug. Ik heb intens aan power- training gedaan bij Gino De Wilde in Berlare, Wenken worden mij gegeven door Ro nald Van Avermaet. Boven dien en dat is toch ook niet onbelangrijk kan ik rekenen op de morele steun van een flinke schare supporters. Re cent werd een klub opgericht die nog iedere dag groeiende is en nog groter kan worden als ik degelijke resultaten be haal. Meer dan ooit ben ik nu tot het besef gekomen dat ik uit mij pijp zal moeten ko men, wil ik mij op de weg manifesteren. Een aantal vrienden trappen mij geregeld op de tenen en een dergelijke prikkel heb ik zeker nodig. Nu zaterdag debuteer ik in eigen streek in Zele. Mits wat geluk eindig ik binnen de prij zen. Daarvan kan je over tuigd zijn. E.G. KARATE Patrick De Wael behaalde in Brussel-Opwijk een mooie ereplaats. Hij werd vijfde en was metéén ook de eerste Waaslander. Eigenlijk had niemand verwacht dat de amateur uit Belsele zo kort ging eindigen. Vorig jaar kwam hij wel aan de bank maar je kon bezwaarlijk zeg gen dat hij een hoogvlieger was, Patrick heeft er deze winter echter alles voor ge daan. Hij volgde intens de sportschool in Beveren-Waas. en verplichtte zich vaak zelf tot inspanningen in het veld. Is het de bedoeling om er deze kompetitie wat van te maken? «Ik hoop van wel, hoewel ik mezelf af en toe tegen de schenen zal moeten trappen, zegt de vriendelijke en vlot pratende Waaslander. Soms kijk ik al eens aan tegen een inspanning wat ik natuur lijk zal moeten afleren wil ik mij op de weg manifesteren. Dat ik in Brussel-Opwijk zou in aanmerking komen voor een ereplaat» had ik natuur lijk in de verste verte niet verwacht. Toch voelde ik mij in konditie en besefte dat er veel moest gebeuren wou ie mand me echt uit de wielen rijden. Vorige week in het klubkampiocnschap onder vond ik ook maar weinig moeite, hoewel ik pas vierde werd. Het minder gunstig eindresultaat was een gevolg van pech. In de laatste kilo meters sloegen drie spaken van mijn wiel los wat hinder lijk was en waardoor ik in de finale niet tot het uiterste kon gaan. In Brussel-Opwijk hield ik mij voorop in de groep. Het duurde geruime tijd alvorens er afscheiding kwam. In Wambeek zijn we met zo'n twintig in de aanval gegaan. Van enige vorm van samen werking was er geen sprake. Toen de groep terugkwam greep Frank Francken het kommando. Ik sloot aan. Vijf anderen volgden mijn spoor. Zo zijn wc met zeven voorop geraakt, In de straten van Op wijk is Van Craeynest het ge zelschap komen vervoegen. Intussen waren Lapage en Francken aan een duel begon nen. We liepen een kleine achterstand op. Winst zat er niet meer in. Dat had ik dade lijk door. Het was alleen knokken voor een ereplaats die mij uiteindelijk tevreden stemt». Het hoeft niet gezegd dat het gunstige resultaat het vertrou wen van de 21-jarige- renner heeft aangewakkerd. In Ha- relbekc zal hij zaterdag pro beren in gunstige zin te beves tigen. E.G. Zaterdag en zondag II. was Tayi Kase (8e dan), een Ja panse grootmeester op door reis in België. Hij was uitge nodigd door Michel Aerden, trainer van de Belgische na tionale ploeg, uit Charleroi. Zondag gaf hij stage in Char leroi, bijgewoond door de pers en opgenomen door de RTBf voor hun sportuitzen- dingen. Hij kwam in Dendermonde terecht door kontakten van Mare Nobels, trainer van ka- rateklubs Yawara Kwai en Shuto Zele. Hij gaf er zater dag les in de sporthal van Appels en onderhield zich met de leerlingen. Hij be zocht ook de oefenzaal van de plaatselijke klub en feliciteer de de leden met hun goede akkomodatie. Sportschepen Jan Van Dam me overhandigde hem een herinneringsgeschenk vanwe ge de stad Dendermonde. Tayi Kase beoefent reeds meer dan vijftig jaar karate en maakte in zijn jeugd deel uit van de Japanse Navy, waar hij zijn keiharde discipline mee kreeg. Na zijn universitaire studies werd hij lijfwacht van ver schillende vooraanstaanden. Gezien zijn leeftijd (62) en morfologie (1,60 m en 96 kg) is hij nog fantastisch snel en zo sterk als een buffel. Men moet hem écht aan het werk gezien hebben. Vrijdagavond landde hij in Zavcntem na een verblijf in Algerië, waar hij te gast was bij de president en er diens lijfwachten trainde. Zondag avond werd hij door trainer Mare Nobels naar de luchtha ven gebracht, van waar hij vertrok voor een verblijf van twee maand in Guadeloupe. Marc Nobels zorgde er voor dat Dendermonde reeds het kruim van de wereldtop mocht ontvangen. ■BfiHifiBa Karate. In Dendermonde was grootmeester Tayi Kase (He dan) te gast. Hij onderhield zich met de leerlingen van Yawara Kwai en kreeg van sportschepen Jan Van Damme een herinnering aan zijn bezoek. Trainer Mare Nobels staat er ook al glunderend bij (foto p. hermans) Voor de sportieve Waaslan- ders zijn de mogelijkheden bijna onbeperkt geworden. Vooral op het niveau van het amateurisme is het aanbod geweldig en wordt in eigen streek, een ruime keuze van verschillende sportaktivitei- ten beschikbaar gesteld Al dan niet in klubverband maar steeds met een gezonde ont spanning er bovenop. Dat wordt trouwens het meest centraal gesteld en toen het Waasland ook door de race van het joggen werd over spoeld, duurde het niet lang opdat nieuwe initiatiefnemers zich zouden aanmelden. Toen werd ook joggingklub De Ster gesticht en nu ruim een vijftal jaren later, herinneren Paul Bolssens en Carlo Chiappa- roer nog altijd aan de pionierstijd. Intussen is de klub ook gegroeid en het le denaantal, werd nu tot bijna een 70-tal opgetrokken. Óm de twee jaar wordt er bij jog gingklub De Ster ook voor een nieuw bestuur gekozen en thans, worden de touwtjes door de volgende in handen gehouden: Guido De Grave (voorzitter). Paul Bolssens (sekretaris), Fons Verstraeten (penningmeester), Paul Van Vaerenbergh (public-rela tions) en de raadsleden. Carlo Chiapparo, André Daeman en Fons Maes. Door jogging klub De Ster met als hoofd sponsor Mark Van Vlierbcrg- he van Sportonic uit het Koopcentrum Waasland in Sint-Niklaas, werden ook al flinke resultaten bereikt. Zo werd ondermeer ook al deel genomen aan de series-trimlo- pen van S.V. Aloy in het Nederlandse Graauw, de 20 km. van Brussel, dwars door Brugge en aan de Europacups Joggen in Frankrijk, Neder land, Duitsland en België, waar Liliane Cole zich als der de bij de vrouwelijke joggers kon klasseren. Tijdens het vo rige jaar, werden door ver schillende leden van jogging klub De Ster ook nog enkele extra sportieve prestaties ge leverd: Mark Van Vlierberg- he met de tijd van 2u29' in de marathon van Helmond, de 28' plaats van Rudy Zaman met lOu.10' in het Belgisch triatlonkampioenschap in Middelkcrke, de 100 km. Do denmars in Bornem van Gert Gillis en de reeds 60-jarige Fons Maes, en tenslotte nog de marathon-prestaties in Antwerpen van Albert De Langhe (3u.l0' en 2u.59' dc Flanders Marathon van Carlo Chiapparo (3u.06') en de prestatie van Remi Meersman in Gent met 2u.55' en tevens de tweede veteraan bij dc ein duitslag. In diezelfde katego- ria nam Mark Maes zelfs dc start in... New York, om daar op het zware parcour een be hoorlijke marathon te lopen. Op organisatorisch vlak, werd door joggingklub De Ster ook al hoog geskoord. In samen werking met A.C. Waasland; de Jogging van Groot Sint- Niklaas op Heimolen en on langs nog goed voor méér dan 200 deelnemers. De lande af standsloop Sint-Niklaas Graauw. waarvan de organi satie op Belgisch grondgebied door joggingklub De Ster wordt waargenomen. Dan zijn er ook nog de talrijke andere klubaktiviteiten met als voornaamste uitschieter, de Sterjogging. Straks op zon dag 20 maart om 15 u. reeds Karate. Heel wat karateka's tijdens het bezoek van i hermans) Japanse grootmeester aan de Dendermondse klub (foto p. voor de vijfde maal op het recreatieoord De Ster in Sint- Niklaas. Het sukses van deze jogging is bijna stelselmatig gegroeid: een 200-tal deelne mers bij het begin en verleden jaar, zijn dat er méér dan 400 geworden. Ook het aantal sponsors en medewerkende firma's werd duidelijk opge trokken en voor de 5' Sterjog ging. wordt dal bijna uitzon derlijk, Door de organisato ren kunnen daardoor ook een paar falicitcitcn worden aan geboden: bij voorinschrijving tot 16 maart, gratis eert T- shirl, bevoorrading van koste loze frisdranken tijdens de wedstrijden, een prachtige medaille en tombolalot voor icdera aangekomen deelne mer en een tocgangsticket voor later gebruik van het recreatieoord Dc Ster. Prakti sche gegevens zijn ook nog de afstanden van 2, 6. 16.5 en 25 km. en dat worden voor het Waasland ook de eerste lange afstanden van het jaar. Plus punten bij deze 5' Sterjogging worden ook nog dc mooie afwisselende omlopen met het groenrijke recreatieoord Dc Ster als basispool. de charme der vele Wase binnenstraatjes en ook reeds traditioneel, een begeleidende cn verzorgde organisatie. Inlichtingen in verband met de 5V Sterjogging in Sint-Niklaas. kunnen steeds bekomen worden bij Paul Bolssens. Grote Heyme- linckstraat. 155a in Sint-Ni klaas tel. 03/776.99.17 en waar ook voorafgaandelijk kan ingeschreven worden... Roger Van l.aere EETFESTIJN MET BERGER DUNORD De Aalstcrse basketbalklub Berger du Nord organiseert op zaterdag 9 april vanaf 19 uur cn zondag 10 april van 11 tot 15 uur haar tweede eetfes tijn in zaal Horizon (R.I.B.S.O.). Molcndrcef te Aalst. De deelnemingsprijs bedraagt 350 fr.

De Voorpost | 1988 | | pagina 28