Weekblad fan Beider P. Weemaels: «Als Ik hier kwam kenaen ze geen noot muziek» Prins Albert opent veertiendaagse te Aalst 175 jaar Koninklijke Harmonie Sint-Ceciiia Affligem Februari-poster gaat naar Lowie Revilla Rode Kruisafdeling Aalst aan drie jubilea toe Geen hoogdringendheid voor kortgeding Matthieu Harva-voetbalmatch uitgesteld Honderd jaar CM in Keizershallen Taverne 't Hofken De Voorpost i 18 MAART 1» 81' JAARGANG NR. 11 - 40 F K 0^ GRATIS TIP J| Met 800 jaar Bellemolen (de allereerste gevonden akte dateert van 1189), 175 jaar Kon. Harmonie Sint-Cecilia (eerste Ceciliaviering in 1813) en 25 jaar gerestaureerde Bellemolen door Pierre Van Ransbeeck is Hekelgem aan een «duizendjarige viering» toe. Hoofdbrok is uiteraard het 175-jarig bestaan van de Kon. Harmonie. spraak van de dirigent. De harmonie speelde dan toch reeds anderhalve eeuw niet onverdienstelijk... Sinds 15 jaar is men wel afgestapt van het begrip «straat- of kermismuziek» waarbij gespeeld werd voor om het even welke gelegenheid. Gezellig, prettig, folkloristisch, ver dedigbaar maar muzikaal uiteraard minder valabel. Door het feit dat de klem toon dan vooral op de mu- U weet het nog wel, enkele weken geleden publi ceerden we in de Voorpost een poster over de Werf zoals die er vroeger bijlag. U kon die poster winnen. U moest alleen maar een bonnetje invullen en dat ons zo snel mogelijk toesturen. We kregen flink wat inzendingen binnen en zoals dat dan heet heeft een onschuldige kinderhand (nou ja kinderhand) er een winnaar uitgetrokken. Dat werd Lowie Revilla uit de Oude Dendermond- sesteenweg 329A te Aalst. Hij wordt verwacht op vrijdag 18 maart om 20.00 uur in Taverne Het Hofken aan de Gentsesteenweg 8 te Erpe, waar hem de poster wordt overhandigd. Het sukses dat de Kon. Harmonie Sint-Cecilia He kelgem momenteel be leeft, wijdt voorzitter Maurits De Cort aan een aantal faktoren. Enerzijds is er de gezonde wedijver met de plaatselijke fanfare De Katholieke Gilde en anderzijds werd jaren te rug het roer totaal omge gooid. «Toen ik hier kwam kenden de muzikanten van de harmonie geen noot muziek» was de stoute uit- Vervolg op blz. 4 Hekelgem. De Kon. Harmonie telt 72 leden (Ih) ziekkwaliteit werd gelegd middelde leeftijd heeft die niging hoogten en laagten. Dynamisch bestuur mochten heel wat jonge- onder de 17 (zeventien) Gelukkige hoogtepunten D"e harmonie wordt eeleid ren ook in de Harmonie jaar ligt spreekt wellicht waren de jongste tijd o.m. door een dynamisch be spelen. De muzikanten boekdelen. het optreden in de basiliek st°°, dat ook Tnancieel werden immers niet langer Wel kende de harmonie te Koekelberg ter gelegen: versleten als «wallebak- zoals trouwens elke vere- heid van het pausbezoek. ken» of dronkelappen. Komt daarbij de gelukkige wisselwerking tussen har monie en afdeling van de muziekakademie August De Boeck die de harmonie zeker geen windeieren leg de. Dat de nu 72 leden tellende harmonie een ge- Zestig jaar Rode Kruis aanwezigheid te Aalst, 30 jaar Vriendenkring «De Pelikaan» en 20 jaar Ziekenhuisbi bliotheek, voldoende redenen om de Aalsterse Rode Kruisafdeling in het zonnetje te zetten. |g| Dat doet ook Prins Albert, nationaal voorzitter, bij de IP opening van de «Veertiendaagse van het Rode Kruis, die loopt van vrijdag 22 april tot en met zondag 8 mei onder het motto «Gezondheid!». Prins Albert zal inderdaad op zaterdag 20 aprilte Aalst deze Veertiendaagse plechtig openen. Voorlichting en opvoeding Daarmee worden de akti- viteiten van het Belgische Rode Kruis belicht op het vlak van de Gezondheids voorlichting en opvoeding. De werking van de dienst Gezondheidsopvoeding is niet zo goed gekend als die van sommige andere dien sten. De jeugd van de vrije Basisschool van Mere kijkt aandachtig toe wanneer Nochtans speelt deze i i i. i i nipnet m*»f ti in i Impe handtekeningen uitdeelt (jb) dienst met zijn opdracht i.v.m. GVO in het onder wijs en met zijn campag nes een belangrijke rol op het gebied van de gezond heidsvoorlichting en -op voeding in Vlaanderen. De Veertiendaagse 1988 moet ook deze aktiviteit meer belendheid geven. Geld nodig De Rode Kruis veertien daagse is en blijft echter ook de belangrijkste fond senwervingscampagne van het jaar. Ze moet alle ni veaus binnen het Belgi sche Rode Kruis de nodige financiële middelen ople veren om de bevolking ak- tief te kunnen bijstaan. Tijdens de aktie zullen duizenden vrijwilligers zelfklevers met daarop Lucky Luke en co te koop aanbieden. Aan de aankoop van de sti. kers is een loterij verbonden, waarmee 12 vliegtuigrei zen van Sabena en 1.000 overvaarten met P&O Ferries te winnen zijn. Jubileumaktiviteiten Officiële opening van de Rode Kruis veertiendaag se 1988 in aanwezigheid van Z.K.H, Prins Albert, Nationaal Voorzitter za terdag 23 april 1988. Jubileumviering 30 jaar vriendenkring «De Peli kaan». zondag 15 mei 1988, akademische zitting: Cultuurcentrum De Werf. Studiedag voor ziekenwa- genpersoneel. zaterdag 24 september 1988, RIBSO. Molendreef. Provinciale ontmoetings dag voor Rode Kruis-Pr- verantwoordelijken, okto ber 1988. Grote oefening op gewest niveau van de Rode Kruis hulpdienst. oktober-no- vember 1988. Brevetten uitgereikt Nadat in de studio van De Werf apoteker H. Uytter- sprot had gesproken over «Vergiftigingen door de eeuwen heen» werden bre vetten uitgereikt. Behaalden het brevet van «helper»: Gaby Dc Meulemeester, Ivan De Petter, Tom De Ridder, Mare De Winne, Vervolg op blz. 4 Dr. Frans Matthieu was verleden week zoals ge schreven in kortgeding gegaan tegen het OCMW Aalst en vroeg een schadeloosstelling per dag van 100.000 fr. Rechter Geerinck had inderdaad gezegd binnen de week uitspraak te zullen doen. Deze rechter vond echter dat er geen reden was om te spreken van hoogdringendheid en dr. Matthieu geraakte dan ook niet aan de gevraagde vernietiging van de beperkte schorsing als diensthoofd van het OCMW-labo. Gezien er een burgerlijke zaak gaande is over een klacht van het OCMW tegen dr. Matthieu, verwees rechter Geerinck de zaak naar de eerste kamer van Dendermonde. Dit dan voor behandeling ten gron de. Enkele weken terug stelde de Kamer van Inbeschuldiging van Gent dr. Matthieu buiten ver volging. De Eerste Kamer van Dendermonde zou de zaak op 24 maart behandelen. Maar het OCMW is nog steeds doende aan een administratief onderzoek zodat de zaak wellicht nog een tijd lang zal aan slepen. LH v—y De voor vandaag vrijdag 18 maart geplande voet balmatch op het terrein van Eendracht Aalst kar. niet doorgaan omdat wegens de aanhoudende regen het terrein helemaal onder water staat. Het betreft de door de Vereniging voor hartpatiën ten (HARVA) geplande match tussen Oud-Een- drachtspelers en oud-internationalen. Dit treffen met humanitaire bedoelingen is wel uitgesteld doch niet afgelast. Alvorens een andere datum te kunnen bepalen moet inderdaad met de spielers kontakt worden opgenomen en vermits ze zowat van overal komen zal dat wel even duren. LH Dat het onderwijs aan een snelle evolutie toe is hoeft niet meer uitgelegd, maar voor velen, die sinds een paar decennia de klaslokalen verlaten hebben en vrijwel geen kontakt meer hebben met het huidig onderwijs, is er nog nauwelijks een verband te leggen. De tegenwoordige vorm van het onderwijs is op bepaalde punten zodanig veranderd dat een "vooroorlogse" leerling (nu zijn het allemaal "studenten") zich in een klas onwennig zou voelen. Een van de talrijke ver nieuwingen die het school programma verrijken is dc jaarlijkse projektweek waarbij een gehele week lang een hoofdtema uitge werkt wordt met daarrond een heleboel deeltema's waaruit door de klassen, elk afzonderlijk, een keu ze gemaakt wordt. Ook in de Vrije Basis school (voor tie ouderen de Kloosterschool... dat toch nog altijd een begrip is in Mere) werkt men elk jaar aan deze projektweek mee en deze stond nu in liet teken van de vrijetijds besteding. Elke klas. van de eerste kleuterklas tot het zesde leerjaar, kon zijn eigen tema kiezen met soms daarbij integratiemo menten zoals de kinderen van de derde kleuterklas die in zekere zin samen werkten met deze van het eerste leerjaar, vooral be doeld als introduktie van de leermethode. Elke klas kreeg een deeltema mee met een waarde waaruit het ge groeid is, maar hierbij hield men uiteraard reke ning met de verschillende leeftijdsgroepen. De allerkleinsten kre gen de waarde mee van het "genieten" en werkten gans de week rond het te- ma dat verband hield met poppen, blokken, water en zand, attributen die men voor een bezigheid in de eerste kleuterklas kon gaan zoeken. De kinderen van een jaar ouder werden gekonfronteerd met de "verdraagzaamheid" tij dens het samen sporten, waarbij lopen en springen een feest kan zijn maar waarbij ook het groepsver band meetelt en dus de waardegraad van grote be tekenis is. De oudste kleu ters "konden bewust kie zen" en meestal was dit in een hoekje met een leuk boekje. Maar men beperk te zich niet tot plaatjes kijken want ze gingen ook op bezoek bij het eerste leerjaar om er een kijkje te nemen bij hen die al echt "leren". Deze laatste vertrokken vanuit dc waarde "genieten" maar dan toch met een vorm van "sociale gerichtheid". Aalst. Voor zijn jarenlange inzet voor het Rode Kruis mocht de heer Troch in de Werf Vervolg op blz. 4 een bloemstuk in ontvangst nemen (a) De enorme aanvraag van kaarten voor 19 en 20 maart verplicht de organisatoren om organisatori sche maar vooral om veiligheidsredenen niemand toe te laten die niet in het bezit is van een toegangskaart. Er is toegang in de Keizershallen op zaterdag vanaf 18.30 u. en op zondag vanaf 13 u. De CM dankt alleszins van harte voor de ruime belangstelling. Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van 11 tot. zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87

De Voorpost | 1988 | | pagina 1