GOUD VOOR GASTON DE VYLDER EN ALFONS SMET VAN mi SC BELSELE SPORTIEF SK LOKEREN ZORGT VOOR FELLE REPLIEK WAAS DAMESVOETBALVERBOND WIELRENNEN de thuisploeg op de valreep tegen de leiders (polo) De wielerliefltebbers die vertrouwd zgn met het wel en wee van onze Wase wedstrijden zullen wellicht de organisatie die het sportkomité Belsele Sportief telkenjare op het getouw zet, wel kennen. Wat echter veel minder doordringt tot diezelfde wielerfanaat is het reilen en zeilen in een vereniging als Belsele Sportief die zich elk jaar gedurende twaalf maanden inzet om in eigen gemeente toch de Wielerfaam trachten hoog te houden. 6 Voor Belsele Sportief betekende de start van het nieuwe wielerseizoen inmiddels al de 43ste maal dat men paraat diende te staan met de verwezenlijkingen van "hun" koersen. Ook dit jaar zullen de juniores, liefhebbers en zelfs beroepsrenners in Belsele weer een thuishaven vinden voor een wedstrijd in hun kategorie. Met meer dan 30 medewerkers zijn ze in Belsele, om jaarlyks dit alles op touw te zetten. Meer zelfs, twee leden van de club, nl. Gaston De Vylder, tevens voorzitter en Altons Smet, de sekretaris, stonden aan de wieg toen deze vereniging in het leven geroepen werd. Méér dan veertig jaar later zyn beiden nog altijd in dezelfde funktie lid van Belsele Sportief. Geen wonder natuurlijk dat minister van Nationale Opvoeding en Kuituur, Dewaele, beide heren onderscheidde met een gouden medaille van Sportverdienste van Bloso, voor hun decennialange inzet. Om nog eens terug te blikken wat er in 40 jaar Belsele Sportief allemaal nief gebeurd is, geven we in vogelvlucht een oierzichl. Merk tevens het ruime aandeel op van de hh. De Vylder en Smet, en dat nog tal van andere aktiviteiten het sportkomité Belsele Sportief sieren. Het sportkomité Belsele Sportief werd gesticht na de bevrijding in mei 1945 onder het voorzitterschap van Hu- bert Boelens die bij de ge meenteverkiezingen van 1946 tot burgemeester werd be noemd waarna deze als vorzit- ter werd opgevolgd door Gas ton De Vylder die van meetaf aan de teugels in handen nam en de eerste koerskens op het getouw zette. Op 20 april 1948 werd Al- fons Smet in het komité geko zen. hem werd de financiële boekhouding toebedeeld on der de hoede van wijlen Cesar De Smet die toen penning meester was. Op 20 maart 1950 werd Alfons Smet sekre taris van de vereniging in op volging van Paul Delom- baerde. Wellicht heeft toen nie mand ooit gedacht dat het duo De Vijlder-Smet het zou bolwerken, tot op heden iets wat velen niet weten; zo zijn beiden nu aan een dienstpe- riode als voorzitter en sekre taris sedert minstens 40 jaar en dit lijkt dan toch een merk waardig en uitzonderlijk feit. Zelden zal men een vereni ging aantreffen waarin voor zitter en sekretaris gedurende 40 jaar leiding hebben, bo vendien is de uitbouw van de aktiviteiten zo veelzijdig te noemen door de vele organi saties allerhande waarmede zij Belsele Sportief groot heb ben gemaakt. Als bestuurders hebben zij aldus een benijdenswaardige roem verworven, voor hun ij ver en werkkracht zijn beiden ongeëvenaard en dat precies verdient lof en eer en zeker een grootse hulde. Dat Belsele Sportief niet de eerste de beste vereniging is werd voldoende bekend. maar dat sfeer, toewijding, werklust en verstandhouding de sterke bindingen zijn on der de 30 bestuursleden is minder gekend maar is een feit. Het is de basis en het zijn de grondvesten die het duo De Vylder-Smet hebben ge legd tot wat Belsele Sportief geworden is. Niemand weet ook voor welk een admini stratieve taak het sekretariaat moet instaan, gelet op het telkens zwaar beladen jaar programma, hetgeen de mee ste vrije tijd opslorpt van de genen die bij de hoofdwer king betrokken zijn, in het bijzonder de prestaties die verricht worden door voorzit ter en sekretaris. De leuze organiseren om te organiseren is steeds het pa rool .geweest; uitgaven met ontvangsten in evenwicht houden. Het bekomen archief is zo omvangrijk geworden dat kasten nodig zijn om het op te bergen. De sympathie die Belsele Sportief verworven heeft bij neringdoeners en zelfstandi gen wordt verwoord en geïl lustreerd in het jaarboek dat Belsele Sportief ieder jaar uit geeft aan de Belseelse bevol king met 2.500 exemplaren als tegenprestatie voor steun en betoelaging. Immers de laat ste uitgave telt 122 bladzij den: het is een keurig ver zorgd nummer waarvoor Bel sele Sportief reeds vele lofbe- tuigingen heeft mogen ont vangen. Het hoofd bieden aan de steeds stijgende kosten vraagt overleg en initiatief, nooit heeft Belsele Sportief risico's genomen, nooit werden orga nisaties gewaagd die het fi nancieel overwicht konden verstoren. Het hoofddoel van de vere niging is nering en tering in Belsele en daarbuiten doen bloeien, het opluisteren van de kermissen en andere feest- rijke gebeurtenissen. In 1958 werd de filmploeg "Zo leeft Belsele" opgericht waarvan Kamiel De Deene de vader is en ieder jaar komen de voornaamste gebeurtenis sen en festiviteiten op het wit te doek. Belsele Sportief be schikt over een rijk filmar chief van het leven in Belsele gedurende 30 jaar: de onkos ten die daaraan werden be steed belopen ongeveer an derhalf miljoen frank. Het onbaatzuchtig werken van alle leden houdt de wer king en de doelstellingen gangbaar. Vier wielerwedstrijden Het bestuur v waaronder de Grote Prijs van het Waasland, dit jaar de 36ste uitgave, organisatie van het vertrek Omloop Het Volk, het Sinterklaasfeest, film Zo leeft Belsele, showa vonden met De Drie Charels, zijn de voornaamste inrichtin gen van de laatste jaren. Bovendien levert Belsele Sportief een belangrijke in breng voor de organisatie van de Grote Prijs Raymond Im- panis sedert 1983, daarin heb ben De Vijlder Gaston het voorzitterschap, Alfons Smet het sekretariaat, Hilaire Piron en Géry Smet het financieel beleid. In het bestaan van Belsele Sportief en vooral in de vijfti ger jaren werden motorcros sen. paardenkoersen, show-, goochel-, toneel- en operet teavonden ingericht om de kas te spijzen en de onkosten te lenigen bij de inrichting van wielerwedstrijden. In 1954 werd de Vereniging erkend door het toenmalig Gemeentebestuur Belsele als gemeentelijk sportkomité Belsele-Sportief. In 1979 werd een v.z.w. Belsele Spor tief- Sportkomité gesticht. De funktionele aktiviteiten ,van beiden: Gaston De Vylder: 40 jaar voorzitter in de periode van 1945 tot op heden. Was in de vijftiger jaren bovendien voorzitter van de Kon. Fanfa re Sint-Cecilia en de voorzit- i SC Berlare Sportief samen met beide gevierden (dw) ter van de middenstandsafde ling Belsele. Alfons Smet: in Belsele Spor tief: sedert 20 april 1948 hulp- penningmeester. vanaf 28 maart 1950 sekretaris. Van 16.1.1961 tot op heden sekre taris van de Kon. Handboog gilde Sint-Sebastiaan Belsele. Van 10.3.1983 tot op heden sekretaris van de Grote Prijs Raymond Impanis. Van 1.2.1970 tot op heden: voor zitter van het Schelde- en Durmeverbond der staande wipschutters. Van 1974 af be heerder in de v.z.w Parochia le Werken van Belsele. Om al deze prestaties en om minstens 40 jaar leider te zijn van een club of een vere niging heeft het Zijne Excel lentie de minister van Natio nale Opvoeding, de cultuur, de sport en het openluchtle ven behaagd de Gouden Me daille van sportverdienste Bloso toe te kennen aan de heer Gaston De Vylder en de heer Alfons Smet, onder- scheidelijk voorzitter en se kretaris van Belsele Sportief. Het ministerieel besluit da teert van 26 februari 1988. De huldiging zal samen gaan met het jaarlijks feest banket dat zal plaats hebben op zaterdag 9 april 1988 in de Stedelijke Basisschool. Kou- termolenstraat 6 te Belsele, een akademische zitting met het stadsmagistraat zal hierbij worden voorbehouden. Bij deze gelegenheid stellen wij tevens het jaarprogramma 1988 voor van de v.z.w. Bel sele Sportief. Vrijdag 10 juni 1988: 3de Grote Prijs van Belsele int. juniores, ereprijs Hubert Boelens; Zaterdag 11 juni 1988: 33e VOETBAL De Voorpost - 18.3.1988 - 21 Dat regen en wind vorige zondag dé spelbreker bij uitstek waren hoeven we al lang met meer als een verrassing te beschouwen. Drie van de zes geplande wedstrijden vielen letterlijk in het water. De wedstrijden die wél doorgang vonden waren hierdoor zeker met minder wat de sensatie betrof. Zo scoorde Eksaarde eerder gemakkelijk tegen een uitgeblust Sinaai en won Verrebroek vry verrassend van het toch nog hoog geplaatste Hoogeindc. Het meeste tegenstand echter ondervond White Boys Sint- Niklaas, de leider in deze zegereeks, op het veld van SK Lokeren. De thuisploeg boog slechts na een spannende wedstrijd het hoofd en puntengewin was hier zeker op znn plaats geweest. Verrebroek 1 Hoogeinde O Opnieuw een verrassende zege van Verrebroek dat wer kelijk een goede tweede ron de aan het afwerken is. Trou wens. wanneer deze forme kan behouden blijven door de spelers van trainer Dirk Ro giers dan zien wij hen binnen de kortste keren van de laat ste plaats verdwijnen. Verre- broek. gehavend aan de start omdat Geert Segers. Dirk Rogiers, beiden geel en Pa trick Thicrens (gekwetst) ont braken. Kurt Thierens, Karei Van Bogget en Luc Goossens kwamen zo in de ploeg die al dadelijk het initiatief nam in deze wedstrijd. Zo kreeg Tom Laureys in de 23e minuut al een eerste reuzekans toen hij een voorzet van Peter Van Landeghem nipt naast schoot De eveneens meegcvolgdc Dannv De Maever kon al besluiten zodat Hoogeinde al bij al hier goed weg kwam. En in de 34c mi nuut mocht Hoogeinde al weer een kaars branden toen Tom Laureys nu met een per soonlijke aktie iedereen te vlug af was. maar hij zijn schot juist naast de staander plaatste zodat de brilscore nog altijd op het bord bleef. Dat bleef zelfs zo tot aan het rustsignaal van rcf Me- ganck want op de schaarse Hoogcindc-aanvullen was het thuisdoelman Wim Baetens die gepast uit zijn kooi kwam om het onheil te voorkomen. Ruststand 0-0. Na de pauze vertrok Verre- broek met windvoordeel en dat bleek een ideale bondge noot te zijn voor de geelblau- wen. In de 58e minuut kon men immers de score openen. Patrick De Jaeck had zich immers mooi vrijgedraaid en kon Van der Merlen bereiken die op zijn beurt het leder in de loop schoof van Mare Lau reys die keihard uithaalde naar het doel van Hoogeinde- doelman Verstrepen. Deze laatste kon de bal wel afweren in eerste instantie maar de goed gevolgde Karei Van Bogget duwde tenslotte de bal toch over de doellijn: 1-0. Hoogeinde was verrast door deze thuistreffer en pro beerde dan de bakens te ver zetten, het trok zelfs alle aan- valsregisters open Maar de sekure thuisverdediging met jongens als Danny De Macyer, Rudy Verschueren en Patrick De Jaeck wilden van geen wijken weten zodat Verrebroek uiteindelijk de zege op zak mocht steken. Eksaarde H. Sinaai Eksaarde-Sinaai 3-0. Reeds in de tweede minuut kwam de thuisploeg op voorsprong en kon zo rustiger domineren polo) Eksaarde legde de basis naar de overwinning reeds vroeg in de wedstrijd. Een slechte terugspeelbal van de bezoekende verdedigers werd door de gebroeders De Cock onderschept en het was Chris die de gelegenheid gaf aan broer Erwin om de score te openen in deze wedstrijd. Voor Erwin De Cock alvast een aardige terugkeer in de Eksaardse rangen. Na een kwetsuurlast van negen maan den trad Erwin immers al te rug driemaal aan en scoorde evenveel maal (één in elke partij)... Trouwens blessures lijken dit seizoen als een rode draad door de Eksaarde-ploeg te lo pen. In de 20e minuut moest Geert Nimmegeert met een verrekking het terrein verla ten en in zijn plaats kwam de uit kwetsuur komende Ed- gard Van Oudcnhove. On danks deze nieuwe tegenslag laat Eksaarde het hoofd niet hangen en in de 36e minuut loste Erwin De Cock opnieuw een kanjer van een schot rich ting Gino Bruggeman in het Sinaaise doel. Deze laatste kan de bal niet onder kontrole krijgen en het is de goed ge volgde Erik Van Damme die voor de 2-0 rustcijfcrs zorgt wanneer hij de bal zonder al te veel moeite over de doellijn kan tikken. Met Jackie Schelfhout als grote ideeënbouwer op het middenveld neemt de thuis ploeg terug van het begin van de tweede helft het initiatief. Zo krijgt Sinaai in de 55e minuut een derde doelpunt te slikken wanneer Filip Van Hille een knappe persoonlijke poging onderneemt en hij ge past in de voeten schuift van de snelle Chris De Cock die keihard uithaalt en meteen Bruggeman voor de derde maal vloert in deze partij. De thuisploeg liet na dit derde doelpunt wat stoom af en Sinaai kwam zich ook wat manifesteren in het wedstrijd verloop. Tot bij de thuisdoel man Van Driessche geraken was echter makkelijker ge zegd dan gedaan want de Si naaise ploeg voetbalt ong al tijd niet slecht, maar eens de zone van de waarheid onder de voeten komt verliezen sommige spelers elk greintje zelfvertrouwen zodat het voor de tegcnstandersdoelman tel kens een rustige bedoening wordt. Deze partij was ook geen uitzondering op de regel zo dat we kunnen stellen dat Eksaarde verdiend de zege heeft weten thuis te houden tegen een zich moedig verwe rend Herleving Sinaai. Nu zondag zal Eksaarde het wel licht minder makkelijk heb ben. Er staat immers een zwa re verplaating naar leider White Boys op het program ma. Bij een eventuele winst van de mannen uit de kanon- dreef echter wordt deze kom petitie nog een stuk spannen der omdat dan ook Eksaarde terug bij het kransje kansheb bers terugkeert, nadat het soms op domme wijze punten heeft laten liggen. Alvast een topper om te volgen. Nu zon dag White Boys-Eksaarde, af trap aan de Puitvoetstraat om 15 uur. SK Lokeren 1 White Boys 2 Ondanks deze nederlaag heeft de ploeg uit Lokeren zeker met opgeheven hoofd het terrein mogen verlaten. Vooral door de gegeven re pliek mocht Lokeren aan spraak gemaakt hebben op een puntendeling in deze snel betwiste match waarin SK toch zeer veel in balbezit was. Alleen het aanvangskwartier was voor de leidersploeg uit Sint-Niklaas. En precies in deze periode konden zij langs Rooms een eerste maal sco ren. Een verre uittrap van Gunther Van Kerckhove werd door Wim Van de Voor de niet al te best ontzet en Dirk Vereecken van White Boys nam natuurlijk gretig over om hard af te drukken, richting Lokcrendoel, waar Luc Stevens in eerste instantie nog redding bracht, maar de zoals gemeld goed gevolgde Rooms er als de kippen bij was om de losgekomen bal voorbij Stevens te knallen 0- 1. Terwijl iedereen dacht dat de thuisploeg het nu kwaad zou krijgen, was het de Lo- kerse formatie zelf die alle initiatieven nam in deze wed strijd en de leiders terug op eigen helft drongen. Gino De Bruyne kon zelfs in de 32e minuut bijna de gelijkmaker op het bord bren gen maar zijn lobbal werd nog in een ultieme poging door Van Kerkhove in hoekschop getipt. Voor SK Lokeren was het echter maar uitgesteld, wat de gelijkmaker betrof. In de 38e minuut was het de al weken in juiste konditie ste kende Ronny Van Kerschae- ver die tussen drie White Boys-verdedigers in Gunther Van Kerckhove dan toch kon verslaan en zo de gelijke rust stand wist te verzilveren. Wat zeker niet onverdiend was op dat moment. Na de pauze startte Loke- SK Lokeren-White Boys 1-2. Beide doelmannen gaven een onzekere indruk. Na tussenkomst van de bezoekende doelman zou Ronny Van Kerschaever het lokale doelpunt aantekenen (polo) ren met windvoordeel het- Tot overmaat van ramp kon nadestoot die aan SK Loke- White Boys dan bij een van ren werd gegeven bleek imm- hun weinige tegenstoten dan res voldoende voor White geen duidelijk te zien was in het spelbeeld. White Boys kwam in het stuk nog maar wél thuisdoelman Stevens Boys om de volle pot mee te weinig voor terwijl de thuis- verslaan. Op een hoekschop draaien aan de Gentsesteen- had Stevens eerst het leder weg.'nadat het toch al geen weten weg te werken maar denderende indruk achterliet, het kwam via een geharrewar Tegen Eksaarde. nu zondag vrij snel terug. Geen nood bijvoorbeeld, zal uit een an- echter. Mare Annaert stond der vaatje dienen getapt, wil nu op de goede plek om het men de mooie uitgangspositie leder weg te werken. Dat was die men nu nog heeft niet echter zonder de waard gere- binnen de kortste keren weer kend die luisterde naar de kwijt spelen. Voor SK Loke naam van Peter Glibert, die ren kwam dit verlies uiteraard het leder in de voeten werd hard aan, maar met deze gespeeld en zo onverwachts ploeg ligt wellicht nog veel de winninggoal voorbij Ste- sukses te rapen voor De mocht knallen in deze Schrijver én Co. Marc Stevelinck jongens kans na kans kreëer- den. Zo waren er al direkt in de beginfase van de tweede helft een tweetal voor Ronny Van Kerschaever, een eerste maal zag hij echter zijn schot gestuit door White Boys-doel man Gunther Van Kerckhove terwijl zijn tweede uithaal de paal trof. Danny Van Hoeye ingekomen voor Manu De Geest zijn poging was al het zelfde lot beschoren, voor de erandering trof hij echter de dwarsligger. Nadat trainer De wedstrijd. Deze letterlijke ge- Schrijver Hans Tibeau naar het middenveld had verscho ven kreeg diep in de tweede helft Freddy Apers bij SK Lokeren nog de grootste kans. Na voorbereidend werk van Robert Baranski kwam Apers immers aan de rand van de kleine rechthoek in het bezit van het leder, maar we gens een nog niet opgehelder de reden kreeg Apers het nog voor elkaar om de bal over het doel van de verslagen Van Kerckhoven te schieten. Bij Lokeren ging inmiddels de moegestreden Gino De Bruy ne nog van het terrein en Omar deed zijn opwachting in de thuiskleuren. Het bracht echter allemaal weinig op voor SK Lokeren dat het ver diende tweede doelpunt maar niet voorbj Van Kerckhoven kon krijgen Er hadden twee bekerwed- Rupelmonde O strijden plaats. Waarschijnlijk Wijnveld 2 spelen Meldert en Wijnveld op 14 mei de finale. Wijnveld moest 20 minuien druk ondergaan op Rupel- Meerdonk O montic- Maar dan kwam er Meldert 6 een ,e6enaanva' en Schatte re man bracht haar ploeg op De thuisploeg kwam ander- voorsprong. De tweede helft maal met 9 aan de aftrap. Zij was een evenwichtige partij, beet sterk van zich af en keek Maar dc betere afwcrke„ aa_ slechts tegen een 0-1 achter- len bij Wijnveld. Zo was het stand aan bij de rust. Na de dat Menens de zege veilig pauze kreeg Melden meer stelde, een tiental minuteï ruimte en lukte al zo nog 5 voor het einde treffers. Doelpunten van Van In de kompetitie: Stichel 2,Pessemier 2, Welle- Grembergen geeft forfait kens en Theums. voor de verdere kompetitie e verdwijnt dus Omloop van Belsele, ereprijs Florent De Roos voor inter nationale liefhebbers; Dinsdag 14 juni 1988: 36' Grote Prijs van het Waasland, ereprijs Gaston De Vylder voor internationale beroeps- renners; Zaterdag 18 juni 1988: 18* Grote Prijs Ward Meul en Petrus Lenssens voor interna tionale juniores; Vrijdag 18 november 1988: Eerste voorstelling van de film "Zo leeft Belsele"; Vrijdag 9 december 1988: Tweede voorstelling. Het jaarboek wordt huis aan huis besteld in Belsele rond 5 juni 1988. Voor adver tering kan kontakt opgeno men worden met v.z.w. Bel sele Sportief, Koutermolen- straat 4, 9180 Belsele. tel.: 03/ 772.33.74. Marc Stevelinck

De Voorpost | 1988 | | pagina 21