ma;:: DAAR KOMEN DE KROONPRINSEN OOK DE VLAAMSE WIELERBOND IS WEER PARAAT! DANNY DAELMAN KAMPIOENEN KANDIDAAT VOOR 00STVLAAMSE STER mSBm WIELRENNEN 22 - 18.3.1988 - De Voorpost B.W.C.L.-WIELRENNEN ge Goubert, 9. Herman V.D. Perre, 10. Stephaan Peeters Met veertig C en D renners aan de start voor hun wed strijd over 10 ronden of 50 km. In de derde ronde viel reeds de beslissing toen vijf renners aan de haal gingen namelijk Victor Wartel, August V.D. Bogaert, Alois Daniels, Gus- taaf Van Bree en August Van Geel. Deze renners wisten vlug een voorsprong van 1'30" bijeen te fietsen. In een spurt met vijf was het de oudste van het lot Victor Wartel die winnaar werd voor de hoger vermelde renners. Raoel Lampaert was de snel ste van het peleton voor streekrenner Louis De Boeck. Uitslag D/D kategorie, 40 deelnemers 1. Victor Wartel. 50 km. in lu20\ 2. August V.D. Bo gaert, 3. Alois Daniels, 4. Gustaaf Van Bree, 5. August Van Geel, 6. Raoel Lam paert, 7. Louis De Boeck, 8. August Van Woensel, 9. Au gust De Troetsel, 10. Leo Buyst. Bij de A-renners viel het 45 koppige deelnemersveld reeds in de 2e ronde in stuk ken en brokken uiteen. Na vijf ronden kregen we een kopgroep met volgende acht renners. Peter Schoepen, Danny Dennis, Peter Mi- chiels, Curt Jacobs, Roger De Beukelaer, Louis Ceulemans, Jean De Ridder en Herman Van Haver. Op dertig sec volgden vijf achtervolgers ter wijl het peleton volgde op één minuut. In de kopgroep viel H. Van Haver weg na een spijtige valpartij, maar de overige zeven renners ver stonden elkaar zeer goed en de vijf achtervolgers kregen geen schijn van kans om dich terbij te komen. Bij het ingaan van de laatste ronde ontsnapten uit de kop groep drie renners namelijk P. Michicls, C Jacobs en P Schoepen. D. Dennis kon nog aansluiten en in een spurt mei vier was het Schoepen die hel haalde voor Dennis en Mi- chiels. Uitslag A kategorie, 45 deel nemers I. Peter Schoepen, 60 km. in lu30', 2. Danny Dennis. 3. Peter Michiels, 4. Curt Ja cobs, 5. Roger De Beukelaer, 6. Louis Cculemans, 7. Jean De Ridder, 8. Kessie Raets, 9. Benjamin Bosmans, 10. Alois Schenk. Hemelveerdegem 6.3.1988 Met 33 C en D renners aan de start die meer dan een halve wedstrijd te samen bleven. Tijdens de 5e ronde ontsna pten zeven renners, en het was Raoel Lampaert die het in de spurt haalde voor zijn zes metgezellen. Uitslag C/D 33 deelnemers l. Raoel Lampaert 50 km in lu20', 2. Leo Buyst, 3. Au gust De Troetsel. 4. Frans Van De Ryck, 5. August Van Geel. 6. Marcel Doeranc. 7 Julien Simons, 8. Jos De Spie- geleer, 9. Jos Peeters, 10. Jef Caethoven. De B renners met 40 aan de start bleven net als de C en D renners meer dan een halve wedstrijd gegroepeerd rijden. In de vijfde ronde vormde zich een kopgroep van tien renners. Tijdens de laatste ronde wist Paul Laeremans zijn mede vluchters te veschalken en won alzo met voorsprong de ze wedstrijd voor Victor V.D. Einde en Jean Pierre Leuke mans die eveneens afzonder lijk de eindmeet over schreden. Uitslag Kat. B 40 deelnemers 1. Paul Laeremans 65 km. in lu40', 2. Victor V.D. Einde, 3. Jean Pierre Leukemans, 4. Freddy Van Impe, 5. Etienne Lievens, 6. Johan Goossens, 7. Theo V.D. Brande, 8. Mar cel Van Impe, 9. Aimé Mi chiels, 10. Albert De Lange De 50 A renners die de start namen zorgden van in het begin van de wedstrijd voor tal van ontsnappingspogingen zodat half wedstrijd'hct deel- nemerslot reeds fel was uitge dund. Twaalf renners vormden een kopgroep terwijl de rest van de deelnemers in meerdere groepjes over de omloop was verspreid. In de voorlaatste ronde ontsnapten twee ren ners uit de kopgroep namelijk Alex Ackermans en Eddy Van Zundert, tegenreactie kwam nog van het broeder paar Bert en Benny Coster- mans, doch deze twee renners kwamen een vijftigtal meter te kort om mee te spurten voor de eerste plaats. Uitslag kat. A, 50 deelnemers 1. Alex Ackermans 65 km. in lu34', 2. Eddy Van Zundert, 3. Benny Costermans, 4. Bert Costermans, 5. Johan De Bruyn, 6 Curt Jacobs, 7 Ro nald Smolders, 8. Johan Kemps, 9. Gcrardus Van Vlimmeren, 10. Jan Schrou- wers. St.-Gillis- Dendermonde 12.3.1988 In deze wielerwedstrijd voor de B renners van de V.W B in de vorm van een criterium kwamen 40 renners aan dp start. De talrijke premies die te verdienen waren zorgden voor een zeer geanimeerde wedstrijd. In de tweede van de 30 af te leggen ronden ging Francois Janssens in de aanval, deze renner hield het een vijftal ronden alleen vol in de spits van de wedstrijd. Daarna was het de beurt aan streekrenner Aimée Michiels om een mooie solovlucht op te zetten. Ongeveer half wedstrijd flo ten elf renners aan bij Mi chiels en meteen was de goe de trein vertrokken. Op drie ronden van het einde liet Paul Laeremans zijn elf mede vluchters in de steek en won alzo deze V.W.B. wedstrijd voor Herman V.D Perre en Francois Janssens. Zeer goe de wedstrijd ook voor Aimée Michiels die beslag legde op een mooie 6e plaats Uitslag Kat. B., 40 deelne mers l. Paul Laeremans 50 km. in lul7', 2 Herman V.D. Perre. Komend weekeinde wordt de eerste rit gereden in de Oostvlaamse Ster der Junio res. Eigenlijk is dat een wed strijd waarin vooral die ren ners aan hun trekken komen die regelmaat in hun presta ties leggen. Nu al een favoriet vooropstellen is hartstikke moeilijk. Vooral omdat de kompetitie pas op gang is ge komen en nog onvoldoende bekend is wie al echt aan een hoge konditie toe is. Namen worden er genoemd. Peter Defrenne, Claude De Bodt, Jo Planckacrt en niet in het minst de Waaslander Danny Daelman. Hij is al op de proppen verschenen. Zelfs vorige zondag in Herenthout waar hij winnaar werd. "Ik was flink op dreef, zegt de Junior uit Sint-Gillis- Waas. Spoedig kwam ik aan het commando en binnen de kortste keren zijn we met vijf voorop geraakt. Met vier zijn we de finale ingegaan. Het peloton bengelde geruime tijd op zo'n 35 sckonden maar werd in het slot kompleet in de vernieling gereden. Ik beoogde een overwinning en zette van ver een spurt in. Tot de streep bleef ik op kop." Ook in twee vorige koersen evolueerde Danny Daelman in de voorste gelederen. Hij won het klubkampioenschap en was kandidaat voor een ereplaats in Brussel-Opwijk. "Ik zat in de goede ont snapping. vervolgt de Waas lander. Het zag er naar uit dat ik binnen de eerste vijftien zou eindigen. Op een bepaald ogenblik kwam een renner ten val. Ik kon hem niet meer ontwijken en maakte zelf ken nis met moeder aarde. Boven dien had ik een lekke band Meer dan vijf minuten heb ik op een wiel moeten wachten, Het sap was nadien de kool niet meer waard. Ik heb dan maar gewoon de pijp aan Maarten gegeven." Danny Daelman steekt het voor niemand onder stoelen of banken dat hij zich in de Oostvlaamse Ster wil doen gelden. "Ik verwacht mij natuurlijk aan een stevige oppositie, maar reken langs de andere kant op de medewerking van ploegmaats. Aan een prono- stiek waag ik mij niet Een valpartij of een mindere dag kan tot de uitschakeling lei den.' Zonder tegenslagen re ken ik alvast op een degelijke ereplaats. Wat het verdere verloop van de kompetitie be treft, zien we wel. Vraag mij niet hoeveel overwinningen ik beoog. Belangrijk zijn de gro te koersen waarin ik mij zeker hoop te kunnen tonen." (E.C.) In de industriezone van Asse reden de veteranen van de O.V.W.B hun jaarlijks klub kampioenschap onder vrij matige belangstelling, zowel van publiek als deelnemers. Het koude en regenachtige weder van de laatste dagen was daaraan zeker niet vreemd. In de A-reeks was de Italiaan Giuseppe Sallese veruit de beste en ging er halfkoers vandoor om met niet minder dan twee minuten voorsprong de titel in de wacht te slepen. Bij de B-renners was het de Bonheidenaar Julien Loggier die er in de laatste ronde vanonder trok om afgetekend te winnen ondanks een ver woede achtervolging van Wil ly De Bruyn. Bij de meer dan 65-jarigen was het ouderdomsdeken Omer Van Molle die het in de sprint haalde van zijn tegen standers. Uitslagen A-reeks: 1. Giuseppe Sallese 40 km in 1 u. 12 min 2. Ludo Van Ranst; 3. Julien De- meycr; 4. Daniel Hublcau; 5. August Delacn B-reeks: 1. Julien Loggier 35 km in 1 u. 4 min.; 2. Willy De Bruyn; 3. Yvan Donnay; 4. Rudy De Bruyn; 5. Lucien Letouche. C-reeks: 1. Omer Van Molle 30 km in 58 min.; 2. Jozef Herremans; 3. Rcné Serneels; 4. Paul Jacobs; 5. Georges Van Boeckel. BWCL-Wielrennen. In Haaltert won Jozef Van Cauter de B-reeks en Luc Paridaens de A-reeks BWCL-Wielrennen. Ivo De Wachter was in Haaltert de beste van de C-reeks terwijl Willy Daem de D-reeks won. Zaterdag in Lebbeke A- en B-reeksen Danny Van Haute en August Van Laethem De weersomstandigheden hadden ervoor gezorgd dat er minder deelnemers waren dan vorige week, maar daarom niet getreurd. Met 46 werden ze voor elf ronden de weg opgestuurd. Dat het wegdek onder de winter geleden heeft, ondervonden Theo Van Handenhove, Edwin Ne vens, Marc Schaukens, Eddy Van de Meirssche en nog en kele anderen die met een lek ke band hadden af te reke nen. De wedstrijd was echter saai te noemen buiten de eer ste twee ronden, waarin de schifting al gebeurd was. Er bleven nog een 25-tal renners bij elkaar. Van in de derde ronde kregen we een Danny Van Haute-festival na een de marrage waarbij hij direkt 300 meter nam. Hij draaide zijn grote molen zodanig rond dat de rest het definitief kon ver geten. Hij nam tot 1'30" voor sprong zonder ook maar een ogenblik te verslappen. Na de wedstrijd verklaarde Danny dit sukses door zijn reeds ver doorgedreven wintertrainin- gen Inderdaad, hij staat scherp. De enige die aan het meesterschap van Van Haute iets trachtte te doen was WAOD-renner Van de Putte. Hij bleef alleen uit de greep van het peloton en eindigde tweede, voor Bert De Milde. Gust Van Laethem bewees ook dat hij terug is door gans het peloton tc kloppen voor de vierde stek en werd eerste B-renner. Wordt de ploeg Martin weer dé te kloppen ploeg? C- en D-reeksen Petrus De Landtsheer en Seraphin Lovery Regen en koude zorgden reeds van in de eerste ronden voor de schifting. Na heelwat schermutselingen met om. een zeer bedrijvige De Landtsheer, Becqué. Roels, Lovery, De Paepe e.a., kwam er een gevaarlijke aanval van De Watines, De Paepe en Van Den Hoecke, maar het peloton liet niet begaan. Am per waren de gelederen geslo ten of Petrus De Landtsheer ging er op zijn sokken van door. Er was even een aarze ling in het peloton en Petrus kon aan een gedurfde maar suksesrijke solotour be ginnen. Achteraan begon men het gevaar in te zien en De Watines, De Paepe en Van den Hoecke zetten de achtervolging in. Vanuit de achtergrond zou maar één renner de aansluiting met dit trio kunnen verwezenlijken: Ivo De Wachter. Hoe de rest zich ook weerde, van terugko men was geen sprake meer. Hoewel de vier dan een ver woede jacht op de Landtsheer inzetten, bleef hij buiten be reik. Ivo De Wachter won dc spurt van de achtervolgers, waarbij Van Den Hoecke op één kilometer van de streep r goed verston eer werden be- Wielertoerisme. Vorige zaterdag werd door Dirk Aga de start gegeven van het nieuwe seizoen der Wielertoeristenklub "De Torentrappers" (polo) die mekaar den en niet drcigd. In een vinnige spurt s het de Baasrodenaar Au gust De Troetsel die het zeer nipt haalde voor Victor War tel en Alois Daniëls. G. Ge- Vijfendertig C en D renners Vaert reed een zeer verdien- 25 stelijke wedstrijd en werd 1 mooi 4e, pechvogel L. De Boeck wist in de laatste ron- 3. Franqois Janssens, 4. Theo V.D. Brande, 5. Jac Tolhock. 6. Aimée Michiels. 7. Jac Van Mariënbocr, 8. Frans Brau- wers, 9. Stephaan Peeters, 10. Willy Bink zeven renners waaronder de den het peleton nog te ontlo- streekrenners Louis De pcn en werd alzo 8e. Boeck. August Dc Troetsel, Gerard Gevaert, en Amedéc Van Gent. Deze zeven man sterke kopgroep liep vlug uit tot 30 sec. In dc elfde ronde gebeurde er een valpartij in de kopgroep me als voornaamste slachtof fer de plaatselijke renner Louis De Boeck. maar moe dig als hij is was Louis vlug 40 ronden af te leggen voor de terug op de fiets en vervolgde met het peleton zijn wed strijd. Door deze valpartij was dc kopgroep van zeven totaal uiteen gevallen en kre gen we de volgende situatie, op kop drie renners De Troet- werking en half wedstrijd no teerde men een voorsprong van 30 sec. voor de drie koplo pers. De talrijke premies die te verdienen waren zorgden er voor dat de koplopers keihard bleven doorgaan en ronde per ronde iets verder uitliepen. Op tien ronden van het einde gingen twee renners in de tegenaanval, namelijk Wim De Wael en Danny Dennis, ronde voor ronde knaagden ze aan de voorsprong van de kop lopers, maar kwamen aan de eindstreep enkele seconden te kort om mee te spurten voor de eerste plaats. Spurt die ge wonnen werd door P. Schoe pen voor A. Ackermans en Louis Ceulemans. De spurt van het peleton was voor Jean-Pierre Leukemans voor streekrenner Peter Mi- 52 A renners die er onmiddcl- c|,je|Si Uitslag D/D reeks, -35 deelne mers I. August De Troetsel 45 km. in lulO, 2. Victor Wartel, 3. Alois Daniels, 4. G. Gevaert, 5. S. Van Noort, 6. A. Van Geyt, 7. Richard Jacobs, 8. L. De Boeck, 9. Jef Caethoven, 10. Corneel Van Loon. lijk een zeer hoog tempo op na hielden, zodat na een paar ronden reeds talrijke gelosten te noteren vielen. Na een tien tal ronden ging Alex Acker mans in de aanval en kreeg sel. Wartel en Daniëls. op 20 een ronde of vijf later het sec. Gevaert en Van Noort. terwijl Van Geyt terug werd bijgehaald door het peleton. gezelschap van Peter Schoe- en Louis Ceulemans. Tussen deze drie renners was Drie sterke renners vooraan onmiddellijk een goede sainen- Uitslag A reeks, 52 deelne- 1. Peter Schoepen 55 km in lu22', 2 Alex Ackermans. 3. Louis Ceulemans. 4 Wim De Wael, 5 Danny Dennis. 6 Johan Kolt. 7. Jean Pierre Leukemans, 8. Peter Mi chiels. 9. Luc Crauwels, 10. Alois Schenk. nog een lekke band kreeg en werd voorbijgestoken door Seraphin Lovery, die daar door oververdiend zijn eerste zege in de wacht sleepte. Zoals die momenteel fietst, zal men met hem nog reke ning moeten houden. Dat ondervond nu al Désiré Sonck, die te laat de achter volging had ingezet en op een honderdtal meter strandde met daartussen de ongelukki ge Van Den Hoecke. Willy Roels regelde de rest van de groep in de spurt. Hij klopte nog juist de ontsnapte Lucien De Gusseme. Uitslagen A-reeks: 1. Danny Van Hau te, 2. Van de Putte, 3. De Milde, 4. Pollet, 5. Heyvaert, 6. De Pelsmaecker, 7. Ver- eerstraeten, 8. De Troyer, 9. Jacobs, 10. Schaukens B-reeks: 1 August Van Lae them, 2. Fleury, 3. Cornelis, 4. Veldeman, 5. Hendrickx, 6. Van de Velde, 7 Michiels, 8. Daneels, 9. Nevens, 10. Moorthamer C-reeks: 1 Petrus De Landts heer, 2. De Wachter, 3. De Paepe, 4. Dewatines, 5. Roels, 6. De Schepper, 7. De Backer, 8. Beké, 9. Roels, 10. Verbraecken. D-reeks: 1. Seraphin Lovery, 2. Van Den Hoecke. 3. D. Sonck. 4 De Gussemen, 5. De Moor, 6. Van de Sompele, 7. Wauters, 8. Van der Vurst. 9. Mertens, 10. Van de Velde H. Zondag in Kerksken A- en B-reeksen Luc Paridaens en Jozef Van Cauter Onder een ijzige voorjaarsre gen kwamen 51 renners voor tien ronden aan de start. Van bij de aanvang waren Rudy Pollet, Edwin Nevens en Wil ly Michiels de tempomakers. Hoe fel 7(* 7\cb not incnonH»n om de groep in stukken te doen vallen, het was al boter aan de galg. Naarmate de wedstrijd vorderde kwamen ook Johny Dierickx, Eddy De Rijck, Bruno Heyvaert en Johnny Scheerlinck zich in de debatten mengen. Ondertus sen waren de premiekapers vooral Bert De Wilde en Yvan De Pelsmaecker. die enkele briefjes in hun zak mochten steken. Bij het in gaan van de zevende ronde kregen we een ontsnappings poging van Willy Michiels, Danny van Haute, Theo van Handenhove. Johnny De Winne, Eddy Van de Meirs sche en De Rijck, maar zon der resultaat. Iedereen zat reeds op de massaspurt te wachten, maar Jozef Pari daens en Jozef Van Cauter beslisten er anders over. Met nog twee ronden te gaan had den ze een klein kloofje gesla gen en de jongens van «De Kletser» waren er als de kip pen bij om deze minieme voorsprong te verdedigen. Op de meet hadden de twee lei ders nog 20 meter over, ge noeg om Paridaens en Van Cauter met de bloemen te V.W.B.-WIELRENNEN St.-Gillis-Dendermonde 5.3.1988 BIJ ONZE O.V.W.B.» VETERANEN laten zwaaien. Theo Van Handenhove won de spurt van het aanstormende pelo ton, voor Gust Van Laethem en roger Michiels. C- en D-reeksen Ivo De Wachter en Willy Daem Niet alleen regen en wind se- lekteerden de renners, ook een kleine helling voor de streep deed haar slopings- werk. Reeds van bij de start ging Gustaaf Sonck aan de boom schudden en meteen was de koers op gang. Amper was de orde hersteld of De Paepe en Droesbeke gingen hun kans. Daarna probeerde Oscar De Clercq het op zijn eentje. In de vierde ronde reden Willy Roels en Gaston Van Den Hoecke plat zodat twee kanshebbers van het to neel verdwenen. Ondertussen probeerde Oscar De Clercq het opnieuw en hij kreeg ver sterking van Raoul Verbrae- ken en Eli Roels. Deze drie verstonden elkaar zeer goed en konden een kloof slaan. Dan rukte Ivo De Wachter zich los uit het peloton en vervoegde in één ruk de drie vluchters. De rest kon het vergeten. Petrus De Landts heer en Frank Van Gestelen probeerden nog aan te sluiten maar ze bleven hangen tussen Vijfendertig renners va.i de B-Kategorie van de V.W.B. aan de start voor de eerste wedstrijd van het wielerdrie- luik te Sint-Gillis-Dender- monde. Na tal van schermutselingen in de eerste wedstrijdhelft ontsnapten drie renners, Paul Boel, Victor V.D. Einde en Herman V.D. Perre. Onder druk van Aimé Michiels wis ten negen andere renners aan te sluiten bij de drie koplo pers en meteen was de beslis sing gevallen. Na enkele pogingen van streekrenners Boel en Mi chiels was het toch deze 12 man sterke kopgroep die spurtte voor de overwinning. Franqois Janssens haalde het voor Victor V.D. Einde en nationaal kampioen Etienne Lievens terwijl streekrenners Aimé Michiels en Paul Boel op een mooie 4e en 6e plaats beslag legden. Uitslag Kat. B 35 deelnemers 1. Frangois Janssens: Sta broek 55 km. in lu25', 2. Victor V.D. Einde, 3. Etien ne Lievens, 4. Aimé Michiels, 5. Theo V.D. Brande, 6. Paul Boel, 7. Jul Loodts, 8. Geor- zege en zeker niet de laatste. Willy Daem was de D-renner die iedereen verraste. Hij ging er op zo'n twee kilometer van het einde stilletjes van door en hoe Tenkere nog poogde het tij te doen keren, de vogel was gaan vliegen. Ook een gelukkige Daem ge noot voor de eerste keer van de overwinningsroes. Désiré Sonck klopte Tenkere in de sprint, terwijl Desamblanckx het ganse peloton of wat er nog van restte, regelde. BWCL-Wielrennen. Aan komst in Haaltert van de plaatselijke Willy Daem die reeds 53 jaar is kopgroep en peloton. Ver geefse pogingen ook van De samblanckx, D. Sonck en De Paepe. De spurt tussen de leiders was een klusje voor De Wachter die Verbraeken op een paar lengten en De Clercq met Roels nog wat verder achter zich liet. Voor De Wachter meteen de eerste Uitslagen A-reeks: 1. Luc Paridaens, 2. Michiels, 3. Pollet, 4. Heu- ninck, 5. De Vos, 6. De Pels- maeker, 7. Heyvaert, 8. Ry- de, 9. Pauwels, 10. Van den Abbeele. B-reeks: 1. Jozef Van Cauter, 2. Van Handenhove, 3. Van Laethem, 4. De Winne, 5. Dierickx, 6. Van Ransbeeck, 7. Crabbe, 8. Michiels, 9. De Boeck, 10. Cornelis. C-reeks: 1. Ivo De Wachter, 2. Verbraeken, 3. De Clercq. 4. Roels, 5. De Landtsheer, 6. Van Gestelen, 7. Desam blanckx, 8. De Backer, 9. De Paepe, 10. Dewatines. D-reeks: 1. Willy Daem, 2. D. Sonck, 3. Tenkere, 4. Droesbeke, 5. Van de Velde, 6. Mertens, 7. Cobbaut, 8. Van den Hoecke, 9. De Rij- bel, 10. De Gusseme. Wielrennen. Nieuweling Bart Peelman kreeg van zijn supporters een nieuwe fiets. Uiterst rechts herkennen we ex-prof Eddy Peelman vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 22