VOLLEYBALOVERZICHT DAMES JANSSENS BRENGT BESLISSING EEN VERRASSING EINDE SEIZOENMATCH ZONDER TEGENSTAND AALST PAKT UIT MET BESTE JAARPRESTATIE UIT EEN VERLOREN GEWAANDE POSITIE KNAP VERWEER De Voorpost - 18.3.1988 - 27 DAMESVOLLEYBAL MELSELE - SILABA 78-79 Melsele dat zonder Van De Vijver (vader geworden) aan de opworp verscheen moest gedurende 10 minuten tegen stand ondervinden van de be zoekers. De Decker als pivot woog zwaar op de thuisdefen- sie, maar De Burghgraeve on der de borden maakte de eer ste helft toch het verschil. Joost lukte zelfs op het afflui ten nog een driepunter en zo kon Melsele gaan rusten met 46-40 voorsprong. De tweede helft bleef de thuisploeg volle tien minuten het hoge woord voeren. De Cauwer zorgde voor 65-55 na 10 minuten, maar dan kwam de man van de match op het voorplan. Degrijse (ex-Batavo) lukte 16 punten op rij en bracht zijn ploeg naar 78-77 op 20 sekon- den van het slot. Wanneer Silaba terug de bal in bezit kreeg keken de Melseelse ver dedigers enkel naar Degrijse en hiervan profiteerde Nico Janssens om zijn enig doel punt van de match te maken. Het was natuurlijk de win ninggoal en de laatste thuis- aanval van De Cauwer die foutief gestopt werd, werd niet meer bestraft. Melsele verspeelt zijn kansen op de tweede plaats, maar eigenlijk is dit geen drama, want er werden teveel punten ver speeld bij gebrek aan regel maat. Punten: Melsele: De Cauwer 26 p., Van Wauwe 15 p.. De Burghgraeve 20 p.. De Schep per 11 p.. Stout 4 p.. Van Goethem 2 p. Zelzate: De Decker 24 p., Janssens 2 p., De Clercq 10 p-, Pieters 8 p., Degrijse 25 p., Leroux 2 p Verspeeten 9 P- WEGA STEKENE NIEUWPOORT: 0-3 Setstanden (10-15) - (10-15) - (13-15) LOKEREN - WAASLAND 85-72 Lokeren een der koplopers uit de reeks, welke de laatste weken de rol loste voor pro motie, wilde van de laatste kompetitiematch toch nog iets maken. Een stugge manver dediging na 8-6 (5e min.) maakte het de bezoekers las tig. Enkel De Maeyer en Van Avermaet konden tot scoren komen, en de hardopzittende Lokerse verdediging zorgde langs Antheunis en Vermaere voor 34-16 (15e min Omdat de scheidsrechters geen oog hadden voor de vele duw- en trekfouten van de thuisploeg haakte Waasland nog voor de rust af (48-24) en gelukkig kregen wij een betere tweede helft te aanschouwen. De be zoekers vonden nu Vercaute- ren voor het reboundwerk en stilaan kwam Waasland terug in de wedstrijd (63-48). De Pauw-De Macyer-Van Aver maet kwamen nog tot een productief match einde en Waasland verloor met eer te gen een wellicht te ontstuimig opzittend Lokeren. Punten: Lokeren: Vion 8-9, De Nul 2-2, Antheunis 17-2, Vermaere 14-4, De Wilde fi llVan Goethem 1-0, Diele- man 4-3, Rosseels 0-2, Le- naerts 0-4. Waasland: Van Avermaet 6- 11, Wante 0-2, De Maeyer 8- 9, De Pauw 6-12, Thiron 2-0, Elinck 2-0, Vercauteren 0-14. Een supergemotiveerde be zoekende ploeg speelde drie setten op een hoog niveau wat zeker een klassering zoals Nieuwpoort op de laatste plaats niet liet veronderstel len. Stenene startte nochtans goed en de eerste set was dan ook de beste, die gelijk op ging en tot 7-7 en 9-9 nog alle kanten uitkon. Maar Nieuw poort dat over een sterke aan val bezit dal met keiharde smashes uithaalde haalde hier de laatste puntjes echter met pientere legballetjes die de thuisploeg voor problemen stelde. Stekene lukte aanvankelijk met zijn aanvallen langs Dec kers en Buyssc, maar stuitte nadien op het gesloten blok van de bezoekers. De tweede set kregen we een daverende start van Nieuw poort dat weldra 0-5 voor sprong nam. Toch kon Steke ne nog terugkomen tot 4-6 en dat was te danken aan het degelijke aanvalswerk van Marianne Deckers die telkens op een goede pas kon rekenen van Chris Heyman. Nieuw poort zou er weer in slagen uit te lopen en nu tot 4-11 en Stekene zou er wel nog in slagen om enkele punten bin nen te halen maar de bezoe kers hadden het laatste woord en lieten 10-15 optekenen. Vervolgens kregen we een ei genaardige derde set waarin eerst Nieuwpoort vlot van Stekene wegliep en met 2-14 op voorsprong kwam. De thuisploeg herpakte zich en ontfutselde de bezoekers de matchbal en ging dan kranig in de achtervolging. Ze nader den tot 13-14 en toen sloot de ref de ogen voor een toetsfout van de bezoekende nummer drie. Inpiaats dat het 14-14 werd kregen de bezoeksters de bal en maakten ook uit Dat was dan een geschenk van de Mechelse ref Van Be neden die een matige indruk liet. Nu wordt het voor Steke ne uitkijken naar de prestaties van Nieuwpoort. Lukt het de Westvlaamse ploeg om nog twee wedstrijden te winnen dan staan ze op gelijke hoogte van de Waaslanders op voor waarde dat Stekene dan niet wint. Maar zover zal het zeker niet komen want in de derde set heeft Stekene bewezen van te kunnen terugslaan. Blijft de goede geest in de ploeg dan moet het mogelijk zijn om het behoud te verzekeren. Het team van Stekene: De Cau wer - De Puysseleir - De Meyer - Heyman - Buysse - Deckers - De Rijcke - Fou- bert. (andré) Volleybal. De ploeg van Stekene moet vechten voor het behoud in eerste landelijke (a) 2* LANDELIJKE KIELDRECHT-GOOIK 3-0 Basketbal. De ploeg van Hemaco moest in Aalst The Tower bekampen (jvdb) BOWLING ALLOO CHIMEY Alloo Christiaensen schijnt nu volledig los te barsten Dit heeft Chimey tegen wil en dank kunnen ondervinden. In Aalst kwamen ze werkelijk niet aan de bak want de Ajui nen pakten uit met een glans prestatie. Met een totaal van 2917 kegel werd de beste beurt van het jaar opgete kend. Dit zal Alloo werkelijk een hart onder de riem zijn daar de Aalstenaars nog steeds de tweede plaats in de eindklassering ambiëren. Ne gen punten scheiden hen nog van Charleroi maar de Karo- lingers moeten op de laatste speeldag wel nog in Aalst pas seren. Ziehier dan de punten uit de diverse spelen: 922-836, 1000-863 en 995-781. Hiermee behaalde Alloo een totaal van 2917 punten tegen 2480. Wer kelijk om van te snoepen. Met Eric De Thaey als top scorer (613 kegels) waren de anderen meteen ook uitgeno digd om schitterend te preste ren: Romain Rynnvoet (604), Ghislain De Deyn (577), Bru no Rossi (571) en Peter Pie ters (552). Wat meteen een fraai lijstje opleverde. Ook Alloo Retro, het tweede team, behaalde een mooie 6-2 overwinning. Wuitens Ham- me (2366 punten) ging daar onderuit. Retro behaalde na melijk 2551 punten en het waren vooral Luc Van Den Houdt (567) Chris Van Den Hautte (507) en Wilfried Del- sen (501) die de mooie score bewerkstelligden. Met nog zes wedstrijden te gaan is de strijd om de titel nog open voor vier ploegen. Een blik op de rangschikking maakt dit duidelijk: 1. Freddy's Video club 117 p., 2. Ronse III 116 p., 3. IFTAF Aalst 109 p. en 4. Alloo Retro 108 p. De Aalsterse kans op de titel blijft dus reëel en de titeldans kan meteen beginnen. Wie verliest het eerst zijn schoe nen? G.D.T. Vlotte zege van Kieldrecht dat zaterdag korte metten maakte met het veel lagere geklasseerde Gooik. Bij de thuisploeg mag de ganse ploeg worden geciteerd om de zege in deze zwakke partij waarin de bezoekers nooit in de wedstrijd kwamen. Opmerkelijk was nu ook dat Andrej Strumilo als coach er veel beter uitkomt en nu wel degelijk voor een prima ver richting zorgde. Zo zagen we hem nu in de derde set spelge- legenheid geven en aan de invallers een gelegenheid die hij deze keer niet liet voorbij gaan. Het zal wel zijn wan neer de spanning van de wed strijd minder drukkend is een ieder met meer inzet en kalm te de zaken aanpakt. Nu viel het verschil duidelijk op in vergelijking met de vorige wedstrijd. Kieldrecht dat in alle spelonderdelen de betere ploeg was kon aan de tegen stander zijn wil opdringen. Gooik dat wel in receptie goed was moest het echter in de aanval laten afweten. De puntjes die de bezoekers bij een scharrelden haalden zij binnen met legballen. Voor de rest was er een Kieldrechts blok dat Gooik een halt toeriep. Voor Kieldrecht ligt na deze zege de weg open naar de promovering dat hen nog moeilijk kan ontsnappen. Wel moet men uitkijken bij de grensploeg voor de verplaat sing naar Herzele en in min dere mate naar de trip naar St.-Niklaas. VOLLEYBALKALENDER DAMES Ere Afdeling Dames 19.3 20.30 u.: Zonhoven - Temse Dames Eerste Landelijke Dames 19.3 15.00 u.. Pardaf Kruibeke - Meerhout Dames 20.3 15.30 u.: Dilbeek Itterbeek - Stekene VC Dames Tweede Landelijke B Dames 19.3 20.15 u.: Sinda St. Niklaas - Asterix Kieldrecht Eerste Provinciale Dames 19.3 16.00 u.: Maldegem - ATB St. Niklaas 19.3 18.00 u. Zulte - Merelbeke 19.3 19.00 u. Aalter - Avo Melsele 20.3 17.30 u. Appelterre - Juvenes Zele Tweede Provinciale A Dames 19.3 16.00 u. Temse Dames B - Vitesse Kruibeke 19.3 20.00 u. Real Testa Lokeren - Rumbac Waasmunster 20.3 10,45 u. Pardaf Kruibeke B - Zelzate 20.3 19.45 u. Snuffel Grembergen - Nieuwkerken Tweede Provinciale B 19.3 19.45 u. Zwijnaarde - VK Aalst 20.3 10.45 u.: Oostakker - Moderna Lcbbeke 20.3 19.45 u. Oudegcm - Scorpio Aaigem Derde Provinciale A 19.3 15.00 u.: White Star - Spectrum Moerbeke 19.3 15.45 u. Heusden - Madavoc Hammc 20.3 11.00 u. Kabaz Bazel - Ertvclde 20.3 16.00 u Zelzate - VC Berlare 20.3 17.00 u. Zelzate - Kontakt Temse Derde Provinciale B 20.3 10.45 u. Leeuwerik Lede - Kangoeroes Aalst Vierde Provinciale A Dames 19.3 16.00 u. Sinda St. Niklaas C - Eksaarde Dames 20.3 10.45 u. Pardaf Kruibeke C - Waarschoot. 2* PROVINCIALE O. ZELZATE SNUFFEL GREMBERGEN: 2-3 2- PROVINCIALE LEBBEKE - WETTEREN: Setstanden (15-11) - (15-7) - (15-5) De laatst geklasseerde in tweede provinciale Wetteren heeft te Lebbeke een beste indruk nagelaten. Naar het vertoonde spel verdient deze ploeg beter dan de rode lan- 3-0 taarn. In de eerste set kreeg Moderna meer tegenstand dan verwacht en een gelijke stand bij 11-11 is wel het beste bewijs hoe de bezoekers ble ven aanklampen. Het sterkste wapen was wel de receptie van Wetteren die omzeggens alles van de grond kuisten. Toen Snuffel in de setstanden met 2-0 in het krijt stond en et in de derde set een 7-2 achter stand op het skorebord kwam kon zelfs de grootste optimist niet geloven dat de Grem- bergse ploeg nog enige kans maakte. Een onzeker Snuffel toonde vooral in die periode een gebrek aan organisatie op het veld, speelde statisch en leek het nodige zelfvertrou wen te missen om een vuist te maken. Maar toen keerde plots het tij. Snuffel vokaal gesteund door een groot aan tal meegereisde supporters, leek plots een gedaantever wisseling te hebben onder gaan. Een misschien aan wed- strijdkoncentratie inboetende thuisploeg - gebeurt al eens meer in de derde set als een ploeg met 2-0 leidt - werd bijgebeend (8-8) en vechtend voor elk puntje won Snuffel de derde set met 9-15 nadat respektievelijk met 15-9 en 15-8 werd verloren in de eer ste en tweede set. De vierde set startte dan opnieuw fali- kant voor de bezoekers (4-0) maar dankzij een enorme werkkracht en wilskracht werd de achterstand opge haald en vechtend voor elk punt werd het via 7-7 en 10-11 een 10-15 setwinst. In de «bel le» leek het er dan op dat alle moeite voor niets was ge weest. Bij het wisselen van veld telde Snuffel een 8-1 ach terstand maar opnieuw kwam Snuffel terug uit een verloren gewaande positie. Het ging vrij snel naar 8-9 maar toch kon de thuisploeg opnieuw skoren en het werd 11-9. De ploeg van T. Van Severen bleef echter alle registers opentrekken en vrijwel in één ruk ging het naar 11-15. Met een een noodzakelijke zege voor Snuffel dat daarmee be wees beslist niet «degradatie- rijp» te zijn. Na een spannen de wedstrijd verloren de re- serven met 2-1. Voor Snuffel speelden: G. De Ridder, P. Vlaeminck, S. De Ridder. A. Van Boterdael, K. Depouil- lon, M. Waegeman, C. Claes. T. Caudron, H. Van Haute, K. De Blende, E. Dierick, A. Van Hecke. (eva) In de tweede set ging het heel wat vlotter voor de thuisploeg die nu een 9-0 voorsprong opbouwden. Met een sterke Liliane Breuckelaers nu steeds bij de bal gebracht door een beste An Van Steen kon Lebbeke uitlopen. Op merkelijk was ook het ver toon van Iris Ravijts goed in de opslag en ook bij de zaak in de lage verdediging. Wette ren kwam nog terug tot 11-7 maar Lebbeke maakte dan in een ruk uit. Via Ann Tillev en José Claassen. De veer 'was enigszins gebroken in de der de set waar de bezoekers nu op een grote achterstand wer den gespeeld. Moderna haal de wel punten maar moest hier meermaals voor elk punt hard vechten. An Tilley op korte en José Claassen op de vier en daarbij een prima blok van Liliane Breuckelaers maakten de zaak rond. Ere-afdeling V.C. Temse Yvoir (15-7, 15-7, 15-7) Tegen deze Waalse meisjes kwam Temse nooit in de pro blemen. Yvoir met spelver- deelster Carla Ansiau (ex Temse) was niet bij machte roet in het eten te gooien. Een opwarmertje voor de Temse meisjes in het vooruit zicht van de terugwedstrijd van de Belgische beker tegen Hermes Oostende. Coach Basketbal. BBC Lokeren-Waasland 85-72. De thuisploeg kan een gemakkelijke zege ^o^uitrich^De^Catuw'e en behalen dank zij een uitstekende eerste helft (polo) Claes aantreden. Deze twee invalsters speelden een puike wedstrijd? De Caluwe was aan het ongenaakbaar en Claes zorgde met heet opsla gen voor de nodige punten. Eerste landelijke V.C. Stekene 0 Nieuwpoort 3 (10-15, 10-15, 13-15). Een slecht spelende Stekense ploeg heeft tegen hekkenslui ter Nieuwpoort, die ondanks aUes tot heden zonder over winning geboekt stonden, maar h»-el gemotiveerd voor de dag kwamen de zoveelste nederlaag geleden. Stekene dat de gelegenheid voorbij liet gaan om zich definitief veilig te steUen speelde onge- koncentreerd en het spelpeil was ondermaats. Hopelijk heeft deze nederlaag geen ge volgen bij een nakende degra- Tweede landelijke Asterix Kieldrecht Gooik (15-2, 15-5, 15-7) De grensploeg heeft er ware demonstratie van gemaakt. De wedstrijd verliep voor de Asterixmeisjes dermate goed, dat Kieldrecht in de tweede set bij een 12-1 stand zowel Bojiewska en Heyman naar de bank haalde. De gastvrou wen konden na het behalen van een gemakkelijke deeize- ge tijdens de eerste set zich permiteren de zestien jarige Buyrogge en De Cock op het terrein te sturen. In de derde set ontstond hierdoor meer strijd. De thuisploeg kwam 3- 6 achter. Een laatste stuip trekking langs de kant van Gooik want eens de achter stand bij 7-7 was weggewerkt konden de bezoeksters niets meer inbrengen. Nova Smash Sinda St. Niklaas (15-6, 15-13, 15-5). Sinda speelde te zenuwachtig en de bezoeksters wisten geen raad met de goede kombina- tie aan het net van de Gentse meisjes, zodat de gasten met grote verliescijfers de boot in gingen tijdens de eerste set. In de tweede set probeerde Sinda hun tegenstandsters te verrassen met plaatsballen. Sinda geraakte hiermee aan een 4-9 voorsprong. De thuis ploeg liet zich niet verrassen en bij 11-11 was de stand in evenwicht. In de derde set kregen de Klaasjes vrij vlug een 8-2 stand aangesmeerd en wanneer de thuisploeg vanop de hoek ongenaakbaar uit haalde was het beken voor Sinda. Eerste Provinciale AVO Melsele 3 Maldegem 0 (15-8, 16-14, 15-9). Melsele speelde vanaf de start van de wedstrijd heel goed. Met een uitstekende verdedi ging konden ze een 9-2 voor sprong uitbouwen. De be zoeksters milderden nog tot 13-8 en dan maakten de AVO meisjes uit. In de tweede set was de strijd gelijkopgaand tot 9-7. Plots konden de ga sten tot 9-14 uitlopen. De Thuisploeg versaagde niet en in een spannende eindfase lukte de Wase speelsters er nog in de deelzege naar zich toe te halen. Tijdens de derde set gaven de bezoeksters zich nog niet gewonnen. Maldag- em bouwde in de eerste helft een 1-8 voorsprong uit. De gastvrouwen remonteerden hun tegenstandsters en ze gin gen er over om uitsterf ver diend de totaalzege binnen te halen. ATB St. Niklaas Zulte (12-15, 11-15, 15-17) ATB verdiende meer tij dens deze wedstrijd. Een 0-3 nederlaag is te zwaar voor deze St. Niklaase ploeg. De thuisspeelsters legden drie sets lang het vuur aan de schenen van de bezoeksters. De derde was sensatierijk. De be zoeksters liepen tot 6-14 uit. St. Niklaas werkte de ze achterstand weg en het geraakte bij 15-14 nog aan een setbal. Tot dan ging het foutloos maar dan in de ultieme eindstrijd wer den enkele fouten begaan zodat Zulte de set en de totaalzege behaalde. Kangoeroes Aalst 2 Erwetegem 3 (7-15, 11-15, 15-8, 15-8, 7-15) Kangoeroes Aalst kreeg de sterke tegenstander uit Erwe tegem op bezoek. De kandi daat kampioen indien Aalst het zou laten afweten. Dat wilden de bezoeksters duide lijk maken en Kangoeroes mooi inblikken. Dat het een spannende wedstrijd zou wor den bewezen de vorige onder ling wedstrijden in het raam van de beker van Oost-Vlaan deren. Het resultaat van een bliksem start van de bezoek sters bracht ook setwinst met 7-15 cijfers. De tweede set was reeds wat moeilijker voor de gasten, want de Aalsterse meisjes geraakten op elkaar ingespeeld (11-15). Dan be gon de remonte van Kangoe roes. De derde en vierde set was voor de thuisploeg met telkens 15-8 cijfers. Dus over duidelijk dat de twee ploegen titelambities koesterde. Ie dereen zag reeds de laatste en vijfde set naar Kangoeroes gaan, maar de supporters van Erwetegem staken daar een voetje, of duidelijker een stem voor. Het was zeker voor tendele aan het roepen en tieren van de supporters te danken dat Erwetegem in de vijfde set kon uitlopen naar 4- 8 bij de terreinwisseling. Kan goeroes kwam nog terug tot zeven punten maar dan ook was de kous af. Erwetegem won de driepuntenwedstrij den tegen Kangoeroes Aalst met 2-3. Dit was de tweede opeenvolgen de overwinning van de Zottegemse meisjes tegen de Ajuinen. Ook de beke wedstrijd werd door Er wetegem gewonnen. Een vol gende keer beter. Misschien ontmoeten de beide ploegen elkaar opnieuw tijdens het volgend seizoen. Er is nog steeds niets uitgemaakt voor de eerste twee plaatsen in de reeks. Er zullen langs beide zijden nog wedstrijden moe ten gewonnen worden, om de promotie af te dwingen. De reservewedstrijd werd door Kangoeroes gewonnen met 2-1 (12-15, 15-6 15-10). Volgende wedstrijd van de Kangoeroes meisjes: Lede - Kangoeroes op zondag 20 maart. Basketbal. BBC Lokeren-Waasland 85-72. Hoewel uitgeschakeld voor de titel leverde de thuisploeg een uitstekende prestatie waarbij alle spelers aan bod kwamen (polo) LANDELIJKE

De Voorpost | 1988 | | pagina 27