A.C. WAASLAND DOFT ZICH OP VOOR NIEUW SEIZOEN JEF CLAESSENS WINT AC WINTERKLASSEMENT VIJFDE STERJOGGING IN SINT-NIKLAAS NU AL EEN SUKSES AC BAASRODE TEVREDEN OVER KOMPETITIE DUBBEL SUKSES VOOR RACING TEMSE PUIK VERDEDIGD VAN CRIVA De Voorpost - 18.3.1988 - 29 Nu koning voetbal langzaam zyn greep op de media dreigt te verliezen en de eerste wielerkoersen in ons land de lente aankondigen, ligt het voor de hand dan ook de overige sporten zich in het zonlicht willen stellen. Zo ook Atletiek Club Waasland, of kortweg A.C. Waasland dat dit jaar al de 51' keer aan de start komt van het atletiek gebeuren in ons gewest. Wanneer je club of organisatie zo'n lange tyd het hoofd boven water weet te houden dan weten we met zekerheid te stellen dat alleen een ongelooflijke inzet en een degelijke aanpak van het hoofdbestuur, trainers en sporters alleen maar kan leiden tot dit deceniumlange atletiektijdperk. Nieuwe sponsor nieuwe toekomst Met haar 195 leden is A.C. Waasland wellicht één der grootste sportclubs in het Waasland. Bij de heren tellen we de meeste aangeslotenen nl. 90 terwijl de Dames niet zo heel veel moeten onder doen en met 55 aangesloten de kleuren van A.C. Waas land verdedigen. Dit terwijl het aantal Joggers dat de club rijk is, in de bijafdelingen in Belsele en op het Ster ook momenteel 50 bedraagt. Vermeldenswaard is wel dat bij dit grote aantal aangeslo ten sportievelingen liefst 75 jeugdatleten voorkomen zo dat de toekomst van Atletiek- club Waasland toch verzekert is. En wat juist deze toekomst betreft zit A.C. Waasland precies vanaf dit jaar weer op rozen wat zowel het sportieve als het financiële betreft Dit laatste is voor een club zonder eigen inkomsten zeker het belangrijkste en kon wor den gerealizeerd door een nieuwe sponsor die A.C. Waasland kon aantrekken. Vanaf dit seizoen zal immers «Cocks Vleeswaren» er voor zorgen dat het ijverdige A.C. Waasland bestuur zich geen zorgen moet maken wat het geldelijk beleidt aangaat. Trouwens door deze «wel doende» inbreng wil A.C. Waasland zich dit seizoen nog eens tonen in het hele land op Atletiekgebied. Eli Van Vlierberghe hoofdtrainer Om dit echter te kunnen ver wezenlijken moeten de atle ten die A.C. Waasland rijk is, echter voldoende opgeleid en bijgestaan worden door tech nisch hoogstaande trainers die alle knepen van het vak onder de knie hebben en die de jonge talenten via een harde leerschool op weg helpen naar een (grote) carrière. In deze optiek, treft A.C. Waasland het echter. Want niemand minder dan Eli Van Vlierberghe kon worden aan getrokken als hoofdtrainer. Deze Van Vlierberghe die verantwoordelijk is voor de lentespelen elf jaar in het Vlaamse landsgedeelte is in atletiek kringen zeker geen onbekende. Zelfs niet ver bui ten onze landsgrenzen. Tot voor enkele jaren terug was Van Vberberghe zelfs natio naal trainer in het verre Qa tar. In eigen land verwierf Van Vlierberghe meest be kendheid toen hij zich jaren lang als onze beste Polsstok- springer kon laten gelden. Discipline waarin hij zelfs ex- Recordhouder en kampioen U leest het, met deze man in huis moet het voor de leden van A.C. Waasland al slecht Bij AC Hamme zitten de oe fencrossen en de officiële winterwedstrijden er op. Met een werd de rangschikking opgemaakt over het verlopen winterseizoen en dat gaf het volgende resultaat. Dames: Pupillen: Sarah Jacob. Minie men: 1. Sandra Claessens, 2. Peggy De Keyser, 3. Cindy Peelman, 4. Karen Quintc- lier, 5. Vicky Van Geert, 6. Chantal Vercainmen. Kadct- ten: 1. Sally Van Goethem, 2. Annemieken De Keyser, 3. Marijke De Kerf. Scholieren: 1. Romy Van Moerzeke, 2. Sandy Van Goethem, 3 Peg gy Van Uytvanghe, 4. Irina Pieters, 5. Diasy Nobels. Ju niors: 1. Nadia De Keyser, 2. Desireé Strobbe, 3 Gertrude Van Peteghem. Veteranen: 1. Ingrid De Vogel, 2. Godelie- ve Mettepenningen. Heren: Pupillen: 1. Hendrik Van Ekert, 2. Bart Van de Velde, 3. Stefaan Verdonck, 4. Wes ley Smet, 5. Tim Coppieters, 6. Ben Quintelier, 7. Tommy Van Praet. Miniemen: 1. Gert Van Hecke, 2. Stefan Coppie ters, 3. Andy Poppe, 4. Dirk Permentier, 5. Wim De Clercq, 6. Kristof Roels. 7. Frankv De Keyser. 8. Kurt Cornclis, 9. Peter Van de Vel de. Kadetten: 1. Jordy Lesaf- fcr, 2. Hans Van Kerschaver, 3. Luc Permentier, 4. Chris Lanotte, 5. Chris Tempels, 6. Bart Van Kersavond, 7. Jo- han Thoen, 8. Pieters Denis. Scholieren: 1. Bart Dc Wilde, 2. Gunthcr Van Raemdorick, 3. Jan Van Geert, 4. Van Roy Wim, 5 Danny Gecrinck, 6. Patrick Van Praet. Juniors: 1. Noël Dc Waele, 2. Peter Ossclaere, 3. Peter Tassent. 4. Koen De Keyser, 5. HansJ Van Couwcnbcrghc, 6. Rcnc" Van Eetvelde, 7. Luc Van Couwenberghe. 8. Jacky Van Brussel, 9. Paul Annes, 10. Andre Gecrinck. Veteranen: 1. Hector De Keyser, 2. Pierre D'Haen, 3 Norbert Bosman. 4. Alfons Durinck, 5. Ferdinand Van Praet. Seniors: 1. Jozef Claessens. 2. Peter De Bock, 3. Ludwig Van Ekert. 4. Benny Van Geetcruyen, 5. Rudy Audc- naert, 6. Patrick De Smedt, 7. Antoine Van dc Velde. 8. Gilbert Pieters, 9. Rudy Van Geert, 10. Eddy Vermeire, 11. Ivan Durinck. 12. Bart De Keyser, 13. Guido Bocklandt. 14. Mare Rotthier, 15. Her man Van Moerzeke. HVC Atletiek. De grote groep van AC Waasland te gast bij sponsor "Cocks Vleeswaren", (dw) zijn doorgang zal vinden. Toch geven we alvast het ge hele programma waarvoor A.C. Waasland dit jaar zich zal inspannen: Maandag 4 april: open mee ting: aanvang 14 u. Woensdag 15 mei: avondmee ting: aanvang 18 u. Zondag 26 juni: jeugdmee- ting: aanvang 14 u. Zondag 31 juli: Internationale Meeting Cock's vleeswaren. Aanvang 14.30 u. Zondag 14 augustus: Nationa le Jeugdmeeting Cock's vlees waren. Aanvang 14 u. Zaterdag 12 november: Waaslandjogging te Sinaai Zondag 13 november: Cross cup zowel voor heren als da mes te Sinaai. Voor al wie zich mocht inte resseren in de atletiek sport en in bijzonder voor Atletiek Klub Waasland geven we dan hier enkele nuttige gegevens in verband met bestuur of inschrijvingen. Hopelijk wordt dit dan ook de start van je eigen Atletiek carrière die ontsprong bij A.C. Waasland. Nuttige gegevens van A.C. Waasland Trainingsdagen 16 jaar Maandag, woensdag, vrijdag telkens van 18 tot 20 uur 16 jaar Woensdag van 16 tot 18 uur Zondag van 10 tot 12 uur Alle trainingen hebben plaats op de piste van het sportcom plex 'De Witte Molen' Aza lealaan te Sint-Niklaas. Joggkernen De Ster: elke zondagochtend van 10 tot 12 uur op het recreatieoord. Belsi: elke zondagochtend van 10 tot 12 uur aan de Sporthal van Sinaai. Aansluitingsvoorwaarden AC Waasland staat open voor zowel jongens als meisjes. De minimum leeftijd om aan te sluiten en in kompetitiever- band aan te treden is 9 jaar, men kan ook aansluiten zon der mogelijkheid van kompe titie vanaf 8 jaar. De lidgelden bedragen 700 lopen om dit jaar de promo tiekansen naar tweede afde ling te mislopen. Want dat is het toch wat het dynamische bestuur onder voorzitterschap van Hugo De Potter na streeft, terug de verloren plaats in hogere herwinnen Om niets aan het toeval te laten krijgt Eli Van Vlierber ghe dan een hele «staf» van adjunkt trainers die ook elk stuk voor stuk hun sporen al in de Belgische atletiekwereld verdiend hebben. Wie kent immers niet een Bertrand De Decker, nog steeds bij onze top drie in het Belgische Ko gel- en discus nummer. Te vens méérvoudig Belgisch kampioen in deze discipline. Patrick Himschoot en Jean Van Damme zijn jongens die nog steeds bij de top 15 beho ren op de spurt nummers ter wijl Eddy Verdonck met een Bloso Diploma de rij afsluit die toch vrij imposant mag genoemd worden. Beloftevolle Jongeren Naast deze voornoemde he ren beschikt A.C. Waasland ook over een, en zeker even belangrijk. Jeugdhoofdtrai- ner. Hiervoor werd Eugeen De Swarte naar voor gescho ven die als gediplomeerd BLOSO trainer de moeilijke taak krijgt om het talent dat hij A.C. Waasland toch voor- hapden is met zijn staf die bestaat uit Mare Wauters en Gerry De Rijcke verder tot ontbolstering te brengen. En talent is er zeker bij de Wase Atletiek club. Zo werd Sven Van Rcmoortele verleden jaar nog kampioen van België Hoogspringen bij de Scholie ren met een sprong van 1.99 mtr. terwijl Stefaan Van Nieuwenhuyze VAL-kam- pioen werd, eveneens bij de scholieren, in de moeilijke tak van hinkstapspringen. Naast genoemd duo melden zich in de nabije toekomst bij het trainerstrio ook nog de belof tevolle jonger als: Filip Soe- tens, Luc Sarens, Kristine de Wilde en Gert Christiaens aan. om de doorbraak mee te helpen forceren. Dit terwijl de kleine Pupillenploeg van A.C. Waasland vorig jaar re gionaal kampioen werd veld lopen zodat men kan afleiden dat er heel wat toekomst in dit A.C. Waasland steekt. Nieuwe akkomodaties in vooruitzicht Natuurlijk steekt A.C. Waas land zijn goede wil niet onder stoelen of banken en laat het zoals men kan afleiden weinig aan het •oeval over om weer hogerop te klimmen op de Atletiekladder in ons land. Een sponsor werd gezocht en gevonden. Een aantal goede trainers werden bereid gevon den om hun steentje bij te dragen aan het welslagen van de initiatieven, maar toch is er bij A.C. Waasland toch nog één puntje dat nog steeds niet is opgelost Namelijk wat met de (verouderde) akkomoda ties aan de terreinen van de «Witte Molen»? Natuurlijk werd hiervoor ook aangeklopt bij het stadsbestuur dat er zo op gewezen werd aan de nood van een degelijke Atletiek piste in de Wase Hoofdstede. A.C. Waasland kan door deze problematiek maar weinig or- ganizeren wat wedstrijden be treft en ook hierin zou de club gaarne verandering in zien. Onlangs echter kreeg A.C. Waasland dan het bezoek van Sportschepen André Baetens die veel goede voornemens had om een nieuw Sportcom plex, dat wel eens dicht zou kunnen gelegen zijn aan het stadion van Sportkring St-Ni- klaas, op te richten en, za. de atletiek club een enorme dienst zou kunnen bewijzen. Het is echter nog niet zo ver, maar waar rook is, is toch meestal vuur zodat A.C. Waasland toch stil droomt van de verwezenlijking van dit St-Niklase projekt. Organisaties In afwachting van dit projekt organizeerd A.C. Waasland dan maar verder wedstrijden op de oude piste aan de Witte Molen. Het programma ver schilt daarom niet zo veel dan dat van verleden jaar. Uit schieter is natuurlijk weer de crosscup wedstrijd zowel voor heren als voor dames dit jaar te Sinaai, op 13 november. frank per jaar voor de jonge ren, 1000 frank voor de ande ren. Een reduktie van 200 frank vanaf het 2' lid van een gezin is voorzien. Kontaktadressen Verlaeckt Rudy, Fabiolapark 756, 2700 Sint-Niklaas. Tel. 03/777.38.28 - public-relations De Grande Michel, Kerk straat 104, 9180 Belsele. Tel. 03/772.24.24. Secretaris. Engelaar Marcel, H. Cons- ciencestraat 8, 2700 Sint-Ni klaas; tel. 03/777.01.84. Jeugdcoördinator Roets Andre, Reinaertlaan 14, 9180 Belsele. Tel. 03/ 772.45.31. Bijafdeling Belsi Bolssens Paul, Grote Heime- linckstraat 155A, 2700 Sint- Niklaas. Tel. 03/776.99.17. Bijafdeling De Ster Rombaut Jean-Pierre, Gou denregenlaan. 2700 Sint-Ni- klaas. Tel. 03/777.58.81. Atle- tenafgevaardigde De Swarte Eugeen, Hoge Bokstraat 148, 2700 Sint-Ni- klaas. Tel. 03/777.31.48. Jeugdafgevaardigde M.S. Bij Paul Bolssens aan de Hey- melinckstraat in Sint-Niklaas, heeft de telefoon tijdens de vorige dagen bijna onophou dend gerinkeld. Daar is trou wens het sekretariaat van jog- gingklub De Ster gevestigd en die oproepen, stonden alle maal duidelijk in verband met de vijfde Sterjogging in Sint- Niklaas. Bijna een 200-tal sportievelingen hebben zich toen al voor deelname aange meld en aan die voorinschrij ving, was telkens ook nog een gratis T-shirt verbonden. Bij die belangstellenden werd niet alleen het Waasland sterk vertegenwoordigd. Ook spor ters uit verschillende Vlaamse provinciën en een behoorlijk aantal Nederlanders, hebben ook al ingeschreven. Het aan tal deelnemers dat reeds werd bereikt, stemt de verantwoor delijken van joggingklub De Ster tot een nauwelijks be dwongen optimisme. Het wordt trouwens al duidelijk: de vijfde Sterjogging wordt een sukses en de vorige edi ties, zullen daarmee ruim schoots worden overtroffen. Echter niet in verband met de organisatie, want door jog gingklub De Ster wordt steeds een goed verzorgde en voor beeldige inrichting afgele verd. Dat wordt het ook alles zins bij de vijfde Sterjogging in Sint-Niklaas en tijdens de wedstrijden, wordt ook een bevoorrading van kosteloze frisdranken voorzien. Bijzondere toemaatjes voor de deelnemers welke volgens de eigen mogelijkheden, kun nen kiezen uit vier verschil lende afstanden: 2, 8, 16,5 en 25 km. Iedere aangekomen deelnemer ontvangt een prachtige medaille, een tom- bolalot en een toegangsticket voor later gebruik van het rekreatieoord De Ster. Daar wordt op zondag 20 maart om 15 u. in de omgeving van 't Schuurken, de start genomen van de vijfde Sterjogging en inschrijven kan nog, tot kort voor de wedstrijden... (roger van laere) ZAALVOETBAL BEKER VAN OOST-VLAANDEREN: RACING TEMSE BUFFALO MERELBEKE: 9-5 Liefhebbersvoetbal. In het Aalsterse sportstadion speelden R. Familia tegen 't Park 0'vdb) Nu zondag wordt bij AC Baasrode het veldloopseizoen besloten. In het algemeen is men tevreden over de kompe titie hoewel een paar ontgoo chelingen bij waren. De grootste ontgoocheling was wel het feit dat Bart Blom- maert zijn titel niet kon her nieuwen. Al halfweg de titel- kamp moest Bart drie jonge konkurrenten laten voorgaan. Een off-day, want anders kon je dat niet noemen. Bart Blommaert had overigens alle tien gelopen wedstrijden ge wonnen, behalve dan de pro vinciale titel in Zottegem. Bij de pupillen wist Bart Van Nieuwenhuysen de goede in druk te bevestigen die hij al tijdens het vorige vcldscizocn had gemaakt. Net als clubge noot won hij alle tien gelopen crossen in zijn kategoric. Maar ook hier was er tegen slag. Griep en bronchitis ver hinderden de pupil uit Baas rode om deel te nemen aan de provinciale titelstrijd. De ver wachtingen bij zijn wederop- treden op het nationaal crite rium lagen dan ook niet al te hoog. De bronzen medaille was even verrassend als wel gekomen. Andere atleten die podiumplaatsen wisten te ver overen in het afgelopen sei zoen zijn Sven De Visscher, Jan en Koen Van Nieuwen huysen en Peter Van Damme. Daarmee is de kous niet af. 3ij de meisjes klom kadet Katia Seymons dit jaar ettelij ke keren op het podium. Hoogtepunt was evenwel de provinciale titel die ze wist te Al bij al hebben ze in Baasro de geen reden tot klagen. Na dc ocfenloop van komende zondag zal er dus duchtig kun nen gevierd worden. (eg) RIA VAN LANDEGHEM LOOPT DE BECEL 10 MILES De Belgische loopster Ria Van Landeghem, welke sinds 1986 in de U.S.A. verblijft, heeft beslist naar ons land te komen om het Nationaal Ma rathonkampioenschap in Hoei op 30 april te betwisten, en tevens de Becel 10 Miles 1988 op 22 mei te lopen Het zullen dc twee enige wedstrij den zijn die zij in ons land betwist, waarna zij onmiddel lijk terug aar de Verenigde Staten vertrekt. Herinneren wc er tevens aan dat, eveneens uit de U.S.A Fred Lebow, de organisator van dc marathon van New York naar Antwerpen komt afgezakt om de Becel 10 Miles mee te lopen. In het kader van de l/8ste finales van de beker van Oost- Vlaanderen kwam de enige nog in running zijnde club uit Temse, zijnde Racing Temse, uit tegen Buffalo Merelbeke. De gasten die wel enkele reeksen lager spelen (derde prov.) maar enkele oud-ge- dienden in de rangen hebben starten bijzonder snel en lie pen via Moerman uit tot 0-1. In de volgende min. echter herstelde Racing zich bijzon der goed zodat het aan de achtste min. al 3-1 stond in het voordeel van de thuis ploeg. Enkel één-twce-bewc- gingen tussen Van Asche- Spiessens, De Leenheer-Van Assche en Verhelst-Riské zorgden er immers telkens voor dat laatstgenoemden konden skoren van deze duo's. Rond het kwartier stak bij de bezoekers terug Moerman zijn neus aan het venster en bracht zijn ploeg terug in run ning met een tweede doel punt Wanneer Patrick Riské zijn ploeg terug op 4-2 deed komen met een puike solo dacht iedereen dat de alstan,. COMPETITIE: S.O.S. VELLE TEMSE - RACING TEMSE: 2-3 nu wel genomen was. Niets was echter minder waar en de moedige thuisploeg kon net voor de rust nog maar eens de aansluitingstrcffcr skoren langs Schepens. Na dc pauze een mooie thuis- aanval Van Britsom-Piessens waarbij de laatste voorzet bij Patrick Riské belandde die met het hoofd nu wel de be slissende goal skoorde. Ten minste dat dècht men bij Ra cing want voor de derde maal wist Merelbeke de kloof te herleiden tot één doeltje. Weer langs de gevaarlijke Moerman. 5-4. Na tien min. dan in de tweede helft brak dan toch de bezoe kende weerstand toen Patrick Riské met enkele solopogin gen de stand optrok tot 7-4 wat uiteraard de beslissing was. Toen thuisspcler Van Assche na samenspel met Verhelst en de leenheer nog verder aandikte tot 9-4 was het laatste bezoekende doel punt van Schepens enkel nog voor dc statistieken bedoeld zodat Racing Temse zich plaatste voor de kwartfinale. men. Toen Veile er dan maar niet in slaagde om bezoekend doelman Buyens ten val te brengen, kreeg het de helpen de hand toegereikt van Eli Van Assche die zijn eigen Racing-doelman verrassend versloeg. 1-1 en meteen de ruststand op het bord zette. 1-1. Na de kampwisseling bleef het een spannende bedoening want nu kon Etienne Audc- naert de S.O.S. ploeg op voorsprong brengen. Niet voor lang echter want Eli Van Assche maakte zijn foutje uit dc eerste helft goed en kon de gelijkmaker voor Racing voorbij Van Ruyskensvelde knallen. Terwijl iedereen dit gelijke spel als einduitslag verwachtte was Patrick Riské het daar mee blijkbaar niet eens en hij kon op aangeven van Spies- sens de winst voor Racing een derde doelpunt skoren wat deze ploeg meteen de zege opleverde. Meer nog. Mo menteel staat Racing zelfs bo venaan de rangtabel zodat promotie er dit jaar wel eens zou kunnen lukken. (ms) DERDE AFDELING CRIVA HAMME - EKEREN: 1-5 Dat met de komst van leider Ekeren een zware voetbal- brok te wachten stond, was voor de jongens van sckreta- ris Steels geen geheim meer Toch hebben de Hammenaars zich moedig verdedigd en was er van «overspeling» zeker geen sprake. Wanneer in de beginfase Marc Van Buyten en Marc Van Brussel zelf iet wat koelbloediger blijven kan de Criva formatie wellicht als eerste ccn kloof slaan. Dit gebeurde echter niet. en het was thuisdoelman De Rechter die zich tijdens de eerste periode een tweetal maal zag geklopt op bezoe kende schoten. Na de pauze een zelfde spel- beeld met een Criva dat kan sen afdwong terwijl de bezoe kers ze verzilverden. Zo werd Voor de competitie dan, kre gen we in Temse de derby tussen S.O.S. Veile en Racing Temse, Beide ploegen die sterk aan elkaar gewaagd wa ren wisten zich tijdens de be ginfase enkele prachtige kan sen te creëren, maar het was toch Racing dat langs Patrick Riské op voorsprong kon ko- Temse 3 Opstal 2 Een prachtige eerste helft vanwege de thuisploeg, die zich werkelijk overtrof. Uit dat overwicht kwamen 3 doel punten. Opstal kwam tijdens de tweede spcelhelft meer in dc wedstrijd en trachtte nog tevergeefs de bakens te ver zetten om dc 3 doelpunten in te halen. Maar de thuisverde- diging liet zich slechts 2 maal verschalken. Zo wist Temse de punten verdiend in eigen huis te houden. Het was wel een verrassing van formaat Voor de tweede plaats zal er nu nog verdere strijd geleverd worden tussen 3 ploegen. Doelpunten voor Temse. Mets 2. Geudens 1 en voor Opstal Hcyvaert en één own- goal Verdonck. (J.V.L.) het eerst 0-3 alvorens Mare Van Buyten dan tóch suksesvol was bij een van de vele tegen- akties na samenspel met Ja ckie Dannijs en Didicr Eeck- houdt. Met deze 1-3 tussenstand, en nieuwe kansen voor Roger Christiaens en Marc Van Brussel, leek nog niets beslist tot de leiders zich dan tijdens de slotminuten toonden in hun ware gedaante, en de toch verdiende zege, met twee volgende doelpunten veilig speelden in deze propa- gandamatch. (ms)

De Voorpost | 1988 | | pagina 29