mm, Nieuwe aanpak in Aalsterse Jeugdraad Uit de gemeenteraad Tribunes werden uitgeleend aan buren Een jaar CCOD-aktiviteiten 2 - 18.3.1988 - De Voorpost Baita Dolores kwam terug erger wanneer de ontvan- naar de materie reeds be- ger van het materiaal zegt handeld in een vorige zit- geen aanvraag daartoe te ting. Aan de hand van hebben ingediend, maar twee «gevallen» stelt ze dat het nu om een privé- immers dat het noodzake- aangelegenheid ging. lijk is dat in het nieuw Baita heeft dan nog een reglement voor verhuur aantal vragen: van stadsmaterialen aan - waarom konden deze instanties buiten Aalst en/ verhuringen gebeuren al- of privé-personen en kom- hoewel ze niet regelmatig merciële instanties een toegewezen waren? melding wordt bijgevoegd - Waarom werd de om te voorkomen dat aan 116.400 fr. na drie maan- hen verhuringen zouden den nog niet ingevorderd? worden toegestaan die ver - Hoe kon dat gebeuren beneden de kostprijs niet tussen twee gemeen- liggen. tebesturen doch tussen Het vroeger reglement partijgenoten op de kosten verbood elke verhuring van de Aalsterse belas- aan anderen dan aan Aal- tingsbetaler? sterse verenigingen. In- Nu nog fakturen opsturen dien men dergelijke ver- heeft, alleszins in een van huringen nu wél wil laten beide gemeenten geen nut plaatshebben dan moeten meer want die zouden on- daarvoor specifiek aange- betaald per kerende wor- paste tarieven worden den teruggestuurd. Aldus vastgelegd. een schepen van die ge- Konkreet ging het over het meente. laten gebruiken van tribu- R nes van de stad door Jong p Ie Lede en Standaard Wette- Schepen Doorns stelde ren telkens bij een uitzon- vermits verschillende derlijke gelegenheid. stadsdiensten bij een ver- huring betrokken zijn en Op een rijtje men ^et anderzijds zeer Dolores Baita heeft niet druk had met karnaval en op dat antwoord gewacht de opening van De Werf en er zelf een geformu- men nog geen faktuur had leerd. Het uitlenen ge- kunnen opsturen. Wat ge beurde tegen alle regie- beurd is, gebeurde ge- menten in. Er is zelfs geen woon uit goede nabuur- dokument over terug te schap zoals destijds ook vinden en een maand na met Koekelberg t.g.v. het de feiten is er nog steeds pausbezoek, voegde Dooms geen faktuur opgemaakt, er nog bij. Het wordt allemaal nog LH Tijdens de viering van het tegenvoorstellen aandra- 750e lid van de Christelij- ven, die door de basis wer- ke Centrale der Openbare den goedgekeurd. Men Diensten waarop ook ge- bekwam aldus de verho- meenschapsminister Jan ging van het gewaarborgd Lenssens aanwezig was sa- minimum - de afschaffing :n met een 300 aanwezi- van de solidariteitsbijdra gen op de feestdis stelde ge in twee fazen. De wed- sekretaris Roland De deverhoging van 1.000 fr. Cock het verslag over het vanaf 1 juli 1988 met over- afgelopen werkjaar voor. gangsmaatregelen voor de Vooreerst werd t.jdens h°gere grade" een familiale CCOD-uit- De perekwatie van de pen- stap naar Geraardsbergen sioenen en de uitbetaling via het aanbieden van een dit jaar van de syndicale ajuinboerplunje aan het premie 1985-1986. Manneke Pis postuum hul de gebracht aan Bert Ver- Het CCOD verleende zijn bestelt, de betreurde volledige medewerking Ajuinboer. aan het ACW-initiatief, de u prioriteitsfolder «Mijn Het was echter een vera- jjarte„ dr.e m he, deming van korte duur, tebeleid„ ee„ aanf to, een Nationale Collectieve ok,ober 198„ Arbeidsovereenkomst drong zich op. Daarop werd het 50ste lid gehuldigd. Het stijgend le- Gisteren was de uitgang denaantal bewijst dat het van de tunnel in het zicht CCOD het vertrouwen ge en plotseling leek het alle- niet van de meerderheid maal gezichtsbedrog. van het lokaal personeel. Een 24-uren-staking op 19 Als gewest is het de pro- juni 1987 was een verwitti- vinciale topper en natio- ging, bedoeld als aanloop naai bekleedt men de 4de tot een planmatige, strate- plaats wat het ledenaantal gische aktie. betreft. De regering kwam met LH Blijvend aanwezigen vervangen Raadslid Baita Dolores (onafh.) vroeg in de jongste gemeenteraadszitting dat de werking van de Jeugdraad zou worden opgeschort want een aanfluiting op de meest elementaire regels van inspraak en demokratische besluitvorming. Dolores stelde dat de samenstelling en de werking van stedelijke adviesraden reeds herhaalde malen op de korrel werd genomen. Volgens haar staan ze onder politieke voogdij en worden geacht te adviseren wat de meerderheid wenst. De algemene vergadering kon nog maar slechts de helft van het bestuur verkiezen vermits de andere helft werd aangeduid door de politieke partijen. Voorzitter, ondervoorzitter en sekretaris werden van bovenuit aangesteld. Uitholling Tegen deze uitholling van de bevoegdheden hebben tal van raadsleden zich in het verleden afgezet. En in de Jeugdraad heeft de SP- afvaardiging zelfs jaren lang geweigerd deel te ne men aan de werking van een bestuur dat als onde- mokratisch werd ervaren. De algemene vergadering kwam sinds 1985 slechts driemaal samen waar zulks statutair minstens twee maal per jaar moet gebeu ren. En waar er in 1985 nog zowat een derde van de leden-verenigingen van de Jeugdraad deel uit maakten is dit aantal afge zwakt tot zowat 10%. En van dezen die door de al gemene vergadering zijn verkozen is de gemiddelde aanwezigheid 1 op 24 leden. In plaats van de algemene vergadering worden beslis singen getroffen door daar niet-bevoegden die menen te mogen optreden als ver tegenwoordigers en in naam van de jeugdorgani saties. Dolores vraagt dan ook dat de huidige Jeugd raad gewoon wordt afge schaft en vervangen door een Jeugdraad waarvan de leden verkozen zouden worden door de verenigin gen zelf. Ook Patrick De Smedt Ook voor Patrick De Smedt (SP) is het feit van de politieke samenstelling van adviesraden onder voorzitterschap van een schepen een ingebouwde mislukkingsfaktor. Het absentéisme in de Jeugd raad is daarvan reeds een klaar bewijs. «Nu, enkele maanden voor de verkie zingen, nog grondige wij zigingen voorstellen heeft echter geen zin meer. Vanuit CVP-zijde op de vooravond van de verkie zingen aandringen op de opmaak van een eisenpro gramma voor de werking van de toekomstige jeugd raad noemt De Smedt ge woon hipokriet. Een nieuwe aanpak Schepen voor de jeugd Gilbert Bourlon zei dat de Jeugdraad in 1985 een nieuwe aanpak beleefde tot voldoening van de meeste jeugdvereni gingen. Uit de evaluatie èn resul taten van het Aalsters Jeugdkongres in 1985, ge toetst aan de wensen van de Aalsterse Jeugd via di verse hoorzittingen, werd ondermeer ter verbetering van de werking van de Ste delijke Jeugdraad, geop teerd om in de toekomst te werken met sekties per jeugdwerkvorm. Op een algemene vergade ring werd overgegaan tot de oprichting van vier sek ties, jeugdbewegingen en jeugdateliers, jeugdhuizen en kontaktcentra, gespe cialiseerde jeugdgroepe- ringen en jongerenbewe gingen. Deze vier sekties kunnen onafhankelijk werken via een eenvoudig huishoude lijk reglement. In de praktijk is gebleken dat de jeugdverenigingen met gelijklopende belan gen en welke zich groten deels richten tot eenzelfde jeugdpubliek best in zo een samenwerkingsvorm funktioneren. Het bestuur van de Stede lijke Jeugdraad, waar ge middeld 7 personen aan wezig zijn, werd tevens uitgebreid met de koördi- nators van elke sektie. Op de maandelijkse be stuursvergaderingen, is het absenteïsme hoog. Al le bestuursleden blijven steeds uitgenodigd en ont vangen alle dokumenten. c Hun afwezigheid bewijst Aalst^ok minister Lenssens was present op het CCOD feest a alleen hun desinteresse voor het jeugdbeleid. Nochtans is hierin een po sitieve wending vast te stellen. Op de bestuurs vergadering van 17 decem ber 1987 werd door de SP- afgevaardigde in het be stuur verklaart dat terug hun positieve medewer king zal gegeven worden aan de Stedelijke Jeugd raad. Schepen Gilbert Bourlon stelde bovendien dat in de nabije toekomst in een al gemene vergadering van de Jeugdraad blijvend af wezige bestuursleden van de Jeugdraad zullen ver vangen worden binnen el ke strekking, Aalst. Kijken naar de video-opnamen van karnaval in de stadsfeestzaal (a) In de jongste zitting van de Aalsterse gemeenteraad werd o.m. wat volgt beslist. De verlenging van de vergunning van beperkt gebruikrecht door de NV Amylum van de Van Wambekekaai wordt voor drie jaar verlengd vanaf 31.12.87. De Dr. De Cockstraat in Gijzegem is over grote delen niet verlicht Verlichtingstoestellen Ter aanvulling van de stedelijke stocks wordt aan de plaatselijke elektriciteits maatschappij prijs gevraagd voor aankoop van 2 verschillende verlichtingstoe stellen (36 W en 70 W), telkens 50 stuks, voor een geraamd bedrag van 975.800 fr. BTW 19% inbegrepen. Danny Denayer vroeg zich af voor welke straten deze toestellen bestemd zijn. Volgens schepen De Maght dienen ze om eventuele defekten stante pede te kunnen herstellen. Momenteel zou de reserve inderdaad uitgeput zijn. Inkompoort van Stadhuis De zeer slechte toestand van de huidige inkompoort noodzaakt tot vervanging. Het door de technische dienst opgesteld bestek voorziet de plaatsing van een nieuwe houten toegangspoort op sporen. Voorgestelde houtuitvoering in Oregon kroon 1ste keus met verplichte variante in Red Ceder 1ste keus. Raming: 299.520 fr. BTW 17% inbegrepen. Raadslid Louis Saerens (SP) heeft zijn twijfels over de voorgestelde houtsoort. Oregon wordt gebruikt voor daken. Hij suggereert een betere houtsoort te gebruiken die meer zal kosten doch de duurzaamheid zal ten goede komen. Huis «Van Langenhove» In GR van 25 maart 1986 werd het ontwerp terzake eenparig goedgestemd en werd beroep gedaan op staatstoelagen gezien het hier een als monument geklasseerd gebouw betreft (KB 21.9.1962). Het ontwerp werd aan het Bestuur voor Monumenten en Landschapszorg overgemaakt. De dienst stelde dat gevelplannen dienden bijgevoegd in funktie van een kleurenstudie. Tevens werd gesteld dat voorafgaandelijk onderzoek naar aard en samenstelling van oude verflagen nodig was. Diverse tussenkomsten bij de bevoegde gemeenschapsminister resulteerden in een laatste brief waarbij werd gesteld dat gelet op de grote vraag tot betoelaging en de beperkte kredieten, geen prioriteit aan deze werken kan worden voorbehouden Raming: 937,814 fr. BTW 17% inbegrepen. Bij de schilderwerken aan dit monumentaal gebouw in de Kapellestraat heeft Danny Denayer aanmerkingen. Een schrijven van de Vlaamse Gemeenschap opteert inderdaad voor witte kleur weliswaar met enige tintvariatie. Aalst werd wegens zijn witgeplamuurde en witgeverfde gevels eerder een «witte stad» genoemd. «Deze trend moet worden aangehouden» zegt Denayer. «Zo zie je maar dan een lid van de meerderheid ook een goed dossier kan steun verlenen» voegt hij er aan toe. Er wordt inderdaad geopteerd voor «Aalst witte stad» waarbij een spuiter het heeft over «witte produkten». Voegvullingen Voegvullingen aan betonwegen te Aalst en te Erembodegem en aanleggen van een riolering volgens het totaal Rioleringsplan in het stroomgebied van de Meerbeek te Gijzegem lokten geen kommentaar uit. Dat was ook het geval met de aankoop van porfiersteenslag, dolomietsteenslag, zand, rode leisteen, rivierzand en rolgrind. Wel vroeg Denayer of de schepen wel wist wat er met al die materialen gaat gebeuren. De bestelling is inderdaad indrukwekkend. De VU onthoudt zich dan ook op dit punt. Betonprodukten Ter aanvulling van stocks wordt voorgesteld via een beperkte aanbesteding volgende betonprodukten te kopen te ramen op 2.170.203 fr. Deze aankoop werd eenparig goedgekeurd. Bomen en heesters voor stadspark In het kader van verbeteringswerken aan de hoofdingang van het stadspark zal worden overgegaan tot heraanplanting van bomen en heesters, Jan Caudron stelde hierbij verleden jaar over deze materie te hebben geïnterpelleerd. Deze werken zouden gerealiseerd worden in het najaar '87. Er is dus een gevoelige Aalst. Op meerdere plaatsen in de stad wordan verkeerssituaties aangepast aan de zwakke weggebruiker. a BU'< Aalst. Het Vredeplein heeft nu een totaal ander en netter uitzicht gekregen (a) vertraging. «Die komen wegens administratieve procedures» zegt De Maght. Danny Denayer zag de poort van het stadspark liever naar voor gebracht tot op de plaats waar ze ook vroeger reeds stond. «Deze suggestie zal aan de beheerskommissie worden voorgelegd» zegde De Maght. Allen stemmen ja. Huis De Bolle, Kapellestraat Ter aanvulling van het gemeenteraadsbesluit waarbij werd goedgestemd dat voor de staatsfinanciering van de werken beröep zal worden gedaan op trekkingsrech ten uit het Investeringsfonds overeenkomstig het voor deze werken bepaald subsidiepercentage, vraagt de gouverneur een aanvullend raadsbesluit te treffen, houdende dat jiet stad.saandeel wordt gefinancierd via lening door middel van kredieten van de buitengewone begroting 1987 en het betoelagingsgedeelte beperkt tot 30% van het aannemingsbedrag, zal worden gefinancierd door middel van trekkingsrechten 1988 uit het Investeringsfonds. De aanvraag tot het bekomen van deze trekkingsrechten bij de gouverneur dient door het schepencollege te gebeuren, In zijn schrijven merkt de gouverneur op dat deze aanvraag pas zinvol is vanaf het ogenblik dat de begroting van de Vlaamse Gemeenschap zal zijn goedgekeurd. Unaniem aanvaard De bouw van een polyvalent gemeenschapslokaal op de rechterover in het kader van de stadsherwaardering, het herinrichten van het kaatsplein op de Houtmarkt en het uitvoeren van wegeniswerken aan de Vrijheidstraat droegen de algemene goedkeuring weg. Afbraak van stadswoningen Aan de raad werd voorgesteld het principe goed te keuren dat kan worden overgegaan tot afbraak van stadswoningen op basis van offerte van aannemers. Denayer zie hierin echter het verlenen van een blanco-cheque. Met dergelijke princiepsbeslissing kan men alle kanten uit. Men kan er bv. het voorgebouw van de Keizershal en gewoon afbreken «Een gebouw dat herinnert aan de sociale toestanden uit de periode van Daens en dat beter bewaard zo blijven via bvb. restauratie van de buitenmuren.» Een soortgelijke afbraak vond reeds plaats met het Begijnhof... Maar Anny De Maght vindt dit gebouw «een van de grote schandalen van Aalst. Er werd trouwens reeds een slopingsaanvraag ingediend. Maar de heropbouw zal konform de vroegere stijl gebeuren. We kunnen niet anders. Alleen reeds uit veiligheidsoverwegingen» besluit De Maght. LH

De Voorpost | 1988 | | pagina 2