KLEDING MANUELLE IN DENDERMONDE Manuelle EEN EXKLUSIEVE, MAAR VOORAL FLEXIBELE AANWINST 32 - 18.3.1988 - De Voorpost Coctail-, avond- en stijlvolle stadskledij Open alle dagen van 9-12.30u - 13.30-I9u. behalve op maandag van 13.30-I9u. Brusselsestraat 31 - 9330 Dendermonde Tel. 052/21.57.32 mensen naar de grootstad. Met wat wij hier brengen is dat niet meer nodig. Onze trouwkledij bij voorbeeld zowel voor de bruid als voor de familieleden en de gasten is moeilijk traditioneel te noemen. Zij volgt de mode op de voet en is gemaakt in de fijnste materialen. Het merendeel van de jurken is ontworpen in 100% natuurzijde, wat de kwaliteit ten goede komt, maar wat ook de prijs op een hoger niveau brengt. Om nog even op de trouwkledij terug te komen, bij elk huwelijk houden wij een lijst bij van al degenen die bijvoorbeeld samen in de «suite» gaan. Op die manier is het onmo gelijk dat er twee dames hetzelfde kleed dragen. Anders kan het tot pijnlijke situaties leiden. Ook een zelfde model met een ander stofje is uitgesloten, op hetzelfde feest. Toch is het model belangrijk. Wij doen in feite zowel konfektie als maatwerk. Daarmee bedoelen we dat de modellen die voorradig zijn gemakkelijk kunnen gemaakt worden in een ander kleurtje, een ander motiefje of een totaal ande re stof. Op die manier wordt de keuze enorm uitgebreid. Dat is alleen maar mogelijk om dat wij onze kledij betrekken van Belgische fabrikanten en daar door zijn we zo flexibel. In natuurzijde, de stof die we het meest verwerken, zijn ook vele variaties mogelijk. Er is niet alleen de Indische natuurzijde (soie sau- vage), die op het eerste gezicht ruw is geweven, er is ook Thaise zijde en een zijde met prachtige ruiten die ons zelfs aan Schotland doen denken. Je kan er echt alle kanten mee uit, zowel voor jonge re meisjes als voor meer gezette dames, waarmee we ook willen zeggen dat leeftijd vrijwel geen rol speelt». Monique Casteels is werkelijk da perfekte raadgeefster. Toen ze ons rondleidde, zowel op het ge lijkvloers als op de bovenverdie ping want die is ook toeganke lijk voor het kliënteel, dachten we er al aan om de dag nadien terug te komen en ons hart en porte monnee eens wijdopen te zet ten voor een vrouwelijk familielid of kennis. Voor Monique blijft de service het belangrijkste «Je moet zoveel mogelijk aan de wen sen van de klanten kunnen vol doen», meent zij. Met haar erva ring moet dat lukken. In deze verfijnde zaak kan je ook terecht voor allerlei accessoires die het reeds op zichzelf fraaie kleedje kunnen feestelijker ma ken. Je vindt er ceintuurs, strikjes, fantasiejuwelen en eventueel ook aangepaste bloemen (in textiel natuurlijk). Maar ook voor een hoedje zitten ze er niet verlegen en indien je het onderste uit de kan wil, dan kan je zelfs schoenen laten maken die bekleed zijn met dezelfde stof als je jurk. Dat is natuurlijk mogelijk omdat er voor een groots feest of een huwelijk lang vooraf plannen worden gemaakt. Dat zijn geen koopjes die men doet op enkele sekonden. Anderzijds mag men daar al deze exklusiviteitan niet vergeten dat er ook stijlvolle stadskledij te ver krijgen is. Wat ons bijzonder op viel zijn de jeugdige ogende en kleurrijke stofjes waarin de jurken en ensembles zijn uitgevoerd: een streling voor het oog, ook voor de mensen die met je omgaan. Waar vroeger Boutique Madame gelegen was, in het deel van de Brusselsestraat tussen de Oude Vest en de Vlasmarkt, is sinds vorige vrijdag een fraaie zaak bij gekomen, een kledingzaak die in Dendermonde en omstreken een groot hiaat opvult, méér nog, die een belangrijke aanwinst is voor de kledingssektor in de de streek en misschien ook wel daarbuiten. Manuelle brengt ons immers cocktail-, avond- en stijlvolle stadskledij van een niveau dat we weinig gewoon zijn. De gezellige, bekende zaak, werd enigszins aangepast aan de no den van dit nieuw gegeven, want wat daar ter beschikking van de klanten gehouden wordt is nu eenmaal écht exklusief. Een vluchtige blik in de etalage leert ons reeds hoe speciaal en apart de kleedjes, ensembles, tail leurs, pulls, blouzes en zelfs de kleinere accessoires er zijn. Monique Casteels, die jarenlang ervaring heeft opgedaan in het Brusselse, vertelde ons één en ander over de bedoeling van «Manuelle»: «Het is niet met de bedoeling om de reeds bestaande winkels konkurrentie aan te doen, dat we hier gestart zijn. Integen deel. We willen hier voorzien in de oplossing van een probleem. Wie vond bijvoorbeeld in het Dendermondse iets aparts, iets exklusiefs, misschien zelfs iets gedurfd? Daarvoor trokken de

De Voorpost | 1988 | | pagina 32