Drie kwart eeuw Landelijke Gilde te Herdersem ACV-Vereremerkten «Klantenburo» operationeel te Aalst Duizendste kind in kinderopvang Nieuwbeekstraat 6 - 18.3.1988 - De Voorpost De Landelijke Gilde afdeling Herdersem bestaat 75 jaar. Voldoende reden om voor deze momenteel 62 leden tellende vereniging een groot feest te laten opzetten. Onder het motto «Breken in Dankbaarheid», brood van herinnering en bidden om vertrouwen om wijn voor morgen, ging nationaal proost Debergh voor in een plechtige dankeucharistieviering in koncelebratie met pastoor Herman Bosteels en medepastoor pater Paul Van Looy, s.j., rektor van het Sint-Jozefscollege. In zijn homilie stelde De- missen, bergh vooral dat God en Het Koninklijk Gemengd de mensen elkaar nodig Parochiaal Zangkoor zong hebben doch dat eveneens onder leiding van dirigent de mensen onderling el- Jef Coppens met zoon Pol kander niet kunnen aan het orgel de «Missa Quarta» van Moortgat en beklemtoonde de verbon denheid van de leden van de Gilde met de natuur o.m. door de uitvoering van het «Credo van de Landman». Expressiegroep Vredon zorgde, in een rijke kleur- variatie, bij de intrede, de offergang en de wegzen ding voor plastische tafe relen die fel in de smaak vielen. Feestdis Overgestapt werd dan naar het Parochiaal Cen trum voor de traditionele groepsfoto, de gebruikelij ke receptie en de feestdis. Tussen de lekkere schotels in belichtte gildesekretaris en oud-burgemeester An- toine Muylaert de histo riek van de vereniging waarover verder meer en had oud-volksvertegen woordiger Paul Tant, niet tegenstaande zijn ruim 15.000 naamstemmen slachtoffer van de appa- rentering bij de jongste parlementsverkiezingen het over de aktuele noden in de landbouw. 75 jaar Voorloper van de jubile rende vereniging was de landelijke beroepsvereni ging «De vooruitziende landbouwers» reeds opge richt in 1907. Doel was het werk op de boerderij te verlichten door aankoop van landbouwmachines gemeenschappelijk door de leden te gebruiken. In de schoot van de onder tussen opgerichte «Boe- rengilde van Herdersem» ontstond een «Spaar- en leengilde van Herder sem», een samenwerkende maatchappij van land- bouwkrediet. In de periode tot 1966 was de zaakvoerder van de Belgische Boerenbond ook sekretaris van de plaatselijke afdeling. Toen het aantal boeren duide lijk afslankte werd het aksent meer gelegd op vorming en heette de vere niging «Landelijke Gilde». Die telt momenteel 62 le den en had er op haar hoogtepunt ruim 90. Na een inzinking is de afde ling echter duidelijk aan een remonte toe. Een be langrijke rol in deze afde ling speelde de huidige voorzitter Camiel Bruy- landt, schoolhoofd Hektor Muylaert die het leven verloor na een smartelijk ongeval en de huidige se- GeilstMet veel aandacht werd geluisterd kretans en oud-burge- he, Vredeshuis (a) meester Antoine Muy- laert" LH naar de Ridders van Nu, een voordracht in Aalst. De auteur van «Ridders van nu» tijdens zijn voordracht (a) Voor trouw lidmaatschap werden volgende ACV-le- den vereremerkt en in de bloemetjes gezet te Erem- bodegem-Terjoden. Goud voor Cyriel De Schrijver, Theophiel Ghij- sels, Frans Scheirlinck en Gustaaf Van den Meers- sche. Zilver ging naar Vik tor Beerens, Laurent De Vuyst, Lucette Schouppe, Justina Seghers, Maria Stinkens en Maria Van den Berghe. En brons was er voor Alberic De Bleser, Leona De Wilde, Maria Eeckhaut, René Linthout, Oscar Matthijs en Adolf Van der Eist. In de parochie Sint-Marti- nus te Aalst werden met het gulden ereteken eerste klasse vereremerkt Jozef De Naeyer, René Schol- laert, Gustaaf Van den Hauwe en Jozef Van den Steen. Het zilveren erete ken tweede klasse was er voor Jean Backaert, Willy Becqué, Louis Cardon, Frans De Neef, Florent De Neve, Alfons De Heeft Dendermonde reeds een heus klantenburo in eigen, aangepaste huisvesting met alles derop en deran, is Aalst is zulks (nog) niet het geval. Maar, de eventuele niewbouw of verbouwing ter zijde gelaten, is voor Aalst de situatie identiek. Aan de Tragel 8 te Aalst (053- 78.97.69) kan U inderdaad terecht met elke vraag, wens of suggestie. Net als in Dendermonde. Interkommunale Vereni- Het vroegere kantoor voor ging voor Energieleverin- U waar één alleenstaand gen in Midden-Vlaande- bediende moest instaan ren, zeg maar Intergem. voor respons op alle moge- a lijke vragen in verband Klantgerichtheid met een brede waaier mo- Intercom behoort tot de gelijkheden is ook in Aalst dienstensektor. Reële effi- reeds een polyvalent team ciënte service bieden is in aktie. dan ook primordiaal. Zulks kadert uiteraard in Reeds jaren terug werd klantgerichtheid van de dan ook gestart met een sensibiliseringscampagne bij het personeel om de klantgerichtheid en klant vriendelijkheid te optima liseren. Zulks o.m. door jaartema's als «de telefoon iedereen», Schrijver, Yvette Mat thijs, Egidius Pijck, Ro- main Van Baelen en Er- VOQr nest Verhofs adt. En het „a, k js af k>> ^erT^espefdbU ffJT Mare Cautaert, Marcel De 0ok het sociaal aspekt rfZ-, ft" ogen gehon- SmeHt i n ^en wanI aI'ccn een perso- tari Uy^spmLMamd neelsM da' zich P*" in Van Damme, Marie-Thé- rèse Van Neyghem en Etienne Van Vaeren- bergh. LH zijn vel voelt en tevreden in deonderneming is ge motiveerd om klanten maximaal tevreden te stellen. De klant centraal stellen Hoofddoel blijft alleszins de klant centraal te stellen wat een hele reorganisatie noodzakelijk maakte. Daarom moest via decen tralisatie beslissingsmacht korter bij de klant worden gebracht en moest het per soneel worden opgeleid om korrekt en volledig el ke mogelijke vraag te kun nen beantwoorden. Dat zulks te Dendermon de reeds helemaal een rea liteit werd en te Aalst eer lang ook komt de klant alleszins ten goede. Peilin gen tonen inderdaad aan dat er meer vragen ko men, dat de klanten tevre den zijn en dat het perso neel ?éjf zich in zijn sas voélt omdat dè klant nu daadwerkelijk kan worden begeleid, LH Aalst. De deelnemers aan de voordrachtwedstrijd van Sint-Barbara netjes bij elkaar, klaar voor de strijd Ruim 2 jaar na de oprichting van de dienst «kinderop vang voor beperkte duur», verwelkomde men in de Nieuwbeekstraat nummer 3 op 12 november 1987 het 1.000ste kind: Laura De Boeck, 5 jaar oud. Aalst. De ACV vereremerkten van Ter joden (a) Sindsdien werden nog 300 kinderen meer opge vangen. Voor deze stedelijke dienstverlening neemt de belangstelling nog steeds toe o.a. door de uitbrei ding en de verbetering van de infrastructuur. Er zijn nu 2 lokalen beschikbaar. Het ene is voorzien van slaapgelegenheid, verzor gingsmogelijkheden en een sanitaire installatie. Het andere lokaal heeft een speelruimte voor kin deren waarbij allerhande verantwoord ruimschoots voorhanden is. Voor wie nog geen ken nis heeft gemaakt met de dienst «kinderopvang voor beperkte duur» even het volgende: de «kinderop vang voor beperkte duur» is gesitueerd in de Nieuw beekstraat 3, 9300 Aalst (tel. 053/78.00.19) en in de Zwembadlaan 19300 Aalst (tel. 053/78.56.78). Deze dienstverlening richt zich tot ouders die; - dringend naar de dokter moeten. - administratieve ver plichtingen dienen na te komen. - boodschappen doen. - een bezoek wensen te brengen aan een familielid in het ziekenhuis. - enz... Kinderen van 3 tot 6 jaar worden er opgevangen door ervaren kinderver zorgsters. Het betreft een kortstondige kinderop vang van maximum 4 uur en dit 2 maal per week. Eventuele luiers en maal tijden worden door de ou ders meegebracht. Toegankelijk van maan dag tot en met donderdag van 9 tot 12 en van 14 tot 17.30 u. Op vrijdag van 9 tot 12 en van 14 tot 18.30 u. en op zaterdag van 9 tot 13 u. LH Aalst. De Bond van Grote en van Jonge Gezinnen bracht een verkoopdag met tweedehands kinderkleding (a) Aalst. Het Koninklijk Gemengd Parochiaal Zangkoor maakte in de Werf een goede beurt (a) Aalst. Tweedehands kinderkleding, de BGJG kreeg er veel belangstelling voor (a) Aalst. De ACVgedekoreerden van Sint-Martinus (a) Kunsthandel Oscar De Vos (Latemstraat 94 te 9830 Sint-Martens-Latem) brengt een tentoonstelling met werken van Hubert Malfait. De tentoonstel ling is toegankelijk van 12 maart tot 19 april elke dag van 14 tot 18 uur, met uitzondering op dinsdag. Bij Uitgeverij Dupuis zijn weer een aantal strips ver schenen. Onder meer een nieuwe aflevering van Agent 212, German en wij, Gully, Berthet, Jess Long en Archie Cash. De boeken kosten 130 fr, per eksemplaar en zijn ver krijgbaar handel. de boek- Aalst. De kursus kunstgeschiedenis georganizeerd door Armant kreeg belangstellenden voor een 14-delige reeks (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 6