'T ZIJN DE PUNTEN DIE NU TELLEN BUREN EN RIVALEN BEVEREN OOGT WEER WAT FRISSER DE ONMACHT OM DOELPUNTEN TE MAKEN RAYMOND MOMMENS "TWEE ZWAKKE PLOEGEN" 18 - 25.3.1988 - De Voorpost VOETBAL Het werd allesbehalve een hoogstaand vertoon, zondagnamiddag op Daknam. Sporting Lokeren, de laatste weken ernstig in puntennood gekomen, moest hoedanook winnen tegen het Charleroi van Aimé Anthuenis. Het stond dus van meetafaan vast dat het een zenuwenoorlog zou worden. Nochtans dient eerlijkheidshalve gezegd dat de YYaaslanders een verdienstelijke partij weggaven. Dat kon niet gezegd worden van de bezoekers die er trouwens op geen enkel moment in geslaagd zijn enige lijn in het spel te brengen. Slordig, overhaast en rommelig. Bovendien deinsden de Zebra's er niet voor terug tot tweemaal toe een Lokerse speler te torpederen. Bruno Versavel en Angelo Nijskens, goed op weg om te scoren, werden respektievelijk door Albert en Silvagni onder de graszoden geschof feld. Raymond Mommens (arch.) Een lakse en bij momenten onkundige ref Costantin zag hierin echter geen graten en hij haalde zich een wedstrijd lang de banbliksems van Dak- nam op de hals. Amper 25 minuten was de wedstrijd oud toen al drie spe lers gekwetst van het veld werden gehaald. Ronny So- mers, aan Lokerse zijde, diende aan de dertiende mi nuut forfait te geven. Bij Charleroi vielen eerst Mom mens en daarna Bosch uit. Een aderlating voor de Waal se klub, zou nadien blijken. Lokeren startte biezonder zenuwachtig, leed aanvanke lijk heelwat balverlies en de Zebra's domineerden de aan- vangsfaze. Gevaarlijk waren de Waaltjes geenszins. Het waren integendeel de Waas- landers die een eerste gevaar lijke aktie op hun naam zet ten. Doelman Matthijssen was ei zo na verslagen maar Bosch haalde de kopstoot van Patrick Van Veirdeghem van de lijn. De wedstrijd zou na dien in het voordeel van Lo keren kantelen, mede door het uitvallen van Mommens en Bosch. Even voor het halfuur was Charleroi eraan voor de moei te: Pat Versavel mocht een hoekschop trappen. Nijskens had in de gaten dat doelman Matthijssen wel erg onoor deelkundig uit zijn kooi stond en de Zeeuw kon ongehin derd binnenkoppen: 1-0. Het leek toen even heel warm te worden voor bet doel van Bob Hoogenboom toen Taibi van ver uithaalde. De Lokerse goalie ranselde ech ter zeer attent het leder uit de benedenhoek. Dit was ver het enige wapenfeit dat men aan Waalse kant mocht noteren. Enkel Brogno zou in de slot- faze van de wedstrijd nog een Lokeren-Charleroi 1-0. Patrick Naudts mocht 90 minuten opdraven. De kleine, aalvlugge Lokeraar deed het weer prima (ds) prachtkans krijgen maar Hoogenboom redde met een spektakulaire duik. Aan de overzijde- kreeg Matthijssen het zwaarder te verduren Patrick Versavel, Didier Verheuge en Angelo Nijskens kregen meermaals een ideale scorekans aan de voet maar ofwel redde de Waalse doelman, ofwel ble ven de Lokerse afwerkers in gebreke. De doorgebroken Nijskens werd bovendien door Silvagni nog eens brutaal onderuit geschopt. Het werd voor Lokcren bibberen tot het einde. Maar een kollektief hardwerkend team mocht uiteindelijk toch de twee punten op zak steken Twee gouden punten, zoals trainer Lubanski na afloop verklaarde De kijkers, wel, die bleven in de kou en de afwezigen hadden gelijk. Iedereen be sefte echter waar het om ging: een ploeg in puntennood moet het niet hebben van aka- demisch voetbal. De motiva tie en werkkracht waren dui delijk aanwezig, en dat heeft tot resultaten geleid. Vivian Bogakr Lokeren-Charleroi 1-0. Ook Didier Verheuge kon een fraaie scorekans niet verzilveren (dw) Aimé Anthuenis en Wlodek Lubanski, respektievelijk oefenmeesters bij Charleroi en Lokeren, wonen in Durmcstad amper op een boogscheut van elkaar. Ooit waren ze kollega's bij Lokeren. zijn bovendien nog steeds vrienden, maar zondagnamiddag stonden ze als rivalen tegenover elkaar. Na afloop van de wedstrijd was Anthuenis duidelijk ontgoocheld. Hij had liever een puntendeling gezien: "Een gelijkspel was naar mijn mening logischer geweest. Charleroi had toch ook een paar valabele kansen maar kende geen geluk in de afwerking. Bovendien heeft het uitvallen van Raymond Mommens en Berto Bosch ons lelijk parten gespeeld. Lokeren was zelf ook niet bekwaam om het spel te maken. Charleroi daarentegen leed enorm veel balverlies. Slechte passen en een reuzcflater in de verdediging hebben-ons twee punten gekost", dixit de Zebra-coach. Trainer Lubanski van zijn kant gaf grif toe dat het geen wedstrijd op hoog niveau was. Dat kon ook moeilijk anders Mijn spelers begonnen doodzenuwachtig aan het duel. Mits wat meer koelbloedigheid in de afwerking had de score wellicht hoger kunnen»oplopen. Wc kregen trouwens een paar unieke kansen. Gezien de penibele uitslagen van de laatste weken moést Lokeren dit duel hoedanook winnen. De spelers beseften dat en stonden onder enorme druk. Geen risiko's nemen, voorzichtig spelen, dat was de boodschap die ik hen meegaf. En de jongens deden wat van hen w< verwacht. In de tweede helft aktcerdc Sporting Lokeren stukken beter. Het feit dat onze voorsprong tot aan de rust behouden bleef, bracht de nodige kalmte in de ploeg. De twee punten die wc binnenrijfden zijn van goudwaarde", gaat Lubanski verder. "Niemand kan zeggen dat we t verdiend hebben. Mijn team speelde gemotiveerd en heeft geknokt tot het einde. Akkoord, het was geen hoogstaande vertoning maar de inzet was kompleet. Er zit momenteel niks anders op dan week na week te knokken voor de punten. Wanneer je onder een zekere dwang speelt, kan er van oogstrelend voetbal weinig sprake zijn. Jammer. Wie mij kent weet dat dit niet het voetbal is dat ik verkies, maar momentcel moeten we roeien met de riemen die we hebben", besluit de Lokerse ocfcnmccster. (v.b.) Lebbekenaar Mommens heeft, sinds zijn transfer naar Charleroi, slechts één van de vier wedstrijden tegen zijn gewezen klub volledig rondgemaakt. Vorig seizoen bleef hij op Daknam aan de kant. Een darmvirus, opgelopen tijdens de Wereldbekerkampagne van de Rode Duivels in Mexico, speelde hem parten. Dit seizoen miste hij in de heenronde het duel Charleroi- Lokeren: de Lebbekenaar zat met het been in het gips. En zondag jongstleden moest Mommens op Daknam ge kwetst het terrein verlaten. Pech voor de ex-Lokerse spelmaker die wèt graag sportief in de clinch wilde gaan met zijn gewezen team en zondag zeer gemotiveerd naar de Durmestad was afgezakt, weliswaar met een opgezette kaak... "Toen Charleroi het enkele weken geleden moest opne men tegen Kortrijk, kwam ik met het hoofd nogal onzacht in kontakt met een Westvlaamse speler. Resultaat: twee tanden kwijt," vertelt Mommens "Ik onderging een heelkundig ingrijpen en dacht dat daarmee alle leed geleden was. Ik echter kreeg last van hevige pijnen en het tandvlees begon meer en meer op te zwellen. Toen kwam aan het licht dat net achter de voorste kiezen een andere tand groeide, vandaar de hevige pijnen. Die tand werd operationeel verwijderd, de wonde gehecht en ik kreeg de nodige dosis antibiotica. Woensdagnacht begon de wonde plots hevig te bloeden en weer kreeg ik medikamenten en injekties. De pijn vermin derde en naarmate het weekend naderde, was ik ervan overtuigd dat ik op Daknam zou spelen. De zaterdag voor de wedstrijd heb ik dan ook voluit getramd Ik kreeg echter weer last van zware hoofdpijn en duizeligheid. Zondagmorgen ging het iets beter, reden ook waarom ik aan Aimé Anthuenis vroeg om me op te stellen. Maar eens de wedstrijd goed en wel op gang was, ging het minder goed. De pijn manifesteerde zich weer, ik kreeg weer last van duizeligheid en van voetballen, laat staan koppen, was geen sprake meer."Het uitvallen van Berto Bosch en Raymond Mommens heeft in het Waalse team duidelijk een leemte nagelaten. Tegen een kompleet Charleroi had Lokeren het wellicht een stuk moeilijker gehad. "Misschien hadden we dan een punt kunnen pakken, zegt Mommens. Trouwens, ik heb de wedstrijd maar voor de helft gezien. Het doelpunt van Lokeren heb ik gemist, ik werd op dat moment verzorgd. Naar het schijnt was die treffer een gevolg van een dekkingsfout in onze rangen. In de tweede helft zag ik twee zwakke ploegen aan het werk, beide leden enorm veel balverlies. Lokeren moést winnen, dat kwam het spelpeil niet ten goede en het werd geen match om van te genieten. De sfeer rond het veld was doods, weinig volk ook. Heelwat anders dan de Italiaanse toestanden die je bij ons meemaakt Sporting Lokeren was vast te pakken De paniek was duidelijk en hadden we met een kompleet team in het veld gestaan, dan had de uitslag anders geweest." Raymond Mommens heeft er nu bijna twee jaar Sporting Charleroi opzitten. Toekomstperspckticven'' "De verbintenis met Charleroi loopt normaal gezien tot einde volgend seizoen. Maar in mijn kontrakt staat een clausule waardoor ik eventueel eind dit seizoen kan opstappen. Dit hangt echter alléén van mezelf af, dc klub kan me de laan niet uitsturen. Ik zal dus één dezer dagen met de heren bestuurders aan de onderhandelingstafel zitten en dan zien we wel. Ik ben tenslotte 29 en een eventuele transfer zou misschien wel eens de laatste kunnen zijn." Morgen, zaterdag, trekt Raymond Mommens weer het Rode Duivels-plunje aan. België speelt dan vriendschap pelijk tegen Hongarije. "Mijn sclektie kwam niet helemaal onverwacht. Bonds coach Guy Thijs was bijzonder opgetogen over mijn prestaties tegen Antwerp en de wijze waarop ik Lehnhof uit de match hield had dc trainer gunstig gestemd. Hij heeft me alvast een plaats als linksachter beloofd. Ik hoop dat ik tegen het weekeinde volledig hersteld ben van mijn tandblessure Donderdag ga ik alvast naar de Heizcltrai- ning en verder zien we dan wel", besluit dc Lebbekenaar (v.b.) LOKEREN-CHARLERO11-0 BEKERVOETBAL BEVEREN - KV MECHELEN 1-1 Op Freethiel stonden twee bekerploegen tegenover el kaar want zowel Beveren als bezoeker Mechelen kwa men al altijd ver in de vaderlandse bekerkompetitie. Mechelen begon natuurlijk als favoriet aan de wedstrijd maar nadat Beveren rond het halfuur via de snelle Marek Kusto op voorsprong kwam moest Mechelen lang vechten om langszij te komen. Het 1-1 resultaat blijft natuurlijk ideaal voor KV Mechelen maar het is toch duidelijk dat bij bekervoetbal de Beverse kleuren veel frisser ogen dan in de kompetitie. Mechelen begon fel en snel aan de wedstrijd maar de ster ke Beverse verdediging liet weinig ruimte. De eerste doelkansen waren ook voor dc bezoekers maar noch Rut- jes noch Theunis konden Dirk Rosez verontrusten. Danny Pfaff werd trouwens de grote uitblinker bij Beveren en hij kon rond het halfuur geel en blauw meer ruimte geven Het was ook op pas van Pfaff dat Kusto, op de rand van het buitenspel, snel van rechts naar binnen bewegend de bal aan de voet kreeg en op het gepaste moment onder Preud'homme schoof. Freet hiel, al waren er voor het bekertreffen toch maar 5000 toeschouwers, herinnerde zich het Waas voetbalwonder van weleer en KV Mechelen moest minuten naar adem snakken. Pas in de laatste mi nuten van de eerste helft ver scheen Mechelen weer voor het doel van Rosez. Een vrij schop van Koeman ging voor bij dc muur maar Rosez be wees nog maar eens zijn voor treffelijke kccperskwali- teiten. Beveren verscheen zelfze ker na de rust en het werd een echte bekerwedstrijd met Me chelen dat de 1-0 achterstand toch maar niks vond en alles deed om langszij te komen. Beveren kreeg de kans de openingen in de Mcchelse verdediging te gebruiken en op pas van een weer aktieve Fairclough was er een sublie me reaktie van Preudhomme nodig om Peeraer van een doelpunt te houden. Rond het uur kreeg Beve ren zelfs een derde kans op een tweede doelpunt na sa menspel Kusto-Johansen maar nu was het Emmers die in extremis maar korrekt de bal voor de voet van de Noor weghaalde. Beveren bleef drukken maar verder dan een paar hoekschoppen kwam geel en blauw toch niet. Mechelen dan weer dat het overwicht meer en meer ging opeisen. En het was weer Mark Emmers die nu als aan valler de wedstrijd in een be slissende plooi legde Koe man gaf de bal op het gepaste ogenblik naar Emmers die hard in de linkerhoek legde. Rosez stond machteloos. Me chelen wist dat het gelijkspel het maximum was dat uit Freethiel was mee te krijgen en de Maneblussers gingen voorzichtig terugplooien. Be veren nam de ruimte weer in en bleef zoeken naar de over winningsgoal. Even leek Ma- rek Kusto daar nog dichtbij maar hij werd voor hij kon besluiten van dc voet gelopen. Het 1-1 gelijkspel kon Be veren natuurlijk niet echt ge lukkig stemmen maar het was toch duidelijk dat Beveren meer kan dan wat het de laat ste weken toonde. Ook met de spelers die vandaag in gccl- blauwe shirt rondlopen. Dat geel cn blauw oogt na dc bekerwedstrijd tegen Meche len alvast een stuk frisser. Hugo Aerts BEVEREN - SINT-TRUIDEN 0-0 Vijfduizend toeschouwers waren op de zesentwintigste speeldag nog bereid Freethiel wat kleur en geluid te geven voor de thuiswedstrijd van SK Beveren tegen Sint- Truiden. Na de thuiswedstrijd tegen AA Gent. waar alleen de afwezigen gelijk kregen, speelde Beveren nu een totaal andere wedstrijd. Het resultaat van de twee laatste kompetitiewedstrijden mag dan wel hetzelfde zyn, de 0-0 tegen STVV kwam er na een partij viriel voetbal met inzet en veel goede wil. Dat het 0-0 bleef kon van Wase zijde alleen verklaard worden door het volledig gebrek aan afwerkers in geel-blauwe voetbal shirt. Ook Sint-Truiden was bc- rond het halfuur maar Rosez reid te voetballen cn dc kana- moest zelfs niet ingrijpen. Be- rics vlogen met veel inzet over veren dan weer dat via Kusto. Freethiel. Dat gaf Beveren Peeraer en Stalmans aan de bijna onmiddellijk scorings- rust wellicht een doelpuntjc kansen cn al bij de eerste had kunnen wettigen. Met de plaatselijke aanval via Van 0-0 ruststand cn het degelijke Britsom over Peeraer naar voetbalspel waren dc kijkers Kusto moest doelman Velkc- trouwens ook al tevreden, neers de bal uit dc voeten van Wie in dc eerste helft dui- de te lang twijfelende Pool dclijk onder de waarde van halen. Beveren bleef profite- een eersteklasser speelde, was ren van het onbezonnen voet- David Fairclough. Trainer balwerk van Sint-Truiden. Van Moer probeerde bij rust Sint-Truiden zag de wedstrijd de Brit nog wat te motiveren in het Waasland zowat als maar in de aanvangsminuten laatste generale voor de bc- van de tweede helft werd al kcrwedstrijd thuis tegen An- duidelijk dat de poging van dcrlccht. en rond het kwartier Van Moer niets uithaalde. kWam Van Britsom één stapje De wedstrijd werd wat te kort om een alleraardigste evenwichtiger cn even leek voorzet van Kusto mee te pik- het erop of Beveren de goede ken. Dc eerste echt gevaarlij- ontwikkeling niet zou kunnen ke Limburgse aktie kwam pas doorvoeren. Sint-Truiden PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Lokeren. Onder de tien finalisten werd Peggy De Greef uit het Antwerpse verkozen tot Miss Sporting Lokeren. Zij kreeg de persprijs bovenop (polo) Het lokaal van Alusta is gele gen in het domein Beuken hof. Langcstraat 16 te Aalst Verantwoordelijke is Van Damme Louis. Gcraardsberg- sestraat 116. Aalst. Tel. 053/ 21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Terlinden). Tel. 053/ 77.34.94. Verantwoordelijke is Roclandt C.. Botermelk straal 45, Aalst. Tel. 053 21.97.12. De terreinen van Reynaert Lokeren zijn gelegen in de Oude Bruglaan .35 te Lokc ren. Verantwoordelijke is Guy De Macsschalck, II. Gcestmolenstraat 131, Loke ren. Tel. 09I/4K. 12.24. Nederkoutcr Wichelen speelt zijn wedstrijden te Wichelen. Margote 93. Verantwoordelij ke is Impctis Erian, Neder koutcr 37. 9298 Wichelen. Tel. 052/42.29.90. kreeg via Cvetkovic twee goe de doelkansen maar het bleef allemaal toch onnauwkeurig. En wanneer Cocnen haast niet meer kon missen was er alweer een stevige Rosez no dig om Beveren overeind te houden. Rosez die hoe dan ook één van de beste doel mannen uit ons cersteklasse- voetbal blijft, kijk maar naar tegendoelpunten voor Beveren. Fairclough werd van het veld gehaald cn de Brit nam dit duidelijk niet. Een kort sluiting met trainer Van Moer ligt wellicht aan dc basis van dc onwil bij Fairclough. Van Moer dacht er na dc wedstrijd trouwens sterk aan om Fair clough voor dc bckermatch tegen Mechelen uit de ploeg te houden. Misschien kan het voorziene gesprek met het be stuur alles weer in dc goede richting duwen en verschijnt er woensdag precies een ge prikkelde Fairclough voor de bckcropdracht. Dc beste doelkans voor Be veren kwam helemaal op het einde van de wedstrijd, op het ogenblik dat de partij werke lijk alle richtingen uitkon en dc twee teams onbezonnen het winnende doelpunt zoch ten Kusto trapte op de eigen, keurige manier een hoekschop. Eddy Maes stond voor doel met een knappe volley die voorbij doelman Vclkencers maar op verdedi ger Peetermans vloog. Het bleef 0-0. Beveren met Schmcdding out. Lemoine out. Fairclough volledig bui ten konditie en Kusto nog maar net terug heeft niets om dat probleem op te lossen. n van dc on- doelpunten te probicct macht om maken.

De Voorpost | 1988 | | pagina 18