TERUG HOOP BIJ VRASENE FC WIEZE WEER VIJF PÜNTEN VOOROP ATLANTIS LEBBEKE BESCHAMEND TOP TWEE VERLIEST VERRASSEND DENDERMONDSE KADETTEN TE GAST OP HET COLLEGE DENDERMONDE BEKERFINALIST! rP^a^f,,nuJkc«„r LUC ROOMS IN SPOOR VAN BROERS SPANNING TOT HET EINDSIGNAAL 22 - 25.3.1988 - De Voorpost VOETBAL TWEEDE PROVINCIALE In tweede dan uiteindelijk toch een zege voor Herleving Vrasene op het veld van Appelterre. Deze overwinning komt wellicht voor Herleving wat laat al wordt het verschil met FC Zelzate wel weer wat kleiner. Theoretisch kan het nog dus... Helemaal aan de andere kant van de rangschikking zien we dat leider Svelta Melsele weer met een arsenalscore aan de winst kan blijven bij SLV Zelzate en zo de vier eenheden winst blijft behouden op FC Denderleeuw. Ook Kallo was weer op het zegepad, na de voortreffelijke wedstrijd verleden week tegen Melsele was het nu iets minder, maar toch nog goed genoeg om hekkesluiter Heldergem af te troeven. Het Wase derby tussen JV Kruibeke en KI. Kemzeke was echt een flauwe bedoening die nooit hoge toppen scheerde. De logische brilscore bleef dan ook gedurende de hele duur van de wedstrijd op het bord. Voor Robur was er weinig weggelegd bij het hooggeplaatste Denderleeuw. De jongens uit Moerzeke hadden wel de verdienste met open vizier te strijden en nooit een defensieve houding aan te nemen. Zo komen we by Schellebellc dat ook al in nauwe schoentjes is verzeild maar toch ook tegenspartelt tot de laatste match. Een verrassende zege op Sint-Kruis-Winkel is hiervan wel het beste bewijs. Zelzate 0 Melsele 1 Weer een gevleige zege voor Svelta Melsele dat met een zoveelste arsenalscore de volle buit kon binnenhalen. Tijdens het openingskwartier moest het initiatief aan de thuisploeg gelaten worden, maar hier kon Laureys doel man Van Gheem wel een en kele keer bedreigen maar ze ker niet verslaan. Na deze thuisdaden was het de beurt aan Svelta Melsele om zich te tonen. En meteen was het raak voor de aard beijongens. Gerry Pauwels zette de aktie op en bracht het leder bij Mare Van Strijdonck die op zijn beurt "meester" Schönberger bediende. De be kende klasbak plaatste dan weer een van zijn gekende voorzetten tot bij Dirk Smet. Deze laatste kopte hard naar doel en meteen was het raak: 0-1. Na dit doelpunt zakte bij beide ploegen dan het spelpeil wat weg zodat uitgesproken kansen dan ook uitbleven. Wel werd het spel wat bitsiger hetgeen voor de thuisploeg een geel gevolg kende. Na de pauze nam Melsele dan wel veldoverwicht en schiep het zich kansen langs Marc Van Strijdonck die ech ter voorlangs besloot terwijl Heinz Schönberger ook nog een uitstekende gelegenheid kreeg om te scoren maar zijn schot ging centimeters naast Naar het einde toe dan was het terug de thuisploeg die nog wat trachtte te versieren maar een nieuwe poging van Laureys werd door doelman Van Gheem klemvast onder- schept. De bezoekers die nu Kruibeke-Kemzeke. Het was moeilijk spelen in de Kruibeekse modderpoel (Iv) WIEZE - GIJZEGEM 4-0 FC Wieze behaalde een vlotte overwinning tegen Wilskracht Gijzegem. Niet temin lieten de bezoekers tij dens het eerste kwartier een betere indruk. Pas wanneer Rudy Matthijs uit een gehar rewar voor doel tot scoren kwam, trad de leider meer op de voorgrond. "Zeggen dat het een hoog staande verrichting werd, is de waarheid geweld aan doen, meent voorzitter Moens. We zijn er in feite nooit in geslaagd om de opponent tot een terugtocht te verplichten. KORFBAL hoewel we zelfs drie keer tot scoren kwamen. Bij het twee de doelpunt waarvan Karei Roosen auteur werd, was ook Noël Symoens betrokken bij de voorbereiding. Zekerheid van de overwinning kregen we omstreeks het halfuur toen Bert De Schrijver vanop res- pektabele afstand de bal te gen de touwen joeg. Kort na de hervatting verleende be zoeker Meerschaut zijn mede werking bij het vierde doel punt De tweede helft was eigenlijk niet veel zaaks. Met een 4-0 voorsprong kon ons niets meer overkomen terwijl de gasten geen nut meer za gen in een extra inspanning. Achteraf bekeken hebben we een gouden zaak gedaan. De achtervolgers Wetteren en Nieuwerkerken verloren hun wedstrijd waardoor we weer met vijf punten voorsprong aan de leiding staan. Er zijn nu nog vier matchen te spelen en er zou eigenlijk al veel moeten gebeuren om ons van de titel te houden. We zijn in elk geval niet van plan om victorie te kraaien vooraleer we zekerheid hebben over de promovering, aldus voorzitter Moens. (e.g.) de thuisdruk met enkele over tredingen moesten stoppen zagen zo nog geel voor Dirk Smet en Heinz Schönberger zo dat Dirk Smet meteen zijn derde in de rij ontving wat hem nog een extra strafzon- dag oplevert. Dat dit waar schijnlijk het toptreffen zal zijn met FC Denderleeuw waarin Svelta ook al Mare Bosman moet missen wegens schorsing is natuurlijk dubbel jammer. Al hoopt men bij Melsele heimelijk dat dan de kloof die rest beslissend zal zijn. Al met al wist Svelta toch het hoofd boven water te houden in de slotfaze van de ze wedstrijd zodat inderdaad nog steeds de vierpuntenkloof kan behouden worden. Ook al staat er de komende speel dag een duel Melsele-Kruibe- ke op het programma. JV Kruibeke 0 KI. Kemzeke 0 We hadden u natuurlijk een vrij uitgebreid verslag willen brengen van dit streektreffen tussen toch wel toonaange- vers in tweede provinciale maar onze zegsman kon al leen maar kwijt dat de uitslag zéér juist was aangezien geen van beide ploegen ook maar één echte doelkans heeft kun nen verwezenlijken. De staat van het veld zal natuurlijk wel een grote rol gespeeld hebben maar aangezien deze ook al voor beide teams hetzelfde is kan dit dan ook niet als een excuus ingeroepen worden. In deze typische eindesei- zoenswedstrijd waarvoor om zeggens geen belangstelling was, was tenslotte de scheids rechter de beste man op het veld. Wat trouwens niet moei lijk is als men weet dat de bal zich steeds op het middenveld bevond en er nooit geen pran gende fase voor een doei werd opgetekend. Bij de thuisploeg noteerde men dan Rudy Beck, Verberckmoes en D'Hondt bij de beteren ter wijl van Kemzeekse kant de gebr. Marin, Herremans en Emmanuel de minst slechte waren. Een ding stond alvast als een paal boven water: de thuisblijvers hadden gelijk. Hopelijk heeft Kruibeke nu zondag op Melsele een betere dag zodat ook deze Waas- landse topper geen roemloos einde is beschoren. Heldergem 0 SV Kallo 2 Na de voortreffelijke pres tatie van Kallo vorige speel dag tegen leider Melsele ging het nu op het terrein van Heldergem plots heel wat moeilijker dan verwacht Zonder Luc Macs maar terug met Arcatie had Kallo het in de beginfaze zelfs vrij moei lijk tegen de rode lantaarn. Wanneer dan ook nog eens doelman Rijsbrack een onze kere indruk naliet was het duidelijk dat Kallo niet in zijn dagje verkeerde. Toch kon den de elektriciteitboys de rust halen zonder al te veel kleerscheuren. Direkt dan na de koffie kon de bezoekende formatie op voorsprong klim men wanneer Van De Graef neergelegd werd in het straf schopgebied. De strafschop was een kolfje naar de hand voor Van Looy die niet aar zelde zijn ploeg meteen op 0-1 te brengen. En Van de Graef blijft mo menteel de gevaarlijkste Kal- loose spits. Want hij kon in de 74e min. met een krachtige kopstoot voor de verdubbe ling van de stand zorgen, zo dat zijn ploeg meteen op ro zen zat. Dat vond blijkbaar trainer Omer Janssens ook en hij haalde de al maanden re validerende Danny Haemer- linck terug in de ploeg voor het laatste kwartier vol te ma ken. Ook Quasten werd nog ingehaald terwijl Janssens en Van Beul naar de kant wer den gehaald bij deze gerust stellende stand. Haemerlinck bewees dan direkt dat hij nog altijd een verdediging voor lastige opdrachten kan bren gen. Scoren was er evenwel (voorlopig) niet bij maar lang zal dit niet meer uitblijven. Zonder dan hard te moeten doorduwen kon Kallo deze partij verder zegevierend af sluiten hetgeen de ploeg toch bij de top houdt in het gebeu ren van tweede provinciale. Appelterre 1 H. Vrasene 2 Na een vrij matige eerste helft die lichtjes in het voor deel verliep van de thuisploeg maar die echter de gecreëerde kansen langs Muylaert en Van Impe zag gestopt door een voortreffelijke Verté kon Herleving Vrasene dan wel in de tweede helft het laken naar zich toe trekken. Of de don derpreek van de voorzitter er voor iets tussen zat zullen we wellicht nooit te weten ko men. Feit was wel dat Herle ving heel wat agressiever tus sen de lijnen kwam dan de eerste periode. Zich nu me tend met elk duel en werkeijk te strijden voor elkaar werd Herleving dan toch beloond in de 57e minuut toen na een hoekschop de bal plots voor de voet van Nijs viel en deze natuurlijk niet aarzelde om zijn ploeg op voorsprong te schieten: 0-1. Lang duurde de vreugde van de Vrasense aanhang ech ter niet want amper enkele minuten later kwam de thuis ploeg via De Nil terug langszij zodat alles te herdoen was, maar dan bewees Herleving dat ze als ploeg ook nog kan terugvechten. Want in de 68e minuut kon Verley op links zich mooi vrijspelen en hij schoof de bal achteruit tot bij de aanstormende Dirk Meul die met een grondscherend schot zijn ploeg voor de twee de maal op winst bracht in deze wedstrijd. En nu defini tief want de thuisploeg bleek later niet meer bij machte om de kleine voorsprong die Vra sene verworven had ongedaan te maken zodat het een zeer verdiende zege van Vrasene kan genoemd worden Voor Herleving moet het nu gebeuren in de laatste vier wedstrijden, met nog drie thuisbeurten waaronder het grote FC Denderleeuw, heeft Vrasene dus het lot in eigen handen. Marc Stevklinck De uitwedstrijd van Atlan tis Lebbeke vorige zondag in Schaffen bij Diest - waar ze blijkbaar het warm water nog niet hebben uitgevonden - is er een om zo spoedig moge lijk te vergeten. Hoewel de Lebbekenaars een 2-2 gelijk spel in de wacht sleepten, leek hun vertoon nergens op Na de wedstrijd tegen Ago Aalst meenden we een Atlantis op z'n slechtst aan het werk te hebben gezien, maar de wed strijd tegen Eeuwig Jong Vleugt, lag qua peil, nog een verdieping lager. E.J. Vleugt van zijn kant speelde afbraakkorfbal van het ergste soort. Reeds een half uur voor de scheidsrech ter het eind van de wedstrijd floot, beperkte het aanvals- vak zich tot het bevriezen van de bal. Zij mikten duidelijk op een gelijkspel, opzet waar in ze, dankzij de medewer king van de Lebbekenaars, uiteindelijk ook slaagden De wedstrijd was voor At lantis nochtans hoopgevend begonnen. Reeds na amper één minuut slaagde Sandra Van Rossem erin vanop af stand te scoren. Vijfendertig minuten later stepde E.J, Vleugt gelijk en even later kwam. de thuisploeg zelfs op voorsprong. Midderwijl ga ven de Lebbeekse dames en heren een festival weg van onnauwkeurige passes, slech te opvang en afwerking en lieten ze zich allen het trage, tergend trage tempo door de thuisploeg dikteren. Nog maals bleek dat het Atlantis nog aan maturiteit ontbreekt om een wedstrijd naar eigen mogelijkheden gestalte te geven De wedstrijd leek dan ook meer op een training, tijdens dewelke tegen een gezapig tempo opgewarmd werd. Ge lukkig beperkte het toeschou wersaantal zich tot de Leb beekse begeleiders, want korfballen zoals beide teams het vorige zondagnamiddag deden, was gewoon anti-pro- paganda voeren voor deze sport. Aan Lebbeekse kant ston den enkele spelers allesbehal ve gekoncentreerd tussen de lijnen, anderen waren blijk baar 'gepakt' door de eerste lentense temperaturen, één Lebbeekse speler beperkte zijn prestatie tot zijn kollega's konstant kommando's toe te schreeuwen, waar hijzelf qua si telkens weer op snelheid en in rebound door zijn recht streekse tegenstrever over vleugeld werd Bij de rust voerde trainer- coach Rudy Van den Broeck twee vervangingen door. Bart De Meersman en Sandy Van den Broeck werden resp. ver vangen door Steven Callaert en Marijke Dierick - hij had evenzeer twee andere spelers van het veld kunnen halen, er was keuze te over - maar die vervangingen konden het tij niet doen keren. Aan beide kanten vielen er nog wel enige kansen, E.J. Vleugt kreeg ook een terechte strafworp toegewezen, maar alle kansen werden verkwanseld. Geluk kig slaagde Christel Braet erin een doorloopbal af te ronden, wat de stand in evenwicht bracht. Had de scheidsrechter de wedstrijd tien minuten vroeg tijdig moeten affluiten - de man beschikte echter over geen uurwerk - geen van de spelers, menen we. had daar enig bezwaar tegen inge bracht. Kortom, deze uitwedstrijd tegen Vleugt is een wedstrijd om zo diep mogelijk in het geheugen te verdringen. Vol gende zondag betwist Atlantis Lebbeke een thuiswedstrijd. Thor Hove komt dan op be zoek. Aanvang te 15 uur op het binnenplein van de atle- tiekpiste van het Lebbceks sport komplex. Pierre Van Rossem BOWLING ZULTE ALLOO CHRISTIAENSEN 2-6 Kruibeke-Kemzeke. Dirk Samson (Kruibeke) aan de bal maar Patrick Van Bogaert ligt a op de loer (Iv) RUGBY RUGBY FEESTDAG IN MELLE Melle Studenten Dendermonde Met spanning werd uitgeke ken naar de allereerste wed strijd. Het begon allemaal 3 maanden terug. Leraar licha melijke opvoeding Bert Nei- rynck, werkzaam bij het Insti tuut der Paters Jozefieten te Melle, nam kontakt op met de Vlaamse Rughybond, Bert wilde absoluut weten wat rug by eigenlijk is, en wou dit aan de kollege jongens reeks 15 tot 18 jaar, laten beleven. Een 40 tal jongens namen aan de eerste trainingen deel. Na normale selectie hield een 20- tal studenten stand, en werd verlangend uitgekeken naar een eerste wedstrijd. Onder de leiding van enkele Dender- mondsc senioren, waaronder Mare De Bondt. Filip De Coene, Micky Verhas c.a. was onverdroten getraind, en Dendermondse kadetten zou den repliek komen geven Helemaal uit Antwerpen kwam referee C. Vrebas om de wedstrijd te leiden en al dit jeugdig geweld in goede ba nen te leiden. Na de voorstel ling der ploegen, foto's voor het album, werd gestart. Een historisch moment voor dit eerbiedwaardig college, dat tijdens de voorbije 150 jaar heel wat prominente figuren tussen haar muren telde. En zie, hoewel het duidelijk ge brek aan ervaring zich liet voelen, beleefde men zowaar van bij het begin, spannende spelfasen. Er werd met over tuiging gespeeld, voor iedere bal werd hardnekkig gestre den. Er werd getracht de ba sisprincipes van rugby: snel heid, kracht, samenspel, aan vullen en verdedigen, zo goed mogelijk toe te passen. Na 10' kwam de bal bij de linkervleu gel van de thuisspelende rood-groenen, deze speler aarzelde niet, en na een lange rush drukte hij de bal over de doellijn, en schreef zo de al lereerste Try voor Melle op zijn naam. Vanuit een moei lijke hoek, lukt de full-back erin, de place-kick tussen de palen te schieten en Melle leidde 6-0. Dendermonde rea geerde fel en een paar maal kende Melle geluk Op Den dermondse aanval kon dezelf de speler handig een pass in- tercepteren en lukte zowaar een tweede try 10-0! Dender monde, nu beter georgani seerd, en vocht terug. Slag op slinger kwamen ze aan twee mooie try's, die beide werden omgezet. 10-12. Bij de rust werd gauw nog wat goede raad verstrekt. Melle. kenne lijk op zoek naar zijn tweede adem, kreeg het hard te ver duren. Dendermonde speelde sterk en Wauters, Lauwers, D'Hoogh en Goubert, samen met de jonge Michiels, brach ten mooi rugbywerk. De sco re liep op tot 10-16 en 10-22. Waar iedereen zich aan een totale ineenstorting van Melle verwachtte, kwamen de stu denten met de moed der wan hoop terug en lukten kort voor het einde een derde try! Eindstand 14-22. Carl Vrebos leidde zeer goed en liet zoveel mogelijk spelen. Een echte jeugdmatch die zeker propa ganda zal hebben gemaakt voor het moderne rugby. Een pluspunt voor Melle is zeker dat ze er in slaagden drie try's te scoren! Melle wil beslist doorgaan en de volgende wedstrijden tegen sterke clubs als Bosvoorde en Avia Brus sel worden beslist hoogtepun ten. Dendermonde, met meer ervaring in huis speelde een faire match en toonde zich technisch sterker. Een etentje in de college-kantine, en zo waar pater studie-prefect op bezoek voor een kort ge sprek, zorgden voor een am biance die ons nog lang zal heugen. Goed zo! Frans v.d. Veken Black Star Charleroi 7 Dendermondse Rugby club: 9 De halve finale van de Beker van de inspanning werd door de onzen op het nippertje ge wonnen na een spannende en moeilijke wedstrijd. Tot de laatste minuut moest Dender monde erg attent blijven om de zege veilig te stellen. Het begon trouwens niet te best voor de onzen die bij vrijschop algauw 3-0 achter kwamen. Beide ploegen pa sten een erg stug pressing- systeem toe, en er kwam wei nig hoogstaand spel uit de bus. Rudi Wouters kon even eens op vrijschop de stand gelijk brengen 3-3. Zenuwen en het niet mogen verliezen! werken storend op het tech nisch werk en enkel de span ning kon er voor zorgen dat de toeschouwers waar voor hun geld kregen. Eindelijk kwam dan toch een goed op gezette Dendermondse aan val, vleugelspeler Luc Van der Veken, die na een lange rush naar de doellijn op het punt stond een try te scoren, werd foutief door de Waalse full-back gestopt, en de scheidsrechter kende penalty- try-toe. Rudi Wauters plaat ste ook nog tussen de palen en Dendermonde leidde 3-9. Toch kwam de verhoopte rust in de rangen er niet. Charleroi wilde terugkomen maar ook hier speelden zenuwen en overhaasting hun parten. Naar het einde konden de thuisspelers een try lukken. Full-back P. Scrivens werd fijntjes te grazen genomen, toen hij niet meer bij een lob geraakte en 't was 7-9. De scheidsrechter floot tot op luchting van de hele Dender mondse aanhang, uiteindelijk het eindsignaal, en meteen zijn de Dendermondenaars fi nalist' De tegenstander is nie mand minder dan Frameries, bekend om zijn specialiteit terzake. DRC zal zeker moe ten knokken tot het uiterste, maar is lang niet kansloos! Er zal op zaterdag 7 mei op het veld van inrichter Rac. Jet te Neder over Heembeek, zeker een massa supporters aanwe zig zijn om onze mannen aan te moedigen. Hopelijk komen onze spelers met de zo be geerde cup naar Dender monde Fr. Vd, Veken WIELRENNEN Aalst kan nu weer luidop gaan dromen. Zowel lijstaan voerder Jaca als het tweede geklasseerde Charleroi gingen onderuit Zo komt Aalst op 17 punten van de koploper terwijl vijf punten nu het ver schil zijn tussen Charleroi en de Ajuinen. Het werd alweer een geanimeerde partij waar in Romain Reynsvoet en Bru no Rossi iets onder hun ni veau presteerden om de 0-8 cijfers op het bord te prikken. Gelukkig ontpopte Eric De Thaey zich weer als de num- mcro uno van het ogenblik en zette met zijn 618 punten Aalst goed en wel op weg naar de overwinning. Ghislain De Deyn en Peter Pieters, elk 566 punten waren ook ver dienstelijk. terwijl Bruno Rossi (552) en Romain Reynsvoet (498) minder te vreden waren over hun pres taties. Het eerste spel (914- 858) was voor de thuisploeg maar toen vond Aalst het wel letjes. Met winst in het twee de (937-963) en het derde spel (813-959) werd orde op zaken gesteld Volgende wedstrijd gaat door in eigen vesting te gen Latcm. Alweer een haalbare kaart op de oppergaai. Alhoewel de weg is nog lang. Ook het tweede team kwam goed aan de bak. (8-0 winst tegen Ronse IV) met een to taal van 2470 tegen 2321 wer den de Aalstenaars probleem loos winnaar. Voor de meeste punten zorgden Luc Van Den Houtte (556) en Geert Beir- De kleine Luc Rooms, am- beter dan verwacht, grinnikt wedstrijden deel. Ik won er per 15 jaar en pas aan de slag Roomsken Ik ben aan mijn 20. Vraag me niet wat ik van als nieuweling, demonstreer- derde koers als nieuweling toe deze kompetitie verwacht Ik de in Kemzeke-Waas een flin- en heb geen moeite om met weet het gewoon niet. Na- ke konditic. In de derde van de anderen te wedijveren. Ik tuurlijk hoop ik er het beste acht af te leggen ronden pro- werd klubkampioen. In de van te maken maar een be heerde hij in de aanval te eerste heuse wielerkoers leg- paald aantal overwinningen in gaan in het gezelschap van de ik beslag op een derde het vooruitzicht stellen doe ik nuuue tooo. en ueert oeir- Frankict D.e Cauwer. De rest plaats. Vorige weck in Vclze- zo maar niet. Ik ben er mij naert (535). Volgende week ^an deelnemersveld liet ke werd ik tweede. We waren van bewust dat ik in de eerste dat zo maar met gebeuren en met vijf voorop. Het kwam orde nog veel te leren heb. sloot de gelederen. De Cau- tot een spurt. Ik werd met een Bij Luc Rooms zit het koer- wer zou het later een tweede halve fietslcngtc geklopt. sen in het bloed. Wm wi! je! keer proberen. Luc Rooms In Kemzeke werd het voor Indertijd was vader Thuur ak- haaktc zijn wagentje aan Met Luc Rooms dan metéén de ticf in het peloton. Lue s oud- volgt een zeer belangrijke partij, het burenduel met If- tay Aalst wordt dan afgehas peld. Misschien een kans voor Alloo Retro om nog wat af te rvnuu l\tuu UIII llUfc; Wdl dl IC j knagen van de negïn pumen f'ln,,wcc warcn dc P'IP illereerslc overwinning. ste broer Guy werd sinds kon I..-,!.,,' In de spurt stond geen maat De broer van Guv c- achterstand op leider Fred dy's Video Club Erondcgcm. (G.D.T.) spurt stond geen maat De broer van Guy en José lid van de profs en José op de jonge knaap uit Temse. Rooms is echter al langer in Rooms haakte af omwille van "Het verging me eigenlijk het peloton aan de slag "Ik omstandigheden, maar denkt beb 1wcc jaar bij de aspiran- cr steevast aan om opnieuw ten gereden, vervolgt de jong- het stalen ros te bestijgen, ste van de Rooms-brothers. c j In totaal nam ik cr aan 24 4* afdeling Medical - Dendermondse RC 4-3 De leiders uit Brussel hebben kleinste verschil de boot in. worden, dat Medical meester slechts met één puntje ver hun nederlaag uit de hcenron- maar mag zich zeker moreel was bij de ingooi aan de zij- schil deze belangrijke wed de, slechts met een grote dosis winnaar van deze match noc- lijn. Ondanks deze handicap strijd Toch mag zeker niet geluk, kunnen goedmaken men. Slechts door onkans ge- lag Dendermonde II nooit on- getreurd worden Dendermonde ging met het klopt, al moet toch gezegd der en verloor tenslotte

De Voorpost | 1988 | | pagina 22