BRUSSELSE 'MUUR' VERSMACHT KLAASJES LEDE WEGGEBORSTELD 1100 Cl VW HAMME AAN AFTELLEN TOE DUBIEUZE STRAFSCHOP BEPAALT UITSLAG DE HOEKSCHOPPEN VAN CHUNGA 0R1N0H WLODEK LUBANSKI "DOMME EN LICHTE STRAFSCHOP" ZONDER DERYCK EN DE WINNE 18 - 8.4,1988 - De Voorpost VOETBAL J. LEDE - SK ROESELARE 0-3 schop voorbij Vijt en maakte daarmee de situatie voor de thuisploeg totaal onoverzich telijk. En Lede zou de beker ledi gen tot de laatste druppel. Sint-Niklaas - Vorst 0-2. Waaslander Huyghe werd /constant met drie man in de gaten gehouden (dw) SK SINT-NIKLAAS - VORST 0-2 Net op het ogenblik dat Sportkring Sint-Niklaas weer een goede kans maakte om wat bij te benen naar koploper Hamme toe, omdat deze laatste ploeg vorige week reeds voor de tweede maal de inhaalwedstrijd op Leest zag uitgesteld terwijl het nu pas na Sint-Niklaas in de wei moest, heeft de sterk gehavende ploeg van trainer Smeets het laten afweten. Gehavend omdat hun "raspaardje" Joris Cornet nog gekwetst langs de kant moest blijven. Maar ook de zuiderling M'Rabet was nog niet helemaal fit terwijl Danny Bonny met een schorsing al evenmin zijn maats kon bijstaan. Wanneer je hierbij dan nog de érg slechte leiding van ref Middels telt, terwijl je weet dat Vorst in de blessuretijd aan twee doelpunten kwam, dan heb je meteen alle ingrediënten gehad die deze wedstrijd kruiden. man zelfs de hulpbiedende dokter op het terrein te laten wat hem natuurlijk bij het thuispubliek niet in dank werd afgenomen. Intussen was de stadion- klok wel angstvallig naar de Het is een zeer tumultrijke wedstrijd geworden tussen Lede en SK Roeselare. De Ledenaars, die duidelijk aan een mindere periode bezig zijn, wisten tegen de Westvla mingen ook geen kentering te brengen. Het verliep zelfs van kwaad tot erger. Eerst wist Lede nog de party naar zyn hand te zetten maar gaandeweg slachtte het counte- fjen minuten voor tijd" ver- rende Roeselare het offensief gevaarloze Lede af. De i0or men nog zijn doelman, zware cyfers leken niet eens overdreven. Mare Vijt liep een serieuze kneuzing op aan het been. De Het werd warempel een gevaarlijk te blijven in ae pe- vrees voor een breuk was niet zeer verwarrende partij, riode die volgde op hel doel- ongegroncj. Met een zware Reeds na vier minuten lag de punt. De bezoekers bleven g^jns 0p bet gezicht werd de partij stil en greep de gebruin- rommelen in de Leedse straf- Lee(jse portier naar het zie- de scheidsrechter Vandeven- schopzone. Zo wist Verschel- overgebracht, ne zich naar de hoofdharen, de nogmaals Vijt aan het Trainer De Lantsheer was De lijnrechter zat geknield te werk te stellen. Overigens bijzonder zwaar ontgoocheld, kreunen van de pijn. Hij kon kon Lede de gelijkmaker voor "Hiermee zitten we in een onmogelijk zijn werk verder- de koffie niet forceren. Dit zeer periode waarin zetten. In allerijl werd iemand zou dan wel in het tweede we Qp tjen haaldenTij van de tribune gehaald. Ook bedrijf gebeuren. dens de tweede ronde wou ik hij zag van dichtbij een vrij- Deze mening was iedereen terugvallen op Asselberghs en schop van Carlier naast de zowat toegedaan maar... ze Lorré. Ze lijken onmisbaar paal zeilen en na een kombi- kwamen allen bedrogen uit. Qm vaart en discipline in het natie Van Troos-Van Cauter Ook toen Carlier rond het uur Snej te jeggen Het is duidelijk belandde de bal naast de de paal trof en daarmee deu- Spg^ njet kunnen stip (arch.) staander. Het Roeselaarse nitief een orgelpunt plaatste maken. Nu wij Vijt ook voor 1 antwoord was duidelijk. De na een onophoudelijk Leeds |ange dienen te missen, aartsgevaarlijke Jonckheere offensief. Toen was het heilig jjjkt alles nog triestiger." zou Vijt voor grote moeilijk- vuur eruit. En toen begon Scheidsrechter: Vandevenne - jong Vijt (77-Uytten. Voetbal. Robbie Smet scoorde voor Hamme vanop de witte heden plaatsen. En de bezoe kers wisten het bewogen aan- vangskwartier suksesvol af te sluiten. Na een mooie aktie van Pinson kon Verschelde van dichtbij de openingstref fer scoren. Er leek toen ech- L/UtlUUIIlbll. ter voor Lede vooralsnog geluk. Hij strafte een grandio- 14' Verschelde niets aan de hand te zijn. ze Hater van De Winne af en 7j-Dieltjens Droessaert kegelde een vrij- verdubbelde moeiteloos de 74- pinson schop naar Couvreur maar het staalharde schot miste zijn richting. Toch wist Roeselare GRIMBERGEN - HAMME 1 -1 De Hamse vierdeklasser toont zich tevreden met een winstpunt by het Brabantse Grimbergen. Zeker gelet op de omstandigheden. Johnny Lenaerts en Dirk Van Nieuwenhuyse ontbraken wegens een kwetsuur. Claudio voorsprong. Geêl: Van Insberghe, Naudts De Paep en Jo De Wilde waren geschorst. Voeg daar nog nr inrukken j.i i?_:„ n:„il.l,:II Li:: voor Lede de kalvarietocht. Eerst boorde Dieltjens ver ho Droessaert, door maar Droessaert wist berghs (56-Van Boven), Van nog net aan de noodrem te jroos, Naudts, Loopmans, trekken. Dit kostte hem wel De Winne Van Cauter geel. Enkele minuten later |j Bogaert en Eeckhoudt. had de kwieke Dieltjens meer Doelpunten: naluL' ï-ïii ctraftp ppn oranrlin- Ecu kwartier voor inrukken e„ DroeKaen krulde Pinson nog een vnj- Eerste kwartier voor de in een mooie zege want Klaasjes had nog 45 minuten voc Voor de reeds vernoemde boeg om de Brusselse mu pechvogels die de wedstrijd doorbreken, niet konden meemaken kwa men bij Sint-Niklaas in de voorwacht Tim Huygen en Wim Vylders in de ploeg ter wijl achter hen Gunther De Venijn in de staart Want het hoeft gi thuisploeg diende alvorens eindfase van de wedstrijd aan men aan het doel van Vorst- het wijzen en de thuisspelers aan toe dat Eric Diels een verrekking had opgelopen. Hij startte maar moest halfweg de tweede helft worden vervangen. Vele voetballers waren in die omstandighe den langs de lijn gebleven. Maar 'Dielsken' zoals men hem in Hamme noemt, is "nen echten". Zoals men van hem gewend is, begon hy ook in Grimbergen met volle overtuiging aan de opdracht. Niettemin speelde Vigor de avond voordien geweten. Wuitens geen goede eerste Hoewel de winst slechts tot helft Oefenmeester Willy één punt beperkt bleef, deed Meersman over het verloop: VW Hamme in elk geval een "Na zeven minuten kwa- goede zaak Enige schaduw- men we op voorsprong uit een zijde was de utsluiting van In wedstrijden waarin de belangen groot zijn, wordt siever spelen en het geboden strafschop nadat op Hugo Franco Pirelli. Voor de zo- dik wij ls harder en gesloten gevoetbald. Dat was zater- vertoon werd een stuk aange- Van Geyte een overtreding veelste keer toonde hij zich de Hap il on het veld van Sint-Truiden duidelijk te merken. namer Toch werden 8ecn L°" was gemaakt. Robbie Smet ondeugende schooljongen en P .o.„ kerse potten gebroken en een kanjerde de bal tegen de net- om de twee gele kaarten die Wie van beide ploegen won, ver dom voorval zou uiteindelijk ten. Ik hoopte dat het doel- hem voorgeschoteld werden plaatsje bij de 18 van volgend seizoen. De inzet was bes|jssen over winst en ver- punt als een prikkel zou wcr- had hij zelf gevraagd, dus groot en dat was te zien aan het spelpeil. De jjes Laroy maakte het fatale ken, maar dat bleek niet het Met drie punten voorop en Limburgers spelen volgende kompetitie zeker weer by blundertje en dat zou de be- geval. We zijn krampachtig één wedstrijd minder ge- de elite van ons vaderlands voetbal. Voor Lokeren is het zoekers duur te staan komen, en zenuwachtig gaan voetbal- speeld staat VW Hamme er nog niet zover. Eerlijkheidshalve dient gezegd dat de Toen een Truiense voorzet len. Omwille van onbeschik- natuurlijk uitstekend voor. nederlaag voor de trikolores allerminst verdiend was, >n he* Wase strafschopgebied bare voetballers en wissels, "Ik denk niet dat ik het doch een dubieuze strafschop, halfweg de tweede helft, deed de Waaslanders de das om. SINT-TRUIDEN - LOKEREN 1 -0 Sint-Niklaas - Vorst 0-2. Dit schot van Quintelier zal naast gaan (dw) Meyer in het middenveld bleef nadat hij vorige week de vervanger was geweest van Joris Comet. De Klaasjes, die moesten i om de kloof met lei doelman Daelemans kwam eerst een levende muur te slopen in de vorm van 10 bezoekende verdedigers die stonden te wachten voor het doel zoals in een western de der Hamme zo klem mogelijk cowboys de indianen opwach- te maken zodat deze laatste ten. Bij Sint-Niklaas had trai- de hete adem van de Wazena- ner Smeets Wim Vijlders in ren in de nek voelden in de de kleedkamers gelaten en rangschikking begonnen dan ook met hun bekende ope ningsoffensief dat leidde tot talrijke (persoonlijke) akties waarmee bezoekend doelman Daelemans heel wat moeite hem vervangen door Reggy De Wilde die al direkt zijn kans ging, maar als eerste op de Vorstmuur botste. Vorst, dat na zonder kleerscheuren vonden maar niet de gepaste hamer om de Brusselse muur te slopen. Nadat dan eerst nog de bezoekers een onge looflijk nummertje tijdrekke- rij opvoerden waarin eerst Suarez Torres geel kreeg, om vervolgens de Vorsttrainer zelf voor zo veel tumult te zorgen dat hij naar de tribu nes verwezen werd om daarna nog twee "proffessionele wis sels" uit te voeren die hen tenslotte in de voorlaatste mi nuut van de wedstrijd kon terechtkwam, holde de snelle ontbreken uiteraard de auto- overleef mochten we in die Agten er achteraan. Verdedi- matismen Bovendien is de resterende wedstrijden de ti ger Ronny Laroy trok, in een druk op de spelers zo groot tel te grabbel gooien, zegt Jokeren trad aan tonder Jen van Patrick Naudls. die <°c*< «el ongevaarlijke fazc, dat sommigen echt verlegen Willy Meersman. Er zijn hetgcschorste duo Meszaros- zich op amper vijl meier van aan hel Limburgse mutje en zijn om iels verkeerd Ie doen. uiteraard nog altijd zes mat- Somerf Tinroumi van zijn het doel bevond. Hij kreeg de scheidsrechter Sandra wees Ik breng daarvoor begnp op. cben te spelen en die moeten S "wam Skwetst terug uit openingstreffer echter niet fnder enige aarzeling naar Petje af voor alle voetballers we lot een goed einde bren- Kant Kwam gcK e 8 de witte stip. De klus werd die al een ganse kompetitie gen. We zyn tot nu toe onge- forfaiMe geven De kentering kwam er toen door Cocnen geklaard en 1-0. het beste van zichzelf hebben slagen gebleven cn het ware Siri Truiden voetbalde Wilmots bij STW werd inge- Met nog t«ntig minuten te gegevem In het derde kwar- leuk mochten we dat ook tol vooral tijdens de eerste helft, haald voor Jacob Sint-Trui- J*1™ Lokeren volop ,n tier hebben we door een af- het einde van de kompetitie zeer krampachtig En Lokm den begon nu plots kansen te de aanvtd en werd daarin ge- wijkende bal een doelpunt kunnen blijven Nu zondag ren dat tenslotte het spel niet kreeren en Lokeren werd on- ««""i d<; balvaardige moeten inkasseren. Na de kmgen we het laalstgerang- moist maken domtneSde de der druk gezet. Bij het afflui- S™son ingekomen voor hervatting bleven we meester schikte Hoboken op bezoek, partij vanuit een stug georga- ten van de eerste vijfenveertig Waller Degree!. Deze Sam- van de situatie We waren Normaal mag dat geen pro- Siseerde defensie minuten (ont)sierde de bril- son zorgde voor heelwat pa- veel vaker in balbezit dan de blcem opleveren maar toch De beste kans in de eerste score nog steeds het Limburg- Kanane-defcnsie. lokalen en langs Paul Vermeit hcb ik de spelers al op hel helft noteerden we dan ook se scorebord T°ch k'"l Lokeren geen en Hugo Van Geyte hebben hart gedrukt om op hun hoe- bij de bezoekers Bruno Ver- Pas na de rus. gingen de écht goede kansen meer zodat we even een vuist gemaakt, de te zijn. Me. dergelijke savel schoof de bal in de voe- gastheren plots heetoat agres- -onverdiend- punten- Misschien hadden we nuts een fcnooi uc uci uc y 6 loos huiswaarts moest. beetje meeval nog de match Sint-Truiden van zijn kant kunnen winnen." mocht, dankzij een beetje Tevredenheid na afloop na- hulp van de ref en met een tuurlijk toen vernomen werd verdubbelde winstpremie op dat achtervolger Diegem op rodc lantaarn op de broek zak, prettiger oorden gaan eigen veld de boot was inge- krijgt. Ik wil persé dat dit opzoeken. gaan. Dat Sint-Niklaas twee wordt vermeden." Vivian Bogaert punten had verloren, was al (e.g.) ploegen weet je maar nooit. Trouwens wiskundig is Hobo ken nog niet veroordeeld. Bo vendien is het niet de eerste keer dat een leider tegen een Zo moest hij op de 3e mi nuut al een schot stoppen van Tim Huygen nadat deze mooi de bal had afgesnoept van een uit de eerste helft te zijn geko- brengen, was voor de thuis- men de nadruk nog meer op ploeg nog een afstandsschot de verdediging ging leggen hield enkel Hottois voorin in de hoop dat de klokken een vroeg paasgeschenk uit bezoekend verdediger en lucht zouden laten vallen En gloeiden zijn vuisten in de 7e bijna klopte deze theorie minuut toen Erik Lacroix zijn want in de 55e minuut was er kans waagde met een harde een missertje van De Vocht schuiver. Maar het dichtst bij de openingstreffer was nog dat de gelegenheid gaf aan Hottois om alleen op doelman Huygen toen hij de bal mooi De Meyer af te gaan. Deze werd toegespeeld door "wit- laatste redde gevat met de te" De Meyer maar hij zijn voet. Sint-Niklaas was dus ge- lobbal net over de dwarsligger waarschuwd. Maar deze zag belanden. We zeggen en kleine tegenstoot kon de schrijven 13 minuten zodat er aanvalsijver van de thuisploeg toch enig animo in deze wed strijd zat. Maar... was het nu de warmte of het feit dat Gino Nijs in de 28e minuut getorpe deerd werd door een Brussels ren i toch niet temperen en ieder een rukte gretig mee naar vo ren. Zelfs de flankverdedigers Everaert en Danny Maes wa- r dan geregeld in de 'erdediger nadat hij in zijn spits te zien om Peter Quinte- eentje de buitenspelval wou lier en Tim Huygen bij te omzeilen en zo de stand wilde staan in hun hachelijke situa- openen. maar echter gekwetst tie bij al die overmacht aan van het terrein moest gehol- bezoekende spelers. pen worden. Wie zal het we ten? Feit was wel dat de wed- In de 70e minuut dan toch plotseling een doelpunt toen strijd vanaf dat moment nooit Tim Huygen op voorzet van meer het peil haalde van het Danny Maes alleen mocht op- eerste kwartier. Tenminste voor de thuisploeg dan. Ach teraan werd Gino Nijs ver vangen door De Vocht Wer ner die na 6 maanden terug zijn rentree in de fanionploeg deed. Wel waren er nog enke le pogingen van Peter Quinte- rukken en scoren maar de grensrechter hem in buiten spelstand had zien vertrekken waardoor het feest niet door ging Vorst dat het alsmaar moei lijker begon te krijgen, greep de grovere middelen lier "(de beste aanvallende om de Klaasjesaanvallen te thuisspeler die echter Joris stoppen hetgeen meteen De Cornet miste voor de afwer king) en Tim Huygen die net voor de' rust nog een solo maakte maar zijn voorzet aan Maes wist onderschept en zo ook deze kans teloor zag gaan. Zo bleef de eerste helft steken op een 0-0 blanco sco re die echter nog kon omgeto verd worden door de Klaasjes Proot (een oude bekende op Sportkring) en El Kahoui een gele kaart opleverde maar dé aanslag van de wedstrijd op de oprukkende Danny Macs, toen deze een slag op de keel kreeg, werd door de zwak leidende scheidsrechter Mi- chiels als niets bestempeld. In deze faze weigerde de zwarte van de beste man op het veld Peter Quintelier, ook meteen het laatste wapenfeit in deze wedstrijd waarin de bezoe kende ploeg het vertikte om ook maar op één moment van de wedstrijd hun medewer king te verlenen tot attraktief spel. Althans, daar leek het op, want konsternatie alom wanneer bezoeker Pacques met nog 25 sekonden te spe len aan een solo begon die hij tot ieders verbazing tot een goed einde kon brengen door De Meyer in de dichtste hoek te verslaan door drie Klaas jesverdedigers, 0-1. Van een anticlimax gesproken. Terwijl iedereen dan nog najammer- de om de verloren punten viel de thuisploeg zo in elkaar dat de kleurling luisterend naar de wel erg toepasselijke naam Bonga-Bonga er in de 92e minuut van de wedstrijd nog 0-2 kon van maken. Een wed strijd die nog lang in het ge heugen van de thuisaanhang zal gegrift staan. De thuis ploeg die immers wél de kan sen kreeg maar ze niet kon benutten werd zo in de laatste minuut de das omgedaan door een Brusselse ploeg die qua talent het met meer dan de helft minder moest doen maar het ondanks dit toch wist te halen. Eens te meer kwam bij de thuisploeg zo tot uiting dat een spits als Joris Cornet van goudwaarde is, wanneer het op scoren aankomt want dat was de kwaal waaraan Sport kring in deze partij aan leed. Marc Stevei.inck De teleurstelling in het bezoekende team was na afloop van de wedstrijd Sint-Truiden - Lokeren groot. Begrijpe lijk, gezien de omstandigheden waarin de Waaslanders verloren. "Een domme en lichte strafschop", oordeelde trainer Lubanski boos. "Lokeren was, vooral in de eerste helft, het betere team op het veld en deed de thuisploeg bij momenten alle kleuren van de regenboog zien. Een mistasten van Naudts vanop vijf meter ontnam ons echter een schitterende uitgangspositie. Wij hadden punten no dig en hadden de zaken mooi onder kontrole. Onze organisatie was bovendien voorbeeldig en Lokeren leek wel op weg naar een verdiend gelijkspel. Tot die straf schop dan plots al het geleverde werk ongedaan maakte Ik heb toen getracht nog iets te forceren cn heb in het laatste kwartier Samson in het veld gestuurd. De Nige- riaan zorgde trouwens voor heel wat paniek in de Truiense rangen. Jammer genoeg kon ik er hem niet vroeger inbrengen, Samson werd pas vier weken geleden aan de meniscus geopereerd en was vrijdag weer voor het eerst akticf bij de invallers. De volle negentig minuten kan hij momentcel nog niet aan maar toch denk ik in de komende wedstrijden terug op hem beroep te kunnen doen. Ook Somers en Meszaros zijn terug van weggeweest", besluit de Lokerse coach Ook doelman Bob Hoogenboom kon zijn ontgoocheling maar moeilijk verwerken, "Noem je dat een strafschop? Er was helemaal geen rechtstreeks doelgevaar, sakkerde de Nederlander. Bovendien was het Agten die zelf eerst aan het shirt van Laroy sleurde Gewoon belachelijk. Het vertoon van zaterdag kan ik nog moeilijk de naam 'voetbal' meegeven. Gelukkig begin ik af te tellen. Nog zeven wedstrijden cn ik trek een streep onder mijn loopbaan als aktief speler. Mijn ambitie? Trainer worden bij een klein klubje", dixit Bob Hoogenboom. Het worden nog spannende weken voor Sporting Loke ren. Niet alleen het verlies op Sint-Truiden was een dikke streep door de Lokerse rekening maar ook het feit dat Winterslag onverwacht won op het veld van Standard en nu tot op drie punten nadert, zorgt voor de nodige kopbrekens. Eerstvolgende tegenstander, dit weekend, is Club Luik en de week nadien is Club Brugge te gast op Daknam. Allerminst zachtgckookte eitjes. Daarna volgen nog wed strijden tegen o.a. Beerschot, Gent en Waregem, ploegen die - zij het elk in hun eigen kontekst - de punten goed kunnen gebruiken. Voor Sporting Lokeren wordt het knokken tot het einde. (v.b.) LOMMEL - EENDRACHT AALST 0-1 Mede door het feit dat RC Van de Waeter. Dat men in Mechelen tegen Lierse slechts de schoot van Eendracht is de halve inzet kon meepikken gaan geloven aan het afschie- is Eendracht Aalst, dankzij ten van de oppergaai is vast te een nipte maar verdiende ze- stellen uit het feit dat extra ge tegen Lommei nu op één premies werden vastgelegd in punt genaderd van RC Me- geval van het winnen van het chelen en begint bij de Ajui- kampioenschap en dat leder- nen stilaan de hoop te groeien een de belofte heeft gekregen dat er uiteindelijk nog een dat men bij een opstijgen naar titel inzit. Lommei-Aalst was eerste nationale kan cn mag een spannende wedstrijd die blijven, afgehaspeld werd in een echte cup-sfeer en als men de kan sen op een rijtje zet had een 2-4 einduitslag al even goed kunnen overkomen. Op het technisch vlak werd het een tegenvaller vermits het veld in een abominabele slechte toestand verkeerde. Het verschil tussen beide teams zat hem in de inhoud en een opvallende figuur was dan toch weer Chunga. De Zim- babwees viel op door zijn met veel effekt getrapte hoek schoppen die de Limburgse verdedigers zeer dikwijls van de kook brachten. De Aal- sterse goal werd trouwens ge scoord op een van die onbere kenbare inswingers van Chun ga die Wim De Wolf in de gelegenheid bracht aan de tweede paal in te koppen. "Is het niet fantastisch, we boekten uit zeven wedstrijden niet minder dan 13 punten. We leven in een periode dat alles lukt en in een fantas tische sfeer waarmee men bergen kan verzetten", aldus een zielsgelukkige voorzitter Ondertussen is sekretaris J.P. Van Droogenbroeck in gezelschap van de Afrika- kenner Odylon De Schrijver, vertrokken naar Zimbabwe om er te praten over een defi nitieve aankoop van Chunga. Tc Aalst wil men er blijkbaar tijdig bij zijn alvorens andere kapers op de kust ver schijnen. (abl) Eendracht Aalst staat zondagavond om 18 u weer voor een match van de waarheid ter gelegenheid van de overkomst van RC Harclbekc. De heenwedstrijd werd met 4-2 verloren nadat Eendracht tot 2-2 was teruggekeerd. In volle offensief werden de Ajuinen toen nog twee keer gecounterd. Ook nu zal het oppassen geblazen zijn voor de Een- drachtverdediging, want knapen als Van Hove, Vandcn- hende cn Mutombo zijn klasse-aanvallers cn weten, eens dat ze ruimte krijgen, akkuraat af te werken. Voor oefenmeester Fazekas is een extra-zorg gerezen vermits hij niet kan rekenen op de geschorsten Dcryck en De Winne. Vooral de vervanging van eerstgenoemde kan voor enige problemen zorgen. Milko verkeert in een daverende vorm cn wordt in 2de nationale beschouwd als een van de beste voorstoppers van de reeks. Naar alle waarschijnlijkheid zal de jonge Collijns als substituut voor Milko worden aangeduid. Men verwacht een massale belangstelling voor deze voor Eendracht zo belangrijke match en derhalve wordt een voorverkoop georganiseerd op zaterdag 9 en zondag 10 april, telkens van 10 tot 12 u op het sekretariaat in de hoofdtribune. (abl)

De Voorpost | 1988 | | pagina 18