GUY RODRIGO MAAKT HET VERSCHIL TOON PFAFF TECHNISCH DIRECTEUR BIJ K.A.V.D. TE LAAT VOOR 1 APRIL EN TE VROEG VOOR PASEN HEIKANT ZELE VECHT MOEDIG OM BEHOUD BUGGENHOUT EN GREMBERGEN WINNEN GEMAKKELIJK SPORTIEVE REVANCHE VAN WACHTEBEKE DRIE STRAFSCHOPPEN OP HETPAASMENU MET EEN ADVERTENTIE IN DEZE KRANT. WINT GE IEDERE DAG EEN KLANT THEO DE COCK BEZORGT MOERBEKE EEN KORF PAASEIEREN De Voorpost - 8.4.1988 - 19 VOETBAL E. MELDERT - K.A.V.D. 0-1 De Dendermondse eersteprovincialer behaalde een nipte maar niet onverdiende overwinning tegen Eendracht Meldert. Tijdens de eerste helft lieten de lokalen noch tans een betere indruk. Na de hervatting nam paars blauw meer initiatieven wat tot een doelpunt en de overwinning heeft geleid. "De thuisploeg etaleerde tijdens de eerste vijfenveertig minuten meer inspiratie en probeerde doorbraken te for ceren langs de flanken, zegt de Dendermondse klubsekre- taris Fernand Van den Berghe. Men hield bij ons het spel te veel gekoncentreerd op het middenveld. Nu moet ik zeg gen dat we in die eerste helft geen enkele keer door de thuisploeg werden bedreigd. Kurt Van Meirvenne maakte overigens een rustige avond door. Bij de rust heeft oefen- meester Pfaff Rik D'Haen ge wisseld voor Theo Bortjui. Die gok had een gunstige in vloed en ook toen Peter Baert later in de middenlinie ging postvatten kwam er meer vaart in de ploeg. We waren toen duidelijk de betere ploeg maar zijn pas op zo'n kwartier voor het einde tot scoren ge komen. Daarvoor was een haarfijne voorzet van Peter Baert nodig, die door Guy Rodrigo werd binnengekopt. In het slot heeft Meldert nog gepoogd om langszij te ko men maar eigenlijk heeft doelman Van Meirvenne slechts één keer de mouwen moeten opstropen. Ik meen dat we van een verdiende overwinning mo gen spreken. De laatste we ken presenteren we opnieuw vloeiend voetbal. Het is al leen jammer dat we in het verleden te veel punten verlo ren. Dat heeft meer dan waar schijnlijk ook tot het verlies van de titel geleid." KAV Dendermonde ver loor twee weken geleden aan huis tegen Racing Heirnis Gent. Uit een video-opname is nu effektief gebleken dat E. Meldert - KAV Dendermonde 0-1. De ploeg van Meldert verdedigde zich uitstekend, maar KAVD mocht bogen op een goede tweede helft, al had het dan de numerieke meerderheid (jvdb) Gent tot scoren kwam na doelpunt goed. De kans dat meer gewonnen wedstrijden, voorafgaandelijk buitenspel. KAVD met nog drie matchen Vermelden we nog dat De spelers Buyle en Thomas voor de boeg op de tweede KAVD zaterdagavond om stonden in offsidepositie. De plaats eindigt is klein Zelfs 19u30 aan huis speelt tegen grensrechter vlagde maar de met een gelijk aantal punten leider Standaard Wetteren. spelleider keurde toch het geniet Gent het voordeel van (e.g.) Het kan dat Toon Pfaff, huidig trainer van K.A.V. Dendermonde volgend seizoen elders zyn tenten opslaat, maar het is eveneens goed mogelijk dat hij by paars blauw aan het bewind blyft. Misschien dat in de loop van de komende week definitief de knoop wordt doorge hakt. Blijft Toon Pfaff in Dendermonde dan wordt hy allicht technisch direkteur van de eerste provincialer. Dat vernamen we deze week achter de Dendermondse voetbalschermen. Er werden al gesprekken gevoerd tussen Pfaff en de leiding van KAVD. De broer van Jean-Marie heeft tot nu toe geen beslissing genomen. Hangt één en ander soms af titel zit er meer dan waar van het resultaat nu zaterdag- schijnlijk niet meer in, maar avond tegen Standaard Wet teren? een tweede plaats blijft kundig mogelijk. Natuurlijk is "Ik geloof het niet, zegt het een vereiste dat Heirnis Toon Pfaff. We hebben tot nu Gent struikelt, maar voor ons toe alleen nog maar onderling komt het erop aan om uit de drie resterende matchen het aan punten te pu- Wc zullen daarna zien van gedachten gewisseld. Het beleid werd wel al uitgestip peld. De principes zijn dezelf de. Of we nu debuteren in de waar we staan. Ik besef dat de vierde klasse of niet. Ik kreeg kansen niet erg hoog moeten aanbiedingen van andere worden aangeslagen. Vooral ploegen en hoef dat niet on- omdat we ons eigen lot niet in der stoelen of banken te ste ken. Vandaag of morgen lekt zoiets toch uit. Feit is dat Eén punt tegen Wetteren is te KAV Dendermonde zijn weinig. Alleen winnen telt en voorkeur wegdraagt en dat ik denk dat we daar moeten heeft uitsluitend te maken toe in staat zijn. Wc wonnen met het feit dat er te werken toch de heenmatch! valt met het bestuur. Wat niet altijd overal het geval is. handen hebben. De spelers weten waar ze aan toe zijn. Waterkans gast in het stadion te Grem- bergen. Heeft KAVD in deze kompetitie nog wat te winnen? "De wonderen zijn de we- Een verjongde Wachte- beekse ploeg, die de juniores Ronny Vcrhacve en Patrick Michiels mee liet opdraven van bij de aanvang, heeft echt zonder naar de hoogste ver snelling hoeven te gaan Ver rebroek van zich afgeschud in deze inhaalwedstrijd. Het thuisfestival werd al in gezet op de 15e minuut door Detlef Thijs die een slecht ontzetten in de thuisverdedi- ging afstrafte met een hard maar raak schuin schot. Nog geen minuut later wezen de bordjes bijna 2-0 toen een vluchtschot van dezelfde Thijs door bezoekend doelman Wim Baetens met heelwat moeite kon gestuit worden Detlef Thijs bleef de gevaar lijkste man van deze aanloop want op de 30c minuut was hij alweer dicht bij de tweede treffer toen hij zijn schot ech ter net voorlangs zag gaan. Nadat Mare De Caluwe dan in de 33c minuut het kom- mando overnam van ploeg maat Thijs was het toch deze laatste die in de 40e min. via een bezoekend been de 2-0 ruststand op het bord kon brengen. Een erg zwak aktcrcnd Verrebroek, dat ook in de tweede helft de wet van de sterkste moest ondergaan, keek dan in de 50e minuut tegen een 3-0 achterstand aan toen Jurgen Thijs het onder onsje tussen de familie Thijs verderzette met een sukscsvol afstandsschol. verhopen. Vergeet niet dat de voorbereiding op geen knop pen trok." "Kwetsuren, schorsingen en een algehele inzinking vor men de oorzaken van een mindere periode waarin we te veel punten hebben verloren, zegt Mare Pringels. Eigenlijk liepen we maar vier nederlagen op, wat niet veel is, maar te vaak kwamen we niet verder dan een gelijk spel. We moeten uiteraard niet zeuren over wat voorbij is. Wat nu overblijft is ge woon streven naar een zege tegen de leider. Na afloop van de match Geraardsbergen- Heirnis zullen we een evalua tie kunnen maken." Mare Pringels blijft wellicht lid van KAVD. "Mondeling bestaat er een overeenkomst, maar niets staat op papier, zegt de Waaslander. Ik vertoef graag aan de Dendermonding maar je oe- grijpt dat ik niet dadelijk nee zou zeggen, mocht er een voorstel van een hoger ge- j rangschikte ploeg op tafel komen. De leiding van KAV Den dermonde moet ook met een aantal voetballers onderhan delen. Wie blijft en wie men op het oog heeft, is bekend maar gelet op de omstandig heden wil paarsblauw die ge heimpjes nog niet aan de openbaarheid prijsgeven. Dat er met een aanvaller en een middenvelder uit de hogere afdelingen al werd "gespro ken", weten we inmiddels. De groep: Van Meirvenne, Moens, Cooreman, De Schrijver, Jacobs, Lobijn, Mi- chelet, Bordui, Pringels, Ro drigo, Dhaen, De Baere, Baert, Laureys. (E.G.) Het is natuurlijk te appreciëren dat een vrij bekend bestuurslid van KAVD en stevige vader van drie potige zonen een etentje aanbiedt aan de collega's van een zijner telgen. Daarvoor waren heelwat miniemen opgetrommeld, terwijl het eerste elftal in Meldert een - overigens gewonnen - inhaalwedstrijd speelde. Met ongeduld zaten deze hongerige snaken te wach ten op mooie goudbruine frietjes en kalorierijke scharrelkippen. De stemming steeg ten top toen de frietmeneer met zijn eerste baksels arriveerde. De vorken werden bovengehaald en de messen ge scherpt. Maar voorlopig kwam er geen tweede baksel want de kippen bleven eventjes uit. Toen dat toch een tijdje bleef duren en de kleine deugnieten stilaan op hun moeder begonnen te roepen, dacht men er toch aan om de poelier even te bellen. Die bleek echter van niets te weten. In Meldert werd nog iemand van de tribune gehaald, maar tevergeefs, ook hij had geen zwing te veel in zijn diepvries zitten. Uiteindelijk werd de oplossing gevonden. De traiteur had voor Paaszondag zo'n vijftien kilo vol-au-vent klaargemaakt en die werden dan maar gekonfis- keerd. Als spoedbestelling werden die vanuit het Gentse naar Dendermonde gebracht, waar de minie me kes dan toch tegen 21.00 u, een uur waarop zij eigenlijk in bed horen te liggen, kippen zonder beentjes kregen voorgeschoteld. Ze hadden daarvoor wel een tweetal uren moeten wachten... Een late aprilvis... een vroege Pasen, in elk geval, Johan was het haasje. HEIKANT - STEKENE SPORTIEF 1 -1 Voetbal. Toon Pfaff, technisch direkteur bij KAVD? (arch.) Het waterkansje dat over blijft om in extremis als twee de te eindigen, moeten we KAVD heeft nog drie op- trachten te benutten, vervolgt drachten af te werken, waar- voetballer Guy Rodrigo. Op van nu zaterdagavond om Meldert hebben we vorige za- 19u30 de belangrijkste. Dan is terdag wel geen hoogstaande leider Standaard Wetteren te verrichting geleverd, maar de laatste weken vormen we weer een ploeg, wat ervoor enige tijd niet het geval was. Winnen we de drie resterende wedstrijden dan besluiten we reld niet uit, zegt ocfenmees- de kompetitie met 45 punten ter Pfaff. Winnen geldt voor Niemand had dat voor de aan- ons als enige boodschap. De vang van het seizoen durven VIERDE PROVINCIALE WACHTEBEKE - VERREBROEK 5-0 afzakken. Het botste dan wel op een sterk spelende thuis- keihard naar Malfliet kopte nadat André Smet de hoek- En aan het uur werden ac talrijke toeschouwers die deze "Paasprijs" meemaakten dan verwend met een vierde doel punt van Ludwig Van Damme die iedereen omspeelde, in cluis doelman Baetens en zo voor nog meer vreugde rond het Wachtcbeeksc terrein zorgde. Terwijl Luc Colman bij de thuisploeg vervangen werd door Guido Crapocn was het de vlugge Mare De Caluwé die op aangeven van nog maar eens Detlef Thijs de eindscore op het bord kon brengen: 5-0 Want hoewel Ronny De So- mer nog vervangen werd door Rudy Van Hove en er nog ontelbare kansen waren voor achtervolgers Niko Pauwels. Mare De Caluwe en Ludwig Van Damme werd de stand niet meer de hoogte inge stuwd door de thuisaanvallers die zo sportief weerwraak na men op de vorige week opge lopen nederlaag tegen Rupcl- monde Wel zal Wachtebeke tijdens de rest van het seizoen de diensten moeten missen van Luc Colman en Ludwig Van Damme. die beiden drie we ken geschorst werden na de belachelijke uitsluitingen eer der deze kompetitie op het terrein van Ticlrodc. Toch wil Wachtebeke zich over veer tien dagen nog eens dubbel en dwars inzetten als leider Whi te Boys naar het vakantiere servaat komt Wc houden u verder op de hoogte. (m.s.) VIERDE PROVINCIALE STRAATJE STEKENE V.K. TIELRODE 3-1 V.K. Tielrode dat sterk geha- schop André Smet die zich vend naar het Stekense gelastte met deze klus en met- Het bedreigde Buggenhout vast. Nog drie matchen staan Straatje moest afreizen om een Malfliet voor de tweede stelt blijkbaar alles in het Sparta Buggenhout te wach- deze inhaalwedstrijd in vierde maal kon kloppen. werk om het behoud in derde ten en daar moet men toch provinciaal af te werken is Een Straatje bleef zich de bes- provinciale te verzekeren. De nog drie of vier punten uit inderdaad zonder punten te- te kansen toeëigenen. Eerst Spartanen trokken tegen Ger- puren wil men in derde pro rug naar de Durme moeten was er Lieven Goossens die da Sint-Niklaas van bij de vinciale blijven. 1 start resoiuut jn het offensief Het bezoekende Excelsior wat resulteerde in een aantal liet tegen SK Grembergen doelkansen langs o.a. Benny een zwakke indruk. Grember- Van Helsuwé. De thuisspelers gen toonde meer inhoud, bij de 3-1 stand kwam. Toch hadden ook pech in het be- dwong kansen af maar diende diende hiervoor nog gewacht sluiten. Kort na de hervatting tot net voor de rust te wach- tot in de 83' minuut; Ludwig volgde een koud stortbad ten om op voorsprong te klim- Bracke was op rechts nog toen een enige bezoekende men. Slechts één keer konden maar eens iedereen te vlug af uitval resulteerde in de ope- de bezoekers dreigen. Dat en kon gepast het leder in de ningstreffer. Buggenhout liet was langs Jean-Marie Engels, loop van Lieven Goossens ge- zich niet ontmoedigen en Toen Grembergen na de her ven die in één tijd de Tielrode bleef in het offensief. Drie vatting binnen het kwartier portier voor de derde maal minuten later volgde de belo- twee keer tot scoren kwam kon verslaan zij het dan niet ning toen een schot van Ste- was de kous af voor de Waas met een strafschop maar met ven Coeck via de paal in het landers. Voor Grembergen doel verdween. Tegen een scoorde Gino Baetens de eer- ontbolsterend Buggenhout ste twee doelpunten. Chris kon het bezoekende Sint-Ni- Dierickx werd auteur van de klaas geen enkel verweer stel- derde treffer en m het slot len. Benny Van Helsuwé knalde Dirk Deferrere een scoorde nog een tweede doel- elfmetertrap legen de punt en in het slot legde Lau- touwen, rent Francis de eindcijfers (e.g.) ploeg die van bij de aanvang schop had getrapt terwijl ver- resoluut in de aanval ging. Na volgens Franckaert heel dicht een halfuur wedstrijd dan met Straatje het gevaarlijkst voor het Tielroodse doel hield Pa trick De Cock van de thuis ploeg volgens de thuisaan- hang de bal net binnen de lijnen maar volgens de groen witte Tielrode-aanhang juist buiten de ultieme meet en kon dan een voorzet naar Ludwig Bracke geven die door de onthutste Tielrode verdedigers «gepakt» werd in de zone der waarheid en scheidsrechter Dielis meteen naar de stip wees. André Smet gelastte zich met succes met deze taak zodat Straatje meteen leidde met 1-0. V.K. Tielrode dat echt nooit in de wedstrijd kwam kon na deze openingstreffer geen ge past antwoord vinden en moest verder lijdzaam toezien hoe de thuisspitsen André Smet en Eddy Franckaert zich verder kansen bleven toeme ten. Toch konden de Steen bakkers de rust bereiken met deze nog niets zeggende 1-0 stand op het bord Hetgeen dadelijk bij het be gin van de tweede helft tot uiting kwam, want nadat Vic Heikant Zele heeft dank zij dit 1-1 gelijkspel tegen toon- aangever Stekene toch bewe zen dat het zijn huid eveneens duur zal verkopen eer het zich neerlegt bij een eventuele de gradatie naar vierde provin ciale. Nadat de Zeienaars zelfs het eerste doelpunt hadden weten te scoren diep in de tweede helft kon Stekene dank zij een flatertje van doelman De Maesschalck langszij komen en zo nog een punt uit de brand halen dat zij eveneens broodnodig hebben in verband met de tweede plaats. Na een lange aanloopperio de die omzeggens het hele eerste halfuur inpalmde schoot de thuisploeg dan toch eerst uit de krammen. Steke ne, dat naarmate de wedstrijd vorderde nerveuzer werd we gens het uitblijven van "hun" openingstreffer kon maar niet de sleutel vinden om de goed gesloten Heikantse verdedi ging te openen zodat Heikant met de rust in zicht nog de betere kansen kon veroorlo ven op enkele gevaarlijke tegenaanvallen. In de tweede helft werd Eddy Van Puyvelde bij de thuisploeg vervangen door Peter Van Eetvelde die al meteen zijn broer Jo aan speelde na een inworp maar Jo die in plaats van hard te knallen zijn bal plaatste en daardoor veel te zwak besloot miste ook al zo de openings treffer voor een bewonde renswaardige Heikantse ploeg. Het was echter maar uitge steld want in de 73e minuut was het dan toch raak voor de Zeienaars. Herman Van Driessche die door was ge gaan werd op de rand van de 16 meter-zone (volgens de thuisaanhang er in) gepakt. De vrije trap werd dus op de rand van de strafschopzone gelegd en Ronny Christiaens belastte zich met de vrije trap. Hij deed dit zo nauwkeurig dat hij het leder tegen de kruising plaatste en de goed gevolgde invaller Peter Van Eetvelde maar in te duwen had: 1-0. De dolle vreugde bij de thuisploeg was echter van korte duur want amper drie minuten later kon thuisdoel- man De Maerschalck een har de knal van een bezoeker niet klemvast houden en de goed gevolgde Patrick Koppens er als de kippen bij was om zijn ploeg de halve inzet te bezor gen: 1-1, 75e minuut. Stekene, dat nu wel meer dan een puntje wilde begon dan aan een grootscheeps eindoffensief waarbij Heikant nog vele "klokken" zag vlie gen maar uiteindelijk dan toch verdiend een puntje kon thuishouden omdat De Maer schalck niet meer verontrust werd. (m.s.) een «normale» goal. Zo kwam de verdiende overwin ning voor Straatje Stekege voorgoed op het bord hetgeen hun toch weer wat hoger op de waarde ladder in vierde brengt. M.S. VIERDE PROVINCIALE V.S. MEERDONK F.C. MOERBEKE 2-4 een aangeschoten bal tegen de hand had gekregen wees de ref. opnieuw naar de stip. Buytacrt bracht zo al in dc 47' minuut zijn ploeg langzij door keihard thuisdoelman Pieters te verslaan. Straatje dat het nu wel even benauwd kreeg gemaakt Nochtans was kon dan gedurende de eerst- wedstrijd voor de jongens volgende minuut de bezoe- fij ft kers toch goed opvangen en nadien terug de betere ploeg worden. Want in de 65' min. Maar nog was de lijdensweg van thuistrainer Pfaff niet ten einde want in de 35' minuut konden dc bezoekers uitlopen tot 0-3 op een hoekschop van ...Mcerdonk. Bij deze thuishoekschop werd Met een drietal flaters op zijn thuisploeg waardoor je als aktief heeft thuisdoelman trainer machteloos op moet Rotthicr van de thuisploeg Theo De Cock de suikerjon- toekijken hoe je jongens gens uit Moerbeke een mooi kwistig met Paaseieren paasgeschenk bezorgd in de gooien, vorm van twee punten. Wan- 21' minuut een flater van ver neer dan ook nog verdediger dediger Arnold Smet die in Arnold Smet zich bij de Paas- een geharrewar de bal verliest Gerry Van Den Daele immers haas aansloot was dc rekening en bezoeker Serge Pauwels wat in het nauw gedreven en van Meerdonk natuurlijk vlug kan meteen doorgaan en deze tiachtte met een lange doelman De Cock een eerste achterwaartse voorzet zijn maal verslaan. 0-1. Amper doelman De Cock te bereiken Francois Pfaff niet zo slecht was er afgetrapt of daar we- wat aanvankelijk wel leek te gestart want het eerste kwar- zen de bordjes 0-2. Een cen- volledig voor de ter van dezelfde Pauwels werd lukken ware het niet dat Theo De Cock «over» de bal trapte thuisploeg. Reeds in de 7' door thuisdoelman De Cock en zo de gelegenheid gaf aan werd Tielrode weer helemaal minuut kwam Dirk Smet al- slecht beoordeeld waardoor uit verband gespeeld door leen voor bezoekend doelman hij volledig naast de bal zat. Ludwig Bracke die een mooi De Brabander maar zijn schot Dc eveneens verraste Meer- achterwaartse voorzet gaf ging nipt over terwijl in de 16' donk verdediger Dré Vereec- naar Patrick De Cock die zijn minuut Francois Seghers na ken trapte ook al naast de bal schot echter door bezoeker een knappe solo ook al oog in zodat het voor bezoeker Ben in oog stond met De Braban- ny Clayé een koud kunstje der maar deze terug aan de was om wel tegen het leder te winnende hand bleef. trappen en meteen zijn ploeg ook. en Lucicn Vcrgauwen Rond de 20° minuut begon op een mooie uitgangspositie werd samen met Dirk Smet dan het «flater recital» bij de te brengen. Kurt Caluwe uit doel zag ge slagen met de hand zodat een derde strafschop op het paas- menu stond tc Stekene. Het was net als de eerste straf- dc goed meegcvolgde Benny Clayé om zijn tweede doel punt te scoren in deze wed strijd. 0-3. Gelukkig voor Pfaff waren we toen dicht bij de rust zodat er een en ander kon gewijzigd worden. Dat deed de thuistrainer dan de kleedkamers gelaten ter wijl de spitsen Danny Herrou- fosse en Gerry De Schepper het veld werden opgestuurd om hun maats voorin te steu nen zodat Meerdonk van bij het begin van de tweede helft met vier spitsen voorin ging postvatten. Aanvankelijk leek dit een knappe zet te zijn van Francois Pfaff want in de 47' minuut kon Herroufose zich toch al een kans toeëig enen maar een nieuwe ramp echter hing in de Meerdonkse lucht tc wachten.L En weer eiste thuisdoelman De Cock de hoofdrol op in de scène die de vierde Moerbeekse goal moest voor stellen. Een verre trap naar voor van Moerbeke dat zelfs al wat behoudener gaan spelen was, werd door dc veel te ver uitkomende Dc Cock op het lichaam van Ser ge Pauwels getrapt die hier door het leder kon meepikken en zo ongestoord naar de 0-4 kon lopen hetgeen voor de moedige thuisploeg toch wel een bijzonder zwaar verdikt was. Als men natuurlijk de blunders blijft opstapelen wordt winnen zelfs voor Mcerdonk zeer moeilijk. Na dit opnieuw domme be zoekende doelpunt was het dan toch uiteindelijk de thuis ploeg die kon scoren en via Danny Heroufosse die een voorzet van Frans Seghers voorbij De Brabander kon krijgen en zo de 1-4 op het bord wist te zetten En in de 58* min. werd het dan nog zelfs 2-4 wanneer Gerry Van den Daele een mooie aktie op rechts lanceer de en met een mooie achter waartse bal Filip De Wrede kon bereiken die Frans Se ghers op zijn beurt aanspeel de die van dichtbij De Bra bander een tweede maal ver sloeg. 2-4. En Meerdonk dat nu steeds op de helft van Moerbeke postvatte creëerde zich via Gerry Van Daele nog enkele knappe kansen terwijl ook Heroufosse zich niet onbe tuigd liet t^i zelfs nog in de 83' minuut nog dichtst bij de aan sluitingstreffer kwam maar De Brabander redde schitte rend deze laatste aktie in dc wedstrijd. Een wedstrijd die door de thuisblunders ver diend door Moerbeke werd gewonnen maar waarin de thuisploeg zich toch knap wist te verzekeren en vooral een betere tweede helft neerzette. M.S.

De Voorpost | 1988 | | pagina 19