BAASRODENAAR BART BLOMMAERT: ELF OP TWAALF!! OP TWEEDE CHAMPIONS TROPHY NEDERLANDSE MAAR OOK WASE UITSCHIETERS BAASRODE V.A. IN EEN AANPASSINGSPERIODE OVERTUIGEND BAASRODE V.A. FINALISTEN GEKEND De Voorpost - 8.4.1988 - 21 VELDLOPEN KAATSEN PROVINCIAAL KAMPIOEN VELDLOPEN Bart Blommaert hij is Baasrodenaar, bijna vijftien en hij loopt school in het Technisch Instituut Sint-Michiel te Buggenhout wordt door de atletiekkenners als een klasbak beschouwd. Talent te over, bovendien behept met de juiste ingesteldheid, wordt deze tweedejaarska- det een rijke atletiekloopbaan voorspeld. Zijn uitslagen bewijzen overigens zijn ruime mogelijkhe den. Als eerstejaarskadet sleepte hij én het provinciaal én het nationaal veldloopkampioenschap in de wacht. Ook in het voorbije seizoen liep hij een schitterend palmares byeen. Van de twaalf wedstrijden waarin hy aanzette besloot hy er elf zegevierend, inbegrepen het Provinciaal Kampioenschap, begin februari te Zottegem georganiseerd. Zijn naaste konkurrent Wim Seye liep er acht sekonden later over de eindstreep. De ontgoocheling vooral by zyn supporters was dan ook groot toen Bart Blommaert, enkele weken later, tijdens het te Vilvoorde georganiseerde Belgisch kam pioenschap, slechts vierde eindigde. Hy was er niet in geslaagd de kroon op het werk te zetten... Even voorstellen. Bart Blommaert was negen toen hij de atletiek instapte. Vader Blommaert voelde toen plots de atletiekmikrobe kriebelen hij is trouwens nog altijd aktief als veteraan en zoon Bart sloot zich samen met vader aan bij de plaatselijke klub AC Baas rode. Als pupil won Bart Blom maert één wedstrijd (Wille broek). Zijn seizoen als eer- stejaarsminiem zette veelbe lovend in: hij won in het eigen Baasrode. Een armbreuk zou hem echter een poos op inak- tiviteit stellen. Later op het seizoen knoopte hij, na enke le podiumplaatsen, echter op nieuw met de overwinningen aan. In het provinciaal kam pioenschap eindigde hij derde. Wie nog twijfelde aan de mo gelijkheden van de jonge Baasrodenaar moest zijn me ning herzien aan het eind van diens seizoen als tweedejaars- miniem. Van de vijftien wed strijden waarin hij aanzette, won hij er veertien! Enkel tijdens het Belgisch kam pioenschap moest hij zich met een vierde plaats tevreden stellen. De opvallende uitslagenreeks werd overigens doorgetrok ken. Als eerstejaarskadet sleepte hij negen van de elf wedstrijden waarin hij aanzet te, in de wacht. Inklusief zo wel het provinciaal als het Belgisch kampioenschap. Wel een provinciale, geen na tionale titel Ook tijdens het voorbije veld- loopscizoen 1987-'88 slaagde de Baasrodenaar erin vriend en vijand van zijn veldloopka- paciteiten te overtuigen. De balans? Twaalf betwiste wed strijden, elf overwinningen en één vierde plaats. Een erelijst om u tegen te zeggen. Even rekapituleren... art Blommaert: «In het pro vinciaal kampioenschap, be twist te Zottegem, slaagde ik erin van bij de start een tien tal meter voorsprong op te bouwen. Wim Seye kon wel een paar meter van die voor sprong wegknagen, maar op een vijfhonderdtal meter van de finish moest hij me defini tief laten gaan. Ik eindigde de wedstrijd met acht sekonden voorsprong. Eigenlijk een ge makkelijke overwinning. In het Belgisch Kampioen schap daarentegen slaagde ik er niet in meteen van bij de start een kloof te slaan. Na enige tijd moest ik zelfs de aanwezigheid van Bart Enge len, de latere winnaar, naast me dulden. Hij vertikte het echter aan de kop te lopen. Auwers hij zou tweede worden liep toen enige tijd aan de leiding, maar vrij vlug moest ik die last weer op m'n schouders nemen. Engelen en Auwers zijn me toen voorbij gesneld, ik dichtte toen nog wel de kloof, maar net toen ik op het punt stond mijn wa gentje opnieuw aan te haken, liepen ze weer van me weg. In de eindfase is Bart De Loof me dan nog voorbijgespurt. Zodat ik uiteindelijk vierde eindigde. De oorzaak van mijn falen? Neen, ik liep er niet zenu wachtiger bij dan in andere wedstrijden». Vader Blommaert: «Bart werd die dag op zijn waarde verslagen. In de Crosscup wedstrijd te Ninove had hij nochtans Bart Engelen zeven tig meter aan zijn been gelapt. Bart De Loof, in het kam pioenschap derde, eindigde daar op 200 m. Leg dat maar uit. De stress misschien een bus supporters was hem vergezeld die hem toch enigszins te pakken had? Het parcours ook, dat duidelijk een rol gespeeld heeft en dat er te Vilvoorde vrij lichtlo- pend bij lag. Daar waar Bart zich meer in zijn sas voelt op een zwaardere omloop, zodat atleten die over een hoge in trinsieke snelheid beschikten, hem die dag de baas waren. Trouwens, Wim Seye, tweede in het provinciaal kampioen schap en ook iemand die op de voorgrond treedt wanneer de kracht moet worden aan gesproken, eindigde in Vil voorde pas tiende...» Pistewedstrijden Vorig jaar zette Bart Blom maert ook aan in een aantal pistewedstrijden. Hoewel hij geen uitgesproken voorkeur koestert voor ofwel de piste ofwel het veld, toch beperkt hij enigszinns zijn baanaktivi- teiten. Wat dan weer niet be lette dat hij de Baasroodse klubrekords over de 800, de 1000 en de 1500 m stuk voor stuk scherper stelde en hij als kadet de tweede beste Belgi sche tijd over de 1500 m. neerzette. Het feit dat AC Baasrode, waar Bart Blommaert zich goed voelt, over geen kunst stofpiste beschikt, ervaart va der Blommaert eerder als een CHAMPIONS TROPHY NORBERT VAN DE WALLE - LAGERE REEKSEN licht voordeel: Trainen doet Bart op een aarden piste. Wanneer hij dan op een kunststofbaan belandt, moet die hem allicht vleugels ge ven, lichtlopender als ze er bijligt. Tijdens het komende pistesei zoen wil Bart Blommaert zich speciaal voorbereiden op een paar belangrijke meetings als de Gouden 800 te Lebbeke en de provinciale kampioen schappen. Tijdens het veldloopseizoen traint de Baasrodenaar drie maal per week. Op maandag loopt hij de spieren los, op woensdag traint hij onder lei ding van klubtrainer Karei Gabriels en op vrijdagavond vergezelt vader hem. Ook tij dens het zomerseizoen oefent hij doorgaans driemaal per week. Voor andere sporten toont Bart Blommaert geen belang stelling. Als hobby beoefent hij af en toe wel eens het vissen. Enkel de atletiek blijkt hem dus te interesseren. Waarom precies, willen we nog weten. Omdat je die sport in volle natuur kan beoefenen, antwoordt hij. En, voegt vader Blommaert daaraan toe, wellicht ook om dat hij in deze sport sterk presteert. Hij beschikt over klasse, daar twijfelt niemand aan. Wanneer sommigen van zijn leeftijdsgenoten na een wedstrijd dubbelgeplooid over een afsluiting hangen, merk je aan Bart niet eens dat hij gelopen heeft. Hij rekupe- reert ook verbazend snel. Ook een pluspunt lijkt me. Hij leeft bovendien voor zijn sport, let voor de wedstrijd op zijn voedsel, neemt voldoen de nachtrust... Inderdaad, elementen die de basis kunnen vormen van een wellicht knappe atletiekloop baan. Bart Blommaert, een atleet om van cchtbij te vol gen... Voor wie natuurlijk over voldoende snelheid, kracht en uithoudingsvermo gen beschikt. Pierre Van Rossem Atletiek. Zo won Bart Blommaert het Oostvlaamse kadet- tenkampioenschap (arch.) Atletiek. Bart Blommaert (gb) BEKERWEDSTRIJDEN HOGERE 3 Baasrode V.A. 2 Terjoden 7 De wedstrijd tussen V.A., voor het eerst in aktie in Ho gere 3 en Terjoden begon in het voordeel van de bezoe kers. Terjoden via Van Der Hacgen liep onmiddellijk uit naar 0-2, een goede opslag- beurt van Verheyen zorgde voor 1-2 en 2-2 maar toen begon V.A. te blunderen. Vooral de opslag werd zeer slecht verzorgd wat Terjoden toeliet zonder veel moeite naar een 2-5 voorsprong te klimmen. Baasrode vond maar het ritme niet en Terjo den maakte de zaak rond met een 2-7 zege tegen een ont goochelde V.A. ploeg. Deze wedstrijd verliep iets spannender en dan vooral in de aanvangsfaze. Welle nam wel de eerste beurt (0-1) maar V.A. reageerde gepast (1-1) en het bleef gelijkopgaand met tussenstanden van 1-2, 2- 3 en 3-4. Welle zorgde dan voor sensatie via Van Rossem die over het terrein serveerde en zo zijn ploeg naar een 3-5 voorsprong bracht. Het werd nog 4-6 maar dan was voor nieuwkomer Baasrode de kous af. Welle won verdiend met 4-7. Toch was men bij Baasrode V.A. niet totaal ontgoocheld na deze eerste dag «Hogere 3». Het was dui delijk dat mits de opslag beter te verzorgen de thuisploeg kan konkurreren met deze tegenstanders. De organisatoren van het feestmaal van kaatsklub Terjoden (jvdb) Baasrode V.A. 5 Terjoden 7 De tweede dag van de beker wedstrijden begon spannen der. Terjoden pakte wel het eerste spel maar Baasrode reageerde nu gedecideerder dan de dag voordien Het werd onmiddellijk 1-1 en het bleef spannend. Terjoden hield via een goed spelende Hendrix wel de bovenhand wat resulteerde in een 2-4 en 3-5 voorsprong maar bij V.A. was de opslag nu duidelijk beter verzorgd wat hen toeliet aan te klampen tot 5-5. In de beslissende fase toonde Ter- joden zich toch de betere ploeg en won verdiend met 5- 7 Welle 7 Baasrode V.A. 5 Thuisploeg Welle wou Baas rode snel bij de keel grijpen en liep uit tot 2-0, maar een wilskrachtig Baasrode beet van zich af en sloeg krachtig terug met 2-2 en 3-2 tussen standen. Welle, via een zeer sterk spelende Vlassenbroek en een goede De Saedeleer, liep weer uit tot 5-2 maar opnieuw naderde Baasrode tot 5-4. Een paar individuele flaters van V.A. belette toen een totale terugkeer en daar van profiteerde Welle om via 6-4 en 6-5 de wedstrijd naar hun hand te zetten Welle won uiteindelijk met 7-5, maar tijdens die tweede dag bleek duidelijk dat Baasrode zijn mannetje zal staan in Ho gere 3. De aanpassingsperio de kan van korte duur zijn. Op Paaszondag waren de mindere goden van de TT- tafels te gast in Kieldrecht. Een ietsje minder betalende aanwezigen maar een massa meer inschrijvingen voor se- kretaris en tornooileider Ben ny Van Den Hende en de zijnen. Vooral in de lagere reeksen bleek de Nederlandse inbreng zeer sterk, maar ook de Wase vertegenwoordigers lieten zich geenszins onbe tuigd. Van Wase zijde waren er uit- blinkersrollen weggelegd voor: Els De Pauw (Temse) winnares bij de préminiemen dames, Bart De Pauw (Tem se), finalist bij de kadetten heren, Koen Van De Walle (Kieldrecht), winnaar prémi niemen en tevens goed voor een 2e plaats bij de minie men, Stefan Callens (Melse- le), winnaar D4D6 en finalist bij de juniores. Dirk De Bos- schere (St.-Pauwels), nog ge hinderd door zijn kwetsuur 1/ 2 finalist D4D6, Dirk Van Herck (Beveren) en Joris De Beer (Melsele), 1/2 finalisten heren NG en Michael Hey- ninck (St.-Niklase) 1/2 finalist Heren C-speciaal en forfait wegens kwetsuur in de finale heren C. Opmerkelijk was de quazi-afwezigheid van deelne mers uit de Denderstreek. Hierbij denken wij vooral aan de topploegen Patro en Vlier- kouter Hamme. Het volledige uitslagenbord van deze 2e uit gave van de Champions Tro phy Norbert Van De Walle zag er als volgt uit: Préminiemen meisjes: De Pauw Els (Temse), Roelands Purdey (RDT) 2-0 Miniemen meisjes: Fokkers Gabinne - Vissers Simonne 2- 0. Kadetten meisjes: Paeiinckx Patricia (Drive) - Peersman Ida (Drive) 2-0 Tafeltennis. De organisatoren van de Champions Trophy Van de Walle in Kieldrecht (Iv) Juniors meisjes: Schrauwen Ilse (Salamander), Vernim- men Jacqueline (St.-Aloy) 2- 0, Kadetten heren: Van Geersom Wouter (Wilmo), De Pauw Bert (Temse) 2-0, Miniemen: Duric S. (Wilmo), Van De Walle Koen (Kiel drecht), 2-0, Préminiemen: Van De Walle Koen (Kiel- dreht), Faes Tom (Kapellen) 2-0, Veteranen: Heremans Louis (Kapellen), Paeiinckx Bruno (Drive) 2-0, Dames NG: Peersman Ida (Drive), Peerlinck Els (Merksplas) 2- 1, Dames C: De Waal Jeanne (RDT), Jacobs Ingrid (Rub- bens) 2-0, Heren D4/D6: 1/2 fin. Skowronek (Kapellen), De Bosschere Dirk (St.-Pau wels) 2-0, Callens Stefan (Melsele), Stevens Kristof 2- 1. Finale: Callens - Skowro nek 2-0. Heren NG: 1/2 fina le: Van Herck Dirk (Beve ren), De Beer Joris (Melsele) 2-0, Kerse Steven (Zomer- gem), Bel Carlos 2-1, Finale: Kerse - Bel 2-1, Heren D: 1/2 finale: Lamproyte Dirk (Meerdaal), Skowronek Gu- nar (Kapellen) 2-1, Steyaert (Drive), Cool Yves (Bleu Ra ckets) 2-1, Finale: Lamproye - Steyaert 2-0. Juniors: 1/2 fina le: Van Damme Edwin (SAR), De Beer Ivo (Melse le) 2-1, Callens Stefan (Melse le), Jacobs Steven 2-0, finale: Van Damme - Callens 2-1, C- speciaal: 1/2 finale: Van Der Vreken Marc (Are en Ciel), Heyninck Michael (St.-Nikla se) 2-0, Finale: Delbon - Van Der Vreken 1-2. Heren C: 1/2 finale Heyninck Michael (St.- Niklase) Dermine Michel (Arc en Ciel) 2-1, Van Der Vreken Marc (Are en Ciel), Peersman Gert (Drive) 2-0, finale: Van Der Vreken Mare - Heyninck Michael 2-0, na forfait wegens kwetsuur van Michaël Heyninck. Het Wase toptornooi van TTC Kiel drecht kende een rekordop- komst. Gaat men binnenkort niet lijden onder plaatsge brek? Sekretaris Benny Van Den Hende en zijn dynamische ploeg mogen alvast fier zijn op deze verwezenlijking en wie weet komen zij volgend jaar niet met een ander pri meurtje,voor de dag. MJP LAGERE 2 - BEKERWEDSTRIJDEN KVKT-beker HammeSt. Anna 5 Baasrode V.A. 15 De eerste Bekerwedstrijd tus sen St. Anna. een der grote favorieten in Lagere 2 en het jonge Baasrode V.A. kreeg een zeer verrassend verloop. Het jonge V A. van kapitein Kaekelberg ging zonder com plexen van start en liep vlug uit tot 1-3 en 2-5, dit via een zeer sterk kerende David Van Damme en een sterke Alain Quisquatcr. In een mum van tijd werd de ploeg van Freddy Verhoeven naar een 2-8 rust stand verwezen. Na de rust hetzelfde spel- beeld. een formidabel sterk spelend V.A. ging naar een 3- 10 stand en sensatie alom toen Alain Quisquatcr, als 16-jari- ge, los over het terrein lever de. iets wat men normaal al leen maar in nationale ziet. Zo bleef V.A. maar domine ren en via 4-11 en 5-12 werd het een vlotte 5-15 zege. Een knap Baasrode, met Van Damme en Quisquatcr in ve dette. liet St. Anna gewoon geen kans wat toch een ont goocheling moet betekenen voor een routinerijke ploeg als Hamme Baasrode V.A. 15 Hamme St. Anna 1 Hamme. nog niet bekomen van de zware nederlaag van daags voordien, bracht er nu helemaal niets van terecht. V.A met Koekclbcrg en Geert Ouisquater aan de koord, Alain Quisquatcr op klein midden, Wim Claes op groot midden en David Van Damme op achterman, speel de St. Anna gewoon van het terrein. In een mum van tijd werd de rust bereikt met een 8-0 voorsprong. Na de pauze hetzelfde spelbeeld, een in al le rijen dominerend Baasrode overklaste St. Anna en liep recht naar een vlotte 15-1 ze ge. Bij Baasrode V.A. was men zelf verrast door de on gelooflijk sterke prestatie van de jonge ploeg die duidelijk heel wat klassespelers telt. Eén daarvan is beslist de 16- jarige Alain Quisquater die zo maar eventjes vier opslagen los over het terrein zwiepte. Meteen is Baasrode geplaatst voor de halve finale die zater dag 9 april wordt gespeeld om 14.30 u. Buggenhout Toe komst noemt de tegenstander die men op de Broekkant met vertrouwen opwacht. Deze week gingen in zaal Fa- milia de halve finales door van de KVKT-beker van Oost-Vlaanderen. Twee Pa- tro-ploegen, de A- en de C- ploeg hadden elkander ontlo pen bij de trekking. Patro C stond tegenover Een dracht B Lebbeke. De ploeg van Julien Heyvaert en vrien den hadden hierin al een goe de prestatie geleverd. Maar deze keer was de opgave toch te groot. Ondanks hun voor gift slaagden ze er niet in Patro C in het nauw te drij ven. Na vijf wedstrijden was het verdikt bijna gevallen 4-1. Dat zou later uideinen tot een vlotte 7-2 overwinning. Paul de Schoesitter en Mare Stal- laert wonnen elk drie keer, Hilaerc Straetman moest het met één overwinning stellen. Voor Eendracht won Julien Heyvaert en Frank de Hertog elk één keer. Alleen Emiel van Biesen kon maar één overwinning winnen. De andere wedstrijd Patro A - Dynamica A zou een echte triller worden. Aanvankelijk werd Hamme op de achter volging aangewezen 0-2. Van Hecke verloor in de derde set van Geert Gerlo en Mare de Keyser kon de twee punten voorgift die Van Assche kreeg niet goedmaken De tij zou keren. Messagie streed drie sets lang tegen Chris Ooster- linck. Een moeilijke strijd was het. want de speler van Dynamica kreeg immers ne gen punten voorgift. In de laatste set klikte het voor Pa tro A met 22-20. Op de ande re tafel kon Van Hecke zijn tegenstander Van Assche in twee sets verslaan en de glo bale stand was 2-2. Hamme kwam op win* via De Keyser die Oosterlinck kon kloppen 3-2. Maar het liep weer samen doordat Gerlo geen moeite had om Messagie te verslaan 3-3. Hamme kwam op winst 4-3 via een overwinning van Van Hecke die Oosterlinck varsloeg maar op de andere tafel beende Dynamica weer bij. Gerlo won immers ge makkelijk van De Keyser en opnieuw gelijk 4-4. In de laat ste wedstrijd moest het ge beuren. Messagie slaagde er in ondanks de zes punten ach terstand waarmee hij elke set moest starten toch Van As sche te verslaan en daarmee haalde Patro A met 5-4 de overwinning en meteen ook de finale. HVC HANDBALKALENDER Heren 1* Nationale Zond. 10.4 te 2' Nationale Zond. 10.4 te 16.30 u. Avanti Buggenhout - Sp. Neerpelt 17.15 u. Ajax Lebbeke - Villers 30 u. E.V. Aalst - Ransart 3* afdeling Zond. 10.4 te 16.30 u. Alken - Lokeren Provinciaal Zond. 10-4 te Zond. 10.4 te ster 2 Zond. 10.4 te Zat. 9.4 te 18. 20.15 u. Berlare - Temse 15 uur Gr. Bijgaarden 2 - H.K. Waasmun- 15 uur E.V. Aalst 2 - Rtobuco Buggenhout 2 15 u. Dendermonde 2 - Denderbelle 2 Dames 1' nationale Zat. 9.4 te 20 uur H.C. Merksem - Nopri Lebbeke 2' afdeling Zat. 9.4 te 16. Zond. 10.4 te Provinciaal Zat. 9.4 te 17. Zond. 10.4 te 6.45 u. R.B. Dendermonde - M Gent 16.30 u. E.V. Aalst - In. Hasselt 2 15 uur: Kortrijk - Squadra Lebbeke 2 16.30 uur: Lokeren - Brasschaat

De Voorpost | 1988 | | pagina 21