TOFF STEENDORP UIT DE BEKER GEWIPT BERLAARS VOLLEY VOOR BESLISSENDE WEKEN NA LANG WACHTEN ZELE EN DANNY DE MAESSCHALCK GRANDIOOS NIEUWE THUISZEGE VOOR VITESSE LEEGGESPEELD VOLLEYBAL 26 - 8.4.1988 - De Voorpost BOOGSCHIETEN DAMESHANDBAL KALENDER HEREN Kalender dames Derde landelijke 9/4: 20.00 Komen-V.C. Kemzcke Tweede provinciale A 9/4 20.00 Konlakt Temsc-Adec Baasrode Tweede provinciale B 9/4 15,00 Nilco Lebbeke-Dcnderleeuw Derde provinciale A 10/4 19.45 V.C. Oudegem-Juvenes Zcle Derde provinciale B 9/4 18.00 Kangoeroes Aalst-Gaverc Vierde provinciale A 9/4 19.15 Thundcrballs Bcrlarc - Ertvelde Vierde provinciale B 9/4 16.45 Borsbeke-Leeuwerik Lede 9/4 17.45 V,K. Erembodcgem-Oudenaardc 10/4 15.15 Leeuwerik Lcdc-Ename Beker van Belgle 10 april in hel Eurovolleycenler Ie Vilvoorde. 14.30 Wervik-Hermes Oostende 17.00 Torhout - Maaseik Tweede landelijke 9/4 17.00 Herzele-Asterix Kieldrccht Eerste provinciale 9/4 20.00 Juvenes Zele-Zulte Tweede provinciale A 9/4 16 45 Bccrvclde - V.C. Tcmsc 9/4 19.30 Eeklo-Rumbac Waasmunster Derde provinciale A 9/4 15.00 Kelderken Gent-Sinda St.-Niklaas 9/4 19.15 V.C. Bcrlare-Ertveldc 9/4 20.30 Kontakt Tcmsc-Kabaz Bazel Derde provinciale 10/4 17.45 Oudenaarde-Kangoeroes Aalst 10/4 18.30 Leeuwerik Lede - Kruishoufcm Vierde provinciale B 9/4 17.45 Biekes Ercmbodcgem-Ronse Jeugdkalender Jongens scholieren 9/4 17.00 Hcusdcn-Juvcnes Zele 10/4 16.00 Maldegem-Hygiêna Stekcne 9/4 10.30 V.C. Oudcgem-V.K. Aalst 10/4 14.00 Erwetegem-Scorpio Aaigcm Jongens junioren 9/4 10.30 Adec Baasrode-Wettercn 9/4 15.00 V.C. Kemzekc-Ertvclde 9/4 10.00 V,K. Aalst-Mccrbckc Meisjes kadettcn 10/4 17.30 Scorpio Aaigcm-V.C Oudcgcm Meisjes scholieren 9/4 15.15 Merclbckc-Sinda St. Niklaas 10/4 15.30 Scorpio Aaigem-Sigivok St Gillis 10/4 10.30 Juvenes Zele-AVO Melscle 10/4 14.00 Zclzate - Snuffel Grcmbcrgen Meisjes junioren 9/4 9.30 Juvenes Zelc-V C. Oudcgcm 9/4 9.30 Delta Eksaardc-Spectrum Moerbcke Waas 9/4 14.00 Kontakt Temsc-AVO Mclselc 9/4 15.00 Rumbac Waasmunster - V.C. Bcrlarc Jeugdbeker Meisjes junioren 10/4 10.30 Sinda St.-Niklaas-Zclzatc TOFF STEENDORP - METEORS ZOTTEGEM: 2-3 Eddy Verstraeten draaide op volle toeren en hij stimuleer de zijn aanvallers. Zeker Pa trick Van Landeghem liet zich niet pramen. De bezoekers, duidelijk verrast van deze heropstanding, stonden erbij en ze konden er alleen maar naar kijken. In de vierde set kon Steendorp na een tumult- rijke set de bovenhand hou den. Beide ploegen bleven in eikaars nabijheid. De bezoe kende aanhang wou de tegen stand van Steendorp stpen en ging hulp zoeken bij de man op de stoel. De Meteors-aan- hang was het niet altijd eens met zijn beslissingen en be ïnvloedde het spel om de ha verklap. Steendorp hield het hoofd koel en dwong een vijf de set af. De beslissende set C'-S-SwSï De ploes Kriko Beeeren W via 2-5 ging het naar 4-10. Een wilskrachtig Steendorp ver zette de bakens. De Toffploeg sloeg terug en kwam zelfs met 12-10 voor maar viel dan vol ledig stil. Eddy Verstraten, het gbeeld van de thuisploeg, was moegestreden. Zottegem voelde de zege binnen bereik. In een laatste krachtinspan ning slaagde Meteros erin de ze wedstrijd af te ronden. Steendorp verdiende meer, maar kwam met opgeheven hoofd uit deze halve finale. Thundcrballs Berlare, de he- ren-volleyploeg, staat voor enkele belangrijke wedstrij den. Men maakt nog steeds kans om promotie naar 3de provinciale. Later dit jaar Boogschieten. Patrick De Wilde werd koning op de wip bij Ons Vermaak in Uitbergen <jj) viert de club haar 20ste ver jaardag. Het zou een mooi geschenk zijn. Eerst moet echter nog 3 wed strijden gewonnen worden. De belangrijkste wedstrijd wordt wellicht dit weekeind gespeeld, thuis tegen Ertvel de, dat gelijk geklasseerd staat. Volgende week moet men naar Denderleeuw en op 23 april volgt de laatste wed strijd, een thuiswedstrijd te gen Lovendegem, dat even eens kort op Berlare volgt. De dames doen het ook verre van slecht, zij staan momen teel 3de. Zij spelen nog thuis tegen Ertvelde (9/4), Hamme (17/4) en tegen het tweede geklasseerde St. Amandsberg (23/4). Uiteraard wordt voor de ko mende belangrijke thuiswed strijden gerekend op de sup porters. Het aantal supporters is de jongste tijd zeker aange groeid. Spelers en bestuur re kenen op hen om hen in moai- lijke ogenblikken tot een laat ste krachtinspanning op te jutten. De wedstrijden be ginnen voor beide klubs om 19.15 u., de reserven be ginnen om 18 u. VLAMERTINGE - V.C. TEMSE: 1-3 (7-15, 4-15, 15-8, 11-15) vond ging met 15-8 de boot in. Onder impuls van Keyaerts De gastvrouwen gingen op en Vandenbranden kon Tem- hun elan verder in de vierde se een geruststellende 0-2 uit- set en ze bouwden een 8-1 bouwen. De bezoekers, dui- voorsprong uit. Temse vond delijk in slaap gewiegd door het welletjes, Keyaerts en te weinig tegenstand van de Vandenbranden kwamen op- thuisploeg, geraakten in de nieuw op volle toeren en on- Boogschieten. Theofiel Van der Stricht werd koning bij de Kermisvogels in Uitbergen (jj) derde set maar niet van de der hun beiden sloegen ze alle grond. Nu kwamen de thuis- illusies van de thuisploeg op speelsters op de proppen, een vijfde set aan diggelen. Temse dat nooit de draai Volleybal. De Pelgrims uit Melsele (Iv) V.C. Zele 3 Sipico Leuven 2 (14-16, 15-6, 15-8, 12-15, 15- 5) Een week na het treffen met leider Moeskrocn heeft nu ook co-leider Sipico Leuven na een waar volleybalfestijn in de sporthal De /Leven te Zele in het zand moeten bij ten. De Oostvlamingen speel den een uitstekende partij en ze trakteerden het talrijk op gekomen publiek andermaal op een pikante vijfsetter, de zoveelste reeds dit seizoen. De eerste set was gelijkop- gaand. Beide ploegen losten elkaar van geen vin en na een 14-14 gelijke stand konden de jongens van coach Roger De Braeckeleer de eerste deelzc- ge na drie setballen naar zich toetrekken. Zele, duidelijk van plan zich niet naar de slachtbank te la ten leiden, trok er in de twee de set vandoor. Onder impuls van een goed aanvallende Danny De Maesschalck kon den de thuisspelers een 7-0 kloof slaan. De Brabanders probeerden tevergeefs het tij te doen keren. Ze konden nog aanklampen tot 10-6, maar verder geraakten ze niet. Een enthousiast spelende thuis ploeg, vokaal gesteund door haar supporters kreeg in de derde set een 0-5 achterstand aangesmeerd. Deze set kende wel een eigenaardig verloop. Nadat de Leuvenaars een 1-7 voorsprong hadden uitge bouwd, gingen de gastheren geweldig te keer. Zele her pakte zich bijtijds en bij 8-8 was voor de bezoekers alles te herdoen. Meer nog! Zele met gevarieerd volleybal liet zijn tegenstander ter plaatse en overweldigde zijn gasten. Si pico besefte dat het heel moeilijk zou worden in deze helse sfeer en ze begonnen uiterst gekoncentreerd aan de vierde set. Leuven geraakte met goede kombinaties aan het net aan een 7-12 voor sprong. Een zegedriftig Zele kon nog tot 12-13 terugko men, maar even later was de belle een feit. Tijdens de vijfde en beslissen de set stonden de bezoekers in een schietkraam. De Maes schalck en Christiaens scho ten kanonballen af vanuit eender welke positie en beide aanvallers waren niet te stop pen aan het net. De Maes schalck plaatste het orgelpunt van de wedstrijd door met zijn sprongopslag een ace te verzilveren en zo een einde te stellen aan een ware propa- gandawedstrijd. Boogschieten. In Uitbergen schoot Gunther Blancquaert zich koning bij "Strijpwegel" (jj) (12-15, 15-17, 15-4, 15-13, 12- 15) Steendorp zorgde voor heel- wat weerwerk tegen het in eerste landelijk uitkomend Erwetegem. Hun inbreng zorgde voor een spannende halve finale in sporthal Temsi- ca. De Toffspelers hebben hun huid duur verkocht. De talrijk opgekomen supporters zullen zich deze verplaatsing niet beklagen. Steendorp nog altijd zonder de gekwetste Bert De Gendt (en zonder de geschorste Kris De Wolf), kende een bijzonder goed start. De gastheren konden vrij vlot een 12-8 voorsprong uitbouwen. In de eindstrijd deed zich de afwezigheid van de twee basisspelers geweldig voelen. Zottegem kon bijbe nen en de eerste set naar zich toetrekken. In de tweede set kon Steendorp goed aanklam pen. Opnieuw moest Steen dorp na een spannende eind strijd het onderspit delven. De Waaslanders gerakten in deze tweede set aan een set bal maar de scheidsrechter mikeek zich op een geraakte bal ten nadele van de thuis ploeg. Zottegem profiteerde hiervan en haalde de tweede set binnen. Steendorp, steeds gevaarlijk in een verloren geaande positie, sloeg met de gekende verbetenheid terug. Boogschieten. Ronny De Groote is de nieuwe koning bij "De Zwaan" in Uitbergen (jj) Vitesse Kruibeke 3 Lanaken 1 (15-5, 15-8, 13-15, 17-15) De thuisploeg begon gekon centreerd aan deze opdracht want een thuisoverwinning werd een noodzaak voor de trouwe supporters. Een laat ste overwinning in eigen zaal dateerde al van eind novem ber. Onder impuls van een sterk spelende Guy De Beer pakte Vitesse zonder veel moeite de eerste set. Tijdens de tweede set stond het al vlug 12-4, Dit was voor namelijk het werk van Wuyts en Kolba. Naar het einde toe van deze set begonnen de Limburgers voor meer weer werk te zorgen. Tinkhof zorg de voor een 13-8 tussenstand. Kruibeke, dat naar een vlotte 3-0 afstevende, kreeg in de derde set het deksel op de neus. Hetgeen niemand voor mogelijk achtte gebeurde toch. In de derde set kon Lanaken het initiatief naar zich toetrekken en het behou den. De bezoekers bouwden een 7-13 voorsprong uit, Vi tesse kwam nog terug tot 13- 13, maar het moest in een spektakulair einde de set aan de gasten laten. De spelers van coach Walter wilden duidelijk meer nu ze de gastheren in hun greep voelde. Lanaken kon tot 6-10 uitlopen. Bart Wuyts bracht zijn ploeg terug. Zijn sprong- opslagen zorgden voor een 11-11 gelijke stand. Hij kon evenwel niet verhinderen dat de bezoekers bij 11-14 aan een eerste setbal geraakten. Vitesse gaf zich nog niet ge wonnen. In een spannende eindstrijd kwam Kruibeke punt per punt terug (14-14). Nu kreeg de nochtans goed spelende Wuyts een rode kaart onder de neus geduwd (14-15) zodat de bezoekers een tweede setbal op een pre senteerblaadje kregen aange boden. Ben Croes, aan zijn laatste wedstrijden met Krui beke toe, zette de puntjes op de i en hij bezorgde op een echt verblijffende wijze zijn ploeg de zege. Boogschieten. Henri Van der Stricht is koning bij het peloton Voetbal in Uitbergen (jj) 2' AFDELING Robuco Buggenhout - Haachtse: 7 - 18 Het ziet er naar uit dat het heenwedstrijd werd nog ge- hoog tijd wordt dat het sei- wonnen in Haachtse maar nu zoen gedaan is voor de Robu- |(0n Buggenhout op geen en- co-dames. De ploeg lijkt to- ogenblik een vuist maken, taal leeggespeeld en als men wedstrijdbegin liet noch- de beperkte spelerskern kent (ans de afgetekende neder- is dat geen verrassing. In de |aag njct vermoeden. Calu- waerts en Bouwmeester zorg den inderdaad voor een 2-0 voorsprong na 3' maar daarna viel het totaal stil bij de thuis ploeg. Het werd 2-3 en on danks Bleyaert, na een kwar tier nog eens kon gelijkstellen (3-3) was toen de zwanenzang van de thuisploeg reeds be gonnen. In een ruk ging Haacht dan naar 3-8 en met 4- 9 ruststand was het pleit reeds beslecht. Ook in de tweede helft, met de jeugdige M. Caudron als verdienstelijke debutante in het Robuco- doel, kon Buggenhout geen vuist maken cn Haacht had het echt niet moeilijk om de score stelselmatig op te drij ven, Hel werd 6-14 na 45' cn via 7-16 na 50' werd het uit eindelijk een 7-18 nederlaag voor een uitgeblust Robuco. Robuco Buggenhout: Caudron 1. Caluwaerts, Bouwmeester 2, Vcreecken, Cooreman, Bleyaert 1, L. Caluwaerts 2. De Frcync 2. EVA

De Voorpost | 1988 | | pagina 26