DAG TITEL... UIT HET VUUR GESLEEPT TWEE PUNTEN SCHEIDEN DE LANTAARN ZELE VAN DE TITEL OOK ROYAL LEBBEKE TE LICHT BEVONDEN DOOR RACING STEFAN DE BELEYR IN NIEUWKERKEN-WAAS ZEELSE DEFENSIE HOUDT STAND VOETBALKALENDER SK BEVEREN VOLLEDIG IN DE GREEP VAN ANDERLECHT 28 - 8.4.1988 - De Voorpost MINIVOETBAL EERSTE NATIONALE MINI VOETBAL MINI ST.-GILLIS-WAAS OOSTKAMP 3-7 Op een onverklaarbare wijze heeft Mini St.-Gillis nu een ernstige steek laten vallen in verband met de kampioensti tel in de hoogste minivoetbal-, reeks van ons land. Met nog drie thuiswedstrijden voor de boeg en één enkele verplaat sing stond het tot vorige vrij dag immers vast dat Mini St.- Gillis de gedoodverfde kandi daat was voor de landstitel. Maar een in een off-day ver kerend St.-Gillis verloor niet alleen een eerste maal dit sei zoen op eigen terrein maar wellicht ook de titel die nu wellicht naar Maracana Gent zal gaan omdat Ingelmunster in Zele ook al een foutje be ging en zo mee van de kop af tuimelt samen met Mini St.- Gillis. Mini St.-Gillis dat Bettoncelli moet missen omdat deze kun dige balvirtuoos gestopt is kon zich nog wel in het begin van de eerste periode enkele kansjes toeêigenen maar zo wel Rudi Stuer als Frank Mil- liam toonden dan al de malai se die in de ploeg heerste en misten onbegrijpelijk. Dit ter wijl de bezoekers langs Icket en Rotsaart dat niet deden en een ook al zwakke thuisdoel- man Luc Van Goethem elk éénmaal het nakijken gaven: 0-2. De tweede periode bracht weer wat veldmeerderheid voor de thuisploeg die echter op geen enkel moment van de wedstrijd kon omgezet wor den in doelpunten. De bezoe kers wisten wel hun kansen te benutten en het was thuis- doelman Luc Van Goethem die in het begin van de derde periode nogmaals verslagen werd vanuit een scherpe hoek: 0-3. In de derde periode kon Mini St.-Gillis toch milderen langs Rudi Stuer maar de kans op 2- 3 werd dan even later gemist door Stefan Van Landeghem die een strafcorner op de paal kopte. Dit was dan het keer- beeld in de wedstrijd want i.p.v. 2-3 werd het 1-4 toen Oostkamp wel een strafcomer benutte en zo de ruimte in schoot. Een wanhoopswissel bij thuis- coach De Roeck tussen doel man Van Goethem en Rudi De Roeck bracht ook al niet de gewenste kentering zodat de gasten verder konden uit lopen tot 1-5 alvorens Rudi Stuer een tweede strafcorner miste zodat de thuisploeg op deze 1-5 de laatste periode inging. In de slotperiode kon Mini St.-Gillis het dan gevon den krijgen om een derde strafcomer te missen terwijl bij tegenaanvallen Rotsaert en Icket nogmaals tot scoren konden komen zodat meteen de bezoekende zege een feit was al kon Frank Milliam «de pil» nog wel, wat verzachten door een tweede thuisgoal te lukken net voor inrukken. Grote verslagenheid natuur lijk bij Mini St.-Gillis dat zo en de Beker en wellicht nu ook het kampioenschap aan de neus ziet voorbijgaan. De enige lichtpunt is dat Gent nog op bezoek moet bij Ou denaarde maar dat blijft slechts een laatste strohalm om zich aan op te trekken. M.S. VOLLEYBAL Minivoetbal. Regina won in de Berlaarse kompetitie met 9-3 tegen Argenta (jj) IOKO jcr-vs AaoKOjJ'yoK Moderna Lebbeke 3 Geraardsbergen 2 Setstanden 15-6, 6-15, 15-11, 10-15, 19-17. Het werd een zware klus voor Moderna om Geraardsbergen er onder <te houden maar dat verwachtte men te Lebbeke wel gezien de jongste uitsla gen van de bezoeksters. De heenmatch werd met 0-3 ge wonnen maar nu lagen de kaarten anders. Voor Ge raardsbergen was het een strijd om het behoud en die werd met alle middelen ge streden. Ook scheidsrechter De Keyser moest het ont gelden. Nadat de reserven met 3-0 hadden gewonnen en de eer ste set met 15-6 naar Lebbeke ging had er het de schijn van dat we naar een gemakkelijke wedstrijd gingen, maar dat hebben we vlug moeten herzien. In de tweede set vlotte het plots niet meer bij de thuis ploeg. Van 3-0 werd het 3-3 en Geraardsbergen ging door naar 3-6. Wat de coach ook ondernam, de persoonlijke foutenlast bij Moderna was zo groot dat de bezoekers vlot naar een ruime zegen gingen: 6-15. De derde set bracht de bezoe kers nog meer onder druk want ze gingen nu zenuwach tiger akteren en dat leverde hen wegens kritiek op de ref. en die was niet uit de lucht, een gele kaart op. De rollen waren nu omge keerd en de bezo'ekers die tot 0-4 uitliepen zagen die stand naar 6-4 gaan. Onder impuls van een goede aanval langs Liliane Breückelaers werd de ze set in de wacht gesleept. Toch minder vlot dan we ge woon zijn want aan de andere kant van het net speelde men ook een sterke partij, waarbij de receptie sterk naar voren kwam. De vierde set ging weer naar de bezoeksters na een strijd die gelijk opging tot 10-10 maar dan sloeg Ge raardsbergen de kloof. We kregen dan een vijfde set een slijtageslag waarin beide ploegen tot het uiterste gin gen. Men ging gelijk op en draaide met 7-8. De ploegen bleven langszij en het was Geraardsbergen dat de eerste matchbal kreeg op 13-14. Lebbeke ontfuselde het de bal en ging door tot 15-14 maar ook de thuisploeg kon niet besluiten. Het werd dan 15-16 en weer kon Moderna de bal veroveren: 17-16. Nog kon de thuisploeg er geen einde aan stellen het werd nog 17-17, maar dan ging men door naar 2° PROVINCIALE 19-17. Oef... Onsportief Geraardsbergen We hebben het in Time-Out nog gelezen. Wat meer sporti viteit onder scheidsrechters is nodig maar wat we van een speelster en ref Van Holder gehoord hebben liep de spui gaten uit. In het bijzijn van de pers en heelwat publiek be schuldigde ref Van Holder scheidsrechter De Keyser van partijdigheid en wat erger is van onbekwaamheid. We kunnen ons best in de plaats stellen van deze ref die hier door een collega de huid wordt volgescholden. Het prestige van het scheidsrech- terskorps krijgt op deze wijze wel een lelijke deuk. Ref De Keyser die men ondanks de gespannen sfeer waarin deze wedstrijd werd betwist, niets kan ten laste leggen, heeft een goede leiding ten beste gege ven in deze heksenketel van toeters en bellen die Ge raardsbergen ervan gemaakt heeft. We begrijpen de man wanneer hij antwoordde «ik kan maar de fouten fluiten die ik zie en dat heb ik gedaan». Maar dat er scheldwoorden komen van een collega maakt het allemaal nog erger. Andre Minivoetbal. In de Berlaarse kompetitie won Jeugdhuis Joko met 8-2 tegen Jeugdklub Joker uit Uitbergen (jj) In derde nationale boekte De Luk Haentjens maakten de noeg om de kampioenstitel Boeykens (2) en Johan Van Mini Temse. Julien Van Eet- Lantaarn bij Den Anker Oos- demonstratie rond. Guido binnen te halen met de daar- Eetvelde duwden de leider in velde (2), Jean Pierre Vehent terzele een 2-21 monsterzege. Verstuyft en Ignace Van aan verbonden promovering de derde act definitief in het en Wim Den Haese op straf- In deze eenrichtingspartij be- Driessche tekenden voor de naar tweede afdeling. ON verlies (7-2). De Graef legde corner namen aan een 4-0 werkten Luk Haentjens (2), lokale treffers. Na het verlies Van Damme zorgde in eerste in de laatste periode de eind- rustscore alle twijfels weg. Na Luk De Mets en Mark Van de van Aalst dat overigens ook nationale voor de verrassing, stand vast na een treffen de pauze deemsterde een fy- Velde (2) een 0-5 voorsprong nog twee punten armer wordt Leider Ingelmunster verrast waarin de Zeelse doelman sisch zwak Temse verder weg. door de snelle start van ON Luc Poppe een groot aandeel Den Haese (3), Vehent en ging met 8-4 de boot in. Mar- had in de lokale zege. Twee- Van Eetvelde lieten de kans l MICHTa MCHTi m In deze eenrichtingspartij be- Driessche tekenden rkten Luk Haentjens (2), lokale treffers. Na he k De Mets en Mark Van de van Aalst dat overigi 1de (2) een 0-5 voorsprong nog twee punten armt de eerste periode. De na de uitspraak van de kloof liep aan de rust uit naar NOMB-strafkommissie dit in- o o 1-13 door toedoen van Jan gevolg het opstellen van een nix Boeykens, Hans De Graef denationaler Maes boekte een niet liggen om de score verder Zaalvoetbal. In de Hamse Liga is Garage Michta kampioen in de tweede afdeling (ms) Bogaert, Mark Van de Velde niet aangesloten speler tellen en Mare Dhollander bewerk- ruime 9-2 overwinning tegen uit te bouwen, (ajz) (5), Luk De Mets en Mark De de Zeienaars nu vijf punten ten een 3-1 voorsprong na de Beule. De Zeelse scoremachi- voorsprong op het nummer eerste periode. Met een tref- ne bleef ook na de pauze op twee Geraardsbergen. Hier- fer van Mare Dhollander en volle toeren draaien. door heeft De Lantaarn met een gemiste cornerbal van In- Mark Van de Velde (3), Bart nog drie wedstrijden voor de gelmunster prijkte een 4-2 Merckx (3), Luk De Mets en boeg aan een overwinning ge- ruststand op het scorebord. Racing Temse Royal Lebbeke 7-2 Met een overdonderend einde meesterschap heeft de Temse zicht, Eerste provinciale WIELRENNEN AMATEURS de eerste helft in moest bezoekend doelman er weer geen hou- Tonneleer Eddy zich dan nog Stefan De Beleyr vertolkte renners verenigde. Daaruit zaalvoetbalformatie Racing, den aan het Racing Temse een zevende maal gewonnen een centrale rol in Nieuwker- verdween later Gino Verbrae- nu ook afstand genomen van aanvalsgedoe, zodat meteen geven, wanneer een vrije trap ken-Waas, De amateur uit eken wegens mechanisch de- Royal Lebbeke toch ook een de stand opgetrokken werd van Verhelst in eerste instan- Kemzeke was er vrijwel bij fekt. Voor het ingaan van de toonaangevende ploeg in deze naar de fofaitscore. 5-0 dus. tie nog kon gered worden, iedere aktie betrokken. Er finale rukten vier renners zich reeks. Slechts een tegenvaller Paul Piessens, Van Britsom maar nadien moest hij in de werd overigens snel gereden los. Stefan De Beleyr, Dirk dit weekend voor Racing en en nogmaals Paul Piessens, rebound toch weer die kleine Zo snel zelfs dat we bij iedere De Cauwer, Jan Joos en Gun- dat is dat ook leider Berlare waren het die voor deze sakkerse Eli Van Assche voor doortocht bijna telkens een ther Van Stèelandt. In het slot steeds op het zegepad blijft, mooie uitgangspositie laten gaan wanneer die als andere situatie kregen. Naast trok De Beleyr er alleen van- eerste aan de bal kon en zo De Beleyr waren ook Dirk De door. Hij genoot de steun van Racing op 7-1 bracht. Als Cauwer, Johan De Prekel en ploegmaat Van Steclandt die troost mocht bezoeker Geert Gunther Nauwelaerts gere- flink afstoppingswerk ver tegen Royal Lebbeke wezen je lichter op maar toch kon Goens dan in de slotminuut geld vooraan te vinden. Half- richtte. De Beleyr won uitein de bordjes al 2-0 aan in het Eli Van Assche niet nalaten thuisdoelman Buyens ook weg wedstrijd bleven nog zo'n delijk met een voorsprong voordeel van de thuisploeg, van vlug nog even de 6-0 op eens verslaan van dichtbij, zo- 25 renners bij de kansheb- van zo'n 150 meter op Gun- Verhelst en Patrick Riské wa- het bord te brengen, alvorens dat de eindstand meteen be- bers. De rest van het 52-kop- ther Van Steelandt die de ren de trefzekere Temsenaars bezoeker Mare Goossens paald werd op 7-2, in deze pige deelnemersveld verdw- spurt won voor de tweede die voor deze blitzstart voor het eerreddend doelpunt wedstrijd, die rustig door een een vroegtijdig uit koers. In plaats, voor Dirk De Cauwer. knap spelende Racing Temse de negende van de vijftien af ,E_G te leggen ronden vormde zich M.S. eetf leidersgroep die vijftien zodat er voorlopig alleen nog zorgden, maar de tweede stek blijft Na de pauze nam Racing inzitten. Na amper 7 min. spel Temse dan de zaken een iets- zorgden. kon zorgen, voor zijn Leb- Aanvankelijk bleef het dan beekse ploeg. Naar het einde ploeg werd beheerst wat rustiger, maar met het van deze wedstrijd toe dan E. ZELE - OL. CHARLEROI 0-0 Minivoetbal. Pa Gijs won met 12-5 tegen Pompierken in de Berlaarse kompetitie (jj) VOETBAL 1« NATIONALE Beveren-Standard (Vermeersch. 9.4. 20.00) FC Luik-Lokeren (Blareau) 2' NATIONALE E, Aalst-Harelbcke (Jeurissen, 18.00) 3' NATIONALE KV Ooslcnde-J. Lede (De Bruync) E. Zele-Ninove (Laenens) BEVORDERING B Poederlee-Sint-Niklaas (Strosse, 9.4, 18.00) VW Hamme-Hobokcn (Surkijn) 1' PROVINCIALE Ertvelde-E. Meldert (E. Dcvisscher) SK Lcbbeke-Olsenc (Drieghe) Temse-Latem (Helderweireldt) KAVD-Sl. Wcttcrcn (Van Zandc. 9.4, 19u30) Waarschoot-SK Aalst (Verniers) 2' PROVINCIALE B St.-Kruis-W. - Robur (Van Leuven) Borsbcke-H, Vrasene (Backaert) FC Dcnderlecuw-Kcmzeke (Van Damme) Appelterrc-Mclselc (Aelbrccht) Kruibeke-SLV Zelzate (Lauwereys) Heldergcm-Schellebelle (Van Damme H.) FC Zclzate-Kallo (Corte) 3' PROVINCIALE D Kerksken-Hofstade (Put) Serskamp-Burst (Paul) TK Mcldert-Herzcle (Van Zande) Erpc-Berlare (Balduck) Aaigem-Vlierzele (Fierens) Wieze-Nieuwerkerken (Raveel) RC Wetteren-Gijzegem (Roosens) 3' PROVINCIALE E Stekene Sp.-Buggenhout (Roelandt) Kl.L. Vrasene-St.-Gillis-D. (Vercauteren) Excelsior-Sombeke (Heerwegh) Gerda-Sint-Gillis-W. (Santon) St.-Pauwels-Bazel (Maes) Haasdonk-Heikant (Reyniers) Waasmunster-Grembergen (Dillis) Lokerse-Baasrode (Janssens) 4' PROVINCIALE G Iddergcm-Terjoden (Van Dammme M.) Edixvclde-Woubrechtegem (Verhofstadt) FC Aalst-Edc (Hautman) Meerbeke-Erembodegcm (Van Cauwenberghc) Welle-Mere (Siccard) 4' PROVINCIALE H Herdersem-Opdorp (De Grauwe) Boonwijk-S. Moorsel (De Bcelde) W. Moorsel-R. Lebbeke (Lambrechts) Erondegem-Oudegem (De Bosscher) Appels-Baardegcm (Saadouni) Wichelen-Lutterzele (Van de Moortelc) Schoonaarde-Smetlede (De Middelaer) 4' PROVINCIALE I Hoogeinde-FC Moerbeke (Van Mieghem) White Boys-Meerdonk (Van Lombcrgcn) Sinaai-Wachtcbeke (Van de Perre) Rupelmonde-Str. Stekene (Aendenhof) Klinge-Kicldrecht (Van Bogaert) Verrcbroek-Eksaarde (De Wilde) Een goed georganiseerd spelend Eendracht heeft ne gentig minuten lang stand ge houden tegen een zegedriftig Olympic. De Walen, duide lijk met winstbejag naar de Elststraat afgereisd, dwongen ondanks hun aanvallende in stelling nauwelijks een ern stige doelkans af. Bij het eni ge gevaar dat er langs Meny- hart dreigde toonde de Zeelse doelman Van Puyvelde eens te meer zijn klasse. Na de 0-0 in de heenronde kwamen de beide tegenstre vers dit seizoen in hun onder linge konfrontaties niet tot scoren. Meteen werd door de ze negende puntendeling de negatieve reeks van drie ne derlagen op rij een halt toege roepen. De 21-jarige Jan Goossens toonde zich niet on verwacht de opvallendste fi guur in het lokale verweer. Net als in de heenronde kreeg hij opdracht de Hongaarse spelmaker Menyhart te ringe loren. De Zeelse middenvel der deed het opnieuw met allure. "Als we willen kunnen we sterk georganiseerd spe len", aldus Jan Goossens. "Tegen een zegedriftig Olympic was dit de enige kans op slagen. De Walen zijn zoals verwacht gekomen om te winnen. Wij van onze kant hebben getracht er telkens zo goed mogelijk uit te komen Het leverde ons de beste doel kans op van de wedstrijd. Cal- bert verhinderde echter met een knappe reaktie dat Dirk nog voor de rust tot scoren kwam. Na drie nederlagen was het noodzakelijk dat we een punt pakten. Ik denk dat we nu opnieuw gelanceerd zijn om het seizoen op een behoorlijke wijze te beslui ten. Met deze ingesteldheid starten we beslist niet kans loos tegen Ninove." Eendrachttrainer Freddy Heirman toonde zich uiter aard tevreden over de presta ties van zijn spelers. "Als wc gekoncentreerd spelen en naar een wedstrijd toe kun nen leven zijn we steeds in staat tot een goed resultaat. Ik had de spelers gevraagd geen risiko's te nemen en goed in blok aan te sluiten. Daarvoor opteerde ik voor twee verdedigende midden velders. Jan Goossens moest Menyhart schaduwen en Luc Keppens had de opdracht De- crem uit de wedstrijd te hou den Hun prestatie was af zo dat Olympic slechts kon drei gen op stilstaande fazen. Daarom denk ik dat een pun tendeling gerechtvaardigd was. Dc ploeg heeft er terde ge voor geknokt." Joost Arens ANDERLECHT - BEVEREN 4-1 Tegen een opnieuw vlot, inventief en vooral veel kansen scheppend Anderlecht kon SK Beveren in de eerste helft nog wel het voetje van een goede Marek Kusto plaatsen maar na de rust werd geel en blauw door het 'nieuwe' Anderlecht gewoon overspeeld. Het 4-1 resultaat kan trouwens als erg logisch worden geboekt. Toch raakte Anderlecht moeilijk op dreef tegen de goed gesloten Beverse defen sie waar trainer Van Moer de gekwetste Lodders in extre mis had gewisseld voor de jonge Volckcrick. Het was trouwens Beveren dat de bes te kansen kreeg via de snelle akties van Marek Kusto cn na tien minuten verwerkte de Anderlcchtverdediging de bal bijna in het doel van Munaron. Na dat eerste gelijkop- gaand kwartier was het echter Anderlecht dat de wedstrijd in handen nam en de Beverse verdedigingsmuur kwam on der druk te staan. Danny Pfaff, anders altijd heel koel bloedig. had tweemaal pech toen hij eerst met het achter werk de bal uit de lijn van Rosez zette en nadien toen hij staalhard voorbij zijn doel man trapte. Anderlecht stond op 2-0 en dat was toen nog wat te zwaar voor het goed meespelende Beveren. Marek Kusto zette die onregelmatig heid toen enigszins recht door een vrijschop alleraardigst voorbij Munaron te toveren. Halfweg maakte trainer-to venaar Goethals zich dan ook wat nerveus op zijn man schappen en hij wou dat de tweede helft efficiënter werd aangepakt. Anderlecht deed dat ook en met Krncevic kreeg paarswit de kans verder uit te lopen maar de Australiër teisterde verder het hart van de nieuwe technische direkteur van de Brusselaars. Beveren kon te gen het Anderlechtgeweld weinig plaatsen en het was duidelijk dat hier het puntcn- aantal niet kon worden opge voerd. Rond het uur kopte Kren- cevic dan toch voorbij Rosez en nadat Dirk andere kansen met de vuisten en de voeten had geweerd moest hij zich een vijftal minuten voor het slot toch definitief gewonnen geven na een erg goede kom- binatie Vervoort-Krnccvic. Een veel sterker Ander lecht had een wilskrachtig Be veren zowat de hele wedstrijd stevig in de greep gehouden. Met die wetenschap kon geel en blauw terug naar de Wase Klapperstraat. Huco Aerts

De Voorpost | 1988 | | pagina 28