Madelonfestival mag nu toch doorgaan Erembodegemse bronsgieterij naar Court-Saint- Etienne Chiro «ribbelt» in de Gerstjens Xenophora toont mineralen en fossielen uit vervlogen tijden Je ben! jong en krijgt er een punthoofd van Raadslid Grepdon wil Leedse kerkfabrieken onder kontroie Glasraam van de stad Aalst Taverne 't Hofken 2 - 8.4.1988 - De Voorpost Instellen van sluitingsuur onvermijdelijk? Deze keer ving Danny Denayer (YU) met zijn interpella- toelating te hebben inge- tie aan burgemeester Maurice De Kerpel geen bot. Hij trokken. Ondertussen bekwam inderdaad dat de burgemeester die eerst het kwam ook de misrekening Madelonfestival van 8 tot en met 11 juli had toegestaan van één jaar voor de pin- doch de toelating achteraf had ingetrokken, nu van zijn nen en het vlot verloop veto afzag, zodat het festival kan doorgaan. De burge- van verleden jaar en bo- meester motiveert zijn gewijzigd standpunt op een vendien spreken een aan- materiële misslag en een kommunikatiestoornis. Argu- ta' beschuldigingen elkaar menten die momenteel wel eens meer worden gebruikt, tegen. Om al deze redenen heeft burgemeester De Er is een en ander ge- gemeester «geen toelating Kerpel dan ook de weige- beurd. zegde Denayer. tot het organiseren van het rjng ingetrokken, zodat de Op 10 maart kwam een Madelonfestival te kunnen aanvankelijk verleende brief van de dienst Organi- toestaan, wegens de verle- toelating van kracht blijft satie-Informatie aan bij de den jaar veroorzaakte en het Madelonfestival organisatoren van het fes- moeilijkheden waarbij kan doorgaan, rival meldend dat het kol- combi's op de Grote lege zou zorgen voor het Markt allerminst vriende- Onveiligheid groeit drukken van de affiche en lijk werden ontvangen en In de rand van deze pro- dat ten spoedigste een ont- waaromtrent nog steeds blematiek uitte de burge- werp moest worden bin- een rechtsgeding loopt, meester een aantal beden- nengebracht. Achteraf zou waarin ook mensen van de kingen over de groeiende Willy Van Mossevelde stadspolitie nog zijn be- onveiligheid in sommige hierop inpikken en vragen trokken. gedeelten van het stads- welke de normen zijn die centrum waarbij zopas nog worden gesteld, opdat affi- M'sslag jn de Korte Nieuwstraat ches in de stadsdrukkerij Achteraf bleek dat de een bewusteloze man in zouden kunnen worden moeilijkheden niet date- zorgwekkende toestand gedrukt. Vooral omdat hij ren van 1987, doch wel van werd gevonden. Klachten zelf met een negatief ant- 1986, en dat verleden jaar Van inwoners over het ge- woord was gekonfronteerd het Madelonfestival kon brek aan veiligheid volgen geworden. Na enige rug- plaatshebben zonder enige elkaar steeds sneller op. gespraak bleek dat de ge- schaduwplek. Vorig jaar werden drie hanteerde norm is, het al Denayer betreurde de wei- herbergen gesloten en was dan niet gebeuren van een gering, omdat enerzijds er het een tijdlang heel wat aktiviteit in samenwerking reeds kontrakten zijn gete- kalmer. Die rustperiode met de stad. kend en anderzijds dat het schijnt echter duidelijk te Eddy Monsieur zou er een initiatief van een privé-or- zijn voorbijgestreefd, zo- andere randbemerking ganisator hierbij in de <jat de burgemeester ver- aan vastknopen stellende kiem wordt gesmoord en plicht was het toezicht dat bewust schrijven niet er reeds zo weinig markta- door de politie re doen geko- spreidingskanalen zen: Scholen, jeugdverenigin gen, Aalsterse jongerenca- OOK JIJ HEBT RECHT OP EEN GOED ADVIES Mare Verschoore namens HAK, Steven Saeys namens wordt op een bondige ma- Teledienst, Lieve Van Der Straeten namens CLG en nier het aanbod van de Mark Luyten namens CGSO treden naarbuiten met een vier diensten omschreven, gezamenlijke folder Om het resultaat van de aktie optimaal te maken HAK, Teledienst, Het steeds veel energie als het werd voor volgende ver- Centrum voor Levens- en op het verspreiden van in- Gezinsvragen en het formatie, onder de studen- CGSO - Centrum voor Le- ten en vooral onder de vens- en Gezinsvragen zijn niet-studerende en vaak Aalsterse Welzijnsdien- ook niet-georganiseerde fé's, jeugdraad en jeugd- sten. jongeren, aankomt. verenigingen en de pers. Het doelpubliek van deze Het initiatief van het JAC, Vrijgestelden trachten in organisaties is ongeveer De Kinder- en Jongerente- de mate van het haalbare hetzelfde. Binnen deze lefoon en het Centrum de folder persoonlijk te doelgroep nemen de jon- voor Seksuele Voorlich- gaan overhandigen. Een geren een heel belangrijke ting te Gent zette onderge- plaats in. tekende diensten op een Deze jongeren zijn niet al- gelijkaardig spoor, tijd even gemakkelijk te Begin 1987 werden de bereiken met een hulpver- hoofden bij mekaar gesto- leningsaanbod. ken om een gezamelijke Nadere info, Cumont- Er moeten dus geregeld bekendmakingskampagne straat 3 voor CGSO, 053/ akties opgezet worden om op het getouw te zetten, de centra een ruimere be- Resultaat: een folder, be stemd voor jongeren. Naast praktische informa- herkenbaar gezicht draagt er immers toe bij dat de stap zetten naar een hulp verleningsorganisatie makkelijker wordt. kendheid te geven bij het jonge volkje. Dergelijke akties - organi- CGSO Centrum voor Levens- en Gezinsvragen Cumontstraat 3 9300 Aalst 053/21.75.13 seren van opendeurdagen, tie, zoals adres, openings- uitgeven folder, vragen uren en telefoonnummer. 21.75.13, Hak, Sint-Mar- tensplein 2, 053/70.38.38 en Teledienst en Centrum voor Levens- en Ge zinsvragen, Withuisstraat 3, 053/77.61.61. LH Open: 09.00 u. 13.00 u. :h kabinet it 12.00 u. Misschien zoek je een geschikt voorbehoedsmid del ol heb ie gevrijd zonder iets te gebruiken en nu ben je overtlid en bang? Je valt alleen op mensen van je eigen geslacht, maar je voelt ie daar niet zo goed bi| het CGSO. speciaal voor dit soort vragen in langskomen voor een (gra- door de burgemeester en nimatie is. de sekretaris zoals het hoort, was genaamtekend, doch door een ambtenaar. Misslag Iets wat de burgemeester «De bevoegdheid tot het zal laten nagaan. verlenen of weigeren ligt enkel bij de burgemees- Terug tot de feiten. ter» zegde De Kerpel. Hij verscherpen. «Ik wil het stadscentrum veilig en leefbaar houden», zegde de burgemeester en zo dat niet het geval wordt zal ik meer doortastende maat regelen moeten treffen. Bij voorbeeld het instellen HAK Hulp-, Advies-, Kontakt en Informatiecentrum Sint-Martensplein 2 9300 Aalst 053/70.38.88 ma6" 09.00 u. tot 24.00 u di: 09.00 a tot 17.00 a wo-vni 09 00 u. lot 24.00 a za 1930 u tot 01.00 u zo: 19.00 u. tot 23.00 u. Erkend Jongeren Informatie en Er zijn tal van redenen waardoor ie het soms moei lijk krijgt Thuis hou je het met meer uit Je denkt aan alleen gaan wonen. Je zit met jezelf in de knoop. Je zoekt iemand om mee te pralen Je hebl vragen rond onderwijs, werkloosheid, huurwet, echtscheiding, seksualiteit, drugs, rech ten van minderjangen. leger- en burgerdienst. We zoeken samen met jou naar mogelijkheden om eruit te geraken Niet dat wij zomaar een antwoord kennen ol in jouw Op 11 maart meldde de stelde gekonfronteerd te van het sluitingsuur wat burgemeester dat de vraag zijn geweest met een zeer voor de horecasektor ech- werd overgemaakt aan de streng negatief advies van ter een zware aderlating bevoegde diensten doch de veiligheidsdiensten en zou betekenen... op 23 maart stelde de bur- onder druk daarvan de LH Teledienst en Centrum voor Levens- en Gezinsvragen Withuisstraat 3 9300 Aalst 051/77.61.61 Ooen: elke dag 09 30 u tot 12 .30 u Je wil iets doen voor anderen (sis vrtjwilltgeO Je wenst informatie over je rechten en plichten als minderjarige, o- huishoudgeld, over je probleem en je Je hebt moeilijkheden In de relatie met je oi je partner, je vrienden, je leerkracht |e studiebeurs Je hebt een In de lokalen van Yah Haro aan de Immerzeeldreef te E.H. Etienne Van Lippe- Aalst en in De Gerstjens speelt de Chiro-Speelklubdag velde (Sint-Jozef) als voor- zich af a.s. zondag 10 april. Het wordt «ribbelen» van ganger waarna verorberen 9.30 tot 17 u. Stoute Boer Bavo hakte de leuke rups van de meegebrachte «Ribbel» in zeven stukken en de gasten zijn in zeven lunch, wel met soep ter groepen verdeeld, elk met een eigen haarkleurtje De plekke, stukken Ribbel trekken met hun groep de Gertsjens in Vanaf 13.30 u. wordt dan om er zeven spelletjes in doorschuifsysteem te spelen, kreatief gewerkt in mate- Het is de bedoeling van elke groep zoveel mogelijk riaalateliers met WC-pa- stukken Ribbel te bemachtigen en tot één uiteindelijk pier, krantenpapier, crè- geheel te verwerken. af 19.00 u 19-21 u. (op afspraak) 14 00 u. lol 17.00 u leze uren op afspraak Erpe, Nele Lede, Fadoli en Marjolein Mere, de Belhamel Ottergem Sint-Lutgardis Welle. Programma Opvang vanaf 9.30 u. bij Gewest Aalst Deelnemers aan deze speelclubdag onder het motto «Vivikune» of «Sa men leef je», zijn leden van de zowat 25 leden van de Chiro-groepen uit het Gewest Aalst met o.m. Sint-Martinus, Sint-Jozef, Maeva en Sjaloom Sint- Anna, Yah Haro en Fe niks te Aalst (Mieken 't Katjen Mijlbeek stopte er mee) en verder Joepie Baardegem. Sint-Lutgar- dis Erembodegem, Popov Gijzegem, Harbalorifa Ilerdersem, Sint-Goedele Hofstade, Sint-Stefaan en stukken opgehangen aan Eglantier Moorsel en Tijl een wasdraad. pepapier, plastiek, doe ken, verkleedgerief, slin- gers, mousse, isomo en Sadoma Burst, Smt-Kns- rt p.r«.t wnrHPn snel- nwtige en - tien Denderleeuw, Chiro peorpaniseerd rond f"5'6, waarbiJ dan toch en_ zeIe voe,de raadsl»d Grep- Triestig nm„i„ FoHrvi; etjes georganiseerd rond vinniop ^„«ie* pe_ don zich nersoonliik eevi- gens wordt het een krea- en tieve knutselpartij in funk- tie van een op te voeren toneelstukje. Die worden dan te 15.30 voorgescho- teld. Yah Haro en te 10.15 u. in Einde rond 17 u. Deelne- een spelentocht. Vertrek men kost 50 fr., soep, fris- het materiaal en vervol- kele vinn'ge diskussies ge- don zich persoonlijk gevi noteerd konden worden seerd omdat licht gesugge- V CrirCK I11CII RUSl JU II., 3UCU, lila naar hel bos De Gerstjens drank en Ribbelfignur als Hi, „n „1(lo mer voor dassengevecht. sluip- souvenir inbegrepen, tocht, ballonnenrace, kleurenspel, tikspel, fi- _7„ houdt van bijna twee mil- en van parkeerplaats te formatie- hel de 24 iaripe Joen frank- De definitieve voorzien op kosten van de formatie, bel de 24-jange van h„ „m„nschaD. D, „unninE de jongste ge meenteraadszitting waren een aantal raadsleden ver- de i -(Ta,H ™,neinti3 vaststelling van het ont- gemeenschap. De gunning baasd dat het punt over dr guur maken met m het bos Johan He,man, Umibou- verBbetenngswerken za, via beperkte aanbeste- <1= Smt-Apol- gevonden materiaal overbrengen van kleding en Nele Nieuwerkerken. En verder Chiro Aaigem. Te 12 u. eucharistieviering in typische ambiance met - Tel. 053/21.64.44. In geval van ongunstig weer is een wisselprogram ma voorzien. LH het Kerpelstraatje ding gebeuren NOPHOR AALST Op zondag 17 april kan U van 10 tot 17 uur in de stadsschool. Binnenstraat 157 totaal gratis kennis maken met getuigen van vroegere eeuwen. Minera len en fossielen gevonden in binnen- en buitenland. Een ruilbeurs uiteraard to taal gratis. Wie er minera len of fossielen wil ruilen kan daartoe ook gratis ta- felruimte bespreken bij or- naam van een vereniging ganisator Ronny Verlé. U raadde het reeds, een Drieveldenwcg 39. te vereniging van verzame- Aalst, tel.: 053/78.25.45. laars van mineralen en fos sielen, zelfs van beiden te- Xenophora gelijkertijd wat echter. Een vreemd woord dat eens degelijk in de materie met «vreemdelingen» ech- doorgedrongen best ge- ter niets heeft te maken specialiseerd wordt in een en,g,n8 uaa want Xenophora staat vFan beide takken. geabonneerd op tal van voor een schelp die zich binnen- en buitenlandse heeft opgebouwd met een Thema's gespecialiseerde tijd- aantal andere schelpen. Op de tentoonstelling schriften Maar hier is Xenophora de staan twee thema s een- LH traal. Mineralen uit Idar- Oberstein in de Hunsrück aan de bijrivier van de Rhein, de Naghe en fossie len komende uit de wer ken aan Vrasenedok. Maar ook Meldert als vindplaats van fossielen uit het eoceen wordt afzon derlijk behandeld. De vereniging staat open voor al wie belang stelt in mineralogie en paleonto logie. Iedere eerste woens dag van de maand is er klubvergadering in de fila- teliezaal, Kattestraat 33 en maandelijks verschijnt ook een klubblad. De ver eniging is daarenboven Eindelijk een echt handgeschilderd glas-in-lood- raam van onze stad! Dit handgeschilderd glasraam van de overbekende kunstenaar Herman S., zal aan het raam in onze huiskamers, waar het buitenlicht de kleuren echt heid geeft, de mooiste en innigste raamversiering worden. Het vervaardigen van gebrandschilderde glasramen is al een zeer oud ambacht en wordt sinds eeuwen erg gewaardeerd als kunstwerk. Het ontwerp van onze stad werd tot een raam verwerkt van 36 cm hoog en 24 cm breed en wordt uitgevoerd in een waaier van maar liefst 12 kleuren die gebrand werden op een temperatuur van meer dan 600°C. Het zou zonde zijn deze uitgave te missen, niet enkel voor diegenen die sinds hun geboorte in onze stad wonen, maar vooral ook voor diegenen die sinds kort hier hun thuis hebben gevonden. Dit gebrandschilderde glas-in-loodraam is slechts gedurende een zeer beperkte periode verkrijgbaar bij Callebaut. Keizersplein 36A, 9300 Aalst, aan de prijs van 1.823 fr. Het is een gelimiteerde uitgave, waarin de datum van uitgifte gebrand zal zijn. Door de eenmalige uitgifte zal dit kunstwerk in de toekomst in waarde stijgen. De meest typische gebouwen en plaatsen van onze stad zijn er op afgebeeld en zijn een getuigenis van de huidige schoonheid van onze stad. Zo zien wij er het Belfort, de Sint-Martinuskerk. het Begijnhof en Dirk Martens op. Het gebrandschilderde glasraam dient persoonlijk te worden afgehaald, om bescha digingen bij gewone verzending te vermijden. .J.M. Heyman vrachtwagens rijden af en loniastraat, die in erbar melijke toestand, is toch op de agenda stond. Niet dat de werken niet drin gend nodig zouden zijn. Daarvan is iedereen reeds jaren heilig overtuigd. Een paar jaar terug organiseer de Openbare Werken zelfs reeds een trip langsheen de knelpunten van Aalst en de Sint-Apolloniastraat en aanverwante straten waren duidelijk aan priori- He/ g""8 verbete- Spaden Uggen open, rings- en rioleringswerken "an. Overal in Aabl n/n er werken aan de gang aan de Sint Apollonia-, Paternoster- en Linde straat samen goed voor 13,4 miljoen. Omdat er echter nog geen akkoord was omtrent de lening bij het Gemeen tekrediet was voorgesteld in de gemeenteraadskom missie dit punt van de agenda af te voeren. On dertussen liep er echter telefonisch een bericht binnen dat het Gemeen tekrediet met de lening ak koord gaat. Daarom werd het punt aan de dagorde behouden en werd het unaniem goedgekeurd «onder voorbehoud dat de telefonische mededeling schriftelijk zal worden be vestigd». LH Tijdens de jongste gemeenteraadszitting interpel- lengd In extremis kende leerde Danny Denayer (VTJ) over het moeten men hem als allerlaatste verhuizen van bronsgieter Bert Ghysels, die hij termijn nog eens twee jaar «een meester.» noemt in het bronsgieten, wat Joe- d°°b daarmee is voor beaamd wordt door oud-minister Marc Galle en ^se e ous door raadslid Roger D'Hondt. Het is zo dat deze Naar Wallonië toonaangevende bronsgieterij - «Art Foundries soelaas te hebben ge- Ghysels Belgium» -, gevestigd in een oude boer- vonden te Aalst, noCh bij derij (Pekeshof) aan de Leuvestraat te Erembode- de Vlaamse Executieve die gem, in een woongebied, reeds heel wat burenpro- te weinig over de brug wü- test heeft opgeleverd. de komen en hem een in dustriële partner wilde Metaaldampen die ont- «Een verlies voor Aalst doen inschakelen, wat staan bij het smelten van maar tevens voor heel Ghysels' petje te boven was, zouden nefast zijn Vlaanderen», Hij betreurt ging, vertaalde hij zijn voor de ademhalingsorga- het dat de stad zo weinig dossier en trok over de nen. Het bleef niet enkel bij deed om Ghysels aan een taalgrens, verbaal protest, een auto- meer passende vestigings- Bij de investeringsmaat- ruit werd reeds stukge- plaats te helpen. Wel werd schappij Nivel-Invest werd gooid en toen B. Ghysels hem de raad gegeven zich hij met open armen ont- een omvergevallen muurt- te wenden tot de dienst vangen. Invel-Invest koopt je weer opmetselde, kreeg Ekonomische Zaken, doch een pand, verhuurt het hij een bouwovertreding de bronsgieter beschikt aan Ghysels en geeft er op de nek. niet over de geldelijke mid- hem een aankoopoptie bo- delen om een nieuwe venop. Een terrein met een Exodus bronsgieterij op te richten, oude fabriek dat 3.500 m2 Momenteel is het zo ver dat Toen hij wilde participeren groot is met nog eens Ghysels, ten einde raad, in een nieuw op te richten 1.500 m2 op de verdiepin- zich heeft gewend naar on- bedrijvencentrum te Oos- gen. Goed is voor heel wat ze Waalse broeders, waar tende, werd hij geweerd uitbreiding dus. hij duidelijk met open ar- als geherlokaliseerd be- men werd ontvangen. Te drijf en ook op de Lion ultieme poging Erembodegem stelde hij d'Or-terreinen kreeg hij Schepen Dooms wil nog reeds acht vaklui te werk geen kans. een allerlaatste poging wa- en nu hij over de nodige gen, doch dan moet de Be- ruimte gaat beschikken, stendige Deputatie ak- Deze paaszitting van de werd goedgekeurd. Bij de wil hij zijn personeelsbe- Neg®n Jaar! koord gaan en de Vlaamse Leedse gemeenteraad zal behandeling van het vast- stand uitbreiden tot liefst Vermits volgens de burge- Exekutieve betalen. Of waarschijnlijk de neschie- stellen van het ontwerp een dertigtal. Zijn order- meester de koe in deze zulke nu nog haalbaar ia, drnis in Aan als de meeste verbeterineswerken aan boek staat inderdaad tot zaak gebonden ligt aan blijft echter probiema- denis ingaan als de meeste veroetenngswerken aan Leefmilieu, zette achepen tiech, want de teerling kortste sinds de de Processieweg in Wan- e J Dooma de feiten op een rijt- schijnt definitief gewor- je. Aanvankelijk kon hij te pen te zijn en de verhuis Danny Denayer vindt het Erembodegem twee jaar op naar Court Saint-Etienne triestig dat dergelijk man proef werken wat daarna imminent, tussen vooral raadsleden reerd werd dat net als de de streek moet verlaten, met vijf jaar werd ver- LH Galle en Grepdon. Raads- aankoop van de tot krot lid Grepdon stelde zich verklaarde woning op het vragen over het beheer dorpsplein, deze verbete- WCftd! 3311 SIItt"AP01101113-9 PStCniOStCr- van gemeentelijke fondsen nngswerken eveneens be- i door de kerkfabrieken en doeld zouden zijn om een am I i|tfflPCtlfQQt If flIYIPVI PI* meer bepaald door de in de Processieweg gele- Oil IbIIIUOOiI OQI PUIIIGII Ol gen afspanning gemakke- Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van 11 tot.... zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87

De Voorpost | 1988 | | pagina 2