Liefhebbers sporten zo A.V.C. DE VLASBLOEM WINT EIGEN TORNOOI i A O WALIVOTHEEK 30 - 8.4.1988 - De Voorpost Nadat De Vlasbloem zich zondag reeds de meerdere toonde van Snuffel en Heizijde, versloeg het in een spetterende finale en dit na verlengingen de andere Grembergse ploeg. Rebellen Vossenhoek, dat achtereenvolgens Jeugd zonder Club en Theo Boys uitschakelde. De beker van de produktiviteit ging naar de overwinnaars van dit geslaagd tornooi. Heizijde toonde zich de sportiefste ploeg en behaalde de fairplay- prijs. FINALE A.V.C. De Vlasbloem 3 Reb. Vossenhoek 1 De talrijke toeschouwers kre gen een spannend kijkstuk te zien. Vossenhoek trok van bij het begin het initiatief naar zich toe, maar de gevaarlijke akties waren eerder schaars. Een schot van Stalpaert en een poging van Bosman was alles wat de aanvangsfaze kon bieden. Halverwege het eer ste gedeelte begon Vlasbloem langzaam het evenwicht te herstellen, doch het kreeg en kele minuten later het deksel op de neus, toen een schot van D'Hauwere onhoudbaar bleek voor doelman De Graef. Slechts drie minuten later kreeg Vlasbloem de kans om gelijk te stellen toen Die- rickx een overtreding beging op De Vos, doch Van Der Cruyssen knalde de penalty naast. Net voor affluiten van de eerste helft, kwam Vlas bloem dan toch op gelijke hoogte, toen Frans Vercaute- ren een vrijschop van op 25 meter onhoudbaar binnen- t rapte. In de tweede helft kon Vlas bloem een veldmeerderheid aan de dag leggen, maar stuit te op een sterk defensief Vos senhoek, dat nu naar believen kon counteren. Beide doel mannen bleven echter over eind zodat verlengingen uit sluitsel moesten geven. Bij Vossenhoek was de veer nu duidelijk gebroken en de fy sisch sterke thuisploeg kon nog voor het einde van de eerste verlenging het pleit be slechten langs doelpunten van Vercauteren en Jacobs. Heizijde 1 Vlasbloem 2 In een genietbare wedstrijd nam elke ploeg één helft voor haar rekening. Tijdens de eer ste helft toonde Vlasbloem zich de meerdere en kreeg de beste kansen via Van der Cruyssen en Scholliers. Enke le minuten voor de rust kon De Vos de bezoekers op voor sprong brengen en in de laat ste minuut van de eerste helft bracht Scholliers de 0-2 stand op het bord. Na de koffie kregen we een ander Heizijde te zien en Meskens kon al vlug milderen. Vlasbloem kende nog bange momenten, doch een uitstekende doel man De Graef kon zijn netten ongeschonden. Vossenhoek 2 JzC 0 (pen. 2-4) Bij de thuisploeg ontbrak in de eerste helft elke vorm van initiatief en het talrijke pu bliek werd verveeld met risi coloos breedtespel. JzC mocht zich gelukkig achten een Baert en vooral een No bels in de rangen te hebben. Zij durfden al eens een drib belnummertje opvoeren om het monotone heen- en weer- getrap te doorbreken. Hele maal op het einde van de eerste helft kwam er dan toch enig doelgevaar, doch Vos senhoek-aanvaller Denijs ver kwanselde twee unieke kan sen. Een gretiger JzC stapelde in de tweede helft een reeks halve kansen op doch een sublieme doelman Callaert stopte alles zodat strafschop pen de beslissing moesten brengen. Hierin toonden de bezoekers zich de beteren. Vlasbloem 2 Snuffel 1 Vlasbloem toonde zich veruit de betere ploeg. Snuffel vocht wel wat terug, maar verder dan een eerreddend doelpunt in de laatste minuten van de wedstrijd door Stefan Mes kens kwam het niet. Gustaaf Heirweg in de eerste helft en Tassijns Eric in de tweede waren de goalgetters. Door deze tweede opeenvolgende zege van Vlasbloem plaatste het zich meteen voor de finale. Theo Boys 1 R.B. Vossenhoek 3 Vossenhoek was aan zijn sup porters een klinkende revan che verschuldigd na de wan prestatie van daags voordien. Die kwam er echter minder gemakkelijk dan de uitslag zou laten vermoeden. De technisch sterke Theo Boys dwongen onder impuls van de gebroeders Van Keer bijna doorlopend een veldover- wicht af. De bijwijlen knaooe Zaterdag (telkens om 15.00 u.) 1* afdeling Drie Linden - Sparta (De Jonghe) 14.30 u Tcmsica - Den Bos (Moortgat) Bondgalm - Avanti (Van Damme) Raap - Hemeiaar (Van de Voorde A.) J.B. Troch-Corncr (Van Steelandt R.) Sierra - Oud Geel (Steeman) 14.00 u. Las Vegas is vrij 2' afdeling B Tripoli-Puivelde (De Dobbelaer) Zondag (telkens om 10.00 u.) lc afdeling Den Bos - Troch Textiel (Michiels) 2' afdeling A Metallo's - Studio 69 (Beniers M.) Damesreeks (telkens om 15.00 u.) VK Hamme - De Snyrssters: 0-5 ff Wepogro - Goelgetters (Plaquct) J.M.Pfaff - Raapse Girls (Van Overmeiren) Liefhebbersvoetbal. Jeugdclub Snuffel uit Grembergen werd vijfde in het tornooi van De Vlasbloem (c) kombinaties volstonden niet om de sterke Vossenhoekver dediging in verlegenheid te brengen. De weinige keren dat de Baasroodse akties toch in een valabele doelkans uit mondden, stond daar een se- kure doelman Callaert om verder onheil te voorkomen. Even voorbij het kwartier werd de overmoed van de thuisploeg afgestraft toen Stalpaert een knappe aanval met sukses kon afronden. De Theo Boys gingen verbeten op zoek naar de gelijkmaker, maar werden even later een tweede keer geringeloord door Bosman. Ruststand 0-2. In de tweede helft wijzigde het spelbeeld nauwelijks. Ter wijl de broers Van Keer bijna voortdurend op de Vossen hoekhelft naar hartelust hun knappe driehoekjes bleven te kenen, zorgden de Grember- genaars met lange ballen in de richting van eenzame spits Stalpaert voor heelwat ge vaar. Op een van deze snelle tegenstoten bracht Stalpaert de stand zelfs op 0-3, zodat de match gespeeld was. Het late doelpunt van Eddy Van Keer was nog het enige meldens waardige feit uit deze aan trekkelijke wedstrijd, waarin de snelle counters van Vos senhoek heelwat efficiënter bleken dan de besluiteloos heid van de Baasroodse spelers. Snuffel 0 Heizijde 1 Beide ploegen hadden hun kansen op de finale reeds ver speeld en moesten uitmaken wie er voor de derde plaats ging spelen. Het werd een vrij evenwichtige wedstrijd, waar in Snuffel zich tijdens de ope- ningsfaze bedrijviger toonde. De Heizijde-defensie bleef echter overeind op de weinige vertwijfelde pogingen van de Snuffelspitsen. Op slag van rusten kreeg Theo Cortjens dan toch de kans om zijn ploeg op voorsprong te bren gen, maar hij tikte de bal in de handen van de Lebbeekse doelman. In de tweede helft kwam Hei zijde met gans andere bedoe lingen op het veld. Snuffel werd meer en meer op eigen veld teruggedrongen, zodat doelman Peter De Bonte de kans kreeg om zich te onder scheiden. Uiteindelijk moest hij zich toch gewonnen geven toen een doorbraak van Van Overberghe door de goed ge volgde Patrick Van Wy- meersch werd binnengetikt. Snuffel slaagde er niet meer in om deze verloren situatie recht te zetten, temeer daar Dirk Waegeman op minder sportieve manier meende te moeten uiting geven aan zijn ontgoocheling, waarvoor hij van scheidsrechter Van der Jeught terecht de rode kaart onder de neus kreeg. Jeugd z. Club 0 Theo Boys 1 De Theo Boys hadden blijk baar de match tegen Vossen hoek nog niet verteerd want zij slaagden er nooit in om de thuisploeg hun wil op te drin gen. De jongens van JzC dwongen zelfs de mooiste kansen af, maar Jan De Bra bander tikte de bal iets te ver van de voet om een soloaktie af te ronden. Geen van beide ploegen vond voor de rust de weg naar het doel. Voor de tweede helft deed JzC beroep op Bart Nobels en Gert Van Damme, waardoor er meer vaart in het spel kwam. Op pass van Nobels kon Geert De Sddt, afgezon derd voor doel, afdrukken maar hij knalde de bal naar de wolken. Even later rukte No bels zelf alleen op naar doel, maar besloot centimeters naast het kruishout. Terwijl een doelpunt van JzC in de lucht hing, glipte libero Etien- ne Van Keer aan de overzijde tussen de mazen van het net en bracht de Theo Boys op voorsprong. Dit doelpunt brak de veer van JzC zodat de knappe doelman Erik De Brabander nog op al zijn kun nen moest beroep doen om pogingen van Danny en Eddy Van Keer te neutraliseren. Eindstand 0-1. Vijfde en zesde plaats Snuffel 4 Jeugd z. Club 0 Beide ploegen hadden voor de plaatselijke derby af te rekenen met geschorsten maar dit belette hen niet om van meetafaan volop ten aan val te trekken. Strijdlust en veel goede wil bleken echter vooralsnog on voldoende om voor enig doel gevaar te zorgen. Beide ver dedigingen hielden moeieloos stand en toen JzC's gevaarlij ke aanvaller Bart Nobels uit viel wegens kwetsuur, zag het er voor de bezoekers maar bekaaid uit. Dat bleek al vrij vroeg in de tweede helft toen Snuffel meer en meer het initiatief opeiste. Het opende dan ook verdiend de score toen Jan Van Boterdael met een aan dringende Truyens in de rug, geen andere mogelijkheid zag dan zijn eigen doelman te ver schalken. Van dan af liep alles op wieltjes voor Snuffel, dat de score verder opdreef met twee treffers van Stefan Mer- tens. Theo Cortjens legde uit eindelijk de eindstand vast: 4- 0. Een verdiende zege van Snuffel met weliswaar over dreven eindcijfers voor een verdienstelijk JzC. Derde en vierde plaats Heizijde 0 Theo Boys 2 De Theo Boys uit Baasrode waren allicht de best voetbal lende ploeg van het tornooi maar eens in de zone van de waarheid liepen hun oogstre lende akties steeds muurvast. Een beetje meer schotvaar digheid had hen allicht een finaleplaats opgeleverd maar nu dienden zij zich tevreden te stellen met een derde plaats, afgedwongen van een verdienstelijk SV Heizijde. De gasten kwamen zelfs eer der gelukkig op voorsprong MINIVOETBAL N.O.M.B. KERN BERLARE Uitslagen Pa Gijs - Pompierken Joli's - Nwe Pluim Rcgina - Argcnta Grcdi - Gorion Den Draver - BAC Baert - Sporticven Spectrum - Dima Joker -Joko Minibond - Moriaens Klassement Reeks A 1. Den Draver 2. Sportieven 3. Baert 4. Pa Gijs Parking 5. Modehuis Grcdi 6. BAC Raemdonck 7. DimaTurfput 8. Gorion 9. Spectrum 10. Pompierken Reeks B 1. Joker Pavosport 2. Minibond 3. Jeugdhuis Joko 4. Moriaens 5. Joli's 6. Nwe Pluim Riv. 7. Rcgina 8. ArgentaBoys A.V.C. DE VLASBLOEM UITSLAG TOMBOLA EERSTE PAAST0RN00I 5982 - res. 0909 5015 1805 2999 0310 4283 4099 3122 1280 0770 4315 2264 3289 5899 2612 3233 3288 0549 1031 1944 4904 2737 0092 5122 1137 4019 3562 0217 3616 3344 2116 2384 1699 4442 1040 2121 5009 1109 0044 3772 Prijzen af Ie halen vóór 15 mei 1988 in café 'I Ros Beiaard, Grootzand, Grembergen. 14/702-AS toen doelman Carels op onre gelmatige wijze een doorge broken Danny Van Keer moest stoppen, waarna broer Eddy de terechte strafschop kalm tegen de touwen schop te. Heizijde toonde zich in de eerste helft nog éénmaal ge vaarlijk, toen de Baasroodse doelman een verre terug speelbal verkeerd beoordeel de en zich nog gelukkig mocht prijzen dat hij het leder in corner kon tippen. In de tweede helft bleven de Theo Boys het spelbeeld be heersen met een reeks hoek schoppen tot gevolg, maar Heizijde gaf zich niet gewon nen en trachtte alsnog de ba lans te doen overhellen. Uit eindelijk nam Van Keer alle twijfels weg. Eindstand 0-2. Tornooi De Vlasbloem. Deze drie scheidsrechters zorgden voor een goed verloop van het Grembergse tornooi: Johnny Van der Jeught, William De Plecker en Frank Van Steen (c) Liefhebbersvoetbal. Jeugd zonder Club eindigde zesde en laatste in het tornooi van De Vlasbloem (c) Liefhebbersvoetbal. De Theo Boys uit Baasrode speelden allicht het mooiste voetbal in het tornooi van De Vlasbloem. Toch werden zij maar derde (c) 24 46 J.l V) 24 39 het tornooi van De 23 26 Liefhebbersvoetbal. Vossenhoek uit Grembergen werd tweede g vlasbloem (c) 23 19 1'. Liefhebbersvoetbal. L.V.C. De Vlasbloem uit Grembergen won het eigen Paastornooi (c) Liefhebbersvoetbal. FC Heizijde uit Lebbeke Vlasbloem te Grembergen (c) het tornooi van De

De Voorpost | 1988 | | pagina 30