PAASTORNOOIEN IN WAAS... M.T.S.A. DIGEST De Voorpost - 8.4.1988 - 31 LIEFHEBBERSVOETBAL Liefhebbersvoetbal. FC Stammeneeken tijdens het eigen tornooi (dw) Match van de week Rayo Espagnol - Rode Roos In de halve finale van het bekertreffen tussen Espagnol en Rode Roos verpletterden de bezoekers letterlijk en fi guurlijk hun tegenstanders. De ongeveer vierhonderd toe schouwers kregen waar voor hun geld. Voor de rust wer den talrijke doelkansen onbe nut gelaten, hoewel het ver toon spetterend was, maar de stand bleef 0-0. Na de rust begon de bezoe kende scoringsmachine te draaien. A. De Man zette Rode Roos op rozen en G. Cornand zorgde voor 0-2. Toch kwamen de Spanjaar den terug tot 1-2. Bij deze stand kreeg ref. H. De Winne het aan de stok met de thuis ploeg toen hij een strafschop niet floot. De talrijke suppor ters hadden duidelijk een pe nalty gezien, maar de ref deed of zijn neus bloedde. Dit feit doet echter niets af aan de zege van de jongens van voor zitter Dirk De Meerleer, die verder op zoek gingen naar doelpunten en deze kwamen er ook langs W. Bracket 1-3 en R. Segers: 1-4. Door deze knappe zege speelt Rode Roos op 1 mei de finale van de MTSA-beker tegen Mel- ckenbeeckvrienden Melckenbeeckvrienden Giwo Deze wedstrijd werd gespeeld op een zwaar veld. De bezoe kers kwamen op het veld met een rouwband omdat de broer van hun voortreffelijke doel man L. De Boeck op vrijdag levensloos uit de Dender werd opgehaald. Toch wou Luc het doel verdedigen, wat hij dan ook voortreffelijk deed. Toch kon hij niet voor komen dat de Ledenaars met 2-0 wonnen via E. Verhof- stadt en M. Van Hauwermei- ren. Giwo verdiende nochtans beter... V.C. Giwo organiseert op 29, 30 april en 1 mei haar jaarlijks tornooi op het terrein van Blauw-Wit, Bergenkouter te Aalst. Volgende klubs verle nen hun medewerking: Rayo Espagnol, A.Z. 77. Blauw- Wit, O.C. Aalst, Piasken, Sportkring, Amapola en Sportief '81 Kompetitie In kompetitieverband moes ten zaterdag een paar uitge stelde wedstrijden worden be twist en daar was meteen een topper bij. Octopus - Excelsior De bezoekers, nog steeds in de running voor de titel, zoch ten meteen het doel van de thuisploeg op maar faalden zoals dat de laatste weken meermaals het geval was in de afwerking. Wat niemand ver wachtte gebeurde toch. Een strakke bal vertrok vanuit de thuisdefensie tot bij G. De Moor, deze omzeilde enkele spelers en schoot beheerst binnen: 1-0, een koude dou che voor Excelsior, dat zeker de betere Ploeg was. Ref Bo- vendaerde. zoals steeds glans rijk fluitend, had het aanvan kelijk niet gemakkelijk en moest dikwijls de gele kaart bovenhalen. Na de rust kwam Excelsior stilaan de uppercut te boven en nam het heft in handen. Dat resulteerde in de verdiende gelijkmaker toen een vrijschop schitterend in één tijd voorbij de verbouwe reerde doelman werd gescho ten: 1-1. Later zou de thuis ploeg nog een strafschop clai men. maar de ref liet zich niet vermurwen en het bleef 1-1. Excelsior zal dus tot de laatste wedstrijd moeten wachten (16.4) om zekerheid te heb ben en de titel te behalen. Deze match is tegen huidig leider Snas, geen gemakkelij ke opdracht dus. We mogen dus nu reeds veronderstellen dat Snas de champagne al mag bestellen. Waterval - Melckenbeeck vrienden De thuisploeg begon deze uit gestelde wedstrijd aanvallend en kwam langs E. Baeyens verdiend op voorsprong: 1-0. Al zorgde Danny Van Hau- wermeiren voor 2-0, de be zoekers lieten niet begaan en gingen op zoek naar de aan sluitingstreffer. E. Verhof- stadt bracht nog voor de rust de stand op 2-1. Na de rust kon de thuisploeg niet meer scoren, maar diezelfde Ver- hofstadt kon op counter de stand op 2-2 brengen. J. Timarch - V.C. City Een niet onaardige wedstrijd in tweede afdeling. Timarcha won verdiend met 5-0 langs Rodelet. Lockefeer. Baro (2x) en Steppé. Daardoor is Jong Timarcha zeker van het behoud ten nadele van Breug- hels dat nu samen met Ani- malia naar 3' afdeling degra deert. een pijnlijke verras sing. Zeker voor secretaris Jo zef De Beule van Braughels. die samen met bestuur en spe lers voor een eigen terrein zorgde met voldoende akko- modaties. Als is er voor deze klub allicht nog een mooie toekomst weggelegd. Pano - Sportief '81 De thuisploeg won met 2-1 dankzij doelpunten van P. Van der Borght en P. Pare- wijck. R Verleven zorgde voor de eerredder van Spor tief PROGRAMMA Zaterdag 9 april 1988 om 15 uur Eerste afdeling A.Z. 77 - Endoka - Roclandt Camu - Mclckcnbcckvr. - Van Belle De Kring - Alexander - Van Schuylcnbcrgh Edo - Snas - Dc Wolf Excelsior - Abdijshotters - Bossaer Giwo - Octopus - Bovcndaerdc Waterval - Piasken - Borms Tweede afdeling 15.30 u.: Animalia - Roval Sportief - De Witte 16.00 u.: Blauw Wit - O.C. Aalst - V Dc Velde City - Jong Timarchc - Dc Griek Dressel - Brcughcls - Mcrtcns Groen Wit - Cobilias - Impcns Leeuwerik B - Rayo Espanol - Van Impc 14.00 u.; Zandput - Leeuwerik A - De Winne Derde afdeling 16.00 u Baccara - Onder Den Toren - Flores F Barcclkcn - Bamboe - Everaert 16.00 u': Blauwe Vlam - Drievelden - Corael Brughuis - Nieuw Hofstade - Meert 16.00 u Pie Boys - Vrij Denderleeuw - Velgc 14.00 u.: Witte Paard - Groendal - Minnen Vrij: Bartan Zondag 10 april 1988 om 10 uur Adelaars - Sportief '81 (ter C) - Dc Sutter Amapola - Park - Van den Eeckhout Gipak - Sporting (ter. Dj - Daem Nieuwe Wijk - Sunset - Garcia Rode Roos - Koszen - Van der Vekcn Stam Boys - Pano - Dalschaert Vrij: Real Familial Tijdens het Paasweekend werden er in het Waasland een hele reeks klubtornooien gespeeld. Nogal traditioneel zelfs en praktisch bij iedere organisatie 'verden er plus punten geskoord. Vooral de ongemeen gunstige weersom standigheden waren bepalend voor hel sukses en mede door de toegenomen belangstel ling, zijn de meeste organisa toren daar financieel ook be ter van geworden. Altijd de bedoeling trouwens en ook op het sportieve vlak. stond de kwotering duidelijk boven de middelmaat. Nochtans werd er overal met de nodige over tuiging en een geweldige inzet voor de prachtige trofeéen ge speeld. Soms werd het ook wat te hardnekkig en toen werd er telkens tijdig door de dienstdoende scheidsrechters ingegrepen. Bij enkele Paas- tornooien resulteerde zich dat toch tot een beperkt aantal gele kaarten en hier of daar. werd er ook al eens een rood kleurtje getoond. Toch bleef het allemaal nog binnen de perken en die nauwelijks in getoomde strijdvaardigheid, heeft de attraktiviteit en de kijkwaarde bij de talrijk uit stekende georganiseerde Paastornooien tenslotte nog fel doen toenemen F.C. 't Stamineeken uit Belse- le, laureaat in eigen Paastor- nooi... Voor de eerste maal in de nog jonge klubgeschiedenis, heeft F.C. 't Stamineeken uit Belse- le ook een Paastornooi geor ganiseerd. Nogal suksesrijk trouwens en de mannen van voorzitter Danny De Block, hebben zich hierbij ook dui delijk overtroffen. Vooral dan tijdens een zeer spannen de en spektakulaire finale te gen F.C. De Kroon uit Sinaai en deze topploeg uit Walivo's zaterdagse derde reeks, heeft slechts na de verlengingen moeten afhaken. Aldus werd F.C. 't Stamineeken mis schien wel helemaal onver wachts eindlaureaat in het ei gen Paastornooi en samen met André Baetcns de sport- schepen uit Sint-Niklaas, werd dat nadien ook nog duchtig gevierd... De wedstrijden: In de openingsmatch tegen de dorpsgenoten van F.C Oud Belsele, heeft F.C. 't Stami neeken een ideale start geno men. Na een vijftal minuten skoorde Johan Van Gucht reeds met een lobbal en de rivalen, werden meteen tot een achtervolging gedwongen (1-0). Deze kwamen ondanks de vele inspanningen niet langszij en Karei Ternest en Johan Van De Valle, werden nog de meest opmerkelijke pionnen in het verweer bij F.C. 't Stamineeken. Na de rust werden dc organisatoren dan méér tot het countervoct- bal gedwongen en toen Mar- nix Van Gucht daarbij ook skoorde, was de wedstrijd te gen een onmondig F.C. Oud Belsele meteen gespeeld (2- 0). Een bijzonder faire en spannende match tussen F.C De Kroon en V.C Bristol uit Sint-Niklaas. De beide ploe gen waren ook aan elkaar ge waagd met als smaakmakers: Mark De Vijlder van F.C. De Kroon en aanvoerder Karim Mesbahi bij V.C. Bristol. In de verdediging van de laatstgenoemde ploeg, liep het dan even fout en dat werd door Patrick Smet prompt af gestraft (1-0). Ook de stand aan de rust trouwens en na dien konden de aanvallers van V.C. Bristol, de defensie van F.C. De Kroon nooit volledig ontmantelen. Integendeel zelfs en op een tweetal minu ten van het einde skoorde Yvan Smet met een afstandse lobbal nogmaals voor F.C. De Kroon en 't was meteen beke ken (2-0). Alleen tijdens de troosting tegen F.C. Oud Bel sele zou V.C. Bristol nogal vlot skoren. Reeds vrij vroeg na een hoekschop, bestelde Karim Meshabi met het hoofd al het openingspunt (0-1). Met gezamelijke krachten probeerde F.C. Oud Belsele daar wat aan te doen maar het bleef allemaal vruchteloos. Tijdens het laatste kwartuur zou Peter Lennartz van V.C. Bristol zich dan opvallend in de belangstelling spelen: hij skoorde toen driemaal en al dus, werd een moedig F.C. Oud Belsele al te duidelijk afgestraft (0-4). De finale van dit tornooi met een bijzonder verdienstelijke Antoine Boënnc als scheidsrechter, heeft slechts tijdens de twee de helft een brok sensatie in gehouden. Voor de rust werd er ook al zenuwachtig ge speeld met een weinig aan trekkelijk middenveldspel en schaarse doelkansen. Na dc rust klom F.C. De Kroon dan het eerst op voorsprong: de organisatoren verkeken zich toen op een vermeende bui tenspelstand en Wim De Muerichy, liet de kans niet onbenut (0-1). Een kwartuur bleef de stand ongewijzigd en toen vond Marntx Van Gucht het al welletjes (1-1). Het jui chen bij F.C. 't Stamineeken met Marc Sertijn en Danny De Pauw als gastspelers, was nog niet verstomd of langs Patrick Smet, stond F.C. De Kroon al terug aan de leiding (1-2). Deze ploeg werd kort nadien ook tot tien man her leid: op een onbetamelijk ge drag volgde een logische uit sluiting. Voor de mannen uit Stnaai werd het meteen moei lijker om een aandringend F.C. 't Stamineckcn van op afstand te houden en voor deze ploeg, skoorde Marnix Van Gucht nogmaals op de allerlaatste minuut (2-2). Ver lengingen dus bij een zeer spannende finale en tijdens de eerste, werd er niet geskoord. Vermoeidheid en een flinke dosis zenuwachtigheid, waren toen al duidelijk in de rangen geslopen en dit kwam het spelpeil beslist niet ten goede. Op een viiftal minuten van het einde skoorde aanvoerder Johan Van Gucht dan voor F.C. 't Stamineeken en het werd nog spannend (3-2). Ook al omdat F.C. De Kroon ploeg mocht ook ervaren dat alleen een voorbeeldige inge steldheid en een flinke dosis moed. niet opwegen tegen een speels F.C. De Cock dat tenslotte met 4-0 ook gemak kelijk won. Ook tijdens de tweede schiftingswedstrijd weinig problemen voor F.C Tip Top uit Sint-Niklaas. Het werd uiteindelijk een 0-3 re sultaat en daarmee, werd ook A.C. Woodstock naar de troosting verwezen. Hierin werd dan F.C. Wijnveld be- kampt en het werd een bij zonder spannende wedstrijd. Temeer omdat A.C. Wood stock er in slaagde een doel punt te skoren en F.C. Wijn veld, zou het evenwicht op het bord nooit kunnen her stellen. Het bleef dus 1-0 in deze aangename match waar in de beenbreuk van Kris Vaerewijck van A.C. Wood stock, de enigste schaduwzij de werd. Het zoveelste Paas tornooi van F.C. De Cock werd dan met een denderende finale besloten. Tijdens de eerste helft werden de organi satoren duidelijk de betere ploeg en met een doelpunt van Patrick Steels, werd het overwicht maar matig uitge drukt (1-0). Die voorsprong kon F.C. De Cock ook in de tweede helft niet verdubbelen en bijna ongemerkt, zou F.C. Tip Top het evenwicht her stellen. Ook op het bord trou wens langs Johan De Clercq en toen was er nog ruim een halfuur te spelen (1-1). Daar in zou F.C. De Cock enigszins de goede pedalen verliezen en vanaf dat moment, kwam F.C. Tip Top méér aandrin gen. Zonder sukses evenwel, en aan deze aantrekkelijke finale, werd tenslotte nog een toemaatje gekoppeld. Bij de reeks strafschoppen skoorde F.C. De Cock toen eenmaal meer dan F.C. Tip Top en dat was voldoende voor de eerste plaats in het eigen Paastor- Roger Van Laere F.C. De Cock uit Sint-Niklaas wint eigen Paastornooi... Op de Hogen Heirweg in Sint-Niklaas werd bij F.C. De Cock het traditionele Paastor nooi gespeeld. Ook daar een degelijke belangstelling met de sportiviteit, eveneens op een behoorlijk niveau. Een uitstekend tornooi trouwens met een vrij goede organisatie en de scheidsrechters, waren daar Roger Moortgat met Pa trick Van Gecm. Dit tweetal leidde probleemloos en in de zelfde omstandigheden, won F.C. De Cock ook dc ope ningsmatch tegen F.C. Wijn veld uit Sinaai. Deze laatste Liefhebbers voetbalFC Schrijberg inviteerde ook FC Milano uit Nieuwkerken op haar Paastornooi (dw) Liefhebbersvoetbal. FC Sportief Waasmunster tijdens het Paastornooi van FC Schrijberg (dw) terug is Fiel Vermeulen de pionier en voorzitter van F.C Drie Linden overleden. Een spijtig verlies voor José en de voetbalploeg uit Belsele waar bij de aktiviteiten inmiddels ook al werden hernomen. Eveneens het Paastornooi dat bij F.C. Drie Linden reeds als een traditie kan worden be schouwd. Telkens goed voor een algemene spannende strijd en thans hebben alleen de schiftingswedstrijden, deze waarborg ingehouden. Tegen F.C. 1000 Appels heeft het minder gekwoteerde F.C. De Toekomst uit Sint-Niklaas, zelfs een uitstekende wed strijd gespeeld. Nochtans ste vende F.C. 1000 Appels met doelpunten van Koen Van Halewijck en Pascal Wieland, naar een rustige 2-0 voor sprong. Nog voor de rust schoof F.C. De Toekomst langs Gino Van Den Berghé echter terug dichterbij (2-1). Door scheidsrechter André Van De Voorde werd nadien de gelijkmaker al dan niet terecht afgekeurd en op een tiental minuten van het einde, skoorde Koen Van Halewijck nogmaals voor F.C. 1000 Ap pels (3-1). Bijna de zekerheid van een ticket voor de finale en met nog een doelpunt van Laurence Sutherland van F.C. De Toekomst, werd de ze kwalifikatie nog enkele mi nuten bedreigd (3-2). Tussen F.C. Puivelde en F.C. Drie Linden werd het eveneens een spektakelstuk. In deze match skoorden de beide ploegen elk tweemaal met als doelschutters André Blom- maert en Geert Elewaut voor F.C. Puivelde en voor de or ganisatoren, skoorden langs Carlos Temmerman en Benny Van De Voorde (2-2). Daar bij werd de beslissing naar de strafschoppen verschoven en hierin, doelde F.C. Puivelde eenmaal méér dan F.C. Drie Linden 4-3). De troosting werd dan minder aantrekke lijk en het klasseverschil maar al te duidelijk. Toen skoorde F.C. Drie Linden ook met de regelmaat van een klok en het werden er acht. Als doel schutters werden toen Arnold Van Der Vreken (3), Luk D'Haen (3) en Filip Verbeke (2) opgetekend en het tegen doelpunt van F.C. De Toe komst, werd door Ludo Bo- gaert besteld (8-1). Een méér spannender finale waarin door F.C. 1000 Appels met Franky Rossaert en Pascal Wieland als prijsschutters, toch duidelijk afstand werd genomen (2-0). De stand ook aan de rust en F.C. Puivelde, zou de opgelopen schade nooit kunnen herstellen. Voor deze ploeg skoorde al leen nog Dré Blommaert en aan de overzijde, schoten Franky Rossaert en Patrick Pee ook nog raak (4-1). Daar mee werd de winst ook veilig gesteld en won F.C. 1000 Ap pels tenslotte uiterst verdiend het Paastornooi bij de buren van F.C. Drie Linden... Resultaten: Schiftingswedstrijden: F.C. 1000 Appels - F.C. De Toekomst 3-2 F.C. Puivelde - F.C. Drie Lin den 2-2 (4-3) Troosting: F.C. Drie Linden - F.C. De Toekomst 8-1 Finale: F.C. 1000 Appels - F.C. Pui velde 4-1 Het 2e Paastornooi van F.C. Centrumvrienden in Belsele: F.C. Sportief Waasmunster wint duidelijk... Zoals verleden jaar werd het ook nu bij F.C Centrum- vrienden een Paastornooi met een groot aantal deelnemende ploegen. Zes in twee reeksen van drie en daarin zitten dan ook voor- en nadelen verscho len. Tijdens de openingsdag wordt er al van 's morgens gespeeld en bij een gespreid aantreden, lopen er niet altijd volledige ploegen tussen de lijnen. Dat was nu ook meer maals het geval en de waarde van de ploegen, wordt er soms door beperkt. Het voor deel is dan dat dc klubkassa nogal vroeg rinkelt en voor een organiserende klub, wordt dat tenslotte nog het belangrijkste. Veel belang stelling trouwens op de Schrij berg in Belsele waar de scheidsrechters Raymond Van Roven en Frans Wij- meersch, de touwtjes nogal stevig in handen hielden. Een autoritaire leiding ook waar bij geel en rood zelfs noodza kelijk werden Toch bleef het nogal sportief en in de eerste reeks, heeft F.C. Centrum- vrienden duidelijk de maat genomen van V.V. Eendracht en V K.L. Ankerhof. Het werd respektievelijk 4-0 en 3- 0 winst en een finaleplaats in het eigen Paastornooi. kon toen ook al niet meer ont snappen, Ook F.C. Sportief Waasmunster heeft zich met beslissende eindstrijd ge speeld. Daarvoor werden de voetballers van F.C. Dino Boys bedwongen (4-2) en met F.C. Milano uit Nieuwker ken, had F.C. Sportief Waas munster het minder gemakke lijk (1-0). Tijdens de finale dag waren V.K.L. Ankerhof en F.C. Dino Boys de kandi daten voor de vijfde en zesde plaats. Voor de eerstgenoem de ploeg werd het slechts een formaliteit en 10-0. zegt in dat verband voldoende. Méér spanning bij de troosting wel ke aan V.V. Eendracht de derde plaats opleverde want F.C. Milano werd met 3-1 verslagen. De finale werd voor de organisatoren een duidelijke ontgoocheling. Te gen F.C. Sportief Waasmun ster dat verleden jaar ook nog de finale van dit tomooi speelde, heeft F.C. Centrum vrienden niet lang stand ge houden. Reeds vrij vroeg skoorde Freddy Van De Voorde al voor F.C Sportief Waasmunster (1-0). Het werd de inzet van een lange reeks en na een tiental minuten, bestelde Gunther Van Duyse al nummer twee (2-0). De mannen van coach Hubert Goris dreven toen door en Yvan Rossou skoorde ook (3- 0). Met een kopstoot van Luk Andries werd de stand toen verder opgedreven en F.C. Centrumvrienden, zou nog nauwelijks een vuist maken (4-0). Het werd 5-0 langs Ru dy Ronsmans na een goede kollektieve aanval en bij een persoonlijk nummertje van Luk Van Driessche, stond F.C. Ccntrumvricndcn verder in het verlies (6-0). Na de rust ook hetzelfde scenario met een steeds aanvallend F.C. Sportief Waasmunster en een wanhopig verdedigend F.C. Centrumvrienden. Het mocht echter allemaal niet baten en voor Waasmunster, skoorde Luk Andries nogmaals (7-0). De Belseelse verdediging werd trouwens geregeld om speeld en bij zulk een situatie, werd Dirk Van Driessche wéér de ideale afwerker (8-0). Toen vond F.C. Sportief Waasmunster het al welletjes en tijdens de resterende mi nuten, skoorde Dirk Van Haelst voor F.C. Centrum- vrienden nog tweemaal (8-2). De resultaten: Reeks 1: F.C. Centrumvrienden-V.V. Eendracht 4-0 (4-4) V.K.L. Ankerhof-F.C. Cen trumvrienden 0-3 (3-4) V.V. Eendracht-V.K.L. An kerhof 2-0 (5-3) Reeks 2; F.C. Sportief Waasmunster- F.C. Dino Boys 4-2 (2-4) F.C. Milano-F.C. Sportief Waasmunster 0-1 (4-4) F.C. Dino Boys-F.C. Milano 1-3 (3-3) Voor de vijfde en zesde plaats: V.K.L. Ankerhof-F.C. Dino Boys 10-0 Voor de derde en vierde plaats: V.V. Eendracht-F.C. Milano 3-1 Finale: F.C. Sportief Waasmunster- F.C. Centrumvrienden 8-2 Fair-Playbeker: F.C. Milano uit Nieuwkerken Veteranentornooi: F.C. Centrumvrienden: Wase renners aan de winst... In het tweede Paastornooi van F.C. Centrumvrienden, kwamen ook de veteranen aan bod onder de leiding van scheidsrechter Roland Panne- coucke. Deze uitstekende maar soms verstrooide spel leider kreeg een viertal ploe gen tussen de lijnen waarbij de sportiviteit en de ontspan ning. nog het meest centraal stonden. Toch geen beletsel aat er een aantal zeer span nende wedstrijden werden ge speeld en de Wase Ex-renners met F.C. Wijnstraat, deelden de punten (1-1). De coureurs wonnen tenslotte nog met de bijkomende strafschoppen (3- 0). Nadien zou F.C. Schrij berg met het oneven doelpunt van drie, winnen tegen F.C. Centrumvrienden dat aldus naar de troosting werd verwe zen (2-1). Daarin zouden de organisatoren ook sneuvelen want F.C. Wijnstraat skoorde toen tweemaal (2-0). De fina le werd dan nog bijzonder aantrekkelijk tussen F.C. Schrijberg en de Wase ex- renners en het waren tenslotte deze laatsten, die de old-ti- mers uit de buurt tenslotte uit de wielen reden (2-1)... De resultaten: Schiftingen: Wase ex-renners-F.C. Wijn straat 1-1 (3-0) F.C. Schrijberg-F.C. Cen trumvrienden 2-1 Troosting: F.C Centrumvrienden-F.C. Wijnstraat 0-2 Finale: Wase ex-renners-F.C. Schrij berg 2-1 Roger Van Laerc Liefhebbersvoetbal. FC Duizend Appels was paraat op het tornooi van Drie Linden (dw) Liefhebbersvöetbal. FC Oud Belsele op het tornooi van FC 't Stammeneeke (dw)

De Voorpost | 1988 | | pagina 31