Zevende INFOBO een voltreffer AJO met verzoekschrift aan stadsbestuur Pater Van den Broeck "Tussen vertwijfeling en hoop" Stille bidtocht met machtige apotheose Aalsterse inbreng bij vormingssessies gemeentezaken Gudrun Mere bezoekt postmuseum De Voorpost - 8.4.1988 - 3 Minimale opkomst op de door Aalsterse Jongerenorga nisatie (AJÓ) op het dakterras van De Werf georgani seerde informatievergadering in verband met de door het stadsbestuur genomen maatregelen die het verder bestaan van AJO zouden kunnen belemmeren. Dit niettegenstaande de bevoegde schepen mondeling en schriftelijk heeft verklaard dat nog geen beslissingen genomen werden. Aalst. De stand van de Uitgeverij De Cuyper had veel bekijks (a) Met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen van oktober a.s. worden in april en mei vormingssessies georganiseerd door het Centrum voor Fiskale Weten schappen en Bedrijfsbeleid in de lokalen van de EHSAL, Stormstraat 2 te 1000 Brussel op donderdagen 21 en 28 april en 5 mei van 14 tot 17.30 u. Deelnemen kost 1.800 fr. voor de lessen, de dokumentatie, de parking in de Philips Building, de Brouckèreplein 2 en de koffie. Voorintekenprijs 1.450 fr. Te storten op rekening nr. (XX)-1022334-51 van Ekonomische Hogeschool Sint-Aloysius. Nadere info via 02/217.64.12. Onder de professoren komt ook de stadssekretaris Christiaan Willems voor. De diverse branches die een stadsbestuur behelzen worden telkens van 14 tot ca. 18 u. belicht. Vanaf 13.30 u. ontvangst met koffie en van 16.05 tot 16.30 u. koffiepauze. Ook schepen Ghisleen Willems is er bij betrokken. Op donderdag 21.04 van 16.30 tot 17.30 u. belicht hij meer speciaal ekonomische zaken, middenstand, interkommunales, regies, openbare nutsvoorzieningen, feestelijk heden, financiën, ontvangerij en ontwikkelingssamenwerking. LH Kwarteeuw Levensvreugde Maandag 11 april a.s. zal het uitgerekend 25 jaar geleden zyn dat Levensvreugde v.z.w. in het leven werd geroepen. Stichter-voorzitter Pater Van den Broeck s.j., die reeds "Ik weet het met myn hart" publiceerde komt nu op de proppen met een nieuwe reeks doordenkertjes onder de titel "Tussen vertwijfeling en hoop de dageraad bevryden". In haar voorwoord schreef dichteres Aleidis Dierick: "Wie de gelukki ge bezitter is van 'Ik weet het met mijn hart' van Jo zef Van den Broeck zal dit tweede, bescheiden bun deltje met vreugde be groeten." Wie tegelijkertijd de uitbreiding van het dien stencentrum Levensvreug de voor anders-validen wil steunen ontvangt dit bun deltje na storting van 300 fr., verzendingskosten in begrepen, op rekening van Levensvreugde v.z.w. Aalst. 293-005 73 52-80 met vermelding "doorden kertjes". Pater Van den Broeck Levensvreugde v.z.w werd op 11.4.1983 bij no tariële akte opgericht om een dienstverleningscen trum voor matig en ernstig geestelijk andersvaliden uit te bouwen. De inspirator Pater Jo zef Van den Broeck s.j. werd voorzitter en kon met een sterke groep be kwame medewerkers en personeel een grote leem te in onze streek invullen. Naast zijn talloze opdrach ten zowel in het Sint-Jo- zefscollege als in Levens vreugde te Aalst vond hij nog vaak de tijd zijn in drukken. ervaringen, reakties op een artistieke en poëtische wijze te ver woorden in zijn vaak origi nele tijdschrift-artikels en in twee bundeltjes door- denkertjes. Het eerste "Ik weet het met mijn hart" werd keu rig uitgegeven door zijn Lionsvrienden. Het twee de werd met de steun van de Generale Bank op de hem eigen sobere wijze uitgevoerd. Dit laatste wenste hij te realiseren ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van "zijn" vereniging waaraan hij zijn beste krachten en gezondheid nog blijft wijden. "Tussen vertwijfeling en hoop, de dageraad bevrij den" ingeleid door mevr. Aleidis Dierick en ver lucht met een tekening van de h. Henri Lagache, geeft heel raak de gemoedstoe stand van pater Van den Broeck weer. Wie hem wat beter kent, zal er hem in herkennen en vooral zijn nooit aflatende weer baarheid ervaren waarmee de steeds aankomende problemen worden onder kend en zo mogelijk opge lost. Hoe kon het anders? Hij wil met dit bundeltje nog maar eens een "steen" bijdragen aan de uitbouw van het dienstencentrum. Want zijn taak loopt door. Hij wenst zijn medewer kenden zolang het hem mogelijk is te bezielen en te steunen in hun pogingen om de andersvaliden hun eigen plaats in onze maat schappij te handhaven. (l.h.) AJO stelde herhaaldelijk om een overleg met het stadsbestuur te kunnen hebben doch daar kwam tot hiertoe niets in huis. In laatste instantie kwam er nu wel een uitnodiging voor 15 april '88. Dit wel licht na aandringen in de gemeenteraadskommissie voor sport en vrijetijdsbe steding. Guido Moens stelde dat de materialen steeds korrekt zonder enig onderscheid werden uitgeleend en zulks gedurende 10 jaar. Er was inderdaad met het stadsbestuur een afspraak dat AJO zou zorgen voor aankoop, beheer en on derhoud van deze materia len. Omdat de individuele subsidies per groep zich tot 3000 fr. beperkten werd geopteerd voor sa- menleggen van die subsi dies en daarmee allerlei zaken aan te kopen die dan voor iedereen konden dienen. Grafisch mate riaal, geluidsversterking, videoapparatuiir, en der gelijke meer werden aan gekocht waarbij in 1981 de zeefdruk en offset-appara- tuur duidelijk verkeerde aankopen waren die men dan na lang publiek te koop gesteld te zijn ge weest, maar van de hand heeft gedaan. Toen de gezamelijke sub sidies werden afgeslankt van 400.000 naar 220.000 fr. werd invoeren van een lidgeld van 2.000 fr. per vereniging onafwendbaar. Maar vermits het aantal uitleningen sinds 1985 weer steeg kon dat lidgeld verminderd worden tot 1000 en zelfs tot 500 fr. Stemmen gingen trouwens op om dat helemaal af te schaffen of althans tot een symbolische bijdrage te beperken, kwestie is wel dat de werkingskosten per jaar zowat een half mil joen bedragen en dat die som moet kunnen gehaald worden om verder opera tioneel te kunnen blijven. Knelpunten Volgens Hilde Lievens wordt AJO achter de rug bekritizeerd. Dat de stad nu echter anderhalf mil joen op de begroting voor ziet voor het oprichten van een stedelijke uitleen- dienst om de werking van AJO uit te hollen loopt volgens Hilde Lievens de spuigaten uit. De stad zou zowat dezelfde materialen aankopen als deze die AJO uitleent. Standpunten - AJO blijft opteren voor demokratische werking. Het huidig gevoerd beleid werd trouwens door de al gemene vergadering goed gekeurd. - AJO blijft pluralistisch en wil geen onderscheid maken wat betreft gezind heid of overtuiging van ontleners. - AJO blijft opteren voor gelijkwaardige behande ling van iedereen - AJO heeft principieel niets tegen oprichting van een stedelijke uitleen- dienst mits de bedoeling niet is de werking van AJO uit te hollen. - Beide diensten zouden naast elkaar kunnen be staan maar dan wel met verschillende soorten uit leenmateriaal. AJO is wel voor samenwerking. Niet echter voor konkurrentie. Maar zo lang AJO niet in gesprek kan komen met het stadsbestuur kan er uiteraard geen vorm van samenwerking worden uit gedokterd. Verzoekschrift Op de vergadering onder tekenden een aantal leden volgend verzoekschrift aan het stadsbestuur. De ondergetekenden. Sluiten zich aan bij de ak- tie die gevoerd wordt tot behoud van de bestaande uitleendienst in de Kapel- lestraat 15, te Aalst, die het resultaat is van samen werking tussen het stads bestuur en de vzw AJO. Zij geven uiting van hun ongerustheid over de be slissing van het stadsbe stuur om voor 1988 de som van 1,5 miljoen uit te trek ken voor een stedelijke uitleendienst op de plaats waar reeds bijna tien jaar een bloeiende uitleen dienst bestaat. Zij kunnen niet aan vaarden dat belangrijke sommen bijkomend over heidsgeld gebruikt wordt om een door de verenigin gen gewaardeerde dienst verlening te ontmantelen, waar deze gedurende tien jaar soepel, voordelig en doelmatig werd georgani seerd. Zij betreuren dat het stadsbestuur in deze kwes tie heeft gehandeld zonder enig overleg met de be trokkenen en zonder dat door de verenigingen zelf de vraag is gesteld. Men kan niet aanvaarden dat het stadsbestuur elk direkt overleg met AJO blijft afwijzen en daardoor het zoeken naar oplossin gen belemmert. Zij pleiten voor de ver- derzetting van de huidige formule waarbij de over heid en de verenigingen konstruktief samenwerk en. Zij beklemtonen dat precies de verregaande openheid, de maximale participatie van de gebrui kende verenigingen, en het systeem van weder zijdse kontrole (de nale ving van de afspraken) kan en door de stad en der verenigingen gekontro- leerd worden, de grootste waarborg bieden voor een gelijke en korrekte behan deling van alle vereni gingen. Zij vragen dat de bijko mende financiële midde len die blijkbaar thans voorhanden zijn gebruikt worden om de ontlenings vergoedingen en het lid geld, die de verenigingen betalen, te verlagen of af te schaffen. LH De «Kruisweg door de Stad», niettegenstaande heel wat gelijkaardige ma nifestaties doorheen heel het Vlaamse land toch nog steeds een unieke gebeur tenis, groeit gestadig. Eenvoudig begonnen met een versierd kruisbeeld her en der dat een statie moest verzinnebeelden werd overgeschakeld naar veelkleurige kostumering doch onder impuls van wijlen Frans De Koninck en geïnspireerd door de «Pleurants de Dijon» evo lueerde men naar statische beelden, indrukwekkend in hun eenvoud. Met drie groepen die hazevlug van een statie naar de derde volgende werden overge bracht werden op 13 diver se plaatsen van de nu wel wat ingekorte omloop prachtige beelden opge roepen. Op witte kledij en witte attributen kregen de effekten van veelkleurige spots in de duisternis beto verende accenten. Waar vóór deze indruk wekkende bidtocht die evolueerde naar een pu blieke geloofsbelijdenis die door de stad een mo ment van bezinning bracht in de Sint-Jozefskerk het Laatste Avondmaal had plaats gehad werd deze kerk nu de plaats van de machtige apotheose. Bij de ingang kreeg elk deel nemer een paasbloem en na de bidstonde en uit beelding werd persoon na persoon de paasbloem de voot op het kruisbeeld ge deponeerd. Gilbert Eelboden en zijn medewerkers meenden dat dit het slot van de viering zou worden doch iedereen trok weer naar zijn plaats in stille mijme ring. Lijden, zieken, an ders-validen, kansarmen passeerden de revue in ie ders gedachten. Tot een krachtig «Halle- luia» (van Haendel) de ge lovigen uit hun mijmering haalde en hen de paas- vreugde aankondigde. Een herinneringsprentje met de tekst van de 14c statie erop namen ze dan ook graag mee. Elk seizoen heeft de Gudrun, afdeling die kadert in het werk van de VZW-Vlaams Centrum, een inten se werking waar het aan aktiviteiten niet ontbreekt. Na het bloemenschikken van een paar weken terug, nodigen zij hun leden uit om, tijdens de Paasvakan tie, een uitstap te maken naar Brussel. In de voormiddag bezoeken zij de gebouwen van de BRT en in de namiddag gaan zij een kijkje nemen in het Postmuseum. Men vertrekt op woensdag 13 april om 10 uur aan het Hof ten Dale en men hoopt terug te zijn rond half zes. Belangstellenden kunnen zich laten in schrijven in het Hof ten Dale (053/77.85.57) en de volwassenen betalen 350 fr. de kinderen 300 fr (het eetmaal is niet inbegrepen in de kostprijs). JV Aalst. Flink wat gelovigen volgden de kruisweg door de stad (a) Aalst. Een statie van de kruisweg in de duisternis a Aalst. Voorzitter Hubert Vinck bij zijn openingsrede (a) Belangstelling uJt de politiek en uit bouw- Wie gedacht had dat de kringen heel wat belang- zon en de paasuittocht de stellenden verwelkomen toeloop naar de beurs zou- zodat stoelen moesten den afremmen had zonder worden bijgehaald. Het de waard gerekend. De werd een opening met al- waard is hier voorzitter lure waarop zelfs een bode Hubert Vinck die met zijn uit het Paleis zich meldde, valabale staf medewerkers De koning scheen inder- deze Infobo-beurs tot een daad duidelijk in Infobo evenement heeft weten te geïnteresseerd te zijn tot doen evolueren dat niet grote genoegdoening van alleen niet meer weg te de man met de stand kas- denken is maar tevens niet seien en opritten die Hu- te missen. De beurs richt bert Vinck met de «bode» zich dan ook zowel naar bezocht. Burgemeester De jonge lieden met bouw- Kerpel die zich herinnerde Aalst. Onder het oog van voorzitter Vinck, ondervoorzitter Van Caenegem en de plannen als naar minder dat het 1 april was, voelde Nacebo hostessen knipte burgemeester De Kerpel het lint door (a) jonge die aan vernieuw- nattigheid en bedankte - van hun woning toe zijn. des konings te geleiden. Vrijetijdsbeurs Vakantiegenoegens te Lede Dat op de eerste dag, za- Uiteindelijk was het een terdag, er zich 80% be- doorgestoken kaart tussen Vakantiegenoegens Lede or- Op het programma: op zater- Amici Cantores. langstellenden meer aan- Vinck en «de bode» waar* andermaal een dag 9 april om 19 uur: officie- De stands zijn geopend: za- dienden dan verleden jaar bij alleen de man met de „m hl!',. Sim' |f XarK'°p,rC^" Va° ,e"?e VM ,'„9 21 uur en was alleszins een goed'te- kasseien in he, ootje werd dit <'S? EJÏK&2.ÏÏ SSïï"CtS33T.ÏÏ ken aan de wand. genomen. Maar niet voor dag 9 en zondag 10 april a.s.. deelnemen, tel. 053/80.22.73 pannekoeken te krijgen, is de Opening g want inhou" Een hele rits plaatselijke ver- of 80.10.89). Op zondag 10 bar geopend en kan men deel- 6 den is vaak lastiger dan enigingen zetten er hun stand- april om 11 uur: aperitiefkon- nemen aan de zoektocht Bij de opening op vrijdag- men zou vermoeden. je op, met als diverse toeris- eert door Nele De Koker en Er is parkeergelegenheid op avond mocht Hubert tische diensten uit het ganse Jo Bosman (piano), om 17 de speelplaats. Inkom 25 F. Vinck naast prominenten LH land. uur: optreden van het koor D.B De zevende editie van INFOBO, beurs voor bouwen en wonen, werd een schot in de roos. Het aantal exposanten was merkelijk gestegen van 105 tot 130. En dan moest er nog worden afgerekend met een ellenlange wachtlijst. Aan de uitbreiding met 25 die de noodzaak inbouwde van een aanbouwtent van 1000 m2 werd lang getwijfeld. Enkel onder druk van de vele aanvragers werd toegegeven, men opteert inderdaad voor een beurs met brede waaier aanbiedingen doch wil het bij een gebeuren op mensenmaat houden. Daardoor werd het dan ook een beurs met allure, met enkel mooi verzorgde stands, met brede wandelgangen en ruime tussenruimten en daarbij schril afstekend met sommige jaarbeurzen waar men op elkaar genesteld zit en die meer aan een Breugheliaanse kermis doen denken dan aan een handelsgebeuren op niveau.

De Voorpost | 1988 | | pagina 3