Vereremerkte ACV'ers te Erembodegem Aalst heeft V.G.V.-dienst Heemkundige Kring «De Faluintjes» verjaard Uit de gemeenteraad Algemene vergadering Daensfonds te Aalst De Voorpost - 8.4.1988 - 5 SP-raadslid Jan De Brue- cker wilde in de jongste gemeenteraadszitting bij interpellatie vernemen of Aalst reeds een dienst voor Veiligheid, Gezond heid en verfraaiing der werkplaatsen heeft. In het Belgisch Staatsblad van 9 december 1987 ver scheen omzendbrief nr. 290 uitgaande van de Mi nister van Binnenlandse Zaken en van Openbaar Ambt. Onderhavige omzendbrief verplicht de overheids diensten, zowel nationaal als lokaal, voor zover zij aan het nieuw syndikaal statuut van de openbare diensten onderworpen zijn, om over ten minste één dienst voor V.G.V. te beschikken. De verschillende vormen hoe deze dienst voor V.G.V. in de lokale over heidsdienst kan opgericht worden, staan beschreven in punt 1.3 van de om zendbrief evenals de nodi ge modaliteiten met be trekking tot de aanwijzing van het diensthoofd en zijn eventuele adjunkten, hun bevoegdheden en der gelijke. In uitvoering van punt 5 Het gouden ereteken eerste klas ging naar Maurice Baeten, het zilveren naar Emilienne Verhulst en Leopold Hauwelaert en het bronzen naar Henri Matthijs en Allah Hapam. dienen de betrokken over heidsdiensten uiterlijk op 31 maart 1988 de inlichtin gen nopens de oprichting, samenstelling, bevoegd- heidsgebied te verstrekken aan het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Openbaar Ambt. Schepen Paul Stockman kon interpellant gerust stellen. Aalst heeft inder daad dergelijke dienst en aan het hoofd ervan staat een industrieel ingenieur. Voor volgend jaar zal voor deze nieuwe dienst een som in de begroting wor den voorzien. Raadslid Eddie Monsieur wilde wel dat het stedelijk veiligheidskomitee meer samenkomt. Het is nu reeds zes maanden gele den dat dit nog gebeurde. «De sindikalisten zetten geen enkel punt op de agenda» wedervoer sche pen Stockman. Maar ook raadslid D'Hondt drong aan om meer vergaderin gen ervan, liefst maande lijks. «We zullen dat nog eens nazien, om onze tijd te passeren», zegde de schepen. LH De Stichting Leefmilieu heeft een edukatieve folder over milieusparen uitgegeven. Een eerste folder is gewijd aan "huisvuil is geen afval" De Heemkundige Kring «De Faluintjes» heeft zyn eerste werkjaar beëindigd. Leden ontvingen een bedevaart vaantje van de H. Gudula, een katalogus van de tentoonstelling «De Faluintjes vroeger» en twee num mers van het tijdschrift. U kan uw lidmaatschap her nieuwen door storten van 200 fr. als gewoon, 500 fr. als erelid of 1.000 fr. of meer als beschermend lid. U bekomt dan ook een geïllustreerde lidmaatschaps kaart. Meer info bij Fons Dierickx. Gudstraat 5a te 9320 Herdersem. Rekening nr. 750-9009792-08. Tweede nummer menwerkende Maatschap- Het tweede nummer van pij «Ons Huis» te Baarde- het keurig uitgegeven tijd- gem waar verleden week schrift bevat naast prakti- end Baardegem zijn kun- sche inlichtingen de histo- stenaars en kunstvoorwer- riek van de 60-jarige Sa- pen nog tentoon stelde. Ook een merkwaardige bijdrage over de verering van Onze Lieve Vrouw ter Rozen te Herdersem en van de hand van Erik Wauters een relaas van de doortocht van het Franse leger door de Faluintjes in september 1677. In verband met de recente graafwerken te Moorsel op het Dorpsplein als voorbereidend werk voor de bouw van lokalen voor een financiële instelling brengen Dirk Callebaut. Koen De Groote en Mar- nix Pieters details over ar cheologische opgravingen. En letterkundige Frans Fransaer heeft weer enke le typische staaltjes van autentiek «Moeisels». Liefhebbers van oude kaarten vinden hun be- komste zowel op de bui tenbladzijde als middenin en voor het «Fotoboek Moorsel» dat enige vertra ging opliep worden eer lang voorintekenformulie ren ter beschikking ge steld. Het wordt een boek op formaat 21 bij 29 met 304 pagina's. Uitkijken dus naar het Kijkboek waarin ieder Moorselaar zichzelf of een familielid of kennis zal herkennen. LH Op zaterdag 16 april heeft in de Graaf van Vlaande ren aan het Stationsplein 37 te Aalst de jaarlijkse algemene vergadering plaats van het Priester Daensfonds. De bijeenkomst vangt aan om 10 u. met een inleiding door de voorzitter. Daar na volgt de lezing van het jaarverslag door de sekre- taris en het financieel ver slag door de penningmees ter. Ook de balans 1987 en de begroting 1988 zal ter goedkeuring worden voor gelegd. Verder op de agenda de ontlasting aan de Raad van Beheet en een toespraak door voor zitter Luc Delaforterie. Tijdens de vergadering zal ook gehandeld worden over de werking van het Fonds en over de feestvie ring in 1989 te Aalst ter gelegenheid van de 150e verjaardag van de geboor te van priester Adolf Daens. Op zondag 12 juni heeft dan de Daensdag plaats te Aalst. De dag zal be ginnen met een bloemen hulde op het kerkhof om 9 u., gevolgd door een hei- denkingsmis in de Sint- Martinuskerk om 10 u., de abt van de abdij van Steenbrugge zal een gele genheidshomilie houden. Om 11 u. gaat het in stoet naar het monument aan de Werf waar een korte gele genheidstoespraak zal worden gehouden. Om 12 u. begint dan de akademi- sche zitting in het stadhuis met een verwelkoming door schepen van kuituur mevrouw Borms en een feestrede door Frans Van Mechelen, voorzitter van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen. De slot toespraak wordt gehouden door voorzitter Luc Dela forterie. De zitting zal worden opgeluisterd door leerlingen van de Aalster- se muziekakademie en het koor van de Vlaamse ge pensioneerden. Op 1 mei wordt in Neder land een nieuw muntstuk van vijf gulden in omloop ge bracht. De groene briefjes van vijf gulden zullen dus ver dwijnen. Het nieuwe munt stuk is goudkleurig, is lichter en dikker dan de rijksdaalder en zwaarder en kleiner dan de gulden. Osram heeft een nieuwe milieuvriendelijke en indus- trievriendelijke lamp op de markt gebracht, die boven dien nog aardig oogt De lamp is besparend en geeft veel licht. Ze kreêert ook een echt gezellige sfeer. Willems die het interim verzekert. Samen hebben ze trouwens over de financiële weerslag hiervan een akkoord uitgedokterd. Willems maakt nu echter deel uit van de Vrije Demokraten en dat is voor de CVP in de huidige koalitie een steen des aanstoots. Naar we vernemen zou het de bedoeling zijn Willems uit het college te wippen door De Pauw terug zijn taak te doen opnemen. Maar dan heeft men zonder de waard gerekend want als het waar is wat onze informanten stellen, houdt Robert De Pauw het been stijf en komt niet terug zodat Willems kan blijven. Dat Wim De Pauw ook voorkomt op de lijst van de Vrije Demokraten zal daaraan niet vreemd zijn. 't Kan verkeren. Gracienne en de kuipstoelen Leverde de aankoop van de scanner voor 30 miljoen (waarborg voor lening) en de aankoop van een lees- en afdruktoestel voor de burgerlijke stand wat raadpleging en afleveren van uittreksels zou be spoedigen (raming 900.000 fr.) geen bezwaar op, over een aankoop van kuipstoelen had Gracienne Van Nieuwenborgh wel aanmerkingen. Het gaat hier om een aanvulling van in 1986 reeds aange kochte dergelijke stoelen die makkelijk stapelbaar en vervoerbaar zijn. Te ramen op 150.000 fr. Gracienne vindt het goed dat de zelfde stoelen worden bijgekocht doch stelt dat de in De Werf gebruikte stoelen zeer ongemakkelijk zijn. Alhoewel Gracienne weet dat de uniformiteit van de stoelen in de Keizershallen er geweld zal worden door aangedaan stelt ze voor de nieuwe kuipstoelen naar De Werf te brengen. Maar Danny Denayer, ook van alle technische markten thuis, stelt dat deze ruil onmogelijk kan doorgaan, want de brandweer voorschriften voor de Keizershallen stellen dat de stoelen aaneengesloten vaste rijen moeten uitma ken en daarvoor zijn deze kuipstoelen niet geschikt. Stedelijke Trefcentrum Er werd voorgesteld een gedeelte van het Stedelijk Trefcentrum aan de Driesleutelstraat - het vroege re Kreja - te verhuren aan vzw Animo. Ingevolge de uitvoering van herstellingswerken door de stad kon de nieuwe huurster slechts vanaf 1 maart 11. gebruik maken van de betreffende lokalen. Er wordt dan ook voorgesteld haar een ontlasting van huurgelden te verlenen voor de maanden januari en februari voor 5000 fr. per maand. Door Eddy Monsieur gevraagd naar de aard van deze vzw, stelt Doorns te vermoeden dat het gaat om promotie van sport en vrijetijdsbesteding wat door Willy Van Mossevelde trouwens bevestigd wordt. Rooilijn te Baardegem Ter verwezenlijking van het rooiplan wordt de aankoop van een perceeltje grond met het erop- staand gebouw te Baardegem op de hoek Kapelle- straat - Europastraat voorgesteld. De realisatie van deze rooilijn zou de verkeersveiligheid aanzienlijk verbeteren. Maar Danny Denaeyer betreurt dat het hier gaat om één pand terwijl er ook andere panden voor in aanmerking komen. Hij stelt voor aan de anderen ook de kans te bieden hun rooilijn op gelijkaardige wijze te realiseren. «Dat gebeurde hier op deze plaats in eerste instantie omdat het hier over een hoekperceel gaat. De andere zullen volgen als zulks nodig blijkt» zegt de schepen voor grond beleid André Doorns. Herstellingswerken aan voetpaden Voor herstellingswerken aan voetpadan is 10 mil joen voorzien. Komen ervoor in aanmerking; Mo len-, Pont-, en Kerkstraat en Vredeplein te Aalst. Een tweede pakket bevat de Nieuw-, Slot- en Groenstraat, de Hopmarkt en Gentse- en Boter- straat. En een derde reeks met de Katte-, Lange- en Korte Zoutstraat en de Grote Markt eveneens te Aalst-Stad. Voor Hofstade zijn voorzien de voetpa den in de Kortenhoekstraat. Betonweg in de binnenstad Voor riolerings- en wegeniswerken aan de Welle- kensstraat en de Kluyskensstraat werd een bestek opgemaakt met een raming van 12,5 miljoen. Toe lagen werden dan ook aangevraagd. Danny De nayer heeft echter aanmerkingen op de uitvoering in beton. Voor een rechtlijnige straat is dat uiter aard makkelijkst. Hij vraagt zich echter af of in het stadscentrum een baan in beton wel past. En bovendien vreest hij allerhande moeilijkheden bij eventuele latere aansluitingen en zelfs bij moge lijke renovatiewerken wat met een wegdek in beton heel wat problemen kan scheppen. Schepen De Maght stelt Denaeyer echter gerust of tracht zulks althans te doen. «Alle aansluitingen worden vernieuwd en bij latere eventuele werken zal men dan steeds te maken hebben met vernieuw de aansluitingen. In de Vrijheidsstraat is reeds voorzien in de mogelijkheid voor de nutsvoorzie ningen wijzigingen aan te brengen. In andere stra ten kan dat (nog) niet. Antoon Blommaert stelt dat de uitvoeringstermij nen veel te lang zijn en de bewoners veel te lang moeilijkheden ervaren doch de schepen zegt dat de aannemers een strikte timing krijgen «opgelegd». Burgemeester De Kerpel ervaart raadslid Blom maert als een zeer kombatief raadslid. Hij is trou wens volledig uitgerust want verscheen verleden dinsdag voor de eerste keer in 1988 in de raadszaal. Kredieten zijn voorzien voor uitvoeren van kleine herstellingswerken aan straten via het procédé met gietasfalt. Edgard Hooghuys vergelijkt zulks met het plakken van «rustinekes» op een fietsband. Anderen hebben het daarbij over een doek met vele lappen van alle mogelijke vormen. Voor een som van maximaal 1.470.000 fr. komen daarbij volgende straten in aanmerking te Nieuwerkerken wat Hoog huys naast de kritiek toch een zucht van verlichting doet slaken. Merestraat, Achtermaal, Sint-Annastraat, Terbe- kenstraat, Maaldreef, Verenigde Natiënstraat, Res- tert, Hoezestraat, Laarstraat, Sint-Rochusstraat, Bergstraat, Damstraat, Pijpenbeek, Dries. Uit het feit dat te Nieuwerkerken 14 straten tegelij kertijd worden aangepakt, zij het dan met gietas falt, leidt Hooghuys af dat het hier inderdaad reeds lang erbarmelijk met het wegdek is gesteld. In plaats van «rustinekes plakken» suggereert Hoog huys het procédé van schlamage waarbij via een dunne slijtlaag een egaal wegdek wordt bekomen in de plaats van het dichtgooien van putten. Dat de Huytstraat in het pakket niet werd opgenomen. «Dat zal gebeuren in een tweede pakket» troostte hem Anny De Maght. «In andere dossiers zal schlamage gebruikt worden doch dat procédé is niet overal bruikbaar». Hooghuys dringt toch aan dat «rustineren» zou worden achterwege gelaten en zegt pathetisch «Ge krijgt te weinig geld, mevrouw want de staat van de straten te Aalst is echt erbarmelijk». Zes maal op de «roffelbaan» Het aanleggen van een verkeersheuvel op het kruispunt Ninovestraat - Geraardsbergsestraat te Erembodegem-Terjoden en een verkeersgeleider aan het Camiel Walgraefplein aan het station te Erembodegem lokte geen diskussie uit. Des te meer aanmerkingen rezen er bij het voorstel tot het leveren en plaatsen van verkeersvertragers en ze brapaden. Het betreft hier zes sets verkeersvertra gers in wegtapijt. 1 set in gietasfalt, 4 sets zebrapa den. Samen goed voor ruim 750.000 fr. In de verkeerskommissie werd uitgemaakt waar deze sets meest op hun plaats zouden zijn. Het wegtapijt zou alleszins alleen op het rijweggedeelte komen en niet op het fietspad want vallende fietsers zouden er «ontveld» bij geraken. «Gestroopt» zegt Hooghuys die vraagt wat er in de Merestraat gaat gebeuren waar de straat dermate smal is dat het hele wegdek met dergelijke «roffelbaan» zal worden beslaan. Automobilisten zullen elders slalommen om de roffelstrook te vermijden met alle gevaren vandien. Hooghuys vraagt dan ook dat langsheen daarvoor in aanmerking komende wegstroken agenten in burger zouden worden geplaatst om het rijgedrag van de autobestuurders te evalueren. Volgens Denayer zullen de automobilisten alleszins trachten met een kant van hun voertuig buiten de roffelzone te geraken op het fiets- of voetpad wat dé stabiliteit van hun voertuig evenwel in het gedrang zou kunnen brengen. Maar voor burgemeester De Kerpel gaat het hier enkel om het uittesten van een procédé en het evalueren van de gevolgen. SP, VU en Dierick onthouden zich dan ook bij de stemming. Aalst. Rommelige tot afbraak gedoemde Lion d'or gebouwen (a) AalstDe stadhuispoort is aan vernieuwing toe a Aalst. De parking van Infobo begrensd met stevige palen (a) Leningen Volgende leningen werden unaniem zonder enige diskussie door de jongste gemeenteraad goedge keurd: - 898.000 fr. voor plaatsen van een noodverlichting en brandhaspels in de stadsschool, Binnenstraat 157. - 399.000 fr. voor schilderen en inlijsten van een portret van burgemeester Raymond Uyttersprot. - 500.000 fr. voor nivelleringswerken en afdekken met teelaarde voor aanleg van het voetbalterrein aan sportcentrum Denderdal te Erembodegem. - 3.105.000 fr. voor renovatie van de kelderverdie ping in huis De Bolle. - en 170.000 fr. voor het plaatsen van automatische smering op drie huisvuilwagens. Registers Burgerlijke Stand SP-fraktieleider en ex-schepen burgerlijke stand Edgard Hooghuys betreurt welgemeend dat sche pen Remi Van Varenbergh nog steeds niet in staat is zijn taak te hervatten en wenst hem een spoedig herstel toe. Toch heeft hij over de huidige gang van zaken ernstige opmerkingen. Huwelijken worden in de trouwzaal door een of ander schepen voltrokken waarna de registers naar Erembodegem worden gebracht waar schepen Van Vaerenbergh dan on dertekent. Dat is niet Wettelijk want die registers mogen alleen met toestemming van de prokureur des konings buiten het stadhuis worden gebracht. En over de autenticiteit van de handtekening heeft Hooghuys zelf nare ervaringen. Hij werd destijds inderdaad ruim twee uur ondervraagd door het parket over de autenticiteit van zijn handtekening die enigszins van de model-naamtekening afweek en bij een zieke man kan dat ook wel het geval zijn met nare gevolgen voor de betrokkenen. Hooghuys vraagt dan ook dat het stadsbestuur, hopelijk voor een korte tijd tot Remi genezen is, één van de schepenen met de opdracht ambtenaar burgerlijke stand zou belasten. Eén of twee schepenen van financiën Aalst heeft nog steeds twee schepen van financiën. Robart De Pauw die titularis blijft en Ghisleen

De Voorpost | 1988 | | pagina 5