"NU STAND HOUDEN TOT DE FINISH" BOUWEN AAN DE TOEKOMST OBI VERPULVERT LEEDSE ZANDKASTELEN KLAASJES KLAAR VOOR DE STRIJD UITSTEKENDE THUISPLOEG PWMf*ec< y WLODEK LUBANSKI "MOEILIJKE TIJDEN" - VISSERSKLUB "DE ZEEKRAB" STEKENE 18 - 15.4.1988 - De Voorpost VOETBAL LUIK-LOKEREN 3-0 Een zwaar gehavend Sporting Lokeren moest zich zondag jl. tegen een felgemotiveerd Luik - in de run voor een Uefa-ticket- niet al te veel illusies maken. De verliescijfers kwamen dan ook weinig verrassend over. Lokeren stond immers in het veld zonder de gekwetste doelman Bob Hoogenboom waardoor de Nigeriaanse doelman Rufai voor het eerst dit seizoen de Wase netten mocht verdedigen. Bovendien ontbraken Somers, Timou- mi en Meszaros nog steeds op het appel. Door deze nederlaag zakken de Waaslanders een stukje dieper in de degradatiezone en staan nu, met 21 punten, op een gedeelde derdelaatste plaats samen met AA Gent. Voor de debuterende Lokerse doelman was de neder laag allicht een fameuze opdoffer. Hij moest in extremis Hoogenboom vervangen die nog steeds last ondervond van een gebroken rib, opgelopen in de wedstrijd Lokeren- Charleroi. Vooral van de zijde van trainer Lubanski werd veel verwacht van deze spektakulaire keeper die een paar weken geleden met zijn nationale team de halve finale haalde in de Afrikaanse beker. Nochtans ging Rufai bij het eerste Luikse doelpunt niet vrijuit. Danny Veyt stuurde een hoekschop richting tweede paal en een aarzeling van Rufai gaf Varga de gelegenheid om de openingstreffer aan te tekenen. Aan bezoekende kant mochten we na de Luikse goal ook doelkansen noteren doch Patrick Versavel en Van Veirdeghem konden niet besluiten. In de tweede periode stond een beter Lokeren in het veld. Doch opnieuw ging een schot van Van Veirdeghem naast en een felgemotiveerde thuisploeg ging op zoek naar meer. Varga, auteur van het eerste doelpunt, zou nu ook nummer twee lukken en deed de bezoekers daarmee definitief de das om: 2-0. In de 80e minuut werd het ei zo na 2-1 toen Bruno Versavel M'Buyu op links vrijspeelde. Die schoof door naar Patrick Versavel maar de bal belandde op de staak. Geen 2-1 maar wel 3-0 in dezelfde minuut. Malbasa gaf via de rug van een Lokerse speler doelman Rufai voor de derde keer het nakijken. Sporting Lokeren haalde in de terugronde vijf op twintig, een weinig benijdenswaardig resultaat. Op Dak- nam loopt men er, vooral met de topper tegen Club Brugge nu zaterdagavond in het vooruitzicht, maar stillet jes bij. Maar trainer Lubanski gelooft hoedanook niet in een degradatie. "We maken moeilijke tijden door, dat kan niemand ontkennen. Vooral in de laatste wedstrijden wisten we weinig gevaar te scheppen, laat staan doelkansen te kreëren. Het is bijzonder moeilijk om punten te sprokke len als de afwerking achterwege blijft. De nederlaag op Luik is vooral te wijten aan individuele fouten. Ik beweer helemaal niet dat er een gebrek aan inzet zou zijn, noem het eerder een vertrouwenskrisis. Het is bovendien een feit dat we omzeggens de hele terugronde dienden aan te treden zonder Meszaros en Timoumi. Nochtans werden beide spelers aangetrokken als versterking voor het elftal en zij moesten dan ook in ruime mate het verschil maken. Ook de afwezigheid van Somers en de blessure van Hoogenboom zondag jl. speelde ons parten. Je vervangt niet zomaar in één handomdraai vier titularissen. Wanneer we deze spelers terug kunnen rekupereren moeten we, op basis van hun kwaliteiten, in staat zijn ons in de kortste keren uit de problemen te werken. Het is de hoogste tijd want de vertwijfeling in het elftal groeit met de dag. Ik blijf echter overtuigd van onze behoudskansen. Dat het zaterdag tegen Club Brugge, in volle titelstrijd, niet makkelijk wordt besef ik maar al te best. De week nadien is Beerschot onze opponent, een team dat trou wens ook al is weggezakt in de degradatiezone en de punten goed kan gebruiken. Het wordt moeilijk, maar ik blijf geloven to. het laatste fluitsignaal...", aldus de Lokerse coach. Vivian Bogaert BEVEREN - STANDARD 1 -0 Met Van der Heyden en Van Britsom, en later ook Verwaest en Peersman, speelde SK Beveren tegen Stan dard Luik met een erg verjongd team. Trainer Van Moer was dan ook tevreden met de zege tegen de Luikenaars want met de jonge kweek moet Wilfried volgend seizoen de nieuwe ploeg bouwen. SK Beveren-Standard 1-0. Stalmans scoorde het enige doelpunt van de match (dw) Bij Standard liet Pavic Van- dersmissen aan de kant met het oog op de zo belangrijke bekermatch terwijl bij geel en blauw Peeraer noodgedwon gen moest vervangen worden. Stefan Van der Heyden kreeg de kans en het moet gezegd dat hij ze ook met beide han den greep. Het bleef een kwartier lang zoeken naar een openingszet en het was Beveren dat rond het kwartier de betere kansen kon uitbouwen via Kusto en vooral Van der Heyden. Met doelman Bodart in goede doen hielden de Luikenaars de nul op het bord en het was vooral David Fairclough, de Brit loopt momenteel zonder vertrouwen op Freethiel en hij zou zo snel mogelijk terug willen naar Engeland waar bij tweedeklasser Oldham zijn gewezen ploegmaat van Li verpool Phil Neal trainer werd, die stuntelig de betere kansen verknoeide. Bodart kon een loeier van Stalmans onschadelijk maken en wan neer hij toch geklopt leek door diezelfde Stalmans sprong Renquin op de lijn bij. Na rust werd het voor de 4000 trouwe fans van het Waas voetbal nog gezellig spektakelvoetbal met bijvoor beeld Egil Johansen, die zijn laatste wedstrijd op Beveren speelde en van wie men in het Waasland een goede indruk bewaart. De Noor lag trou wens aan de basis van het enige doelpunt van de wed strijd. Johansen ging naast de lijn snel door, vond in Kusto de gepaste pion om een dubbel- pas te wagen en zag dan Stal mans in het centrum verschij nen. Patrick Stalmans, de ge ruchten omtrent zijn over gang naar Club Brugge wor den steeds hardnekkiger en men zou zelfs de modaliteiten j al kennen, Beveren zou er Henk Houwaert jr. en Ste- faan Vereycken aan over hou den, schoot rond het uur Be veren op de verdiende 1-0. Luik kon geen vuist meer maken en het was duidelijk dat de bezoekers met wat an ders in het achterhoofd lie pen. Van der Heyden kreeg zijn applausvervanging en het leek wel of Freethiel plots met meer dan vierduizend was ge vuld. De zege tegen Standard moet voor Beveren de defini tieve geruststelling omtrent het behoud in eerste klasse betekenen, moet weer rust brengen in de ploeg en... is de eerste steen waarop Beveren de ploeg voor volgend seizoen denkt te bouwen. Hugo Aerts SK Beveren-Standard 1-0. Johansson krijgt een mooie pas van neofiet Vanderheyden (dw) POEDERLEE - SINT-NIKLAAS 0-2 By Sint-Niklaas heerste na de wedstryd tegen Poederlee uiteraard een geweldige stemming. Na de mindere resultaten van de laatste weken wonnen de Klaasjes immers met mooie cijfers. Met het toptreffen tegen leider Hamme voor de deur, nu zondag om 15 uur op eigen terrein, alvast een ideale repetitie voor de jongens van trainer Smeets. Al wordt dit toptreffen dan niet meer dan een prestigeduel omdat Sint-Niklaas voor een byna onoverkomelijke achterstand staat. KV OOSTENDE - JONG LEDE 4-1 Een aangenaam weertje en samen naar zee. Dit geluk was Lede verleden zondag beschoren. Maar... een plezierreisje werd het voor de Oostvlamingen alvast niet. Een zekere Obi zorgde ervoor dat de Leedse zandkaste len met de grond gelyk gemaakt werden. De eerste helft verliep in het voordeel van de Lede naars die duidelijk hun doel man Vijt misten. Ook de af wezigheid van Benny Assel- berghs maakte het wantrou wen in de achterste gelederen groter dan verwacht. In een weinig genietbare eerste helft wist Obi kort voor inrukken de score reeds open te bre ken. Maar de partij kwam pas echt op gang toen scheids rechter De Bruyn Lede een strafschop schonk na een uur EENDRACHT ZELE - VK NINOVE 1 -0 Het was een poos geleden dat de trikolores nog met een prestatie van niveau uitpakten. De komst van VK Ninove leek daar niet direkt een aanleiding toe. In tegenstelling met de vorige week tegen Olympic Charle roi doken de Zeienaars om de haverklap en zonder komplexen voor doelman Herssens op. De Ninoofse goalie behoedde zijn ploeg met enkele knappe tussen komsten voor zwaardere verliescijfers. Bij Eendracht draaide vrij wel iedereen op volle toeren. Vooral de driehoek Mario Franssens-Jan Goossens en Luk Keppens tekende uitste kende kombinaties op de grasmat zodat Ninove met uit zondering van het eerste kwartier nauwelijks kon im poneren. De oververdiende overwinning kwam er niet toevallig langs de verdienste lijke Luk Keppens. De Zeelse aanwinst is er na een lange periode van inaktiviteit einde lijk in geslaagd vrijwel ieder een van zijn voetbalkwalitei ten te overtuigen. "Een doelpunt lukken dat uiteindelijk de volle buit ople vert, doet plezier", aldus Luk Keppens. "Kansen om te sco ren kregen we overigens ge noeg. Een uitstekende Hers sens verhinderde dat we de wedstrijd vroegtijdig be slechtten. Omdat het verdien de doelpunt zolang uitbleef vreesde ik lang voor een tegendoelpunt. Met een ploeg als Ninove weet je immers nooit ook al slaagden ze er niet in ons in verlegenheid te brengen. Na deze zege denk ik dat we nu gelanceerd zijn om het seizoen op een waardi ge wijze te besluiten." Eendrachttrainer Freddy Heirman genoot van dit suk- ses maar replikeerde in zijn boodschap tot de pers kordaat op de uitlatingen van zijn Ni noofse kollega Denis Assel- man. "Waar hij het lef haalt om zich in zijn kommentaar op een dergelijke wijze over Eendracht uit te laten, weet ik niet", aldus een verbeten rea gerende Freddy Heirman. "Het getuigt overigens van weinig gezond verstand. Na het verlies in de heenronde liet hij zich de woorden laf voetbal ontvallen. In zijn vooruitzichten had hij het re cent over roofvoetbal. Wat we vandaag ten beste gaven mag dan best een revanche wezen. Al bij al kon hij ons niet op een meer passende wijze motiveren. Dit verwijt heeft de spelersgroep moreel opgepept en bewogen tot een grootse prestatie. Ik weet best dat Ninove inhoud heeft en een technisch sterk geheel vormt. Wellicht weet Assel- man met zijn frustraties geen blijf meer nu wij toch een 4 op 4 halen. Dit maar om te on derlijnen dat een technische bagage niet altijd voldoende is om een ploeg als de onze uit naam van Obi. Een kwartier voor inrukken maakte hij ab rupt een einde aan de Leedse droom om punten te oogsten te Oostende. De kustjongens speelden zelfs ongenadig ver der en bleven beuken op het doel van Uyttenhove. Zonder resultaat evenwel behalve dan... de laatste minuut niet te na gesproken. Kurt Bataille wist toen de eindscore vast te leggen en zodoende het Leed se leed nog te vergroten. De mindere periode waarin de Oostvlamingen zich nu bewe gen blijft dus onverminderd voortduren. Stilaan zakt Lede weg uit de top van de klasse ring. Zaterdag a.s. krijgt het een schitterende kans tegen het ambitieuze Olympic Charle roi om het gehavende blazoen nog wat op te smukken. Doelpunten: 39' Obi 1-0 65' Van Cauter (str.) 1-1 67' Obi 2-1 74' Obi 3-1 90'Bataille 4-1 zijn verband te halen. Als we Jong Lede: Uyttenhove, de kansen tenvolle benutten Droessaert, Eeckhaudt, Bo- krijgt hij er nog een pandoe- 8aert- Baten, Loopmans, Van Troos, Lorré, De Winne, Van spel. Rik Van Cauter nam het geschenk gretig aan en bracht hiermee Lede probleemloos langszij. Lang duurde de bezoeken de vreugde echter niet want twee minuten later knalde Obi nummer twee tegen de Leedse netten. Toen begon de wedstrijd pas echter. Beide ploegen gingen nu voluit door na een periode van lange in aktiviteit. Het succes was ech ter alleen weggelegd voor Oostende en alweer onder de Trainer Smeets hield voor deze wedstrijd de talentrijke Daniel Maes op de bank terwijl de terug fitte M'Rabet weer in de ploeg vooraan kwam postvatten. Beide ploegen startten erg voorzichtig hetgeen in de lijn der verwachtingen lag. Er was echter een verschil tussen beide teams. Poederlee blééf voorzichtig voetballen terwijl Sint-Niklaas na een kwartiertje de teugels strak in handen nam om deze nooit meer te lossen. Toen Sint- Niklaas in de aanval een bondgenoot kreeg in de vorm van een erg onzekere thuisdoelman Fissers scheen niets de zege nog in de weg te staan. Na een halfuur spel werd dit bevestigd door M'Rabet die een hard schot van Quintelier voorbij Fissers kon tikken nadat deze de bal had moeten loslaten. Vooral met het duo Lacroix-Quintelier wist de thuisafweer geen raad. Geen wonder dan dat je ploeg onder druk komt te staan. Met een aflossingspunt als M'Rabet kon Peter Quintelier nu aanvallen dat het een lust was voor het oog. Behalve dan het oog van de 700 thuissupporters die hun ploeg steeds verder zagen wegdeemsteren. Wie van de thuisaanhang dacht dat zijn team na de rust wel een vuist zou maken kwam bedrogen uit. Nog maar nauwelijks was de rust achter de rug en alweer diende Fissers een schot van Quintelier te lossen, zonder erg evenwel. Maar het was slechts uitgesteld want amper twee minuten later mocht Regy De Wilde zijn kans gaan en met een perfekt schot zette hij Fissers op het verkeerde been waardoor de geruststellende 0-2 op het bord verscheen. Een voorsprong die Sint-Niklaas zonder al te veel moeite kon verdedigen, al moest De Vocht in de 80e minuut nog wel eens redding brengen op de lijn toen thuisspeler De Fré op een hoekschop van dichtbij mocht inkoppen. Maar al bij al bleef het toch een gemakkelijke Sint- Niklase zege. (M.S.) KAVi werd Enkele tijd geleden werd een punt gezet achter het sei zoen van zeevissersklub "De Zeekrab" uit Stekene-Helle- straat. Vorige week werd dit seizoen feestelijk afgesloten met de prijsuitreiking en kam pioenenviering, gevolgd door een gezellig samenzijn in het lokaal De Pekton, Hellestraat te Stekene. Nadat de leden en sympatisanten de innerlijke mens hadden versterkt, zoals dat gebruikelijk is na het sei zoen, werd de uitslag van het kampioenschap bekendge maakt. Na een spannende strijd kon Johnny Van Eetvel- de - in Stekene beter gekend als 'de melkman' - zich tot kampioen van de Zeevissers klub De Zeekrab kronen. Hij liet Hugo De Puysselaer (2), Eddy Plaquet (3), Pierre De Schepper (4) en Ronny Rot- thier (5) achter zich. Natuurlijk kregen zij allen een prachtige beker en/of her innering mee. Na deze korte plechtigheid "barstte" het ge zellig samenzijn voorgoed los. Tot in de kleine uurtjes... (m.g.) ring bovenop." (ajz) Cauter, Carlier. Geel: De Winne, Obi en Carlier. DE VLEESCHAUWER DEFINITIEF BIJ E. ZELE Derdeklasser Eendracht ler van Sporting Lokeren Zele heeft Peter De Vlee- groeide als libero uit tot de schauwer ten definitieven titel revelatie van het seizoen, van SK Wondelgem overge- nomen. De 20-jarige ex-spe- ERIC DIELS (VW HAMME) Tegen het bescheiden Hoboken, dat volgend jaar provincialer wordt, liet VW Hamme een krampachtige indruk. De leider was niet of nauwelijks bij machte om een vuist te maken. Even zag het er naar uit dat een punt zou verloren gaan, tot wanneer onverwacht de openingstreffer tot stand kwam. Eric Diels werd er de auteur van. Vanaf dat ogenblik werd Vigor Wuitens opnieuw zichzelf, gooide alle komplexen overboord en nam initiatieven wat resulteerde in een overwicht, kansen en een tweede doelpunt. Dat laatste kwam uit een penalty tot stand, zonder genade omgezet door Robbie Smet. Hoewel het geen verrichting was om over naar huis te schrijven, heerste tevredenheid bij de leider. VW Hamme-Hoboken 2-0. De scheidsrechter geniet blijkbaar van dit luchtballet met Van Geyte in de hoofdrol (vh) HAMME- HOBOKEN 2-0 VW Hamme - Hoboken 2-0. Diels plaatst de bal voor doel (vh) "De druk van een ongesla gen leider te zijn is zo groot dat de meeste spelers met een heilige schrik op het lijf lo pen. Iedereen is verlegen om ook maar iets verkeerd te doen. Enige kollektiviteit komt in het stuk niet eens meer voor, en van de automa tismen van voor enkele weken blijft niets of weinig meer over. Bij iedere training en voor elke wedstrijd proberen we zoveel mogelijk vertrou wen in te pompen, maar eens op het veld blijft daar natuur lijk niet veel meer van over. Bovendien is het ook zo dat we al vaak wissels hebben moeten doorvoeren. Nu weer bij de opwarming toen John ny Lenaerts last ondervond van een oude kwetsuur en in extremis niet kon post vatten." Titel "Toch spelen we kampioen, zegt een optimistische Nico Van Bogaert. "Wij hebben hard moeten knokken en goed hebben we inderdaad niet gespeeld, maar gelet op de omstandigheden is alleen het winnen van punten be langrijk. Tegen Sint-Niklaas zullen we het ons niet gelegen laten. Neem aan van mij dat wc er zeker een nederlaag uit de weg zullen gaan. We willen tot de finish immers ongesla gen blijven." "Hoboken had schrik voor een pandoering, vervolgt Eric Diels. Die indruk had ik na het lezen van een paar artikels in Antwerpse krantenedities. Ze hebben gegokt met de jeugd en die hebben hun wil len tonen. Vandaar ook hun algehele inzet. Hadden we ge scoord in het begin, waren er misschien meerdere doelpun ten gevallen. Het was er de bezoekers duidelijk om te doen om zolang mogelijk de nul op het bord te houden. Misschien was het publick niet tevreden over wat we hen aanboden, maar neem van mij aan dat het bijzonder moeilijk ging. Bovendien wordt iedere match voor ons een zenuwslag. In elk geval hebben we in deze kompetitie al bewezen dat we de beste ploeg zijn. Dat we voetbal lend niet meer zo sterk uit de verf komen, brengen de om standigheden mee. Komende zondag in Sint-Niklaas zullen we natuurlijk proberen er het beste van te maken. Niet al leen beogen we de titel. We willen ook tot het einde onge slagen blijven. Zelf hoop ik volgend jaar met VW Hamme in derde te kunnen spelen. Dat zal jammer genoeg niet van mij afhangen. Ik ben im mers lid van Antwerp en werd voor één jaar uitgeleend. Zelf wil ik definitief mijn handte kening plaatsen in Hamme. Nergens vond ik de sfeer zo leuk, besluit de nu bijna 22- jarige voetballer. (E.G.)

De Voorpost | 1988 | | pagina 18