Boone met de muzikale voornaam Oktaaf 1 MAQAZiNËf De Moikes en 't Vettig Frltuurken laureaten van Dender- iiifitii - aa Scheldestreek So UmBÊRaen Safir naar Leuven? E333 BALANCE- Postboden staakten f Autosalon en/of opendeurdagen... Voor wie iets beter zoekt Taverne 't Hofken GRATIS TIP Figuur van het jaar '87 gehuldigd Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie Te Erembodegem ontving men gedurende drie dagen geen post. De brievenbestellers waren inder daad in staking om te protesteren tegen het feit dat er te weinig personeel is en de situatie onoverzichte lijk wordt. Met 12 man personeel plus 2 reserves kan volgens de stakers de dienst niet behoorlijk verzekerd worden. Het Erembodegems postkantoor is inderdaad niet meegegroeid met de evolutie van de gemeente waar toch ook drie industriezones gevestigd zijn wat heel wat werk impliceert. Daarenboven behelst deze supplementaire taak heel wat verplaatsing die daar enboven tijdrovend is. Vrije dagen kunnen niet worden opgenomen en dit reeds sinds verschillende jaren. Om de meest ele mentaire diensten aan de bevolking degelijk te kunnen verzekeren zijn er drie nieuwe brievenbe stellers noodzakelijk. Er werd dan ook gewacht op de reakties van de PTT. Herstrukturering van brouwerijen heeft voor Aalst nare gevolgen. Wellicht komen een aantal jobs op de helling te staan. Wel zal men het geredelijk hebben aver natuurlijke afvloeiing, omscholing, prioriteit bij nieuwe aanwervingen, tussenkomsten bij andere bedrijven en noem maar op. Doekjes tegen het bloeden meestal. Met het oog op 1992 waarbij de grenzen worden opengegooid, heeft de groep Artois - Piedboeuf - Interbrew (1PI) zich gebundeld in Belbrew. Dit houdt o.m. in dat Wielmans-Ceuppers (Wiels), Dendria (Safir), Saint-Guibert (Vieux Temps) en Martinas bij Bel brew komen. In de vestigingen Leuven en Jupille zou binnen de 5 jaar zowat 15 miljard worden geïnvesteerd om de produktie op te drijven tot een omzet van 21 miljard. Momenteel is het reeds zo dat Artois-Piedboeuf van de 36.000 cafés van België er 29.000 hun klant mogen heten. Twee produktie-eenheden worden echter het kind van de rekening. De produktie van Vorst (Wiels) en van Aalst (Safir) zouden zo vlug mogelijk naar Leuven worden overgebracht. In Aalst zou dat een 100-tal banen kosten. Nu reeds zou een topman van Safir vertrokken zijn naar een meer centrale vesti gingsplaats. Te Aalst zou alleen de distributie blijven voortbe staan. Gewoon een dépot. Wel eigenaardig als men weet dat er heel wat investeringen onlangs nog te Aalst werden gedaan. LH t1 Het rommelt duidelijk in de Aalsterse middens van autohandelaars. Concessionarissen en dealers zijn het verre van eens. Zo AVA of het Autovakver bond en AHFRA of de Autohandelaars van Groot Aalst. Waar verleden keer alle merken «broederlijk» naast elkaar stonden in de Keizershallen blijven er nu een aantal «grote merken» gewoon weg. Citroen Ghee- raerdts, Ford, General Motors, Renault, Honda, Volvo en VW Europa blijven niet alleen weg van het autosalon maar houden tegelijkertijd in de eigen showroom opendeurdagen... Het salon zelf met het merendeel van de andere merken heeft plaats in de Keizershallen op 16. 17, 23 en 24 april telkens van 14 tot 21 u. Toegangsprijs: 60 fr. LH TT-rrc- VRIJDAG 15 APRIL 1 41' JAARGANG NR. 15 - 40 F T Nd van de Vereniging EBBi Figuurcotrectie en Slankheidsstudio Molenstraat 44 - 9300 Aalst Tel. (053) 78.00.14 - 78.00.17 zie blz. 6 In de prachtige beifortzaal viel Oktaaf Boone, door de Persbond uitverkoren tot «Figuur van het jaar 1987», een grootse huldiging te beurt. Door de onverwachte, spontane muzikale medewerking van leden van zyn Koninklijke Symphonische Kring «Door Eendracht Groot» en de «Aalsterse Big-Band» kreeg deze huldiging een supplementaire dimensie. Ze werd inderdaad ingezet met de schitterende «Fanfare» met negen koperblazers en Honoré Verstraeten als solist en besloten met een uiterst stemmige en sfeerscheppende Moonlight-serenade. Twee stukken waarmede Boone bij de opening van De Werf suksessen boekte. En vandaag verzorgt Boone de muzikale begeleiding van het historisch stuk «Iwein van Aalst». Namens de Persbond bezong Frans Vanvolsem zyn lof en kuituurschepen Borms deed dit namens het stadsbestuur. Van de Symfonie kwamen er heilwensen en felicitaties van voorzitter Gilbos en van de Big-Band van Francois Steenhaut. Uiteraard gingen aan deze felicitaties geschenken ge paard. Vanwege de pers werd dat een eigentijdse kassette-rekorder waar mede Boone een en ander achteraf terdege kan kon- troleren. Muziek in het bloed Samen met het Daensis- tisch ideeëngoed erfde Oktaaf van grootvader en vader de liefde tot de mu ziek. Grootvader was ere voorzitter van de Daen- sistische Fanfare met de groene werkmansvlag en vader werd er penning meester van maar was bo vendien een zeer gewaar deerd spelend lid van de Fanfare «Tot heil des Volks». Als een kleinood bewaart Oktaaf Boone als kostbaar bezit het gouden zakuurwerk van Priester Daens. Studies Van zijn negende jaar trok Oktaaf reeds bij Jef Cam- maert om er piano te leren spelen. Cammaert was een uitzonderlijk geroutineerd pianist want hij verzorgde in de Aalsterse bioscoop de muzikale begeleiding bij stomme films, steeds totaal geïmproviseerd en aangepast aan wat hij op het doek zag. Samen met zijn studies aan het Atheneum was Boone leerling aan de ste delijke muziekschool. De oorlog zou er echter een stokje voor steken want de jonge Oktaaf moest op de vlucht naar Frankrijk zoals zovele anderen. Tijdens de bezetting liet hij zich wel het hoofd op hol bren gen en werd lid van de Vrijwillige Arbeidsdienst waarmee hij in Chemnitz, het huidige Karl-Marx- stadt, belandde. Dit avon tuur kostte hem na de be vrijding. 10 maand straf kamp in Beverloo-Leo- poldsburg. Het bloed kruipt echter waar het niet Aalst. Voorzitter Frans Vanvolsem overhandigde een geschenk aan Octaaf Boone (a) Prijs Willy Van Mossevelde Willy Van Mossevelde, politieker maar ook karnavalist in hart en nieren, schenkt sinds 1985 elk jaar 10.000 fr. aan de ingeschreven en 5.000 fr. aan niet-ingeschreven karnavalisten. De prys, die wordt toegekend door een jury, bestaande uit karnavali- sten en persmedewerkers, bekroont noch het aantal, noch de lengte van de wagens, noch de veelkleurigheid en degelijkheid van de kostumering. Wél de spirit, de kreativiteit, het echt karnavaleske. gaan kan en reeds toen liet de muziekmikrobe hem niet los. Met zijn medege vangenen richtte hij een zangkoor op en voerde er een ter plekke zelf gekom- poneerde mis mee op. Na de oorlogsperikelen nam hij de rode draad van de muziek weer op, haalde eerste prijzen aan de aka- demie en kwam via een krantenaankondiging in het showcircuit. Quasi professioneel Alhoewel zijn beroep he lemaal een andere richting uitging - hij was werk zaam in een kleine bankin stelling die later opgeno men werd door de BBL waar hij het tot onderdi- rekteur bracht - werd hij jazzpianist, komponist, ar rangeur en dirigent. Hij debuteerde bij de «New Swingers Gang» en vorm de dan zijn eigen «Actif Club» die meermalen van naam veranderde maar waai;nee' hij op tournee trok met vedetten als Joh- ny Jordaan, Tony Corsari, Ria Pia, Louis Neefs, Ce cil Ford, Freddy Quinn, Cindy, Annie Anderson en noem maar op. Een bepaald jaar zelfs ruim 250 optredens zodat ze quasi professioneel optraden. Alleen moest tijdens de dagtaak de voorrang ver leend worden aan cijfers boven noten. Hij maakte een karnaval- plaatje met Keizer Kamiel en met zijn «Hasta la Vis ta» en «Scoubi doubi dam- dam» scoorde hij hoog en lang. Later zou hij de leiding op zich nemen van de Aal sterse Big-Band en in ver vanging van Raoul Tadeu- ze van de symfonie «Door Eendracht Groot» een op volging die echter niet zonder horten of stoten gerealiseerd werd. De muzikanten Handig waaide Oktaaf Boone heel wat lofbetui- gingen van zich weg en schoof ze door naar de goede muzikanten. Zon- Vervolg op blz. 4 In 1985 kreeg Sjik de eer ste prijs die een zware prijs werd genoemd. Die woog inderdaad 40 kg. want werd uitgereikt in muntstukken van 1 fr. Volgden dan de Blaè Bis koppen en waarom Willy Van Mossevelde die trak teerde op tientallen krat ten gerstenat, kan u wel licht wel raden. Niet-inge- schrevenen die dit jaar re cidiveerden, stelden toen de mirakuleuze O.-L.-V. van Oiljtert voor. Verle den jaar was te Aalst het jaar van Oostenrijk op de Jaarbeurs maar ook vooral dat van Waldheim. De Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van 11 tot.... zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87 prijs werd dan uitbetaald in Oostenrijkse Shillingen en dat uitgerekend tot op de allerlaatste Grosschen. Dit jaar kende de jury de prijs voor de ingeschreven groepen toe aan «De Moi kes». Van Mossevelde vond «in de dikke Van Dale» weinig soelaas bij «maai» of «made» maar meer bij «worm». Die staat onder meer voor on gewervelde, lenige, buig zame dieren en Van Mos sevelde legde dan ook de link naar politici. De 10.000 fr. werd dan ver deeld: 2.000 fr. voor de blauwe PW-brothers Adriaenssens, 2.000 fr. Aalst. Je weet het maar nooit wanneer Willy Van Mossevelde zijn karnaval prijzen voor de aktieveling Michel uitreikt. Vandaar de afwachtende houding (a) Van Brempt en 5.000 fr. voor de oranjekleurige in genieur Erik Hendrickx. De resterende 1.000 fr. ging gewoon naar gast vrouw Danielle, voor de exorbitante uitgaven van de receptie. «Waarom al tijd groepen uitkiezen die zo talrijk zijn», meesmuil de Van Mossevelde. 't Frituurkcn Bij de niet-ingeschrevenen gingen die van «'t Frituur- ken» «me niet vet» aan de haal met de 5.000 fr. Zoals gezegd voor de tweede keer zelfs zodat die voor stelden het eventueel met een bestendige opdracht ieder jaar te regelen. Maar aan de blauwe brief waren ze nog zo vlug niet toe. Die zat immers verscholen in een homp gestold frietvet. LH Aalst. Die prijs is binnen (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 1