e Autosalon en opendeurdagen tegelijkertijd Posterwinnaar was met vakantie Meiboomplanting aan «'t Spieken» CARR. VERMEERSCH K {L N.V. DE COCK H. 'T HORLOGEKEN De Voorpost-22.4.1988- 13 Vanaf 19 u. voorverkoop: 100 fr„ kassa 120 fr Organisatie: Netwerk ism De Andere Film. Films: te 16 u.: The Birth of a Nation (D.W. Griffith USA) te 19 u.: The Immigrant (Charles Chaplin USA) te 20 u.: Intolerance (D.W. Griffith USA). Dinsdag 3 mei te 19 u.: cursus vegetarisch koken. Organisa tie: Netwerk. Botsing Op de Gentsesteenweg botsten de personenwagens bestuurd door Heidi Smith en Richard Van Bockstael. Deze laatste werd licht gewond. Zevende Aidfestoln van Toerenbijoekes Dit gaat door in school R.I.B.S.O. Molendreef 57, Aalst. Op zaterdag 23 april '88, vanaf 18 u. tot 22 u. 't Akaveken In 't Akaveken waarvan nummer 7 pas van de pers liep kan u het karnavalgebeuren te Aalst op de voet volgen. Het kreeg eerder een nieuw kleedje en presenteert telkens een aantal vaste rubrieken met kolder als leeuweaandeel. Na de vakantie wordt het nieuw seizoen feestelijk gestart. Naar aanleiding van het tienjarig bestaan van het Akaveken zal een feestbrochure van 32 pagina's verschijnen ter gele genheid van de Aalsterse Avond tevens de eerste vervolgse- rie uit «De 60 stoeten van Aalst», het uitverkochte boek van het Dokumentatlecentrum Aalst, Karnaval, DAK vzw. Botsing Op de hoek Moorselbaan-Schendelbeekhofstraat botsten de vrachtwagen met oplegger bestuurd door Mare Schockaert uit Erondegem en het voertuig van Betty Van Goethem uit Aalst. Beide chauffeurs liepen verwondingen op. Baardegem Botsing In de Elderbergstraat botsten de wagens bestuurd door Sabine Van Praet uit Baardegem en Lydie Vergauwen uit Opwijk. Ze werden beiden gewond. Erembodegem Informatieavond «Ontstaan en behandeling van drugverslaving» Op vrijdag 22 april 1988 te 19.30 u. in de Krypte, organizeert Davidsfonds Erembodegem een informatieavond over «Ont staan en behandeling van drugverslaving». Deze Info-avond wordt verzorgd door «De Klem», therapeutische gemeen schap van Oosterzele, ledereen welkom. Deelname In de onkosten: 50 fr. Voorverkoop speciale postzegelreeks «Promotie van de Filatelie» Ter gelegenheid van de voorverkoop van de speciale postze gelreeks «Promotie van de Filatelie» die i.s.m. de Regie der Posterijen door Postzegelkring «Dendria» Erembodegem, georganizeerd wordt op zaterdag 23 en zondag 24 april 1988, telkens van 10 tot 17 uur, in de Parochiezaal van Erembode- gem-Terjoden, wordt evenees een propaganda-postzegelten- toonstelling ingericht. De plechtige vooropening van deze tentoonstelling heeft plaats op vrijdag 22 apnl 1988 om 19.30 u. De toespraken ter gelegenheid van deze vooropening worden verzorgd door: Mevr. D'Hondt-Van Opdenbosch, staatssekre- taris voor Posterijen, Telefonie en Telegrafie, dhr. F. Daniöls, voorzitter van Pro-Post, dhr. F. Herdewijn, direkteur-generaal bij de Regie der Posterijen en dhr. M. De Kerpel, burqe- meester. Vijfde Parochiefeesten op 23 en 24 april Eetfestijn voor groot en klein in het Parochiehuis: rundstong in maderasaus of varkensgebraad in jagersaus met frieten of kroketten: 230 fr./kindermenu: 130 fr., zaterdag: 17-21 uur zondag: 11 u. tot 15 u. en van 17 tot 20 uur. Cafétaria met wafels en pannekoeken: 75 fr. Zaterdaq en zondag doorlopend. K.A.V.-hobbynamiddag Maandag 25 april te 13.30 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. Ouderavond Eerste Kommunie Woensdag 27 april te 20 uur in het Parochiehuis. AA-groep «Om Mekaar» Groepsvergadering, woensdag 27 april te 20 uur in het Parochiehuis (bovenzaal). K.B.G.-voetverzorging Donderdag 28 april te 13 uur in het Parochiehuis (wachtzaal) Mee op uitstap met K.V.L.V. Traditiegetrouw gaat K.V.L.V.-Erembodegem op dinsdag 3 mei op bedevaart naar Oostakker. Na de plechtigheden in de Basiliek en aan de brot zijn de deelnemers een half uurtje vrij. De namiddag wordt afgerond te Waasmunster waar qeleqen- heid tot «lekkerbekken». 1 Vertrek om 12.45 u. aan de O.L.V. Hemelvaartkerk. Deelname 200 fr. (te betalen aan de wijkverantwoordelijke en vooraf inschrijven I) Op algemene aanvraag organizeert K.V.L.V.-Erembodegem op woensdag 18 mei een bezoek aan de Koninklijke serres te Laken: een weelde aan bloemen en planten. Nadien wordt er verpoosd op de Grote Markt te Brussel. Vertrek aan de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk om 13 uur. Deelname ong. 200 fr Vooraf inschrijven (ten laatste op 26 april). Aalsterse Wljnmakersgilde Vergadering vrijdag 29 april te 19.30 u. in de Krypte. Herdersem Denderrust KBG organiseerde in «Huize Denderrust» een «Dag van de rusthuiswerking» met onthaal en welkomwoord door de voor zitter, diamo take met KBG-Herdersem in beeld en een panelgesprek van zuster direktrice met gepensioneerden. Als slot een rondleiding door het riant rusthuis. ACV-CM Feest Morgen zaterdag 23 april ACV-CM feest in het parochiaal centrum. Op het menu (200 fr.) kip aan 't spit met frieten en koffie met gebak. Toespraak door ACV-verbondssekretaris Piet Van Tittelboom. Gezellig samenzijn en tombola. Meldert Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend Luc en Linda Schelfhaut. Volgend weekend Luc en Maria De Vis. 9e Pajottenstratenloop Zaterdag 23 april 1988 om 14 u., over 10 km. Ereprijs pluimveeslachterij Hoffman, Fosselstr. 69, Affligem. Inschrijving: Café De Geest Vertrek: Hoffman Philip Aankomst: Slagerij De Pril Frans Kleedkamers: Gemeenteschool Hekelgem Inrichting: Politiesportverbond Affligem. leder aangekomen atleet ontvangt een naturaprijs. Inschrijvingsrecht: 100 fr. Prijsdaling: El Gringo, Brusselbaan. Zaterdag 23 april 1988 om 16 u. over 10 km. Voorbehouden aan politie, rijkswacht en militairen. Ereprijs: Pluimveeslachterij Hoffman, Fosselstraat 69, Af fligem. Inschrijving: Kleine Beer Vertrek: Hoffman Philip Aankomst: Slagerij De Pril Frans Kleedkamers: Gemeenteschool Hekelgem Prijsdeling: Kleine Beer Inrichting: Politieverbond Affligem Moorsel Bezoek King's Own Scottish Borderers Op dinsdag 26 april brengen de King's Own Scottish Borde rers een bezoek aan onze stad. Deze groep Schotse oud strijders maken een tocht langsheen de verschillende oorlogs monumenten en -begraafplaatsen in Nederland, België en West-Duitsland. Zoals 4 jaar geleden zullen ze ook nu de stad Aalst aandoen. Het programma ziet er als volgt uit: 10u30: bloemen neerleggen monument Vredeplein 11 u.: ontvangst door het College van Burgemeester en Schepenen in de trouwzaal van het stadhuis. 11u30: lunch in de Borse van Amsterdam 12u30: bloemen neerleggen monument Moorsel 13u30: terugreis. Opening Topweek Zondag 24 april te Moorsel op Dorp en aanpalende straten. Britse namiddag: 15 u. meester Jan Pudding. Vanaf 15u30: optredens: Red Hackle Brass Band, (15u30 en 18u30) en Aalsterse Big Band (16u30). Barbecue en Whiskybar - Old timers. Bloemenbal Middenstandsbloemenbal op zaterdag 4 juni vanaf 22 u. in zaal Katolieke Kring. Avondmarkt Op maandag 6 juni vanaf 18 u. avondmarkt met muzikale animatie en groots vuurwerk. Britain In Moorsel Als opening van de Topweek van 24 april tot en met 1 mei wordt o.m. gestart te Moorsel Dorp. In café De Pikkeling op zondag 24 april van 7u30 tot 10u30 English Breakfast met: Fresh Orange Juice, Bacon and eggs, Bread and butter, Coffee of tea, 150 fr. per persoon. Inschrijving gewenst. Tel. 053-77.25.14. 15U00: Sir Jack Pudding 15u30: Red Hackle Brass Band 16u30: Aalstere Big Band 18u15: Red Hackle Brass Band 18u45: Wedden dat? De snor van Mario (Marly's Mode), zal geschoren worden door Sir Jack Pudding. 19u00: Jazz Band en nadien Kroegentocht Van 19u30 tot 20u30: Café Breughel Van 20u45 tot 21u45: Café Coppens J.P. Van 22u00 tot 23u00: Café Typken Van 23u15 tot 24u15: Café De Pikkeling Verder doorlopend barbecue, whiskybar en beerpup. AUTO'S Garage Carrosserie KERKVLIET J. ovba service verzekerd Showroom: Gentsesteenweg 359 Posthoornstraat 78-80, 9300 AALST Tel. 053/21.35.26 CONTAINERDIENST VAN ROY pvba Containers voor alle afval Ruimen putten Tel. 053/66.61.38 Pech deze maand, de winnaar van onze maartposter die door Herwig Van Holsbeeck werd getekend was met vakantie en las pas zondag het bericht dat hij aan de eer was. Het feest ging toch door op de afgesproken dag en uur en de kunstenaar overhandigde een kopie van zijri werk aan de lokaaluitbaters. Gustaaf De Witte wordt volgende keer dan op dezelfde plaats verwacht, (foto's a) In de wereld van de autohandelaars te Aalst rommelt het reeds jaren niet In het minst door de tegenstelling AVA - Autovak verbond, dat de koncessionarissen der merken verenigt en AHGRA, de vereniging van Autohandelaars uit het Aalsterse. Vooral een strijd tussen de «grotere» firma en de minder grote waarbij groten het met lede ogen aanzien dat minder grote hen wagens afsnoepen. Voor een paar jaar dreig den reeds een aantal grote merken voor het autosalon verstek te laten gaan. Dat zou te duur zijn en te grote firma's beschikten toch over degelijke show rooms en vertegenwoordi gers. Toen gedreigd werd een autosalon op te zetten met uitsluitend wagens van Ja panse makelij werd echter spoedig bijgedraaid. Dit jaar was er weer de kon- troverse en gingen een aantal merken (acht) dwarsliggen ten overstaan van de organisatie van een autosalon. En vermits voorzitter Goffaert, door een heelkundige ingreep even uit de running, niet bij machte was de gebro ken potten te lijmen kwam het tot een open breuk. Niet enkel deden acht merken aan het salon niet mede doch die organiseer den tegelijkertijd open deurdagen in de eigen ga rages. Dat een vrachtwa gen met publiciteit voor die opendeurdagen werd geposteerd op de parking van de Keizershallen vlak voor de toegangsdeuren van het autosalon werd al licht als provocerend aan gezien. Ér werd dan ook met de spuitbus aan die tekst gewerkt zodanig dat hij onleesbaar werd. Al leszins een veeg teken voor de collega's - auto verkopers wat betreft soli dariteit. Voorzitter Goffaert, op teerde bij de opening van het salon waar de wagens nu heel wat ruimer en be ter toegankelijk kunnen worden opgesteld voor rechtstreeks kontakt tus sen klant en verkoper doch dan zonder initiatief- nemen door de dealer. In showrooms wordt men vaak dadelijk aangespro ken. In een salon kan u Voor de vijfde maal wordt op mei-avond aan 't Spie ken, Botermelkstraat, de meiboom geplant. Dit jaar dus op zaterdag 30 april, tevens Topdag, te 19 u. Voor nu al de vijfde maal organiseert buurthuis 't Spieken naar traditie zijn meiboomplanting op de laatste avond van de maand april. Van in het begin was het de bedoeling om met het planten van de meiboom een gezellig buurtfeest te maken en dat is nu niet anders. Maar, de vijfde uitgave wordt wel ietsje specialer. Natuurlijk kan je nog al tijd een biertje drinken en een hapje van de barbecue eten en eenmaal in stem ming een dansje plaatsen. Maar dit jaar wordt de meiboomplanting ook nog opgeluisterd door het plaatselijk koortje dat al druk aan het oefenen is. Het wordt bijgestaan door plaatselijke muzikanten. Jongeren uit de buurt zul len de stoet begeleiden met vendelzwaaien. Voor heen leken in het vak, zwaaien zij nu dat het een lust voor het oog is. Ook Kamiel Sergant is van de partij. Hij brengt er niet alleen de juiste stem ming in, maar zal ook de prijzen uitreiken van een tekenwedstrijd. Een te kenwedstrijd, jawel, want de kleinsten uit de buurt werden niet vergeten. Spe ciaal voor hen richt 't Spie ken op 13 mei een uitstap naar de Efteiing in. U kunt het al raden de eerste prij zen zijn gratis tickets hier voor. LH CARROSSERIE carrosserie- herstellingen alle wagens met waarborg Kleine Ommegangweg 1 LEDE - Tel. 053/80.17.75 KREDIETEN LENINGEN TELE - KREDIET B GILALSlS I053I 70 48 95 (4L) LOONADMINISTRATIE rustig rondkuieren, alles terdege bekijken en vooral vergelijken. En burgemeester De Ker pel benadrukte het belang dat de auto in onze samen leving heeft ingenomen. Leven zonder auto wordt quasi onmogelijk en bo vendien is «mijn auto mijn vrijheid». Ook ekonomisch is de au to voor Aalst en het hele hinterland met zowat een kwartmiljoen inwoners be langrijk. Heeft Aalst zelf geen autofabriek, het telt alleszins heel wat garages en toeleveringsbedrijven goed voor tewerkstelling van velen. U kan dit salon nog mee maken volgende zaterdag 23 en zondag 24 april tel kens van 14 tot 21 u. Toe gang kost amper 60 fr. LH Op dinsdag 26 april om 20.00 uur heeft in het auditorium van het Instituut voor tropi sche geneeskunde te Antwer pen (Nationalestraat 155) een informatie- en diskussieavond plaats met als tema «Seroposi- tieven in het bedrijf: vogel vrij?». De toegang bedraagt 70 fr, COMFISCA Loonadministratie Parklaan 233, 9300 Aalst Tel. 053/77.60.61 RUIMDIENST RUIMDIENST LIEVENS Leegpompen van aalputten, regenputten, riolering. Ontstoppingen, met hoge druk Wilgendries 4, 9420 MERE Tel. 053/70.05.86 of 77.17.17 Steenhouwerij Steenhouwerij - Grafmonumenten - Sierschouwen Brusselsesteenweg 237 A EREMBODEGEM Tel. 053/77.30.44 SNOOKERZALEN TAVERNE-SNOOKERZAAL Specialiteit van spaghetti en brochetten Gesloten op woensdag Kerkskenhoek 118 - 9450 HAALTERT - S 053/77.62.42 VLOEREN EN FAIENCE NINOVETEGEL MUYLAERT Wllly Eigen plaatsingsdienst ln<el open van 9 u tot 20 u.. s zaterdags van 9 u. tot 16 u gesloten of zon- feestdagen Steenweg op Nlnove 311 9470 DENDERLEEUW Tel. 053/66.72.71 Keuren Kiezen Kopen met Test Aankoop is de titel van een nieuwe brochure van Test Aankoop, waarin de voor- en nadelen van allerlei nuttige toestellen worden samengevat en op een rijtje gezet. Handig en niet eens duur. Kostprijs 438 fr. (350 fr. voor de leden) en verkrijgbaar bij Test Aan koop, Holtandstraat 13 te 1060 Brussel (02/536.64.50) of in de boekhandel De 125c verjaardag van de Koninklijke Maatschappij voor Dierenbescherming Veeweyde, wordt door het Gemeentekrediet gevierd met een tentoonstelling over de relatie mens en dier. Deze tentoonstelling loopt vanaf 22 april in de Galerij van het Gemeentekrediet aan de Kruidtuinlaan 44 te Brussel.

De Voorpost | 1988 | | pagina 13