Nieuwe VZW voor openlucht-traditie aan Donkmeer Jazzcraze... Dendermonde gaat Lokeren «Crazy» dansen KBG-Mere danst op Nationaal Kongres Elite kontaktburo Tweede Hofkensfeesten in Erpe De Voorpost 16 - 22.4.1988 - De Voorpost Dendermondse Jazz- en tapdansers in het Kultureel Centrum van Lokeren Onder leiding van dansleraar Roger De Proft wordt op vrijdag 29 en zaterdag 30 april een dans- en muzikale show opgevoerd in het Kultureel Centrum van Lokeren. Jazzcraze is de titel ervan en dat duidt op een bezetenheid, een ingezwolgen zijn van jazz, ritme en dans. Waarom de Dendermondse dansers naar Lokeren trekken is zeer eenvoudig: gewoon omdat er in Dendermonde geen enkele zaal geschikt is voor een dergelijke opvoering, bovendien vergt de inrichting van één der lokale sporthallen voor een dergelijk evenement enkele dagen, en dat kan dan ook weer niet. De leraar Roger De Proft is reeds jarenlang bezeten, «cra zy», van de dansmikrobe oorspronkelijk in zijn col legetij d als danser, maar later ook als choreo graaf, weliswaar met een kleine (c), van de kunstgroep FRO, die toen verbonden was aan het H. Maagdcol lege en zowel in binnen- als buitenland een zeer ge waardeerde formatie was, die indertijd gerust de ver gelijking mocht doorstaan met andere groepen als Thor en Freya. Jazzdans en tapdans wer den zijn specialiteit en ge liefde hobby. Stilaan groei de zijn bekwaamheid op dat vlak door het volgen van talloze stages in bin nen- en buitenland bij evenveel befaamde lesge vers. Deze lesgevers kwa men en komen nog steeds uit Amerika, de bakermat van de jazzdans. Een van hen is Mat Mattox, een naam die in de jazzdans we reld klinkt als een klok. Hij is een van de «grootste» leraren, niet alleen door zijn persoonlijkheid en zijn specifieke eigen stijl, maar ook omdat hij een uitstekend pedagoog is. Gedurende twee jaar was Roger De Proft elk week end te gast in Parijs om er lessen te volgen van deze blanke Amerikaanse jazz- dansleraar. Tapdanslessen werden er natuurlijk graag meegenomen. Het spreekt voor zichzelf dat dit een stempel drukt op het bewegingspatroon van Roger, die het pedago gisch systeem van Mattox toepast in zijn lessen. Deze bezetenheid van De Proft, die zich uit in het geven Omdat de plaatsen eerder beperkt zijn (430) is het best de kaarten vooraf te bestellen. Jazzcraze, (300 BF) op vrij dag 29 en zaterdag 30 april telkens te 20.30 u. in het Kultureel Centrum, Kerkplein te Lokeren. Kaarten zijn te bekomen in het Kultureel Centrum (tel. 091/48.28.05) en in Taverne La Ruelle, Grote Markt, Guldenhoofdstraat te Dendermonde. van dans- en tapdansles sen in Dendermonde en el ders, moest vroeg of laat toch eens tot uiting komen in een echte voorstelling op de scene, al werden er vroeger in de zaal van het H. Maagdcollege wel al eens indrukwekkende de monstraties gegeven. Na lang en rijp beraad werd met de voorbereidingen gestart. De show In de show zijn er verschil lende onderdelen. We zien bijvoorbeeld een dansante vorm van de manier waar op de dansers geoefend worden, enkele choreogra fieën die uiteenlopende ideeën vertolken met de mu ziek als leidraad of enkele gebaseerd op het creëren Van vormen en lijnen om het plezier van het bewe gen zelf. In elk geval kunnen wij er beter kennismaken met de jazzdans. Hoewel dit woord stilaan een vast be grip is geworden in het Dendermondse en omstre ken, is de inhoud ervan voor velen nog onbekend. Vernieuwing Het Honky Tonk-huisor- kest, The Jeggpap N.O. Jazzband, zorgt voor life jazz. Jeggpap is een hele naam in ons land en ver daarbuiten. Deze formatie die de jongste tijd enkele veranderingen doorvoerde in zijn bezetting, heeft die naam vroeger opgebouwd en is nog steeds in evolutie nu Miel Leybaert geleide lijk zijn stempel drukt op de band. Er wordt in deze voorstel ling voor een primeur ge zorgd. Miel en zijn muzi kanten zullen er de tap dansen begeleiden. De jon ge Verhas is hier ook te beluisteren als pianist. Gasten Als bijzondere gast we zeker Harry Verrijck van de Studio Herman Teirlinck uit Antwerpen vermelden. Hij zal het pu bhek vergasten op een tweetal korte choreogra fieën, maar reserveert ook drie tapdansen voor deze avond. Hedwige Hardies van de Balletschool uit Dender monde is ook met twee van haar leerlingen te gast. Zij brengen ons een modern ballet. Het is trouwens in de Balletschool Hardies dat de jazzdansers een ge deelte van hun repetities doen. Roger De Proft komt zelf met een negental dansers, waarbij o.m. Chris Cau- dron uit de Lebbeekse Mu ziekschool. De meeste van de dansers zijn afkomstig van Dendermonde en om streken, terwijl een gast- danser van het Kortrijkse Polyhymnia zijn medewer king verleent. Het geluid en de belichting worden verzorgd door pro fessioneel ingestelde ama teurs. Programma Na een «inter» van Jegg pap komt «Twelve Street Rag» een tapdans, gevolgd door «When mys sugar walks down the street». In een moderner gedeelte zien we een oefenles en twee variaties. Harry Ver- rijckt uit Antwerpen komt dan aan de beurt en dan wordt er gechoreografeerd op muziek van Count Ba- sie. Het moderne ballet van Hedwige Hardies en haar leerlingen wordt gevolgd door een bewerking van thema's der Pointer Sis ters. Na een korte pauze wordt opnieuw aange knoopt met de Pointer Sis ters. Dan komt Harry Ver- rijckt opnieuw en dan wordt er gedanst op mu ziek van The Cruisaders. Chris Caudron danst dan solo op «God will take care of me». Als slot krijgen we een uitvoering op muziek van Wham door Chris Rombaut, Annemie De .500 vrienden verwachten U igï.., Aktief over gans België DAMES Dipl. doch. 24 J. mooie, klas,, h./v. kind., blond, 1,73 m. gr. w.k.m. hr tot 35 j. goed. niv. ber. geen bel. Secr. exot. 23 J. knap, ong. w.k.m. hr dito niv. tot 35 j. Dokt. 32 j. mooie, spor., eleg. veel hob. w.k.m, hr intell. 1,80 gr. Elg. dame 52 j. bl„ hd v. reiz., etentje enz.eig, huis w.k.m. hr vlot, intel. tot 60 j. Bed. 36 meert., nod. 1 knd, w.k.m. hr tot 50 i. Chris 39 eig., sik, hg niv., 1,67 gr, w.k.m, hr m/v amb. tot 42 j. Knd wik. Elis. 59 j. hd v. gez. bloen. reep. veel kont. w.k.m. hr tot 65 jaar die z/k verwen. Inf. 38 j. sik klas, w.k.m. hr int., eerl. knd w.k. Heren Zelfst. 21 j., knap, bid, amb. w.k.m. lief meisje gd niv. Tand. 26 j. sport. gd. niv., knp w.k.m. elg. dame t. 28 j. Vrijgz. 30 j. hg niv., rst. graag, eten, gezl. w.k.m. vlot. dame tot 32 i- Mek. 31 j. hdt v, kind., spor. w.k.m. ned.t. meisje tot 30 j. Knd g. bez. Indus. 33 j. knp type, vrd j. ink., gd niv., w.k.m. dame tot 33 j., vriend, toch ernst. Sport, hr 46 J. 1,68 m. gd ink. w.k.m. dame gew, type Zak. 52 J. ged. hdt v, zw rest. w.k.m. jge dame v. 28 tot 42 j. hft veel te bied. Hr jurist 56 J. spt. elg. nod. veel amb. w.k.m, dame, lief, slank 36 tot 50 j. Bel ons u wordt hart. ontv. zond. verpl. Alle weekdagen van 14 u. tot 20.30 u. Tel. 053-77.88.39 16/0296-GS dendermonde. Dans leider Roger De Proft (rechts) en Geert Van Hove promotiever- mtwoordelijke overleggen even (foto Piet Hermans) Landtsheer, Katrien De Gendt en Liliane Goeman. Deze nummers worden af gewisseld met tapdans op bekende tunes als «Sweet Georgia» «Top Hat Party», «Hart tot gamble» en «When the Saints». Deelnemers van het jazz- ballet Sandra Berckmoes, Chris Caudron, Paul Cousse- ment (Kortrijk), Anneleen en Greet De Proft, Nadine Kochuyt, Isabelle Ton- deurs, Erica Cleymans, en Roger de Proft himself. Kortom, deze voorstellin gen zijn rijkelijk gestof feerd met gevarieerde cho reografieën met als nieu wigheid tapdans, life bege leid door The Jeggpap die de aanwezigen bovendien vertroetelen met enkele swingende nummers. De jazzcrase zal ook u te pak ken krijgen. Deze ganse organisatie is zonder lukratief doel en dient dus uitsluitend om het publiek te laten ken nismaken met jazz- en tap dans. Vermelden we ook nog dat de lessen die Ro ger De Proft nu reeds on geveer tien jaar geeft, nooit gesubsidieerd wer den en dat de jazzdans- school dus volledig self supporting werkt. Uitslag tombola volley-balclub «Gilvoc»-meisjes Stereo compact-dlsc 3624 res. 6402 Stereo 1351 res. 4648 2467 2504 2719 1830 6980 8528 0688 2502 4857 4111 0050 4688 5638 0985 2443 3785 1566 1703 5922 7604 7292 0819 2689 4095 3749 8911 3209 0792 5365 2184 2875 2649 2477 4353 7623 8457 2092 5947 8160 5389 1580 0806 8284 2647 6026 0959 2936 5172 4279 6944 2134 1547 3898 6086 4103 2792 6984 4867 4754 6027 6324 2874 8553 2274 2854 4963 1437 8260 1836 3860 2280 7514 4504 7111 7930 7682 7590 7042 1408 8843 8621 5359 7631 7249 Prijzen af te halen In café «Welkom» tot en met 30.5.'88. St -Gilllslaan 9330 Dendermonde Reservenummers tot en met 30.6.'88. De meisjes en het bestuur van Gilvoc danken u voor de steun. Sinds enkele jaren beschikt de gepensioneerdenbond van Mere over een dansgroep die na verloop van tijd en veel oefening uitgegroeid is tot een kleine vereniging in de vereniging. De mensen van de derde leeftijd blijken nog zeer goed te been te zyn want zij vullen eveneens een gedeelte van het programma van het nationaal kongres van de KBG te Antwerpen. dendermonde. De Dendermondse jazz- en tapdansers tijdens een repetitie voor het optreden in Lokeren. Aan het Donkmeer wil men komen tot een openlucht traditie. Hiertoe werd zopas een VZW opgericht, die regelmatig manifestaties moet opzetten. De eerste op dracht wordt de produktie van «The Sound of Music», eind augustus, begin september volgend jaar. Festivaria, want zo heet de nieuwe vzw, omvat men sen van de VW Donk meer, de gemeente en het produktieteam. Door het organiseren van open lucht-manifestaties moet deze vzw het Donkgebied op een andere manier bij een groter publiek bekend maken, zelfs tot buiten de grenzen. Volgens burge meester Van Sande lokten de opvoeringen van 'In 't Witte Paard' al vele 'nieu we' toeristen naar het ge bied. Dit zal in de toe komst nog meer gebeuren door 'steeds meer, steeds betere en steeds meer ge durfde manifestaties', zoals Kamiel Moerman, voorzitter van de vzw, de taak omschreef. Deze nieuwe vzw bleek nodig omdat de bestaande instellingen er onmogelijk nog zulke groots opgevatte aktiviteiten konden bijne men. De VW heeft de handen al vol met het Wa terfeest en de gemeente ziet het organiseren van kulturele manifestaties niet als haar taak. «De gemeente moet wel zorgen voor de infrastruktuur», zei Van Sande op de pers- konferentie. Inmiddels ging ook de gemeenteraad ermee akkoord dat men een vast podium aan het schiereiland, waar vorig jaar 'Het Paard' werd ge bracht, verbond. De plan nen hiervoor zijn al naar Waters en Bossen, die haar goedkeuring moet ge ven, omdat het Donkmeer geklasseerd is. Later, mocht blijken dat de vzw haar taak kan waarmaken, zou daar nog één en ander kunnen bijkomen, zoals een vaste zittribune, cou lissen, licht- en geluidin stallatie, enz. Deze infrastruktuur zou eventueel ook door andere verenigingen kunnen ge bruikt worden die een gro tere manifestatie willen opzetten. Het beheer er van zou echter bij de vzw blijven, 'vooral dan door de grote technische kennis die ervoor nodig is', werd gezegd. Leden In de vzw wordt het ere voorzitterschap waargeno men door de regerende burgemeester. Verder zijn er nog enkele schepenen (Pensaert, Van Hove en Vercruyssen) opgenomen met een specifieke taak en/of als kommissaris. Dit moet de samenwerking met het gemeentebestuur bevorderen. De huidige ploeg zou het wel tot na «The Sound» willen samen waarmaken, zei algemeen koördinator Dirk Baert, Uit het produktieteam zit ten er verder nog in de vzw: Luk Vernimmen (ar tistiek direkteur), Johan Lateir (artistiek koördina tor), Walter Eeckhout (public-relations) en Luc Staes (financieel direk teur). De regisseur van de produktie die wordt opge voerd zal ook telkens in het bestuur opgenomen worden. Voor 'TTie Sound' is dit Frank Van Laecke. Uit de VW komen nog Willy De Sutter en Wim Van Beveren, Robert Geens, Julien Sprayt en Gust Wouters. Het sekretariaat is in han den van Gerda Thibau. Nieuwe 'Sound' Over 'The Sound of Mu sic' is intussen al één en ander geweten. Zo werden de verantwoordelijken voor de verschillende groepen al bepaald. De kern is dezelfde als die van vorig jaar. Echt niet zijn regisseur Frank Van Lae cke en scenograaf Jacques Berwouts. De vzw hoopt dat men bij de plaatselijke bevolking dezelfde mede werking zal krijgen als bij dé vorige produkties. Regisseur Van Laecke maakte al bekend dat het verhaal een kombinatie zal zijn van de filmversie en van de minder gekende musical-versie. Door met wisselbare dekors te wer ken, zullen de gekende scènes (kasteel, klooster, alpenweiden,...) naar voor gebracht kunnen worden. Het verhaal wordt op nieuw in play-back ge bracht. Voor de opname van de muziek zal een be roep gedaan worden op een beroepsorkest. Voor de stemmen beloofden on dermeer al Marco Bakker en Solange Collard hun medewerking. De rollen zelf zullen gespeeld wor den door plaatselijke men sen, aangevuld met enke len van buiten de ge meente. Over de kostprijs is nog weinig geweten. Eerst moet men een duidelijker inzicht krijgen in de wijze waarop men de uitwerking ziet. De vzw hoopt, door het verbeteren van wat de vorige keer fout ging en met dezelfde hulp van de bevolking, met eenzelfde budget nog beter te kun nen doen. Berlare. Aan het Donkmeer werd onder de naam Festivariaeen nieuwe vzw opgericht die grootste plannen heeft voor massaspelen op het meer (jj) De Hofkensfeesten die dit jaar voor de tweede maal plaatsvinden in een feest tent nabij Taverne het Hofken te Erpe (Gentse steenweg) bieden ook dit jaar weer heel wat boeien de aktiviteiten. Wilfried De Volder gaat er van uit dat de Hofkensfeesten meer moeten zijn dan een doodgewone kermis vier daagse. Er moeten ook ak tiviteiten in opgenomen worden die verder reiken dan het lokale belang, zelfs het regionale over stijgen, vrijdag 13 mei worden de feesten officieel geopend om 19 uur. Vanzelf spre kend is er een receptie voor de genodigden voor zien. Daarna is er een fol kloristisch visbarbecue waaraan de Oostduinkerk- se Visbakkers hun mede werking verlenen. Op zaterdag 14 mei is er opnieuw een barbecue. Die vangt aan om 20 u. en een uurtje later treedt in de tent de bekende zanger Valdo Chili op met zijn orkest. Zondag 15 mei om 11 uur een eucharistievie ring. Kurt Fleming zal de liederen verzorgen. Ver volgens wordt een aperi tief aangeboden en wor den de barbecuevuren op nieuw aangestoken. Om 14 uur staat een old timer show op het programma en begint ook de prondel- en antiek markt. De lief hebbers van de jazz wor den om 20 uur verwacht voor een charleston bal met The Lazy City Jazz Train. De bedoeling is dat de deelnemers aan het bal hun opwachting maken in kledij van de eeuwwisse ling. Maandag 16 mei is het dan Boerenmaandag. Om 20 uur is er in de tent een discobar aan het werk en om 22 uur vindt de verkiezing plaats van Miss en Mister Hofken. Kaar ten voor deze aktiviteiten kan men bekomen bij Ta verne 't Hofken, Gentse steenweg 8 te Erpe. JM Heyman Elke week worden de «ou de» spieren geoefend tij dens de dansles en zij mo gen tot voorbeeld gesteld worden van heel andere «springers» die van dansen vaak geen kaas gegeten hebben. Wie de mensen van de KBG-Mere in aktie gezien heeft moet toege ven dat er nog wat te leren valt want zij beperken zich niet tot de oude traditie van de café-chantant. Dat men het optreden, op 18 mei te Antwerpen, ernstig opneemt is duidelijk te zien in de voorbereiding: voor de tweede maal zijn de dansers in 'afzondering' waar ze tijdens een dans- vakantie te Ravelingen hun programma voorbe reiden. Daar genieten ze dus niet alleen van een rustig verblijf maar wordt alles nog eens op een rijtje gezet om het optredens tij dens het kongres zo goed mogelijk te verzorgen. Ze zijn echter niet aan hun proefstuk en de kongresle- den kunnen er gerust in zijn dat de derde leeftijd van Mere een genietbaar spektakel zal leveren. Intussen heeft de levendi ge bond een halfvasten feest gevierd, een vas- tenbezinning meegemaakt dat dank zij de kundige leiding van de Eronde- gemse pastoor Annaert tot een waar sukses uitge groeid is. Daarbij mag niet vergeten worden dat ook de fietstochten opnieuw van start gingen met een vroege deelname aan de grote tocht ter gelegenheid van de viering van vijftig jaar vakantiegenoegens. Toch wordt het verder af te handelen programma toegespitst op de jaarlijkse belotting van vrijdag 29 april om 19 u. in het Patro naat te Mere, Regelmatig kan men een honderdtal belotters noteren maar voor deze speciale kaar ting zijn maar liefst 8.000 fr. prijzen te winnen met daar bovenop 200 fr. aan de winnaars van elke spel- ronde. Voor 17 mei worden de leden uitgenodigd om mee deel te nemen aan de ge westbedevaart naar Halle. Men vertrekt om 8 u. op de gewone opstapplaatsen om tegen 9.45 u. de plech tige H. Mis bij te wonen in de O.L. Vrouw Basiliek waarna men vrij is tot rond 13 u. om vandaar te ver trekken naar het KAJ-do- mein te Dworp waar een warm middagmaal kan ge nuttigd worden, 's Namid dags is er een bezoek voor zien aan het provinciaal domein te Huizingen en langs Waterlo zal men naar Vollezele rijden om er te verbroederen in de zaal «De Roos» waar kan gedanst worden met bege leiding van orgelmuziek. De KBG-Mere zal ook meewerken voor de Re- ram Novaram-herdenking met een kerkdeuraktie voor wereldsolidariteit en op 31 mei trekt men naar Lede om er de jaarlijkse ommegang mee te wande len. In de maand juni is er een gespreksnamiddag ge pland en een samenkomst van alle verantwoordelij ken voor de Lourdesbede- vaart. Op 19 juni zal er te 18 u. in de Sint-Annakerk te Aalst een speciale Lour- desmis gezongen worden voor de deelnemers aan de bedevaart einde juni. JV Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachler Sporlredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.000 F 6 maand 1.040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Bankrekening: 442-8601481-36 Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765

De Voorpost | 1988 | | pagina 16