RONNÏ LAROY "GEVECHTSVOETBAL LIGT ONS NIET" NAAR DE EINDRONDE *éf jMfa EEN FOUTJE WORDT FATAAL WLODEK LUBANSKI "VROEG DOELPUNT WAS DODELIJK" J-DAG OP SC LOKEREN EERSTE AANWINST OPDAKNAM: BART DE ROOVER EENDRACHT AALST CHUNGAGEDWONGEN RUST mimwH 18 - 22.4.1988 - De Voorpost VOETBAL Na een zeer verdienstelijke verrichting ging Sporting Lokeren op eigen Daknam onverdiend de boot in tegen Club Brugge. Het joeg negentig minuten lang met een nooit geziene motivatie naar de gelijkmaker nadat Mare Degryse al in de eerste minuut de openingstreffer had gescoord. De 0-1-stand was helemaal niet de juiste weergave van de wedstrijd. De Lokerse elf speelden één der betere matchen van het seizoen en het was dubbel jammer dat ze met lege handen achterbleven. Voetbal. Ronny Laroy van SC Lokeren (arch.) Ronny Laroy, na zijn knie operatie nog steeds niet volle dig fit, was negentig minuten lang van de partij Dat het er momenteel somber begint uit te zien op Daknam, beseft hij als geen ander. "Na de mindere, zeg maar slechte resultaten van de voorbije weken, met als ge volg een zeer schrale punten- oogst en dreigend degradatie- gevaar, werd de spelersgroep vóór de wedstrijd tegen de blauw-zwarten door het be stuur uitgenodigd voor een diepgaand gesprek. Er werd de spelers een extra-premie beloofd in geval van het be houd in eerste klasse. Boven dien werd een boompje opge zet over het feit dat Lokeren, tegen "grote" ploegen steev ast een puike prestatie kan weggeven, dit in sterke tegen stelling tot de verrichtingen tegen de mindere goden. Dat was zaterdag opnieuw het geval tegen Club Brugge. Weer was de motivatie aan wezig, de ploeg streed in blok tot het einde en de inzet was kompleet. De einduitslag was jammer genoeg niet de weer gave van het wedstrijdbeeld. We verdienden minstens één punt maar verloren er twee..." De Brugse openingstreffer viel in de eerste minuut en de supporters hielden hun hart vast. Zou het team, zoals dat al zo dikwijls het geval was bij een vroege tegengoal, nu weer in zak en as vallen? Niets was minder waar, het Lokerse entoesiasme leek on blusbaar en met man en macht trok men in de aanval. Maar, zoals al -meermaals ge hoord en gezien, ontbrak nu ook weer dat tikkeltje geluk om te scoren. "We gingen ons na de Brugse goal meer en meer offensief uitleven en dat lukte wonderwel", zegt Ronny Laroy. "Wellicht zat het uitvallen van Jan Ceulemans, vroeg in de wedstrijd, daar voor iets tussen. Voor de Westvlamin gen betekende dit alleszins een zwaar verlies. Lokeren van zijn kant bleef negentig minuten lang jagen op de ge lijkmaker en hield de bezoe kers probleemloos op hun ei gen speelhelft. Blauw-zwart speelde misschien iéts te be houdend met de nakende Eu ropese ontmoeting in het ver schiet maar toch kreeg ik bij momenten de indruk dat er een paar onder hen met de schrik in de benen rondlie pen. Ofwel hadden ze het da nig moeilijk om dit Lokeren aan te pakken." Door het verlies tegen Club Brugge komt Sporting Loke ren in een meer dan hachelij ke situatie terecht. Dat er dringend wat moet geoogst worden beseft men op Dak nam zeer goed. Het team dat op 16 april in de wei liep, versterkt met Meszaros, moét echter in staat zijn binnen de kortste keren het behoud te verzekeren. "Van de vijf wedstrijden die nu volgen zijn er vier tegen kollega's-degradatiekandida ten. De eerstvolgende tegen stander, nu zaterdagavond, wordt Beerschot. Door het feit dat de Mannekens vorig weekeinde verloren van Ra cing Jet, is de ploeg nu ook in puntennood gekomen en zal Lokeren het weer niet makke lijk krijgen. Het komt er nu echter vooral op aan om vóór de laatste kompetitiewedstrijd, tegen Winterslag, minstens een driepuntenkloof te slaan. Ik ben ervan overtuigd dat, wanneer we de komende mat chen afwerken met de inge steldheid die we in onze wed strijd tegen Club aan de dag legden, er weinig problemen zullen zijn. Al blijft de grote struikelblok nog altijd het scoren, toch zie ik daar met de terugkeer van Ferenc Mes zaros wel verandering in ko men. Lokeren moet nu de komende weken gevechts voetbal gaan demonstreren, een stijl die het niet te best ligt. Het komt er vooral op aan het hoofd koel te houden en niet te vlug de armen te laten zakken. Er zit talent genoeg in het team om uit de geva renzone weg te komen. Hoe we daar ooit geraakt zijn, is me nog altijd een raadsel. Ik kan moeilijk zeggen: dan of dan is die malaise begonnen. Zeer waarschijnlijk ligt de oorzaak in het prille begin van het seizoen. De kompetitie werd hoopvol gestart met de beide bekerkompetities in het vooruitzicht. Met de schitte rende resultaten van het jaar voordien nog in het achter hoofd, koesterden we de grootste verwachtingen. Er kon ons niets gebeuren. We kregen echter zware klappen te inkasseren toen we zowel Europees als voor de Belgi sche Beker al zeer vroeg uit geschakeld werden. Het be- Lokeren - Club Brugge 0-1. Dirk De Wachter, voor het eerst aan de aftrap dit seizoen, probeert te ontzetten maar de bal kwam bij Degryse terecht, die meteen de enige treffer van de match scoorde (ds) Lokeren - Club Brugge 0-1. Mare Degryse op weg naar de Lokerse netten. Johan Schoofs werd moeiteloos opzij gezet en Brugge stond op voorsprong (ds) Van de Waeter is de situatie echter zeer zuiver als hij zegt: "Laten we niet meer denken aan het veroveren van de ti- Eendracht Aalst is in Boom rechtstreekse tegenstanders kraan wat dichter zal toe- tel, maar al onze aandacht niet verder geraakt dan een 1- weinig vat op de aanvalsope- draaien. Eendracht Aalst is schenken aan de voorberei ding van de eindronde. In dat verband acht ik het noodzake- maere én Peeters forfait moe- lijk dat in de kompetitie zelf ten geven. Voor voorzitter wat gas wordt teruggenomen. Het is onmogelijk tot het ein- BOOM-E. AALST 1-1 1 gelijkspel. Laten we u ver- raties, zodat Boom sleéhts immers wiskundig zeker dat tellen dat dit de juiste weerga- kon scoren uit een stilstaande ve is van de inspanningen van faze. beide teams, na een wedstrijd Vooraan echter waren die op technisch niveau geen Chunga, het aan de eindronde kan deelnemen. Dat is uiteraard een kompetitie in de kompeti- Urzua en Zakkas tie en wil men met enig sukses in die eindronde kunnen mee draaien, dan hoeft men nog te eerste warmte of aan "lente- beschikken over een reserve tan brandstof. Wie men de volgende wed- uur en kwam toen via René stand van het speelveld. Maar strijd alleszins zal missen is Peeters tot scoren. Tijdens de dat is o.i. zoeken naar het René Peeters. Die kreeg in de tweede helft joeg Boom onge- doekje tegen het bloeden. wedstrijd te Boom een harde nadig achter de gelijkmaker We zouden ons eerder hou- trap tegen de knie. Ook De en die kwam er via een vrije den bij het feit dat sommige maere zal de eerstvolgende deze' trap. De uitblinkers in het akteurs er minder fris bijlie- wedstrijd missen. Die staat goocheld Eendrachtteam waren de ver- pen. Dat is uiteraard ook niet een straf te wachten na zijn die dedigers Milko Derijck en ontsnapt aan het oog van oe- uitsluiting tegen Harelbeke. Wim De Wolf. Tijdens de fenmeester Fazekas. de van de kompetitie tot de bodem van de krachten te gaan. Dat zou zich gedurende de maand mei ongenadig wreken." (abl) gon nadien ook in de kompe titie minder goed te draaien met als' gevolg dat we nog tijdens de heenronde uitge teld waren voor Europees voetbal volgend seizoen. In een paar weken tijd waren we sowieso alles kwijt en er zijn op dat moment bij de meesten onder ons een boel illusies stukgesprongen. Het uitein delijke resultaat is nu onze huidige plaats in de klasse ring", stelt Laroy. Er wachten Lokeren nog 450 bange wedstrijdmi nuten... "Vechten tegen de degra datie is allesbehalve gunstig voor de gemoedsrust. Maar we mogen in geen geval tegen onze volgende tegenstanders nog punten prijsgeven. Stel dat we tegen Winterslag, de laatste kompetitiewedstrijd, niet met minimum drie pun ten verschil starten, dan wordt het oppassen geblazen. Ik ken die Limburgers, ze zijn onberekenbaar. En ik weet uit ervaring dat een Limburg se ploeg, op eigen veld, tot heksentoeren in staat is. Zo ver mogen we het hoege naamd niet laten komen. Het wordt nu knokken tot het ein de en... winnen op Beer schot," besluit de Lokerse nummer dertien. Vivian Bogaert hoge toppen scheerde, maar nauwelijks in de wedstrijd, wel als een gedegen cupmatch Die leken wel te lijden van de kan omschreven worden. eerste warmte of aan "lente- Aalst kende zijn beste pe- slaap".' Achteraf werd er ge- riode tijdens het eerste half- klaagd over de hobbelige toe- CERCLE BRUGGE - BEVEREN 1 -O Met al de goden van Olympia maar niet met den redeneerde een ont- voetbalsupporter een kwartier voor slot het barslechte duel tussen Het wordt'dus zoeken naar Cercle Brugge en SK Beveren periode van plaatselijke aan- waarschijnlijk voor de volgen- een waardige libero, nu de rug toekeerde. Zelfs het houdende druk hadden hun de wedstrijden de aanvals- hoogstwaarschijnlijk én De- feit dat zijn Cercle toch op LOKEREN - CLUB BRUGGE 0-1 Het duel tussen Lokeren en Brugge was vorige jaren altijd goed voor een topmatch. Het Lokeren van vandaag lijkt echter in niets meer op het Lokeren van vroeger in die zin dat het zaterdag geen wedstrijd werd tussen twee Uefa- pretendenten maar wel een ontmoeting tussen kop en staart van de klassering. Brugge, nog volop in titelstrijd, kon zich geen verlies op Daknam veroorloven en Lokeren moest dringend punten sprokkelen om zich aan het nakende degradatiegevaar te onttrekken. Trainer Lubanski kon opnieuw een beroep doen op Mohammed Timoumi, hersteld van een voetblessure. Scheidsrechter Goris had amper het startsignaal gegeven of de Brugse aanhang kon juichen. Dirk De Wachter, voor het eerst dit seizoen aan de aftrap bij Lokeren, kon een vrije trap van Beyens ontzetten maar de bal kwam in de voeten van Mark Degryse terecht die zijn bewaker Schoofs van zich afdribbeldc en de openingstreffer via de paal en voorbij de verraste Hoogenboom in doel trapte. Lokeren leek door deze vroege treffer geenszins uit het lood geslagen en trok meteen alle registers open. De Brugse aanval zakte als een pudding in elkaar maar daar had het uitvallen van de gekwetste Jan Ceulemans dan weer mee te maken. De trikolores kregen de nodige ruimte om te kombineren. Vooral de erg beweeglijke Pawlak, Timoumi, Didier M'Buyu en Bruno Versavel deden het onmogelijke om de achterstand ongedaan te maken. Kansen kwamen er voor Nijskens (gepareerd door Van de Walle), vervolgens voor Pawlak die eerst het evenwicht verloor net voordat hij op doel wilde schieten cn net nadien zijn vrijschop gestopt zag. Net voor rusten was er zelfs een betwistbare ingreep van Broos nodig om Timoumi van een kopbaldoelpunt af te houden. Club Brugge kwam in die periode goed weg Na de herneming werd Dirk De Wachter vervangen door Samson die een aanvallende taak kreeg toebedeeld naast Angelo Nijskens. Dat leverde Lokeren wel het veldoverwicht op maar slechts één echte kans toen Bruno Versavel alleen doorbrak op links tot voor het doel van Van de Walle, doch de Brugse doelman hield met beide vuisten zijn team overeind. Lokeren bleef baas op het veld waarbij vooral Timoumi cn Pawlak in de kijker liepen, fors gesteund door de als libero optredende Didier M'Buyu. Ondanks een voortdu rend veldoverwiclu kreeg Lokeren geen loon naar werken, de uitgespeelde kansen waren té schaars en de Brugse defensie ble-.f overeind. Trainer Wlodek Lubanski was na afloop ontgoocheld over de uitslag, echter niet over de prestaties van zijn spelers. "De verrichtingen van mijn elftal waren zeer positief. Jammer dat de beloning uitbleef. De uitslag betekent de zoveelste morele klap voor mijn spelers. De bal rolde duidelijk niet voor Lokeren en het tikkeltje geluk dat ontegensprekelijk bij voetbal komt kijken, ontbrak voor de zoveelste keer. Dat vroege doelpunt van Brugge was dodelijk. We moesten in feite de wedstrijd starten met een 0-1 achterstand, tegen een ploeg van Europees formaat. Een onmogelijke zaak. Vóór wij het goed en wel beseften moest Lokeren zelf het spel maken en Club Brugge kon zijn geliefkoosde counterwapen uitspelen. Ik had de spelers vooraf de opdracht gegeven onbevreesd en voluit in het offensief te gaan. Zij deden wat van hen verwacht werd en ondanks de nederlaag zie ik toch zeer positieve kanten. De motivatie, de inzet en de wil om als een hecht blok te vechten, waren aanwezig. In tegenstelling tot vorige wedstrijden kan ik geen enkele speler vernoemen die een mindere prestatie neerzette. Individuele fouten bleven uit en dat is een belangrijke vaststelling met het oog op de komende duels. Het heroptreden van Timoumi, in een aanvallende rol, ging niet onopgemerkt voorbij en de supporters trakteerden hem trouwens meermaals op een spontaan applaus En wat Didier M'Buyu op het middenveld en na de rust op de libero-positie liet zien, was zonder meer schitterend te noemen. Wij waren dicht bij de gelijkmaker en de spelers hadden dat ene punt zonder meer verdiend op basis van hun puike prestaties", besluit de Lokerse trainer. KSC Lokeren organiseert op zondag 1 mei, naar aanlei ding van de wedstrijd tegen RWDM, een dag van de jeugd (J-Dag) in haar eigen stadion. Voetballende jeugd, aangesloten bij clubs uit Lokeren en omstreken, of jongens en meisjes uit het lager en middel baar onderwijs (tot 16 jaar) en hun begeleiders kunnen gratis de wedstrijd bijwonen. Zij moeten zich dan wel in groep inschrijven op het sekretariaat vóór 27 april. Meer inlichtingen op het sekretariaat, tel.: 091/48.39.05. Nog voor het einde van het seizoen 1987-88 raakte bekend dat Sporting Lokeren de amper 19-jarige Bart De Roover van Zwarte Leeuw Rijkevorsel, titelfavoriet in derde klasse A, heeft aangeworven. Deze jonge, talentrijke aanvaller maakte dit seizoen al een zeventiental doelpunten. Bij Zwarte Leeuw was hij amateur, zodat hij kon genieten van een verplichte overgang naar Lokeren. Hij onderschreef bij Lokeren een profkontrakt en behoort meteen tot de A-kern voor het nieuwe seizoen! (v.b.1 voorsprong was gekomen kon de man niet gelukkig stem men. Hij haastte zich naar een pot nat waar hij boven dien de finale van een wieler koers kon volgen. Beveren, maar ook Cercle, konden inderdaad niet beko ren, Al was het allemaal goed begonnen met al onmiddellijk een kans voor Beveren wan neer Eddy Maes zijn kopbal nipt over de deklat zag bui tengaan. Aan de overkant even later een gelijkaardig nummertje met Ipermans als de ongelukkige kopper. Maar dan gebeurde er in de eerste helft niets meer dat met voetbal ook maar wat te ma ken had. Gelukkig kon scheidsrechter Schelings met een paar rare beslissingen nog wat animo op het veld leggen. Beveren bleef verdedigend makkelijk overeind en de Cercle-aanvallen waren zo zwak dat zelfs Rosez niet in het eerste stuk moest op treden. Na de pauze, met precies dezelfde ploegen op het zono vergoten Brugse veld, veran derde er aanvankelijk niet veel. Maar Cercle had blijk baar toch wat meer aanvallen de bevelen meegekregen en de druk werd ietsje groter. Toch bleef de Beverse verde digingsgordel moeiteloos ge sloten. Halfweg de tweede helft werd één onoplettend heid Beveren toch fataal. Een hoekschop werd door een on gedekte Wim Kooiman bin nen het hout gekopt en Rosez kon de bal niet meer uit het doel weghalen. Trainer Van Moer kreeg op de bank lastige momenten en hij haalde een ontgoochelen de Pceraer uit de ploeg. Beve ren kon evenwel geen vuist meer maken en de bezoekers kregen geen enkele goeie ak- tie in elkaar. Het was integen deel Cercle Brugge dat nog tweemaal dicht bij een tweede doelpunt kwam. Vermits van de laatste zeven uit het klasse ment slechts Kortrijk en Ra cing Jet punten behaalden blijft Beveren vdorlopig uit de gevarenzone. Tegen Kortrijk zou zaterdagavond alvast één puntje aan het magere Wase puntentotaal moeten bijge voegd worden. Hugo Aekts VOETBALKALENDER 1* NATIONALE Bcerschot-Lokeren (Ponnet, 23.4, 20.00) Beveren-Kortrijk (23.4, 20.00) 2' NATIONALE Hasselt-E. Aalst (23.4, 20.00) BEVORDERING B Lcest-Sint-Niklaas (Dc Jongh) VW Hamme-Halle (Roose) 1' PROVINCIALE RCH Gent-E. Meldert (Heldcrweireldt, 23.4, 19.00) Tcmsc-KV Ertvelde (Dricghe, 23.4 19.00) KAVD-Waarschoot (Van Gansbeke, 23.4, 19.00) Latem-SK Aalst (Dc Vriczc, 23.4, 19.00) SK Lcbbeke-Olsa (Aclbrecht, 23.4, 19.00) 2' PROVINCIALE B 2' PROVINCIALE B Kemzcke-St. Denderleeuw (Wautcrs) H. Vrasene-Robur (De Buysscher) Kruibckc-Heldergem (De Cock) Mclscle-Schcllcbclle (Opdecamj Borsbcke-Kallo (Colpaert) 3' PROVINCIALE D Herzelc-Hofstadc (Redant) TK Meldert-Scrskamp (Dillis) erpe-Kcrksken (Rooscns) Aaigcm-Wiezc (DicncKxj Berlarc-Nieuwerkerken (Melkebceck) Bambrugge-Gijzegcm (Boeykens) 3' PROVINCIALE E St.-Gillis-W, - Buggenhout (Welvaert) Sombeke-St.-Gillis-D. (Santon) Gcrda-Kl L. Vrasene (Wcyn) St.-Pauwels-Stekene (Moons) Haasdonk-Waasmunster (Teugels) Heikant-Lokersc (Roclandt) Bazcl-Grembergen (Coppens) Excclsior-Baasrode (Paul) 4' PROVINCIALE G Ede-Terjoden (Buggenhout) Erembodegcm-FC Aalst (Dc Wilde) Edixveldc-Lcbckc (Dc Middclecr) Mere-Doggen (Cornelis) 4' PROVINCIALE H R. Lcbbckc-S. Moorscl (De Prcz) Opstal-Boonwijk (Dricghe) Erondegem-Hcrdcrscm (Hautman) Appels-Wichelen (Acndcnhof) Baardegem-Schoonaarde (Van Ransbccck) Oudcgcm-Luttcrzcle (Ecckhaudt) W. Moorscl-Smctlcdc (De Smet) 4' PROVINCIALE I Straatje-Moerbeke (Van Bastclacrc) Wachtebekc-Mecrdonk (Van Micghcm) Rupelmondc-Whitc Boys (Reyniers) Klingc-Hoogcinde (Van der Stylen) Ticlrode-SK Lokeren (Dc Loose) Kieldrecht-Eksaarde (Van Lombergcn) VOETBALUITSLAGEN 1' NATIONALE Heikant-St -rauwels 1-0 Lokeren-Club Brugge Cercle Bruggc-Beveren 0-1 1-0 4' PROVINCIALE G Ercmbodegcm-Mere 1-1 2' NATIONALE Edc-Edixvcldc 0-1 Boom-E. Aalst 1-1 Terjoden-Welle 2-0 3' NATIONALE 4' PROVINCIALE H J. Ledc-Ol. Charleroi 1-1 Oudcgem-Opstal 1-3 Bcrgen-E. Zcle 4-0 R. Lcbbckc-Boonwijk 8-0 BEVORDERING B S. Moorscl-Hcrdcrscm 1-5 St.-Niklaas-Hammc 1-0 Opdorp-Wichelen 1-3 Luttcrzclc-Schoonaarde Smctlcde-Appcls Baardcgem- Erondcgem 4' PROVINCIALE 1 Kicldrccht-Rupclmondc Straatjc-Sinaai Wachtcbckc-Whitc Boys Meerdonk-I loogcindc FC Moerbeke-Verrcbroek Eksaardc-SK Lokcrcn Ticlrodc-Klinge 1' PROVINCIALE RCH Gcnt-SK Lebbekc E. Meldert-Waarschoot i SK Aalst-SL Houtcm Olsa-KAVD St. Wetteren-Temsc 2' PROVINCIALE B Mclsclc-FC Denderleeuw Kemzekc-Borsbekc H. Vrascnc-St.-Kruis-W. I Robur-Haaltcrt Schcllcbelle-FC Zelzatc Kallo-Kruibekc 3* PROVINCIALE D Berlarc-TK Meldert Massemcn-Serskamp Hofstade-Wieze Nicuwerkcrkcn-RC Wcttcren Gijzegcm-Aaigcm 1 Vlicrzclc-Erpc 4' PROVINCIALE E Bazel-Gcrda St.-Gillis-W, - Excelsior Sombckc-KL Vrasene St.-Gillis-D. - Stckcnc Sp. Buggcnhout-Waasmunstcr Grembcrgen-Lokersc Baasrode-Haasdonk Eendracht Aalst geeft zaterdagavond Hasselt repliek met een gehavende ploeg. Peeters en Cooman zijn ge schorst. Ook spelmaker Chunga zal niet van dc partij zijn. Volgens oefenmeestre Fazekas sukkelt de Zimbabwees met een lichte kniekwetsuur en wil hij geen enkel risiko lopen in verband met de eindronde die op 11 mei a.s. van start gaat. Het wordt dus praktisch een gehalveerde ploeg die naar de Limburgse hoofdstad afreist. Voorzitter Van de Waeter is gematigd optimistisch als hij het volgende vertelt: "In dc gegeven omstandigheden is het wijs om onze krachten te sparen voor dc eindronde. Die taktiek wordt trouwens ook toegepast door andere ploegen. Men kan beslist geen sukses halen indien men "opgebrand" aan de start van de eindronde verschijnt. Dat neemt niet weg dat we ons te Hasselt zullen presenteren als slachtklare lammeren. De invallers die zullen ingeschakeld worden krijgen meteen dé gelegenheid om te bewijzen wat ze in hun mars hebben", aldus voorzitter Van de Waeter. Er is ook enige deining ontstaan omtrent David Col- lijns. Die werd gekontakteerd door Warcgcm dat hem een stagiairkontrakt van één jaar aanbiedt. David zou daarop willen ingaan, vooral omwille van het feit dat hij niet steeds wordt gewaardeerd door oefenmeester Fazekas. Volgens dc jongste berichten loopt er op het financieel vlak nog iets mis, zodat de jonge Collijns twee keer hoeft na te denken alvorens hij een handtekening plaatst voor de Westvlaamse eerste nationaler, (abl) am® iomirlU

De Voorpost | 1988 | | pagina 18