Topweek met heuse Britse inbreng stad aalst «Jonge Ridders van de Weg» Weekblad van Dender- liraia - en Schepen Van Vaerenbergh overleden Britain in Aalst Taverne 't Hofken Aperitiefkoncert met Willy Aelvoets New Orleans Swing Band De Voorpost O S /I -f -&>6 VRIJDAG 22 APRIL 1988 «V JAARGANG NR. 16 - 40 F De reeds tiende Topdag is uitgegroeid tot een heuse Topweek met zelfs twee zondagen. Dekeny Kattestraat: Met de keuze van Groot-Brittannië lukte de organiserende Middenstandsraad onder Britse dubbeldekker- onder voorzit terschap van Pierre De Poorter en in samenwerking met de Ekonomische Pub Dienst onder de leiding van Jaak Spitaels een schot in de roos. - Internationaal circus. De respons van de Britten is inderdaad, wat spytig genoeg van andere vroegere Rood Kruis: 80-jarig be- «gastlanden» niet kon gezegd worden, Oostenrijk wellicht uitgezonderd. De ambassa- staan - bloedinzameling. deur komt persoonlijk naar de Keizerlijke stede en in de belfortkrypte ziet U de Britse - Puzzle-zoektocht Gou- kroonjuwelen (in namaak), Schotse regalia (vorstelijke voorrechten), Royal Doulton den Blad, weekends te en Wedgewood porselein 18* en 19* eeuw en op de Grote Markt een verzameling London en overtochten Yester-year auto's. kanaal. Belgische importeurs van Britse produkten werken ijverig mede aan het hele gebeuren Dekenij Zoutstraten, St. en ook de deelgemeenten Moorsel, Erembodegem en Nieuwerkerken worden by de Jorisstraat en Sluierstraat: festiviteiten aktief betrokken. Op het Colinetplcin wor den in typische Britse Pubs Britse dranken geschon ken van maan- tot zondag tussen 11 en 13 u. en twee dubbeldekkers circuleren doorheen groot-Aalst de ganse week. Vooral dan op woensdag wanneer Nieuwerkerken zijn marktdag heeft. U vindt de dubbeldekkers op maandag aan De Werf. op dinsdag in de Vlaande- renstraat, op woensdag de hele dag te Nieuwerker ken. op donderdag in de Molenstraat, op vrijdag op de Grote Markt, op zater dag bij de bloedafname van het Rode Kruis. Verder is er te Erembode gem op zondag 24 april een eetmaal «British Sty le» in «De Groene Wilg» vanaf 13.30 u., speelt de «Red Hackle Brass Band» te Moorsel waar ook een whiskybar is. treedt in De Werf «The Lowland Pi- pers» op, is er een snoo- kertornooi in «Ter Wal len», wordt de nieuwe Ja guar Convertible voorge steld, zingt het Kinder koor van de British School of Brussels en besluit de 148th Bristol 1st Stoc- kwood Scouts Group de Topweek op de Grote Markt op zondag 1 mei te 12.30 u. Schepen Ekonomische Za ken en Middenstand Ghisleen Willems had woorden van dank voor alle organisatoren en in zonderheid voor de Britse inbreng waarbij hij vooral het bezoek van de ambas sadeur als zeer bemoedi gend ervaarde. Naar ieders gading Vanaf 9 uur: rondgang met muzikale begeleiding van de 148th Bristol 1st Stock wood Scouts Group onder toeziend oog van 2 Britse Bobby's. 11 uur: Grote Markt: kon- cert Muziekkapel Stedelij ke Brandweer. Dekeny Pontstraat: - Demonstratie met slede met honden uit de Noord pool. «Groot-Brittannië '88» bij - Optredens van Music elke dekenijhandelaar. Band Z.O. Midlands, Mu- - Hondendemonstratie sic Box Wallband Pipers, van gehoorzaamheid- en The Apple M. Brass Band behendigheidsoefeningen - Volksspelen. - Streetparade door The Onion River Slowboat Band. Geraardsbergse- en The Oilsters Public- Adress School of Britain. (Agility) Hoop. door Dekeny straat: - Snookerdemonstratie VZW door Brits kampioen. - Engelse pubs Whitbread en Bass en tentoonstelling Demonstratie Austin Roover. bowling. Dekeny Molenstraat, Ka- - Volksspelen, pellestraat en Werf - Demonstratie curve- bowling (voormiddag) door Brits kampioen. - Kuituurcentrum De Werf: 15 uur: Kinderthea ter Stekelbees, 20 uur: Berdien Stenberg. Organisatie Jonge Kamer Aalst. Dekeny Zeshoek en aanpa lende straten (gloednieuwe Dekeny): Op het Esplanadeplein: - luchtkasteel A.S.L.K. - 4x4-happening door ve- autos lemerke." t 24°april -1 mei: -promotieshow VTB- - pubs Whitbread Bass op het Kan. Colinetplein. Doorlopende aktiviteiten 25 april - 1 mei: dagelijks van 10 tot 18 uur Belfort- crypte. Grote Markt: ten toonstelling van: - Britse kroonjuwelen (namaak) en Schotse Regalia. - Royal Doulton porce- lein 19de eeuw. - Wedgewood Classics porcelein 18de en 19de eeuw. - Verzameling Yester- N.V. Match Middenstandsraad Economische Dienst TERDAG VAB - demonstratie door Rol- lerland - bar in «Gulden Vlies» («'t Vèlleken). Op de Dendermondse- steenweg: - braderij der handelaars - promotiewagen Lotto - racingshow - autoshow - demonstraties survival. Ondertussen gratis ballon wedstrijd met voor de eer ste 10 een prachtige reis. Sportploeg Stedelyke Brandweer - Stadsschool Vredeplein van 10-18 uur: - Hindemissenlopen met blusverrich tingen. - Tekenwedstrijd. - Tentoonstelling Aalster- se schilders. - Ruilbeurs (postzegels, postkaarten, munten). Dekeny Vlaanderenstraat- Gentsestraat: - Dubbeldekkers Whit bread Hoverspeed. 26 28 april: Snookerwedstrijd in Ter Wallen - Kan. Colinet plein tussen 4 ploegen. 30 april - 1 mei: - 2 Londense Bobby's. The day after, zondag 1 mei Sportploeg Stedelykf Brandweer - Stadsschoo Vredeplein van 10-18 uur: - Hindemissenlopen mei blusverrichtingen. - Tekenwedstrijd. - Tentoonstelling Aalster- se schilders. - Ruilbeurs (postzegels, postkaarten, munten). - 15 uur: prijsuitreiking. Dekeny Hoveniersstraat, Molendries en Varkens- markt vanaf 13.30 uur: - Meikramerij. - Doorlopend doedelzak- - Authentieke «varkens»- oude spelers. - Tentoonstelling Britse wagens. - British Pore aan het spit en barbecue (vlees en vis). Dekeny Hoveniersstraat, Molendries en Varkens- markt: - 14.30 uur: loopwed strijd. Dekeny Hopmarkt en aan palende straten: - 15 uur: Demonstratie boksen door club «Le Goulois». - 16-18 uur: Touwtrekken - kelnerswedstrijd. - «Lady Thatcher - de ij zeren dame» te kijk. - «Mrs Annymone»: af ternoon tea met scones, sandwiches en haggis in haar cottage. - Volkssporten en boomstamwerpen - Druppel-proefkraam. - Opstelling van Wereld- natuurfonds, antiquairs, bloemisten en kwekers. - Informatiepakket markt. - Demonstratie curve bowling. Verlenen verder hun me dewerking AutohandelaarsVerbond Aalst (AHGRA) dat een gratis nazicht van uw wa gen biedt ter waarde van 500 fr. Uiteraard totaal vrijblijvend. Zanger Kurt Fleming die een plaat verkoopt (250 fr.) ten voordele van «Ge vende Handen». Vervolg op blz. 4 D Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van 11 tot.... zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Gentse Steenweg 8 9410 KRPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87 Meisjes en jongens die tydens het afgelopen jaar blyk feestzaal van het stadhuis ridder geslagen. Uiteraard hadden gegeven van voorbeeldig gedrag op de weg en het niet met het zwaard, wel met een lidkaart en heel wat geluk hadden te worden opgemerkt door een politieagent pr(jzcn. En voor hen toonde ook een goochelaar zyn of een rykswachter, werden verleden zaterdag in de mooiste toeren. De «Vereniging van Ou- van Kinderen op de Weg» mensen die in een ver- hadden verloren, de kop- ders voor Bescherming ontstond toen een aantal keersongeval een kind pen samen staken en deze m vereniging oprichtten. In het Luikse was dat de heer Schuurwegen, in het Bra bantse de heer Draquet en in het Aalsterse de heer Sergeant. Aanvankelijk beijverde deze vereniging zich om verkeersonderricht in scholen verplicht te maken en daarna stelde ze didak- tisch materiaal ter beschik king van scholen. De V.O.B.K.W. ver spreidde tijdens haar reeds 23-jarig bestaan vele dui zenden publikaties en zelf klevers en verstrekte heel wat lichtweerkaatsende strips. Aalst. Jonge ridders van de weg (a) In de leeftijd van nauwelijks 62 jaar overleed te Erembodegem in zijn woning schepen Remi Van Vaerenbergh na een slepende ziekte. Remi was een zeer goed gekende figuur, eerst in Erembodegem en daarna in heel groot-Aalst. Met zijn vele bezoe ken aan jubilarissen als ambtenaar van de burgerlij ke stand was hijzowat overal gekend en wellicht was hij ook de jongste jaren de meest gefotografeerde man. Zijn jovaliteit en oprechtheid zonder franje maakten hem de vriend van allen. Bij zijn schepen- verkiezing haalde hij in de gemeenteraad heel wat meer stemmen dan het nodige quorum. Als kleinzoon, zoon en broeder van een gemeen- tesekretaris van Erembodegem was hij van jongsaf aan betrokken in het verenigingsleven. Hij was voor zijn op rust gaan ambtenaar bij het ministerie van Sociale Voorzorg. Jarenlang was hij voorzitter van de voetbalklub SK Erembodegem en lang voerde hij als kapitein-vrijwilliger het bevel over het Erem- bodegems korps. Bij zijn eerste kandidatuur in de politiek te Erembodegem werd hij dadelijk schepen van Openbare Werken, Brandweer en Civiele Be scherming. Eens gefusioneerd raakte hij zes jaar in de oppositie maar werd in groot-Aalst, in 1982 schepen van bevolking, Sociale Zaken en Brandweer. Hij was tevens jarenlang voorzitter van de harmonie van Erembodegem en de fanfare van 't Groen Kruis. Daarmede volgt hij zijn collega's uit het college burgemeester Raymond Uyttersprot en schepen Etienne Bogaert op in de dood. Niet alleen voor Erembodegem, ook voor heel Groot-Aalst is zijn afsterven een zwaar verlies. De begrafenisplechtigheid heeft piaats morgen za terdag te Erembodegem in de O.L.H. Hemelvaart- kerk te 11 u. waar ook de muziekvereniging en de brandweer present zal zijn voor een ultieme hommage. Er is gelegenheid tot het brengen van een laatste groet in de raadszaal van het gewezen gemeentehuis Erembodegem, morgen zaterdag vanaf 9u30. Vervolg op blz. 4 Gratis kaarten The Crazy Bol Jazz klub organiseert op zondag 8 mei om 11 uur oan aperitiefkoncert met Wllly Aelvoets New Orleans Jazz Band In taverne Stad Geraardsbergen aan het Stationsplein te Aalst. Willy Aelvoet voorstellen met zijn band hoeft niet meer, want alle Jazz fanaten weten dat Aelvoet borg slaat voor kwaliteit. Getuige daarvan zijn vein optredens en platenprodukties. Omdat op die dag ook allo moeders gevierd worden heeft dB waard van Taverne Stad Geraardsbergen een verrassing In petto. Wie dit koncert wil bijwonen. We hebben vijf vrijkaar ten, wie het eerst belt vanaf S uur op vrijdag 22 april naar het nummer 053/21.48.18 heeft kans een gratis kaart te winnen. Sukses alvast JM Heyman

De Voorpost | 1988 | | pagina 1