MELSELE MAG NOG NIET VIEREN ROBURMOERZEKE MET VOORZICHTIG TRANSFERBELEID DERDE KWISAVOND VAN TTC STEKENE TURNKRING KRACHTEN GEDULD IN DE KIJKER LUTTERZEELSE MINIEMEN NAAR HALVE FINALE "BEKER VAN HET VOLK" 20 - 22.4.1988 - De Voorpost VOETBAL De miniemen van FC Lut- gaf Aerts, 15de minuut, een tcrzele die zich de laatste tijd pas naar Van den Abeele. en in een fantastische konditie direkt was het 0-1 in het voor- bevinden hebben donderdag deel van FC Lutterzele. Na de 14 april nog eens bewezen wat pauze plaatste Tim Meerman het is als de konditie, team- in de 5e minuut op strafschop geest en steun van het bestuur er nog eentje bij, 0-2. Vijf aanwezig zijn. minuten later was het de Zij mogen nu reeds gerust beurt aan Hans Laureys die Kallo-Kruibeke 1-1. Een fraaie wedstrijd met een strijdlustig Kruibeke (Iv) zeggen dat ze tot een van de een prachtige pas gaf aan Van beste ploegen van de provin- den Abeele die afrondde met cie behoren. Nadat ze de 1/8 0-3. Op de 25e minuut gaf finale wonnen tegen FC Bra- Kim Scholliers een pasje naar kei met 6-2. een ploeg die nog De Cock die terzelfdertijd de nooit verloor, gingen ze het eindstand vastlegde op 0-4. nu waarmaken tegen FC Ur- Alleen al aan het prachtige sel (bij Eeklo). Tegen Ursel passenspel van de Lutterzeel- waren ze van bij het begin bij se spelers is het te merken dat het leder en lieten dit pas los er teamgeest en harmonie in toen de wedstrijd ten einde die ploeg heerst, was. Pas dan kwamen de jon- De FC Lutterzele-minie- Melsele-FC Denderleeuw. Tijdens het laatste kwartier ontsnapte Melsele nog i zware druk van de bezoekers (Iv) Voor de tweede opeenvolgende maal heeft Svelta Melsele een unieke kans laten liggen eerste helft was de thuisploeg om de kampioenstitel te pakken. Tegen rechtstreeks konkurrent FC Denderleeuw bijzonder noodlottig. Na de werd een nipte nederlaag geleden die de titel nog een week langer uitstelt. Het Wase derby tussen SK Kallo en JV Kruibeke eindigde op een logische puntendeling zodat gens van FC Lutterzele tot men zien reeds hun wedstrijd hier iedereen tevreden huistoe kon. Kemzeke kon de goede trend van de laatste weken rust. Zij waren duidelijk snel- tegen Evergem Center tege- niet doortrekken en verloor op eigen terrein van Borsbeke. Het droevigste nieuws Ier en de best bewegende moet. Alle supporters worden kwam echter uit Vrasene waar het plaatselijke Herleving na een nieuw gelijkspel ploeg op het veld. De jongens dan ook uitgenodigd^dit tref- wellicht definitief veroordeeld wordt om volgend seizoen in derde provinciale te spelen. Dit omdat Nevele in de andere reeks een ruime voorsprong heeft op Herleving en de resultaten na de eindwedstrijd van dit weekend vergeleken worden. Voor Melsele wacht nu een zenuwslopende week. Het krygt immers een tweede kans om voor eigen publiek de titel te vieren, tegen het bescheiden Schellebelle dan nog wel! Nu of nooit dus voor de jongens van sekretaris Jos Aps. uit de voorlijn wisten blijk- fen bij te wonen, te Evergem, baar het doel maar al te goed op 21 april op 19 uur. staan. Tijdens de eerste helft ROBUR - RC HAALTERT 5-1 Robur Moerzeke kwam te gen Racing Haaltert vijf keer tot scoren. Op zichzelf was het resultaat voor de thuis ploeg van niet veel betekenis. Al enkele weken is men zeker van het behoud en dat men voor de titel niet in aanmer king kwam, wist men al veel langer. "We zijn niet erg tevreden over het kompetitieverloop, merki klubleider Freddy De Maere op, We hadden het ons, eerlijk gesproken, hele maal anders voorgesteld. Het resultaat van de mindere ver richtingen vertaalde zich ook in de publieke belangstelling. Er kwam minder volk naar de wedstrijden. Reden van de ongunstige verrichting is vooral een verkeerd gevoerd transferbeleid. De aange kochte voetballers zijn deer lijk tegengevallen. Anderzijds rust bleven beide ploegen hun zegekansen geloven. Er stond immers een mooie ere plaats op het spel. Voor Kallo moest het gevaar echter ko men van Hamerlinck terwijl naarmate de wedstrijd vor derde Kruibeke via de as Stit- sels-Cocheyt-Seghers en ook Frans Verberckmoes de meeste aanvalsakties kon opeisen. Geen enkele maal Kemzeke Borsbeke Klauwaerts Kemzeke was veruit de betere ploeg in deze eindeseizoenwedstrijd. Van bij de aanvang trokken de thuisspelers alle aanvalsregis- ters open. Dit resulteerde al na amper 20 minuten in een hebben we ook af te rekenen Robur-Haaltert 5-1. Luc Vercauteren neemt een strafschop en het derde lokale doelpunt Van Beul en Hamerlinck re- gehad met gekwetsten. Vaak is in de maak (vh) ontbraken er basisspelers. We hebben 53 doelpunten ge- Bij het tweede doelpunt, scoord en als je dan bekijkt waarvan Mare Ost auteur dat we maar negende zijn werd. had Patrick Verhelst geëindigd, wil dat zeggen dat z'3n aandeel in de voorberei- we te veel goals toestonden, ding. De derde goal was een We weten dus meteen waar gevolg van een strafschop die we aan toe zijn en in de poli- door Luc Vercauteren werd tiek die op korte termijn zal omgezet. De elfmetertrap worden gevoerd, zullen we werd toegekend nadat een daarmee ook rekening hou- overtreding was begaan op den. Met René Verniers kwa- Jurgen Huylebroeck binnen men we tot overeenstemming, de zone van de waarheid. Hij blijft als oefenmeester Toen De Vos, uit een aktie nog één jaar aan het bewind. meI Mare Ost, kort na de Wat de match van vorige hervatting een vierde keer tot zondag tegen Haaltert be- scoren kwam. was de kous treft, moet ik zeggen dat we voor de bezoekers uiteraard het eigenlijk biezonder ge- af. Uit een penalty, omgezet makkelijk hebben gehad. We door De Pril, hebben ze nog namen van bij de aanvang de eer kunnen redden maar in initiatieven en etaleerden een het slot heeft Gino Raem- duidelijk overwicht. Dat re- donck een vijfde treffer kun- sulteerde tijdens de eerste nen netten. Hier had Frankie helft in drie doelpunten. De Vos zijn aandeel bij de Voorafgaand aan de ope- voorbereiding. Al bij al won- ningstreffer kanjerde Luc nen we verdiend. Dat staat Vercauteren op de paal. Inde buiten kijf, aldus Freddy De rebound hernam De Vos met Maere. (E.G.) Reeds voor de derde keer organiseert TTC Stekene vroeger stond dit voor Tafeltennisklub Kemzeke, doch sinds begin dit jaar is de naam gewijzigd in Tafelténniscen- trum Stekene een grote kwisavond Dit jaar zal deze «algemene-kennis-kwis» doorgaan op zaterdag 23 april 1988, uiteraard in het nieuwe lokaal achteraan in de Stekense Stadionstraat/hoek Spoorwegwe gel, met begin om 20 uur. Het bestuur van deze aktieve klub hoopt het sukses van vorige keer er kwamen toen 35 ploegen deelnemen te overtreffen en doet daarom een beroep op alle leden om een ploeg te vormen met broers en zusters, met ouders, vrienden en/of kameraden. Langs deze weg wordt ook een oproep gedaan tot èlle sport-, kulturele en sociale verenigingen van het Waasland om een ploeg af te vaardigen voor deze grote kwisavond van Tafeltenniscentrum Stekene. De deelnemende ploegen bestaan uit 4 personen en de deelnameprijs bedraagt 300 fr. per ploeg. Inschrijven op voorhand is noodzakelijk: liefst zo vlug mogelijk bij Mare Vermeulen, Kiekenhaag 75 te 9090 Stekene, tel. 03/ 779.96.80. T en T kupereerde, miste anderzijds Van de Graef, Janssens en Maes om diverse redenen. Zo was het niet verwonderlijk dat de Kruibeekse bezoekers zich in de beginfaze langs het goed op dreef zijnde duo Cocheyt- Seghers in de belangstelling speelde terwijl eveneens de thuisdoelman en verdediger Van Loo in de kijker liepen enkele weken wordt een be- om de bezoekende akties af te slissing verwacht. stoppen. Terwijl Kruibeke meestal aan de bal was kon de thuis ploeg daartegenover wel de gevaarlijkste standjes voor leggen. Zo kwam de Krui beekse doelman Verstraeten goed weg toen zowel Hamer linck als Van Beul de dwars ligger troffen. Even nadien was het dan toch de vaardige Hamerlinck die met een enig mooie aktie Kallo op voor sprong kon brengen. Op de rand van het zestienmeterge bied kreeg Danny het leder toegespeeld. Hij kontroleerde met links om verrassend met rechts in de kruising binnen te schieten. Na dit doelpunt was het nogmaals Kallo dat via Mare Rotthier het dichtst bij een tweede doelpunt kwam maar ook Rotthiers schot strandde op de dwarsligger. Zo mocht Kallo een bijzonder aardige eerste helft afsluiten. Net voor de rust moesten de gekwetsten Rotthier en Ongcnae naar de kleedka mers en werden vervangen door Quasten en Van de Vij ver. Wellicht vergde dit enige aanpassing want amper één minuut verder kon Danny Co- cheyt de thuisploeg dan toch Tijdens de laatste jaren heeft uur wordt naar Turntest 1988 langszij brengen toen hij als het turnen vooral in Sint-Ni- gepresenteerd. Een soort tur- overwinnaar uit een geharrc- klaas een steile vlucht geno- nexamen waarbij de deelne- war kwam waarin Kallo de bal men. De liefhebbers van deze mende gymnasten aan een be- sport warden duidelijk ver- kwame jury en ook voor een wend en om dit te staven, publieke belangstelling, de ei- moeten slechts enkele manife- gen vorderingen kunnen de- staties in herinnering worden monstreren. Al een jaarlijkse genomen: het jaarlijks inter- gewoonte trouwens deze ma- enkele verdienstelijke klu- nationaal turngala van Rust- nifestatie van Kracht en Ge- bmensen. Leidsters ook met Roest waarop telkens gymna- duld, welke nu voorde negen- een duidelijke verantwoorde- stick van wereldklasse wordt de maal wordt georganiseerd, aangeboden, de huidige for- Ook nu zijn reeds een 100-tal malie der kampioenen van Je- turnsters en turners inge- roen, de bijna ontelbare akti- schreven en traditioneel, viteiten van Kracht en Geduld wordt het thans ook weer een en ook nog, de niet onver- gezellige turnnamiddag. dicnstelijke Svelta Melsele FC Denderleeuw TURNEN na een spektakulaire wed strijd die alles meehad wat een dergelijke topper kan bie den. Met snel en degelijk voetbal hebben beide teams het beste gegeven van zich zelf. Svelta, dat nog altijd ge handicapt aan de aftrap ver schijnt omdat knapen als Mare Bosman en Dirk Smet wegens schorsing niet kunnen opdraven, was van bij de aan vang de betere ploeg. Ook al den Van Gheem meer werk dan hem lief was en op de 75' was het dan toch zover. Op een inworp van Dhaeseleer kon Blanckaert verlengen tot bij Melseleverdediger Kenny Gerein. Deze laatste deed een ongelukkige beweging en meteen was Van Gheem voor de eerste maal geklopt in deze wedstrijd. Voor Gerein een ongelukkig moment natuur lijk al tilde men bij de thuis- kon een doelman nog in verle- openingsdoelpunt van Peter bal nog tegen de paal knalde genheid gebracht worden zo- Calle nadat het voorberei- en van Dirk Van Himste die dat de 1-1 eindstand op het dingswerk voor rekening was in samenspel met Peter Calle bord bleef na deze fair betwi- van de jeugdige Filip Strobbe. ook van dichtbij miste. Na de ste wedstrijd. Borsbeke, dat geen ant- pauze eenzelfde spelbeeld, al woord vond op de Kemzeekse kwam Borsbeke toch geleide- aanvalslust, moest nadien nog lijk aan meer en meer in de enkele rake klappen inkasse- wedstrijd. Toch moesten de ren van thuisaanvaller J.P. bezoekers wachten tot de 70e Boon die alleen voor doel de minuut alvorens zij langszij spel tegen Sint-Kruis-Winkel - konden komen. Een vrije trap is Herleving Vrasene wellicht werd door De Vroe voorbij definitief veroordeeld om vol- Jan Smet gekopt. Kemzeke gend bleef de aanvalsklok luiden t H. Vrasene 0 St.-Kruis-Winkel O Door dit scoreloos gelijk- 3 in derde provin ciale te voetballen. Eens te zowel Dirk Van Himste als meer kwam ook in deze wed- J.P. Boon kwamen net iets te strijd tot uiting dat Herleving kort om het winnende doel- zo moeilijk tot scoren komt. punt voorbij de bezoekende Door dit euvel degradeert de portier te schuiven. In de laat- klub Tegen Sint-Kruis-Win- ste minuten dan nog een koud kei kon Herleving wel één stortbad voor de thuisaan- maal scoren langs Meul, maar hang toen de jeugdige Danny de ref oordeelde er anders Van Goethem de bal in de over en keurde het doelpunt voeten speelde van bezoeker van de laatste hoop af. Menschaert die niet aarzelde om thuisdoelman Jan Smet een tweede maal het nakijken te geven. SK Kallo 1 JV Kruibeke 1 Ondanks de konkurrentie van de naburige topper toch heelwat belangstelling op het veld van Kallo om beide ploe gen nog eens aan het werk te zien. De thuisploeg, die nu Nadien kon Herleving dit exploot niet meer herhalen zodat meteen de brilscore vaststond. Voor trainer Van Puymbroeck wellicht een schrale troost na een seizoen vol inzet en overgave en waar in hij twee hoofdtrainers ver sleten heeft (Hugo Braem en Pol Van Gcnechten). Hulptrainer Bert Van Puymbroeck die in de loop van het seizoen twee trainers "versleten" heeft, koestert niet direkt de ambitie om zelf het roer in handen te nemen. Wanneer hem echter de vraag gesteld wordt vanuit het be stuur zou het eventueel wel kunnen zijn dat Bertje zijn mening herziet. Temeer daar ook de hele spelersgroep ach ter hem staat en de sfeer mo mentcel uitstekend is. Over Voetbal. De mannen van Svelta Melsele kunnen er voorlopig nog mee lachen. Waarschijnlijk wordt dat ook volgende zondag zo (Iv) Voor de tweede opeenvol gende maal heeft Svelta Mel sele een unieke kans op de kampioenstitel laten liggen. Nadat verleden week op het veld van Appelterre verloren werd moest men nu de volle buit laten aan rechtstreekse konkurrent FC Denderleeuw waren de bezoekers met hun sterkste opstelling afgezakt naar de aardbeigemeente. Reeds in de eerste minuten kon Svelta op voorsprong ge komen zijn toen Hoskens al leen, afgezonderd door Schön- berger, voor het bezoekende doel verscheen. Doch zenu wen verraadden de jonge thuisspeler en hij besloot over het ledige doel. Naar het einde van de eerste helft herstelden de gas ten min of meer het evenwicht en op een schot van Lacroix moest thuisdoelman Van Gheem al zijn kunde boven halen. Toch bleef het score- loos tot aan de rust. Na de kampwisseling nam Melsele opnieuw het heft in handen, maar de goed geor ganiseerde afweer kon de ver scheidene pogingen van Mar- gino De Kerf en Heirman neutraliseren. Naarmate de partij vorderde kwamen de bezoekers meer en meer op het voorplan. Pogingen van Lacroix en De Pettcr bezorg- ploeg niet zozeer aan dit inci dent want men wist ook dat dezelfde Gerein de aartsge- vaarlijke De Petter geduren de heel de wedstrijd in be dwang had weten te houden. Naar het einde toe kreeg Hos kens nog een kans om zijn ploeg alsnog aan de titel te helpen maar ook deze maal miste de jeugdige speler zodat Denderleeuw rustig het einde kon halen in deze topwed strijd die de spanning er in houdt tot de laatste speeldag. Speler-trainer Schönberger stopt De eens zo gevierde ster Heinz Schönberger, momen teel speler-trainer bij Svelta Melsele houdt het na dit sei zoen reeds voor bekeken als speler én wellicht ook als trai ner. Voor Melsele allicht een aderlating, want als de aard beijongens nu zondag de kampioenstitel vieren is dat voor een groot stuk aan Heinz te danken. Marc Steveunck Melsele-FC Denderleeuw. Er werd hard gevochten r toch nog niet vieren (Iv) r iedere bal, maar Melsele mocht nooit echt goed had kunnen ontzetten: 1-1, 46'. Deze blessureminuut in de Robur-Haaltert 5-1. Huylebroeck heeft het niet gemakke lijk met drie bezoekers om zjch heen t vh) lijkheid of gewone leden, met een behoorlijk aantal jaren trouw aan Kracht en Geduld. Zij kregen bij deze gelegen heid ook een bloemetje en het gebruikelijke geschenk aan- heropstanding zcllig werd het onlangs ook geboden en daarvoor, kwa- het vernieuwde Ritmica nog bij de damesafdeling van men in aanmerking: met 20 uit Belscle. Een viertal turn- Kracht en Geduld. dienstjaren Monique Baert en kringan met verschillende fe- 'n de eigen hernieuwde turn- Jeanne Schittckat en met 10 stivitcitcn en waarvan de Sint- zaal op het Klein Hulst in dienstjaren: Annette Bo- Niklase sporthal meestal de Sint-Niklaas werd vorige za- gaert, Maria Geldof, Jacquc- plcisterplaats wordt. Nu zon- terdag een aangenaam feestje 'ine Kocklcnbcrg en Juliette dag 24 april ook weer voor gebouwd en de blikvanger Hofman.. Kracht en Geduld en vanaf 14 hierbij, werd de huldiging van Kallo-Kruibeke 1-1. Kruibeke was de meest aanvallende ploeg. Ondermeer Cocheyt Roger Van Laere drukte fel op de lokale defensie (Iv)

De Voorpost | 1988 | | pagina 20