KSK KLIN6E KAMPIOEN WATERMOLENTORNOOI NOG STEEDS CRESCENDO 22 - 22;4.1988 - De Voorpost VOETBAL JEUGDVOETBAL VIERDE PROVINCIALE ZESDE WATERMOLENTORNOOI VOOR SCHOLIEREN IN SINT- NIKLAAS Een week eerder dan verwacht is in vierde provinciale de beslissing gevallen. Nadat Klinge met een arsenalscore aan de winnende hand kon blijven op het veld van VK Tielrode heeft opponent White Boys na een kleurrijke wedstryd op het veld van Wachtebeke het onderspit moeten delven tegen een knappe verjongde plaatselijke ploeg. Meteen is het doek gevallen over deze kompetitie die spannender was dan ooit. Wij wensen alvast Klinge proficiat met de behaalde titel en hopen dat het zijn mannetje mag staan in derde. Eksaarde, ook lange tijd toonaangevend, won overtuigend van gebuur SK Lokeren en blijft de tweede plaats in het vizier houden indien White Boys volgende week nogmaals onderuit mocht gaan op het veld van Rupelmonde. Een Rupelmondse ploeg die toch rustig een 10 op 12 bijeen heeft "gesjot" tijdens de jongste weken. Nu wonnen de Olympiërs op het veld van SK Kieldrecht. Een Kieldrechtse ploeg die evenwel snakt naar het verlossende einde. Straatje Stekene won ook nog eens en wel tegen Sinaai dat verleden week toch weer beter leek te voetballen, maar nu in Stekene niet kon bevestigen. Tot slot twee typische eindeseizoenwedstrijden. Zo won Hoogeinde zonder veel tegenstand op het veld van Meerdonk terwijl de zwemkomjongens van Moerbeke met heelwat moeite Verrebroek versloegen. Voor Verrebroek en Sinaai zit de kompetitie erop terwijl de overige ploegen volgende week nog een toemaatje krijgen om in schoonheid te eindigen. VK Tielrode-SK Klinge 0-1. Van Hauwermeiren in aktie (arch.) VK Tielrode O SK Klinge 1 Door deze zege heeft de grensploeg van De Klinge meteen de titel binnenge haald. Nochtans was het vol gens de thuisdirigenten geen hoogstaande partij. Wel voeg de men er direkt aan toe dat er spanning in de lucht hing van begin tot einde. VK Tiel rode zonder Danny De Buysscher en Ronny Meyn- tjes had het aanvankelijk zeer moeilijk tegen een aliesge- vend Klinge. Zo kwam thuis- doelman Eddy Malfliet gedu rende de eerste tien minuten tot tweemaal toe goed weg toen Klingespits Maes even veel maal de dwarsligger trof. Daartegenover stond dan wel dat Klingeportier Ferket in de 24e minuut ook een kaars mocht branden toen thuisspe- ler Kurt De Caluwé de onder kant van de lat trof en het leder via zijn rug buiten het veld kaprioleerde. Nadat beide ploegen zich nog enkele kleinere kansjes konden kreëren was het toch Klinge dat op de 48e minuut op voorsprong kon komen. Een eigenaardig doelpunt. Op een verre inworp kon en kel Maes van Klinge met en kele haarlokken de bal devië- ren voorbij een onthutste doelman Malfliet zodat Klin ge op slag van rust met een 0- 1 voorsprong de kleedkamers inmocht. Nadat Klinge inmiddels wist dat White Boys het erg moeilijk had op het veld van Wachtebeke en op achter stand was gekomen aan de zelfde rustperiode, wist het met sukses de kleine voor sprong te verdedigen. Vooral doelman Ferket vervulde hierbij een hoofdrol want dc niet ongevaarlijke kansen van André De Puyseleir en Erik Van Eynde werden door hem onschadelijk gemaakt. Nadat Jimmy Van Gysel zich onder scheidde als eenzame Klinge spits en Carl De Wilde nog werd ingehaald bleef de stand toch behouden tot op het ein de van de partij. Onnodig te zeggen dat er spanning in de lucht bleef tot het laatste fluit signaal van ref Van Hoey. Nadat vernomen werd na de wedstrijd dat White Boys on deruit was gegaan op het veld van Wachtebeke natuurlijk de gekende vreugdetaferelen bij spelers, bestuur en trainer. VK Tielrode was dus de eer ste ploeg die de nieuwe kam den, een thuisploeg die nood gedwongen vijf basisspelers aan de kant moest laten en verving door evenveel junio res. Zo kwamen Ronny Ver- meire, Ronny De Laruelle, Patrick Michiels, Chris De Smet en Dirk Van Bambost tegen de leiders in de ploeg terwijl Mare Dhooge, Bart Lambrecht, Detlef Thijs, Ludwig Van Damme en Luc Colman wegens diverse rede nen aan de kant bleven. de fasen dicht bij de gelijkma ker toen ze alleen voor Van de Kerkhove opdoken maar hun schoten misten, wellicht door hun jeugdige overmoed, de juiste richting. Zo komen we dan stilaan aan het keer punt van de wedstrijd waarin de beslissing is gevallen. Na dat White Boys niet de ge wenste winnende treffer kon realiseren en de zenuwen nu echt niet meer onder kontrole konden houden, kreeg eerst Voor de zesde maal op rij werd verleden week tijdens de laatste dagen van het Paasverlof het Watermolentornooi georganizeerd op de terreinen van Sportkring Sint- Niklaas. Meer dan 240 scholieren uit 7 scholen namen hieraan deel. De joongens van de derde en vierde leerjaren van de plaatselijke scholen stonden twee dagen lang borg voor een sportieve en aangename sfeer op en rond de Sint-Niklase velden. Voeg daarbij dan nog de perfekte organisatie en het vlekkeloos verloop en ge begrijpt dat de grote bezieler van dit tornooi "meester" Norbert Goossens een blij man was toen alles achter de rug was. is geworden in de loop der rug aan het woord nadat de tijden. "De lagere en middel- burgemeester hem met tal van bare scholen en de andere lovende woorden had onder- scholen versassen elke dag scheiden. Bescheiden als Nor- liefst 30.000 kinderen. Het is bert is, dankte hij iedereen natuurlijk om trots op te zijn die bijgedragen had tot het maar ook tegelijkertijd is het wellukken van dit tornooi en beangstigend. Want deze gro- in het bijzonder scheidsrech te groep jonge mensen op ters Francois Maes, Bob De Broeders primus bij de derdes Verdeeld in twee reeksen per leeftijdskategorie vertrok ken dinsdag 12 april de 16 teams vol goede moed. Aan het eind van de dag werden de totaalpunten van de 2 x 20 min. durende wedstrijden bij- eengeteld om zo de finaleron de van woensdag te kunnen samenstellen. Op woensdag kregen we volgende uitslagen die meteen de scholen hun definitieve plaats toekenden: 7-8 plaats: Broeders B-Rijksbasisschool Noord 0-5 5-6 plaats: Stadsscholen Belsele-Nieu- werkerken - Kollege 1-2 3-4 plaats: Sint-Franciscus A-Sint-Fran- ciscus B 1-0 1-2 plaats: Sint-Rochus.- Broeders A 1-2 (finale) Eindklassement: 1. Broeders A (Wisselbeker van de stad), 2. Sint-Rochus, 3. Sint-Fran ciscus A, 4. Sint-Franciscus B, 5. College. 6. Stadsschool Belsele-Nieuwkerken, 7. Rijksbasisschool Noord, 8. Broeders B. Kollege wint bij de vierdes Eveneens op dinsdag werk ten de vierde leerjaren hun schiftingswedstnjden af. Na deze voorronden mochten op woensdag volgende scholen uitkomen tegen elkaar: 7-8: Sint-Rochus - Sint-Fran ciscus 3-p 5-6: Rijksbasisschool Zuid- Broeders A 4-0 3-3: Broeders B-Rijksbasis school Noord 1-1 Finale 1-2: Stadsscholen Bel sele-Nieuwkerken - Kollege 1-2 Eindklassement: 1. Kollege, 2. Stadsscholen Belsele- Nieuwkerken, 3. Rijksbasis school Noord, Broeders B, 5. Rijksbasisschool Zuid, 6. Broedrs 1, 7. Sint-Rochus, 8. Sint-Franciscus. Na de inspanning kwam dan voor alle jongens de belo ning onder de vorm van be kers, plaketten en geschen ken. Het was Norbert Goossens zelf die de prijsuit reiking leidde en de geschen ken werden uitgedeeld door tal van personaliteiten zoals burgemeester De Vidts, volksvertegenwoordiger Freddy Willockx, schepen van Sport André Baetens, voor zitter van de sportraad Ge rard Bontinck, voorzitter van SK Sint-Niklaas Theo Rooms, Klaasjestrainer Maurice Smeets, sportverantwoorde- lijke Désiré Mariman en tal van dames en heren van de sponsors. Burgemeester De Vidts: Sint-Niklaas Scholenstad Nadat de kinderen hun deel Voetbal. SK Klinge is kampioen in vierde provinciale en dat is wel te zien na de wedstrijd. Meteen lukt Klinge een dubbelslag: kampioen en winnaar van de Beker van het Waasland (dw) pioenen mocht feliciteren na Wachtebeke nam van bij de Dirk Rooms een gele kaart en een seizoen, identiek aan de aanvang het initiatief en liet wedstrijd die net was afgelo- een ontspannen indruk. Zo pen: spannend tot het einde. kreeg de jonge Dirk Van Bambost al in de 10e minuut Trainer Mare Yseweyn een enorme scoringskans (Klinge) maar wegens buitenspel Was natuurlijk na afloop moest hij zijn poging afrem- een gelukkig man. Hem on- men. In de 12e minuut was dervragend hoe het nu verder het White Boys-verdediger gaat tussen hem en kampioen Dirk Vereecken die na een Klinge kon Mare ons nog lange solo oog in oog kwam niets konkreets zeggen, met thuisdoelman Van der "Voorlopig leven we eerst Jeugd doch het leder naast de nog wat in de roes van deze lege kooi plaatste. De kansen zege, maar volgende week is wisselden steeds van ploeg en er reeds een nieuwe konfron- na White Boys was het terug tatie met Hoogeinde. Laten Wachtebeke 'dat via Bart De we die eerst tot een goed Somer voor enig gevaar zorg- einde brengen en als kam- de bij doelman Van Kerckho- pioen de kompetitie waardig ve. Een doelman die duidelijk afsluiten", aldus Mare Yse- meer last had van de zenuwen weyn, een trainer die na het dan zijn opponent Van der Jeugd. Voor deze laatste stond er evenwel niet zo veel op het spel. Toch kon Van de Kerkhove in de 33e minuut thuisspeler Patrick Michiels van de openingstreffer hou- Jeugdvoetbal. De ploeg van R.B.S.-Zuid (dw) van de koek gekregen had den, was er nog een korte plechtigheid voorzien in de prachtige receptiezaal van Sportkring. Hier dankte bur gemeester De Vidts Norbert Goossens met zijn volgehou den initiatief terwijl de bur gervader beklemtoonde dat Sint-Niklaas een scholenstad zoek naar volwassenheid net jes en keurig opvoeden is geen sinecure", aldus burge meester De Vidts. Een burgemeester die er nog aan toevoegde dat dit scholentornooi door zijn or ganisatie nu burgerrecht ver worven heeft. Tenslotte kwam Norbert Goossens te- Graeve, Mon Van Mieghem en Gerard Eeckman. Tevens waren er ook felici taties voor alle deelnemende spelertjes en begeleidende leerkrachten en direkties. Marc Stevelinck Jeugdvoetbal. Ook de Broedersschool had enkele ploegen gestuurd. We zien hier de A- ploeg (dw) Jeugdvoetbal. De mannen v Jeugdvoetbal. R.B.S. seizoen met het bestuur van Klinge rond de tafel gaat zit ten zodat momenteel nog wei nig nieuws te rapen viel. Wel kunnen we u nog meegeven dat Klinge vierde tot in de vroege uurtjes en dat ze het den toen hij sneller op de bal goede nieuws eerst konden was dan zijn belager. Dit ter vertellen aan de spelers van wijl aan de overzijde amper SK Beveren die na de wed- één minuut later Van der strijd in Cercle Brugge bijeen- Jeugd zich moest reppen op gekomen waren in hetzelfde een vluchtschot van bezoeker Beverens café. Guy Verbeke. Direkt daarna n een counter van Wachtebeke Wachtebeke 2 en het was Ronny Vermeire White Boys 1 die alleen nog door Dirk Ver- Tegen een erg verjongde eecken kon gestuit worden Wachtebeekse ploeg hebben om de stand te openen. In de Wase hoofdstedelingen deze wervelende wedstrijd wellicht te zenuwachtig en té bleek maar geen einde te ko- krampachtig geakteerd om men aan dc resem kansen hun titelkansen gaaf te hou- voor beide ploegen. De sup porters van beide teams wer den werkelijk verwend zo dicht bij het kompetitieslot. Ben Said van White Boys was de volgende die dichtbij de rust zijn kans waagde maar ook hij stuitte op de onge naakbare Van der Jeugd. White Boys, dat met de mi nuut zenuwachtiger leek, liep dan met Jaak Smet een eerste gele kaart op wegens protest aan het adres van ref A. Van Bogaert. Een gele kaart die de ploeg later nog duur zou te staan komen. Wellicht bracht dit wat koncentratieverlies mede voor de White Boys want in de 42e minuut en even na dit klein incident kon Kris De Smedt, na een enig mooie een-twee met Patrick Mi chiels, de bezoekende doel man en verdediger op elkaar laten botsen terwijl hij volle- het College tijdens het jeugdtornooi, in Sint-Niklaas (dw) dig vrij in het ledige doel mocht besluiten: 1-0. White Boys, dat tijdens dc rust dc winst van Klinge had vernomen, vertrok als een ra zende bolide aan dc tweede helft. Amper was er één mi nuut weggetikt of Geert Rooms kon dc gelijkmaker netten toen hij zich mooi vrij- haaktc cn Van der Jeugd voor één keer kon verschalken. Een betere start konden de Klaasjes zich niet gedroomd hebben. Toen amper één mi nuut later Dirk Vereecken bijna voor de winstseore zorg de door de dwarsligger te tref fen met een kopstoot, zag hel er voor de thuisploeg maar benard uit. Wachtebeke bleef toch niet bij de pakken zitten en hoe groter dc druk werd des te gevaarlijker werden de thuiscounters. Zo kwamen Kris Dc Smedt en Dirk Van Bambost in dc daaropvolgen- later stond de leider- sploeg met negen man op het Wachtebeekse terrein. Op een werkelijk onbenullige manier waarbij het ging wie mocht inwerpen kreeg eerst Jaak Smet een tweede gele kaart van de ref terwijl Jan Van Lierop, die de scheids rechter belaagde, op een di- rekte rode kaart werd getrak teerd. Twee zware beslissin gen van de scheidsrechter die White Boys duur kwamen te staan, want even later kon thuisspeler Kris De Smedt zijn tweede doelpunt van de wedstrijd scoren door ver trekkend vanop eigen helft iedereen kansloos te laten, in cluis doelman Van de Ker khove: 2-1, 70'. Meteen gingen de poppen voorgoed aan het dansen en scheidsrechter Van Bogaert kreeg uiteraard de volle la ding van de bezoekende sup porters, al stuurde de scheids rechter ook nog thuisspeler Rico Pauwels vervroegd naar de kleedkamers. Bij Wachte beke kwam hierdoor Rudy Van Hove in de ploeg voor Delaruelle terwijl even later bezoekend trainer Van Dam me ook Verbeke wisselde voor Spiessens. Toch begon White Boys nog aan een grootscheeps eindoffensief maar thuisdoelman Van Der Jeugd stond telkens op de goede plaats toen hij een vrije trap van Peter Glibert en een halve omhaal van Rooms on schadelijk maakte. Zo bleef de 2-1 op het bord tot het laatste fluitsignaal, hetgeen voor de bezoekende suppor ters het teken was om de man in het zwart te belagen vanuit alle hoeken. Dc inderhaast opgeroepen rijkswachteenhe den die verschenen met groot materieel (drie combi's en een grote dosis overredings kracht) konden in minder dan geen tijd de gemoederen be daren zodat de scheidsrechter toch nog heelhuids de aftocht kon blazen. Voor White Boys natuur lijk een grote ontgoocheling. Zo dicht bij de eindstreep wil natuurlijk iedereen zegevie ren. Nochtans mag dit verlies niet alleen op de scheidsrech ter afgereageerd worden. Eerst en vooral moet men in eigen rangen deze nederlaag onder de loep nemen alvorens men stenen werpt naar een ander. De afwerking, die de laatste tijd meermaals in ge breke bleef, denken wc maar aan de vijf gemiste strafschop pen op rij. cn tal van andere gemiste doelpogingen zullen wel dc grootste oorzaak ge weest zijn van dit Sint Nikiase falen. Wellicht brengt het vol gende seizoen hierin verande ring zodat White Boys dan uiteindelijk toch eens kan promoveren. Marc Stevki.inck Jeugdvoetbal. Het vierde leerjaar van de Stedelijke Basisschool (dw)

De Voorpost | 1988 | | pagina 22