Flying shuttles, na tien jaar grootse toekomst BART HEIREWEGH HANDSCHOEN OPNEMEN IN KLASSIEKERS GARRY DE COCK IS OP KOMST LUC ROOMS PUNTENTRUI VERDEDIGEN RONNYMETTEPENNINGEN WEER IN DE SPITS GUY VAN HESE IS STERKE KOMPETITIE BEZIG amateurs DANNY DAELMAN SAMEN MET AMATEURS IN MILITAIR KAMPIOENSCHAP ZAALVOETBALPLOEG «HET ANKERHOF» VOOR DE TWEEDE MAAL KAMPIOEN SPORTIEF EERVOL TWEEDE BART PEELMAN HOOPT OP BETERSCHAP WIELRENNEN De Voorpost - 22.4.1988 - 23 mi vim i cuna Bart Heirewegh evolueert al enkele weken in de voorste gelederen. De amateur uit Hamme legde drie keer be slag op een tweede plaats en werd evenveel keer zesde. Heel in het begin van deze kompetitie kwam hij nergens in het stuk voor. Dat had te maken met een zware valpar tij waardoor zijn voorberei ding op het wegseizoen bruusk werd onderbroken. Nu zijn alle zorgen achter de rug en komend weekeinde wil hij in het militair kampioen schap een vooraanstaande rol spelen. "Gelet op de omstandighe den ben ik tot nu toe tevreden over het verloop, zegt de amateur uit Hamme. Tijdens de voorbije winter liet ik niets aan het toeval over. Ik trainde intens, week uit naar de Gentse wieler baan, nam deel aan wedstrij den en wou mij in een kam pioenschap laten geiden. En kele dagen voor ik op de piste de strijd moest aanbinden, kwam ik zwaar ten val. Ik liep een elleboogbreuk op en een diepe wonde aan het been. Resultaat hiervan waren drie weken gipsverband en een on derbreking op een biezonder ongelukkig moment. Eens verlost van al die el lende rond arm en been, ben ik hard beginnen trainen. Ik moest de opgelopen achter stand wegwerken. Ik wou im mers deelnemen aan de klas siekers. Aan Gent-leper nam ik deel en gezien de omstan digheden voelde ik mij geluk kig dat ik de finish kon halen. In Harelbeke ging het al wat beter. Stilaan kreeg ik de for me te pakken en sinds een paar weken mag ik zeggen dat niemand meer bij machte is om mij uit de wielen te rijden. Natuurlijk is de konditie nog niet zoals ik die wens. Het moet en kan nog verbeteren. De legerleiding gunde mij na die fameuze tuimelpartij twee maanden vrijaf. De helft van die periode bracht ik noodge dwongen door in een zetel. Daarna heb ik van de vrijheid gebruik gemaakt om intens te trainen om op het niveau van de anderen te komen. Ereplaatsen Zoals uit de jongste resulta ten af te leiden valt, mag worden gezegd dat Bart Hei rewegh opnieuw tot het kransje van de betere ama teurs behoort. Nemen we nog maar de wedstrijden van de voorbije dagen. In Malderen legde hij voor de derde keer beslag op een tweede plaats en dat in een periode van veertien dagen. Bart zelf over de wedstrijd: "We waren met 117 aan de start en dat is een behoorlijk pak. Op een bochtig parcours en in winderige omstandighe den was het er niet van de poes. Ik geraakte voorop met vijf renners. Neem aan dat we hard hebben moeten rijden om uit de greep van het pelo ton te blijven. Nooit steeg de voorsprong boven de 45 se- konden. Op een gegeven ogenblik naderde de groep zelfs tot op 200 meter. Ik zag het einde van de vluchtpoging naderen. Vijf renners zijn uit het peloton tot bij ons ge raakt. Dank zij het vormen van een koalitie bleven we voorop. Het kwam toen tot een spurt. Ik werd tweede." In Hamme beoogde Bart Heirewegh een overwinning. "Weggeraken was niet moge lijk, jammerde de Durme- zoon. Ik heb dat enkele keren geprobeerd maar niemand wou mij blijkbaar enige vrij heid gunnen. In de slotkilo- meters poogde ik nog eens weg te spurten uit een groep van achttien, die zich eerder uit het peloton had losge maakt. Het was allemaal bo ter aan de galg. Ik stelde mij uiteindelijk tevreden met een zesde plaats en eigenlijk is dat niet slecht wanneer je weet dat meer dan honderd renners aan de inschrijvingstafel wa ren gepasseerd." Bart Heirewegh wil de ko mende weken de konditie nog verder aanscherpen. Beter dan wie ook beseft hij dat het in deze kompetitie vrijwel een alles of niets wordt. Vandaar ook dat hij zich vooral in de klassiekers hoopt te manifes teren. In de kijker rijden is voor een jonge amateur nooit slecht en dat weet ook Bart Heirewegh. (E.G.) ren. Na de amateurswedstrijd in Hamme, kreeg Bart Heirewegh de beker als rpsgenoot (vh) AMATEURS Vorig jaar was Garry De Cock minder te vinden in de voorste gelederen. De renner uit Bazel vervulde toen zijn militaire dienst. Die periode ligt thans achter de rug zodat de amateur na afloop van zijn dagelijkse werkzaamheden voluit kan gaan en zich voorbereiden op de wedstrijden. "Ik heb tot nu toe geen klagen, zegt Garry. In het begin nam ik aan grote koersen deel. Aanvankelijk viel dat niet zo best mee maar in Gent-leper hield ik mij geruime tijd voorop. Toen een spaak in mijn wiel het begaf verzeilde ik in de achtergrond. Mits bijval had ik binnen de eerste vijftien kunnen eindigen. Zele leverde mij dan een elfde plaats op. In Jemappes werd ik vierde en in Erpe-Mere graaide ik net naast de oppergaai. In Niel legde ik vorige zondag beslag op een vierde plaats. We waren er met 114 aan de start en er werd ontzettend hard gereden. Vandaar dat het vrijwel onmogelijk was om een aktie te ontkete nen. Twee keer geraakte een groep met zo'n vijftien renners voorop en telkens was ik er bij. In de laatste kilometers is André Vermeiren in de aanval gegaan. Ik reageerde iets te laat. Net voor de streep werd ik door Benny Van Den Auwera en Danny Troonbeeckx voorbij gestoken. In zijn geheel genomen was ik niet ontevreden. Ik kom tot de vaststelling dat de konditie aan het groeien is en in dat opzicht hoop ik binnen de kortste keren in aanmerking te komen voor een overwinning. Nu zaterdag neem ik deel aan een interdub in Hemiksem. Eerst wordt een korte tijdrit gereden gevolgd door een etappe over 150 km. Of ik zondag van start ga en waar heb ik nog niet uitgemaakt, aldus Garry De Cock. NIEUWELINGEN Luc Rooms slaat beslist geen mal figuur in de Ronde van het Meetjesland. In het tijdsklassement prijkt de nieuweling uit Temse op de vierde plaats. Bovendien rijdt hij in de puntentrui. "Die wil ik tot het uiterste verdedigen, zegt de broer van beroepsrenner Guy Rooms. Er staan nog twee etappes op het programma en het zal beslist niet gemakkelijk zijn om overeind te blijven. Ik moet eerlijk toegeven dat die Ronde me beter meevalt dan verwacht. Ik had wel een paar ereplaatsen in uitzicht gesteld maar dat het allemaal zo goed ging verlopen had ik in de verste verte niet durven dromen. Ik behaalde een overwinning, werd twaalfde en legde beslag op een achtste en een tweede plaats. Vorig weekeinde werd ik zesde. Twee renners reden voorop. Hun voorsprong slonk naar mate de finish in zicht kwam. Uiteindelijk hielden ze nog zo'n tien sekonden over. Ik werd vierde in de spurt voor de derde plaats. Nu zondag in Deinze wordt de voorlaatste rit gereden. Waakzaam blijven om mij niet te laten verschalken is de boodschap, aldus de jongste van de Rooms-brothers. (e.g.) AMATEURS We hadden er in geen maanden over gehoord. Het leek wel of hij plots van de aardbol was verdwenen. Ner gens viel zijn naam te bespeu ren maar opeens is hij er weer. Het is Ronny Mette- penningen waarover we het hebben. Vorig weekeinde be haalde hij een tweede en een vierde plaats. "Het waren de eerste koer sen die ik tot een goed einde bracht, zegt de naar Grem- hergen uitgeweken Hamme- naar. Tot vorige week ging het mij niet voor de wind. Ik heb tijdens de wintermaanden overigens maar weinig aan voorbereiding gedaan. Dat bracht het werk mee. Nu kan ik voluit trainen en kijk, de resultaten zijn er. Ik ben een amateur en het koersen be schouw ik als een hobby. Niettemin beoog ik resultaten in wat veelal als kermiskoer- sen wordt omschreven. In Hamme evolueerde ik voor het eerst in deze kompetitie in de voorste gelederen. Er werd daar verdorie snel gereden. Ik was niet van plan om mij uit het zadel te laten lichten. Toen zich een leidersgroep vormde was ik van de partij. Naarmate de wedstrijd naar zijn einde ging, kreeg ik uit zicht op een ereplaats. Op een overwinning rekende ik niet maar je kon toch nooit weten, zo dacht ik erover. In het slot werd er ten allen kante gede marreerd. Toen Bart Heire wegh uit de startblokken schoot, "greep" ik zijn wiel, schoot hem voorbij en werd uiteindelijk vierde. Ontevre den was ik in geen geval. Dat ik 's anderendaags in Zonne- gem als tweede ging eindigen, had ik in de verste verte niet verwacht. Ik werd er lid van een leidersgroep die negen manschappen vereniede. In de allerlaatste kilometer wip te Pauwels weg. Iets te laat heb ik op de aanval gerea geerd, waardoor ik niet met hem voor de zege kon wedij veren. Een tweede plaats dus en ook daar voelde ik mij in mijn nopjes. Uiteraard wil ik het bij deze ereplaatsen niet houden. Met wat geluk erbij moeten er dit seizoen wel een paar overwinningen bij zijn. Waar ik zaterdag van start ga, weet ik niet. Zondag staat alvast een wedstrijd in Sinaai op het programma. Ik hoop daar in gunstige zin te bevesti gen, aldus de schoonzoon van ex-renner en verkoper van ons blad Gaston Van den Hoecke. (E.G.) BADMINTON Wielrennen. Tijdens de amateurkoers in Hamme probeerde Bart Heirewegh er r alleen vandoor te gaan, maar zijn pogingen waren tevergeefs (vh) Tien jaar bestaan de Flying Shuttles uit Zaffelare onder tussen. En wist je dat Lieven De Mulder, ex-voorzitter van de NBL, aan de basis heeft gelegen van de oprichting van deze klub. De Mulder was dan ook ere gast tijdens de finaledag op zondag! Met 142 deelnemers op zes Guy Van Hese behoort mo menteel tot het kransje van de betere amateurs. De renner uit Nieuwkerken-Waas nam aan negen wedstrijden deel en op één uitzondering na, ein digde hij telkens binnen de tien. Dat zijn flinke resulta ten. vooral wanneer je be denkt dat er telkens een hele hoop deelnemers aan de start waren en bovendien dat Van Hese in feite geen winnaarsty pe is. Spurten hoort er voor de Waaslander niet bij. In de finale krijgt hij vrijwel altijd op zijn broek. Dat is jammer voor een renner die bekend staat omwille van zijn inzet. Vorig weekeinde legde hij be slag op een derde en een vier de plaats. Dat was het geval in Hamme en Horebeke. Hijzelf over het verloop: "Vooral in Hamme werd er ontzettend hard gereden. Ik meen te weten dat de gemid delde snelheid 44 km per uur bedroeg en dat is zeker niet niks. Het was dan ook moei lijk om voorop te geraken. Ik heb dat wel eens geprobeerd maar pas op twee kilometer van het einde kon ik de dans ontspringen. Jammer dat De Poorter en Joos mijn wiel gre pen. Zeshonderd meter voor de finish vloog Rudy Pont- saerts ons voorbij. In de spurt die nadien volgde, maakte ik, zoals gewoonlijk weinig of geen kans. In Horebeke was het ook niet van de poes. Ik werd er wel lid van een lei dersgroep. Bij het ingaan van de finale ben ik voorop ge raakt samen met Eric De Clercq, Alain De Vuyst en Carl Van de Casteele. Met z'n vieren hebben we ook voor de dichtste plaatsen gespurt. Na tuurlijk trok ik andermaal aan het kortste eind. Dat is nu eenmaal een realiteit waar mee ik mij moet verzoenen." Iedereen in het Waasland is het erover eens dat Guy Van Hese, mocht hij een spurter zijn, vaak in aanmerking zou komen voor een overwinning. Komend weekend neemt hij deel aan twee wedstrijden Zondag in Sinaai, dat staat vast. Waar hij zaterdag van start gaat had hij begin deze week nog niet uitgemaakt. (e.g.) terreinen werd het een goed bezet tornooi. Dirk Claus van de Flying Shuttles die vorig weekend te Hamme Cl werd, won gemakkelijk de finale in de C2 reeks van Filip Hoos van Pluimplukkers met 15-7 en 15-11. Ann Van Dorpe van Deerlijk had geluk dat haar discipline net geldig was. Ze speelde een zware finale tegen Doris King van Zeebrugge en won met 8-11, 11-6 en 11-1. Het duo Van Audenhaege- Vanderstricht van Latem klopte Claus-Van Der Aa van de lokale klub met 18-15 en 15-10 in de finale dubbel heren. De Meyer Van Heesbeke van De Lieve en Vulcain wonnen bij de dames van Wauters- Van Den Bossche van drive en De Lievemet 15-7 en 15- 11. Procureur-Carlier van De Lievewonnen weer eens een gemengde finale. Slachtoffers waren nu Smissaert-Daubis van Pluimplukkers, die met 15-4 en 15-3 verloren. Gejuich in Buggenhout waar Ronald Verheyden, die zijn seizoen volledig had afgesteld op een klassementsverhoging naar b2, de finale won van Mare Sommen van Merksplas die recent B2 was geworden. Dan begon Veerle Van Pan- thegem van Deerlijk aan een lange reeks overwinningen in de Cl kategorie. De enkel won ze onweer staanbaar met 11-3 en 11-2 van klubgenote Isabelle Tael- man. Met diezelfde Taelman was Van Panteghem weer te sterk in de dubbel. Ze won nen die met 15-3 en 15-6 van Keukeleire-De Bremme van Gentse. De meest spannende finale speelde Veerle Van Pante ghem in het gemengd met Mare Terrijn ook van Deer lijk. Dirk De Lancker en Mie Van Doorne van Vulcain ga ven zich niet gemakkelijk ge wonnen. Uiteindelijk wonnen Terryn-Van Panteghem met 15-7; 9-15 en 17-15. Of ze het van elkaar hadden afgekeken speelden Alain Verdickt van Poona 1981 en Koen Dheedene van Zweve- gem ook drie sets in de finale enkel heren B2. Verdickt JUNIORES ZAALVOETBAL bleek over het beste uithou dingsvermogen te beschik ken. Hij won uiteindelijk met 7-156, 15-9 en 15-5. Lieve Tanghe van OBTC die te Hamme gemakkelijk de fi nale won van Ann Brisau van de Flying Shuttles, had het te Zaffelare weer aan de stok met een dame uit Zaffelare. Lisette Van Heesbeke kon weinig beginnen tegen Lieve Tanghe. De Oostendse won met 11-2 en 11-8. Wonderspeler Lieven Plovy van Leiebad speelde weer een prachtige finale in de BI reeks tegen de gerenommeerde Rik Van Belle van Brugse. Het werd een spetterend spekta kel dat Plouy uiteindelijk met 15-9 en 17-14 won. Bij de dames waren vier speelsters aanwezig en verliep deze discipline in poule. San dra Baecke van Blankenberg- se eindigde eerste voor Lieve Tanghe. Zoals gebruikelijk is de heren dubbel B het spektakelstuk van het ganse tornooi. En dat was ook nu weer zo te Zaffe lare. Van Belle-Dereudere en Ver- linde-Plovy zorgden voor een schitterende finale. Verlinde-Plovy wonnen totaal Bij de dames was de finale dubbel zeer snel afgelopen. Buysse-Baecke van Izba en Blankenbergh wonnen vlot met twee keer 15-5 van Ver- hellen-Brisau van de Flying Shuttles. Rik Van Belle speelde tradi tiegetrouw zijn derde finale. Een finale die spannend be gon maar achteraf vrij vlot door Van Belle-Baecke werd gewonnen van Stefaan De Rijck-Verhellen van de orga niserende klub. Na 10 jaar opgesloten te heb ben geweest in de te kleine sporthal 't Veerleveld te Zaf felare, hopen de Flying Shutt les volgend seizoen te kunnen verhuizen naar de totaal nieu we sporthal te Wachtebeke. Daar zouden ze de beschik king krijgen over 12 ter reinen. Daarom zouden niet alleen in het provinciaal domein jaar lijks de provincviale kam pioenschappen doorgaan maar mogelijk ook het vol gend A2-B1-B2-C1 en c2 tor nooi van de Flying Shuttles. (C.L.) Van gedachten wisselen met Danny Daelman is een leuke belevenis. Niet alleen is dc junior uit Sint-Gillis-Waas een vlotte gesprekspartner. Bovenal is hij een spuiter die niet verlegen zit om een kwinkslag. Zo de vader, zo de zoon mag je zeggen en dan weet je meteen dat beiden uit hetzelfde hout gesneden zijn Danny Daelman behoort mo menteel tot de beste juniores die Oost-Vlaanderen vere nigt. Nu zondag neemt hij deel aan het militair kam pioenschap in Nijlen, samen met de liefhebbers. Het zal natuurlijk niet ge makkelijk zijn om met ouders en meer ervaren leeftijdsge noten de strijd aan te binden, zegt Danny Daelman. Niet temin mag je van mij ver wachten dat ik er alles zal voor doen om mij te laten gelden. Winnen, daarin ge loof ik niet. Evenzeer ben ik ervan overtuigd dat niemand mij uit de wielen zal rijden Uiteraard hoop ik wat meer geluk te hebben dan voor en kele dagen in Binchc Verdo rie. daar had ik pech! Het zag er aanvankelijk erg goed uit. Met vijf waren we voorop. Later kregen we wat meer gezelschap, maar op dat ogen blik reed ik lek. Vooraleer ik goed en wel de beschikking had over een andere fiets was er een kloof geslagen. Pas na een zware achtervolging kon ik opnieuw mijn wagentje aanpikken. Niet veel verder overkwam mij hetzelfde eu vel. Dat was er teveel aan. Ik staakte maar meteen dc strijd en hoopte op meer geluk in de Oostvlaamse Ster der Junio res in Leeuwergem. Daar ver toefde ik ook in de voorste gelederen. Op het laatst gin gen vier renners in de aanval. Ik heb nog tijdig het "gat" kunnen dichtrijden. Met het spandoek in zicht liet ik mij door een snelle kollega ver rassen. Uiteindelijk legde ik beslag op een derde plaats. Ik was tevreden. Winnen kan niet iedere dag. Er staan nog vele wedstrijden op het pro gramma. Vooral in de klassie kers zal ik pogen om een toonaangevende rol te spelen, besluit Danny Daelman. Het gaat al een weck of twee niet zo goed met Bart Peelman. De nieuweling uit Mocrzeke won de openingsrit van de Ronde van het Meet jesland maar kwam eigenlijk in dc jongste twee etappes maar nauwelijks in het stuk voor. In Bellem ein.hude hij afgelopen weekeinde in het peloton Het dient gezegd dat hij in de finale flink afstop- pingswerk verrichtte ten gun- «c van ploegmaat Alain Koels die mee voorop was. "In het begin zag het er nochtans redelijk goed uit, merkt Bart op. Ik hield mij bestendig vooraan in dc groep en had niet dc minste moeite om ieder initiatief te beant woorden. Naarmate de wed strijd voorbij halfweg was, be gon ik last van zware benen te ondervinden. Ik dacht dat het om een tijdelijk verschijnsel ging. maar het bleef duren Eigenlijk voelde ik mij niet in staat om een reaktie los te weken. Toen één van mijn ploegmaats mee voorop was geraakt, heb ik mij alleen nut tig kunnen maken in het leve ren van afstoppingswerk. Ik ben over mijzelf ontevreden voor wat de jongste twee ver richtingen betreft. Niettemin hoop ik dat er spoedig een kentering komt." Sinds maandag zit Bart Peelman alweer op de school banken. De paasvakantie is NIEUWELINGEN achter dc rug. Komende zon dag wijkt hij uit naar Deinze voor een volgende rit in de Ronde van het Meetjesland. Als nieuweling heeft de Moerzekenaar nog tot 14 juli de gelegenheid om zich te manifesteren. Eigenlijk zou dat ook moeten, wil hij enigs zins met vertrouwen de over stap naar dc juniores zetten. (e.g.) Zaalvoetbalploeg «Het An kerhof» won op zaterdag 16 april voor de tweede opeen volgende keer de finale. Een schitterende overwinning, zoals uit de 3-0 eindstand te gen Sportief mag blijken. Toch leek deze overwinning tijdens de eerste speelhelft van de finale niet vooraf vast te staan. De bezoekende ploeg Sportief speelde tijdens deze eerste helft sterk defen sief, maar kreeg ook de mooi ste kansen om te scoren. Een onoplettendheid in de verde diging, amper enkele sekon den vóór het afsluiten van de eerste helft, bracht de stand echter op 1-0 voor het An kerhof. Speelde Sportief tijdens de eerste speelhelft aanvankelijk heel sterk, dan was het gedu rende de tweede speelhelft duidelijk kansloos tegen de technisch sterker spelende thuisploeg. Even werd er nog gehoopt dat Sportief de ach terstand zou inhalen, die tij dens het begin van de tweede speelhelft was uitgelopen tot 2-0. Met een derde doelpunt voor het Ankerhof niet lang vóór het affluiten van de wedstrijd stond de eindstand meteen vast. Toch een hele prestatie voor Sportief, dat voor het eerst in zijn vierjarig bestaan de finale mocht betwisten. Om zover te komen had het tijdens de laat ste match in de voorronde het sterkere Olympia moeten ver slaan, waartegen het twee maal eerder had verloren Een tweede eervoile plaats is hier dan ook dik verdiend. Heyman JM N.O.M.B. KERN BERLARE UITSLAGEN Pa&Gijs Parking-Gorion 3-9 Joker Pavosport-Minibond (FF) 10-0 BAC Raemdonck-Dima Turfput 3-9 Moriaens-Nwe. Pluim Riv. 7-4 Regina-Joli's 8-10 Spectrum-Pompierken 4-3 Jeugdhuis Joko-Argenta Boys 4-1 Modehuis Gredi-Sportieven 2-6 Den Draver-Baert 6-0 EINDSTAND REEKS A 1Den Draver 26 24 2 0 272 65 48 2. Sportieven 26 21 4 1 205 78 43 3. Baert 26 16 3 7 164 84 4. Pa&Gijs Parking 26 15 9 2 149 116 32 5. Dima Turfput 26 13 9 4 146 131 30 6. Modehuis Gredi 26 13 10 3 136 228 29 7. Gorion 26 12 9 5 126 129 29 8. BAC Raemdonck 26 12 11 3 136 142 27 9. Spectrum 26 12 12 2 135 163 26 10. Pompierken 26 8 16 2 106 168 18 REEKS B 1Joker Pavosport 24 13 10 1 145 111 27 2. Minibond 24 8 13 3 91 131 19 3. Jeugdhuis Joko 24 8 14 2 90 127 18 4. Moriaens 24 7 13 4 77 134 18 5. Joli's 24 7 14 3 94 128 17 6. Nwe. Pluim Riv. 24 6 17 1 94 160 13 7 Rcgina 24 5 18 1 99 197 11 8. ArgentaBoys 24 2 22 0 54 167 4

De Voorpost | 1988 | | pagina 23