«DE DENDERZONEN - FORUMVRIENDEN» 10 JAAR AKTIEF WALTER DE VEERMAN TOONT SNELLE BENEN RUDY PONTSAERTS IN HAMME BIJ ONZE O.V.W.B.-VETERANEN VEEL RENNERS AAN DE START RUSTIG WEEKEND u" WIELRENNEN De Voorpost - 22.4.1988 - 25 IE NAIJLT V.W.B. WIELRENNEN VWB-Wielrennen. Jean-Pierre Leukemans werd t hout. We zien hem samen met Paul Boel en André De Boeck de B-reeks in Buggen- AMATEURS Met niet minder dan 105 renners aan de start waren de organisatoren in Hammc uiteraard tevreden. Boven dien toonde de plaatselijke renner Bart Heirewcgh zich geregeld in de spits en be woog vooral in de finale he mel en aarde om toch maar een eerste seizoenszege in de wacht te slepen. Heirewcgh is daarin uiteindelijk niet ge slaagd. Telkens hij zich uit de voeten wilde maken kreeg hij dadelijk tegenwind, werd ge grepen en in de spurt kwam hij ietwat aan kracht tekort. Tijdens de eerste vijftig ki lometer viel er biczonder wei nig te melden Een paar keer probeerden enkele renners voorop te geraken maar zij werden door een waakzaam peloton binnen de kortste ke- Wielrennen. Rudy Ponsaerts won de wedstrijd voor amateurs in Hamme, voor Eddy De Poorter vh) ren gevat. Halfweg koers gin- bleef. Pogingen van enkele sacrts uit Kessel-Lo gen twintig renners in de spits renners, o.a. van Bart Heire- Eddy De rijden maar al snel kwam het wegh om in extremis een Poorter werd tweede voor tot een hergroepering. Op spurt uit de weg te gaan, lie- Guy Van Hese. Ronny Mette- zo n veertig kilometer van het pen op een sisser uit De penningen. Jan Joos, Bart einde vormde zich een acht- sprint voor de eerste plaats Heirewcgh en Frankie VVie- ticnkoppige leidcrsgroep die werd uiteindelijk gewonnen landt, tot de finish buiten schot door de snelle Rudy Pont- (E G j Het hoeft niet gezegd dat Walter De Veerman tevreden is over de huidige gang van zaken. De amateur uit Loke ren nam deel aan veertien wedstrijden, won er drie en eindigde voor de rest bijna altijd binnen de tien. "Voor het ogenblik ben ik in staat om met de besten te wedijveren, dixit Walter De Veerman, Ik ben flink in konditie en bovendien kan ik mijn man netje staan in de spurt, een wapen dat ik altijd behoorlijk kon hanteren. Na drie van de dertien af te leggen ronden zijn we met negen voorop geraakt. We bleven uit de greep van het peloton en wis ten een komfortabele voor sprong uit te bouwen. Op zo'n vijftien kilometer van het ein de ben ik in de aanval gegaan, samen met Geert De Buck, Nico De Smedt en Abel Hol voet. Ik voelde mij op dat moment zo fit als een hoentje en zeker bekwaam om initia tieven te nemen. Bij het in gaan van de laatste ronde ging ik alleen aan de haal. Enige tijd bleef ik voorop, zelfs tot op het ogenblik dat ik bijna het spandoek in zicht kreeg. Toen keerden de anderen weer. Ik rekende op de spurt en eigenlijk had ik echt met veel moeite om te winnen." Walter De Veerman wil zich in deze kompetitie mani festeren en het eigen rekord aan overwinningen breken. Het spreekt voor zichzelf dat hij zaterdag in eigen Lokeren zal proberen om de bloemen te plukken. Dat zal natuurlijk niet zonder slag of stoot gaan want al wie er aan de start verschijnt zal de Lokeraar be loeren en counteren, telkens hij maar iets zal pogen te ondernemen, 's Anderen daags gaat hij in Zclzate van start. AMATEURS Bij een zonnig lenteweertje werd op de omloop van de Pontbeeklaan in Zellik de- start gegeven voor de drie reeksen afzonderlijk. In de A-reeks was het op nieuw Frans Van Eyck die met de palm ging lopen om met twee minuten bonus te zegevieren en zo zijn derde zege van het seizoen te boeken. In de B-reeks zegevierde deze keer Julien Loggier met ruime voorsprong. In de oudste kategorie was het opnieuw ouderdomsde ken Omer Van Molle die de snelste was in de spurt Uitslagen A-reeks: 1. Frans Van Eyck 60 km in lu46. 2. Jos Sallese, 3. Ludo Van Ranst, 4. August Delaen en 5. Roger Le- touche. B-reeks: 1. Julien Loggier 50 km in lu31, 2. Cyriel Panne- koeck, 3. Willy De Bruyn, 4 Rene Ricour, 5. Paul Jans- sens. C-reeks: 1. Omer Van Molle 40 km in lu7, 2. Jean Spen ders, 3. Jozef Herremans, 4. Jean Van Boeckel, 5. Julien Van Dijck. ZATERDAG IN WILLEBROEK C/D-reeks B.W.C.L.-WIELRENNEN ZONDAG IN NIEUWERKERKEN C- en D-REEKSEN RAOUL VERBRAEKEN EN ANDRE MERTENS Er dienden 14 ronden afge werkt op een heuvelend par cours met een paar scherpe bochten die het geheel zeer lastig maakten. Reeds van in de start ging de plaatselijke Gustaaf Sonck aan de haal. Het peloton reageerde, maar alles was nog maar pas samen of Pierre De Watines ging er vandoor. Ook dat duurde niet te lang en in de derde ronde gingen Willy Roels, Paul De Waver en Gustaaf Sonck. Een ronde later alweer anderen aan de ieiding: Petrus De Landsheer, Raoul Vcrbrae- cken, Paul De Wever en Willy Roels. In de vijfde ronde was alles te herdoen, maar door het hoge tempo waren reeds heelwat renners gesneuveld In de zesde ronde waagden Gaby Van Zuylen en Désiré Sonck hun kans, maar na een ronde was alles opnieuw tesa- men. Dan ging Gustaaf Sonck nog tens met Ivo De Wach ter, Paul De Waver en Raoul Verbraeken. In de elfde ron de reden Ivo De Wachter en Raoul Verbraeken aan de lei ding, gevolgd door Gustaaf Sonck, P. De Landsheer, P De Wever en daarachter Wil ly Roels, Alfons De Schep per, Pierre De Watines en Oscar Van der Vust. Dan volgden Paul Van Gestelcn en Gaston Van Den Hoecke met verder nog Desiré Sonck en André Mertens. Op twee ron den van het einde ging Raoul Verbraeken er alleen van door Dan volgden de vier anderen en daarachter ver dween Van Der Vurst wegens pech van het toneel. Daar door ontglipte hem een zeke re zege. Terwijl Verbraeken alleen stand hield, kwamen daarachter Petrus De Lands heer en Ivo De Wachter bin nen, voor Gustaaf Sonck en Paul De Wever, vervolgens het groepje met Willy Roels. Dan won André Mertens een spurtje tegen Gaston Van den Hoekje, en Désiré Sonck. De spurt van de groep werd ge wonnen door Robert Cob- baut, voor Paul Droesbeke A- en B-REEKSEN GINO DE VOS EN EDDY DE RIJCK In een fikse regenbui vertrok ken de 76 deelnemers om over 16 ronden te duelleren Reeds na een ronde kregen we een langgerekt peloton Ronde na ronde verloor dit peloton heel wat schakels Halfweg wedstrijd ging André Van der Eecken resoluut in de aanval en hij zou een paar ronden alleen voor het pelo ton uitrijden met een schom melende voorsprong van zo'n 150 meter. Toen ging Gino De Vos in de achtervolging. Hij kreeg Eddy De Rijck (een ploegmaat van Van der Eec ken) mee. Zo kregen we drie leiders die mekaar goed ver stonden en er duchtig de pees oplegden. Achteraan kwam het nooit tot een georgani seerde jacht en het was slechts bij het ingaan van de laatste ronde dat Jean De Bondt. Bert De Leeuw en Danny Van Haute zich van de rest konden ontdoen en op zoek gaan naar de vluchters. Voor aan werd echter niet getalmd en in de spurt haalde De Rijck het, voor Van der Eec ken en De Vos. Kort daarop klopte Bert De Leeuw zijn maats Jean De Bondt en Dan ny Van Haute voor de volgen de ereplaatsen, terwijl Hubert Loomans de spurt won van het peloton, voor Handenho- ve, Heyvaert, Pollet en Van Laer. Uitslagen A-reeks: 1. Gino De Vos, 2. De Leeuw, 3. De Bondt, 4. Van Haute, 5. Heyvaert, 6. Pollet, 7. Go- vaert, 8. Verhaegen, 9. Michiels, 10. Jacobs. B-reeks: 1. Eddy De Rijck, 2. A. Van der Eec ken, 3. Loomans, 4. Van Handenhove, 5. Van Laer, 6. Van Laethem, 7. De Winne, 8. Dierickx, 9. Van Isterdael, 10. De Man. C-reeks: Raoul Verbrae ken, 2. De Landsheer, 3. De Wachter, 4. Sonck G., 5. De Wever, 6. Roels, 7. De Schepper, 8. De Wati nes, 9. Van Geystelen, 10. De Backer. D-reeks: 1. André Mer tens, 2. Van Den Hoecke, 3. Sonck D., 4. Cobbaut, 5. Droesbeke, 6. Van Vae- renbergh, 7. Van de Vel de, 8. Duym, 9. Loverie, 10. Rijbel. VOLGENDE WEDSTRIJDEN Zaterdag 23 april in Lebbcke, Lange Molenstraat, Café De Sportman. Zondag 24 april in Hekelgem, Fosselstraat. De Grote Beer gingen er tegenaan. tweede van de tien af te leggen ron- den gingen drie renners aan Jacobs Van Een jagend peloton, waar- BWCL-Wielrennen. Raoul Verstraeten won de C-reeks in Nieuw erkerken, terwijl André 'n het meeste werk werd ge- Menens D-reeks .on ISTSSéSSTSSS. I bielbedrijf, Louis De Boeck I en August De Troetsel, liet I echter niat begaan en iets na I half-wedstrijd was alles weer I samen. In de laatste ronde I konden drie renners het pelo- I ton ontlopen en het was een I sterk rijdende Karei Alen die I het haalde voor August Van I den Bogaert en Gust Van I Geet. De pelotonsspurt werd gewonnen door Raoul Lam- I paert voor Leo Buyst. Uitslag I 1. Karei Alen, 2. Van den I Bogaert, 3. Van Geel, 4. Lampaert. 5. Buyst, 6. I Clerckx, 7. Simons, 8. Schulz, 9. Carpentier, 10. De Boeck B-reeks BWCL-Wielrennen. Bruno Heyvaert won de A-reeks in Grembergen terwijl August Van De M renners zouden tot jn Laethem de beste was van de B-reeks de „egende van de twaalf af te leggen ronden gegroepeerd blijven. Toen kwam onder impuls van DAB-renner Jk Etienne Lievens de beslissen- JB&. v de ontsnapping tot stand. Met hem gingen Georges Vonckx, WkIBH? NtmeFrancois Janssens, Herman Van de Perre, Jacques Van Marienbourg, Daniel Del- chambre en Matthieu Hen- drickx mee. Deze zeven lei- (fik ders liepen tot 50 sekonden ,.<s: Ze werden door het peloton Francois vens, 3. Vonckx, 4. Van De Perre, 5. Van Marienbourg, 6. Delchambre, 7. Hendrickx, 8. Van Den Eynde, 9. Nipp, 10. Wuyts. A-reeks Van de 102 A-renners gingen er reeds in de tweede van de veertien af te leggen ronden tien aan de haal en meteen was de beslissing gevallen, hoe het peloton zich ook in spande. De tien koplopers lie pen iedere ronde nog verder uit en half wedstrijd bedroeg de voorsprong één minuut. Een meldenswaardige poging van Peter Michiels en een fel jagend peloton deed die voor sprong krimpen tot 30 sekon den, maar de tien mochten toch spurten voor de bloe men, een sprint die gewonnen werd door Benjamin Bos nians, voor Gust Van Lae them en Rudy Saelens. Roger Didderen won de pelotons spurt voor Willy Van Dijck. Uitslag 1. Benjamin Bosmans, 2. Van Laethem, 3. Saelens, 4. De Beukelaer, 5. Benoy. 6. Boeckx, 8. Bierkens, 8. Ver braak, 9. Schoepen, 10. Sche- rens. ZONDAG IN BUGGENHOUT - en D-reeks Achtenveertig C- en D-reeks aan de start voor een wed strijd over acht ronden. Een fel betwiste koers met tal van demarrages die echter nooit verder droegen dan een hon derdtal meter. Meldenswaar dige pogingen van de streek- renners Louis De Boeck en August De Troetsel, maar niemand leek bekwaam om een ontsnapping te forceren zodat alles uitdraaide op een massaspurt met Louis Simons als BWCL-Wielrennen. De doortocht van de renners ii sleurt aan de kop Nieuwerkerken. Pierre De Watines Uitslag 1. Frangois Janssens, 2. Lie- Uitslag 1. Louis Simons, 2. Raoul Lampaert. 3. Wartel, 4. De Boeck, 5. De Troetsel, 6. Ut- si, 7. Van Geyt, gelijk: 35 B-reeks Na een aanval van streekren- ner Paul Boel, die dit seizoen bijzonder goed op dreef is, vormde zich tijdens de derde ronde een kopgroep van 15 renners en meteen was de goede trein vertrokken. Half wedstrijd talden de koplopers een voorsprong van 50 sekon den op een achtervolgend ze vental en 1.15 op een totaal uiteengevallen peloton. De 15 koplopers bleven vooraan en tijdens de laatste ronde ging de sterk rijdende Mathieu Hendrickx zijn kans. Lange tijd gaf hij de indruk een kleine voorsprong te kunnen behouden maar met een alles- gevende eindspurt achterhaal den JP Leukemans en de rest van de kopgroep de leider. Leukemans werd winnaar voor Alex Heylen en Victor Van den Eynde. Uitslag 1. JP Leukemans, 2. Heylen, 3. Van den Eynde, Hen drickx, 5. Van Eeckelen. 6. Boel, 7. Delchambre, 8. Go- ris, 9. Van den Brande, 10. Raes. A-reeks De 84 A-renners die tien ron den moesten afleggen maak ten er een vinnige en snelle wedstrijd van met tal van de marrages. Niemand was ech ter bekwaam om een voor sprong van enige betekenis te verwerven, zodat net als in de C- en D-reeks deze koers in een massaspurt werd beslecht met als winnaar Bert Coster- mans, voor Rudi Vervloet en zijn tweelingbroer Benny Co- stermans. Ver vloet, 3. Benny Costermans, 4. Van Bael, 5. Bogers, 6 Van Looy, 7. Himschoot, 8. Benoey, 9. Boeckx, 10. De Laet. EEN BLIK OP DE EREMBODEGEMSE WIELERKALENDER Sinds 1978 worden door de buurtgemeenschap Keppe- straat (Erembodcgem) met aan het hoofd de «Sportvrien den Forum», geleid door dhr. Bernard De Rop, ieder jaar verscheidene wielerwedstrij den ingericht. Men werkte sa men en organizeerde via «V.C. De Denderzonen» reeds heel wat «Grote Prij zen». Na tien jaar behoort de klub alvast tot de grootste inrichters van Oost-Vlaande ren. Steeds was v.z.w. De Brug-Forum (lokaal: Keppe- straat 12) een goede sponsor. Vele buren werkten mee, zo wel handelaars als privaatper sonen. Men mocht steeds re kenen op voldoende seinge vers. autochauffeurs voor het volgen van de wielerwedstrij den, niet te vergeten de mate riaalmensen voor het plaatsen en verwijderen van de afslui ting aan de vertrek en aan komstplaatsen. Een speciale dank verdient «Het Rode Kruis», het stadsbestuur en de politie voor hun medewer king. Sportminnend Erembodegem heeft zeker goede herinnerin gen aan volgende aktiviteiten van de klub: 1978: le Grote Prijs-Forum voor juniores BWB 1979: 2' Grote Prijs: krite- rium juniores, en 3C en 4' G.P. Forum voor juniores. 1980: 5 grote prijzen Fo rum: kriterium juniores. 2 wedstrijden voor nieuwelin gen en 2 wedstrijden voor junioresK 1981: 6 Grote Prijzen Fo rum: kriterium juniores, 2 wedstrijden voor nieuwelin gen en 3 wielerkoersen voor juniores. 1982: 6 grote prijzen «Fo rum» waaronder 1 kriterium voor liefhebbers, 2 wedstrij den voor nieuwelingen en 3 koersen voor juniores. 1983: 6 Grote Prijzen Fo rum»: kriterium liefhebbers, 2 «Grote Prijzen» voor nieuwe lingen en 3 voor juniores 1984: 6 Grote Prijzen Fo rum: 1 wedstrijd voor liefheb bers intern., 2 voor nieuwelin gen en 3 voor juniores. 1985: Eerste Grote Prijs «Freddi Pijck» voor nieuwe lingen BWB en 7 grote prij zen «Forum» waarvan 3 voor nieuwelingen BWV, 1 voor liefhebbers internationaal BWB en 3 voor juniores BWB. 1986: Tweede Grote Prijs «Freddi Pijck», Eerste Grote Prijs «Bouwonderneming Al fons Arijs» voor liefhebbers, het Provinicaal Kampioen schap Oost-Vlaanderen voor liefhebbers 41' Grote Prijs «Forum»), ook de 42' en 45' Grote Prijs «Forum» voor nieuwelingen, de 44' Grote Prijs «Forum» voor liefheb bers en de 43' en 46' Grote Prijs voor juniores. 1987: Derde Grote Prijs «Freddi Pijck» voor juniores, 2 Grote Prijzen «Forum» voor liefhebbers waaronder een kriterium, 2 Grote Prijzen «Forum» voor juniores en 2 voor nieuwelingen waaronder 1 kriterium. Zaterdag 2 mei 1987 werd in zaal «Forum», Keppestraat 12, het 10-jarig bestaan van V.C. «De Denderzonen - Fo- luinvrienden» gevierd. Dit jaar worden in Erembode- gem-Centrum opnieuw acht wielerkoersen gepatroneerd door V.C. «De Denderzonen Forumvrienden» Onder voorzitterschap van Bernard De Rop wordt door het dyna mische Bestuur volgende akti- viteitenkalender uitgewerkt: Zondag 1 mei 1988 de vierde Grote Prijs «Freddi Pijck (provincie- en gemeen teraadslid- voor «nieuwe lingen. Vertrek te 15 uur, in de Kep pestraat, 66 km of 9 ronden van 7,3 km langs de baan, IJzcrcnwegstraat, B. De Cocklaan, Welleweg, Kouter- baan, Nachtegaalstraat, Nino- vesteenweg. Industrielaan (zone), Churchillsteenweg, Houten-Hand, Ninovesteen- weg, Keppestraat. Prijzen: 12.000 fr. 1200 fr. premies. Vrijdagavond 13 mei 1988: O.L. Heer Hemelvaartkrite- rium voor nieuwelingen, ver trek te 19 uur, 55 km of 22 ronden van 2,5 km langs de Denderstraat, Gaston De Schepperstraat. Hof ter Burchtstraat, Dr. Carbier- laan, Parking, Zwalmkoutcr. Kerkstraat, Kerk, Wegge voerdenstraat, Kaai, Dender straat. Prijzen: 11.000 fr. verplaatsingonkosten. Vrijdagavond 17 juni 1988, 53' Grote Prijs Forum kriterium liefhebbers. Vertrek te 19 uur, 69 km of 25 ronden van 2.8 km langs de Keppe straat, IJzerenwegstraat, Ka- pelie kens baan. Rooms Hof straat, Kerkhofbaan. Molen- kouter, A.V.D. Madestraat, Verbindingsstraat, Keppe straat. Prijzen: 22.500 fr. 5000 fr. premies. Zondag 26 juni 1988, 54' Grote Prijs Forum voor Nieu welingen. Vertrek te 13.50 u., 8 ronden van 7,3 km o'ver dezelfde omloop als 1 mei. Prijzen: 11.000 fr. 1.000 fr. premies. Eveneens zondag 26 juni 1988 55' Grote Prijs Forum voor juniores. Vertrek te 15.55 u.. 12 ronden van 7,3 km over dezelfde omloop als 1 mei. Prijzen: 13.500 fr. 1 1.88 fr premies. Zondag 24 juli 1988: 56' Grote Prijs Forum voor junio res. Vertrek te 15 uur, over een afstand van 95 km of 13 ronden van 7,3 km over de zelfde omloop van 1 mei 1988. Prijzen: 13.500 fr. 2.000 fr. premies. Zondag 21 augustus 1988: 57' Grote Prijs Forum voor nieuwelingen. Vertrek te 13.50 u., afstand: 58 km of 8 ronden van 7.3 km. zelfde omloop als 1 mei 1988. 11.000 fr. prijzen 1.000 fr. premies. Eveneens zondag 21 au gustus: 58' Grote Prijs Forum voor juniores. Vertrek te 15.55 u., afstand: 88 km of 12 ronden van 7,3 km, zelfde omloop als op 1 mei '88 13.500 fr. 1800 fr. premies. Vermelden we tenslotte dat V.C. «De Denderzonen - Fo rumvrienden» ook nog vol gende aktiviteiten program meert: Vinkenzetting: 18 juni '88, 5' Grote barbecue (tent open lucht!) 6 augustus '88. liggen de wipschieting op 20 augus tus '88 en St. Maartensfeest op 5 november 1988. D.B.

De Voorpost | 1988 | | pagina 25