AVANTI ALS DERDE NAAR DE PLAY-OFFS ROBUCO BUGGENHOUT (+5) - H.K. LOKEREN RESERVEN - AJAX KAMPIOEN TWEEDE PROMOTIE IN TWEE JAAR TIJD VOOR AALST EINDIGT DE KOMPETITIE TE VLUG H.K. LOKEREN EINDIGT VIERDE BRABO DENDERBELLE PAKT TITEL JEUGDHANDBAL hm ROBUCO STRANOT OP EEN DOELPUNT 1:'ZZ^fir3-0p d' fo,°word' J""m v°"Hitt' LAATSTE KLUS VOOR NOPRI LEBBEKE De Voorpost - 22 4.1988 - 27 HANDBAL 1* NATIONALE HANDBALKALENDER Beker van Oost-Vlaanderen - 1/2 finale Zat. 23/4 te 19.15 u. Robuco Buggenhout-Mylène Gent (dames). Zat. 23/4 te 20.30 u. Robuco Buggenhout (+5)-Lokeren (heren). Dinsd. 26/4 te 20 u. Squadra Fem. Lebbeke-E.V. Aalst (dames). EVA In. Hasselt - Avanti Buggenhout: 17-13 BEKER VAN OOST-VLAANDEREN: ZATERDAG EERSTE HALVE FINALE Zaterdag 23 april wordt in Buggenhout de eerste halve finale betwist in het kader van de Oostvlaamse Beker. Robuco Buggenhout, dat start met een voorgift van 5 doelpunten wegens reeksverschil, ontvangt H.K Lokeren en het ziet er naar uit dat het een enorm spannende bedoening kan worden. Inderdaad, Robuco is duidelijk gemotiveerd om de Waaslanders het leven erg zuur te maken en naar men ons vertelde wil de ploeg uit de Bosgemeente beslist de finale bereiken. Maar dat is nu juist datgene wat Lokeren als objectief heeft gesteld. Bij de Waaslanders is men ervan overtuigd Robuco te zullen uitschakelen om aldus een kroon te zetten op een toch wel uitstekend seizoen. Ook de Robuco dames spelen zater dag hun halve finale tegen Mylmène Gent en hier lijkt Gent ons toch de favoriet. De tweede halve finale tussen E-V. Aalst en Ajax Lebbeke wordt later gespeeld, net als bij de dames waar Squadra Lebbeke het opneemt teeen E.V. Aalst. 6 Avanti is er niet in geslaagd Hasselt van de tweede plaats te verdringen en gaat dus de play-offs in op een toch ver dienstelijke derde plaats. Wat de ploeg uit de Bosgemeente er nu zal van maken in de eindronde blijft een open vraag. Neerpelt, Hasselt en Sasja zijn de tegenstanders en er dienen twee wedstrijden per weekeinde gespeeld. Met een een erg zware opdracht voor Avanti dat toch niet over die brede kern beschikt en ook moet er minstens één wedstrijd gespeeld worden zonder doelman Vinck die nog altijd één week schorsing moet uitzitten na de perikelen tegen Beyne. Jaichi is ge schorst voor een lange perio de (1 jaar, maar Avanti gaat in beroep) en Mundabi lijkt wel van de aardbol verdwe nen. Rathmes is in Hasselt opnieuw opgedaagd wat toch enig soelaas brengt voor de taken die wachten. Zaterdag in Hasselt haalde Avanti duidelijk het niveau niet dat gehaald werd tegen Neerpelt de week voordien, vooral in de eerste speelhelft draaide de ploeg vierkant. Orlowski was beslist in geen superdag en in die eerste helft konden enkel Van Mol en Agneessens de beweeglijke Limburgse verdediging in moeilijkheden brengen. Het duurde niettemin volle 8' vooraleer Van Mol het eerste Avanti doelpunt kon scoren. Hasselt had ondertussen reeds een zwak spelende Avanti defensie driemaal voor een voldongen feit ge steld en na een kwartier wees het scorebord 6-2 aan. Het werd zelfs 8-2 9' voor de rust maar De Pauw, Agneessens en Orlowski met 7-m worp konden na 30' de schade toch beperken tot 10-5. In de twee de helft vlotte het heel wat beter bij de bezoekers. Van Mol en Orlowski leken het tij te kunnen doen keren en als Vinck dan ook uitpakte met enkele spectakulaire reddin gen, ging het via 12-10 na 45' naar 13-12 10' voor het einde. Van Mol zorgde ook nog voor 14-13 4' voor het einde maar een leeggespeeld Buggenhout kon toen niet meer replikeren op treffers van de snelle G. Smeets waardoor het eindre sultaat 17-13 werd. In de tweede helft heeft Avanti niettemin bewezen dat Has selt geen ongenaakbare tegenstander is in de play-off. Avanti Buggenhout: Vinck, Haddad, El Hafi, Rathmes, Orlowski 5, Agneessens 2, Maes, Vlassenroot. Van Mol 5, De Pauw 1, Megos, Van Ransbeeck. Reserven In. Hasselt 20 Avanti Buggenhout 6 Avanti maakte geen kans te gen een technisch sterker en vooral sneller Hasselt dat aan de rust reeds een 11-5 voor sprong telde. In de tweede helft kon Buggenhout nog amper één doelpunt scoren langs de wederoptredende Rathmes. Avanti Buggenhout: Haddad. Van Beveren, Vlassenroot 2. De Hauwere 1, Emmanuel. De Mayer, Rathmes 3. Montegnée - Ajax Lebbeke: 11-13 Na zowat gans de kompetitie 18' wees het scorebord welis- aan de leiding te hebben ge- waar 1-3 aan maar vooral in staan heeft Ajax dan toch de de eerste helft was er een eerste plaats bemachtigd na outstanding spelende doel- een overwinning met hinder- man Van Bosbeke nodig om nissen tegen Montegnée. De Ajax op de been te houden. Ajax-doublures verspeelden Zo werd het 3-4 aan de rust en nauwelijks 6 punten van de 36 ook in de tweede helft bleef en dat bewijst nog maar eens de thuisploeg gevaarlijk. Cris- dat de Lebbeekse tweede na- tiaens zorgde wel voor 3-6 tionaler ook in de breedte maar via 8-9 en 10-12 was het H.K. Waasmunster - De Panne: 10-0 (ff) Hekkensluiter De Panne was zijn van de promotie naar der- mende weken komen wij uit- met slechts vier spelers opge- de afdeling. Met deze tweede voerig terug op het «feno- daagd in de Hamse sporthal opeenvolgende promotie is meen» H.K. Waasmunster, Wmten zodat H.K.W. Waasmunster een paar jaar want geloof ons, over dit zelfs zijn laatste wedstrijd niet vooruit op de oorspronkelijke «klubje» is het laatste nog niet moest spelen om tweede te planning maar daarom zeker gezegd, eindigen en meteen zeker te niet getreurd. In de eerstko- 2* NATIONALE Handbal. Burgemeester Strobbe van Waasmunster kwam bloemen uitdelen aan de kadetten van de lokale handbalklub die dit seizoen kampioen werden (vh) 3* AFDELING H.K. LOKEREN - STENANT: 21-13 reeute maar via 8-9 en 1U-12 was het mgronde'if m^'^kere^ifit- 8 er,n°.ch~ verschalken. De thuisploeg, goed is uitgebouwd. En toch de ganse wedstrijd opletten eindelijk vierde eeëmdied 8 a "U vlot de ,e8enaanval lo- liep het nog bijna mis op de geb.lzen voor de Lebbeke- Ven eerste iaa? 3'"Se scoorde nog 7 doelpun- was een goede ten wat tot het 21-13 eindre- doelman Van Vaerenbergh sultaat leidde, nodig om een regelrechte H.K. Lokerer icrugrunue en amper a pun- ramp te vermijden. Na 10' bergh. Smet 1, Verhofstadt 4 ten uit de heenronde. Meteen wees het scorebord 0-2 aan en i rvi!i ecu lunaii-neaeriaag te om- Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, is duideliik dat Lokeren nocal score™ra u L aa" en Lenaerts, D Hams 2, Bock- Mornet bes,», Van Rossen^ Bosnsa, Van iSTSe'SÏ SfiW® Een troost nochtans 1 v.»».:. - - - ovuui ccn ccimc iaat J aiue- laatste kompetiliedag. Na een naars. Het werd uiteindelijk |j„g. Ee„ „er goed eindresul- ooelman wegvergtsstng kwam men te een 11-13zege waardoor Ajak ,aa1 me, 19 punten uit de S™m een regelrechte H K V" v laat toe in de sporthal en er de katnpioenenviering mag terugronde en amper 8 pun- "ernljde" N" lï H.K. Lokeeent Van Vaeren- moest echt gepleit worden om organiseren ccn forfait-nederlaag te om- Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, zeilen. Montegnée besloot Van Rossem, Bosman, Van uiteindelijk toch te spelen Der Jeught 2, Coppens, De maar het onopgewarmd Ajax Busschere, Moens", Cley- daarna hewe^tot'de sterkste sIcrhwTr, hT' ,noch'a"s' 3, Vermeir. SrtjSS* sr=S„s,8VerCaram™ Cn" Pl°eS=" v™ derde afdeling te thuisnlocg™^ "/w'alt^ «"".en PROVINCIAAL ploegen van derde afdeling te thuisploeg in de tweede helft behoren. In de eerste helft het peil van de laatste weken HK- Lokeren evenaarde werden de bezoe- ^tenant y kers van het kastje naar de Oelijkopgaande wedstrijd muur gespeeld. Het werd 18-7 (rust 4-5) waarin Lokeren tij- in die tweede helft en dit dens de tweede helft het laken resultaat spreekt voor zich- naar zich toe trok. zelf. Na 40' was de achter- H.K. Lokeren: Smet, D'Hanis stand opgehaald (9-9), Ste- 1, Aerts, Van Den Bergh 5, Brabo Denderbelle - Eeklo: 16-15 nant trachtte nog even aan te De Proft, Van Driessche 2, D bezig verzckerde men ons zo- klampen (14-13 na 49') maar Picquer, De Bruyne 3, Keste- Hct is zover. Brabo Denocr- zal de toekomst moeten uit- dat het duidelijk is dat er slaagde er daarna niet meer in leyn, Vermeir 1. belle is kampioen en speelt wijzen. Maar één zaak is dui- opnieuw ambitie is bij Brabo. de Lokerse defensie nog te volgend seizoen opnieuw lan- dclijk. naast de bestaande Tegen Eeklo had Brabo zater- delijk Of dit een aankno- spelerskem zal naar verster- dag genoeg aan een gelijkspel pingspunt is met een toch wel king moeten uitgekeken wor- om zeker te zijn van de titel. 4* AFDELING rijk verleden - zo'n 15 jaar den wil Brabo ook in 4' afde- Wellicht was de druk zo groot geleden speelde Brabo zelfs ling gunstig kunnen functio- dat het opvallend moeilijk ccn seizoen in 1' nationale - neren. Daarmee is men volop ging om de bezoekers op het normale Brabo-spelpeil te iriinnniimnii vergasten. Zenuwen namen knokken tot de laatste minuut Zaterdag 23 april wordt in de Jurgen Rombaut, Stefan Ver- °m Eekl° van zich af te hou- sporthal te Berlarc beslist wie schelden, Ken De Nil, Geert Vanaf het beginsignaal Luik - E.V. Aalst: 17-18 J. Mertens, de Aalsterse P.V.-man, vindt het bepaald jammer dat de kompetitie ten einde is. «Na een moeilijk seizoen is de ploeg de laatste weken in de goede plooi ge vallen. Iedereen speelt enorm gemotiveerd, er wordt voor elkaar gewerkt, de sfeer is opnieuw optimaal. Het is dan ook jammer dat nu de kompe titie eindigt want geloof mij dit Aalst is in staat brokken te maken». In elk geval in Luik was de wil om te winnen weer duidelijk aanwezig bij Aalst. Het begon nochtans in mineur want een fris handballend Luik kwam 4-0 voor na 6'. Een gebrek aan wedstrijdconcentratie had Aalst duidelijk parten ge speeld maar met een toomlo ze inzet van alle spelers wer den de bakens verlegd. Onder impuls van een verrassende B. Arijs die een 5 op 5 lukte nam Eendracht de leiding over na 23' (7-8) en met de steun van de talrijk meege reisde supporters werd dit één doelpunt voorsprong behou den tot de rust (9-10). In de tweede helft speelden beide ploegen op een zeer hoog ni veau maar toch was het Aalst dat een 11-14 voorsprong wist op te bouwen na 42'. Een duidelijke home-arbitrage liet Luik echter toe opnieuw in de wedstrijd te komen en via 15- 17 na 53' werd het zelfs 17-17 3' voor het einde. Het was M Bayens die dan de beslissende treffer scoorde die Aalst een E.V. Aalst: Moens, Mertens, De Ketelbutter 4, Brixhe, W. Bomon 1, D. Bayens. B. Arijs 5, Van Nuffel 2, Van Der Borght 6, M. Bayens 2, G. Van Malderen, Steemans, Reserven Luik 9 E.V. Aalst 10 Luik speelde een zeer dege lijk handbal maar had duide lijk problemen met de af werking. Meteen leidde Een dracht met 1-4 na een kwar tier en aan de rust stond er 3-5 op het scorebord. In de twee de helft kwam de thuisploeg nog sterk aandringen maar Aalst liet de zege niet ont glippen. E.V. Aalst: Mertens. G. Cort- hals, K. Bomon 3, E. Van Malderen, De Doncker 1, Van Paepeghem. R. Van Herreweghe 3, D. Van Der Borght, M. Bayens. Steemans D.B. Zwijnaarde - Robuco Buggenhout: 19-19 Oostvlaams kampioen wordt De Grootc, Svcn Daclman, bij de pupillen-katcgorie cn Pascal Verhelst, Jeroen De bij de scholierenjongcns. Het programma: Pupillen. 14.30 u.: Gent-Eeklo. 15.10 u.: H.K. Waasmunster- Verliezer wedstrijd 1. 15.50 u.: H.K Waasmunster- Winnaar wedstrijd 1. Scholieren. Wolf, Steven Verhoeven, Timmy Goris, Jeroen Col- paert, Bert Dauwe, Arnc Ja- bleek Denderbelle opvallend Eén doelpunt te weinig ge- het even moeilijk als tijdstraf- zenuwachtig. Het raakte scoord, één doelpunt teveel fen hen in ondertal brachten moeilijk los en als het dan geïncasseerd, het maakt soms en Zwijnaarde kon 15-13 voor toch 6-4 werd na 13' viel het een.hemelbreed verschil, raken. Maar eens opnieuw opnieuw stil zodat de bezoe- Zwijnaarde, de kampioen in volledig werd het 15-17 8' Handbal. Thuisploeg HC Lokeren speelde tegen Stelant een zeer zwakke eerste helft. Na een 3-6 ruststand werd nog met 21-13 gewonnen (polo) cob. Nicolas Verhelst. Stefan kers zelfs 7'8 voor geraakten 4' afdeling, heeft dit ook te- voor het einde. Toch kon Ro- Vermeulen Wouter De voora'ccr de rust aanbrak met 8en Waasmunster ondervon- buco niet doorgaan, het werd Groote Tom De Grave Tom een 8-8 score- 0°k tijdens de **en ,nu ,e8en Robuco ge- 18-18 maar 3' voor het einde Baert, Christophe Dcsseaux ,weede helft bleef het moei- beurde hetzelfde. In de slotfa- leidde de ploeg uit de Bosge- Koen Loier, Gert Goosscns' voor de ,h"'sp'°eg De ze sleepte Zwijnaarde een ge- meente opnieuw met één Mario Buvle Trainer- Paul bezoekende keeper deed op- »Jkspel uit de brand en dit doelpunt voorsprong (18-19). vl- 1 aul ...-.-l.u betekende vnor hen r*~ In een bijzonder spannend vallend goed werk maar toch betekende voor hen de titel raakte Brabo opnieuw twee en voor Robuco het einde van slot stelde Don Bosco nog doelpunten voor na 45' (12- de promoticdroom. Robuco, gelijk maar kroop dan door 10). Maar nooit kon Dender- nochtans zonder Leif Krog- het oog van de naald als Bug belle echt afstand nemen van strup, speelde in Zwijnaarde genhout een 7-m worp niet de bezoekers die eerst 12-12 eei1. ontzettend sterke wed- benutte tijdens de slotminuut, gelijkstelden en in de 53' mi- stnjd- Een fel gehandicapte nuut er weer in slaagden een P'.oef>.' ook Verhelen 16-30 u Ajax Lebbeke-H.K. Dauwe. Officiélen: Ric Maes. Waasmunster. Marcel Verdurmen De winnaar in beide leeftijds- Kadetten; Stefan Dcsseaux, katcgorieën gaat als Oost- Geert Maes. Chris Taelman. vlaams kampioen door naar Koen Ternest. Nicolas Ver- de V.H.V.-eindronde die ge- helst. Stefan Vermeulen, speeld wordt tijdens het Wouter De Grootc. Wim weekeinde 7/8 mei. Roels, Jean-Pierre De Bode. o- Bij de miniemen en de kadet- Tom De Grave, Tom Baert achterstand op te halen. Merckx waren onbeschik- wordt dacht men bij Zwijn- ten zijn de Oostvlaamse kam- Stefan De Meerschman Van Keer en Goeman zorg- baar, maakte het de leiders aarde. Robuco had zeker pioenen al een tijdje gekend. Christophe Desscaux Gert den dan tocb voor *b-14 3' "ee.' Iastig. De wedstnjdmoti- meer verdiend, had hardnek- In beide leeftijdskatcgorieën C.oossens. Stefaan Van'Uden voor het einde maar als doel- vatie was optimaal, de verde- kig gestreden maar haalde werd het H.K. Waasmunster. Trainer: Paul Dauwe; offi- man ,uyttersprot daarna nog d|g'ng speelde optimaal voor toch de bloemen uit de kleed- In elk geval geen onverwacht cieel: Marcel Verdurmen. ,straf diende U'1 te zitten attentedoelman Man- kamer om Zwijnaarde te eren Maar het is een bekend gege- dat men zo kampioen succes voor trainer P. Dauwe Bij de meisjes scholieren is bleef het beven bij de thuis- nfert en de thuisploegslaagde met hun kersverse titel, cn H.K. Waasmunster. Beide het Mylène Gent dat doorgaat ploeg' ploegen werden zaterdag in naar de V.H.V.-eindronde. Brabo Denderbelle: Uytter- dc bloemen gezet ter gelegen- De V.H.V eindronde voor sprot, Taminau, Vinck 1. De heid van de wedstrijd H.K. scholieren jongens wordt ge- Smedt 2, Hendrickx 6, Y. Waasmunster-De Panne. speeld op zondag 8 mei in de Goeman 3. D. Van Goethem 8 'a.2"3 "a De namen: miniemen: Geert sporthal te Lebbeke Ajax 3, E Van Keer 3. P. De en 4-3 na 15 ging het 9-9 Maes. Stefaan Van Uden. staat in voor de organisatie. Smedt, R. Van Keer er nooit in zijn wil op te Robuco Buggenhout: Man- dringen. Nadat P. De Swaef naert, Coppens, Moyersoon, de score had geopend bleef De Troch 6, Trienpont 5, het tijdens de eerste helft to- Mannaert. Van Der Stock 2, J. Via 2-3 na De Vuyst 4, De Swaef 1, ging het 9-9 Caudron 1, Braeckman. aan de rust. In het begin van de tweede helft kreeg Robuco Handbal. Pas na 14 minuten in de tweede helft kon HC Lokeren op gelijke hoogte DAMESHANDBAL Nopri Lebbeke - Ottignies: 23-11 Handbal. De eerste ploeg van Waasmunster werd tweede in de kompetitie maar wipt toch een klas hoger vh) Handbal. Ook de van H.K. Waasmunster werden kampioen (vh) Met het bezoek van de hek kensluiters uit Ottignies klaarde Nopri de laatste «klus» van het seizoen 1987- 88. Inderdaad, wat hen nu nog rest is andere koek met Hasselt. Meiveren en Sasja als tegenstanders in de plav- off. Zaterdag, zonder Bleyacrt cn de «kwade» Brixhe. was het geen probleem om Ottignies kansloos te laten Na 7' leidde Lebbeke reeds met 5-1 daarna ging het wel even minder vlot (9-4 na 18') maar aan de rust leidde de thuisploeg toch met 11-5. In de tweede helft kon Ottignies nog een tiental mi nuten aanklampen (14-7) maar daarna maakte Nopri met fris aanvalsspel een brede kloof. Via 19-8 na 50' werd het 23-11 aan het eindsignaal Nopri Av. Lebbeke: Van Lan- genhove. De Backer. Terroir 4. Van Dammc 3. Segers 1. Macs 7. Lissens 5. De Rijcke. Biescmans 3. Anné

De Voorpost | 1988 | | pagina 27