VOLLEYBALOVERZICHT HEREN KRUIBEKE WINT WASE DERBY VERDIENSTELIJK KNAPPE ZEGE DAMESKALENDER HEREN 28 - 22.4.1988 - De Voorpost VOLLEYBAL 2' PROVINCIALE Snuffel Grembergen - Evergem: 0-3 EREKLASSE ZONHOVEN 3 VITESSE KRUIBEKE 0 (15-9, 15-5, 15-12) De thuisploeg startte zonder de Zweed Björne, die in zijn vaderland was achtergebleven voor een stage met de natio nale ploeg. Hun tweede Zweed mocht vanop de bank toezien hoe zijn collega's de Oostvlaamse ploeg inpakte. Dit treffen had maar weinig om het lijf. Geen ambiance, geen ritme en dit drie sets lang. Een typische eindesei zoen wedstrijd. Zonhoven kreeg de ballen keurig bij zijn spelverdeler, Jef Mol en dit in tegenstelling tot Vitesse, dat het konstant moeilijk had om de receptie bij Ben Croes te krijgen. De gastheren wonnen de eerste twee sets vrij vlot. In de derde set kon Vitesse iets terug doen. Verhaeghe, Kolba en Michielsen konden de setcij- fers tot 10-10 in evenwicht houden, daarna stond op het meesterschap van de Zweed Lennartsen die was ingeko men voor de geblesseerde Cautaerts geen maat. EERSTE NATIONALE V.C. ZELE 3 VORST 0 (15-6, 15-6, 15-5) De bezoekers moesten drie basisspelers missen wegens blessures allerlei. Deze drie afwezigen zijn specialisten in - de receptie, zodat de gasten geen raad wisten met de Zeel- se opslagen. Zonder goede receptie geen aanvallen die renderen. De netspelers van 1/4 Zele maakten geen moei lijke avond door. Bij Zele verliep alles vlot want Johan Seymons kon zijn hartje ophalen in de spelver- deling. Vorst bood tijdens de drie sets geen noemenswaar dige tegenstand, zodat de Brusselaars in minder dan vijftig minuten werden afge slacht. DERDE LANDELIJKE V.K. AALST 1 WETTEREN 3 Wetteren nam in de eerste set een 1-4 en 5-7 voorsprong. Dan slaagden de thuisspelers er bijna in opeenvolgend tien punten te skoren, zodat de Ajuinen onverwacht met 1-0 leidden. Dat deze nederlaag in de eerste vrij onverwacht kwam bleek in de drie volgen de sets. Hierin kwamen de gastheren nog maar weinig of niet voor. Tijdens de vierde set gingen de Aalsterse spe lers nog in de clinch met de scheidsrechter zodat alle con centratie bij de Aalstenaars zoek was. De thuisploeg werd drie sets lang van het kastje naar het muurtje gespeeld. VOSSELARE 3 V.C. KEMZEKE 0 Bij de bezoekers was Jacky Grispijn aangeduid als de ver vangende coach. Zijn optre den kende een goede beurt. De nieuwbakken coach kon zijn spelers motiveren tegen de leiders. Een normale uit slag, maar Kemzeke verdien de een setje als was het maar voor de onverdroten ijver en inzet na een 2-0 achterstand. TWEEDE PROVINCIALE ZOTTEGEM 1 NILCO LEBBEKE 3 15-7, 7-15', 10-15, 9-15 De reservewedstrijd werd vrij vlot gewonnen met 3-0 cijfers. Setstanden waren 15-4, 15-8 en 15-3. Lebbeke vertoefde in de degradatiezone en het was naar de Vlaamse Ardennen afgereisd zonder al te veel illusies. De Nilco ploeg zorg de voor de verrassing van het weekeinde. Er werd tegen één van de betere ploegen uit de reeks gewonnen en dit be tekent een puntje meer in de strijd om uit de gevarenzone te geraken. Bovendien geeft deze overwinning de jongens van voorzitter Leo Borms de morele opkikker die ze broodnodig hadden. Lebbeke startte met de jonge Jan Pieters in de plaats van Erik De Smedt (weerhouden wegens familiale omstandig heden). De bezoekers moes ten in de eerste set het mees terschap van Zottegem onder gaan. Met overduidelijke 15-7 cijfers gingen de bezoekers de boot in. De thuisploeg bleef dan tot halfweg de tweede set nog domineren. Dan zorgde Patrick Anneman voor de kentering. Met zijn opslagen bracht hij zijn ploeg weer in de wedstrijd. Lebbeke trok zich op aan zijn prestaties en het begon enthousiast, te spe len. Ives Obus, weliswaar ge plaagd door de gevreesde «tourista» zorgde voor de no dige aanvalskracht. Wanneer Peter Moens zijn steentje kwam bijdragen, steeg het zelfvertrouwen van de Lebbeekse ploeg. Dirk Van Kerckhoven hamerde er duchtig op los en de bezoe kers stevenden naar een vlot te deelzege met 7-15 cijfers. De bezoekers waren goed ge lanceerd, maar ze kregen het soms toch nog hard te verdu ren. De oordeelkundige in breng van wisselspelers als Jan Vierendeelse, Dirk Ver- leyen, brachten meer vaart in het spel, zodat Nilco met 10- 15 een riant uitzicht kreeg op de totaalzege. In de vierde set zette Nilco Lebbeke door. Onder impuls van spelverdeler Paul De Clerck, die zijn aanvallers ui stekend aanspeelde, werd er op zoek gegaan naar setwinst. Winnen tegen een ploegje zoals Zottegem betekent heel wat. Lebbeke heeft met deze match bewezen een plaatsje in tweede provinciale waardig te zijn en het hoopt terecht op behoud in de reeks. Het zou alvast een aangename verras sing en een mooi cadeau zijn voor het vijfentwintigjarig be staan van de club. Veel hangt echter af van de wedstrijd tegen Danny Hofstade. BLAUWE HOEK HAMME 3 HAMVOC HAMME 0 15-11, 15-9, 15-11 Nadat de reserven van de thuisploeg vrij vlot de maat van hun tegenstander geno men hadden startte deze der by in geladen en zenuwachti ge sfeer onder het wakend oog van een 300 tal toeschou wers. De bezoekers konden het best uit de startblokken geraken. Ze liepen uit tot 0-3. Blauwe Hoek kon geen enkele goede aanval opbouwen. Tony Se- gers zorgde bij een 1-5 stand met zijn opslag voor de ken tering. De thuisploeg kwam gelijk en hget kwam zelfs mett 9-5 voor. Na drie setballen konden ze de deelzege naar zich toe trekken. Een paar wissels van coach De Mulder hadden een gunstig effekt gehad. Het rommelige volleybal uit de eerste set zette zich in de tweede set verder. Er werd meer gescoord door fouten in de receptie en uit aanvallen uit mooie kombinaties. Na een 3-3 tussenstand kon Ham- voc tot 3-7 afstand nemen, maar op 8-8 kwam Blauwe Hoek weer opzetten. De be zoekers konden aanklampen, maar wanneer de lokale coach Van Driessche Bart Malfliet en Geert Dauwe op het ter rein stuurde was het liedje van de bezoekers uit. Hun gesmaakte receptie en hun uitmuntende aanvallen brach ten een 2-0 stand op het bord. Hamvoc probeerde in de der de set hun netelige situatie door een vlugge start recht te trekken. De gasten liepen in eerste instantie uit. Wanneer Blauwe Hoek op gelijke hoogte was gekomen, achtten de thuisspelers de tijd rijp en ze dachten dat ze de schaapjes al op het droge hadden. Door een nonchalant spel van de thuisspelers, kon Hamvoc Hamme tot 7-11 uitlopen. Ru dy Everaert verscheen aan de opslag en middenblokker Marc Van Goethem zorgde voor de punten. In één ruk ging de score naar 15-11. Door dit verlies is Hamvoc in een benarde situatie beland. Om het behoud te verzekeren in tweede provinciale moet Hamvoc in zijn laatste wed strijd van Adec Baasrode win nen. Blauwe Hoek van zijn kant kan niet winnen op VC St.-Pauwels en het kan nog beslag leggen op de tweede plaats en als dusdanig promo veren. Het bestuur en de sup porters rekenen erop. GAVERE 3 KANGOEROES AALST 1 (15-9, 9-15, 15-7, 15-13) Voor de tweede maal in twee weken moest Kangoeroes naar Gavere voor één van de belangrijke wedstrijden van het seizoen. Aalst zou op nieuw proberen de wedstrijd te winnen, wat gezien de wed strijd van de week hiervoor zeker niet gemakkelijk zou zijn. Gavere was schijnbaar ook niet zinnens opnieuw een set aan kangoeroes te laten, want onmiddellijk bij aan vang van de eerste set trok Gavere er resoluut vanonder door en het nam fiks de lei ding: 7-1, 7-6. Kangoeroes kon nog een vuist maken: 7-9, maar toen vond Gavere het welletjes en besloot in één maal met 15-9. In de tweede set nam Aalst de leiding en Volleybal. Blauwe Hoek-Hamvoc 3-0. Heyman verschalkt het Hamvoc-blok (vh) Uiteraard was men niet opge togen bij Snuffel na de 0-3 nederlaag tegen Evergem maar toch kon men niet hele maal ontevreden zijn. Inder daad, Snuffel, zonder verlof gangster T. Caudron, speelde een erg verdienstelijke wed strijd tegen het op de tweede plaats gerangschikte Ever gem. In elke set zat er een kans op winst in maar in het cruciale moment ging het tel kens fout zodat de meer dan verdiende setwinst er niet kwam. Evergem, ook in het verleden steeds een ietsje sterker dan Snuffel, maakte gretig gebruik van het gestal tevoordeel om het vlot spe lende Snuffel telkens te coun teren. Bij Snuffel speelde de jonge A, Van Hecke een voortreffelijke wedstrijd zo dat de toekomst in elk geval verzekerd is bij Grembergen, vooral omdat ook de andere ex-juniores dit seizoen aan maturiteit konden bijwinnen. In elk geval nu Snuffel zeker is van het behoud in 2e pro vinciale is het objectief verwe zenlijkt, de uitbouw van de club kan rustig verder gaan. Tegen Evergem startte Snuf fel duidelijk gemotiveerd maar na veel balwissels waren het toch de bezoekers die tel kens scoorden. Het werd 3-8, waarna Snuffel nog tot 10-12 naderde maar uiteindelijk moest begeven met 10-15. In de tweede set, onder impuls van het duo Van Hecke-Van Boterdael werd het 6-1 maar Evergem kon dan van enkele individuele fouten bij de thuisploeg gebruik maken om 9-9 gelijk te maken en won uiteindelijk ook deze set (11- 15). Ook in de derde set gaf Snuffel de indruk het te kun nen halen. Het werd 8-6 en 11-9 maar ondanks heel wat wedstrijdmotivatie moestv de thuisploeg ook deze set prijs geven met 13-15. Misschien kan Snuffel het seizoen afslui ten met een prestige o ning zaterdag in Temse. 2' PROVINCIALE Eine - Moderna Lebbeke: 1-3 Setstanden: 17ml5 - 8-15 - 12-15 - 11-15 Volleybal. De heren van Real Testa Lokeren slaagden thuiswedstrijd met ere af te werken. Tegen Heusden werd met er niet in hun Ic 0-3 verloren (polo) Eine, een team dat zich gedu rende deze kompetitie voort durend in de kop van de klas sering bewoog, werd nu door Moderna Lebbeke verder van zich afgeduwd. Het ging er niet van een leien dakje en de thuisploeg heeft er zich sterk voor ingespannen om de puntjes thuis te houden maar daar is ze niet in geslaagd, daar heeft speelster en voor de gelegenheid coach Liliane Breuckelaers een stokje voor gestoken. Zij kon in deze wedstrijd rekenen op een bes te ploeg om zich heen met José Claassen die weer sterk uithaalde en met haar opsla gen de thuisdefensie teister de. Ann Van Steen, An Til- ley, Iris Ravijts en Els Huyck maakten de zaak verder rond. Niet te vergeten echter het knap inkomen van Katrien Stilten die in de vierde en beslissende set knap werk le verde in de lage verdediging. De eerste set ging gelijk op en kon alle kanten uit want we gingen van 6-5 naar 10-8 en ook naar 14-14. Het was Eine dat eerst de setbal niet kon waarmaken en nadien was het Lebbeke dat faalde. Uiteinde lijk was het Eine dat er met 17-15 een eind aan stelde. In de 2e set werd Lebbeke niet bedreigd want het ging van 6- 1 door naar 10-7 en 11-8. De thuisploeg kon wel de bal nog een paar keer in haar kamp krijgen maar de setwinst was voor de bezoekers. Wat een gemakkelijke 3e set scheen te worden voor Mo derna, 10-3 voor, keerde zich volledig toen de thuisploeg tot 12-13 terugkwam. Maar Liliane stelde orde op zaken en rondde af zonder dat Eine nog een punt kon ma ken. En dan die vierde set met onbegrijpelijke cijfers. Lebbeke kwam in deze set 1- 10 voor en de thuisploeg kwam 10-10 gelijk. In deze set werd An Tilley een paar keer afgeblokt en gingen er heel wat punten voor Lebbeke ver loren met de opslag. Maar eens de ploegen gelijkstonden kregen we weer een ander Lebbeke te zien en ook nu ging men door tot 11-15. Voor de thuisploeg maakte een ge ïrriteerde markeerder aan de tafel het meeste kabaai en zorgde ook voor enkele on derbrekingen maar dat heeft niets afgedaan aan de uitslag, de beste ploeg won. Volleybal. Indien de heren van Thunderballs Berlare zaterdag zijn ze kampioen in vierde provinciale (jj) gaf die niet meer af. Met meer kon forceren en de buit gemakkelijke cijfers werd nu aan de thuisploeg liet 15-13. van Gavere gewonnen 9-15. Kangoeroes kon nochtans te- De derde set was opnieuw rugblikken op een zeer goede duidelijk voor de thuisploeg: wedstrijd, zelf nog beter dan 15-7. Kangoeroes talmde veel de vorige ontmoeting. Te veel te lang om weerwraak te leve- slechte opslagen gaven de ren tegen een optimaal draai- doorslag, ende thuisploeg. Ze verloren De reservewedstrijd werd dan ook de derde set met door Kangoeroes gewonnen: duidelijk cijfers: 15-7. De 1-2: 5-15, 13-15 en 15-12. vierde set was ei zo na voor de Volgende en laatste wed- bezoekers: zeer gelijkopgaan- strijd: thuis tegen de kam de wedstrijd 8-8, 10-9, 12-13. pioenenploeg van Hemelveer- Waarna Kangoeroes niets degem. 1" LANDELIJKE KRUIBEKE - STEKENE: 3-0 winnen tegen Erondegem Setstanden 15-6 - 15-8 - 15-3 Ere afdeling dames 23 april 1988 20u00 VR Antwerpen-VC Tcmsc Dames Eerste landelijke 23 april 1988 15u30 Stekense Dames-Maaseik 24 april 1988 17u00 Kortrijk-Pardaf Kruibeke Tweede landelijke B 23 april 1988 20ul5 Sinda St.-Niklaas-De Haan 20ul5 Kieldrccht-St.-Amandsberg Eerste provinciale 23 april 1988 19u 15 Sigivok-Appeltcrrc 20uü0 Juvenes Zclc-Aaltcr 20uU0 Mcrclbckc-Mclsclc 24 april 1988 I 17u<><) Michclbekc-ATB St.-Niklaas I Tweede provinciale A 23 april 1988 Ere Afdeling Heren 23.4 - 20.00 u Vitesse Kruibeke - Maasmechelen Eerste nationale 23.4 - 20.00 u.: Lessines - Zele VC Eerste landelijke B 23.4 - 20.00 u Dcinze - Spectrum Mocrbeke Waas Tweede landelijke A 23.4 - 17.00 u Katjes leper - VC Stcendorp 24.4 - 17.30 u.. Tijl Bisscgem - Pardaf Kruibeke Derde landelijke A 23.4 - 15.00 u.: VC Kemzeke - Nazareth I 24:4 - 17.00 u.; VOM Mcrelbcke - VK Aalst Eerste provinciale 23.4 - 16.00 u.: Elvcrsclc - Ecklo 19.30 u.: Kring Ninovc - Nicuwkcrkcn 20.15 u.: Oltisj Bazel - Dcstelbcrgen 20.00 u.: Wachtcbckc Rapid St.-Niklaas Tweede provinciale A 23.4 - 19.15 u.: St.-Gillis Waas - llygiena Stckene 17u00 Temse Dames B-Snuffel Grembergen 19u45 Evergem-Pardaf Kruibeke Moderna Lebbeke-Zwijnaarde 24 april 1988 18u30 Griffoenen-Aalst Derde provinciale A 23 april 1988 16u00 Sinda St.-Niklaas-Ertvelde 19ul5 Berlarc-Whitc Star 19u45 Madavoc Hamme-Kabaz Bazel 20u30 Kontakt Temse-Spectrum Mocrbeke Derde provinciale B 23 april 1988 18ul5 Kaï.gcrocs Aalst-Mecrbeke 24 april 1988 10u45 Leeuwerik Lede-Borsbeek Vierde Provinciale A 24 april 1988 16u00 Buggenhout VC-Pardaf Kruibeke C 16u45 Eksaarde-St.-Pauwels 17u45 Waarschoot-Gilvoc Dcndcrmondc 24 april 1988 10u45 Oostakker B-Kemzcke 19.30 u.: St.-Pauwcis - Blauwen Hoek Hamme 19,45 u.: Hamvoc Hamme - Adec Baasrode 20.30 u Kontakt Temse - ATB St -Niklaas 20.00 u.: Melvoc Mclsclc - St. Laureins 20.00 u.: Bcvcren - Sinaai Sibok Tweede provinciale B 23.4 - 20.15 u.: Nilco Lebbeke - Danny Hofstade Derde provinciale A 23.4 - 16.30 u.: Aaltcr VC - Juvenes Zele 20.00 u.. Olro Zelzatc - Oudegcm VC 24.4 - 16.00 u.; Vijcssc Kruibeke - De Klinge Derde provinciale B 23.4 - 18.00 u.: Kangerocs Aalst - St.-Jan Hemcl- veerdegem 24.4 - 18.30 u.; Leeuwerik Lc Ie - Eine Vierde provinciale A 23.4 - 19.15 u Thunderballs - Lovcndcgem 20 15 u.: Team Sport Mocrbrkc - Spectrum Moerbckc 24.4 - 19,00 u.: Eksaardc VC - Real Testa Lokcrcn Vierde provinciale B 23.4 - 17.45 u.: Ercmbodcgcm - St.-Kristoffcl 24.4 15.15 u.: leeuwerik lede - Griffoenen Volleybal. Kruibeke-Stekene 3-0. De ploeg van Kruibeke won het derby (a) De Wasc derby blijft zijn spe ciale sfeer behouden, ook al ligt in de klassering tussen beide teams een grote kloof. De supporters sparen hun aanmoedigingen niet, voor het duel tussen twee ploegen die al jarenlang konkurrentcn hun verantwoordelijkheid be wust en lieten dan ook af en toe fraai volleywerk zien. Een paar prachtrallys en een sen sationele lage verdediging van beide ploegen lieten de zaal rechtveren. Typerend voor het knappe spel van de be zoeksters was een uitspraak van een Kruibeekse suppor ters die achter ons zijn kom- mentaar gaf «Kijk eens, nu het tegen ons is, wat ze alle maal pakken in receptie». Wat wel bewijst dat Stekene zich met hand en tand verde digde. Maar de beste ploeg won, daarover was ieder het eens. Kruibeke met het thuisvoor deel en ook beter gerang schikt was de normale favo riet en ging ook best van start Alhoewel heel wat valwissels Volleybal. Kruibeke-Stekene 3-0. Stekene moest na e thuisploeg laten (a) i derby vol animo de zege aan de te noteren vielen kon het eerst op voorsprong komen. Wanneer dan Stekene ook al in de service zijn normale draai niet vond stevende de thuisploeg op een ruime 7-2 af. De Stekense coach vroeg zijn eerste time-out in een poging om het tij te doen keren. Maar veel aarde bracht het niet aan de dijk. Bij Ste kene konden we wel de Puy- seleir aan het werk zien die op de pass niet onopgemerkt liep. Noelle De Cauwer van haar kant werkte goed af maar tegen het Kruibeekse geweld met Van Der Auwera, aan het kanon was het voor de bezoeksters een zware klus. We kregen 10-5 en 12-6 als tussenstanden, maar Kruibe ke haalde de set binnen. In de 2e set was het voor Stekene duidelijk dat er in normale omstandigheden meer had ingezeten en aan het net miste men nu een Marianne Deckers om mee af te werken. Nu was de afwer king zowat de taak van Anja De Rijcke, iets wat door de thuisploeg dadelijk goed be keken was en de Stekense aanvalstcr werd meermaals oordeelkundig afgeblokt. Het was moeilijk spelen voor Stc kene dat geen andere kant uitkon. Van 5-2 ging het in de tweede set naar 10-8. Voor de moedige bezoeksters ook hun beste set. Maar bij Kruibeke maakten Joosten - Van Buyn- der en Van Der Auwera wel dra het verschil. In de derde set kregen wc Kruibeke op zijn best en dat nu uitliep tot 5-0 met daarbij een ace van Geerts. Bij Stekene spande Chris Heyman zich sterk in en kon Anja De Rijcke met lob- en duwballetjes nog voor enig weerwerk zorgen. Het werd 7-3 maar daarmee was de kous dan ook af voor de be zoeksters. Het blok van de aanvangspcriode kwam niet meer in het stuk voor en de lage verdediging ging door dc knieën. Door achter elke bal aan te hollen kon Stekene dc stand nog wel een tijdje op 10-3 houden, maar met enke le- knallers van Van der Au wera en Moens werd een ein de gemaakt aan dc partij. Kruibeke toonde wel tot meer in staat te zijn dan de huidige klassering laat zien. Bestuurs lid Boons van Kruibeke stak het dan ook niet onder stoe len of banken. «Verliezen we niet die paar domme wedstrijden dan staan we op kop. bedenk eens dat we tegen Ternat verloren heb ben maar ja. niets aan te doen Volgens jaar beginnen wcr er opnieuw aan». En zo blijft ook voor volgend jaar de Wase derby, misschien met andere aktcurs maar wel met dezelfde geestdrift en dan is het weer voor beide teams hopen want dan liggen de kaarten weer anders. Andre

De Voorpost | 1988 | | pagina 28