LEUVEN KRIJGT ACHT TRY'S IN ZIJN KAS! GAAIBOLKLUB MOERZEKE-KASTEL EEN SUPERSTEL jsSns'ispT^E zrtfssrssrz EINDELIJK EEN VAN H00STE KAMPIOEN! Nationale Dartstitel voor Aalsterse Jo's Pub «VOGELZANG» HULDIGDE KAMPIOENEN 30 - 22.4.1988 - De Voorpost met vooraan de vaardigste gaaibollers met ers en trofeeën BOOGSCHIETEN RUGBY KAMPIOENSCHAP II' AFDELING D.R.C.-R.C. LEUVEN 38-6 De vierde schifting tellend voor het Hams schutterskam- pioenschap kreeg nu zijn be slag in het lokaal van Den Bond. Het vijftal van de Vier Gekroonden dat de eer toege wezen kreeg de schieting te openen zou via Leo Willaert eerst den hogen tegen het zeil jagen. En dat was meteen de start voor Gustaaf De Bock. Eddy De Schepper, Dirk De Cauwer en Alain Van den Broeck om de ganse kop neer te halen. Zij moesten dan ook kampen voor het dagklasse ment der panacheschutters en weer was het Dirk De Cauwer (Bastianen) die het haalde met twee voltreffers op vier en meteen sleepte hij zijn tweede dagprijs in de wacht. In deze reeks moesten Leo Willaert (Vier Gekroonden), Eric Lambrecht ('t Eiland), Eddy De Witte (Wuitens), Eric De Loose (Ons Ver maak) en Andre Robberecht zich tevreden stellen met en kel den hogen. Door het falen van De Loose blijft er slechts één schutter over met het maximum van de punten: Alain Van den Broeck (Kastel). Bij de latschutters geraakten ook de leiders in meoilijkhe- den. Leo Van Kampen bleef ter plaatse trappelen en Ger- rit Keymolen (Wuitens) kon slechts tweemaal juichen. Al leen Robert Sacre (Wuitens) die nochtens slecht startte kon de situatie nog rechtzetten doorzijn derde en vierde punt te Soren tijdens de laatste twee ronden. Daniel Eeck- houdt en Pierre D'Haen ('t Eiland) en Cesar Verheyden mogen terugblikken op een goede prestatie. Om te mogen meedingen voor het dagklas sement kwamen ze net een puntje te kort. Andre Van Geyte (Eiland) en Aime De Cock (Bastianen) slaagden er in vijfmaal de hogen neer te halen. In de rangschikking blijft Ro bert Sacre de lijst aanvoeren voor Andre Van Geyte en Aime De Cock. Deze laatste haalde tijdens de twee laatste schiftingen telkens vijf punten en één zijvogel en Gilbert Leemans schoot zo maar even vier latvogels waardoor hij meteen zijn derde dagklasse ment in de wacht sleepte, de ploegenrangschikking binnen. Maar naast deze twee zijn er een paar belangrijke staan er nog een paar schut- wijhzigingen te noteren. Het ters klaar om te strijden voor de eerste plaats ondermeer Andre Laureys (Ons Ver maak) Lucien Peelman (Bas tianen) en Gerrit Keymolen. Bij de dames hoog schoot Ma rianne Peelman (Bastianen). Reeds in de derde ronde den hogen tegen het zeil, maar kon ondanks zeer goede po gingen geen enkele zijvogel verschalken. Marleen Van Kerckhove deed het beter en kon zich als de nummer één aanmelden. Bij de latschutters schoten Sa bine De Witte (Wuitens) Her- mien Colman (Ons Ver maak), en Liza Van Puyen- broeck (Bastianen) elk drie waardevolle punten. Greta Casier (Den Bond) lukte vier mooie punten maar de grote overwinnaar werd Amelie Claus (Eiland) die vijf punten lukte. Daarmee lukte ze een dubbelslag. Want naast het veroveren van het dagklasse ment komt ze nu alleen aan de leiding en dan nog wel met een voorsprong van drie punten. Bij de juniors stond er geen maat op het meesterschap van Ronny De Witte (Wuitens). Hij schoot de hele kop neer met nog één puntje als toe- maat. Met deze acht punten er bij staat hij nu met een riante voorsprong aan de lei- De gebroeders Steels Van Geyte ('t Eiland) 15 p., 3. Aimé De Cock (Bastia nen), 15 p., 4. Lucien Peel man (Bastianen), 15 p., 5. Andre Laureys (Ons Ver maak) 14 p. Dames latschutters: 1. Ame lie Claus (Eiland) 13 p., 2. Liza Van Puuyenbroeck (Bas tianen), 10 p.. 3. Emellienne De Waele (Den Bond), 10 p., 4. Sandra De Witte (Wuitens) 9 p. Greta Casier (Den Bopnd) 9 p. MariSnPa°VmeSClKckhove Eindelijk trok Filip De Coene Luc Van der Veken in balbe- men Rondt 11 o 2 Marian- °P avontuur, sneed diep door zit, een goede pass aan C. n^ Peelman (Bastianen) iTp Leuvense verdedig. Miehen, die over de lij» fnen Rondt 3 Rudv Steels twintig minuten nam een snel Casier een moeilijke bal mee DenBond bn 4 Robbv De herbofen Dendermonde de ™et de voeten, behield uit*e- Witte^De Wuitens) 6 p teugels - - 1. kend controle „ver de bal en peleton van Alain Van den Broeck met Cesar Verhey den, Andre De Clercq, Luc Present en Gustaaf Pauwels, zijn van de derde plaats ge wipt en staan nu als de num mer één geklasseerd. Dat had niemand voor mogelijk ge- Marleen Van houden dat een ploeg uit Moerzeke-Kastel als nummer één zou komen op het Hamse schutterskampioenschap Den Bond heeft als gastheer gebruik gemaakt om op te rukken naar de tweede plaats en ze zouden wel eens een gevaarlijke klant kunnen wor den voor de eindafrekening. Rangschikking na vier schif tingen: Peletons 1. Alain Van den Broeck (Kastel), 73 p., 2. Ed dy De Schepper (Den Bond) 71 p., 3. Eric De Looze (Ons Vermaak) 68 p., 4. Jean Goossens (De Wuitens) 68 p.. 5. Dirk De Cauwer (Bastia nen) 67 p., 6. Andre Van Geyte ('t Eiland; 67 p., 7. Leo Willaert (De Vier Gekroon den) 55 p., 8. Gilbert Lee mans (Bastianen), 50 p., 9. Marleen Van Kerckhoven (Den Bond), 46 p., 10. Eric In de Stekense Boldersklub ouderdomsdeken van het^ge- Na een aarzelend en weer té zenuwachtig begin waarom toch? heeft Dendermonde een prachtprestatie geleverd. De Leuvenaars, die de punten nog best kunnen gebruiken, zaten zeer snel op de man en stoorden aanvankelijk het stroeve aanvalswerk van de thuisspelers. Leuven zag zelfs kans een vrijschop, voor de palen, te missen! de drie-kwarten. Luc Pierson dubbelde Vermeulen, Mi- chem kreeg een gouden pass en dook met de bal over de doellijn: 18-0. Leuven hernam moedig en Philip Stein lukte een tegen- try, op misser van... de ref... die een voorafgaande fout on bestraft liet: 18-6. Het Dendermondse pack met Mare en Koen De Bondt, Jos- se Verschuren, Luc Macharis, Filip De Coene, Rudy Wou ters, Joao en Chris Saerens, leverden zeer knap een ho mogeen werk af. De center spelers konden zich uitleven. Een werkelijk unieke aanval waarbij de bal zeer snel en zuiver van man tot man werd doorgespeeld, werd door vleugelspeler Beirlaen, handen en bouwde kend controle over de bal en 1 Gilbert in «n minimum van tijd drie lukte een nieuwe try: 8-0. Rik Leenfans (Bastianen) l!(p b prachtige aanvallen op. De zette zelf de place-kick bin- prachtige aanvallen op. Van den Eynde Roger (Bas- bal werd telkens netjes door nem 10-0. Nu was het festival tiem/unl 17 n 3 Rene De het pack vrijgemaakt en door begonnen.... Landtsheer (Ons Vermaak) 9 een weer goed spelende Rik g '"'al van Maehara en p. 4 Andre De Cere, (Kas- d™, len goed spelend paek"er: p HVC en juist doorpasseren bracht overde een massa ballen voor BIJ BOLDERSKLUB SINT-JOZEF TE STEKENE goede pass van Casier en Pier son, Vermeulen en Michem drongen door en gaven vleu gelspeler Luc Van der Veken de kans om er 32-6 van te maken. Het werd een ramp voor Leuven. Een paar minu ten voor tijd volgde de mooi ste faze uit de wedstrijd. Als een wervelwind drong de hele Dendermondse aanval door de Leuvense rangen en ge raakte onweerstaanbaar over de doellijn: 36-6. Rik Casier lukte de place-kick en de 38-6 eindstand was bereikt. Na een eerder flauwe start kwam Dendermonde tot een hoogstaande verrichting. Zondag a.s. laatste kam pioenschapsmatch op Shape. Supporters op post! DRC II Waasmunster ging winnen op Laakdal: 11-19 De tweede Dendermondse vertegenwoordiger blijft de overwinningen opstapelen. Het sterke Laakdal in eigen huis gaan kloppen, is niet aan iedereen gegeven. Een zeer goede wedstrijd van de jonge ploeg, waarvan verschillende jongens zich aan het klaarsto men zijn om hun plaats in de eerste ploeg op te eisen. Des te beter. Theo De Visscher arbiter! Veteraan Theo De Visscher, één der spelers van het eerste uur, heeft na een intense blokperiode zijn brevet van Nederland, in Canada én in f|inties zijn laatste man ont- scheidsrechter gehaald. On- Ac I IC A I .i i Lambrechts ('t Eiland) 46 p 11. Rne De Landtsheer (Ons Vermaak) 39 p., 12. Sabine De Witte (De Wuitens) 39 p. 13. Liza Van Puyenbroeck (Bastianen), 34 p. ding. zijn aardig op weg om hier als nummer twee en drie te eindi- 2. Eddy De Schepper (Den gen. Alhoewel ze nog reke- Bond) 26 p., 3. Dirk De C'au- ning zullen moeten houden wer (Bastianen) 26 p., 4. Erik met Robby De Witte. De Loose (Ons Vermaak), 5. Bij de zestig-plussers waren Eddy De Witte (Wuitens) 20 het vooral de Bastianen die in p. de kijker liepen. Roger Van Latschutters: 1. Robert Sacré den Eynde lukte den hogen (Wuitens) 17 p., Sint-Jozef hebben de «Van zeischap: de 82-jarige Alfons Hoostes» de macht gegrepen, van Hooste. Inderdaad, na lijdzaam te Proficiat Van Hoostes dus... hebben moeten toezien hoe De verdere ereplaatsen waren «inwijkelingen» als Laureys voor André Feusels, Ga- en Feusels de kampioenstitels briel Polfhet, Wilfned van Panacheschutters 1. Van den wegkaapten, is het een Van Hooste en Lucien de Vliegher Broeck Alain (Kastel) 28 p., Hooste gelukt om zich zij dJc samen op dc 5de plaats - - het héél nipt en met volle eindigden met 57 punten. spanning tot de allerlaatste j>niek speeldag - kampioen te bollen - in de Polkense boldersklub. Het «bolderspel» dat men el- jn de Polken wordt door een Witloofkweker Libert van ke week in de beslotenheid 20-tal mensen, in private Hooste toonde zich tijdens van de Stekense wijk Polken krjngi wekelijks gebold op het negende seizoen de beste speelt, heet in feite krulbollen zondagavond vanaf 20 u. Per Andre met 62 punten. Dat is ééntje en is een sport die bijna uit- av0nd wordt er 1 match voor meer dan Noël Laureys en sluitend in ons landje wordt Antoïne Van Hooste die dus de beoefend. r tweede plaats deelden. Op de De krulbolsport is een oude over 40 wedstrijden, vierde plaats «alweer» een Vlaamse bolsport die van de De ploegen worden samenge- Van Hooste die dus de twee- speler een flinke dosis soepel- de plaats deelden. Op de vier- heid en kracht, gekombineerd de plaats «alweer» een Van met een alert konsentratiever- Hooste namelijk Cyriel met mogen vergt. 59 punten. In essentie bestaat het spel Om de «machtsgreep» volle- erin platte bollen (schijven dig rond te maken eindigde dus) naar een staak te bollen ook een Van Hooste met de op een verhard terrein. Vroe- rode lantaarn. Dit kleinood ger was dit krulbollen popu- wordt toegekend aan diegene lair in het Meetjesland, maar die de meeste wedstrijden momenteel wordt het enkel verloren heeft. Deze eer nog beoefend in Oost- en kwam dit jaar toe aan de West-Vlaanderen, in Zuid- enkele staten van de USA. week, gedrukt: 22-6. Het noordwase Stekene heeft gen vrijschop voor Dender- dus ook één dergelijke klub. moncje werd net als op een En... Boldersklub «Sint-Jo- training goed uitgevoerd en zef» is de enige klub die mo- jje belandde uiteindelijk 00 menteel op matten bolt! Het bij de Portugees Joao, die steld en verdiend de try ge- voordeel van deze matten is ajWeer toevallig op de goede lukt. Dat wil niet zeggen dat dat de bollen minder af- pjaats stond: 26-6. Casier Theo nu nooit meer op het wijken. plaatste binnen en 28-6. Noël Laureys is voorzitter Leuven was murw gespeeld van de klub, André Feusels is en verdedigde zich naar best sekretaris, Alfons van Hooste vermogen. De twee De is deken en pastoor Tevenie gondts en Verschueren zetten van Klein-Sinaai is de proost <jan samen een aanval op, een én aktief lid. der voortdurende aanmoedi gingen van zijn familieleden, vrienden en klubgenoten heeft hij zich door een enorm dik boek reglementen gewor- terrein zal te zien zijn. We zijn ervan overtuigd dat als de tweede ploeg een ervaren man te kort komt, den Theo bereid zal zijn om nog vijf tiende man te spelen. het kampioenschap gespeeld en dit kampioenschap loopt steld door loting en de naars krijgen 2 punten, de verliezers 1 punt terwijl de afwezigen géén punt krijgen. Wie kampioen wil spelen mag dus niet te veel afwezig zijn... Natuurlijk is de bedoeling van de klub in de eerste plaats zorgen voor gezelligheid en amusement én het behouden van deze aloude Vlaamse sport. Boogschieten. Bij Rodeo-Overmere werd Theo De Geest de nieuwe koning Ijj) Dartsklub Jo's pub werd in 1984 opgericht onder voorzit terschap van Kris Van der Eecken, sekretaris Jozef Van Goethem en schatbewaarder Luk Van Holsbeeck. De klub telt momenteel een 70-tal leden. In kompetitie zijn er vier teams uitgebouwd. 1988 werd een suksesjaar voor Jo's Pub. Zo ziet het er naar uit dat deze dartsklub de eerste twee plaatsen in de Aalsterse Dartskompetitie zal behalen en ook op geweste lijk vlak ziet het er naar uit dat Jo's Pub de VDF-titel zal behalen. Ook in de bekerkompetitie ging Jo's Pub met alle triomfen lopen. Zo behaalde het de beker van VDF en de provin ciale BVB-Bcker. Deze laatste gaf hen de mogelijkheid om deel te nemen aan de beker van België. En ook daar werd het een sukses. Charleston Oostkamp was een makkie voor Jo's Pub. Tegen Dragon Gent werd tweemaal met 7-3 cijfers gewonnen. De halve finale tegen Vcurnc gaf 1-9 en 7-3 als resultaat, zodat de finale bereikt werd. Hiervoor moest men Pikijzer Hasselt bekampen. Hasselt verloor in Aalst met 9-1 en verloor ook thuis met 3-7. Jo's Pub dus Belgisch kampioen. JM Heyman GREMBERGSE ZOMERKOMPETITIE Stekense Boldersklub «Sint-Jozef» met vooraan de kampioen en de rode lantaarn. (T T) plaatsen: Christiane van Broeck, Annie Saman, An nette Hcirweg en Rosette Ferket. Bij dc jeugd tenslotte haalde Steven van Goethem het vóór Filip van Tricht, Ste- faan van Goethem, Isabclle van Goethem en Steven de Smedt. Volgend seizoen is iedere ge ïnteresseerde weer welkom vanaf november 1988, telkens op zaterdagavond. Voor in formatie en/of inschrijving kan men tijdens de weekends terecht in het lokaal «Vogel zang», Verkenstraat 33 te 9090 Stekene, tel. 03/ 779.98.70. T T Speeldag van 16.04.1988 Boskantboys 2 - De Corner 1 De Klokvrienden - Sportarena De Corner 2 - The Kiffics Boskantboys 1: vrij Klassement 1. De Corner 1 2. The Kiffies 3. Biskantboys 1 4. Sportarena 5. De Corner 2 6. De Klokvrienden 7. Boskantboys 2 Wedstrijden voor za. 23.04.'88 Sportarena - Boskantboys 2 De Corner 1 - De Corner 2 Boskantboys 1 - The Kiffies Dc Klokvrienden: vrij punten binnen, nl. 609 én daarmee mag hij zich voor één jaar koning van de gaai- bollcrsklub «Vogelzang» noe men. Willy Van Goethem werd tweede met 591 punten, Lucien Van Goethem derde met 538 punten en de overige ereplaatsen werden ingeno men door Albert Thuy, Au gust vanTricht, Remie Ver- straeten en Emiel Paelinck. Met 534 punten er is dus nog steeds een verschil tussen dames en heren kroonde Simonne Geerinckx zich tot koningin van de klub. Laurei- ne de Jonghc eindigde hier op de tweede plaats met 492 pun ten, terwijl Gisclla van Broeck, derde werd met 478 punten. Op de verdere erc- Boogschieten. Achiel De Geest is de nieuwe sire bij Fina-Overmere (jj) Boogschieten. Edgard De Vleeschouwer werd koning bij Donk-Eendracht (jj) :n lokaal «Vogelzang» aan de stekense Verkenstraat, in de schaduw van de grote linde soom, werd er vorige week >efeest door de plaatselijke >aaibolklub. Gaaibolklub «Vogelzang» hield er inder daad z'n jaarlijks teerfeest met huldiging van de kam pioenen. Na een stevige maaltijd na de prijsuitreiking en huldiging van de kampioenen werd er no o dooroezakt tot in de kleine uurtjes ter afsluiting van het kampioenschap 1981- 1982. Een vijfentwintigtal feestvier ders genoten er onder meer van een smakelijk feestmaal dat grotendeels werd beko stigd door de boetes die dc gaaibollers moeten afdokken wanneer ze tijdens het sei zoen de «boetevogel» van z'n spil bollen. Er wordt wel om de meeste punten gebold, doch wie de «boetevoeel» treft moet 10 fr. in de pot deponeren. Op die manier komt men aan een bedrag waarvan het grootste deel van de teerdag wordt betaald. Kampioenen Het kampioenschap wordt ge speeld van november tot maart over 10 speelavonden en er worden 3 afzonderlijke klassementen opgemaakt: voor heren, dames én jeugd. Bij dc heren haalde Gilbert van der Linden de meeste

De Voorpost | 1988 | | pagina 30