Topweek met Britse inbreng Jonge Ridders van de Weg Topdag - Rondgang door de Dekenijen De Topdag in de Pontstraat Dood met de kogel in Nicaragua Programma Topweek Britain in Aalst Mariagrot in Langestraat Brussel geen afzonderlijk gewest «Ribbelen» met de Chiro Ledenpoll bij de CVP-Aalst 4 - 22.4.1988 - De Voorpost De organiserende stedelijke Middenstandsraad or ganiseert op zaterdag 30 april de traditionele rond gang in de Dekenijen van het stadscentrum. De genodigden worden daarbij begeleid door de 148th Bristol 1st Stockwood Scouts Group. Ieder jaar wordt het zowat een afvallingsrace met een heel peloton genodigden dat van uur tot uur naarmate men korter bij de finish komt afslankt. Er wordt samengekomen te 9.45 u. aan het stadhuis waar wordt gestart te 10 u. 10 u.: Pontstraat: bezoek en begroeting van de dekenij. 10.30 u.: Zoutstraten, St. Jorisstraat en Sluierstraat: bezoek en begroeting van de dekenij. 11 u.: Geraardsbergsestraat: bezoek en begroeting van de dekenij. 11.30 u.: Vlaanderenstraat-Gentsestraat: bezoek en begroeting van de dekenij. 12 u.: Nieuwstraat: bezoek en begroeting van de dekenij. 14.30 u.: Hoveniersstraat, Molendries en Varkens- markt: bezoek en begroeting van de dekenij. 15 u.: Molenstraat, Kapellestraat en werf: bezoek en begroeting van de dekenij. 15.30 u.: Kattestraat: bezoek en begroeting van de dekenij. 16.00 u.: Zeshoek en aanpalende straten: bezoek en begroeting van de dekenij. 16.30 u.: Hopmarkt: bezoek en begroeting van de dekenij LH Vervolg van blz. 1 En N.V. Intercom, Uitge verij De Cuyper en het Rode Kruis met een pro motiecampagne. British Pubs Twee Britse authentieke pubs staan opgesteld aan het Kan. Colinetplein: Whitbread en Bass verwel komen er op een receptie met Brits vocht telkens van 11 tot 13 u. Maandag 25 april: Sche pencollege. Dinsdag 26 april: Café houders. Woensdag 27 april: Brou werijen en bierhandelaars. Donderdag 28 april: Mid denstandsraad en feestko- mitee. Vrijdag 29 april: Politie, Rijkswacht en Brandweer. Zaterdag 30 april: Prinsen- Bovendien... Op donderdag 28 april te 18.30 u. meiboomplanting door de Dekenij Molen straat, Kapellestraat en Werf. En op de Topdag zaterdag 30 april zelf vanaf 9 u. rondgang met de 148th Bristol 1st Stockwood Scouts Group onder het toeziend oog van twee au thentieke Britse Bobby's. En de Jonge Kamer zorgt eveneens op de Topdag in De Werf te 15 u. voor Kindertheater Stekelbees en te 20 u. voor een optre den van fluitiste Berdien Stenberg met orkest in haar tournee Pirouette. LH In de Pontstraat, de enige in- en tevens uitry straat voor de Grote Markt, zet als Dekenij andermaal onder voorzitterschap van Herman De Vos haar beste beentje voor. Dit met stands, tentoonstellingen en animatie aller hande. Er wordt aandacht ge schonken aan caravaning, aan mobil-homes en doe- het-zelvers maar ook het Vervolg van blz. 1 Ze hield oproepen via pers en radio op het vlak van verkeersveilig heid, richtte verkeerswed- strijden in en bleef steeds in nauw kontakt met rijks wacht, politie en leer krachten. Ze organiseerde talloze campagnes voor veiliger verkeer en stelt een mobiele verkeerspiste ter beschikking van scho len en verenigingen. Ui terst belangrijk als men weet dat in ons land dage lijks één kind door een verkeersongeval overlijdt, er 30 zwaar en 60 licht worden gewond. «Ridder» Voor burgemeester De Kerpel slaat het begrip «ridder» in dit geval niet op stoerheid (hard rijden, verbodsborden negeren, fietsen zonder hand aan het stuur), maar eerder op het facet «beschermen» van de jonge, oude of an ders-valide weggebruiker. Volgens spreker overschat de weggebruiker vaak de eigen veiligheid en tilt veel te licht aan verkeersover tredingen die dan toch be horen tot de reeks van de wanbedrijven. Hij zegt verder dat ver- keersonderricht in scholen vaak als ballast wordt overboord gegooid en dat kennis van het verkeers reglement alleen belang rijk schijnt te zijn bij het behalen van het rijbewijs. Van enige bijscholing ach teraf is niet de minste sprake. Voorzitter Francois Ser geant betreurt dat er eerst moeten ongevallen gebeu ren vooraleer maatregelen worden genomen en ere- veldwachter Verlaeckt uit Erpe-Mere zegt dat bij kontroles van fietsen ge bleken is dat bij 60% der jongeren de bestaande reglementering niet nage leefd wordt. De Jonge Ridders Hierbij de namen van de nieuwe Jonge Ridders van de Weg uit de regio. Aelbrecht Bart, Kas teelstraat 47, Affligem; Arijs Kristof, Lange Nieuwstraat 79, Erpe-Me- re; Bambust Inneke, Hoekstraat 21, Erpe-Me re; Beirens Sofie, Zand straat 99, Erpe-Mere; Boon Wim, Akkerstraat 15, Erpe-Mere; Caekebe- ke Willem, Rozenstraat 14, Erpe-Mere; De Boeck Sandra, Honegemstraat 53, Erpe-Mere; De Cock Kjel, Hollestraat 54, Erpe- Mere; De Neef Stefaan, Kerrebroekstraat 115, Aalst; De Nijs Elke, Dui- vekeetstraat 42, Aalst; Fock Nele, Griet 13, Erpe- Mere; Lievens Liese, Me- restraat 32, Erpe-Mere; Maes Tamara, Station straat 100, Aalst; Massez Gui, Oudenaardsesteen- weg 405, Erpe-Mere; Moulart Maarten, Baarde- gemstraat 14, Erpe-Mere; Posse Chris, Kruisveld- straat 2, Aalst; Rockele Cederic, Zakveldweg 1, Erpe-Mere; Rottiers Da vy, Doorsteekstraat 43, Erpe-Mere; Satteman Lenny, Hulst 122, Lede; Steenhaut Caroline, De Kerkhovelaan 18, Lede; Steenhaut Nathalie, De Kerkhovelaan 18, Lede; Van Buggenhout Philip, Langemunt 26, Erpe-Me re; Van Caelenberg An, Meirveld 52, Lede; Van Damme Sabrina, Korte Dijkstraat 60, Dender- monde; Van der Stuyft Pa tricia, Hoeksken 17, Lede; Van Dijck Raphael, Blek testraat 77, Aalst; Van Hecke like, Beekstraat 2, Lede; Van Langenhove Carola, Guldenboomplein 5, Aalst; Van Pamel Do- rinne, Ashage 11, Erpe- Mere. LH typisch Brits aksent ont breekt allerminst. Lady Tatcher staat er te kijk samen met Britse dubbel dekkers. De stedelijke sportdienst zorgt voor volkssporten met o.m. boomstamwerpen en voor muziek zorgen de Apple M-brass Band uit Wette- ren en een band uit het zuidoosten van Engeland. Verder zijn er shows met telegeleide vliegtuigen op de ruime parking en wie houdt van antiek, bloem schikken kan er eveneens terecht. In de rotonde ser veert Mrs Anymone U British Tea of gewoon een druppel. Klap op de vuurpijl wordt de demonstratie met unie ke Poolhonden (Alaskan Malamute) die een de monstratie geven met sleeën maar dan wel op wieltjes. En tenslotte kan U bij alle handelaars van de Pont straat een informatiepak ket «Groot-Brittannië '88» gratis bekomen. Britain in de Pontstraat Officiële opening van «Britain in de Pontstraat». Rondgang in de Pontstraat van een music-band uit het Z.O. van de Midlands. Dekenij handelaars staan schouder aan schouder met allerlei exposanten, verenigingen, instellingen en marktkramers zoals: antiquairs, bloemisten, kwekers, het Wereldna- tuurfonds-Vlaanderen hondenshow en -africh ting. Unieke poolhondenshow «Alaskan Malamute slede honden». Een show opge zet naar het voorbeeld van hun gebruikers in het Poolmilieu. Wedstrijden met telegelei de modelvliegtuigen en - racewagens. Een volledig muziekpro gramma (alle genres) wordt Pontstraatbreed ter ore gebracht door de «Mu- sic-box Wall-band Pipers». Ter hoogte van de St. Martinus kerk, kant Pont straat, kan «Lady That cher - de ijzeren dame» bekeken worden. Bij mrs. Anymone kunt u zich volledig te buiten gaan aan: - de «afternoon tea» met scones, sandwiches en het nationaal gerecht Haggis, in haar cottage rechtover de Pontstraatparking. - een druppel in een spe ciale rotonde. LH Aalst. De prominenten bij de uitreiking van de ridderschappen (a) 19 juli 1979: Nicaragua viert zijn bevrijding. Eindelijk verlost van de Somoza-diktatuur. In het hart van de Sandi nisten ontluikt het gevoel van vrede. Reagan steunt echter massaal de Contra's zodat Nicaragua kwasi permanent op oorlogsvoet blijft verder leven. Na 50 jaar Somoza en ruim 9 jaar Sandinistisch bewind, heeft Nicaragua nog geen demokratie. Anno 1987 lanceert Da niël Ortega, President van Nicaragua, zijn vre desplan met een brede waaier van amnestie en to lerantie t.a.v. de vroegere vijand. Ook dit grote humane ge baar kan niet baten want op 18 maart 1988 sturen de V.S. een troepenmacht van 3.200 elite-militairen naar de grens van Hondu ras en Nicaragua, als zoge naamde «morele» steun aan de van daaruit opere rende contra's. De vrede is veraf. Nicara gua moet hangen. Maar Reagan vergeet dat «een verenigd volk nooit zal overwonnen worden». Deze kreet schreven de dichters-guerrilleros op ie ders lippen: «El pueblo unido jamas sera vencido» Velen van deze dichters zijn gesneuveld of ver moord in de strijd van de Sandinisten tegen de con tras. Teksten uit «Een man» van Oriano Fallaci en au- tentieke guerrilleropoëzie uit Nicaragua, vormden de basisgegevens waarrond Norbert De Winne zijn «Dood met de kogel in Nicaragua» concipieerde. Om de autenticiteit van deze gedichten geen ge weld aan te doen wordt deze poëzie door jonge ar beiders van bij ons, voor gelezen. Karin De Lil en Norbert De Winne lezen de bindteksten. Een indringende Vredes boodschap, niet te missen in het Vredeshuis te Aalst op 23 april 1988 te 20 u. Jm Heyman 1888 Eeeuwfeestviering 1988 Op 1 mei 1888 werd de grot in de Langestraat ingezegend door de toenmalige provinciaal van de paters Jezuïeten. Op zondagnamiddag 1 mei 1988, wordt om 15 uur in de grot een plechtige eucharis tieviering opgedragen om dit eeuwfeest dankbaar te gedenken. Pater W. De Clerck S.J. zal er de gelegenheidshomilie houden. Elke dinsdag en vrij dag van de meimaand zal in de grot eucharistie gevierd worden om 19 uur. Op dinsdag 31 mei wordt de meimaand dan plechtig afgesloten met een Mariahulde in de parochiekerk, waarna een kaar senprocessie naar de grot, waar dan eucharistie gevierd wordt. Alle gelovigen worden uitgenodigd om in dit Mariajaar deze geloofsvieringen mee te maken. Het is immers goed dat wij Maria om bijstand vragen en haar danken voor de vele genaden die zij voor ons verkreeg van haar Zoon, onze Heiland en Verlosser. De Algemene Vergadering van het Priester Daens- fonds (dd. 16 april) verklaart zich solidair met de standpunten van het overlegcentrum van de Vlaam se verenigingen en dringt aan op Vlaamse eensge zindheid, ook betreffende Brussel. Het kan niet aanvaard worden dat Brussel een afzonderlijk ge west zou worden buiten Vlaanderen. Daardoor zouden de Vlamingen hun vat op Brussel verliezen en zou de hoofdstad van Vlaanderen buiten zijn domein komen te liggen. Dat zou een grote neder laag zijn voor de Vlamingen en het begin van een volledige verfransing van Brussel. De moeilijkheden van de regeringsvorming tonen aan dat de staat België in volle crisis verkeert. Het Priester Daensfonds hoopt dat de Vlaamse onderhandelaars, tot welke partij ze ook behoren, in geen geval een vermindering van het Vlaamse grondgebied zouden aanvaarden ook wat Brussel betreft. Vlaanderen dient zijn zelfstandige structuur te verwerven en uit te bouwen. De Walen moeten begrijpen dat Vlaanderen ook zonder hen kan Aals' Jaonergadenng Priester Daensfonds. Luc Delafortene sat de vergadering voor bestaan. De Chirospeelklubdag van verleden zondag kende een bemoedigend sukses. Van Welle waren er de KSA en de Chiro, van Pa- pegem Chiro Sint-Lutgart, van Sint Jan Chiro Yah- Haro die op het thuisfront speelde, van Mere Hadho- li en Marjolein, van Moor- sel Sint-Stefaan, van Mere Nele, van Hofstade Sint- Goedele, van Baardegem Joepie en van Aalst Mae- va, Gentbaan en Sint-An- na. Een uiterst prettige dag met «Ribbel» en een extra-verzorgde eucharis tieviering met als voorgan- Zondag 24 april Erembodegem: Hogeweg. 11.30 u.: aperitiefkoncert op de Hogeweg. Vanaf 13.30 u.: Feestzaal «Groene Wilg»: eetmaal «British Style». 16 18.30 u.: optreden Vlaamse Caledonian Society. 17.30 20 u.: toeristische avond in samenwerking met VTB-VAB. Moorsel: dorp en aanpalende straten. Britse namiddag: 15 u. meester Jan Pudding. Vanaf 15.30 u., optredens: Red Hackle Brass Band (15.30 en 18.30 u.) en Aalsterse Big Band (16.30 u.). Barbecue en Whiskybar - Old-timers. Maandag 25 april Opening Topweek. Bezoek van de Britse Ambassadeur, ontvangst ten stadhuize te 14.45 u., ondertekenen gulden boek en naar de Britse kroonjuwelen in de belfortkrypte. In De Werf te 20 u. optreden van «The Lowland Pipers». Toespraak door schepen Ghisleen Willems. Dinsdag 26 april Dekenij Vlaanderenstraat: Zaal Feestpaleis. 20 u.: Toeristische Filmavond i.s.m. reisbureau Pieters en optreden van de Vlaamse Caledonian Society v.z.w. Dekenij Geraardsbergsestraat: zaal «Ter Wallen». 19.30 u.: Snookertornooi (le deel) met Sint-Marti- nus, Terjoden, Koszenclub en Ter Wallen zelf. Woensdag 27 april Dekenij Nieuwerkerken: Parochiaal Centrum 20 u.: Toeristische filmavond i.s.m. reisbureau BBL en optredens van de Red Hackle Brass Band. Donderdag 28 april Dekenij Molenstraat, 18.30 u.: Meiboomplanting. Dekenij Geraardsbergsestraat: zaal «Ter Wallen». 19.30 u.: Snookertornooi (2C deel en finale). Vrijdag 29 april Officiële opening Topdag. 20 u.: Feestzaal Stadhuis: Optreden kinderkoor «British School of Brussels». Toespraak door dhr. Burgemeester en Voorzitter Middenstandsraad. Zondag 1 mei Grote Markt, 12.30 u.: slotkoncert door de 148th Bristol 1st Stockwood Scouts Group. Dekenij Hoveniersstraat: - 13.30 uur: meikramerij met uitbreiding van de 1- Meistraat en de Varkensmarkt waar een oude «varkensmarkt» wordt ingericht. - Curvebowling demonstratie. LH Aanstaande zondag 24 april poll voor alle leden van 10 tot 12 u. in alle sekties. Hierbij de modellijst. Er is ook een alfabetische lijst beginnend met de letter «F». 1. De Kerpel Maurice, (61) A. L. burgemeester 2. Willems Luc, (24) A.R. student 3. Lievens-Borms Chris, (53) A.L. schepen 4. Vinck Juliaan, (66) A.R. schepen-landbouwer 5. Van Vaerenbergh Remi, (63) Er. schepen 6. Goossens Herman, (51) Ho. fractievz. G.T. ambt 7. Uyttersprot Ilse, (21) Mo. studente 8. Van den Bergh Jos, (39) A.L., bouwpromotor 9. De Winter Floris, (60) Ni. ambtenaar 10. Blanckaert - Bourgeois Elisa, (68) A.L. fraktie- leider O.C.M.W. 11. Couckuyt Eddy, (33) He. mutualiteitsbediende 12. Gheeraerdts - Monfils Michèle, (48) He. advokate 13. Bosteels Willy, (39) Mo. ambtenaar 14. Lievens Frans, (50) Me. nijverheidstechnieker 15. Eemans Raoul, (56) Er. ambtenaar 16. Geldhof Lieven, (38) A.L. Advokaat 17. De Backer Eddy, (39) Er. Kaderlid verzeke- ringsmaat. 18. Van den Broeck Hubert, (63) Er. landbouwer 19. Boeykens Benny, (48) A.R. sekretaris mutuali teit 20. De Bruyn Her wig, (44) Ho. bediende 21. Gielens Mare, (30) Ho. bediende 22. Kinoo Pol, (49) A.L. woonversiering 23. De Gols Paul, (48) Me. vervoerondernemer 24. De Cock Dirk, (26) A.R. bediende 25. Fermon Anita, (2 Ni. studente bedrijfspsycholo. 26. Van de Velde Patrick, (24) Ni. student 27. De Schrijver Dirk, (39) Mo. industrieel inge nieur 28. De Gr eve Gustaaf, (64) Er. gepensioneerde 29. Van den Heuvel Jan, (51) Er. onderwijzer 30. De Troch Petrus, (65) A.L. gepensioneerde 31. 32. 33. 34. Heirman Johan, (25) A.R. textielarbeider 35. Biebaut Johan, (26) A.L. ambtenaar 36. Van Roy Linda, (35) A.R. maatschappelijk assistente 37. Verwaeren Staf (33) Gij bediende 38. Aelbrecht Chris, (31) Ba. technieker 39. Hendrickx Eric, (32) A.L. ingenieur 40. Van der Borght Vera, (36) Mo. laborante 41. Stockman Paul, (38) He. schepen-leraar. LH ger E.H. Van Pillevelde. Ouderavond In Lede organiseerde de plaatselijke afdeling een Ouderavond met voorstel ling van de groepen, een rechtstreekse uitzending door de Tiptiens, de su per-moderne visie van de Tippers op computers, even een tocht naar een andere planeet, hummelt jes die hun beste beentje voorzetten in een dansje en grappen van de Kwiks. Een avond georganiseerd door Trui, Els (bis), Ann, Ilse, Anja, Monique, Ca roline, Nadia, Els, Kaat.

De Voorpost | 1988 | | pagina 4