Tweede internationale ruilbeurs van Xenophora een sukses Tweedaagse voor werkzoekenden te Aalst Uit de besloten gemeenteraadszitting Kruispunt De Werf wordt heringericht PATRICK Stadhuisnieuwtjes Aulsterse karnavalkriebels Schoenherstelling Snel, goedkoop, verzorgd Gasthof TER VAERENT 80.38.69 Derde ruilbeurs voor Bierattributen te Aalst De Voorpost - 22.4.1988 - 5 De tweede internationale ruilbeurs van Xenophora werd andermaal een sukses. Heel wat verzamelaars uit Vlaan deren en Wallonië maar ook Nederlanders waren op deze ruildag aanwezig. Sint-Niklazenaar Luk De Ko- nink, voorzitter van de vereniging maakte met ons een rondgang in de school van de Binnenstraat te Aalst. Allereerst toonde hy ons 'Fossielen'. In de paleontologie bestu- schillende groepen, naar- deert men fossielen, welke gelang het tijdperk waarin resten zijn of stukken van ze leefden of naar hun plant of dier (meestal van vindplaats of hun soort, een uitgestorven soort). De aardkorst is opge- Men kan ze in de verschil- bouwd uit gesteenten. De lende aardlagen aan- ze bestaan uit mineralen, treffen. welke op hun beurt be- Resten zijn bijvoorbeeld staan uit atomen, schelpen (uit vroegere De rangschikking van deze zeeën) of beenderen van atomen bepaalt de ken- voorhistorische dieren, merken: de kleur, de hard- Afdrukken van varens kan heid, glans en splijting, men bijvoorbeeld in steen- Deze eigenschappen ge- koollagen vinden. Fossie- bruikt men om een mine- len kan men over de gehe- raai te herkennen. Ie wereld vinden. Ze ge- Door mengen van deze ven een beeld van het pre- mineralen ontstaan ver- historische leven op onze schillende soorten ge aarde. Fossielen kunnen steenten. Zo is graniet bij- ingedeeld worden in ver- voorbeeld opgebouwd uit kwarts en veldspaat. Mineralen worden meestal geklasseerd volgens hun vorm van voorkomen: - de kristalvorm - de breukvorm - de agregaatvorm Onze speciale aandacht ging ook naar een man uit Gent die een produkt che misch van fabrikaat voor stelde om zelf mineralen te maken. 'Space Age Cristals' is van Amerikaanse makelij. Je ziet zelf hoe mineralen zich vormen, een uniek ex periment. Wie meer wil te weten ko men van Xenophora, vere niging voor mineralogie en Paleontologie kan steeds bij de klub aansluiten ie dere eerste woensdag van de maand in de jeugdbi bliotheek in de Katte- straat. Het lidgeld be draagt amper 250 fr. en daarvoor krijg je regelma tig voordrachten, organi seert de klub ekskursies naar de vindplaatsen, mag je lezen in de boeken van de klub en alle gespeciali seerde tijdschriften. Xe nophora geeft ook maan delijks een tijdschrift uit. JM Heyman m Aalst. Xenophora. Een weelde aan prehistorische vondsten (a) Aalst. Xenophora. Luc De Coninck aan Op 28 en 29 april e.k. knie te hebben, door op de reglementering in een no- organiseert de A.C.V.- hoogte te zijn van de ver- tedop. zodat je op de werkzoekendenwerking in schillende tewerkstellings- hoogte bent van je rechten 't Groen Kruis te Aalst de statuten enz... en plichten als werkloze, tweede editie van «Twee- Het is dus de bedoeling Vrijdag 29 april: daagse voor werkzoe- om werkzoekenden te in- 9-12 u.: «Werkloosheid: kenden». formeren, maar ook pro- wat biedt men ons als op- Dat werkzoekenden met beren van hen een stukje lossing?» De verschillende enorm veel twijfels en vra- op weg naar werk te statuten en opleidingsvor- gen zitten hoeft geen be- zetten. men, en natuurlijk onze toog. Ze zitten per slot van Een boeiend programma, eigen mening daarover, rekening in een zwakke maar alleszins het feit dat 13.30-16.30 u.: «Sollicite- maatschappelijke positie, je op een ontspannen ma- ren: hoe begin ik eraan?» waar alles voor hen beslist mer kunt ervaringen uit- Hoe spoor ik vakatures wordt. wisselen met mensen die op, hoe schrijf ik een goe- Aalst. Xenophora. Fossielen in alle vormen en formaten Toch tracht men vanuit in hetzelfde schuitje zit- de sollicitatiebrief, hoe be- (a) deze tweedaagse te berei- fen, staat borg voor een reid ik me voor op een i j. i i. 1 sollicitatiegesprek enz,.. In de besloten vergadering van de jongste gemeenteraad werden de volgende beslissin gen genomen: Richard Breckpot werd be noemd tot lid van de Kommis sie van Bestuur aan de Stede lijke Academie voor Schone Kunsten in vervanging van Leopold Simoens. Julien De Poorter werd be noemd tot lid van de Advies raad Stedelijk Sportkomitee namens B.C. De Eekhoorn. Luc Latoir, gemeenteraads lid, werd aangeduid als effek- tieve afgevaardigde van de ge meenteraad in het Advise rend Coördinatiecomité voor Welzijnsbeleid, dit in vervan ging van André Vermassen, gewezen gemeenteraadslid. In het stedelijk kleuter- en lager onderwijs werden aan geduid als waarnemende leer kracht: - Regina Beeckman aan de kleuterscholen Binnenstraat en Vrijheidsstraat Aalst. - Karinc Cool aan de kleuter school Vrijheidsstraat Aalst. - Annie De Cuyper aan de kleuterscholen Binnenstraat en Hovcniersstraat Aalst. - Fernande De Dobbelecr aan de lagere school Dorp straat Ercmbodegem. - Michcline De Ghauf aan de kleuterscholen Oude Gent- baan en Hoveniersstraat Aalst - Kathleen Dejans aan de kleuterschool Binnenstraat Aalst. - Vera De Mesmacker aan de lagere school Binnenstraat Aalst. - Hans De Meyst aan de la gere school Zijpstraat Hof- stade. - Karin Kiekens aan de lage re school Binnenstraat Aalst. - Annie Liebaut aan de lage re school Zijpstraat Hofstade. - Annie Sanders aan de kleu terschool Hoveniersstraat Aalst. - Ejic Uitdebroeck aan de lagere scholen Herbergstraat Moorsel en Grote Baan Her- dersem. Ghisella Cooreman, kleuter leidster, Nicole Haesbeyt, on- ken, dat de werkzoeken- geslaagde tweedaagse den zélf hun touwtjes in handen kunnen nemen. Programma Dit kan door een beter Donderdag 28 april: zicht op zijn werkloos- 9-12 u.: «Zicht op de heidssituatie, door de ken- werkloosheid». Cijfers. nis van de werkloosheids- oorzaken en gevolgen van A.C.V. Jeugd- en Werk- reglementering (waardoor werkloosheid en ekonomi- zoekendenwerking - Peter men zelf zijn plichten sche krisis. De Buysscher, Groen maar zeker zijn rechten 13.30-16.30 u.: «Wat ik als Kruis - St.-Jorisstraat 26, kent), door de sollicitatie- werkloze zeker moet we- 9300 Aalst - tel. 053/ technieken beter onder de ten». De werkloosheids- 21.39.61 - binnenpost 54. Indien je geïnteresseerd bent, ook de werkzoeken den van buiten Groot- Aalst, schrijf of bel naar Aidfestoin AKV De Toerenbisjoekes t\ei eerfestiin van AKV De Toerenbisjoekes gaat door in de school R.I.B.S.O. Molen dreef 57, te Aalst op zaterdag 23 april vanaf 18 u. tot22u. en op zondag 24 april vanaf llu30 tot 14u30. Verslag vergadering van het AKV Tijdens de jongste vergadering werd de stoet geëvalueerd. Allereerst werd er op gewezen dat de politie niet begeleide na de ontbinding van de stoet. Verder werd de stoet herhaaldelijk opgehouden door losse groepen. Deze losse groepen zijn het zout en de peper van de karnavalstoet. Maar teveel is teveel. De grootste klacht kwam van AKV De Sjartellen... Wat deze karnavalisten overkwam grenst aan het ongelooflijke. Hun wagen diende door een technisch defekt te worden aangetrok ken door een traktor. Deze loodste hen door de A. Lienardstraat en het Stationsplein en sloeg dan onmiddellijk rechts af, zodat de Sjartellen alleen verder mochten... Positieve geluiden waren er te horen over de radarafsluiting aan het Stationsplein. ul.A^Y Zal Cr bi' het stedeliïk feestkomitée op aan dringen dat dit volgend jaar herhaald wordt. Een positieve kritiek over de samenwerking tussen het feestkorr: tee en de karnavalgroepen. Ook de marktanimatie werd door iedereen gesmaakt. Herman Schelfhout, de générale van de Lodderoeigen lanceerde daarop de idee om de volgorde van de groepen bij lottrekking te bepalen. Zijn ervaring dit jaar heeft hem geleerd dat de jury bij het toekennen van de punten «Berg op gaat». Tot slot hield oud burgemeester Marcel De Bisschop, een pleidooi voor het oprichten van een karnavalstandbeeld voor wijlen de ajuinboer. Hij kreeg hiervoor ook gehoor bij de Aalsterse groepen die hun medewerking toezegden. VZW Dak De vzw DAK, dokumentatiecentrum voor Aalst Karnaval, heeft steeds nieuwe plannen. Na het karnavalboek Aalst karnaval 1975-1985, de jubileumuitgave over de zestig stoeten van Aalst en het reeds aangekondigde vervolg van het karnaval boek, waarin de periode 1985-1990 zal beschreven worden heeft men bii DAK nieuwe ideeën. Onder de titel «25 jaar karnavallied» wil men deze liederenschat voor het nageslacht bundelen. Wie denkt een bijdrage te kunnen geven voor deze publikatie kan o.m. kontakt opnemen met A. Van Der Heyden, Koolstraat te Aalst. Play-Back en soundmix. Ter gelegenheid van tien jaar jeugdatelier Arend organizeert dit jeugdatelier in samenwerking met Klasjenat een play-back en soundmix. DJ Tony De Groot staat zondag 1 mei om 15 u. in voor de presentatie in de kelderverdieping van het Volkshuis aan de Houtmarkt 1 te Aalst. Inschrijvingen kunnen gebeuren bij Eddie Quintens, Rozendreef 161, bus 25, te Aalst, tel. 053-21.06.94. Het kruispunt De Werf bij de Sint-Annabrug is aan herinrichting toe. De huidige regeling was inderdaad nog een experiment dat niet ten volle bevrediging gaf. derwijzeres en Antoon Pan- De Direktie der Wegen Gent 1 maakte een ontwerp op pension 8aa" dat de adminis,rat|eve procedure doorloopt. ±rr^:ZJ In8enieur Van Ginderdeu- dwongen verdwijnen doch 1986 ,o.VholL?dPzo"£; onne„mha„ fd he' ""'TE S kW3m and" klas en vanaf I oktober 1986 °P hoo'dingcnieiir Rik Dat IS ook het geval met tot schoolhoofd met klas aan (ja"e keurde het goed. De het aantal parkeerplaat- de stedelijke basisschool Vrij- gemeenteraad gaf er zijn sen. De zwenking van de hcidsstraat Aalst met vesti- zegen aan en de direktie Burchtstraat bij de kapel gingsplaatsen Kerrebroek- der wegen Gent vond het werd meer verkeersvrien- straat Aalst en Edixvelde eveneens goed. Nog beter delijk gemaakt Nicuwcrkerken. is dat de stad Aalst wel het Momenteel is het ontwerp aanÏÏiU ds'ffiddüte TeVa ,oezlcht heeft doch da< da in aanbesteding en realisa- ri mSiSiau'e aaii Se S^ ^hsatie en vooral de be- tie kan verwacht worden delijke Academie voor Mu- 'f™* ten,laste van de "a het verlof. Uiteraard ziek. Ballet en Toneel stad va" a's pnoriteir zal dit werk moeten ge- In de vrijwilligersafdeling van ontwerp. beuren in fasen om het de stedelijke gemengde Zoals U kan zien op het verder verkeer mogelijk te brandweerdienst werd eervol plan blijft de Werfkapel maken, ontslag verleend aan Eugeen op haar plaats en dat is Andere konditie is uiter- broeck Aan tód™°w«d d'e if"™ het geval v00r he' aard da' de wegenwerken ere,nel van hun graad ve, £n",er Daensmonument. aan Moutstraat. Varkens- leend. Centraal ligt het lang ova- markt en Hoveniersstraat Hildc Eylenbosch, architekte 'en P'e>n waarrond het hun beslag zullen hebben op proef, werd benoemd met ingang van 1 februari 1988 als architekte in vast verband. verkeer zich zal draaien. Enig groen moest noodge- gekregen. Binnenstraat, 310 9300 AALST Tel. 053/70.10.40 Heiberg 71, 9310 LEDE Tel. 053/80.38.69 Prima dagschotel van maandag tot vrijdag Elke week een verzorgde zondagsmenu &Q310-AS De onlangs opgerichte Oost-Vlaamse klub voor Bierattributen organizeert zondag 24 april 1988 van 10 tot 13 u. in kunstgalerij 't Apostelken, Apostel straat 1, te Aalst (rechtover de Kerk van Mijlbeek) haar derde ruilbeurs voor bierattributen. Verzamelaars van viltjes, glazen, kurken, flessen etiketten... zullen er mekaar in een toffe sfeer ontmoeten. Reeds nu is het zeker dat er verzamelaars van het ganse land zullen aanwezig zijn. Wie nog wil inschrijven kan dat nog door kontakt op te nemen met Michel Alderson, Oude Dendermondse Steen weg 70, 9300 Aalst, tel. 053-77.86.30. JM Heyman Socio-kulturele aktiviteiten Aalsterse verenigingen die zich de moeite getroos ten een bericht binnen te brengen op de dienst Organisatie-Informatie over een komende aktiviteit zullen die in de agenda die doorgespeeld wordt aan de persmedewerkers zien opgenomen. Wel moeten dergelijke berichten veertien dagen vóór de ver schijningsdatum worden binnengeleverd. Dat is telkens op dinsdag vóór 17 u. Wat betreft de aktiviteiten in De Werf werkt men momenteel aan het realiseren van een maandblaad je dat de aktiviteiten specifieert ter aanvulling van het halfjaarlijkse magazine. Roffelbanen Over twee maand komen er op het grondgebied van Aalst vier verkeersvertragers. Niet de verkeers drempels als het type in de De Ridderstraat. Wel «roffelbanen», vasttapijt in stevige caoutchou met puntige uitsteeksels. Wie er over zou vallen loopt alleszins schrammen op. Twee sets ervan komen te Meldert in de Molen straat waar meestal de snelheid wordt opgedreven, één te Gijzegem in de Mersstraat en één te Nieu- werkerken in de Merestraat. Het betreft hier inderdaad een experiment want heel wat mensen staan er argwanend tegenover. In afwachting van nieuwe beslissingen van de ver- keerskommissie worden twee sets in reserve ge houden. Keizerlyke «Plaats»? Een aantal straatnamen te Aalst stemmen niet meer overeen met de huidige schrijfwijze. Zo is «Keizer lijke Plaats» de letterlijke vertaling van «Place Impériale» daar waar het in korrekt Nederlands «Keizerlijk Plein» zou moeten zijn zoals trouwens het geval met het Vredeplein, het Dirk Martens- plein, het Bauwensplein en vele andere pleinen. Daaromtrent naar hun mening gevraagd opteren de leden van het schepenkollege voor de originele benaming en blijven dus «Keizerlijke Plaats» be houden. Niet alleen omwille van de moeilijkheden die een wijziging van straatnaam berokkent aan ingezetenen (adreskaartjes, fakturen en noem maar op) en bij de besturen waar allerlei lijsten aan herziening toe zouden zijn doch veeleer uit histori sche redenen. Ze beschouwen dergelijke namen als een soort «eigennaam» die toch ook in de originele vorm blijft behouden. Of men deze wijze van doen kan blijven aanhouden en gallicismen bestendigen blijft wel een vraag. Zelfs burgemeester De Kerpel was zich van enige nattigheid bewust want hij stelde dat over dit twistpunt wellicht het laatste woord nog niet is gezegd waarbij hij het had over «taalpuristen». Ex-stedelijk slachthuis Op 5 januari 1988 werd aan de N.V. Verbist die eigenaar werd van het vroeger stedelijk slachthuis een vergunning afgeleverd voor verbouwen van het bestaand slachthuis aan de Albrechtlaan. Schepen van financiën en middenstand Ghisleen Willems verklaarde dat het hier om een privé-eigendom gaat waar de stad niets mee te maken heeft. Of toch? Er waren inderdaad voorwaarden bij de verkoop inge bouwd en op de vervulling ervan kijkt het stadsbe stuur nauwkeurig toe. O.m. was gesteld dat er een vleesuitsnijderij zou worden bijgebouwd en dat 50 extra personen er een job zouden vinden. Ondertussen is de toestand echter dermate geëvo lueerd dat het slachthuis niet meer voldoet aan de Europese normen. Waar aanvankelijk het aantal tewerkgestelden kon worden opgedreven van 18 naar 60 waarmede aan de aangegane verbintenissen bijna was voldaan hebben de omstandigheden er voor gezorgd dat het aantal afslankte. Na de nieuwe bouwwerken bestaat er echter gewettigde hoop dat het aantal 60 terug kan gehaald, zelfs overschreden worden. Momenteel is de firma aan zware investeringen toe. Naast de koelingen, de snijzaal, het magazijn, de laadkade, de burelen, de 2 woongelegenheden en de kleedkamers op de verdieping komen er bij een slachthal van 71,15 bij 15 m, een diepvries van 36,10 bij 23,10 m en een stal van 31,25 bij 12,30 m. Werken die in uitvoering zijn. Residentieel parkeren? Residentieel parkeren waarbij parkeerplaatsen te gen betaling worden voorbehouden voor aangelan den is te Aalst duidelijk nog niet voor morgen Er waren wel reeds verkennende gesprekken doch tot enige doorgedreven suggestie kwam het nog met. Residentieel parkeren bevindt zich praktisch zowat alom - Brussel uitgezonderd - nog in een embrvo- nair stadium.

De Voorpost | 1988 | | pagina 5