GRATIS TIP Wordt Aalst een «Studentenstad»? Bedrijvencentrum Aalsl ging van start van Bender Nationaal voorzitter Rode Kruis Prins Albert te Aalst Opnieuw een poster te winnen limit - ii Seheidestreek Derde industriezone Erembodegem 00" r- .toto De Voorpost VRMDAfi 29 APRIL 1989 41- JAARGANG NR. 17 - 49 F Aalst. Prins Albert, nationaal voorzitter van het Rode Kruis, werd door burgemeester De Kerpel verwelkomd (a) Begeleid door motoren arriveerde prins Albert met wagen nr. 39 verleden zaterdag rond 14.30 u. in de Keizerlijke Stede. Hij werd er ontvangen door burgemeester De Kerpel in aanwezigheid van voorzitter Vlaamse Raad Jean Pede, gemeenschapsminister Jan Lenssens, vikaris De Smet en de gelijknamige deken van Aalst, burgerlijke en militaire gezagsdragers en een aantal genodigden waaronder letterkundige Hubert Lampo. Feestzitting De stadsfeestzaal liep eivol met een geselekteerd publiek. Onder kontrole van de staatsveiligheid kwam er niemand binnen zonder uitnodiging. Na een welkomstwoord door provinciaal voorzitter Jan Van Es en het aanbieden van een relatiegeschenk aan de prins word een In Memoriam gehouden door Marcel Thienpont, gewezen erevoorzitter van de Vlaamse Gemeenschap van het Rode Kruis. Daarna werden de grondbeginselen van het Rode Kruis plechtig herhaald en staande aanhoord. Het zijn menslievendheid, onpartijdigheid, neutraliteit, onafhankelijkheid, vrijwilligheid, eenheid en algemeenheid. Direkteux-generaal belichtte onder meer de lopende projekten in Nepal, Maleisië en Niger. In Burundi wordt aan Aidsbestrijding gedaan en in Kigali werd een bloedtransfusiecentrum opgestart. Gemeenschapsvoorzitter Vaast Leysen beklemtoonde vooral het Rode Kruis der Jeugd dat 65 jaar jong is. Het heeft echter allerminst pensioenachtige allures. Uit Geneve kwam Maurice Aubert die de mondiale Rode Kruisboodschap bracht en gemeenschapsminister Jan Lenssens bracht hulde aan het voluntariaat dat mogelijk maakt wat onmogelijk schijnt. De burgemeester rondde af en stelde de stedelijke dienst Volksgezondheid ten dienste van het Rode Kruis wanneer daaraan behoefte mocht zijn. Het geheel werd afgerond door de Schola Cantorum Cantate Domino die onder leiding van E.H. Michael Ghijs ons een voorsmaakje bracht van wat we van «Solomon» mogen verwachten op 6 mei. LA Studentenwerkgroep Hoger Onderwijs Aalst D Wie dacht dat Aalst met de vele scholen een scholieren- stad was heeft het alvast mis. Met de zowat 2000 studenten hoger niet-universitair onderwijs in acht insti tuten kan Aalst een studentenstad worden. Althans een student-vriendelijke stad. Vaak wordt gesteld dat de student iemand is die zich verstopt achter een aantal boeken met alleen voor ogen het behalen van ZIJN Diploma. Een groep bewuste stu denten denkt er echter an der over. Die neemt het niet dat studentenwerking, ook studentikoze «een ti cket voor een tweede zit» zou betekenen. noemen slaagde er in af vaardigingen, voorzitters of presessen samen te krij gen. Horihan liet zich ver ontschuldigen en Sint-Au- gustinus-Instituut had wel licht te veel werk voor de Adres Keizerlijk Plein 19 9300 Aalst. tel. 053/ 21.23.21 en 053/21.74.20 HRITO: Hoger Rijks instituut voor technisch onderwijs. Dit instituut beschikt over een afdeling bedrijfsautomatisatie. Adres: Welvaartstraat 70, 9300 Aalst. Tel. 053/ 77.30.12. IHR: Industriële Ho geschool van het Rijk. De ze hogeschool biedt de kandidaatsjaren aan van Industrieel Ingenieur. Aalst. Een studentensyndikaat is het niet, maar samen voelt men zich wel sterk (a) Drie studenten, toevallig alle drie van het KIHO, sloegen de hand aan de ploeg, sensibiliseerden een aantal medestudenten en deden een oproep naar de studenten van die acht be wuste scholen. Het voorlo pig trio dat we makkelijk- heidshalve voorzitter Pe ter de Craene, sekretaris Peter Coppens en pen ningmeester Pascal Falck boeg met de opendeur dagen. De acht scholen Deze 8 scholen die Aalst van Hoger Onderwijs voorzien, zijn (alfabe tisch); Horihan: Hoger Rijks instituut voor handel en administratie met nor maalafdeling en alsook een afdeling informatika. Adres: Parklaan 31, 9300 Aalst. Tel. 78.83.62. KIHO: Katholiek In dustriële Hogeschool van Oost-Vlaanderen. De ze hogeschool beschikt over een afdeling kandida turen en een finaliteit voor industrieel ingenieur in de elektro-mechanika. Adres: Sint-Annalaan 99, 9300 Aalst. Tel. 053/ 78.22.70. Sint-Augustinusinsti- tuut voor verpleegkunde: dit instituut biedt een op leiding verpleger, niveau hoger onderwijs van het korte type. Adres: Leopoldlaan 99, 9300 Aalst. Tel. 053/ 70.33.79. Sint-Jozefinstituut: dit instituut biedt de oplein- ding aan van medisch se kretaris of van medische sekretaresse. Deze onder wijsinstelling bevindt zich momenteel nog in Wette- ren maar zal kortelings naar Aalst verhuizen. Adres: Wegvoeringstraat 63, 9200 Wetteren. Tel. 091/69.04.09 of 091/ 69.07.74. Sint-Vincentiusinsti- tuut: dit instituut biedt de opleiding van kleuterlei der of kleuterleidster en van onderwijzer(es) aan. Adres: Stationsstraat 1 9308 Gijzegem. Tel. 78.90.30. Vrij Technisch Insti tuut: dit instituut biedt een opleiding aan in de rich ting van bouwplaatstech nologie en van confectie. Binnen korte tijd worden deze aangevuld met een richting elektro-mechani- ca. Adres: Vakschoolstraat 41, 9300 Aalst. Tel. 053/77.38.26. Het medisch sekretariaat bevindt zich momenteel nog in Wetteren maar fu sioneerde, in het kader van de oprichting van een centrum voor Hoger On derwijs aan de St-Anna- laan, met het VTI. In «den blok» Dat uitgerekend in de blokperiode wordt gestart met de voorbereidingen heeft zijn reden. Uiteraard hebben de studenten eerstdaags andere katten te geselen. Deze die echter willen dat van in oktober na de vakantie met studen tenwerking kan van start worden gegaan moeten nu de nodige voorbereidingen treffen. En daaraan werkt wijs te komen volgen. Het leek logisch om zich met deze vraag eerste tot het stadsbestuur te wen den en pas later, mogelijk gesteund door dit stadsbe stuur, zich te wenden tot de privésektor. Sport meldde dat de toe gang voor sportmanifesta ties georganiseerd door het stadsbestuur in het verleden steeds gratis was en dat mochten er in de toekomst manifestaties met inkom georganiseerd worden, zij het zeker niet zal nalaten deze vraag op het C.B.S. te brengen. Op de dienst kuituur is de zaak nog steeds in onder zoek. Wel werden we er reeds op gewezen dat een C.J.P.-kaart de houder er van een reduktie van 10% verleent in de Werf op alles wat door de stad georganiseerd wordt. Vervolg op blz. 4 Amper een haif jaar na de weliswaar simbolische «eerstesteenlegging» ging het Bedrijvencentrum Aalst reeds op 15 april van start. Daarmede werd dan een belofte ingelost. Aalst krygt zo stilaan de traditie van snelle realisaties. Dit dan in komplete tegenstelling met het kultureel centrum waarover men liefst een kwarteeuw deed. Maar met de eerste fase van bloemenveiling Flora werd een spoedrealisatie ingezet en alles laat vermoeden dat de tweede fase van die veiling en in de buurt ook de nieuwbouw van het OLV-ziekenhuis op de voorziene datum zullen voltooid z(jn. Het nieuw centrum is zeer goed gelegen b(j een verkeersknooppunt waar men duidelijk «alle kanten uit kan». Vlak by de autostrade in de buurt van Aalst met opening op Brussel, Gent, Ninove en Geraardsbergen, en bovendien niet ver van de Dender in zoverre deze nog ekonomisch van belang zou kunnen zyn. Daarmede heeft Vlaande- cie waren er reeds eerder ren zijn achttiende bedrij- Sint-Niklaas dat de 15 vencentrum. In de provin- ruimten optimaal bezet heeft en Oudenaarde, privé haalde zowat 28 mil- waar 2/3 in gebruik zijn. joen samen en de Vlaamse Eerlang volgt dan het vier- Gemeenschap deed er dan de en laatste van de pro- 5 miljoen bovenop. Elke vincie te Gent. participant heeft een afge- _0 vaardigde in de Raad van 28 miljoen bestuur die financiert en Het bedrijvencentrum patroneert. Voor de over- moet gerealiseerd worden heidssektor zijn dat: door de privé-sektor met steun van de overheid. De Vervolg op blz. 4 Aalst. Aalst moet meer en meer de uitstraling krijgen die een studentenstad waardig is (a) Aalst. Greenpark, groothandel van kunstbloemen en -planten, beet de spits af (Ih) Deze week vindt U als aparte bijlage in De Voorpost opnieuw een schitterende poster die door de Aalsterse kunstenaar Van Holsbeeck werd gemaakt. Net zoals de vorige werd ook nu weer gekozen voor een typisch straatbeeld uit Aalst. U kan deze poster in uw bezit krijgen door gewoon onderstaande bon in te sturen voor 13 mei e.k. De winnaar wordt verwacht in «Stad Geraardsbergen» aan het Stationsplein te Aalst, op vrijdag 20 mei om 20.00 uur waar dan tijdens een gezellige receptie de originele poster wordt overhandigd. Onderstaande deelnemingsbon terugsturen voor 13 mei a.s. naar het adres: Posterwedstrijd «De Voorpost», Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde. Postnummer:Gemeente: Telefoon:

De Voorpost | 1988 | | pagina 1