DRIE DAGEN VAN DE ENE SPORT NAAR DE ANDERE GEEN EUROPEES HANDBAL VOOR AVANTI SPORTWEEK VAN DE STAANDE WIPSCHUTTERS SUPERSTARS De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 VAN 14 TOT 16 MEI TWEEDE SPORTBEURS IN DENDERMONDE Voor de tweede editie van de Dendermondse Sportbeurs werd nog een ruimere waaier aktiviteiten voorzien dan vorig jaar het geval was. Toch waren er toen reeds meer bezoekers dan verwacht en mocht men reeds spreken van een verrassend sukses. Ook nu wordt de Sportbeurs georganiseerd door de Stedelijke Sportraad in samen werking met de Stedelijke Sportdienst en het Stadsbe stuur. Zowel op de binnen- als de buitenterreinen van het sportkomplex Petrus Verhelst is er voortdurend animatie voorzien en om mooi te beginnen, wordt er op vrijdag 13 mei een boksgala gepresenteerd, een vrijwel unieke gebeurtenis in het Dendermondse. Het is de bedoeling om via deze Sportbeurs het groot pu bliek te laten kennis maken met alles wat binnen Groot- Dendermonde aan sport leeft en te informeren over de mo gelijkheden die er zijn om sport te beoefenen. Daarom werd aan de plaatselijke klubs de kans geboden om via een stand en animatie naar buiten te treden. Daarnaast hebben heel wat nationale federaties, firma's en sportinstituten po sitief gereageerd op de uitno diging tot deelneming. De Stedelijke Sportraad mocht dus verder bouwen op het sukses van vorig jaar en hoopt van deze manifestatie een re gionale klassieker te maken. Naast de standen en de deelneming van een groot aantal sportklubs uit de streek, waarin ook de denk sporten niet ontbreken, zijn Dendermonde. Sportschepen Jan Van Damme, geflankeerd door de h. Baeyens, Boxing Club Temse en een medewerker van de Sportdienst tijdens de ontmoeting met de pers ter voorbereiding van de Sportbeurs (foto p. hermans) HANDBAL er ook een twintigtal firma's en instituten in en rond de Sint-Gillisse Sporthal druk doende. Daarnaast is er na tuurlijk een stand van de Ste delijke Sportraad en de Sport dienst, waar men alle inlich tingen kan bekomen over de infrastruktuur van de stad, het gebruik van de terreinen en sporthallen en waar men informatie kan bekomen over de Dendermondse sport klubs. Op het middenplein van de sporthal is er voortdu rend animatie voorzien, ter wijl in verschillende standen nog eens apart kan deelgeno men worden aan instruktie en oefeningen, of zelfs een spel letje wagen zoals bij petan- que, e.a. De officiële opening heeft plaats op zaterdag 14 mei te 11 uur met enige muzikale afwisseling gebracht door "The Lazy City Jazzband". Het welkomstwoord door sportraadvoorzitter C. Ver meulen en de gelegenheids toespraken van de sportsche pen en de burgemeester vor men het officieel gedeelte, waarna er een rondleiding volgt met receptie. ANIMATIE Vijf prijzen per dag Op het sekretariaat van Sportraad-Sportdienst kan el ke bezoeker een animatie- kaart afhalen, waarmee dan alle standen moeten bezocht worden. Op die kaart'moet men de zaken noteren die in een bepaalde stand niet thuis horen. Per dag is aan deze zoekwedstrijd een gratis-tom bola verbonden met vijf prachtige prijzen. De trek king zal dagelijks gebeuren omtrent 19 uur in het Sportca- fé onder de deelnemers die een foutloos deelnemingsfor mulier in de bus stopten die eveneens opgesteld staat aan voornoemd sekretariaat. Cafetaria Er werd natuurlijk ook aan de inwendige mens gedacht. Het sportcafé werd uitgebreid met een cafetaria en snack bar die dagelijks geopend zijn tijdens de openingsuren. Openingsuren Dagelijks kan men in de Sint-Gillisse sporthal terecht van 10 tot 19 uur. De officiële opening is voorzien op zater dag 14 mei te 11 uur en op maandag 16 mei richt de Sportbeurs zich in de voor middag speciaal tot de school gaande jeugd, 's Middags wordt voorbehouden aan de Derde Leeftijd. Vermelden we nog dat de toegang tot de Sportbeurs en de deelname aan de animaties volledig gra- NEVEN- AKTIVITEITEN Superstars Op zaterdag 7 mei - mor gen dus - organiseert het Stadsbestuur, de Stedelijke Sportraad en de Sportdienst in samenwerking met Turn vereniging Werken Baart Kracht in het kader van Pi lootgemeente Dendermonde een unieke Superstars, een spektakel dat zowel jong als oud kan bekoren. Ook deze aktiviteit heeft plaats in het Sportstadion Schepen Ver- helst. Vanaf 14 u kampen er 12 ploegen van 2 spelers tegen elkaar in tien proeven. Voor de kinderen van 8 tot 14 jaar wordt er terzelfdertijd ook een kinder-superstars georga niseerd met drie proeven: 100 meter sprinten, doeltrappen en doelgooien. Op deze mani festatie zullen interessante ve detten als Dirk Rosez (doel man SK Beveren), Carlo Vinck (doelman Av. Buggen- hout), Veronique De Paepe en Ann Schuddinck (korfbal- internationalen) aanwezig zijn. Grote jogging in Schoonaarde Op zondag 8 mei - een week voor de Sportbeurs- organiseert de Oudervereni ging van de Schoonaardse Ge meenteschool in samenwer king met het Stadsbestuur en de Sportdienst in het kader van "Pilootgemeente voor de Sport", haar tweede jogging. Van 14.00 tot 14.45 u. is er een korte afstandsloop voor de allerkleinsten. Om 14.45 u start de mini-jogging voor de kinderen (ong. 2 km.)', ge volgd om 15.00 u. stipt door de volwassenen. De afstanden bedragen 4, 8 en 12 km. Dendermonde. Voorzitter Constant Vermeulen van de Stedelijke Sportraad met enkele van zijn medewerkers leggen de aktiviteiten en de doelstellingen van de Sportbeurs uiteen (foto p. hermans Op vrijdag 13 mei om 20.00 u. wordt in de sporthal een boksgala met tien liefhebbers- kampen georganiseerd, geor ganiseerd volgens de regle menten van de K.B.B.B en Bloso en met de medewerking van Boxing Club Temse en de heer Baeyens. De ringdokter is Dr. De Mets. In de ere-ring betaalt men 350 fr. voor een zitplaats, ter wijl de niet-genummerdc zit plaatsen 250 fr. kosten. Men kan nu reeds kaarten kopen en plaatsen reserveren bij de Stedelijke Sportdienst, Van Langenhovestraat 203A te Dendermonde, tel.: 052/ 21.06.12. Eigenlijk had niemand erop gerekend, maar in stilte had men bij Avanti toch enige hoop om via de play-offs een plaats in de I.H.F.-cup af te dwingen. Na het eerste week einde is het nu duidelijk, Avanti speelt volgend seizoen niet Europees want Hasselt won zowel tegen Sasja als te gen Buggcnhout zodat men nu al mag stellen dat de drie Europese plaatsen bezet zijn. Wellicht geen al te grote ont goocheling want wij menen te weten dat er bij Avanti aktue- lere problemen meer drin gend zijn. In elk geval in dit eerste play-off weekeinde heeft Avanti zich bijzonder kranig verdedigd. Zaterdag tegen Neerpelt lukte het bijna opnieuw de topfavoriet in het zand te doen bijten en zondag Handbal. Carlo Vinck, doelman van Avanti, speel de ontzettend sterk tegen Neerpelt en Hasselt (arch.) tegen Hasselt lag Avanti en kel onder tijdens het laatste kwartier. Een overwinning te gen een van beide gereno- meerde tegenstanders be hoorde tot de mogelijkheden maar al bij al bewijst Avanti toch zijn plaats in de play-offs waardig te zijn. Wat ons wel opviel is de escalatie van het geweld tijdens beide wedstrij den. Als er niet vlug ingegre pen wordt door bekwame scheidsrechters maakt het handbal een bijzonder slechte beurt, want echt, zo kan het niet langer, Dc wedstrijden Avanti Buggenhout - Sp Neerpelt: 13-16 Dat er bij Avanti echt nog heel wat «klasse» rondloopt kwam zaterdag tot uiting. Spelers als Maes, Van Mol, De Pauw en zeker C. Vinck behoren tot de top van het Belgische handbal. Ook Van Ransbeeck gaf enkele flitsen waarin zij hem herkenden en als Agncessens wat meer kan sen krijgt moet ook hij verder kunnen ontbolsteren. Orlow- ski «is» klasse al wordt het voor hem duidelijk moeilijk de volle zestig minuten aan te kunnen. Dit alles om enkel te zeggen dat Avanti met de bes ten en dat is in België ongetwijfeld Neerpelt kon wedijveren al is het voor ons duidelijk dat er structuur ont breekt in het spelconcept. Wat dan weer betekent dat er meer in de ploeg zit dan er uiteindelijk uitkomt. Het be gon niet zo best tegen Neer pelt want niettegenstaande Maes Jacobs uit de wedstrijd hield cn Vinck schitterende dingen deed, leidde Neerpelt met 1-4 na 13'. Maar Avanti hervatte zich voortreffelijk en na 18' zorgden Van Mol en Maes ervoor dat de Neerpelt- se bank verontrust opkeek naar een 5-4 achterstand. De Limburgers kregen niettemin opnieuw vat op de wedstrijd maar enkele flitsen van Van Ransbeeck zorgden ervoor dat de rust aanbrak met een 7- 8 score. In het begin van de tweede helft kwam Orlowski dan op het voorplan en met drie opeenvolgende treffers zorgde hij voor een verrassen de 11-10 score na 43'. Onder tussen was de wedstrijd bik kelhard geworden en een inci dent Jacobs-El Hafi was een wansmakelijk intermezzo. Een weer sublieme Vinck had ook verzorging nodig gehad maar dit belette hem niet zijn schitterende prestatie af te maken. Het keerpunt in de wedstrijd kwam er als Orloski een strafworp miste op 11-11 en Delpire plots veel te veel vrijheid kreeg en ongehinderd kon gaan scoren. Het werd 11-15 na 53' en het was de aartsgevaarlijke Catteuw die telkens repliceerde op treffers van Orlowski en De Pauw. Neerpelt heeft het bepaald moeilijk gekregen met een ge motiveerd spelend Avanti dat toch in staat moet geacht wor den zijn derde plaats te be houden. Avanti Buggenhout: Vinck, Haddad, El Hafi, Rathmes, Orlowski 5, Ag- neessens, Maes 3, Vlassen- root, Van Mol 1, De Pauw 1, Megos 1, Van Ransbeeck 2. Avanti Buggenhout - Hasselt: 14 - 19 In tegenstelling met wat het eindresultaat laat vermoeden heeft Hasselt het bijzonder moeilijk gekregen in Buggen hout en na de eerste helft kregen wij zelfs de indruk dat Avanti de punten kon pak ken. Inderdaad, Hasselt gaf in die eerste 30' de minst frisse in druk en dat de Limburgers aan de rust niettemin leidden met 5-7 was enkel te wijten aan het feit dat Avanti opval lend faalde in de afwerking. In die eerste helft miste de thuisploeg drie strafworpen en een paar open kansen en Orlowski kwam in die periode aanvallend niet in het stuk voor. De Pool had duidelijk de wedstrijd van zaterdag avond niet verteerd want hoe anders uit te leggen dat het volle 48' duurde vooraleer hij zijn eerste veldgoal uit de tweede lijn lukte. Avanti was nochtans sterk van stapel ge lopen en met doelpunten van Van Mol en Agneessens 4-2 voorgekomen na een kwar tier. Vinck had ondertussen de Hasselse aanvallers tot wanhoop gebracht maar als Avanti even later zijn derde 7-m worp op de doelman smeet en nog maar eens een open kans miste in de daarop volgende minuut konden de snelle spitsen van de Limbur gers toeslaan en het werd 5-7 aan de rust. Had Avanti in die periode 2 1 3 doelpunten voorgestaan, niemand had er graten in gevonden. Ook in de tweede helft gaf de thuisploeg lange tijd de in druk het te kunnen halen. Nadat Van Mol voor 6-7 had gezorgd, werd het wel 6-9 maar Maes en C° kwamen voortreffelijk terug en het was Van Mol die na 45' de score opnieuw in evenwicht bracht (11-11). Maar dan gebeurde het onverwachte, Hasselt won meer en meer aan frisheid, Avanti verkwanselde nog maar eens een open kans en bij 12-14 moest de thuisploeg optornen tegen een numerie ke overmacht. Met 4 vcldspe- lers tegen 6 werd het 12-15 Orlowski zorgde via een 7-m worp nog voor 13-15 7' voor Play-offs Heren Handbal. De leeftijd lijkt geen vat te hebben op André Maes van Avanti Buggen hout (arch.) het einde maar ook Vinck weer eens een schitterende wedstrijd kon niets meer aanvangen tegen een losge broken Hasselt dat nog naar een te ruime 14-19 zege ste vende. Avanti was opnieuw tenonder gegaan tijdens de slotfase na een spectaculaire wedstrijd die echter ontsierd werd door het veel te «potige» spel. Avanti kreeg 7 twee- minuten-straffen, Hasselt drie. Avanti Buggenhout: Vinck, Haadad, El Hafi. Rathmes. Orlowski 6, Agneessens 1, Macs 1, Vlassenroot, Van Mol 4, De Pauw, Megos 2, Van Ransbeeck. EVA PROGRAMMA ZATERDAG 14 MEI 1988 Binnenanimaties: 11.00-13.00 u.: Opening met receptie. 13.00-14.00 u.: Werken Baart Kracht, 14.00-15.00 u.: Horiton Wem mei (jazz-dance, tumbling en volksdans). 15.00-17.00 u.: Judo (propa- gandawedstrijden tussen Geldrop en Dendermonde). 17.00-18.00 u.: St.-Joris. 18.00-19.00 u.: T.T.C. Herle ving. 19.00-20.00 u.: Korfbal Appels. Buitenanimaties: 14.00-15.15 u.: Voetbal finale Beker van de Stad Dender monde Préminiemen: K.A.V.D. - Lutterzele. 14.00-18.00 u.: Tenniswed strijden DH, DD en DG 14.00-16.00 u.: Demonstratie en vrij schieten voor de jeugd en niet-schutters. 15.00 u.: Kaatswedstrijden liefhebbersploegen (zaterdag- komp.). 15.30-17.00 u.: Voetbal finale Beker van de Stad Dender monde Miniemen: K.A.V.D. - Lut terzele. 16.00 u.: Handbal: demon stratiewedstrijd. 16.00-19.00 u.: Tennis: de monstra tiewedstrij den 16.00 u.: Schutters: interclub- wedstrijd en individuele wed strijd. Doorlopende animatie: - Schietstand met luchtdruk wapens (K.B. Schuttersvere nigingen). - Tafeltennis tegen een robot door T.T.C. Herleving. - Bridge door Bridgefede- ratie. - Petanque door Vlaamse Pe- tanqueliga. - Springkasteel. ZONDAG 15 MEI 1988 Binnenanimatie: 10.00-11.00 u.: Badminton Drive. 11.00-12.00 u.; Badminton Karakal. 12.00-13.00 u,: Turnen V.L.T.S. 13.00-14.00 u.; AIKIDO. 14.00-15.00 u.: St.-Joris. 15.00-16.00 u.: Christiaens- sens (Pol van Merlina). 16.00-17.00 u.: Karate Appels (Dhr. Nobels). 17.00-18.00 u.: Animo V.Z.W. 18.00-19.00 u.: Werken Baart Kracht. Buitenanimatie: 10.00-14.00 u.: Tennisinitiatie voor jeugd en volwassenen 14.00-18.00 u.: Atletiekmee- ting interclubkampioenschap V.A.L. 14.00-19.00 u.: Tennis: de monstratiewedstrijden. 14.30-16.00 u.: Korfbal: pro- pagandawedstrijd tussen Korfbal Appels en Boeken berg. 15.00 u.: Kaatsen: liefheb bersploegen (zondagkomp.). 16.00 u.: Volleybal: Adec Baasrode. 16.00-18.00 u.: Rugby: propa- gandawedstrijd Dendermon de - Vlaamse Selectie. Doorlopende animaties: - Schietstand met luchtdru kwapens. - Tafeltennis tegen een robot door T.T.C. Herleving. - Bridgespel door Bridgefe- deratie. - Petanque door Vlaamse Pe- tanqueliga. - Springkasteel. MAANDAG 16 MEI 1988 Binnenanimatie: 10.00-12.00 u.: Volksspelen door BLOSO en Vlabus voor scholen en bezoekers. 14.00-17.00 u,: Animatiepro gramma voor de Derde Leef tijd, verzorgd door Horiton 17.00-18.00 u.: Christiaens- sens jeugdprogramma. 18.00-19.00 u.: St.-Joris. 19.00-20.00 u.: Werken Baart Kracht. Buitenanimaties: Namiddag: publieke schieting op de twee staande wippen. Doorlopende animaties: - Schietstand met luchtdruk wapens. - Tafeltennis tegen een robot door T.T.C. Herleving. - Bridge door Bridgefede- ratie. - Petanque door Vlaamse Pe- tanqueliga. - Springkasteel. In het kader van de Sportbeurs zullen de drie Schutters- maatschappijen van Dendermonde elk een wipschieting organiseren. (K.H.G. St. Sebastiaan, K.H.M. Scheldezo- nen en de K.H.G. van St.-Gillis, Willem Teil). Op zondag 8 mei 1988 om 15.00 u. is er de schieting georganiseerd door de K.H.M. Scheldezonen. Op zaterdag 14 mei 1988, gedurende de Sportbeurs, van 14.00 tot 16.00 u., zal jong en oud in de gelegenheid gesteld worden om kennis te maken met de schutterssport. De leden van de drie verenigingen zullen hen, met pijl en boog, bijstaan. Vanaf 16.00 u. kan iedere aanwezige genieten van deze sport, want dan hebben de drie vereni gingen een ploegen- en individueel kampioenschap. Op maandag 16 mei 1988 heeft de K.H.G. Willem Teil haar schieting, eveneens om 15.00 u. Al deze aktiviteiten zullten plaatshebben op het terrein in de Van Langenhovestraat (het Sportstadion Schepen Ver- helst). Op maandag 9 mei hebben wij nog de schieting van de K.H.G. St. Sebastiaan om 15.00 u. op het terrein «Sas» te Dendermonde. Voor de ingewijden hebben wij nog de volgende infor matie: - beschrijf: verdeling over de 1° en 2° wip: 2 hogen ieder 500 fr., 4 zijden ieder 300 fr., 4 kallen ieder 200 fr., 10 gratis vogels ieder 150 fr. en 30 primes ieder 120 fr. Enige inleg 250 fr. a.i. terug per wip 100 fr. berekend op 60 schutters. Eén loting (gratis wordt mede geloot). Op zaterdag 7 mei organiseert Werken Baart Kracht in samenwerking met de Stad Dendermonde, BLOSO en de provincie Oost-Vlaanderen een uniek spektakel. Een SUPERSTARS. Deze SUPERSTARS heeft plaats op de terreinen van het sportstadion Schepen Verhelst, Van Langenhovestraat, Sint-Gillis-Dendermonde Vanaf 14 u. kampen 12 ploegen van 2 spelers voor de eer van de Superstars 1988 van Groot-Dendermonde. Zij bestrijden elkaar in 10 proeven (100 m. spurt, darts, boogschieten, optrekken, penalty trappen, boomstam za gen, squat, korfbal, handbal en de hindernissenrace van 120 ra.). D finale vindt plaats rond 19 u (Indien er meer dan 12 ploegen zijn, is er 's morgens een preselektie om tot 12 ploegen te komen). Ploegen die reeds ingeschreven hebben zijn: W.B.K. (als inrichters). Eendracht Sint-Gillis, Juventus Schoonaarde, Handbal Dendermonde, Rugbyclub Dendermonde, Korf bal Appels en Yawara Kwai Dendermonde. De laureaten ontvangen ook prachtige naturaprijzen. Terzelfdertijd is er een kindersuperstars voor al de kinde ren uit Groot-Dendermonde. Deze proef bestaat uit 3 delen (100 m. spurt, penalty trappen, doelgooien). De kinderen nemen gratis deel en ontvangen allemaal een brevet en een herinneringsplakket ter waarde van 200 fr. Ben je tussen 8 en 14 jaar, dan ben je welkom. Verlenen hun medewerking om van deze dag een super dag te maken: - Dirk Rosez, doelman SK Beveren (schenkt een keeper- uitrusting) - Carlo Vinck, doelman Avanti Buggenhout - Patrick De Koning, boogschutter gcsclekteerd voor de Olympische Spelen - Ann Schuddinck cn Veronique De Paepe, internationa le korfbal.

De Voorpost | 1988 | | pagina 17