OPDRACHT VERVULD DIK VERDIEND VOOR BEVEREN RONNYSOMERS GOEDE WEG" 'LOKEREN TERUG OP WLODEK LUBANSKI"SPANNING ZORGT VOOR FOUTEN" ij li ZEKER RECHT OP DE HALVE INZET GEEN LACHEDING VAN MAKEN UI i- 18 - 6.5.1988 - De Voorpost VOETBAL LOKEREN - R.W.D.M. 2-1 Lokeren - R.W.D.M. 2-1. Ferenc Meszaros plaatste met het hoofd een inzenden van Patrick Versavel voorbij doelman Vanderschommen én op de paal (ds) bal kwam in de benedenhoek terecht: 1-0. Dolle vreugde uiteraard bij de thuisaanhang. De Brusselaars bleven ook na dat doelpunt waar ze al twintig minuten lang waren: op hun eigen speelhelft. En kele sporadische aanvallen konden doelman Hoogen- R.W.D.M. 2-1. Didier M'Buyu moest vroegtijdig vervangen worden wegens boom niet bedreigen. Het was Sporting Lokeren is zondag jl. geslaagd in zyn opdracht. Het moest winnen tegen RWDM en dat deed het. Al is de operatie redding nog niet volbracht, toch was het een eerste stap in de goede richting. Om helemaal zeker te zijn van het behoud moeten de Waaslanders uit de komende twee ontmoetingen - Waregem en Gent - minstens drie punten halen. Laatste opponent in de huidige kompetitie is namelijk Winterslag dat op twee punten van Lokeren staat en dat vorig weekeinde mede-staarthanger RC Jet de twee punten ontfutselde. Hopelijk moet deze ontmoeting op de slotdag geen uitsluitsel meer brengen. De Limburgers spelen dan immers op eigen veld en het verleden wees uit dat de vechtlust en verbetenheid van de myiyongens, vóór het eigen supporter- sheir, wonderen kunnen doen... Lokeren domineerde de gepakt door Dirk De Vnese potten gebroken had. De partij tegen RWDM moeite- (ex-Lokeren) toen hij op weg thuisploeg kwam in de slotfa- loos van het begin tot het leek om de verlossende 2-0 te ze nog een paar keer in de 'i einde. Zestig minuten waren scoren. problemen, vooral door toe- gespeeld toen de thuisploeg Broer Bruno zorgde echter doen van Bouwmeester, beste leidde met 2-0. voor revanche toen hij, een man bij de Brusselaars. In de beginfaze van de wed- beetje gelukkig, zijn schot in Ook Lokeren kreeg via strijd bleef een goed georga- doel zag verdwijnen. Schoofs en Bruno Versavel niseerde Brusselse defensie Lokeren zat nu op rozen en nog een paar kansen maar de echter overeind maar na een de spektakelgevoelige Timou- 2-1 uitslag bleef netjes en ver dikke tien minuten schenen mi wilde blijkbaar de span- diend op het bord. de bezoekers toch verslagen, ningsgraad nog wat opvoeren. Lokeren moet nu zondag Het schot van Meszaros be- Hij speelde zo onhandig terug naar Waregem. Tot voor een landde echter op de paal na- naar Hoogenboom dat Kobla paar weken een haalbare dat de Hongaar een pas van kon onderscheppen en de bal wedstrijd want de kans op een Patrick Versavel voorbij Van- in de Lokerse netten ver- Uefa-ticket had men ginder derschommen kreeg. dween: 2-1. toch al verkeken. Nu Meche- R.W.D.M. dacht er niet De Brusselaars vonden nu len echter geplaatst is voor de Dwn./ aneko aan om het spel te maken en dat zij het minstens zelf eens finale van de Beker der Be- Lokeren R.W.D.M. 2-1. Bruno Versavel scoorde de liet dat gemakkelijkheidshal- konden proberen, trokken re- kerwinnaars heeft het team tweede Lokerse treffer. Volgend seizoen voetbalt de jongste standj, ve over aan de thuisploeg, soluut in de aanval en dat van Urbain Haesaert terug van het Diestse broederpaar voor KV Mechelen. Eerst wil ^et uil Een kolfje naar de hand van kostte het Lokerse team uitzicht op Europees voetbal hij Lokeren nog in eerste nationale houden (ds) Timoumi trouwens die onge- bloed, zweet en tranen. Cos- en aan de Gaverbeek zal dan twijfeld de gevaarlijkste doel- sey kreeg nog de beste kans ook alles op alles gezet wor- kansen kreëerde. Op de 21e aan de voet maar Timoumi den om punten binnen te rij minuut was het raak. Een be- had wat goed te maken en ven. Het wordt voor de Waas- zoekende fout vlak vóór het haalde de bal van de lijn. landers allerminst een makke doelgebied van Vander- Een kwartier vóór tijd lijke opdracht, schommen leverde een vrije werd Johan Schoofs in het Vivian Bogaert trap op en Timoumi deed wat veld gehaald voor Angelo van hem werd verwacht. Hij Nijskens die toch al niet veel ontweek het muurtje en de VW laatste strijdei Sportk punten Klaasj Hamm lot nie drie o gen en men d l'cvcc een nj als zoi een lichte verrekking. Samen met Bruno Versavel is hij één der belangrijkste spelers de Lokerse transferlijst (ds) VOETBALKALENDER 1* NATIONALE SK Beveren-RC Jet (Gernay, 7.5, 20.00) SV Waregem-SC Lokeren (Bosschaerts) 2' NATIONALE Seraing-E. Aalst (Thirion) 3' NATIONALE A VK Ninove-J. Lede (Van der Linden) E. Zele-FC Roeselare (Hanssens) BEVORDERING B Wuustwezel-VW Hamme (Vandevenne) Sint-Niklaas-Duffel (Ottevaere) De overwinning tegen R WDM heeft het Lokerse bla zoen weer wat opgekalefaterd. Een belangrijke zege trouwens, met het oog op de redding. Maar ondanks het feit dat men op Daknam een eerste stap in de goede richting zette, was het in de kleedkamers na afloop zeer rustig, sereen bijna. Men besefte trouwens goed dat men nog lang niet veilig zit, daarvoor moeten nog drie wedstrij den afgehaspeld worden. Kapitein Ronny Somers stond, voor het eerst sedert vier weken, weer aan de aftrap. Een moeilijk karwei, stelde hij achteraf. "We hebben het onszelf een beetje moeilijk gemaakt. De zenuwen speelden ons parten na het Brusselse doel punt. We kregen nochtans schitterende kansen om de score op te drijven, vooral dan in de tweede helft. Wat mijn prestaties betreft, ik voelde me nog niet voor de volle honderd procent Bt. Wanneer je dan een sleutelposi tie bekleedt, is het nog meer dan anders oppassen geblazen. In zijn geheel gezien, op die éne blunder na, presteerde de ploeg optimaal. De inzet was er, de wil om te winnen ook. Het team heeft de laatste weken een ware metamorfose ondergaan. Dat was al te merken in de wedstrijd tegen Club Brugge, al kregen we dan geen loon naar werken. Vervolgens tegen Beerschot en RWDM ging het ook prima, meteen goed voor puntengewin. Dat er nu, naar het einde toe, een konditionele ommekeer gekomen is, kan je logisch noemen. De afgelopen weken zijn blessures en/of schorsingen van de baan en Lokeren speelt momenteel in zijn basisopstelling. Laat ons hopen dat we bet halen, we zijn geen team om te degraderen. Toch wordt het zonder twijfel knokken tot het einde. Een duidelijke heropflakkering bij het team van trainer Lubanski dus. Broodnodig, gezien de situatie. De konkur- rentic aan de staart is groot en de punten zullen pas op het einde verdeeld worden. "Wij beseffen goed dat het pompen of verzuipen wordt. Vragen over het hoe en waarom van onze huidige klasse ring, zijn vijgen na Pasen. Ik vermoed dat de oorzaak van die diepgang vroeg in het seizoen te zoeken is. De toenmalige trainer preekte het toekomstgericht voetbal. Ik vind dat allemaal goed en wel, maar wat schiet je er mee op als er geen punten gesprokkeld worden, als je steeds maar dieper wegzakt? Er werden toen een paar belangrijke zaken over het hoofd gezien, wie kon trou- wens toen vermoeden dat het zo snel bergaf zou gaan? Pas vóór de wedstrijd tegen Club Brugge begon men nattig heid te voelen en werden de premies bovengehaald. In geval van puntengewin én van het behoud in eerste nationale, zouden we een aardige supplementaire duit opstrijken. Graag meegenomen natuurlijk, maar zover rijn we nog niet", stelt de Lokerse aanvoerder Ronny Somers maakt sinds 1975 deel uit van het eerste riftal van Sporting. In al die jaren heeft hij zich ontpopt 'ot een toegewijde klubspeler en trainer Robert Waseige r.ei van hem dat hij tot de beste verdedigers van ons ïationaal voetbal mag gerekend worden. Het zit er ïochtans dik in dat Ronny Daknam verlaat. Hij geniet mmers, samen met Bob Hoogenboom, van een vrije ransfer aan het eind van dit seizoen. "Een nieuwe verbintenis zal er allicht niet meer inzitten, zegt de Willebroekenaar. Indien men op Daknam wilde lat ik bleef, dan was er nu toch al eens gepraat geweest. De mensen van het bestuur weten toch ook dat ik kortelings een beslissing moet nemen, dat de transferpa- oieren vóór 1 juni bij de Voetbalbond moeten binnen lijn. Wel werd me onlangs door een lid van de beheerraad meegedeeld dat ik eventueel kon blijven, als men geen vervanger vond. Dat noemt men dan ernstige afspraken! Wanneer men op die manier een speler benadert, dan heb ik daar mijn idee over, trek mijn konklusies en hou het voor bekeken. Ik heb momenteel enkele aanbiedingen binnen, zowel van eerste- als van tweedeklassers. Ook vanuit Frankrijk bestaat interesse. Bovendien kan ik als speler of speler- trainer in de lagere afdelingen terecht. Ik heb nog een paar weken de tijd en we zien wel wat het wordt. Interessant is dat er eind april in Frankrijk een beslissing gevallen is dat men daar drie in plaats van twee buitenlan ders mag opstellen. De kans zit er dan ook dik in dat ik de grens overwip. Louter financieel gezien opteer ik voor onze zuiderburen. Ik zou het liefst nog wat meedraaien in de hoogste voetbalafdeling, maar moesten de aanbiedin gen uit tweede of derde financieel gunstiger uitvallen, dan zal de keuze niet moeilijk zijn. Dat zijn echter zorgen voor morgen. Waar het nu om gaat is ervoor te zorgen dat Sporting Lokeren volgend jaar weer staat waar het moet staan: in eerste nationale. (v.b.) Na de thuisoverwinning tegen R.W.D.M. ademt men in Lokeren wat rustiger. Trainer Lubanski was tevreden over de inzet en werkkracht van zijn team, al konstateerde hij wel dat stress en spanningen, gezien de huidige situatie, in de ploeg blijven zegevieren. "Een zeer moeilijke wedstrijd, stelde de Lokerse trai ner. Op het moment dat we op een toch veilige 2-0 stonden, kwam de blunder van Timoumi met een tegen doelpunt als resultaat Nadien kwamen we wel even in de problemen en vergaten we de wedstrijd te beslissen op die snelle counters. We kregen in de tweede helft toch wel de nodige kansen, maar de afwerking bleef uit. Met deze zege zijn wc hoegenaamd nog niet veilig. We bevinden ons momenteel in een groep van ploegen die alle 24 punten tellen. Op z'n minst moeten we nog twee punten halen om ons verblijf in de hoogste voetbalklasse veilig te stellen." Johan Schoofs, toch een van de betere Lokerse spelers, werd voor het eerst dit seizoen naar de invallcrsbank verwezen Ronny Somers was terug na vier weken inakti- viteit en daaidoor moest de Limburger zich zeer tegen zijn zin verzoenen met een reserve-rol. "Ik had zondag geen andere keuze, stelt Lubanski. En het is tenslotte toch nog altijd de trainer die beslist wie wel of niet speelt. Gezien er de laatste weken vooral proble men waren in de achterste lijn, opteerde ik voor Somers als libero. Didier M'Buyu kreeg de rol van verdedigende middenvelder. Mijn keuze kwam allicht zeer verrassend over, maar ik moet momenteel alles op alles zetten. Dat betekent echter niet dat Johan nu voor de resterende wedstrijden op die bank blijft. Hij is een voorbeeldig voetballer, zet zich elke wedstrijd volledig in en getuigt van een grote professionele ingesteldheid. Ik hoop in de toekomst dan ook verder op hem te kunnen rekenen." Wlodek Lubanski weet nog altijd niet of hij ook het volgend seizoen hoofdtrainer blijft op Daknam. De opvol ging van Wim Jansen loopt tot het einde van de kompetitie maar er is wel nog een verbintenis van één jaar als hulptrainer en trainer van de B-kern. "Hoe mijn toekomst op Lokeren er zal uitzien, hangt af van een paar faktoren. Vooreerst het behoud van Sporting Lokcren en verder de koers die men op Daknam wil varen, zijn voor mij van belang. Een bc.preking zal hoedanook gebeuren in de komende weken. Ik wil echter keihard werken om Lokeren in eerste nationale te hou den, degraderen zou een ramp zijn", besluit de Poolse internationaal. (v.b.) daarentegen Lokeren dat zich het gevaarlijkst opstelde toen Nijskens een harde lobbal af vuurde die door Vander- schommen werd onschadelijk gemaakt. Ook na de rust bleef Loke ren aandringen, het wilde dui delijk meer. Een tweede doel punt zou immers de verhoop te zege veilig stellen. De kwikzilveren Patrick Versavel Antwerp om een punt te pak- werd op een verdachte wijze ^en en zo zeker niet verder in het degradatieavontuur weg te zakken. Tegen een weinig inventief Antwerp had de be zoekende defensie het trou wens niet moeilijk bij het wedstrijdbegin. Het Wase middenveld speelde keurig en de veidedigingsgordel kwam zelden in de problemen. Van Rooy en Lehnhof werden goed uit de wedstrijd gehou den maar rond het halfuur had de Nederlander dan toch een moment wat beters te tonen. Hij schakelde wat Be verse verdedigers uit, schoof dan aardig naar Vander Lin den die makkelijk voorbij Ro- sez kon leggen. Beveren liet zich daarna niet onbetuigd en het was Ma- rek Kusto die met een hard schot doelman De Coninck dicht bij de vertwijfeling bracht Beveren kwam met een ongewijzigd elftal op het veld Van Moer zou trouwens een ontgoochelde David Fair- clough negentig minuten lang op de bank laten en verder vertrouwen geven aan de jeugd met Volckerick, Van Britsom, Peersman en Van der Heyden in de ploeg. Be veren bouwt ondanks alle problemen aan een ploeg voor volgend seizoen. 1-0 bij de rust maar men voelde toch dat Antwerp zon der veel energie aan de twee de helft begon. Het waren de doelmannen die verder de wedstrijd bepaalden. De Co ninck en Rosez waren onge twijfeld de beste spelers op het terrein en met Jean-Marie Pfaff op de tribune was het duidelijk het dagje van de goalies. Eerst redde Rosez zijn ploeg van de 2-0 toen hij Se- vereyns de bal uit de voeten haalde en rond het uur werd het Wim De Coninck te warm in het Antwerpdoel. Frank Peeraer kon op aangeven van een sterk spelende Danny Pfaff hard binnenschieten. Twee minuten later stond De Coninck weer oog in oog met Peeraer maar nu stopte Wim al vallend de bal. Beveren bleef nu zelfs wils krachtig op zoek gaan naar het winnende doelpunt en Marek Kusto werd op enkele ANTWERP - BEVEREN 1 -1 Tijdens de wedstryd tegen SK Beveren bleek dat Ant werp nog slechts een schynkandidaat was voor de titel. Het streekduel kon, zeker in de eerste helft, de Antwerp- supporters niet bekoren en het was zelfs Beveren dat de beste kansen kreeg op de overwinning. Het gelykspel waarmee geel en blauw uiteindelijk tevreden richting Waasland reed had het zeker niet gestolen. SK Beveren kwam naar Lokeren - R.W.D.M. 2-1. Angelo Nijskens in duel mei Kobla. De Lokerse spits brak in deze wedstrijd weinig potten (ds) E. Aalst-Tongeren 0-1. Zwart-Wit is zeker t trouwe publiek niet teleurstellen (da) i de eindronde maar mag nu toch het EENDRACHT AALST - TONGEREN 0-1 Zoals in de lijn van de ver wachtingen lag, pakte oefen- meester Fazekas uit met een gelcgcnheidsopstelling en dit in het vooruitzicht van de eindronde. Die halve "rescr- venploeg" deed het eigenlijk nog zo slecht niet. Tijdens de eerste helft kreeg Eendracht nauwelijks een halve kans om een doelpunt te scoren of schoon het van een "zuivere" strafschop verstoken bleef na dat de doorgebroken Gse- raerts in de zone van de waar heid door Driessen tegen de grond werd gewerkt. Na de kampwisseling echter, en wel licht door de inbreng van een heroptredende De Matos. kwam het Limburgse team nog nauwelijks in het stuk voor en diende doelman Ron- dags zijn beste talent aan te spreken om Eendracht het meters van de strafschoplijn scoren te beletten Eendracht in de grond geboord. Taey- mans hield aan zijn aktie een gele kaart over. Vijf minuten verloor na een slippertje in de verdediging de beide punten, maar had voor het overwicht voor het einde was alle moeite 'n dc tweede helft beslist recht bijna nutteloos geweest maar op de halve inzet Rosez zag het harde schot van Poortvliet gelukkig tegen de dwarslat te pletter slaan. 9.000 toeschouwers hadden een tweede helft gekregen met veel spankracht. Ant werp weet na een sterk sei zoen dat een Europees ticket niet meer kan ontglippen. Be veren ziet zich na een rotsei- zocn alweer een stuk veiliger in de rangschikking staan. Hugo Akrt Ocfcnmeestcr Fa/ekas was na de wedstrijd tevreden over de totale overgave van zijn "substituten". De inbreng van Dc Matos was positie! alhoewel de Braziliaan zich moest hoeden voor speciale shownummcrtjcs voor het pu bliek". Over Urzua was Faze kas minder tevreden. Hij ci teert hein als uitgeblust en de Chileen zal hoi<gsiwaarschijn lijk dc eindronde kunnen meemaker vanuit dc tribune. Dc Hongaar hoopt tegen dc aanschaffen in het sekreta- start van dc eindronde zijn riaat (hoofdtribune) op don- stel "vechters" waarmee hij derdag 5 mei en vrijdag 6 het zo ver schopte in deze a s telkens van I8ul5 tot 20 kompetitie, weer volledig te u. Voor de drie thuiswedstrijd kunnen uitspelen. Men mag den bedragen de prijzen: 650 derhalve verwachten dat hij fr. voor de overdekte staan voor de laatste "officiële" plaatsen en l 350 fr. voor d kompctitiewcdstrijd tegen Sc- zittribune. De bestaand raing eveneens een "ersatz- abonnementen krijgen voor ploeg" zal opstellen rang voor de plaatskeuzc. Ondertussen kunnen de supporters in verband met die eindronde abonnementen Voor de laatste match van de officiële kompetitie staat voor Eendracht Aalst de uitwedstrijd tegen Seraing op het programma. "Wc mogen er geen lachcding van maken", zegt voorzit ter Van dc Waeter. "En zeker dc vroeger geleverde inspanningen niet op de helling zetten. Eigenlijk zou die ontmoeting met dc "Mctallo's" een goede algemene I repetitie moeten worden voor dc eindronde die op don- derdag 12 mei van start gaat en waarvan dc trekking plaats 1 heeft op maandag 9 mei a s. Ik veronderstel dal Fazekas wel zal grijpen naar dc basisploeg op uitzondering van een paar titularissen die nog hun fysieke konditie aan het bijwerken zijn", aldus voorzitter Van dc Waeter Fazekas zal bovendien moeten rekening houden met het feit dat een vijftal spelers op de rand balanceren van een schorsing. Dat is van kapitaal belang voor het geval dat Eendracht de eerste twee matchen van dc eindronde zonder al te veel kleerscheuren doorspartelt. Langs de andere kant mag men tegen Seraing, eigenlijk een match zonder enige betekenis, niet te diep in de vergaarbak graaien omwille van het feit dat men op 12 mei weer in slagorde moet gesteld worden voor de eerste wedstrijd van dc eindronde. Het doseren van krachten vooi deze extra kompetitie is sowieso van primordiaal belang. (ABI.) Dcm gen opge Guy dui. ten mins gers. Mari Jeu, kan Der.

De Voorpost | 1988 | | pagina 18