Supertopdag te Aalst \AM5AZ/N£f Schepen De Winter en raadslid Lambrecht geïnstalleerd US Wü LimeeRaen Gratis kaarten voor jongleurs vroeger en nu in De Werf Rimor - Voor wie iets beter zoekt Op Taverne 't Hofken Rode Baita werd groen De Voorpost o5/i f toe a>"'f VRMSAG 8 ME11988 41' JAARGANG NR. 18 - 48 F Jubileumeditie een schot in de roos GR AT/S TIP Met de tiende editie van de Topdag lukte de Stedelijke Middenstandsraad en de Stedelijke Ekonomische Dienst wellicht een rekord al is dat eigenlijk nooit objektief vast te stellen. Vast staat alleszins dat verleden zaterdag duidelijk alle wegen naar Aalst leidden. Toen we reeds te 9 u. 's morgens door het stadscentrum althans waar het niet afgesloten was want het échte centrum was voor de gelegenheid verkeersvrij gemaakt reden in de hoop ergens nog een mini-parkeerplaats, al dan niet te betalen, te zullen vinden kwamen we gewoon bedrogen uit. Dan maar over de Dender doch ook op de Rechteroever moest men voldoende wijd van het centrum verwijderd geraken om de wagen kwijt te geraken. Gekoppeld aan de zaterdagmarkt die parkeren op normale marktdagen reeds een moeilijke opdracht maakt was er nu reeds fde op alle invalswegen van Aalst van 's morgens. Onwillekeurig werd terug gedacht aan de tragische Topdag van verleden jaar toen bloemenveiling Flora rond 11.20 u. in de fik ging. De weermaker was ook dit jaar de Keizerlijke Stede uitermate genadig en op uitzondering van zins te warm. «Bij een temperatuur hoger dan 12° mogen deze dieren niet in gespannen worden» zegde ons Deken Herman De Vos. De zware dieren la gen dan ook rustig bij hun twee meesteressen in het gazon aan de parking in de vorderde hoe meer anima tie en attrakties er gebo den werden. Muziek was er alom. On der meer met The Apple M. Brassband uit Oorde- gem, met de Music Band van de Midlands, met de muziekkapel van de stede lijke brandweer en niet het minst met de 148th Bristol 1st Stockwood Scouts Group die de prominenten doorheen de diverse deke nijen loodste. Bij deze groep bevond zich ook de zoon van de Britse officier Dahlin die tijdens de be vrijdingsperiode te Aalst vertoefde en trouwens in Nieuwerkerken achter bleef. Brits waren ook de vitrines met talloze Britse vlaggetjes. We zagen zelfs Edgard Hooghuys met een schildje van The Labour Partij en even verder een jongedame gehuld in een kleed met de kleuren en figuren van de Union Jack. U kon verder, uiteraard naast genieten van natj es en droogjes, U even ver meien aan de Britse pubs Bass en Whitbread op Co- lybet Place of op het ter rasje van de dubbeldek kertaverne op de parking van de Kattestraat waar U ondertussen prijzen in de wacht kon slepen van ons aller De Voorpost en Gou den Blad. In de Pontstraat was er kans tot allerlei volks- sportbeoefening en kon U behendigheids- en gehoor- zaamheidsproeven van ge dresseerde honden mee maken. Wie even aan de naaste dacht kon in de Kattestraat terecht voor bloedafnamen voor het Rode Kruis en uiteraard kon U er stickers van de Veertiendaagse kopen. Op de Grote Markt zorgde Intercom voor snoep en ballonnetjes voor de jon geren en gaf klanten de kans een jaar energiekos ten uit te sparen. Mits 70 fr. te betalen kreeg U op het Vredeplein de kans een forel aan de haak te slaan en op de parking van Vervolg op blz. 6 Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie Aalst. Een massa volk op de Topdag waar deze maskotte zeker een van de blikvangers was (a) Aalst. Springkasteel, dubbeldekbus en pechverhelpingsdienst, op de Topdag kan dat allemaal best samengaan (a) :en twijfelachtige passage n de loop van de namid- heerste er een echt enteweer. Een overjas of een regen- icherm was dan ook in het ele stadscentrum niet te iekennen. Voor de dames :ou het een ideale gele enheid zijn geweest om in winkelstraat met een :omers toilet te flaneren loch die kans zat er nu liet in. Niet omdat het mvoldoende warm zou ajn geweest. Maar wel imdat er zodanig veel volk was op de Grote Markt, in de Zoutstraten, Katte- itraat, Nieuwstraat en Mo lenstraat dat het er een »eduw en gescharrel was im zich een weg te banen. Of de handelaars veel ver kocht zullen hebben weten we uiteraard niet. Kans om veel te keuren en te kiezen zat er alleszins niet Men moest zich ge woon met de massa laten meedreunen. Voor de sneeuwhonden die zoge zegd regelrecht uit Alaska kwamen was het hier alles- Pontstraat. Daar had men anderzijds nog redenen om niet optimaal tevreden te zijn want ook de beloof de IJzeren Lady kwam niet opdagen. Over verko pen werd minder gespro ken omdat in principe het om promotie gaat van Aalst als winkelstad met een hinterland van een kwartmiljoen inwoners en niet specifiek om op die dag zelf veel aan de man te brengen. Of aan de vrouw meestal. Een veelheid aan attrakties Leek in de voortniddag en in de eerste uren na de middag dat de Topdag zich zou beperken tot een soort grandiose braderij, spoe dig daarna bleek dal er animatie was naar ieders gading. Alleszins veel te veel om op te noemen. Dan ook gewoon maar een greep uit wat er zo alle maal te beleven viel. Aan vankelijk kon men denken dat het vooral gewoon een braderij zou worden doch hoe verder de namiddag Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van 11 tot. zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87 Niettegenstaande vroegere speldcprikken onder meer het niet akkoord gaan met de aankoop van de Mercedes voor de burgemeester en op de zitting van verleden dinsdag de onenigheid over het al dan niet terugtrekken van een punt van de agenda verliep de benoeming en aanstelling van schepen Floris De Winter rimpelloos. Dat was eveneens het geval met de eedaflegging van het nieuwe raadslid Jozef Lambrecht maar daar was geen diskussie mogelijk. leiders zich bij deze ultie- Nachtzitting me hommage aan. Edgard De openbare zitting duur- Hooghuys stelde dat zijn de andermaal tot ruim na verscheiden een grote middernacht. Onder het leemte achterlaat, dat hij talrijk opgekomen publiek bij zijn benoeming tot ook volksvertegenwoordi- schepen bijna de unanimi- ger Lisette Nelis - Van teit van stemmen kreeg en Liedekerke die polshoogte dat hij als man uit het volk kwam nemen over het rei- een Rubensiaanse levens- len en zeilen van de stad. stijl aankleefde. Jan Cau- Ze kreeg waar voor haar dron zag in dit afsterven geld want diskussies, ge- andermaal een zwaar ver- bekvecht, logenstraffin- lies voor de CVP en noem- gen, slaan van mea culpa's de Remi de man die steeds en vegen uit de pan waren tot helpen bereid was. Bai- niet uit de lucht. ta sloot zich aan bij vorige sprekers en Annie Dierick Hommage stelde dat Remi een van de De zitting begon nochtans weinige mensen was die de uiterst sereen met een mensen inderdaad gaarne rouwhulde aan wijlen zag. Oscar Redant noem- schepen Remi Van Vae- de Remi een man met een renberg en de traditionele klare kijk op de dingen, minuut stilte. een sociaal bewogen man Burgemeester De Kerpel aktief in vele verenigin- beklemtoonde andermaal gen. Deze dood doet de zijn talrijke aktiviteiten, vraag rijzen of het lid zijn inzet, zijn jovialiteit maatschap van vele ver en zijn toewijding aan ge- enigingen en de alomte- zin, stad en politiek, genwoordigheid van politi- Dienstbetoon stond bij ci op alle mogelijke verga- Remi steeds prioritair en deringen en bals wel ver vooral als voorzitter van antwoord is. de Derde Leeftijd maakte Herman Goossens rondt hij zich uitermate verdien- namens de CVP af en zegt stelijk. dat alle gesproken lovende Namens de verschillende woorden verdiend waren partijen sloten de fraktie- doch dat die helaas veel te vroeg moesten worden uit gesproken. Zwaar beproefd Burgemeester De Kerpel memoreerde de zware be proevingen die dit college, en inzonderheid dan de CVP-fraktie moest onder gaan. Het afsterven van schepen Etienne Bogaert die vervangen werd door Raoul Eemans, dat van burgemeester Raymond Uyttersprot die vervangen werd door Maurice De Kerpel zowel als raadslid, als burgemeester en nu dat van Remi Van Vaerenberg te vervangen door zijn dorpsgenoot Jozef Lam brecht. Stemming Bij geheime stemming werd Floris De Winter met 24 stemmen tegen 15 voor tegenkandidaat ook Nieu- werkerkenaar Edgard Hooghuys en 1 blanco schepen benoemd. Vooraf had Edgard Hooghuys ge steld zich geen kandidaat te stellen uit traditie doch wel om «dé ongebreidelde machtshonger en aanwer- vingspolitiek van het colle ge door de aanwezigheid van een schepen van de- minderheid te beknotten». Hij had het verder over de nieuwe wettekst die zijn doel voorbijschiet. Om het overlopers onmogelijk te maken een schepenambt te bekleden is het nu voor Ghisleen Willems niet mo gelijk zijn kandidatuur te stellen omdat hij moest voorgedragen worden door de helft van zijn fraktie... Namens de CVP-fraktie stelt fraktieleider Herman Goossens Hooghuys ech ter gerust omdat aanwer vingen niet alleen een meerderheid moeten krij gen in het college maar ook bij de beide meerder- heidsfrakties. «U stelt me gerust. Maar de brief van Minister Bey- sen over wat na de verkie zingen in de tussenperiode al dan niet mag gebeuren stelt me nog meer gerust» zegt Hooghuys. Hij be klemtoont alleszins niets te hebben tegen de kandi datuur van zijn dorpsge noot Floris De Winter. Bij de stemming vroeg Annie Dierick dat een schepen ambt zou worden opge richt specifiek en uitslui tend voor de Derde Leef tijd. Uit verdere bespre kingen bleek dat De Win ter schepen wordt van be volking en sociale zaken en ambtenaar van de bur gerlijke stand. Schepen Floris De Winter De pas verkozen schepen is een boerenzoon uit Nieuwerkerken. Zoals schepen André Doorns en raadsleden Edgard Hoog huys en Marcel Lorie werd hij in 1928 geboren. Na Vervolg op blz. 4 Baita Dolores, apoteker van Italiaanse ouders doch zelf een authentieke Oiljsterse, werd in 1982 verko zen tot gemeenteraadslid te Aalst op de lijst van de Socialisten. Baita toonde zich een bekwame, strijdvaardige en flink van de tongriem gesneden jongedame. Ze raakte echte* in onmin met de eigen partij-instan ties en werd na heel wat tributaries geschorst tot na de komende gemeenteraadsverkiezingen. Ondertussen zetelde ze in de gemeenteraad als onafhankelijke en raakte ook haar kommissieverga deringen kwijt waartegen ze herhaalde malen pro testeerde. Een tijdje werd gedacht dat een lijst Klein Links zou worden samengesteld en dat Baita daarop zou figureren. Dat werd echter niet het geval. Baita Dolores wil nu kandidaat zijn op de Agalev- lijst. Ze volgt dus de evolutie van de tomaat die eerst groen en daarna rood in omgekeerde volg orde. Naar we vernemen zou ze misschien op de vierde plaats komen te staan na Luc Van Lierde, Frieda Van Ransbeeck-De Wael en Pol Nijs. Op zaterdag 14 mei om 20 uur in de grote zaal van het kultureel centrum De Werf, Molenstraat 51 te Aalst treedt voor het Vredeshuis Het Kollektief Internationale Nieuwe Scène op. Ze spelen Jong leurs vroeger en Nu» van Dario Fo, met Charles Cornette. Het wordt spetterend toneel van het hoogste niveau, waar op een zeer kunstzinnige wijze, vol humor of scherpe satire macht en manipulatie, onrecht en uitbuiting aan de kaak gesteld wordt aan de hand van akttiele thema's. Voor deze unieke manifestatie kunnen de eerste vijf lezers die op vrijdag 6 mei naar het redaktieadres in de Dokter De Moorstraat 6 komen, of bellen vanaf 9 uur een vrijkaart ontvangen. Er nog aan toevoegen ons telefoonnummer is 053/ 21.48.18. JM Heyman

De Voorpost | 1988 | | pagina 1